DN č. 22 - Kurýrní, expresní a balíkové služby, Logistika pro e-commerce, LUV, Manažerské vozy 

Aktuálně

Aktuality ze světa 21 Premium

Aktuality ze světa 21

31.8. – S integrací UTI-Group jde dánský logistický koncern DSV rychleji kupředu než se očekávalo. Pět měsíců po převzetí se mohl deficit UTI neutralizovat. Řekl to šéf DSV J. B. Andersen počátkem srpna při předložení pololetní bilance. Byl rovněž spokojen s pokrokem ve společném řízení útvarů a systémů IT. Současný celkový stav pracovníků k řízení je 44 tisíc. Před převzetím UTI měl DSV 22 600 zaměstnanců.

​Kraje jsou proti státní vlakopůjčovně, chtějí jednat s vládou Premium

​Kraje jsou proti státní vlakopůjčovně, chtějí jednat s vládou

30. 8. – Asociace krajů ČR (AKČR) chce jednat o čerpání 18 miliard korun z evropských prostředků na nákup nových regionálních vlaků s premiérem Bohuslavem Sobotkou a dalšími předsedy stran vládní koalice. Asociace totiž nesouhlasí se záměrem ministra dopravy Dana Ťoka využít evropské dotace k nákupu železničních vozidel, které by stát následně pronajímal soukromým dopravcům vzešlým z výběrových řízení na provoz linek. Informoval o tom Miloš Němeček z Asociace krajů. Ministerstvo dopravy kritiku odmítá.

​Středočeská část D3 by se mohla začít stavět za čtyři roky Premium

​Středočeská část D3 by se mohla začít stavět za čtyři roky

30.8. – Středočeská část dálnice D3 spojující Prahu s jihem by se podle ministra dopravy Dana Ťoka mohla začít stavět zhruba za čtyři roky. Bylo dokončeno řízení EIA, tedy posouzení vlivu staveb na životní prostředí, a zpracovává se dokumentace pro územní rozhodnutí. Podle ministra se má rychle pokračovat ve všech krocích a pracovat paralelně, ne úsek po úseku. Ťok to uvedl na schůzce se starosty v Benešově.

Český mýtný systém bude další maximálně tři roky provozovat společnost Kapsch

30.8. – Ministerstvo dopravy uzavřelo dodatek ke smlouvě se společností Kapsch o pokračování správy mýtného systému na maximálně tři roky za 5,27 miliardy korun. Součástí ceny je provoz mýtných bran za čtyři miliardy korun, poskytnutí součinnosti při předávání systému novému provozovateli, nákup nových palubních jednotek a zavedení služby jednotného evropského mýta (EETS).

V tunelu Klimkovice na dálnici D1 bude kamerový systém pro měření úsekové i okamžité rychlosti

30.8. – Pro zvýšení bezpečnosti provozu se v tunelu Klimkovice na D1 u Ostravy instaluje kamerový systém pro měření úsekové i okamžité rychlosti. Pro montáž technologie se využijí plánované pravidelné servisní odstávky tunelu, nejbližší připadne na počátek října, finální na polovinu listopadu, v tunelu v té době bude zachován obousměrný provoz v jedné tunelové troubě.

​Hledá se nový poradce pro výstavbu D4 formou PPP projektu

30.8. – Ministerstvo dopravy připravuje novou soutěž na poradce státu pro realizaci projektu PPP na dálnici D4. Kulatý stůl na téma zadávacích podmínek proběhne 13. září. Samotné vypsání soutěže ministerstvo plánuje na říjen tohoto roku. Cílem je, aby plánovaný termín dokončení výstavby D4 v úseku mezi Příbramí a Pískem do konce roku 2021 nebyl ohrožen.

​S navigací k CNG stanicím v ČR pomohou čtyři mobilní aplikace

30.8. – CNG stanice v ČR v posledních měsících velmi rychle v ČR přibývají. Informace o celé této síti lze dnes získat i prostřednictvím mobilních telefonů. Existují již čtyři aplikace zdarma, najdete je pod názvy ŠKODA CNG, 2 aplikace se jménem CNG stanice a již déle než čtyři roky také v aplikaci CNGvitall.

​Deutsche Bahn připravuje prodej lokomotiv a jejich zpětný pronájem Premium

​Deutsche Bahn připravuje prodej lokomotiv a jejich zpětný pronájem

30.8. – Německý železniční a logistický koncern Deutsche Bahn plánuje prodej 200 elektrických lokomotiv pro nákladní vlaky skupině investorů s tím, že část vozů si pronajme zpět. „Jsme na dobré cestě k dohodě,” komentoval výsledky jednání předseda představenstva DB Rüdiger Grube během prezentace pololetních výsledků hospodaření podniku v Berlíně.

​DB Schenker Arkas obdržel cenu za inovaci od společnosti Eastman

30.8. – Poskytovatel logistických služeb DB Schenker obdržel v Turecku od svého významného zákazníka společnosti Eastman ocenění Supplier Excellence Program za inovaci unikátního softwarového řešení, které slouží ke štítkování zboží.

​Cargo-partner rozšírí kapacitu logistického centra na Slovensku

30.8. – Poskytovatel logistických služeb a informačních technologií cargo-partner investuje tři miliony € do rozšíření svého logistického centra ve slovenské Dunajské Strede na více než 22 tisíc paletových míst. Přímé napojení na kontejnerový terminál nabízí možnosti systému cross-dock pro kombinovanou dopravu do Hamburku, Bremerhavenu, Koperu a Rijeky.

spinner