DN č. 19 - IAA Hannover 2018, Automobilová technika, InnoTrans Berlín, vychází 13.9., uzávěrka již 23.8.! 

Aktuálně

Vozy Tatra Phoenix Euro 6 pro společnost Eurovia Kamenolomy

9.8. – Vlajkovou lodí kopřivnické společnosti Tatra Trucks pro oblast stavebnictví je modelová řada automobilů Tatra Phoenix Euro 6. Důkazem rostoucího počtu těchto vozů u zákazníků, kteří potřebují odolnou a úspornou techniku, je také dodávka těchto automobilů společnosti Eurovia Kamenolomy, a. s.

FlixBus za rok převezl na českých linkách 2,3 milionu cestujících

8.8. – Autobusový dopravce FlixBus přepravil od loňského srpna, kdy začal působit v české vnitrostátní dopravě, na svých linkách 2,3 milionu cestujících. Ve čtvrtek 9. srpna společnost přidá nové spoje, řekli dnes zástupci firmy novinářům. Německý dopravce vede v Česku spor s konkurenčním RegioJetem.

Scania zvýšila v prvním pololetí prodej o devět procent

8.8. – "Společnost Scania zvýšila čistý prodej na rekordních 66,2 miliardy SEK v prvních šesti měsících roku 2018, což ve srovnání s předchozím rokem představuje nárůst o 9 procent. Zisk dosáhl 6,950 miliardy SEK, což znamenalo provozní marži 10,5 procent,“ uvedl Henrik Henriksson, prezident a generální ředitel společnosti.

Prologis oznámil nové nájemní aktivity v Prologis Park Prague-Rudná Premium

Prologis oznámil nové nájemní aktivity v Prologis Park Prague-Rudná

8.8. – Prologis, Inc., zaměřující se na logistické nemovitosti oznámil podepsání pěti nových nájemních smluv na plochu více než 17 000 metrů čtverečních v Prologis Park Prague-Rudná.

Drobní investoři složili za měsíc osm milionů pro Leo Express Premium

Drobní investoři složili za měsíc osm milionů pro Leo Express

8.8 – Pouhý měsíc od začátku července do začátku srpna stačil na to, aby se 600 drobných investorů, vesměs fyzických osob, složilo na trhu investic Bondster na úvěr ve výši 8 083 624 Kč pro dopravní společnost Leo Express, která tímto způsobem testovala nové způsoby financování.

​​Ukrajina zvažuje zrušení železničních spojů s Ruskem

8.8. – Ukrajinská vláda zvažuje návrh na úplné přerušení železničního spojení s Ruskem. Podle agentury Interfax návrh předložil ministr pro infrastrukturu Volodymyr Omeljan jako jednu z dalších reakcí Kyjeva na anexi Krymského poloostrova a podporu, kterou Moskva poskytuje donbaským radikálům.

Ústavní soud: Pojišťovny mají platit náhradní vůz i u zcela zničeného auta

7.8. – Ústavní soud dospěl k závěru, že pojišťovny by měly z povinného ručení platit náhradní vůz i v případě takzvané totální škody, tedy tehdy, když byl původní vůz při nehodě zcela zničen. Podle Ústavního soudu judikatura soudů v této oblasti není jednotná a je především na Nejvyšším soudu, aby se zabýval jejím sjednocením, uvedl dnes ústavní soudce zpravodaj Tomáš Lichovník.

Ekologicky šetrná auta asi budou moci mít zvláštní značky

7.8. – Majitelé vozidel na elektrický nebo vodíkový pohon zřejmě budou moci do budoucna získat zvláštní registrační značky označené písmeny EL. Tyto značky by jim do budoucna mohly přinést některé výhody. Vozy policie a záchranného systému asi budou moci být vybaveny kvůli lepší viditelnosti i modročervenými, nejen modrými majáky. Novinky přinese novela o provozu na pozemních komunikacích, kterou dnes doporučil beze změn schválit senátní dopravní výbor. Horní komora o předloze rozhodne příští týden.

DB Schenker zajištuje logistiku českého týmu na „koňskou olympiádu“

7.8. – V září proběhnou v americkém Mill Springs v Severní Karolíně Světové jezdecké hry. Na šampionát v zámoří poprvé vyráží i česká reprezentace. Logistiku vybavení českého týmu pro akci, která by se svým významem dala nazvat „koňskou olympiádou“, zajišťuje logistická společnost DB Schenker.

Polsko a Slovensko investují do zlepšení pohraničních komunikací

7.8. – Pohraniční okresy na polsko-slovenském pomezí připravují výstavbu nových a modernizaci starých silnic. Smlouva o projektu, který je připravován v rámci programu Interreg V-A, byla podepsána 3. srpna v jihopolském Řešově. Informovala o tom polská tisková agentura PAP.

spinner