Finanční služby

Pojištění vozidel

ČPP získala ocenění za nejlepší autopojištění na českém trhu

PRAHA (13.11.) – Česká podnikatelská pojišťovna, a.s. zvítězila v kategorii Autopojištění ve 12. ročníku soutěže Fincentrum Banka roku 2013. Poprvé v historii soutěže odborná porota ocenila nejlepší pojistný produkt pro automobily mezi všemi poskytovateli povinného ručení a havarijního pojištění na českém trhu. Získaného ocenění si velice vážíme. V oblasti autopojištění panuje na českém trhu mimořádně silná konkurence. Pokud chcete být úspěšní, musíte umět oslovit své klienty. A pro to děláme maximum,“ komentoval získání prestižního ocenění Jaroslav Besperát, generální ředitel ČPP.

Tankovací karta CCS

Nový produkt CCS sníží živnostníkům náklady na tankování

PRAHA (15.10.) – Ceny pohonných hmot jsou dlouhodobě na vysoké úrovni a vzhledem k aktuálním krizím v klíčových regionech lze očekávat, že porostou dále. Napjaté rozpočty drobných podnikatelů tak stále více volají po pečlivém výběru čerpacích stanic či akčních slevách. Obě tyto potřeby řeší nová tankovací karta Tankefekt a stejnojmenná mobilní aplikace. Tyto produktové novinky slibují v současné ekonomicky náročné době výrazné dlouhodobé úspory všem živnostníkům a malým podnikatelům.

ALD Automotive Fleet Awards 2013

CCS Carnet je nejlepším fleetovým systémem pro rok 2013

PRAHA (8.10.) – Elektronická kniha jízd a monitoring vozidel CCS Carnet vyhrály celostátní anketu ALD Automotive Fleet Awards v kategorii Elektronické a telematické systémy. CCS Carnet se tak zařadil mezi šest nejlepších fleetových produktů v České republice pro rok 2013. „Pro CCS to není jen odměna, ale také velký závazek vůči našim zákazníkům a povzbuzení ve snaze udržet si jejich spokojenost s podporou a dalším vývojem produktu,“ řekl ředitel telematiky CCS Aleš Baran, který prestižní ocenění převzal.

Nová kampaň ŠkoFINU

ŠkoFIN zacílí na operativní leasing pro malé a střední firmy

PRAHA (26.9.) – Na začátku října odstartuje nová kampaň společnosti ŠkoFIN primárně zacílená na poskytování operativního leasingu malým a středním firmám, kde je velký potenciál pro růst. Cílem rebrandingu ze „ŠkoFIN Fleet Services“ na „ŠkoFIN Správa vozového parku“ je ještě více se přiblížit stávajícím a novým klientům. Klíčovým sdělením kampaně je „Více pohodlí pro Vaši firmu“.

Legislativní změny v povinném ručení

Nový občanský zákoník přinese vyšší náhrady poškozeným

PRAHA (26.9.) – Širší nároky poškozených na náhradu újmy a důraz na stanovení individualizované výše náhrady podle konkrétní situace poškozeného – to jsou jen některé novinky, které přinese nový občanský zákoník (NOZ). Ten by měl začít platit od 1. ledna 2014. V některých případech se také rozšíří spektrum osob, které mohou odškodnění požadovat. Pojišťovny se budou muset v souvislosti se změnami v odškodňování připravit na zvýšené náklady, do kterých se již nyní promítá paušální úhrada zásahů hasičů a od příštího roku také odvod do Fondu zábrany škod (FZŠ).

Nový občanský zákoník

ČLFA: Nejistota kolem účinnosti nového OZ poškozuje trh

PRAHA (9.9.) – Česká leasingová a finanční asociace (ČLFA) upozorňuje na negativní dopady, které způsobuje nejistota, zda počátkem příštího roku skutečně nastane účinnost nového občanského zákoníku. Reaguje tím na úvahy o možných komplikacích v legislativním procesu nezbytném pro dokončení rekodifikace soukromého práva, které se objevily v souvislosti s rozpuštěním Poslanecké sněmovny.

Povinné ručení

Novela zvýší požadavky na odškodnění obětí nehod

Počátkem příštího roku vstoupí v platnost dlouho očekávaná novela občanského zákoníku, jedné z nejdůležitějších právních norem vůbec. Novela se dotkne mnoha oblastí občanského života, nepřímo také povinného ručení vozidel, respektive stanovení výše případných náhrad za škody na životě a zdraví způsobené provozem motorového vozidla. Právě tyto škody za poslední dekádu dramaticky vzrostly, což potvrzují i pojišťovny.

Leaseeurope

Leasingem či splátkovým prodejem se loni v Evropěproin­vestovalo253 mi­liard €

PRAHA (26.7.) – Společnosti sdružené prostřednictvím národních asociací ve Federaci evropských leasingových asociací (Leaseurope) loni financovaly leasingem či splátkovými prodeji nové investice v celkové výši 252,6 miliardy €. To představuje meziroční pokles o 2,6 %. Na tomto výsledku se podílela pokračující recese evropských ekonomik.

Pohledávky v dopravě

Dlužníci jsou aktuálním problémem českých dopravců

PRAHA (23.7.) – Dopravní odvětví dlouhodobě žije ve velmi konkurenčním prostředí a pracuje s poměrně nízkými maržemi, proto je jakákoliv ztráta citlivá. Aktivnějšímu vymáhání vlastních práv brání často obava z možného poškození vztahů s obchodními partnery a následné ztráty zakázek. Tím se však věřitel sám přivádí do situace, kdy se může ocitnout v řadách dlužníků. V roce 2012 bylo v odvětví dopravy v insolvenci 392 firem a meziročně se jejich počet zvyšuje. Nárůst oproti roku 2011 činil 40 procent. Pravděpodobnost zaplacení pohledávky se snižuje každým dnem. Čím starší pohledávka je, tím obtížněji je vymahatelná, ať už kvůli zhoršující se kontaktnosti dlužníka či ztrátě jeho platební schopnosti. Pokud firma faktury nezaplatí, je potřeba situaci řešit co nejdříve.

Platební morálka

V platební morálce pokulháváme za ostatními státy

PRAHA (23.7.) – Česká republika z pohledu platební morálky i nadále pokulhává za našimi sousedy. Ukázala to čerstvá analýza společnosti ČSOB Factoring, která se dlouhodobě zabývá jejich sledováním a analýzou platební morálky firem. Z té vyplývá, že české firmy ve druhém čtvrtletí letošního roku hradily své závazky za 77 dní, což je srovnatelné s neutěšenou situací ze začátku roku.

spinner