Finanční služby

ŠkoFIN

ŠkoFIN je opět jedničkou ve financování osobních vozů.

PRAHA 23.8. – Finanční společnost ŠkoFIN, která je součástí koncernu Volkswagen Financial Services, uzavřela v prvním pololetí letošního roku celkem 14 311 nových smluv a potvrzuje tak opět pozici jedničky na trhu. Podle pololetních výsledků zveřejněných Českou leasingovou a finanční asociací v kategorii financování osobních a užitkových vozů je ŠkoFIN o 50 procent před nejbližším konkurentem. ŠkoFINu se rovněž podařilo obhájit pozici jedničky v operativním leasingu.

Spolupráce pojišťoven

UNIQA Pojišťovna a DIRECT Pojišťovna zahajují spolupráci

PRAHA 20.8. – UNIQA pojišťovna a DIRECT Pojišťovna zahajují strategickou spolupráci. Klienti DIRECT Pojišťovny, která 25. června 2012 oznámila ukončení prodeje nových pojistných smluv, mohou nyní využít speciální nabídky od UNIQA a ve zjednodušeném procesu získat obratem kvalitní krytí svých rizik do dalších let.

UniCredit Leasing

UniCredit Leasing uzavřel již 400 tisíc smluv

PRAHA 9.7. – Největší společnost nebankovního financování v České republice, firma UniCredit Leasing, uzavřela minulý týden smlouvu s pořadovým číslem 400 000. Téměř 90 procent všech kontraktů bylo během více než 21 leté historie společnosti sjednáno na nákup dopravní techniky, především osobních automobilů. Průměrná financovaná hodnota připadající na jednu smlouvu činí 384 tisíc Kč.

Průzkum ČSOB Factoring

Platební morálka českých firem je nejhorší od krize

Průměrná doba, za kterou po splnění zakázky českému podnikateli přijdou na účet peníze, se prodloužila z loňských 72 na letošních 76 dní. Současnou situaci tak lze přirovnat ke krizovému roku 2009. Vyplývá to z analýzy společnosti ČSOB Factoring, která dlouhodobě vyhodnocuje vývoj platební morálky u téměř 20 tisíc českých subjektů.

Operativní leasing

UniCredit Leasing: Produktem budoucnosti je operativní leasing

UniCredit Leasing potvrdil v prvním čtvrtletí letošního roku svou pozici největšího poskytovatele nebankovního financování v České republice. Společnost je úspěšná zejména při financování dopravní techniky. Na připravované novinky v letošním roce, ale i na poslední trendy v oblasti leasingu jsme se zeptali Petra Fišera, ředitele divize Korporátního financování UniCredit Leasing.

Pojištění vozidel

Pojišťovna Direct v České republice končí

PRAHA 25.6. – Pojišťovna Direct nebude od pondělí prodávat v tuzemsku nové pojistné smlouvy. Pojišťovna to sdělila s tím, že jde o strategické rozhodnutí jejího vlastníka, britské pojišťovací skupiny RSA Insurance Group. Pojišťovna Direct, která pojišťuje majetek klientů výhradně prostřednictvím telefonu a internetu, se tak postupně stáhne z trhu v České republice.

ČSOB Pojišťovna

Zájem o nové pojištění překonal očekávání

PRAHA 21.6. – Přesně před rokem ČSOB Pojišťovna uvedla na trh nový typ pojištění aut, který je oproti konkurenčním produktům jiný především v tom, že stanoví cenu nikoliv podle parametrů vozidla, ale podle parametrů jeho řidiče. Revoluční způsob vypočítávání ceny řidiče oslovil a v těchto dnech ČSOB Pojišťovna prolomila hranici pěti set tisíc pojištěných vozidel v oblasti tzv. „povinného ručení“.

UniCredit Leasing

UniCredit Leasing si drží pozici jedničky na trhu nebankovního financování

PRAHA 29.5. – Aktuální výsledky České leasingové a finanční asociace potvrzují, že UniCredit Leasing si v prvním čtvrtletí letošního roku udržel pozici lídra na trhu nebankovního financování. Za první tři měsíce letošního roku poskytl prostřednictvím leasingových a úvěrových produktů financování v celkové hodnotě 2,3 miliardy Kč, což představuje téměř 14 procentní tržní podíl. Zároveň si UniCredit Leasing udržel druhou příčku ve financování nových osobních a užitkových automobilů do 3,5 t.

Pojištění

Pojistný trh letos klesl o téměř jedno procento

PRAHA 6.5. – Český pojistný trh pokračoval i na počátku letošního roku v poklesu. Pojišťovny vybraly v prvním čtvrtletí na pojistném 30,2 miliardy Kč, což je v meziročním srovnání pokles o 0,8 procenta. Informovala o tom Česká asociace pojišťoven (ČAP), která sdružuje pojišťovny s 98procentním podílem na trhu. Pokles objemu předepsaného pojistného způsobil zejména propad jednorázově placeného životního pojištění o téměř tři miliardy korun meziročně a přetrvávající pokles cen pojištění vozidel. Naopak pozitivním trendem je přibývající zájem o pojistnou ochranu životních rizik.

JUDr. Jakub Hradec (ČKP) pro DN

Jízda s nepojištěným vozidlem je zbytečný hazard

Nepojištěná motorová vozidla loni způsobila škody ve výši 298 milionů Kč. To bylo sice o 30 procent méně než před zavedením sankčního poplatku do garančního fondu, přesto jde stále o alarmující číslo. „Jezdit bez povinného ručení je hazard, který se rozhodně nevyplatí,“ řekl k tomu výkonný ředitel České kanceláře pojistitelů Jakub Hradec.

spinner