DN č. 6 - Finanční služby, Fleet management, Právní a poradenské služby, vychází 15.3., uzávěrka již 22.2.! 

Aktuálně

ČD letos chtějí stavět opravárenskou halu v Brně za 250 milionů

9.2. – České dráhy chtějí letos začít se stavbou nové opravárenské haly v Brně-Maloměřicích, která má výrazně usnadnit manipulaci s dlouhými jednotkami RegioPanter a InterPanter. Na jižní Moravě začaly jezdit teprve v roce 2014. Současné zázemí se před více než 50 lety budovalo pro opravy lokomotiv a pro jednotky je délka opravárenských hal nedostatečná, řekla mluvčí Českých drah Monika Bezuchová. Cena za novou halu má být čtvrt miliardy, uchazeči o zakázku mohou podat nabídku do konce února.

Innogy vybuduje síť nabíjecích stanic pro DHL

9.2. – Německá energetická skupina Innogy dodá zásilkové firmě DHL ze skupiny Deutsche Post síť nabíjecích stanic pro její specializované dodávkové elektromobily StreetScooter. Innogy bude stanice instalovat v deseti evropských zemích, včetně Německa, uvedl ředitel maloobchodní sekce Innogy Martin Herrmann.

Liberecký kraj usiluje o rychlé železniční spojení na Prahu

9.2. – Liberecký kraj usiluje o rychlé železniční spojení z Liberce do Prahy. Přímé rychlíky ministerstvo dopravy už léta neobjednává. Liberecký kraj chce mít přímé vlakové spojení do hlavního města stejně jako ostatní kraje, v jízdním řádu dokonce našel prostor pro dva takové spoje. O jejich zajištění s ministerstvem už více než rok vyjednává. Zatím neúspěšně, řekl novinářům náměstek hejtmana Marek Pieter.

Svazy a odbory nadále kritizují rozšíření mýtného o 900 km silnic

9.2. – Svaz průmyslu a dopravy, Hospodářská komora, Asociace krajů i odbory dále kritizují plánované rozšíření mýtného o <st1 style=„background-color: initial; font-style: inherit; font-variant-ligatures: inherit; font-variant-caps: inherit; font-weight: inherit;“>900 kilometrů silnic po roce 2019. Podle Dana Ťoka je nerealistická představa, že by mohl dané zpoplatnění vyjmout bez zrušení tendru.</st1>

Pražské letiště je ve své kategorii pátým nejrychleji rostoucím letištěm v Evropě

9.2. – Letiště Václava Havla Praha se v roce 2017 umístilo na pátém místě mezi nejrychleji rostoucími letišti v Evropě v kategorii 10 až 25 milionů odbavených cestujících. Vyplývá to z nejnovějších dat Mezinárodního sdružení letišť Airports Council International (A­CI).

cargo-partner má nové webové stránky Premium

cargo-partner má nové webové stránky

8.2. – Poskytovatel mezinárodní informační logistiky cargo-partner znovu uvedl do provozu své webové stránky a opatřil je novým vzhledem. Důraz je kladen na orientaci zákazníků, jednoduché procházení a intuitivní uživatelské rozhraní. Nové webové stránky obsahují interaktivní mapu světa a portál pracovních nabídek a jsou optimalizovány pro PC, notebooky, tablety a chytré telefony.

Loni opět rostl zájem o tankování za plošné ceny Premium

Loni opět rostl zájem o tankování za plošné ceny

8.2. – Koncept plošných cen pohonných hmot původně určený jen velkým podnikům a dopravcům se díky nákupní alianci Axigon stal před třemi lety dostupný i malým a středním firmám nebo živnostníkům. Od té doby zájem o využití jednotné ceny za pohonné hmoty v rámci dané sítě čerpacích stanic neustále roste. V loňském roce tak přibyla českým firmám možnost tankovat za plošnou cenu i na Slovensku. Letošní novinkou je rozšíření konceptu plošných cen i na čerpané AdBlue.

IATA: Růst nákladů na infrastrukturu ohrožuje budoucnost aerolinek

8.2. – Rostoucí náklady na letištní infrastrukturu ohrožují ziskovost a růst leteckého průmyslu, uvedl šéf Mezinárodního sdružení pro leteckou dopravu (IATA) Alexandre de Juniac a zdůraznil, že krize hrozí vypuknout kdekoli na světě.

Icom transport loni zvýšil obrat o 11 % na 3,9 miliardy Kč

8.2. – Koncern Icom transport vloni zvýšil svůj obrat o 11,4 procenta na 3,9 miliardy Kč. Uskupení, které patří mezi významné tuzemské dopravce, vykázalo za minulý rok konsolidovaný zisk před zdaněním 142 milionů Kč, řekl Jan Varhaník z vedení společnosti. Do uskupení patří devět firem zaměřených na autobusovou i nákladní dopravu a další služby.

Sněmovna může začít jednat o urychlení výstavby komunikací

8.2. – Urychlení výstavby dopravní infrastruktury projedná Sněmovna s podporou vlády. Návrh zákona, pod který se podepsali zástupci všech stran zastoupených v dolní parlamentní komoře, včera schválil kabinet. Zákon je jednou z priorit menšinové vlády hnutí ANO, jeho návrh vznikl podle ministra dopravy Dana Ťoka jako poslanecká iniciativa, aby měl širokou podporu. Po jeho schválení by se stavby mohly urychlit až o třetinu, míní ministr.

spinner