Finanční služby

Pojištění přes internet

Možnosti uzavírání pojištění přes internet významně rostou

Pojišťovny působící na českém trhu během uplynulého roku zvýšily dostupnost svých produktů a služeb prostřednictvím internetu. Zatím lze ovšem on-line uzavírat pouze jednoduché typy pojištění v oblasti neživotního pojištění.

ŠkoFIN

ŠkoFIN v české republice nadále vládne financování automobilů

ŠkoFIN je stále jasnou jedničkou na trhu financování automobilů. Vyplývá to z výsledků statistik České leasingové a finanční asociace za loňský rok. Společnost loni zvýšila hodnotu uzavřených nových smluv z předloňských 12,55 na 12,706 miliardy Kč.

Credium

Credium na českém trhu dále posiluje

Leasingová firma Credium loni opět o něco posílila svou pozici na českém trhu. Uzavřela více než 12 500 nových smluv na leasing majetku v hodnotě 6,53 miliardy Kč a překonala tak výsledek roku 2006 o 34 procent.

LeasePlan

LeasePlan boduje i mezi univerzálními leasingovkami

Společnost LeasePlan ČR loni potvrdila svou výraznou pozici na domácím leasingovém trhu a v žebříčku sestaveném Českou leasingovou a finanční asociací (ČLFA) se mezi firmami poskytujícími financování automobilů umístila na sedmém místě.

Leasing v ČR v roce 2007

Český leasingový trh loni vzrostl o 14,5 procenta

Objem všech druhů leasingu členů České leasingové a finanční asociace (ČLFA) loni vzrostl meziročně o 14,5 procenta na 134,7 miliardy Kč. Poprvé od roku 2001 tak jeho meziroční nárůst doznal dvouciferného tem­pa.

Discovery group

Discovery group posílila management

Soukromá developerská a investiční společnost Discovery group se sídlem v České republice a na Slovensku, která do svého developerského programu investovala přes 450 milionů €, v únoru oznámila, že jmenovala do pozice associate development director devětatřicetiletého Daniela Fiřta.

DTZ

Český trh komerčních nemovitostí: boom pokračuje

Celková výměra moderních průmyslových a logistických ploch České republiky nyní dosahuje 2 376 000 m2. Loni bylo postaveno
924 tisíc m2, z toho na širší okolí Prahy (tzv. primární oblast) připadlo 37 procent, na sekundární oblasti (Plzeň, Brno, Ostrava) 29 procent a terciární (zbytek ČR) 34 procent.

Evropská unie

Za úvěry na Transevropské sítě převezme záruku EIB

Nový nástroj financování by měl zvýšit atraktivitu investic do dopravní infrastruktury. Dohodu o spolupráci za tímto účelem v Bruselu v polovině ledna podepsali zástupci Evropské komise a Evropské investiční banky.

Pavel Ronovský (Top-pojištění.cz) pro DN

Pavel Ronovský (Top-pojištění.cz) pro DN

Podzim je každoročně obdobím, kdy většina pojišťoven nabízejících povinné ručení přichází se sazbami platnými na následující rok. Vyznat se v nabídce desítky pojišťovacích ústavů není jednoduché, pomocnou ruku nabízí například portál www.

Nová bankovní skupina

UniCredit míří zejména na menší firmy

Na počátku listopadu se završil proces integrace HVB Bank a Živnostenské banky. Nový subjekt, UniCredit Bank, se hodlá zaměřit zejména na poskytování hypoték, kreditních karet a dalších produktů určených zejména pro živnostníky a menší firmy.

spinner