DN č. 23 - Mezinárodní kamionová doprava, Autobusová doprava, Finanční služby, vychází 8.11., uzávěrka již 18.10.! 

Aktuálně

Letecký provoz i hluk v Praze roste, letiště pokutuje dopravce

10.9. – Provoz na pražském letišti se zvyšuje a s tím roste hluk. Letiště začalo od června pokutovat nedisciplinované dopravce, přičemž za první dva měsíce rozdalo sankce za více než tři miliony Kč. Dnes to oznámilo Letiště Praha. V prvních šesti měsících letošního roku se provoz na letišti zvýšil na 72 167 vzletů a přistání, což je meziročně o 5,4 procenta více. Podle obcí v okolí letiště je míra hluku čím dál vyšší.

Slovenské ministerstvo dopravy vyšlo vstříc autodopravcům Premium

Slovenské ministerstvo dopravy vyšlo vstříc autodopravcům

7.9. – Ministerstvo dopravy a zástupci Sdružení ČESMAD Slovakia se po náročných a konstruktivních jednáních dohodli na několika úpravách v oblasti nákladní dopravy. Kromě již zrealizovaných změn v nastavení mýtného systému, který upozorňuje na blížící se propadnutí kreditu s větším předstihem, nebo zavedení nové možnosti absolvovat STK i bez nákladu, nalezli shodu i v otázce snížení některých pokut v mýtném systému. Informovalo o tom slovenské ministerstvo dopravy a výstavby.

Praha dá peníze na stavbu obchvatů městských částí na jihovýchodě

7.9. – Pražský magistrát dá třem radnicím na jihovýchodě Prahy dohromady 24,56 milionu Kč na přípravu stavby několika komunikací, které odvedou z jejich území především nákladní dopravu. Rozhodli o tom pražští zastupitelé. Stavební povolení by podle dokumentu, který zastupitelé schválili, mohly radnice získat v roce 2021. Na jihovýchodě města by měl vzniknout Pražský okruh mezi D1 a D5.

IATA: aerolinky loni poprvé přepravily přes čtyři miliardy lidí

7.9. – Letecké společnosti po celém světě loni poprvé přepravily více než čtyři miliardy cestujících a propojily rekordní počet měst. Přispělo k tomu širší zlepšení globálních ekonomických podmínek a nižší ceny letenek. Vyplývá to ze zprávy, kterou včera zveřejnilo Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu (IATA).

Hlavní město vypíše zakázky za 771 milionů na dopravní systémy

7.9. – Pražský magistrát vypíše čtyři zakázky za více než 771 milionů Kč na systémy, které mají zlepšit řízení dopravy v metropoli. Včera o tom rozhodli zastupitelé. Jde o dva projekty týkající se telematického systému pro sběr informací o dopravě, záměr sledování volných parkovacích míst v ulicích města a doplnění detektorů na křižovatky. Zakázky měla původně na starosti městská firma Technická správa komunikací (TSK), ministerstvo však požaduje, aby je kvůli pravidlům evropských fondů vypsal přímo magistrát.

Státy Visegrádu se dohodly, že je propojí rychlostní železnice

6.9. – Státy visegrádské skupiny (V4) se dohodly, že je propojí rychlostní železnice. Povede z Budapešti přes Bratislavu a Brno do Varšavy a mělo by být možné po ní jezdit rychlostí až 250 km za hodinu. Ministerstva dopravy Maďarska, Polska, Slovenska a České republiky zadají studii proveditelnosti stavby, řekl včera na jednání v polské Krynici maďarský ministr zahraničních věcí Péter Szijjártó.

Za rok linka do Londýna z Pardubic odbavila 50 tisíc cestujících

6.9. – Linka společnosti Ryanair, která létá z Pardubic do Londýna, po roce existence odbavila téměř 50 tisíc cestujících. Letadla tam i zpět jsou obsazená z 90 procent. Obvykle se linka zavede do tří let, v Pardubicích uspěla už po roce. Oznámil to Libor Kříž ze společnosti East Bohemian Airport (EBA), která provozuje civilní letiště.

AWT se stala součástí Organizace provozovatelů překládkových terminálů a logistických center Premium

AWT se stala součástí Organizace provozovatelů překládkových terminálů a logistických center

5.9. – Společnost Advanced World Transport (AWT) se na konci srpna stala spolu s dalšími šesti subjekty součástí Organizace provozovatelů terminálů a logistických center ve střední a východní Evropě, která vznikla letos v květnu podpisem dohody ve Varšavě.

Kolem závodu Škoda Auto dochází prostor pro výstavbu hal Premium

Kolem závodu Škoda Auto dochází prostor pro výstavbu hal

5.9. – Když dnes dodavatelé mladoboleslavské automobilky hledají v blízkém okolí hlavního závodu volné skladové či výrobní prostory, mají omezené možnosti. Jednu z posledních lokalit nabízí park P3 Mladá Boleslav, kde je aktuálně k dispozici přes 20 000 metrů čtverečních pro výstavbu na míru.

AŽD Praha dokončila další projekt v Bosně a Hercegovině Premium

AŽD Praha dokončila další projekt v Bosně a Hercegovině

5.9. – Společnost AŽD Praha úspěšně dokončila další projekt modernizace zabezpečovacího a sdělovacího zařízení. Šlo o 41 kilometrů dlouhý úsek na trati Sarajevo – Bradina v Bosně a Hercegovině. Projekt v hodnotě 8,9 milionu € byl předán zákazníkovi ŽFBH – Železnici Federace Bosny a Hercegoviny do zkušebního provozu.

spinner