UniCredit Leasing

Elektronické uzavírání smluv se osvědčilo

Elektronické uzavírání smluv se osvědčilo

Schvalovací centrum společnosti UniCredit Leasing do konce loňského roku odsouhlasilo v rámci elektronické komunikace mezi prodejci a společností již více než sto tisíc smluv na nákup nového či ojetého automobilu. Elektronický on-line systém Portál, který největší leasingová společnost na českém trhu uvedla do provozu v roce 2006, umožňuje nejenom rychlé vyřízení žádosti maximálně do 30 minut, ale i přímé uzavření smlouvy včetně kompletního pojištění.

Podíl takto uzavřených smluv se stále zvyšuje a v současné době činí téměř 70 procent. „Elektronický on-line systém UniCredit Leasing nám umožňuje rychlé a efektivní propojení s dodavateli nových a ojetých vozů a úsporu času klientů prakticky okamžitým uzavřením smlouvy o financování. Na základě pozitivních zkušeností systém rozšiřujeme o další funkce, které umožní jeho využití i u dodavatelů v ostatních komoditách,“ uvedl ředitel divize Podpory prodeje UniCredit Leasing Marek Chvojka.

Podle jeho slov je pro spolupracující prodejce hlavní výhodou možnost uzavřít s klientem smlouvu o financování vozu přímo v prodejně, takže od něj může odjíždět nejen s právě zakoupeným vozidlem, ale také s vyřízeným financováním a kompletním pojištěním.

Elektronický systém Portál umožňuje prodejci vozů průběžný přehled o tom, v jakém stavu se nachází jím zadaná žádost o financování. Spolupráce mezi dealery a UniCredit Leasing je velice úspěšná a aktuálně se tímto způsobem schvalují dvě ze tří žádostí o financování automobilů. V případě financování vozidel ze skupiny Renault prostřednictvím RCI Financial Services (joint venture francouzské RCI Banque S. A. a UniCredit Leasing) je to dokonce přes 90 procent všech uzavřených smluv.

Portál funguje jako prostředí pro propojení kalkulačních a schvalovacích systémů s interními systémy společnosti a umožňuje výrazně zkrátit dobu schvalování obchodních případů. Zároveň systém zásadně zkvalitnil a zrychlil prověřování a posuzování žádostí o financování a snížil pracnost při zpracování obchodních případů.

(tj)

spinner