Aktuálně

Oprava dálnice u Prahy

ŘSD začne opravovat začátek dálnice D1 od Chodova do Průhonic

ŘSD začne opravovat začátek dálnice D1 od Chodova do Průhonic

PRAHA (4.7.) – Ředitelství silnic a dálnic ČR zahájí v úterý 8. července velkou opravu dálnice D1 na vjezdu do Prahy. Oprava bude probíhat od km 9,4 do km 1,275 mezi Průhonicemi a Chodovem. V každém směru budou zachovány dva jízdní pruhy. První část opravy by měla trvat do konce října 2014. Náklady na opravu vyjdou na 258,3 miliónu korun. Na tomto úseku bude také položen moderní tichý asfalt.

celý článek

Rekonstrukce trati v Praze

Oprava trati z hlavního nádraží na Smíchov začne nejpozději v roce 2023

Oprava trati z hlavního nádraží na Smíchov začne nejpozději
v roce 2023

PRAHA (4.7.) – Důležitá železniční trať mezi pražským hlavním nádražím a Smíchovem by se mohla dočkat přestavby. Správa železniční a dopravní cesty (SŽDC) zadala studii proveditelnosti, která určí nejlepší řešení. Konečnou variantu následně vybere ministerstvo dopravy. Oprava by měla začít nejpozději do roku 2023 a náklady jsou předběžně odhadovány na tři až pět miliard korun. Informoval o tom mluvčí SŽDC Jakub Ptačinský.

celý článek

Žaloba na ČD

RegioJet se připojí k žalobě Leo Expressu na náhradu škody po ČD

RegioJet se připojí k žalobě Leo Expressu na náhradu škody po ČD

PRAHA (4.7.) – RegioJet se k žalobě na náhradu škody po Českých drahách připojí v srpnu. Nyní dokončuje posudky, které k žalobě připojí. Informoval o tom majitel firmy Radim Jančura. Ve středu státního dopravce o náhradu škody zažaloval druhý ze soukromníků na trase Praha – Ostrava, společnost Leo Express (LE). Dráhy po nástupu konkurence na trať výrazně snížily ceny, čímž dorovnaly ceny konkurence. Nové ceny jízdenek ČD jsou ale podle konkurenčních dopravců pod skutečnými náklady.

Diskuse: 1 reakce

celý článek

Tendry na železnici

Na dvou rychlíkových tratích budou nadále provozovat vlaky ČD

Na dvou rychlíkových tratích budou nadále provozovat vlaky ČD

PRAHA (4.7.) – České dráhy získají právo provozovat tratě mezi Libercem a Pardubicemi a mezi Plzní a Mostem na další rok. Podaly lepší nabídku než konkurenční Arriva. Informoval o tom mluvčí ministerstva dopravy Martin Novák. Arriva chtěla státní dráhy o téměř jistý kontrakt připravit a provozovat na obou trasách vozidla Siemens Desiro, půjčené od Deutsche Bahn. Arriva nyní zvažuje, zdali a jakým způsobem by mohla rozhodnutí ministerstva rozporovat.

celý článek

Žaloba na ČD

LEO Express žaluje České dráhy za predátorské ceny na trase Praha – Ostrava

LEO Express žaluje České dráhy za predátorské ceny na trase Praha –
Ostrava

PRAHA (3.7.) – Společnost LEO Express podala k Městskému soudu v Praze žalobu na náhradu škody na České dráhy (ČD) kvůli zneužití dominantního postavení na trhu ve smyslu zákona o ochraně hospodářské soutěže. Protiprávního jednání se ČD dopouštějí na trase Praha – Ostrava pomocí uplatňování tzv. predátorských cen a jeho účelem je snaha vytlačit konkurenci z trhu.

celý článek

Registrace vozidel

MD chystá nový systém vydávání registračních značek

MD chystá nový systém vydávání registračních značek

PRAHA (3.7.) – Vláda schválila návrh ministerstva dopravy posunout účinnost vybraných ustanovení novely zákona o provozu vozidel na pozemních komunikacích o jeden rok. Ministerstvo dopravy připravuje nový model vydávání registračních značek vozidel, který by měl od roku 2016 umožnit lidem ponechat si značku při prodeji auta či změně bydliště. Zároveň s tím se otevře možnost vyrábět registrační značky více firmám, stát už nebude tuto zakázku přidělovat centrálně pouze jedné společnosti.

celý článek

Německo

Nedokončené berlínské letiště řeší problémy s kapacitou

Nedokončené berlínské letiště řeší problémy s kapacitou

BERLÍN (3.7.) – Kapacita rozestavěného berlínského Letiště Willyho Brandta zřejmě po dokončení nebude stačit dopravním požadavkům německé metropole. Na konci června to uvedl šéf rozestavěného letiště Hartmut Mehdorn. Pro Letiště Willyho Brandta to znamená další v řadě problémů – letiště mělo být už dva a půl roku v provozu a náklady na jeho stavbu výrazně překročily plánovaný rozpočet.

celý článek

Nová pobočka ČD

ČD otevřely prodejnu jízdenek na pražském ruzyňském letišti

ČD otevřely prodejnu jízdenek na pražském ruzyňském letišti

PRAHA (3.7.) – Z Paříže do Pardubic letadlem a vlakem s minimálním zdržením, to umožní nový projekt Českých drah a Pražské informační služby – Prague City Tourism (PIS – PCT) podpořený Letištěm Václava Havla a dalšími partnery. Cestující, kteří přiletí z celého světa na pražské Letiště Václava Havla, si nyní mohou hned v jeho prostorách zakoupit vnitrostátní vlakové jízdenky do všech stanic a zastávek Českých drah.

celý článek

Global Freight Forwarder of the Year

DB Schenker je nejlepším leteckým přepravcem

DB Schenker je nejlepším leteckým přepravcem

PRAHA/LONDÝN (3.7.) – Společnost DB Schenker byla oceněna jako nejlepší přepravce roku (Global Freight Forwarder of the Year). Tato cena se uděluje za vysokou kvalitu servisu a významné investice v leteckých přepravách. V rámci 31. ročníku soutěže hodnotili čtenáři magazínu Air Cargo News především profesionalitu a kvalitu veškerých služeb souvisejících s leteckou nákladní dopravou. DB Schenker toto ocenění získal již podruhé za sebou.

celý článek

Výstavba R35

Nový úsek silnice R35 zrychlí cestu z Liberce do německé Žitavy

Nový úsek silnice R35 zrychlí cestu z Liberce do německé Žitavy

BÍLÝ KOSTEL (2.7.) – Ředitelství silnic a dálnic ČR zprovoznilo další důležitou komunikaci. Jedná se o silnici I/35 z Bílého Kostela do Hrádku nad Nisou na Liberecku. Výstavba důležité spojnice k hranici s Polskem a Německem trvala přes pět let. Příčinou tak dlouhé výstavby byl zejména spor o pozemky. Slavnostní otevření proběhlo první červencový den za účasti zástupců z Ministerstva dopravy, Libereckého kraje, starostů okolních měst a obcí, zhotovitele a dalších hostů.

celý článek

Předchozí | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | Další
22. srpna 2014 1:55
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2014
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobil Tajfun Digital
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.