Hospodaření UniCredit Leasingu

UniCredit Leasing loni zvýšil objem obchodů o pětinu

UniCredit Leasing loni zvýšil objem obchodů o pětinu

PRAHA 15.3. – Společnost UniCredit Leasing překročila objemem nových obchodů jako jediná v rámci asociace ČLFA (Česká leasingová a finanční asociace) hranici deseti miliard Kč. V roce 2011 zvýšila objem financované hodnoty na 10,14 miliardy Kč a v porovnání s rokem 2010 dosáhla výrazného navýšení téměř o jednu pětinu (19 %). Firma tak potvrdila svoji pozici největší společnosti v oblasti nebankovního financování v České republice. Tržní podíl UniCredit Leasing na relevantním trhu financování movitých věcí stoupl na 12,55 %.

„Těší nás potvrzení pozice jedničky v oblasti nebankovního financování na českém trhu. Naše společnost uspěla prakticky ve všech stanovených cílech a povzbuzením i pro letošní rok je dynamický nárůst spolupráce se sesterskou UniCredit Bank. Věřím, že po březnovém stěhování na společnou adresu (pozn. administrativní budova Filadelfie, Praha 4) s naší sesterskou společností dojde ještě k užšímu provázání společných obchodních aktivit, jak je to běžné v rámci celé skupiny UniCredit,“ uvedl Jaroslav Jaroměřský, předseda představenstva a generální ředitel UniCredit Leasing. Jak doplnil, velmi dobře si UniCredit Leasing vedl vzhledem k nejisté situaci na evropském finančním trhu i v oblasti rizika, když se podařilo meziročně snížit objem opravných položek téměř o dvě pětiny.

UniCredit Leasing je univerzální společností, která nabízí jak leasingové, tak úvěrové produkty. Podíl obou typů financování byl v minulém roce prakticky vyrovnaný. V oblasti leasingu se většina nových obchodů uskutečnila prostřednictvím finančního leasingu (39 % z celkového objemu obchodů). Mezi úvěrovými produkty to byly zejména úvěry pro podnikatele (38 %). Tradičně nejsilnější komoditou zůstává financování osobních a užitkových automobilů, které tvořily více než polovinu celkového objemu financování (5,2 miliardy Kč) s tržním podílem 13,7 %. Klienti UniCredit Leasing si vybírali především vozy značky Renault, Dacia, Opel, Kia, Chevrolet, BMW Hyundai a Škoda. Necelou desetinou (890 milionů Kč) se na obchodním výsledku společnosti podílelo financování nákladních automobilů. Více než třetinový nárůst na 1,9 miliardy Kč a tržní podíl 9,8 % zaznamenal segment strojů a zařízení. Na výsledcích společnosti se poměrně výrazně podílely i obchody v oblasti fotovoltaiky, které v roce 2011 dosáhly objemu dvě miliardy Kč.

Od vzniku společnosti do konce minulého roku činil celkový objem poskytnutého financování UniCredit Leasing téměř 152 miliard Kč a počet uzavřených smluv se přiblížil k hranici 400 tisíc kusů. Počet financovaných automobilů s hmotností do 3,5 t od roku 1991 dosáhl téměř 320 tisíc kusů. UniCredit Leasing patří do renomované evropské finanční skupiny UniCredit a aktuálně je největší společností nebankovního financování v ČR. K 31. 12. 2011 společnost spravovala 71.735 aktivních smluv v celkové zůstatkové hodnotě 21 miliard Kč. Univerzální nabídka financování zahrnuje finanční a operativní leasing, úvěr a splátkový prodej. Umožňuje financování téměř všech komodit – motocyklů, osobních a užitkových automobilů, nákladních vozů a ostatní dopravní techniky, strojů a technologií i nemovitostí. Nabídku doplňují společnosti RCI Financial Services, s.r.o., UniCredit Fleet Management, s.r.o. (operativní leasing vozidel) a UniCredit pojišťovací makléřská spol. s r.o.. (tj)

spinner