Finanční služby

Česká asociace pojišťoven

Martin Diviš se stal novým prezidentem České asociace pojišťoven

PRAHA (9.3.) – Novým prezidentem České asociace pojišťoven (ČAP) byl na jednání prezidia ČAP dne 6. března 2013 zvolen Martin Diviš, generální ředitel pojišťovny Kooperativa. V této významné funkci vystřídá Ladislava Bartoníčka, který byl členem prezidia od roku 1998 a od roku 2004 zastával funkci prezidenta ČAP.

Soutěž Zlatý Měšec 2013

Zlatý měšec 2013: Nejlepší úvěrovou společností na trhu je ŠkoFIN

PRAHA (8.3.) – Společnost ŠkoFIN se v anketě Zlatého měšce 2013, konkrétně v kategorii úvěrové společnosti, v konkurenci 31 firem umístila na 1. místě a oproti loňskému roku tak vyrostla o dvě příčky.

UniCredit Leasing

Do čela UniCredit Leasing se vrací Jiří Matula

PRAHA (8.3.) – Po téměř dvou a půl letech se do čela společnosti UniCredit Leasing CZ, a.s., vrací Ing. Jiří Matula, který se stal s platnosti od 5. března 2013 předsedou představenstva a generálním ředitelem. Ing. Jaroslav Jaroměřský byl ke stejnému datu jmenován místopředsedou představenstva a obchodním ředitelem.

Statistika Creditreform

Počet insolvencí roste i v oboru dopravy a přepravy

Počet insolvenčních návrhů se loni ve srovnání s rokem 2011 zvýšil o 32 procent. Nárůst insolvencí postihl fyzické osoby; u právnických osob počet insolvencí stagnoval. V lednu to oznámila mezinárodní skupina Creditreform, která průběžně sleduje insolvenční rejstřík a pravidelné analýzy o vývoji insolvencí v České republice i v zahraničí zveřejňuje již několik let.

LeasePlan

Firmě LeasePlan loni vzrostl čistý zisk o 7,4 procenta

PRAHA (19.2.) – Společnost LeasePlan Corporation, globální jednička v oblasti správy firemních automobilových flotil, oznámila, že i přes ekonomické problémy, s nimiž se potýká řada regionů na celém světě, loni dosáhla čistého zisku 241,3 milionu €.

ŠkoFIN

ŠkoFIN je opět leaderem v oblasti financování osobních a užitkových vozů

PRAHA (19.2.) – Společnost ŠkoFIN je s 21 procentním tržním podílem opět leaderem v oblasti financování osobních a užitkových vozů. V loňském roce navýšila své tržby o 4,5 procenta na 5,9 miliardy Kč. Pro letošní rok plánuje další nárůst nově uzavřených smluv a to minimálně meziročně o deset procent.

Ceny povinného ručení v roce 2013

Povinné ručení letos zdražilo v průměru o tři procenta

PRAHA (12.2.) – Velké pojišťovny po několika letech zlevňování povinného ručení zvedly letos sazby pojistek v průměru o tři procenta. Se zdražením začaly některé z nich již v loňském roce. U rizikových klientů je ale zdražení citelnější a dosahuje několik desítek procent. Vyplývá to z ankety mezi největšími tuzemskými pojistiteli.

Hospodaření ČSOB Leasingu

ČSOB Leasing posílil pozici leasingové jedničky na českém trhu

PRAHA (8.2.) – Společnost ČSOB Leasing dosáhla v roce 2012 objemu financování ve výši 9,14 miliardy Kč. Z toho 8,6 miliardy korun směřovalo na financování investic do hmotného investičního majetku českých podnikatelů.

Vývoj trhu nebankovnho financování

Členové ČLFA loni poskytli klientům 118 miliard Kč

PRAHA (7.2.) – Členské společnosti České leasingové a finanční asociace (ČLFA) poskytly v roce 2012 na financování potřeb svých klientů 118,2 miliardy Kč, což je o pouhých pět procent méně než v roce 2011. Na financování investic a provozu podnikatelských subjektů šlo celkem 82,5 miliardy Kč. Vyplývá to z nejnovějších statistik ČLFA.

ŠkoFIN

ŠkoFIN hlásí o skoro 19 procent více nových smluv

PRAHA (23.1.) – Společnost ŠkoFIN, která je součástí skupiny Volkswagen Financial Services, loni opět rostla. Uzavřela celkem 30 146 nových smluv, což je meziročně o téměř 19 procent více než v roce předchozím. Tyto smlouvy představují profinancovanou hodnotu o 1,12 miliardy Kč vyšší, než v roce 2011.

spinner