Aktuálně

​Ministerstvo dopravy chce pokračovat v otevírání trhu na železnici Premium

​Ministerstvo dopravy chce pokračovat v otevírání trhu na železnici

22.3. – Vláda premiéra Bohuslava Sobotky schválila nový materiál Ministerstva dopravy vztahující se k otevírání trhu v dálkové železniční dopravě. Obsahuje konkrétní informace o postupu ministerstva při zadání veřejných služeb, a to včetně aktualizovaného harmonogramu otevírání trhu. V první vlně se soutěže připraví pro až šest státem dotovaných rychlíkových linek.

​EASTLOG 2017: Lidská práce tváří v tvář digitálnímu věku

22.3. – Jubilejní 20. ročník kongresu EASTLOG, nejdéle pořádaného logistického kongresu v České republice, se zaměří zejména na aktuálně palčivou problematiku lidských zdrojů v souvislosti s výzvami přicházejícího digitálního věku včetně automatizace a robotizace.

​Minibusy značky Rošero-P rozšířily vozový park firmy ICOM transport

22.3. – Vozový park společnosti ICOM transport rozšířilo pět minibusů First FCLLI s emisní normou EURO 6, které vyrábí Rošero-P. Tyto vozy budou využívány na méně frekventovaných příměstských linkách.

​Stavby desítek nových kilometrů dálnic a státních silnic se rozjíždějí

22.3. – Postupné zahajování úseků modernizace D1, stavba několika částí jihočeské D3, obchvatu Opavy a příprava prioritních staveb dálnic jako je D11 z Hradce Králové směrem do Polska, dálnice D35 do Olomouce nebo další úseky karlovarské D6. To je obsahem informace o přípravě a realizaci dopravních staveb v letech 2016 až 2018, kterou dostala na stůl vláda.

​Český leasingový trh objevuje nové flexibilní nabídky s krátkodobými autopůjčovnami

20.3. – Na českém leasingovém trhu se v poslední době objevují nové flexibilní nabídky. Příkladem je leasing na dobu kratší než rok, při kterém mohou firmy auto vrátit i před uplynutí předem dohodnuté doby. Při předčasném vrácení vozu neplatí společnosti žádný další poplatek a počítá se jen doba skutečného zapůjčení vozu. Podle odborníků flexibilní nabídku umožňuje konkurence na trhu.

​Zdeněk Chrdle byl pošesté zvolen generálním ředitelem AŽD Praha

20.3. – Na valné hromadě společnosti AŽD Praha, která se uskutečnila v pátek 17. března, proběhla volba statutárních orgánů a generálního ředitele. Tím byl znovu zvolen stávající ředitel Ing. Zdeněk Chrdle. Do dozorčí rady byli zvoleni: Miroslav Kozák, František Formánek a Petr Rott. Jednateli firmy se stali: Zdeněk Chrdle, Roman Juřík a Daniela Veselá.

​Alza.cz prodloužila nájemní smlouvu v P3 Parku Horní Počernice

20.3. – Internetový obchod Alza.cz zůstává v P3 Parku Horní Počernice. Prostřednictvím partnera, realitně-konzultantské společnosti 108 AGENCY e-shop prodloužil stávající nájemní smlouvu na 14 tisíc metrů čtverečních ve stávajících prostorách budov H2 a E.

​DHL Express získala ocenění Business Superbrands 2017

20.3. – Společnost DHL Express získala prestižní ocenění Business Superbrands 2017. O udělení tohoto titulu rozhodla v rámci vícekolového výběrového řízení vycházejícího z obchodních výsledků odborná komise Business Brand Council složená z expertů z oblasti byznysu, komunikace, marketingu, médií a marketingového výzkumu. Posuzovány byly parametry jako povědomí o značce, budování brandu, inovace či prestiž.

​Mezi Berounem a Královým Dvorem začala oprava trati za 2,2 miliardy korun Premium

​Mezi Berounem a Královým Dvorem začala oprava trati za 2,2 miliardy korun

20.3. – Mezi Berounem a Královým Dvorem byla zahájena rekonstrukce železniční trati, díky níž budou moci vlaky tímto úsekem projíždět stošedesátiki­lometrovou rychlostí. Zkrátí se tak doba jízdy mezi Prahou a Plzní. Součástí akce bude obnova berounského nádraží a stanice Králův Dvůr a modernizace zabezpečovacího zařízení. Náklady jsou přes 2,2 miliardy bez DPH, většinu pokryje dotace z Evropské unie. Řekl to náměstek generálního ředitele Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Mojmír Nejezchleb.

​Práce na studii k rychlodráze do Drážďan mohou začít Premium

​Práce na studii k rychlodráze do Drážďan mohou začít

20.3. – Centrum pro efektivní dopravu (Cedop) může spolu s francouzskou společností Egis Rail začít pracovat na studii proveditelnosti na výstavbu rychlotrati z Prahy do Drážďan. Smlouvu na vytvoření studie podepsala Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). Pokud vše půjde podle plánu, mohla by tato první tuzemská vysokorychlostní trať být v provozu v roce 2035. Potvrdila to mluvčí SŽDC Kateřina Šubová.

spinner