Aktuálně

​Společnost cargo-partner dále modernizuje své skladové portfolio v jihovýchodní Evropě

16.9. – Jako jeden z předních poskytovatelů přepravy a logistiky v jihovýchodní Evropě se cargo-partner tradičně strategicky zaměřuje na tento region. V posledních měsících společnost zmodernizovala své skladové prostory v Chorvatsku, Slovinsku a Turecku.


Budimexu pomáhají v dosahování maximální nezávislosti při realizaci drážních zakázek moderní stroje

16.9. – V minulosti se stavba železnice nesla v duchu využití převážně lidské a zvířecí síly. Dnes je budování nových úseků vysoce sofistikovaným technickým úkonem, který se neobejde bez využití moderních strojů a digitálních technologií. Příkladem mohou být podbíječky, svařovací stroje či vyspělá geodetická měřidla.

​Jízdenka OneTicket má za sebou nejúspěšnější letní sezonu

16.9. – Univerzální vlaková jízdenka OneTicket už má za sebou tři letní sezony a ta letošní byla nejúspěšnější. Za červen, červenec a srpen se prodalo celkem 732 779 jízdenek. To je o bezmála 18,5 tisíce víc než ve stejném období loni. Červen byl zároveň nejlepším prodejním měsícem v historii – jednotnou jízdenku na českou železnici si za 30 dnů koupilo přes čtvrt milionu cestujících. V červenci navíc padla hranice pěti milionů prodaných jízdenek celkem, tedy od spuštění do provozu v prosinci 2020.

​SP ČR se stal garantem vzdělávacího programu Technologie pro digitální budoucnost

15.9. – Svaz průmyslu a dopravy se v červenci 2023 stal garantem vzdělávacího programu Technologie pro digitální budoucnost, který je určen pro střední školy a zaměřuje se na přípravu studentů na technické, akademické a profesní dovednosti 21. století. Studentům umožňuje, aby se rozvíjeli v oblastech, jako je např. umělá inteligence, kybernetická bezpečnost, cloud či kvantové technologie. Je založen na úzké spolupráci škol a firemních partnerů, kterým umožňuje zapojení přímo do výuky.

​Maersk a APM Holding založily podnik C2X na výrobu zeleného metanolu

15.9 – Dánská průmyslová skupina A.P. Moller Holding (APMH) a její námořní divize Maersk založily podnik na výrobu zeleného metanolu, který bývá označován také jako e-metanol. Roční produkce společnosti C2X by měla do roku 2030 přesáhnout tři miliony tun. Maersk má v plánu tímto nízkouhlíkovým palivem zásobovat svou flotilu nákladních lodí, a snížit tak svou uhlíkovou stopu. Celosvětová lodní doprava se podílí na globálních emisích oxidu uhličitého téměř třemi procenty.

​Ministerstvo vyčlení 245 milionů z evropských fondů na bezemisní vozidla MHD

15.9. – Ministerstvo pro místní rozvoj vyčlení příští rok 245 milionů korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj na nákup bezemisních vozidel pražské MHD. Půjde o peníze na nákup elektrobusů, vodíkových autobusů nebo trolejbusů. Příjem žádostí ministerstvo spustí v lednu. Ministerstvo pro místní rozvoj to včera uvedlo v tiskové zprávě.

​VDT Technology a Mobileye uzavřely smlouvu o distribuci systémů pro MHD

15.9. – Společnost VDT Technology, přední dodavatel technologických řešení pro dopravu a mobilitu, oznámila podpis strategické smlouvy s Mobileye, globálním lídrem v oblasti autonomního řízení a pokročilých asistenčních systémů pro řidiče. Tímto krokem se portfolio VDT Technology rozšiřuje o inovativní antikolizní systémy Mobileye Shield+™ Connect pro autobusy a nákladní vozy a dále Mobileye 8 Connect™ pro automobily.

​Řidiči mohou nově využívat odpočívací místo na dálnici D3 u Chotýčan

15.9. – Řidiči mohou nově využívat odpočívací místo na dálnici D3 u Chotýčan na Českobudějovicku. Výstavba odpočívky, která je v obou směrech dálnice, stála 432 milionů korun bez daně. K dispozici je téměř 200 parkovacích míst a čerpací stanice.

​ČESMAD Bohemia: Vysoká cena nafty ohrožuje spíše malé nákladní dopravce

15.9. – Vysoká cena nafty ohrožuje spíše malé nákladní dopravce, kteří mají u zákazníků horší vyjednávací pozici. Velcí dopravci mohou lépe rozložit svá rizika, protože obsluhují větší část logistického řetězce. Uvedlo to Sdružení ČESMAD Bohemia. Ceny paliv postupně rostou od konce letošního května, litr benzinu nyní podle údajů společnosti CCS stojí v průměru 40,05 koruny za litr. Cena nafty stoupla za týden o 70 haléřů na průměrných 38,88 koruny za litr.

​Letiště Praha od příštího roku možná zvýší letištní poplatky o pět procent

14.9. – Letiště Praha možná od dubna příštího roku zvýší letištní poplatek za použití letiště cestujícím o pět procent. Nyní činí 649 korun, zvedl by se tak o zhruba 32 korun. Včera to uvedl mluvčí Letiště Praha Michal Procházka. Na včerejším setkání s novináři si na vysoké poplatky pražského letiště stěžovali zástupci dopravce Ryanair. Podle analytika budou poplatky na pražském letišti i po zvýšení na průměru střední Evropy.

spinner