DN č. 22 - Kurýrní, expresní a balíkové služby, Logistika pro e-commerce, LUV, Manažerské vozy - vychází 26. 10., uzávěrka již 5. 10. !!! 

Aktuálně

Termín pro přihlášky do mýtného tendru posunut na 24. srpna

14.8. – Ministerstvo dopravy posunulo o deset dní na 24. srpna termín, do kterého mohou uchazeči v tendru na provoz elektrického mýta pro období po roce 2019 podávat přihlášky. Důvodem je upřesnění informací na dotazy žadatelů a úprava formálních náležitostí. Minulý týden to oznámil mluvčí ministerstva Tomáš Neřold.

EK podpoří stavbu pump pro alternativní paliva v ČR

14.8. – Evropská komise (EK) schválila přidělení částky téměř 45 milionů € (přes 1,1 miliardy Kč) na výstavbu čerpacích a dobíjecích stanic pro nízkoemisní vozidla v České republice. Státní podpora by měla být v příštích šesti letech použita na vybudování sítě stanic pro auta poháněná plynem či elektřinou. Komise o tom minulý týden informovala v tiskové zprávě.

NKÚ zkontroluje peníze na pořízení a obnovu vlaků

14.8. – Nejvyšší kontrolní úřad začne letos v listopadu prověřovat peníze na pořízení a obnovu vlaků. Novou kontrolu zařadilo do letošního plánu vedení úřadu na svém posledním jednání. Kontroloři zamíří na ministerstvo dopravy a do Českých drah, aby prověřili účelnost, hospodárnost a efektivnost podpory poskytované železničním dopravcům.

​​​P3 se daří rychle zaplňovat uvolněné skladovací prostory

14.8. – Ke konci letošního prvního pololetí činila obsazenost P3 parků v České republice plných 97 procent. Společnosti se navíc daří rychle nahradit nájemce, kteří potřebují skladovací plochy uvolnit. O volné prostory mají podle vyjádření firmy aktuálně největší zájem firmy z automobilového sektoru.

RHA: Brexit nesmí ohrozit plynulost silniční dopravy

14.8. – Britská asociace silničních dopravců RHA znovu vyzvala britskou vládu a orgány Evropské unie, aby při vyjednávání o brexitu věnovaly mimořádnou pozornost zajištění plynulosti silniční nákladní dopravy na hranicích mezi Velkou Británií a státy EU. Vystoupení země z Evropské unie a opuštění celní unie i jednotného evropského trhu přinese nevyhnutelně zavedení řady celních formalit.

BGL vítá kontroly zemědělských dopravců

14.8. – Spolkový úřad pro nákladní dopravu BAG nedávno spustil kontroly podnikatelských subjektů, které zajišťují nákladní dopravu v zemědělském sektoru. Zaměřil se na to, zda firmy mají příslušné národní povolení nebo evropskou licenci a zda dodržují předpisy o přístupu na trh a zaměstnávání pracovníků. Nová právní úprava nabyla účinnosti 1. června, nicméně z důvodu rozdílných interpretací některých ustanovení a nedostatečným kontrolním mechanismům v minulosti se praxe posunula víceméně do zóny šedé ekonomiky.

Rusko uvedlo do provozu novou trať obcházející Ukrajinu

11.8. – Rusko uvedlo na jihu evropské části země do provozu novou železniční trať, obcházející ukrajinské území, na rozdíl od dosavadní trati ze sovětské éry. Oznámila to ruská média s tím, že ministr obrany Sergej Šojgu vyznamenal vojenskou jednotku, která se na stavbě dvoukolejné a elektrifikované trati podílela.

Po zavřeném mostě u Černé Hory by se mohlo znovu částečně jezdit

11.8. – Po zavřeném mostě u Černé Hory na Blanensku by se mohlo znovu částečně jezdit. Podle statika ho stačí podepřít. Ředitelství silnic a dálnic už má na podepření vypracovanou projektovou dokumentaci, řekl mluvčí Jan Rýdl. Rozhodné stanovisko musí vydat odbor dopravy Jihomoravského kraje, což by se mělo stát příští čtvrtek přímo na místě. Alespoň částečný provoz na mostě by značně ulehčil městysu, přes který proudí přes den dlouhé kolony aut včetně těžkých kamionů.

Gebrüder Weiss zahájil provoz vlastní společnosti v USA

11.8. – Po založení nejrůznějších poboček v Německu, Číně, Hongkongu a v Singapuru v první polovině roku si nyní společnost Gebrüder Weiss stanovila další cíl a oznámila založení vlastní organizace v USA. 

​Jihočeský kraj musí vrátit do hry o dostavbu letiště Hochtief

11.8. – Jihočeský kraj musí vrátit do hry o dostavbu letiště v Českých Budějovicích společnost Hochtief. Nabídky firem kraj z tendru s předpokládanou cenou kolem 400 milionů Kč musí posoudit znovu, protože v prvním kole porušil zákon o zakázkách. Rozhodnutí svých podřízených z června letošního roku nyní potvrdil i předseda ÚOHS Petr Rafaj.

spinner