Aktuálně

ŘVC

ŘVC letos na zakázkách rozdělí 140 milionů Kč

ŘVC letos na zakázkách rozdělí 140 milionů Kč

PRAHA (19.6.) – Po roční pauze začalo Ředitelství vodních cest (ŘVC) opět uzavírat stavební zakázky. Za modernizaci dvou plavebních komor ve Velkém Oseku a Brandýse nad Labem zaplatí téměř 140 milionů korun. Vítězi zakázek jsou stavební společnosti SMP CZ a Labská strojní a stavební společnost. Potvrdil to mluvčí státní investorské organizace Jan Bukovský.

celý článek

Arriva

Arriva chce nahradit rychlíky ČD na dvou tratích

Arriva chce nahradit rychlíky ČD na dvou tratích

PRAHA (19.6.) – Společnost Arriva Transport chce připravit České dráhy o zakázku na provoz železniční dopravy na trasách mezi Libercem a Pardubicemi a mezi Plzní a Mostem. Potvrdil to generální ředitel tuzemské pobočky společnosti patřící do skupiny Německých drah (Deutsche Bahn) Daniel Adamka. Obě trati měly patřit do první skupiny tras, které ministerstvo dopravy (MD) plánovalo nabídnout do tendrů. Kvůli průtahům s vyhlášením tendrů a končícímu termínu dosavadních smluv ale ministerstvo chtělo drahám provoz na obou trasách prodloužit bez soutěže.

celý článek

Škoda Vagonka

Škoda Vagonka předala do Litvy poslední soupravu

Škoda Vagonka předala do Litvy poslední soupravu

PLZEŇ (19.6.) – Poslední z deseti elektrických vlaků předala Škoda Vagonka ze skupiny Škoda Transportation Litevským drahám. Celková hodnota zakázky přesáhla dvě miliardy korun. Dvoupodlažní soupravy typu 575 zásadně obnovily vozový park na páteřní trati mezi Vilniusem a Kaunasem, tedy mezi hlavním a druhým největším městem Litvy. Informovala o tom projektová manažerka ostravské Škody Vagonka Irena Gaidová.

celý článek

Tendr na mýto

Exministr dopravy Stanjura kritizuje otálení s tendrem na mýto

Exministr dopravy Stanjura kritizuje otálení s tendrem na mýto

PRAHA (19.6.) – Ministr dopravy Antonín Prachař podle jednoho ze svých předchůdců Zbyňka Stanjury otálí s přípravami mýtného tendru na provoz systému po skončení smlouvy s Kapschem. „Na místo příprav si chce ministr najmout za sto milionů korun konzultantskou firmu, která mu má poradit, jaký rozsah zpoplatnění zavést a jakou technologii použít,“ řekl na setkání s novináři.

celý článek

Placené parkování v Praze

V modrých zónách budou moci parkovat i mimopražští řidiči s chytrýmtelefonem

V modrých zónách budou moci parkovat i mimopražští řidiči
s chytrýmtelefonem

PRAHA (16.6.) – V modrých zónách, které jsou určeny pro parkování rezidentů s dlouhodobou parkovací kartou, budou moci v Praze zaparkovat i přespolní řidiči. Podmínkou bude platba parkovného přes chytrý mobil, parkování bude omezeno na dvě hodiny. Magistrát s tím počítá v rámci nového systému zón placeného stání. Informoval o tom náměstek primátora Jiří Nouza (TOP 09).

celý článek

Krajské dálniční známky

Vláda odmítla krajský návrh na levnější dálniční známky

Vláda odmítla krajský návrh na levnější dálniční známky

PRAHA (16.6.) – Vládě premiéra Bohuslava Sobotky se nelíbí návrh Karlovarského kraje na zavedení levnějších, krajských dálničních známek. Vyplývá to z výsledků jednání vlády zveřejněných na internetu. Krajské známky by umožnily jízdu po zpoplatněných úsecích dálnic a rychlostních silnic, ale jen v konkrétním kraji. Vládní stanovisko je však v tomto případě pouze doporučením, konečné slovo budou mít poslanci, případně senátoři.

celý článek

Letiště Vodochody

Letiště Vodochody přišlo o souhlas MŽP se svým rozšířením

Letiště Vodochody přišlo o souhlas MŽP se svým rozšířením

PRAHA (14.6.) – Ministerstvo životního prostředí (MŽP) zrušilo ekologický posudek k rozšíření letiště ve Vodochodech. Tento resort začal zhruba před měsícem prověřovat, zda dřívější souhlasné stanovisko s dopady vodochodského letiště na životní prostředí (EIA) netrpí závažnými právními vadami. Důvodem k tomu byly stížnosti starostů okolních obcí, kteří mu přinesli na 40 podnětů. Skupina Penta, která je investorem výstavby letiště, se proti rozhodnutí pravděpodobně odvolá.

celý článek

Zákon o drahách

Novela zákona o drahách prošla prvním sněmovním čtením

Novela zákona o drahách prošla prvním sněmovním čtením

PRAHA (14.6.) – Poslanecká sněmovna v prvním čtení podpořila vládní novelu zákona o drahách, která se týká rozhodování Drážního úřadu. Jeho rozhodnutí bude moci být přezkoumáno pouze soudem, zatímco dosud se přezkoumávalo odvoláním k vyšší instanci, tedy k ministerstvu dopravy. Vláda novelu předložila výlučně kvůli tomu, aby do zákona zavedla ustanovení evropské směrnice. Hospodářský výbor doporučil novelu schválit.

celý článek

Biopaliva

Země EU našly kompromis ohledně omezení tradičních biopaliv

Země EU našly kompromis ohledně omezení tradičních biopaliv

LUCEMBURK/BRUSEL (14.6.) – Členské země Evropské unie našly kompromis v otázce omezení výroby tradičních biopaliv. K roku 2020 se mají podílet nejvýše na sedmi procentech spotřeby v dopravě. Dohodli se na tom v Lucemburku ministři odpovědní za dopravu a energetické otázky. Podle evropských pravidel z roku 2008 má v roce 2020 z obnovi­telných zdrojů pocházet deset procent energie v dopravě, což mělo snižovat skleníkové plyny i závislost na dovozu ropy a plynu.

Diskuse: 1 reakce

celý článek

Letiště Praha

O titul Nejtišší dopravce se letos utká 10 leteckých společností

O titul Nejtišší dopravce se letos utká 10 leteckých společností

PRAHA (14.6.) – Již tradičně startuje v polovině června další ročník soutěže Nejtišší dopravce. Klání, které má motivovat letecké společnosti k používání moderních letadel a dodržování předpisů s důrazem na otázku hluku, je Letištěm Praha ve spolupráci s Městskou částí Praha 6 vyhlášeno již po osmé. Hodnotit se bude nejintenzivnější letecké období – od poloviny června do poloviny září.

celý článek

Předchozí | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | Další
Nepřehlédněte
31. července 2014 23:37
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2014
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobil Tajfun Digital
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.