DN č. 24 - Logistika, Železniční doprava, Dopravní infrastruktura 

Aktuálně

​Lufthansa uzavřela dohodu o společném podniku s Air China Premium

​Lufthansa uzavřela dohodu o společném podniku s Air China

22.9. – Největší německá letecká společnost Lufthansa a čínské vlajkové aerolinie Air China uzavřely dohodu o společném podniku. Oba přepravci budou moci vzájemně nabízet letenky svého partnera na vybraných linkách mezi Čínou a Evropou, sdělily dnes obě společnosti. Dohoda završuje dva roky jednání. Rozhovory začaly podpisem předběžné dohody v červenci 2014 a jejich výsledkem je dohoda na nejužší možné spolupráci vyjma vzájemného sloučení.

Aktuality ze světa 24 Premium

Aktuality ze světa 24

22.9. - Systém výběru mýtného v Belgii ve velké míře uživatele silnic uspokojuje. Ředitel oddělení telekomunikací u dcery Německého telekomu „T-systems“ Patrick Ude hovoří po pěti měsících praxe o „velké stabilitě v belgickém systému“. T-systems (76 procent) a rakouský stavební koncern Strabag (24 procent) jsou majiteli firmy Satellic, jež je za systém mýtného v Belgii technicky odpovědná. Turbulence při zahajování systému počátkem dubna, kdy dopravní a logistický sektor byly velice kritické; měly být motivovány i tím, aby bylo výběru zabráněno. 

​Czech Airlines Technics zajistí servis podvozků letadel Travel Service

19.9. – Czech Airlines Technics (CSAT), dceřiná společnost Českého Aeroholdingu poskytující služby v oblasti údržby letadel, uzavřela novou šestiletou smlouvu s další českou leteckou společností, a to Travel Service. CSAT tak nyní poskytuje dopravci generální opravy podvozků, pronájem náhradního podvozku, výměnu podvozků a opravy vybraných komponentů pro celou flotilu Travel Service.

​DACHSER rozšířil spolupráci se společností Hempel v Maďarsku

19.9. – Mezinárodní logistický provider DACHSER nově zajišťuje pro společnost Hempel, předního světového výrobce průmyslových barev, distribuci nebezpečného zboží sběrnou službou po celém Maďarsku. Po přímých dodávkách produktů z výroby v České republice se spolupráce rozšířila i na zásobování maďarského trhu z konsignačního skladu Hempelu v Budapešti.

​DPD Group v Paříži poprvé představila doručování drony

19.9. – Zástupci DPD Group se na začátku září zúčastnili prvního festivalu dronů v Paříži, který organizovala místní radnice. V rámci festivalu DPD poprvé představila doručování drony v přímém přenosu a veřejnosti prezentovala výsledky ze svého výzkumu o dronech.

​U Postoloprt začala výstavba dalšího úseku dálnice D7 Premium

​U Postoloprt začala výstavba dalšího úseku dálnice D7

19.9. – U Postoloprt na Lounsku začala stavba čtyřkilometrového úseku dálnice D7. Náklady na rozšíření dvouproudé silnice na čtyři pruhy jsou 384 milionů korun, stavba potrvá 19 měsíců. Celá trasa dálnice má být dokončena v roce 2023. Potvrdil to Jan Kroupa, ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které je investorem stavby.

​Průzkum SŽDC: Lidé chtějí na letiště jezdit vlakem

19.9. – Výstavba železnice na pražské Letiště Václava Havla má významnou podporu mezi cestujícími. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu veřejného mínění, který pro Správu železniční dopravní cesty připravila agentura Talk. Železnici uvedlo jako nejlepší způsob přepravy na letiště 50,9 procenta dotázaných. Druhým nejpopulárnějším dopravním prostředkem je metro s podporou 16,4 procenta. Aktuálně dostupné možnosti přepravy považuje za dostačující pouze pětina cestujících.

Středočeský kraj chce dočasně zrušit parkovací zóny v části Prahy Premium

Středočeský kraj chce dočasně zrušit parkovací zóny v části Prahy

19.9. – Středočeský kraj vyzval pražský magistrát k pozastavení rozhodnutí o zřízení parkovacích zón v Praze 5 a 6. Podle krajských zastupitelů, kteří usnesení schválili, by zóny v těchto městských částech neměly platit, dokud nebudou vybudována odpovídající záchytná parkoviště. „Další zóny by se zatím neměly zavádět,“ uvedl hejtman Miloš Petera. Vedení Prahy se k výzvě odmítlo vyjádřit.

​Přejezd ve Studénce bude mít další zabezpečovací zařízení Premium

​Přejezd ve Studénce bude mít další zabezpečovací zařízení

19.9. – Železniční přejezd ve Studénce bude mít od čtvrtka ve zkušebním provozu další zabezpečovací zařízení. To by mělo řidiče vozidel zastavit ještě před tím, než dorazí k železničnímu zařízení se světelnou signalizací a závorami. Systém složený ze semaforu, kamer pro určování rychlosti projíždějících vozidel a elektronických značek pro omezení rychlosti by měl pro jeden železniční přejezd vyjít na 600 tisíc korun.

​Autobusy od Arrivy pomohou studentům odborných učilišť

17.9. – Studenti odborných učilišť v Berouně, Neratovicích, Hubálově a Hluboši ve Středočeském kraji převzali čtyři starší autobusy Karosa, které budou sloužit pro jejich výuku. Dopravce je věnoval studentům v rámci projektu Arriva školám. Starší vozy před koncem své životnosti budou ještě pomáhat studentům technických oborů, kteří se na nich budou se svými mistry učit potřebným dovednostem.

spinner