Aktuálně

Stavební povolení D49 v úseku Hulín-Fryšták obstálo před správními soudy

27.9. - Stavební povolení pro dálnici D49 v úseku Hulín-Fryšták ve Zlínském kraji obstálo před správními soudy. Poté, co žalobu odpůrců stavby loni zamítl Městský soud v Praze, neuspěl spolek Egeria ani s kasační stížností. Nejvyšší správní soud (NSS) ji zamítl, obsáhlé rozhodnutí je dočasně zpřístupněné na úřední desce. Zhruba sedmnáctikilo­metrový úsek už je ve výstavbě. První motoristé by se po něm měli projet na konci příštího roku. Dálnice D49 v budoucnu propojí střední a východní Moravu se západním Slovenskem.

Eurohub Rokycany vyniká na logistické mapě Evropy

27.9. - Rokycanský Eurohub je důležitým uzlem na evropské přepravní mapě skupiny Raben, ale logistické služby umí nabídnout i širokému portfoliu středních a malých firem v mnoha segmentech. Zajistí přepravu od jediné palety po plný kamion. Po celé Evropě nebo jen do vedlejší vesnice. Kromě bezkonkurenčních služeb vyniká Eurohub i aktivním ekologickým přístupem k logistice.

Ředitelství vodních cest postavilo ve Vraném nad Vltavou nová čekací stání

27.9. - Ředitelství vodních cest (ŘVC) postavilo u plavebních komor ve Vraném nad Vltavou u Prahy nová čekací stání. Rekreační lodě překonávající vytížené zdymadlo tak mohou na proplavení vyčkat bezpečně vyvázaná před komorami. Dosud tam byly možnosti vyvázání malých plavidel při čekání na proplutí omezené. Náklady na stavbu dosáhly 35,2 milionu korun bez DPH, informoval mluvčí ŘVC Jan Bukovský.

Česká pobočka CHEP získala Lean & Green Award

27.9. - Společnost CHEP, poskytovatel řešení pro dodavatelské řetězce, obdržela od česko-slovenské iniciativy ECR (Effective Consumer Response) Lean & Green Award za svůj akční plán pro měření a snižování emisí oxidu uhličitého. Oficiální předání ceny proběhlo na letošní konferenci SpeedCHAIN ve Strahovském klášteře a převzal jí Frederic Rotrou, country lead CHEP v České republice.

​Právě vyšlo v DN č. 20

Ing. Jana Mlkvá: ČD Cargo Logistics je dnes pro mladé lidi atraktivním zaměstnavatelem

27.9. – Společnost ČD Cargo Logistics, a.s., dceřiná společnost ČD Cargo, a.s., nabízí komplexní logistické služby se zaměřením na přepravu po železnici a návazné dopravní módy. Na co se zaměřuje v současné době, to nám přiblížila předsedkyně představenstva ČD Cargo Logistics Ing. Jana Mlkvá.


Rakouská část dálnice D3 k hranici na jihu Čech bude hotová do roku 2029

27.9. - Rakouská část dálnice D3 k hranici na jihu Čech bude hotová do roku 2029, řekli včera novinářům jihočeský hejtman Martin Kuba a hornorakouský hejtman Thomas Stelzer. Jihočeská část D3 bude hotová do roku 2026, jak již dříve oznámili členové vlády a silničáři. V Rakousku zatím končí dálnice u Freistadtu, necelých 20 kilometrů od hranice. Do roku 2027 bude hotová část z Freistadtu do Rainbachu, do roku 2029 pak až k hranicím, sdělil Thomas Stelzer. Do roku 2029 tak budou muset jezdit řidiči od hranice po staré silnici.

Krone v tureckém Tire slaví 10 let

26.9. - Společnost Krone letos slaví desáté výročí založení závodu Krone v tureckém městě Tire, které leží asi 60 km jižně od hlavního města provincie Izmir. Tímto umístěním, které doplňuje mezinárodní výrobní síť, zdůrazňuje společnost Krone svůj geostrategický přístup. Kromě domácího tureckého trhu s velkým objemem dodávek zásobuje závod v Tire tři desítky zemí v Evropě, na Středním a Dálném východě, v Africe a Jižní Americe. Podíl exportu v roce 2022 činil přibližně 63 procent.

ČD - Telematika posiluje na poli ETCS, její retrofitované vozidlo získalo povolení i pro Polsko

26.9. - ČD – Telematika na konci srpna úspěšně dokončila homologační aktivity pro hnací vozidla řady 163 zpětně vybavené evropským vlakovým zabezpečovacím systémem ETCS a od Evropské agentury pro železnice (ERA) získala rozhodnutí o rozšíření oblasti použití o Polsko. Lokomotivy řady 163 tak mohou aktuálně jezdit pod dohledem ETCS ve třech státech provozu – v České republice, na Slovensku a v Polsku.

Taxislužbu na Letišti Václava Havla Praha nově zajišťuje Uber

26.9. - Pevně stanovená cena jízdy předem, zajištění dopravní obslužnosti v režimu 24 hodin denně a vozový park ve stáří maximálně do pěti let z vozů převážně vyšší střední třídy. To jsou povinnosti nového provozovatele taxislužby společnosti Uber na Letišti Václava Havla Praha, který dnes zahájil svoji činnost a obsloužil už první zákazníky.

První řídicí vůz pro soupravy ComfortJet je hotov

26.9. - Celkem 180 nových vozů bude tvořit 20 devítivozových souprav ComfortJet, které vycházejí z úspěšné platformy souprav Siemens Viaggio Comfort. Jde o vratné soupravy (push-pull), které mají na jedné straně řídící vůz a na opačné straně jsou vedeny lokomotivou Siemens Vectron, což usnadňuje obraty soupravy v cílových stanicích. Díky jejich nasazení České dráhy vyřadí odpovídající počet starých vozů, které jsou ještě v provozu. První soupravy ComfortJet svezou cestující v průběhu první poloviny příštího roku. V současnosti již probíhají na zkušebním železničním okruhu ve Velimi potřebné testy nutné pro schválení provozu.

spinner