DN č. 4 - Silniční nákladní doprava, Autobusová doprava, vychází 16. 2., uzávěrka již 26. 1.!! 

Aktuálně

​DHL vychovává vlastní specialisty na dodavatelské řetězce

12.12. – Společnost DHL Supply Chain úspěšně rozběhla dlouhodobý vzdělávací program Certifikovaný specialista na dodavatelské řetězce. Cílem nadnárodního projektu je systematické rozvíjení firemní kultury, znalostí či dovedností zaměstnanců na všech úrovních a ve všech zemích pomocí jednotné metodiky vzdělávání. V České republice bylo během jednoho roku proškoleno 1 800 zaměstnanců. „DHL Supply Chain zaměstnává zhruba 200 000 lidí po celém světě. Jednotný rozvojový a vzdělávací program umožní, aby měli všichni zaměstnanci na všech kontinentech stejné znalosti o naší společnosti a službách, které v rámci logistického procesu nabízí,“ říká Marek Marušinec, vedoucí vzdělávacího programu pro zaměstnance.

Aktuality ze světa 30 Premium

Aktuality ze světa 30

9.12. - Rejdařství Hapag-Lloyd z Hamburku převzalo v polovině listopadu v Jižní Koreji v loděnici Hyunday Samho Heavy Industries první, pro latinskoamerickou relaci speciálně konstruovaný frachter o kapacitě 10 500 TEU. Přibližně 333 metrů dlouhá a 48 metrů široká loď s místem pro 2100 chladírenských kontejnerů patří do série pěti plavidel, která budou moci proplouvat rozšířeným Panamským kanálem.

Nový jízdní řád přinese více vlaků ČD i soukromých dopravců

9.12. – V novém jízdním řádu, který začne platit od neděle, přidají spoje státní České dráhy i jejich konkurenti Arriva a RegioJet. Změna čeká cestující v rychlících mezi Plzní a Mostem, které bude nově vozit namísto Českých drah společnost GW Train Regio. Dráhy zase vystřídají Arrivu na soukromé železnici ze Šumperka do Koutů nad Desnou. RegioJet začne jezdit mezi Prahou a Brnem. Národní dopravce chystá s novým jízdním řádem mírné zdražení jízdného.

​Vánoční dárky plní logistické parky

8.12. – Oběh zboží před Vánocemi narůstá a spolu s tím se navyšují nároky na skladové kapacity. Potvrzují to i údaje developera průmyslových nemovitostí P3. Průměrná obsazenost jeho skladovacích prostor dosahuje před koncem roku 98 procent. Společnost rychle zareagovala na potřeby svých zákazníků a tam, kde to bylo možné, jim nabídla volné prostory pro vykrytí sezónních výkyvů formou krátkodobých pronájmů.

​Dozorčí rada odvolala dva členy představenstva Českých drah Premium

​Dozorčí rada odvolala dva členy představenstva Českých drah

8.12. – Dozorčí rada Českých drah odvolala dva členy představenstva firmy. Vedení organizace opustí Roman Štěrba zodpovědný za úsek projektů a mezinárodních vztahů a František Bureš, který má na starosti mimo jiné správu majetku. Nahradit by je měli šéf odboru projektů a strategie Martin Bělčík a vrchní přednosta pražského depa Miroslav Kupec.

​ŘSD plánuje rychlý růst výdajů na silniční stavby Premium

​ŘSD plánuje rychlý růst výdajů na silniční stavby

8.12. – Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) plánuje pro příští roky rychlý růst investičních výdajů vzhledem k rychlejší přípravě nových dopravních staveb. Letos je třeba 37 miliard korun, příští rok to má být 45 a v roce 2019 přes 60 miliard korun. V důsledku toho se ale prý může stát, že v příštích letech nebude dost peněz ve Státním fondu dopravní infrastruktury (SFDI).

​Mělnický přístav odbaví rozměrný náklad směřující do Indie

8.12. – Mělnický přístav odbaví technologické zařízení směřující do Indie, které váží 280 tun. Podobný náklad v tuzemsku jiný přístav neodbaví, protože pouze v Mělníku je elektrický jeřáb, který dokáže uzvednout až 300 tun, a dostatečně velká hala pro montáž a uskladnění zařízení. Z Mělníku má náklad po Labi vyjet v pondělí do přístavu v Hamburku, odkud bude plout po moři do cílové země. Informovala o tom vedoucí přístavu Mělník Lucie Petržílková.

​Fond dopravy bude příští rok hospodařit s rozpočtem 82 miliard korun

8.12. – Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) bude příští rok hospodařit s částkou 82,1 miliardy korun. Z toho 52 miliard půjde z tuzemských zdrojů a 30,1 miliardy z EU. Schválila to Poslanecká sněmovna. Dotace ze státního rozpočtu by měla fondu přinést 21,6 miliardy korun. Na výnosech z mýtného by měl SFDI získat 9,2 miliardy korun, z převodu podílu spotřební daně 7,8 miliardy a ze silniční daně 5,9 miliardy korun.

​Ministr podepsal smlouvu na provoz vlaků s firmou GW Train Regio Premium

​Ministr podepsal smlouvu na provoz vlaků s firmou GW Train Regio

6.12. – Ministr dopravy Dan Ťok podepsal smlouvu se společností GW Train Regio na provoz vlaků mezi Plzní a Mostem. Firma na trati může začít od 11. prosince provozovat rychlíkové spoje. Ministerstvo se rozhodlo pro přímé zadání firmě poté, co výběrové řízení na nového provozovatele loni zastavil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). V tom právě GW Train Regio nabídla nejnižší cenu.

​SkyToll podal rozklad ve sporu o prodloužení smlouvy s Kapschem Premium

​SkyToll podal rozklad ve sporu o prodloužení smlouvy s Kapschem

6.12. – Slovenský výběrčí mýta SkyToll podal rozklad proti rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) ve věci prodloužení smlouvy na výběr mýta s konkurenční společností Kapsch. V něm úřad zamítl žádost SkyTollu na zákaz plnění smlouvy s tím, že na výběru mýta existuje veřejný zájem. Podle SkyTollu ale úřad vůbec nezohlednil možnost uložení zákazu plnění smlouvy s odkladem.

spinner