DN č. 23 - Mezinárodní kamionová doprava, Autobusová doprava, Finanční služby, vychází 8.11., uzávěrka již 18.10.! 

Aktuálně

AŽD Praha klesl zisk o 39 procent

8.10. – Firmě AŽD Praha loni klesl čistý zisk meziročně o 39,1 procenta na 391,3 milionu Kč. Tržby se jí snížily o 30,8 procenta na 6,89 miliardy Kč. Společnost to uvedla ve výroční zprávě ve Sbírce listin. AŽD Praha je dodavatelem a výrobcem zabezpečovací, telekomunikační, informační a automatizační techniky především pro dopravní stavby. Výsledky vykazuje od října předešlého roku do konce září daného roku.

Mýto na silnicích 1. třídy bude asi s nulovou sazbou

5.10. – Mýto na většině silnic 1. třídy bude nejspíš bez poplatku, tedy s nulovou sazbou. Ministerstvo dopravy tím chce vyjít vstříc krajům a obcím, které mýto nechtěly. Včera to oznámilo ministerstvo dopravy. Mýtný systém se po roce 2019 rozšíří na 900 kilometrů silnic 1. tříd. Postup ministerstva kritizují dopravci.

Aktuality ze světa 39/2018 Premium

Aktuality ze světa 39/2018

4.10. – LOGISTIKA – Rok 2019: DHL zvýší značně ceny přepravy balíků. Německá firma oznámila, že ceny balíků pro zákazníky s individuálně dohodnutými podmínkami se v roce 2019 zvýší více než v předchozích letech. Zdůvodňuje to značně rostoucími dopravními a osobními náklady.„V dobách plné zaměstnanosti a napětí ve zdrojích se musíme starat, aby byl k dispozici dostatek personálních a dopravních kapacit. Je to spojené se značným nárůstem nákladů,“ řekl šéf balíkové služby DHL Achim Dünnwald. Výrazně se rovněž zvýší ceny objemného zboží. Náročnější a složitější zpracování objemných a těžkých zásilek je faktorem, který se musí odrazit v ceně. Pro předvánoční dopravu se nepočítá s paušálním příplatkem. Nové ceny budou platit od 1. ledna 2019.

Novým vedoucím marketingu v Cushman & Waklefield se stal Michal Dostál

4.10. – Michal Dostál nově vede marketing ve společnosti Cushman & Wakefield. Do firmy přichází ze společnosti Linet, kde zastával funkci marketingového manažera pro region střední a východní Asie. Na pozici vedoucího marketingu nastupuje za Ditu LaRue, která odchází na mateřskou dovolenou. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě.

Dálnice D2 má být kompletně opravená příští rok

3.10. – Druhá nejstarší česká dálnice, tedy D2 z Brna do Lanžhota, by měla být kompletně opravená příští rok. Se souvislými opravami začalo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v roce 2013. Ve směru na Slovensko zbývá sedm kilometrů, v opačném ještě 18 kilometrů, řekl mluvčí ŘSD Jan Studecký. Celková délka dálnice, jejíž první úsek se otevřel před 40 lety 4. října 1978, je 61 kilometrů. Kompletně byla na českém území v provozu od roku 1980.

Ministři V4 podepsali společnou deklaraci o vysokorychlostní trati Premium

Ministři V4 podepsali společnou deklaraci o vysokorychlostní trati

3.10. – Zlepšení spolupráce v oblasti dopravy a hledání možností financování strategických projektů byly hlavní témata setkání ministrů dopravy zemí Visegrádské čtyřky, tedy Česká republiky, Slovenska, Maďarska a Polska, které se uskutečnilo na přelomu minulého týdne na Štrbském Plese na Slovensku. V rámci slovenského předsednictví ve Visegrádské čtyřce ministři jednali zejména o možnostech financování společných dopravních záměrů prostřednictvím Evropské investiční banky a o výstavbě vysokorychlostní tratě. O spolupráci při rozvoji vysokorychlostní železniční sítě ve střední Evropě podepsali ministři společnou deklaraci.

Výrobci brzd Dako CZ vloni klesl čistý zisk o 35 procent

3.10. – Výrobce brzdových systémů a komponent pro kolejová vozidla Dako CZ z Třemošnice na Chrudimsku dosáhl vloni zisku po zdanění ve výši 53,066 milionu Kč. Meziročně se snížil o 35 procent. Tržby společnosti činily 738 milionů Kč, o 19 procent méně než rok předtím. Snížení bylo způsobeno především ukončením několikaletého prodeje licence do Číny na konci roku 2016 a částečným posunem zákaznických projektů do roku 2018, uvedla firma ve výroční zprávě zveřejněné ve Sbírce listin.

Vláda: stát chystá u Ml. Boleslavi dopravní stavby za 7,6 miliardy Kč

3.10. – Stát plánuje investovat více než 7,6 miliardy Kč do výstavby a úpravy dopravní infrastruktury na Mladoboleslavsku. Po dohodě s automobilkou Škoda Auto by v regionu měla vzniknout nová železnice i čtyřproudová silnice u sídla firmy. Vyplývá to z materiálu ministerstva dopravy, který dnes podle tiskového odboru kabinetu schválila vláda. Plán počítá s 11 projekty.

GEFCO spouští v Česku superrychlou logistiku Premium

GEFCO spouští v Česku superrychlou logistiku

2.10. – GEFCO svým novým produktem Time Critical Solutions (TCS) posunuje hranici rychlosti o krok dopředu. Jako první firma v České republice nabízí nepřetržitou službu superrychlé logistiky včetně balení zásilky, celního zastoupení i správy dokumentace. S reakcí na poptávku nejpozději do 30 minut, možností příštího odletu i on board kurýra, či nepřetržitou službou celního deklaranta je potenciálním partnerem pro zákazníky z různých průmyslových odvětví řešící plánované i náhodné časově kritické přepravy s různými specifiky. Zásilky v rámci TCS jsou přepravovány podle parametrů silniční či leteckou dopravou. Nebezpečné látky i teplotně citlivé zboží přepraví GEFCO v podmínkách odpovídajících nejvyšším standardům.

Výrobce inteligentních světel dál rozšiřuje výrobu Premium

Výrobce inteligentních světel dál rozšiřuje výrobu

2.10. – Varroc Lighting Systém otevřel v České republice v pořadí již pátou výrobní halu o rozloze přesahující 7000 metrů čtverečních, která je vybavena moderními technologiemi 3. tisíciletí. Díky tomu teď přední výrobce vnějšího osvětlení pro automobilový průmysl může vyrábět a obsluhovat linky rychleji, beze ztrát a celkově navýšit produkci o jeden milion světlometů ročně.

spinner