Finanční služby

Ing. Jaroslav Jaroměřský (UniCredit Leasing) pro DN

Operativní leasing osobních aut je produkt budoucnosti

Jedním ze základních trendů současného českého trhu nebankovního financování je rostoucí zájem o operativní leasing osobních automobilů. „Jsem přesvědčen o tom, že jde o produkt budoucnosti. Jeho výjimečnost spočívá v tom, že zákazník se v podstatě stará jen o to, kam s vozem pojede. Vše ostatní je jen na nás,“ řekl v rozhovoru pro Dopravní noviny předseda představenstva a generální ředitel společnosti UniCredit Leasing Jaroslav Jaroměřský.

Ing. Libor Bosák (ČSOB Leasing) pro DN

Poptávka po nebankovním financování se stále zvyšuje

I v době ekonomické stagnace roste poptávka podnikatelů po nebankovních leasingových a úvěrových produktech. Na to, v čem tkví jejich kouzlo a pro financování jakých komodit je podnikatelé nejvíce využívají, jsme se ptali Libora Bosáka, předsedy představenstva a generálního ředitele ČSOB Leasing a člena představenstva České leasingové a finanční asociace (ČLFA).

UNIQA pojišťovna

Likvidaci škod pro klienty DIRECT pojišťovny zajišťuje UNIQA pojišťovna

PRAHA (14.11.) – UNIQA pojišťovna s platností od listopadu vyřizuje škody klientů DIRECT Pojišťovny. Ta oznámila 25. června 2012 ukončení prodeje nových pojistných smluv. Nyní tak došlo i na další krok ve spolupráci obou společností, která byla zahájena v srpnu. Pojistné události stávajících klientů DIRECT po ohlášení převezme UNIQA pojišťovna a zajistí jejich likvidaci.

Hospodaření ŠkoFINu

ŠkoFIN hlásí růst zájmu o své služby

PRAHA (30.10.) – Společnost ŠkoFIN, která je součástí Volkswagen Financial Services a slaví letos 20let od svého založení, pokračuje v intenzivním růstu a to jak ve financované hodnotě, tak i v objemu nově uzavřených smluv. Firma v porovnání se stejným obdobím roku 2011 profinancovala v nových obchodech o 794 milionů Kč více a rostla tedy o 16 procent. Ve zmíněném období zaznamenala také nárůst v počtu nově uzavřených smluv, a to o 17,3 procenta na 20 994 smluv.

Povinné ručení

Nejrizikovější z hlediska neplacení povinného ručení je sever Čech

PRAHA (16.10.) – Nejvíce vozidel bez povinného ručení je v Praze, ale nejrizikovějšími kraji z pohledu nepojištěných škod a vozidel jsou Ústecký, Karlovarský a Liberecký. V nich je dokonce každé osmé, respektive deváté vozidlo bez povinného ručení. Desetitisíce motoristů se tak bezhlavě a zcela zbytečně řítí do problémů a vystavují se riziku mnohdy i statisícových dluhů. Vyplývá to ze statistiky České kanceláře pojistitelů.

Vozový park České pošty

Česká pošta financuje flotilu nových Fabií Combi se ŠkoFINem

PRAHA (16.10.) – Česká pošta, stejně jako v minulém roce, zrealizovala výběrové řízení na financování 240 vozidel Fabií Combi formou operativního leasingu, které opět s nejvýhodnější nabídkou vyhrál ŠkoFIN. Se společností ŠkoFin je to naše druhá zkušenost. Stejně jako v případě první zakázky dostala Česká pošta opět bezkonkurenční cenovou nabídku v oblasti krátkodobého operativního leasingu,“ říká Patrik Zeithaml, ředitel sekce řízení dopravy České pošty.

LEASEEUROPE

Jiřina Tapšíková ve vedení evropského leasingu

CANNES (16.10.) – Předsedkyně představenstva České leasingové a finanční asociace (ČLFA) Jiřina Tapšíková byla zvolena do Rady Federace evropských leasingových asociací (LEASEUROPE). Ve čtyřicetileté historii LEASEUROPE je vůbec první ženou ve vrcholném orgánu této prestižní organizace s četnými vazbami na Evropskou unii.

Leasingový trh

ČSOB Leasing je opět jedničkou na českém leasingovém trhu

PRAHA (5.10.) – Společnost ČSOB Leasing v prvním pololetí letošního roku poskytla financování v objemu téměř 4,5 miliardy Kč. V porovnání s dalšími leasingovými společnostmi se stala největší leasingovou společností na českém trhu. Je také leaderem ve financování českých podnikatelů, v segmentu strojů, zařízení a technologií i co do velikosti portfolia zákaznických smluv.

Hospodaření UniCredit leasing

UniCredit Leasing zvýšil v pololetí financování strojů a zařízení o čtvrtinu

PRAHA (20.9.) – O téměř 25 procent zvýšil UniCredit Leasing za první pololetí letošního roku v porovnání se stejným obdobím roku 2011 financování strojů a zařízení. Celková financovaná hodnota v této tradičně úspěšné oblasti dosáhla jedné miliardy Kč. V kontrastu s dynamickým růstem UniCredit Leasing v tomto segmentu stojí celý trh nebankovního financováním, který za stejné období zaznamenal pokles o téměř sedm procent.

Povinné ručení

Levné povinné ručení se brzy stane minulostí

PRAHA (18.9.) – Celkové náklady na odškodnění dopravních nehod z pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla vzniklé v roce 2011, převýšily o jedno procento vybrané pojistné. Průměrná sazba na pojištěné vozidlo se snížila o 26 procent. „Výše pojistného je pod hranicí souvisejících nákladů, což může z dlouhodobého hlediska v případě, že nedojde k navýšení ceny, způsobit některým pojistitelům problémy,“ říká Jakub Hradec, výkonný ředitel České kanceláře pojistitelů (ČKP).

spinner