Aktuálně

Silniční spojení s Rakouskem

Dálnice do Rakouska nebude, nahradí ji dvouproudová silnice

Dálnice do Rakouska nebude, nahradí ji dvouproudová silnice

PRAHA (22.9.) – Silniční spojení z Brna do Vídně přes Mikulov bude hotové do roku 2018. V České republice půjde o dvoupruhovou silnici, protože doprava je tu slabší než v Rakousku. Po setkání s dolnorakouským hejtmanem Erwinem Pröllem to uvedl ministr dopravy Antonín Prachař s tím, že dálniční spojení není třeba. Hlavní změnou proti současnému stavu na české straně tak bude obchvat Mikulova.

celý článek

Oprava silnice na Moravě

V říjnu začne oprava silnice přes Červenohorské sedlo

V říjnu začne oprava silnice přes Červenohorské sedlo

ŠUMPERK (22.9.) – Dlouho plánovaná rekonstrukce jižní části silnice přes Červenohorské sedlo, která spojuje Jesenicko se Šumperskem, začne 1. října. V úseku mezi Kouty nad Desnou a Červenohorským sedlem bude kvůli stavebním pracím do poloviny listopadu tato důležitá dopravní tepna uzavřena. S uzávěrou musejí řidiči počítat také v příštích dvou letech mimo zimní sezonu, jelikož stavba je plánována až do roku 2016. Severní část silnice přes Červenohorské sedlo je už opravená.

celý článek

Letový řád 2015

Germanwings spustily první část rezervací letů letního letového řádu 2015

Germanwings spustily první část rezervací letů letního letového
řádu 2015

KOLÍN NAD RÝNEM/BONN (22.9.) – Německá nízkonákladová letecká společnost Germanwings spustila v polovině září první část rezervací letů letního letového řádu 2015. Je obsáhlejší, než kdy jindy v historii této letecké společnosti – od 29. března 2015 budou Germanwings nabízet celkem 254 tras.

celý článek

Nové vlaky pro Německo

Škoda Transportation chce dodat do Německa vlaky za 82 miliard korun

Škoda Transportation chce dodat do Německa vlaky za 82 miliard korun

PLZEŇ (20.9.) – Plzeňská Škoda Transportation usiluje spolu s francouzským koncernem Alstom o dodávku 80 elektrických vlaků do Německa za tři miliardy eur (zhruba 82 miliard korun). V hodnotě kontraktu jsou vozidla plus 30letý kompletní servis strojů. Informoval o tom generální ředitel Josef Bernard. Projekt je pro plzeňské strojírny aktuálně nejdůležitější. Do konce roku podají nabídky tři až čtyři firmy.

celý článek

Výstavba dálnice D3

Ještě letos a příští rok se mají začít stavět čtyři nové úseky D3

Ještě letos a příští rok se mají začít stavět čtyři nové úseky D3

ČESKÉ BUDĚJOVICE (20.9.) – Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) chce zahájit v letošním a příštím roce stavbu dalších čtyř úseků dálnice D3 v Jihočeském kraji. Komunikace má do roku 2021 vést přes celý region až na hraniční přechod s Rakouskem. Vzniklo by tak nových 68 kilometrů dálnice a rychlostní silnice. Po mimořádném jednání Sdružení pro výstavbu D3 a R4 v Českých Budějovicích to řekl ředitel úseku plánování a realizace staveb ŘSD Tomáš Čížek.

celý článek

Omezení vjezdu kamionů do obcí

MD chce zjednodušit proces omezování vjezdu kamionů do obcí

MD chce zjednodušit proces omezování vjezdu kamionů do obcí

PRAHA (20.9.) – Legislativní rada vlády posuzuje návrh novely zákona o pozemních komunikacích, do které je výslovně zapracováno ustanovení o tom, že obce budou moci zakázat nebo omezit vjezd nákladních vozidel nad 12 tun (s výjimkou dopravní obsluhy), pokud existuje vhodná objízdná trasa, včetně zpoplatněných úseků. Informoval o tom ministr dopravy Antonín Prachař v reakci na požadavky některých obcí na zavedení mýtného pro silnice nižších tříd a jejich stížnosti na složitý proces vedoucí k omezení vjezdu kamionů do těchto obcí.

Diskuse: 5 reakcí

celý článek

Letiště Vodochody

Komise potvrdila zrušení ekologického posudku na rozšíření Letiště Vodochody

Komise potvrdila zrušení ekologického posudku na rozšíření Letiště
Vodochody

ODOLENA VODA (20.9.) – Rozkladová komise doporučila ministru životního prostředí Richardu Brabcovi, aby potvrdil zrušení ekologického posudku na rozšíření Letiště Vodochody. Tím by byla pozastavena jeho výstavba. Ministr ještě musí rozhodnout. Informovala o tom Jana Taušová z tiskového oddělení ministerstva životního prostředí. Ministerstvo zrušilo ekologický posudek k rozšíření letiště v červnu, investor podal proti rozhodnutí rozklad, který komise projednala 9. září.

celý článek

Liberalizace železniční dopravy

ČD si stěžují na plán MD pustit konkurenci na trať mezi Plzní a Mostem

ČD si stěžují na plán MD pustit konkurenci na trať mezi Plzní a Mostem

PRAHA (20.9.) – Společnost Arriva v nabídce na provoz železniční linky mezi Plzní a Mostem nedodržela podmínky ministerstva dopravy. Chystá totiž provoz s vozidly, která nejsou uzpůsobena pro přepravu vozíčkářů a osob se ztíženou možností pohybu. Tvrdí to České dráhy, které proti záměru ministerstva uzavřít dohodu s konkurenční Arrivou podaly stížnost. Pokud by státní dopravce rovněž nenabídl bezbariérová vozidla, byl by prý lacinější než konkurenční společnost.

Diskuse: 1 reakce

celý článek

Podpora modernizace plavidel

Na modernizaci říčních plavidel půjde z OPD až 30 milionů korun

Na modernizaci říčních plavidel půjde z OPD až 30 milionů korun

PRAHA (20.9.) – Ministerstvo dopravy zveřejnilo další výzvu k předkládání žádostí o podporu pro modernizace říčních pravidel. V Operačním programu Doprava (OPD) jsou pro žadatele v rámci této výzvy k dispozici prostředky v celkové výši 30 milionů korun. Projektové žádosti je možné předkládat do konce října 2014. Cílem podpory je zmírnit negativní vlivy dopravy na životní prostředí, podpořit ekologicky šetrnou vnitrozemskou vodní nákladní dopravu a zvýšit její bezpečnost.

celý článek

Nové retraky

Linde Material Handling uvádí na trh rozšířené portfolio retraků

Linde Material Handling uvádí na trh rozšířené portfolio retraků

PRAHA (20.9.) – Společnost Linde Material Handling uvedla na trh čtyři nové retraky – Linde R10B až R16B s nosností od 1,0 do 1,6 tuny a rozšířila tak své portfolio retraků o takzvané „lehké“ modely. Tyto nové retraky jsou určené pro lehké až středně náročné aplikace a představují základní modely, které přesto nabízejí řidičům vysoký uživatelský komfort.

celý článek

Předchozí | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | Další
25. října 2014 23:09
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2014
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobil Tajfun Digital
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.