Aktuálně

Aktuality ze světa 5/2017 Premium

Aktuality ze světa 5/2017

22.2. - SPEDICE – Celosvětově operující spediční kooperace WCA a čínský zásilkový obchod Alibaba zahajují spolupráci v přeshraniční dopravě pro elektronický obchod (E-Commerce). V rámci toho nabízejí členové WCA své logistické know-how a své služby na platformě Alibaby. Spolupráce začala již v lednu a je především zaměřena na velké trhy USA, Indie a Velké Británie. WCA má být světově nejsilnějším seskupením nezávislých speditérů.

​Zájem studentů o studijní obory zaměřené na bezpečnost a IT v dopravě roste

22.2. – Zájem studentů o studijní obory zaměřené na bezpečnost dopravy, informační a telekomunikační technologie a jejich aplikace v dopravě se trvale zvyšuje, a to v celosvětovém měřítku. Bakalářské i magisterské obory pro akademický rok 2017 – 2018 znovu vypisuje Ústav bezpečnostních technologií a inženýrství na Fakultě dopravní ČVUT v Praze. Termín podání přihlášek na obě formy studia je 31. března 2017.

​Písemné pokyny ADR prošly změnou

22.2. – Se změnami podmínek pro přepravu nebezpečných věcí podle Dohody ADR, které platí od 1. ledna 2017 došlo také k novelizaci písemných pokynů uvedených v oddíle 5.4.3 Dohody ADR. Novelizované písemné pokyny 2017 jsou uvedeny již ve 12 jazykových mutacích na webových stránkách Evropské hospodářské komise OSN.

​Investice do sítě urychlí přepravu UPS z České republiky

21.2. – Společnost UPS oznámila řadu vylepšení své přepravní sítě a infrastruktury, která zkrátí dobu přepravy mezi více než 350 městy ve 26 evropských zemích.

​DACHSER hledá nové koncepty city logistiky

21.2. – Celosvětovým trendem 21. století je růst urbanizace. Obří městské aglomerace přinášejí velké nároky na městskou logistiku. Koncern DACHSER testuje inovativní řešení, jak dostat zásilky k zákazníkům ve městech bezpečně, rychle, spolehlivě, ekologicky a za konkurenceschop­nou cenu.

​České dráhy chtějí nakoupit nové motorové jednotky pro trať do Kladna

21.2. – České dráhy nakoupí 10 nových motorových jednotek pro regionální dopravu v Praze a ve Středočeském kraji. Vozidla by měla mít kapacitu 120 míst a dopravce je chce nasadit především na linku Praha Masarykovo nádraží – Kladno, včetně části přímých spojů z Prahy pokračujících do Kralup nad Vltavou, případně do Rakovníku.

​Stavby dalších úseků dálnic D11, D35 a D6 by mohly začít ještě v letošním roce

20.2. – Výstavba dálnic D11, D35 a D6 by měla být zahájena již v průběhu tohoto roku, v současné době zde probíhá výběrové řízení na realizaci stavby a činí se potřebné kroky k získání stavebního povolení. Zmiňované stavby jsou třemi z devíti prioritních staveb, u nichž vláda vyjednala výjimku ze zcela nového posuzování dopadů staveb na životní prostředí, tzv. EIA. Při páteční návštěvě krajů to řekl ministr dopravy Dan Ťok.

​Z Ruzyně budou jezdit vlaky na letiště rychlostí až 100 km/h

20.2. – Správa železniční dopravní cesty představila veřejnosti klíčovou část připravovaného železničního spojení Prahy s Letištěm Václava Havla. Veřejná prezentace a diskuze ke zpracování projektové dokumentace projektu Modernizace a novostavba trati Praha-Veleslavín (včetně) – Praha-Letiště Václava Havla (včetně) proběhla ve čtvrtek 16. února 2017 vpodvečer v posluchárně Fakulty dopravní ČVUT.

Na opravy krajských silnic může stát přispět až čtyřmi miliardami

20.2. – Kraje by letos mohly od státu dostat mimořádnou podporu na opravy silnic II. a III. třídy ve výši až čtyři miliardy korun. Ministerstvo dopravy je připraveno uvolnit na zanedbané silnice v krajském majetku zhruba 2,5 miliardy korun. Dalším zdrojem prostředků bude vládní rozpočtová rezerva, pokud s tím kabinet bude souhlasit. Po jednání se zástupci samosprávy a krajů to uvedli ministři Dan Ťok a Andrej Babiš.


​Počet cestujících na letištích v Evropě loni stoupl o pět procent

20.2. – Počet cestujících odbavených na evropských letištích v loňském roce stoupl o zhruba pět procent a poprvé pokořil dvoumiliardovou hranici. Oznámila to letištní asociace ACI Europe. Největším letištěm v Evropě loni z hlediska počtu cestujících zůstalo londýnské letiště Heathrow následované pařížským letištěm Charlese de Gaullea. Na třetí příčku poskočilo amsterodamské letiště, které tak na tomto postu nahradilo letiště v Istanbulu.

spinner