Aktuálně

Rozvoj dopravní infrastruktury

Strategické partnerství má pomoci rozvoji dopravní infrastruktury

Strategické partnerství má pomoci rozvoji dopravní infrastruktury

PRAHA (29.9.) – Asociace pro rozvoj infrastruktury (ARI) a Česká asociace konzultačních inženýrů (CACE) společně prosazují koncepční změny v oblasti veřejné infrastruktury, které umožní efektivní, hospodárnou a rychlejší přípravu a realizaci infrastrukturních projektů, mezi které patří užívání vyvážených obchodních podmínek ve výstavbě vycházejících z mezinárodně uznaných vzorů FIDIC.

celý článek

Nový kontejner

Emirates SkyCargo uvádí na trh nový kontejner s řízením teploty

Emirates SkyCargo uvádí na trh nový kontejner s řízením teploty

DUBAJ (29.9.) – Firma Emirates SkyCargo, nákladní divize společnosti Emirates, uvedla na trh interně vyvinutý a účinný kontejner LD3, který udržuje v chladu náklad citlivý na změnu teploty při transportu na zemi i ve vzduchu. „Bílý kontejner“ je nejnovějším přírůstkem do portfolia chladicích zařízení Emirates SkyCargo. Byl navržen speciálně, aby umožnil přechodnou regulaci teploty, která je ideální pro všechny zdravotnické výrobky a potraviny podléhající zkáze.

celý článek

Ford Telematics

Nová služba Ford Telematics™ pomáhá snížit spotřebu flotil užitkových vozidel

Nová služba Ford Telematics™ pomáhá snížit spotřebu flotil užitkových
vozidel

PRAHA (29.9.) – Značka Ford představila nový telematický systém Ford Telematics™, který pomůže evropským provozovatelům užitkových automobilů snížit náklady. Dosažené úspory mohou dosáhnout až 20 procent. Službu technicky zajišťuje společnost Telogis. Data přenášená ze všech aut v reálném čase umožňují manažerům flotil sledovat polohu, spotřebu paliva, chování řidiče a provozní parametry vozu. Systém Ford Telematics™ nabízí rovněž přímý přístup k diagnostickým údajům automobilu. To vše pomůže osobám odpovědným za provoz a správu flotil užitkových vozidel efektivněji regulovat provozní náklady a zvýšit bezpečnost řidičů.

celý článek

Nové spojení do Asie

DB Schenker spouští nové železniční spojení z Hamburku do čínského Zhengzou

DB Schenker spouští nové železniční spojení z Hamburku do čínského
Zhengzou

FRANKFURT NAD MOHANEM/HAMBUR­K/PRAHA (29.9.) – Logistická společnost DB Schenker vypravila na začátku září první nákladní vlak z Hamburku do Zhengzou v provincii Henan. Tato událost navazuje na provozování železničního spojení v opačném směru, které je v provozu od srpna 2013. Pravidelná železniční linka, která je v průměru o 20 dní rychlejší než námořní doprava, bude nyní sloužit více zákazníkům.

celý článek

Modernizace autobusů

Arriva Morava představila nové autobusy v nových firemních barvách

Arriva Morava představila nové autobusy v nových firemních barvách

OSTRAVA (29.9.) – Společnost Arriva Morava (dříve Veolia Transport Morava) si v rámci obnovy vozového parku letos pořídila 26 nových autobusů, do konce roku plánuje nákup dalších 20 vozidel. Jedná se o vozidla značky SOR a Iveco. Sedm autobusů (typu SOR CN 12) bylo pořízeno s finanční podporou z programu ROP Střední Morava, všechna ostatní vozidla si pořizuje dopravce jako vlastní investici. Do modernizace vozového parku investuje letos téměř 200 milionů korun.

celý článek

Investice C.S. Cargo

C.S.CARGO investovalo 300 milionů korun do obnovy vozového parku

C.S.CARGO investovalo 300 milionů korun do obnovy vozového parku

PRAHA (25.9.) – Největší český dopravce C.S.CARGO a.s. v rámci pravidelné obnovy vozového parku převezme během letošního podzimu celkem 100 vozidel od značek Volvo, Mercedes Benz a Scania. Jedná se o největší nákup nákladních vozidel svého druhu na českém trhu v letošním roce.

celý článek

Sdružení evropských železnic

Daniel Kurucz se stal členem vedení nejdůležitější evropské železniční organizace

Daniel Kurucz se stal členem vedení nejdůležitější evropské
železniční organizace

PRAHA (25.9.) – Předseda představenstva a generální ředitel Českých drah Daniel Kurucz se stal členem vedení nejvlivnější evropské železniční organizace – Společenství evropských železnic (CER). Do vrcholného orgánu CER – Management Committee – zvolilo Kurucze jednomyslně Valné shromáždění této organice. Stalo se tak na návrh nejsilnějších evropských železnic a jejich představitelů – šéfa německých železnic DB Rüdigera Grubeho a ředitele rakouských drah ÖBB Christiana Kerna, který je zároveň prezidentem CER.

celý článek

Labská vodní cesta

Začala modernizace dvou zdymadel na Labi

Začala modernizace dvou zdymadel na Labi

BRANDÝS NAD LABEM (25.9.) – Tento týden oficiálně začaly stavební práce na náročné modernizaci plavebních komor Brandýs nad Labem a Velký Osek. Jedná se o poslední plavební komory na splavném Labi, které po více než 60 letech provozu neprošly komplexní rekonstrukcí a ohrožují tak bezpečný provoz. Poprvé je zde v tak velkém rozsahu použita speciální technologie řezání stěn diamantovým lanem a tryskové injektáže pískového podloží. Investorem stavby je Ředitelství vodních cest.

celý článek

Silniční okruh kolem Prahy

Chybějící okruh zřejmě nahradí provizorní silniční spojka

Chybějící okruh zřejmě nahradí provizorní silniční spojka

PRAHA (25.9.) – Středočeský kraj se připojil k záměru ministerstva dopravy na vybudování silničního propojení teplické dálnice D8 a chomutovské rychlostní silnice R7. Nová silnice první třídy vedoucí z Tuchoměřic do Úžic u Kralup nad Vltavou má dočasně nahradit chybějící severozápadní část městského okruhu. Po podepsání memoranda to řekl hejtman Středočeského kraje Miloš Petera.

celý článek

Modernizace D1

ŘSD vypíše soutěže na modernizaci dalších pěti úseků dálnice D1

ŘSD vypíše soutěže na modernizaci dalších pěti úseků dálnice D1

PRAHA (25.9.) – Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) chystá opravu dalších částí dálnice D1. Napřesrok chce vypsat tendry na pět úseků. Na úseku mezi Psáři a Souticemi ve Středočeském kraji už dostalo stavební povolení. Kromě něj chystá do pololetí 2015 vypsat soutěž na opravu úseku mezi Velkou Bíteší a Devíti Kříži. Řekl to mluvčí ŘSD Jan Studecký.

celý článek

Předchozí | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | Další
Nepřehlédněte
31. října 2014 7:02
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2014
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobilo Vergilio
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.