DN č. 7 - Mezinárodní kamionová doprava, Autobusová doprava, LUV, vychází 29.3., uzávěrka již 8.3.! 

Aktuálně

ČSA loni zvýšily přepravu o sedm procent na 2,9 milionu cestujících

26.1. – České aerolinie loni přepravily celkem 2,9 milionu cestujících, což znamená meziroční nárůst o sedm procent. Průměrná obsazenost letů stoupla o šest procentních bodů na 81 procent. Firma to včera uvedla v tiskové zprávě.

Rotterdam snížil počet incidentů lodí v přístavu Premium

Rotterdam snížil počet incidentů lodí v přístavu

25.1. – V loňském roce odbavil přístav Rotterdam téměř 30 tisíc námořních lodí – přesněji 29 646 jednotek, což je o více než 600 více než v předchozím roce (29 022 námořních lodí). Počet nebezpečných incidentů přitom meziročně klesl ze 159 na 122.

Škoda Electric opět uspěla s trolejbusy v Rumunsku

25.1. – Škoda Electric získala novou exportní zakázku, dodá trolejbusy pro rumunské město Galati. Jde už v pořadí o druhý kontrakt pro tamní dopravní podnik. Loni plzeňská společnost pro Galati dodala celkem čtrnáct vozidel typu Škoda 26Tr za zhruba 150 milionů Kč.

Prologis: obsazenost v Evropě dosáhla 96,6 procenta

25.1. – Prologis Europe dosáhl ke konci čtvrtého čtvrtletí velmi vysoké obsazenosti nemovitostí, která se ke konci roku pohybovala na úrovni 96,6 procenta. Společnost zároveň ve čtvrtém čtvrtletí podepsala nové nájemní smlouvy na prostory o rozloze 384 tisíc m2 a smlouvy o prodloužení nájmu na 650 tisíc m2 . Za celý loňský rok pak objem nových a prodloužených smluv dosáhl hranice 3,9 milionu m2. Výsledky firma oznámila v tiskové zprávě.

DB Schenker snižuje emise v pozemní, letecké i námořní dopravě Premium

DB Schenker snižuje emise v pozemní, letecké i námořní dopravě

24.1. – V rámci nového ekologického cíle skupiny Deutsche Bahn se DB Schenker zavázal snížit emise skleníkových plynů do roku 2030 minimálně o 40 procent ve srovnání s rokem 2006. Cílem celé skupiny je pak snížení emisí uhlíku o polovinu.

Řidiči v Německu loni strávili více času v zácpách než kdy dříve

24.1. – Řidiči na německých dálnicích loni strávili více času v dopravních zácpách než kdy dříve. Konkrétně to bylo 457 tisíc hodin, což je asi o devět procent více než v roce 2016, uvedl včera německý autoklub ADAC. Celkem loni napočítal na 723 tisíc kongescí. Dopravně nejhorším dnem v tomto ohledu byl 24. květen, kdy řidiči způsobili zácpy na zhruba 10 tisících kilometrech dálnic.

Nové tahače pro MD logistiku

24.1. – Řidiči společnosti MD logistika převzali v polovině ledna v Pardubicích čtveřici nových tahačů řady DAF XF 460. Dvě vozidla budou přepravovat chladící návěsy a další dvě pak sklápěcí návěsy pro přepravu sypkých materiálů.

Liberecký kraj plánuje založit vlastní dopravní společnost

24.1. – Liberecký kraj plánuje založit vlastní dopravní společnost, která by zajistila autobusovou dopravu v kraji. Původně chtěl kraj odkoupit 86 procent akcií v již existující firmě ČSAD Liberec, plány ale na návrh konkurenčního dopravce BusLine zablokoval Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) předběžným opatřením. Kraj se ale myšlenky na vlastního dopravce nechce vzdát. Je to cesta, jak mít náklady na veřejnou dopravu pod kontrolou, řekl liberecký hejtman Martin Půta.

Zákazníci Mall.cz mohou nově sledovat doručování v zákaznickém účtu

23.1. – Mall.cz spustil novou službu s názvem Sledování objednávky, která zákazníkům umožňuje přehledné sledování stavu doručování objednaného zboží. Veškeré informace od objednání až do doručení zboží si nyní zákazníci snadno zobrazí přímo ve svém zákaznickém účtu. Mall.cz chce spuštěním nové služby ulehčit zákazníkům mnohdy komplikované sledování zásilek podle čísel u jednotlivých dopravců.

Aktuality ze světa 4/2018 Premium

Aktuality ze světa 4/2018

23.1. – VNIZTROZEMSKÁ PLAVBA – Řeka Rýn je krátce před zavřením. Stav vody se zde zvyšuje již po řadu dní. Podle „Rheinische Post“ je situace zejména napjatá v prostoru Kolína nad Rýnem. Plavba na úseku mezi Mondorfem a Dormagenem je možná jen omezeně. „Znamená to, že loď zde nesmí jet rychle a musí být stále dosažitelná přes rádio,“ sdělil mluvčí oznamovacího střediska vysoké vody. Stav vody v řece u Kolína nad Rýnem může zakrátko dosáhnout osmi metrů. Při 8,50 metru musí být plavba úplně zastavena. Spolková správa vodních cest, které přísluší dozor nad nimi, již zastavila dopravu na některých tocích. Nesmí se už jezdit na úsecích řek Neckar, Lahn, Mosela, Saar a Wesera. Podle zvyšování stavu vody na Rýnu je třeba počítat, že v nejbližší době bude zastavena plavba na úseku z Maxau do Kolína nad Rýnem.

spinner