Aktuálně

Rychlodráha na letiště

Ministerstvo dopravy vybralo podobu železničního spojení na letiště

Ministerstvo dopravy vybralo podobu železničního spojení na letiště

PRAHA (20.6.) – Ministerstvo dopravy vybralo variantu železničního spojení z centra Prahy na ruzyňské letiště a do Kladna. Mělo by vést po povrchu z Masarykova nádraží přes Negrelliho viadukt do Stromovky a dál tunelem do Dejvic. Poté preferuje úřad mezi Dejvicemi a Veleslavínem vést trať částečně v tunelu s dále do Kladna a odbočkou na letiště na Dlouhé Míli. Po jednání s premiérem Bohuslavem Sobotkou a pražskou primátorkou Adrianou Krnáčovou to řekl ministr dopravy Dan Ťok. Stavba má vyjít zhruba na 18 miliard korun.

celý článek

Opravy silnic

Ministr dopravy chce platit za předčasné dokončení staveb

Ministr dopravy chce platit za předčasné dokončení staveb

PRAHA (20.6.) – Ministr dopravy Dan Ťok chce stavebním firmám dávat bonusy za to, že zvládnou práce na silnicích před termínem. Důvodem jsou četné uzavírky na silnicích, které souvisejí s větším množstvím peněz určených na jejich opravy, a potíže, které to způsobuje motoristům. Zároveň úřad zvažuje kvůli posledním mírným zimám zkrátit zimní technologickou přestávku, během níž se práce na silnicích přerušují. Během letoška chce úřad opravit 80 kilometrů dálnic a dalších 640 kilometrů rychlostních silnic a silnic první třídy.

celý článek

Alstom

Alstom dodá 12 regionálních vlaků pro německé dráhy Regentalbahn

Alstom dodá 12 regionálních vlaků pro německé dráhy Regentalbahn

OSTRAVA (20.6.) – Společnost Alstom získala zakázku od drah Länderbahn (Regentalbahn AG), které jsou dceřinou společností Netinera Deutschland Gmbh , na dodávku dvanácti regionálních vlaků Coradia Lint 41. Vlaky začnou sloužit v polovině roku 2016 v Německu, především v železniční síti Oberpfalzbahn, a v České republice. Firma to oznámila v průběhu veletrhu Czech RailDays v Ostravě.

celý článek

Poplatky za užití dálnic

Na čtyřech úsecích dálnic nebude potřeba dálniční známka

Na čtyřech úsecích dálnic nebude potřeba dálniční známka

PRAHA (20.6.) – Od příštího roku nebudou řidiči potřebovat dálniční známku na čtyřech úsecích, které chce ze zpoplatněné dálniční sítě vyjmout ministerstvo dopravy. Jde o krátké úseky dálnic u Brna, Mladé Boleslavi nebo Mezna na Táborsku. O záměru vládu informoval ministr dopravy Dan Ťok.

celý článek

Český přístav v Hamburku

Česko začalo obnovovat svůj přístav v Hamburku

Česko začalo obnovovat svůj přístav v Hamburku

PRAHA (19.6.) – Stát začal s rekonstrukcí přístavu v Hamburku. Do oplocení Sálského a Vltavského přístavu investuje zhruba sedm milionů korun. Zároveň s tím má ve Vltavském přístavu vzniknout nová manipulační plocha pro překládání zboží. Podle mluvčího Ředitelství vodních cest (ŘVC) Jana Bukovského jde o první fázi stavebních prací na českém území v Hamburku, kterou budou následovat masivnější akce. Od začátku roku stát v Hamburku rovněž nechal strhnout několik budov v havarijním stavu.

celý článek

Pražské parky P3

P3 hlásí nové nájemce i expanze stávajících klientů ve svých pražských parcích

P3 hlásí nové nájemce i expanze stávajících klientů ve svých
pražských parcích

PRAHA (19.6.) – Společnost P3, vlastník, developer a správce evropských průmyslových nemovitostí, nově pronajala jen ve svých pražských parcích od začátku roku více než 22 tisíc metrů čtverečních ploch. Praha jako prémiová lokalita přilákala společnosti z řad dodavatelů automobilového průmyslu nebo logistiky a dařilo se i stávajícím nájemcům – zejména výrobním firmám, které rozšiřují své aktivity v České republice.

celý článek

TATRA TRUCKS

TATRA TRUCKS zvyšuje výrobu a zkrátí výrobní lhůty

TATRA TRUCKS zvyšuje výrobu a zkrátí výrobní lhůty

KOPŘIVNICE (19.6.) – Kopřivnická automobilka TATRA TRUCKS letos očekává další postupné zvýšení výroby, která by měla překonat loňský výsledek. I v této situaci nejen dodržuje výrobní lhůty, ale pracuje na jejich výrazném zkrácení. U vozidel modelových řad PHOENIX a TERRA ve standardním provedení chce do konce roku zkrátit výrobní lhůtu z 12 na 10 týdnů.

celý článek

DB Schenker

DB Schenker ve Finsku otvírá terminál budoucnosti

DB Schenker ve Finsku otvírá terminál budoucnosti

FRANKFURT/HELSINKY (19.6.) – Společnost DB Schenker Logistics začátkem června otevřela ve Finsku jeden z největších a nejmodernějších logistických terminálů. Nové prostory v blízkosti hlavního města Helsinky představují jednu z největších investic (ve výši 57 milionů €), jakou kdy společnost DB Schenker celosvětově realizovala. Terminál budoucnosti využívá solární energii a je vystavěn na dvoupodlažním konceptu, který zamezuje střetu kamionů s chodci.

celý článek

Přímé spojení do Prahy

Delta Airlines obnovila přímé lety mezi Prahou a New Yorkem

Delta Airlines obnovila přímé lety mezi Prahou a New Yorkem

PRAHA (19.6.) – Společnost Delta Air Lines obnovila na konci května přímou každodenní linku z Prahy do New Yorku, rozšířila tak možnosti cestování mezi Českou republikou a Spojenými státy. Cestující se mohou v nové sezóně díky modernizaci Terminálu 4, kterou společnost Delta provedla, těšit na lepší návazná spojení na letišti J. F. Kennedyho v New Yorku.

celý článek

Nové linky ČSA

ČSA zahajují provoz na třech nových linkách do Polska a Skotska

ČSA zahajují provoz na třech nových linkách do Polska a Skotska

PRAHA (19.6.) – České aerolinie rozšiřují své aktivity na polském trhu. Kromě stávajícího pravidelného spojení mezi Prahou a Varšavou zahájí od 14. července 2015 provoz na třech nových linkách: mezi Prahou a Lodží, a také z Lodže a Řešova do skotského Edinburghu. Spoje budou na zmiňovaných linkách vypravovány dvakrát týdně, v úterý a v sobotu.

celý článek

Předchozí | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | Další
5. září 2015 5:39
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2015
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobilo Vergilio
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.