Aktuálně

Minimální mzda v Německu

Evropské komisi se nelíbí nařízení o minimální mzdě v Německu

Evropské komisi se nelíbí nařízení o minimální mzdě v Německu

BRUSEL (20.5.) – Evropská komise došla k závěru, že Německo aplikací svého zákona o minimální mzdě na dopravce porušuje pravidla Evropské unie. Komise to oznámila s tím, že kvůli věci, na kterou si výrazně stěžovali i čeští autodopravci, s Německem zahájila řízení pro porušení evropského práva. Berlín byl vyzván, aby se k námitkám do dvou měsíců vyjádřil.

celý článek

Legislativa

Řidičské průkazy se za překročení rychlosti odebírat nebudou

Řidičské průkazy se za překročení rychlosti odebírat nebudou

PRAHA (20.5.) – Poslanecká sněmovna již v prvním čtení zamítla návrh zákona, který by umožnil zadržovat motoristům řidičské průkazy za překročení nejvyšší povolené rychlosti. Mělo jít o řidiče, kteří v obci překročili nejvyšší povolenou rychlost o nejméně 40 kilometrů v hodině a mimo obec o nejméně 50 km/h. Návrh předložilo zastupitelstvo Moravskoslezského kraje. Vláda s návrhem nesouhlasila a označila ho mimo jiné za nekoncepční.

celý článek

Za výjimky ze zákazu jízd kamionů se platit nebude

Za výjimky ze zákazu jízd kamionů se platit nebude

PRAHA (20.5.) – Výjimky ze zákazu jízd kamionů zpoplatněny nebudou. Sněmovna v souladu se stanoviskem vlády totiž zamítla předlohu Ústeckého kraje, jež by úhrady za jejich vydávání zavedla. Ústecký kraj navrhoval zpoplatnit vydávání výjimek z takzvaných víkendových zákazů jízd těžkých nákladních vozidel po dálnicích a silnicích prvních tříd.

celý článek

Modernizace železnice

V roce 2019 by měla začít modernizace trati mezi Otrokovicemi a Zlínem

V roce 2019 by měla začít modernizace trati mezi Otrokovicemi a Zlínem

ZLÍN (20.5.) – Modernizace železniční trati Otrokovice – Vizovice na Zlínsku by měla začít nejpozději v roce 2019. Informoval o tom krajský radní pro dopravu Jaroslav Kučera. Záměr již dříve schválilo ministerstvo dopravy, stavba by měla stát kolem osmi miliard korun. Projekt počítá s elektrizací celé tratě a vybudováním druhé koleje v úseku Otrokovice – Zlín, kterým cestující v budoucnu projedou za 11 minut.

celý článek

Povodňové škody

Majitelé přístavů dostanou od státu 70 milionů korun na povodňové škody

Majitelé přístavů dostanou od státu 70 milionů korun na
povodňové škody

PRAHA (18.5.) – Ministerstvo dopravy vyplatí finanční pomoc vodní dopravě za předloňské povodně. Bude to ale podstatně méně než 250 milionů korun, které dopravcům slíbil bývalý ministr Antonín Prachař, jehož plán současný ministr Dan Ťok zastavil začátkem března. Nově ministerstvo nabízí 70 milionů korun, a to pouze majitelům přístavů. V původním plánu měli větší část peněz získat provozovatelé nákladních lodí.

celý článek

Nový retrak

Jungheinrich představuje nový retrak pro použití i mimo halu

Jungheinrich představuje nový retrak pro použití i mimo halu

PRAHA (18.5.) – Společnost Jungheinrich uvede v létě 2015 na trh nový retrak řady C. Vozíky ETV C16 a ETV C20 mohou přepravovat náklady až do hmotnosti dvou tun a jsou stejně vhodné pro použití ve vnitřním i venkovním prostředí. „Vozíky ETV C jsou ideální pro různou kvalitu podlahy, např. při kombinovaném provozu v hale a venku“, vysvětluje Joachim Schier, vedoucí produktového managementu vysokozdvižných vozíků Jungheinrich.

celý článek

Prodej vagonů

Slovenský železniční přepravce ZSSK Cargo dokončuje prodej vagonů

Slovenský železniční přepravce ZSSK Cargo dokončuje prodej vagonů

BRATISLAVA (18.5.) – Slovenský nákladní železniční přepravce ZSSK Cargo dokončuje prodej svých více než 12 tisíc vagonů, z nichž většinu si zpětně pronajme. Státní dopravce z prodeje získá zhruba 217 milionů eur (asi šest miliard Kč), které použije na snížení dluhu. Slovenský ministr dopravy Ján Počiatek řekl, že transakci už schválil slovenský antimonopolní úřad.

celý článek

Alternativní pohony

Společnost FM Logistic testuje využití vozíků s vodíkovými palivovými články

Společnost FM Logistic testuje využití vozíků s vodíkovými
palivovými články

NEUVILLE AUX BOIS (18.5.) – Flotila 10 strojů – retraků a ručně vedených nízkozdvižných vozíků – začala pracovat v březnu 2015 v Neuville Aux Bois, středisku francouzské společnosti FM Logistic. Realizace projektu je výsledkem partnerské spolupráce společností Air Liquide, Hypulsion, Toyota Material Handling, Crown, Diagma a FM Logistic. Pilotní projekt podporuje EU prostřednictvím organizace Union Fuel Cell And Hydrogen Joint Undertaking, která se zabývá podporou řešení využívajících vodíkové palivové články jako pohon v dopravě a přepravě s cílem snížit uhlíkovou stopu v ekonomice.

celý článek

Výstavba jezu v Děčíně

Na přelomu května a června se začne projednávat EIA na jez v Děčíně

Na přelomu května a června se začne projednávat EIA na jez v Děčíně

PRAHA (16.5.) – Posouzení dopadu výstavby děčínského jezu na životní prostředí (EIA) začne na přelomu května a června. Posuzování dokumentace, do kterého by ministerstvo životního prostředí (MŽP) chtělo zapojit zainteresované partnery z Německa, může trvat celý rok. Oznámil to ministr životního prostředí Richard Brabec.

celý článek

Uzavírky na českých silnicích

Léto přinese rekordní počet uzavírek, objíždět je nebude kudy

Léto přinese rekordní počet uzavírek, objíždět je nebude kudy

PRAHA (16.5.) – Česko o prázdninách čekají dosud největší uzavírky silnic, stát na jejich rekonstrukce krajům poslal 4,4 miliardy korun. Dalších 200 milionů korun získá Praha. Ministr dopravy Dan Ťok na setkání lídrů českého stavebnictví upozornil, že bude problém najít objízdné trasy. Přesný plán uzavírek ministerstvo zatím nemá k dispozici.

celý článek

Předchozí | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | Další
6. července 2015 7:16
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2015
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobilo Vergilio
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.