DN č. 13 - Silniční nákladní doprava, Autobusová doprava 

Aktuálně

Dopravní a logistické firmy loni rostly dvojciferným tempem Premium

Dopravní a logistické firmy loni rostly dvojciferným tempem

8.5. – Dopravním a logistickým firmám se loni v Česku dařilo. Jejich obrat rostl většinou dvojciferným tempem a počet přepravených zásilek stoupl v průměru o pětinu. Zvýšila se také rozloha skladových ploch v logistických areálech. Vyplývá to z informací firem.

​DKV očekává další přesun tankování k nejlevnějším pumpám

8.5. – Navzdory bezprecedentnímu snížení stojanových cen nafty na přelomu roku 2014/2015 dopravci stále aktivně hledají maximální provozní úspory. Podle údajů shromážděných společností DKV Euro Service dochází k postupnému přechodu zákazníků od prémiových značek k ekonomicky výhodným čerpacím stanicím nebo lokálním řetězcům. Je zjevné, že průběžné kontroly České obchodní inspekce, svědčící o rostoucí kvalitě pohonných hmot u levnějších čerpacích stanic, vnesly více důvěry do tohoto segmentu.

Aktuality ze světa 12 Premium

Aktuality ze světa 12

8.5. - Společnost DHL Suply Chain otevřela v Singapuru logistické zařízení o rozloze 90 tisíc metrů čtverečních. Ve 26 podlažích se zde pohybuje 130 robotických kyvadel pro uskladňování a vyskladňování zboží. Pro DHL se jedná o první zařízení tohoto druhu. Může sloužit jako příklad budoucím skladům v regionech a městech, kde je málo pozemků a jsou drahé. Zařízení nabízí 72 tisíc úložných míst pro různé produkty.

​Společnost CHEP je nejodpovědnějším dodavatelem firmy Coca-Cola

8.5. – Společnost CHEP, globální lídr v oblasti paletového hospodářství, byla oceněna v rámci Coca-Cola Awards jako nejodpovědnější dodavatel roku 2015, a to za svůj setrvalý přínos v rámci inovací a udržitelnosti v dodavatelském řetězci. Díky spolupráci mezi Coca-Cola a CHEP vznikají i nové produkty jako je čtvrt paleta na kolečkách, nebo program „Dopravní spolupráce“, který jen za poslední rok eliminoval již tři miliony kilometrů cest prázdných nákladních vozidel.

Nejdůležitějších 11 staveb nemá čekat na nový posudek EIA Premium

Nejdůležitějších 11 staveb nemá čekat na nový posudek EIA

5.5. – Nejdůležitějších 11 staveb by mělo podle speciální novely zákona o posuzování vlivu na životní prostředí, kterou připraví vláda, dostat rychle ověřovací stanovisko a nečekat na nový posudek EIA, uvedl premiér Bohuslav Sobotka. Na speciální novele je shoda v koalici a kabinet ji chce předložit poslancům na mimořádné schůzi ke schválení ve zrychleném režimu.

Geis chce ve střední Evropě investovat miliardu

5.5. – Skupina Geis, poskytovatel komplexních přepravních a logistických služeb, plánuje během letošního a příštího roku investovat v rámci střední Evropy jednu miliardu Kč. První investice se týká nového centrálního překladiště pro balíkovou logistiku v Modleticích u Prahy.


​Škoda Vagonka předala ČD poslední ze 14 elektrických vlaků Premium

​Škoda Vagonka předala ČD poslední ze 14 elektrických vlaků

5.5. – Ostravská Škoda Vagonka předala Českým drahám (ČD) poslední jednopodlažní elektrickou jednotku InterPanter. Dráhy si objednaly 14 těchto rychlíkových vlaků pro meziregionální a dálkovou dopravu, za něž zaplatí zhruba 2,6 miliardy korun. Jezdí v pravidelném provozu na trati Olomouc – Břeclav – Brno a další jsou postupně nasazovány na linku Brno – Česká Třebová – Praha. Potvrdila to mluvčí skupiny Škoda Transportation Lubomíra Černá.

​DACHSER Czech Republic je už deset let součástí skupiny

5.5. – Logistický provider DACHSER Czech Republic v letošním roce oslaví 10 let od joint venture s mezinárodní skupinou DACHSER. Během této úspěšné dekády společnost plně integrovala svoje pobočky do celoevropské sítě sběrné služby DACHSERU a investovala do jejich dalšího rozvoje, zaznamenala nárůst obratu o 250 procent a téměř zdvojnásobila počet svých zaměstnanců. DACHSER v České republice zaměstnává 500 logistických specialistů a dalších 200 lidí pracuje v barvách DACHSERU na pozicích řidičů u jeho dodavatelů.

​Ťok: Pokutovat řidiče podle příjmů je možné, ale komplikované Premium

​Ťok: Pokutovat řidiče podle příjmů je možné, ale komplikované

5.5. – Ministr dopravy Dan Ťok připustil možnost pokutovat řidiče za přestupky podle výše jejich příjmů, který chce zavést poslanec ČSSD Stanislav Huml. Sankční proces by to ale podle něj mohlo komplikovat. Uvedl to ve Sněmovně při interpelacích, když obhajoval záměr svého úřadu zvýšit pokuty za nejzávažnější dopravní přestupky.

​Mall.cz rozšiřuje svou plochu v Prologis Park Prague-Jirny

5.5. – Společnost Prologis postaví další budovu na míru pro internetový obchod se spotřebním zbožím a elektronikou Mall.cz. Prostory o rozloze 20 500 metrů čtverečních budou dokončeny ve třetím čtvrtletí roku 2016 v Prologis Park Prague-Jirny.

spinner