Finanční služby

Povinné ručení

Nejčastěji bourají Mercedesy, BMW a Volva

Čím luxusnější osobní vůz, tím větší pravděpodobnost vzniku nehody. Tak by se daly v kostce shrnout dlouhodobé statistiky ČSOB Pojišťovny týkající se škod z povinného ručení. Nejvyšší frekvenci škod dlouhodobě vykazují majitelé vozů značky Mercedes, BMW a Volvo. Naopak nejméně bourají řidiči s vozidly Dacia.

Povinné ručení

Pojištění u DIRECT pojišťovny doplní nová služba

DIRECT Pojišťovna přináší na český trh pojištění motorových vozidel převratnou novinku. K povinnému ručení pro automobily přidává zákazníkům zdarma službu AutoHELP. „AutoHELP je revoluční novinkou na českém trhu a DIRECT Pojišťovna ji nabízí svým klientům jako první. Inspiraci jsme čerpali v některých zemích západní Evropy, kde již podobný systém úspěšně funguje,“ řekl generální ředitel DIRECT Pojišťovny Ján Čarný.

Statistika

Poptávka po nebankovním financování stále roste

Vývoj nebankovního financování na českém trhu má od prvního čtvrtletí růstový charakter. V celém prvním pololetí členské společnosti České leasingové a finanční asociace (ČLFA) financovaly prostřednictvím leasingu stroje, zařízení a dopravní prostředky v souhrnu pořizovacích cen bez DPH za přibližně 18,8 miliardy Kč. Obnovení ekonomického růstu se tak viditelně projevilo na poptávce podnikatelů po nebankovních produktech, a to především u nebankovních úvěrů a factoringu.

Pojišťovny

Přes úbytek smrtelných nehod letos objem škod neklesá

Přestože se počet smrtelných nehod na českých silnicích v prvním pololetí meziročně snížil, největší české pojišťovny žádný úbytek škod motoristů nezaznamenaly. Objem škod podle nich neklesá především kvůli drahým výplatám škod na zdraví. Pojišťovny ovšem nečekají, že by letošní vývoj škod ovlivnil ceny povinného ručení nebo havarijního pojištění.

Povinné ručení

Nepojištění řidiči zaplatili již sto milionů Kč

Za prvních šest měsíců letošního roku zaplatili neplatiči povinného ručení do garančního fondu České kanceláře pojistitelů (ČKP) přes sto milionů Kč na sankčních příspěvcích. Za celý loňský rok to bylo pouhých 65 milionů Kč.

Leasing

Leasingový trh se dále propadá

Objem leasingu movitých věcí členů České leasingové a finanční asociace (ČLFA) v prvním čtvrtletí klesl meziročně o téměř dvacet procent na 8,34 miliardy Kč. Objem poskytnutých spotřebitelských úvěrů se snížil o 13,1 procenta na 8,8 miliardy Kč. Objem úvěrů pro podnikatele stoupl meziročně o 7,4 procenta na pět miliard Kč, uvedla v dubnu ČLFA.

Pojištění autodopravců

S kvalitním pojištěním mohou dopravci podnikat v klidu

Riziko výskytu událostí, které mají za následek poškození či zničení přepravovaného zboží, stále roste. Některé české pojišťovny proto přicházejí na trh s komplexním pojistným programem určeným účastníkům vnitrostátních i mezinárodních přeprav s cílem minimalizovat jim náklady na krytí škod způsobených při dopravě.

Pojištění vozových parků

Pojištění vozových parků pokrývá všechna rizika

Flotilové autopojištění dnes již komplexně pokrývá všechny potřeby a rizika moderní správy vozového parku. U jednotlivých pojišťoven představuje podíl pojištění flotil na celkovém objemu sjednaného pojištění odpovědnosti z provozu vozidla osm až 37 procent. Z hlediska objemu pojistného je však jejich význam i dvojnásobný.

Ing. Martin Kofroň (ČLFA) pro DN

Leasing loni pocítil razantní propad investičních aktivit

Český leasingový trh má za sebou jeden z nejhorších roků v novodobé historii. Krize se projevila v menší ochotě podnikatelů investovat, leasingovým společnostem navíc začaly svými produkty v masovém měřítku konkurovat banky. O situaci na trhu na počátku letošního roku a o jeho výhledech do dalších měsíců jsme hovořili s předsedou představenstva České leasingové a finanční asociace (ČLFA) Martinem Kofroněm.

Leasingový trh

Český leasingový trh má za sebou špatnou sezonu

Objem leasingu movitých věcí členů České leasingové a finanční asociace (ČLFA) loni klesl meziročně o 53,3 procenta na 44,2 miliardy Kč. Leasing nemovitostí se propadl dokonce o 72,2 procenta na 3,21 miliardy Kč. Objem poskytnutých spotřebitelských úvěrů se snížil o 24,5 procenta na 41,06 miliardy Kč. Vyplývá to ze statistik, které minulý týden zveřejnil sekretariát ČLFA.

spinner