DN č. 19 - IAA Hannover 2016, Automobilová technika, InnoTrans Berlín 

Aktuálně

​Deutsche Post otevřela obří balíkové centrum Premium

​Deutsche Post otevřela obří balíkové centrum

22.7. – Německý poštovní a logistický koncern Deutsche Post otevřel v Obertshausenu (okres Offenbach, spolková země Hesensko) obří balíkové centrum. Zařízení, které je 34. a zároveň největším balíkovým centrem Německé pošty, zvládne za hodinu roztřídit až 50 tisíc zásilek. Velkokapacitní střediska většinou odbavují kolem 30 až 40 tisíc balíkových zásilek za hodinu. Pro region je velkým přínosem rovněž vytvoření 600 nových pracovních míst.

Pražskému letišti do konce června přibylo 355 tisíc cestujících Premium

Pražskému letišti do konce června přibylo 355 tisíc cestujících

21.7. – Pražské letiště za první pololetí letošního roku odbavilo bezmála 5,6 milionu cestujících. Meziročně je to o 355 tisíc osob více. Největší nárůst zaznamenalo letiště na evropských linkách a trasách na Blízký východ. Za růstem stojí zavádění nových linek i navyšování kapacity v nynějších linkách.

​Vláda schválila financování regionální železnice do roku 2034 Premium

​Vláda schválila financování regionální železnice do roku 2034

21.7. – Vláda schválila financování regionální železnice v letech 2020 až 2034. Dohodu o patnáctiletém financování podepsali ministr dopravy Dan Ťok a jihomoravský hejtman a šéf Asociace krajů Michal Hašek. Podle návrhu ministerstva dopravy mají kraje ročně na spolufinancování regionální železnice dostat 2,9 miliardy korun pravidelně navyšovanou o inflaci.

Aktuality ze světa 18 Premium

Aktuality ze světa 18

20.7. – Přes letiště Frankfurt se v polovině července nedodávaly importní zbožové zásilky. Důvodem byla závada v celním IT, která trvala již několikátý den. Nebylo také jasné, kdy problémy skončí. Přes následný víkend tím vznikla v rámci odbavení záplava kolem tisíce importních zásilek. Speditéři informují o poptávkách zákazníků, čekajících na dodání importů. Až se systém IT znovu rozjede, je třeba počítat s čekacími dobami při postupném celním zpracování carga.

​Hardis Group testuje ve skladech FM Logistic využití dronu

20.7. – Společnost Hardis Group, která poskytuje digitální služby a softwarová řešení, zahájila reálné testování prototypu dronu, navrženého k automatizaci inventur a řízení zásob ve skladech. Vytvořila tým se Squadrone System, s nímž společně pracovali na vývoji asistovaného dronu pro interiéry a se společností FM Logistic, u které testuje řešení v reálných podmínkách jejích skladů.

​UPS rozšiřuje svou expresní službu do dalších zemí

20.7. – Společnost UPS oznámila rozšíření své expresní služby pro doručení zásilek UPS Worldwide Express™ do 117 zemí a teritorií, nabídne tak možnost dřívějšího doručení. UPS doručuje více mezinárodních zásilek než kterýkoli jiný přepravce.

​Zákaz vjezdu kamionů do Prahy by mohl platit od roku 2017 Premium

​Zákaz vjezdu kamionů do Prahy by mohl platit od roku 2017

20.7. – Zákaz vjezdu kamionů delších než 12 metrů do vybraných pražských ulic by mohl platit od začátku roku 2017. Hlavní město chce záměr konzultovat s ministerstvem dopravy a Středočeským krajem. Po schválení městskou radou to řekl náměstek pro dopravu Petr Dolínek. Opatření kritizovali zástupci dopravců. Ministerstvo dopravy bude prosazovat, aby kamiony směly na silnice suplující nedokončený okruh kolem Prahy.

​EK udělila rekordní pokutu za kartel výrobců nákladních aut Premium

​EK udělila rekordní pokutu za kartel výrobců nákladních aut

20.7. – Evropská komise udělila rekordní pokutu přes 2,9 miliardy eur (přes 78 miliard Kč) za kartelovou dohodu velkých výrobců nákladních automobilů. Potvrdila to eurokomisařka pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestagerová. Společnosti MAN, Volvo/Renault, Daimler, Iveco a DAF se domlouvaly na cenách.

​Změny plánu pro dostavbu dálnice na Vídeň budou na podzim Premium

​Změny plánu pro dostavbu dálnice na Vídeň budou na podzim

19.7. – Zásady rozvoje Jihomoravského kraje potřebné pro dostavbu dálnice Brno – Mikulov – Vídeň budou hotové na podzim. Po setkání s dolnorakouským hejtmanem Erwinem Pröllem to řekl ministr dopravy Dan Ťok. Oba politici projednali i stav příprav mezistátního spojení mezi Znojmem a Vídní přes Hollabrunn a chystané železniční spojení regionálním expresem z Vídně do Českých Budějovic.

​STAN jako první oficiálně protestují proti prodloužení smlouvy s Kapschem Premium

​STAN jako první oficiálně protestují proti prodloužení smlouvy s Kapschem

19.7. – Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) se obrátilo na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) kvůli nedávnému rozhodnutí vlády prodloužit o tři roky smlouvu na provoz mýtného systému se společností Kapsch. Rozhodnutí nevypisovat řádnou soutěž na výběr mýtného považuje hnutí za protiprávní, podnět k prošetření proto současně podalo i Nejvyššímu státnímu zastupitelství.

spinner