Aktuálně

​Přestavba železniční stanice Plzeň za 6,3 miliardy je v polovině Premium

​Přestavba železniční stanice Plzeň za 6,3 miliardy je v polovině

18.4. – Přestavba železniční stanice Plzeň, která si do roku 2022 vyžádá 6,3 miliardy korun, je v polovině. Je to v současnosti největší rekonstrukce železničního uzlu v Česku, 70 procent nákladů pokryjí evropské dotace. Nyní končí první z pěti staveb, úpravy kolejí a nástupišť ve směru na Prahu za 1,8 miliardy. V plném běhu je druhá stavba, jejíž hlavní částí je přestavba dvou mostů Mikulášská a jižní části osobního nádraží. Demontáž prvního mostu začala v pátek a bude hotova do 24. dubna. Hned poté začne stavba nového mostu.

​Letošní březen zaznamenal rekordní výběr mýta za celou dobu jeho existence

18.4. – Nedávno skončený březen se stal nejsilnějším měsícem ve více než desetileté historii elektronického mýtného v České republice. „Stát vybral od kamionů 935 milionů korun a poprvé tak překonal devítisetmilionovou hranici, meziročně výběr mýta vyskočil o 11,5 procenta,“ potvrdil Jan Rýdl, vedoucí oddělení komunikace Ředitelství silnic a dálnic, které státní mýto spravuje.

​Unipetrol koupí od Siemensu tři nové lokomotivy Vectron

15.4. – Největší česká petrochemická skupina Unipetrol pokračuje v plánovaných investicích. Její dceřiná společnost Unipetrol Doprava, která se zabývá železniční dopravou a přepravou chemických produktů, podepsala se společností Siemens kontrakt na nákup tří modulárních vícesystémových lokomotiv Vectron MS. První z lokomotiv dodá český Siemens v prosinci letošního roku, další dvě na jaře roku 2018. Nákup nových elektrických lokomotiv je součástí postupné obnovy vozového parku společnosti Unipetrol Doprava.

​FlixBus posiluje mezinárodní linky z ČR do některých evropských destinací

15.4. – Zelená vlna expanze společnosti FlixBus se dostává do další faze. Společnost zdvojnásobuje od dubna počet svých mezinárodních linek z Prahy a Brna. Nově se objeví autobusy FlixBusu v destinacích jako Záhřeb, Krakov, Budapešť, Maribor, Gent nebo Maastrich. Dále nové linky spojují mezinárodní letiště po celé Evropě jako například amsterdamský Schiphol (AMS) nebo letiště ve Stuttgartu (STR). Společnost zároveň rozšiřuje své služby mimo metropolitní centra a zahajuje spojení s Ostravou a Olomoucí.

Odstartoval prodej nového Volkswagenu Crafter na českém trhu

15.4. – Dne 11. dubna byl zahájen prodej nového modelu Crafter na českém trhu. Již krátce po své premiéře v loňském roce byl tento největší model značky Volkswagen Užitkové vozy vyhlášen jako International Van of the Year 2017.


​V ČR chybí podle personálních agentur až 10 tisíc profesionálních řidičů Premium

​V ČR chybí podle personálních agentur až 10 tisíc profesionálních řidičů

15.4. – V Česku v současné době chybí až 10 tisíc profesionálních řidičů. Hlavním důvodem jsou nízké platy a náročná a riziková práce, shodují se personální agentury. Podle jejich odhadů bude navíc každým rokem dalších zhruba pět tisíc šoférů ubývat. V ČR je zaměstnáno kolem 125 tisíc profesionálních řidičů.

​Z Prahy by mohly vést čtyři vysokorychlostní železniční koridory Premium

​Z Prahy by mohly vést čtyři vysokorychlostní železniční koridory

12.4. – Z Prahy by mohly vést čtyři vysokorychlostní železniční koridory, a to do Drážďan, Mnichova, Wroclawi a na Brno a dále do Rakouska. Vyplývá to z dokumentu Správy železniční dopravní cesty (SŽDC), který projednal magistrátní výbor pro dopravu. Termín stavby není přesně daný, první stavby by mohly začít po roce 2030.

​UPS rozšiřuje přepravu nebezpečného zboží o další komodity

12.4. – Společnost UPS rozšířila celosvětovou přepravu nebezpečného zboží o dalších více než 400 nových komodit u firemní celosvětové letecké sítě a o více než 300 produktů u evropské pozemní sítě. Firma dále u vybraných kategorií nebezpečného zboží navýšila jejich nejvyšší přípustné přepravované množství.

​Příští rok by měla začít fungovat čtvrtá přímá linka z ČR do Číny Premium

​Příští rok by měla začít fungovat čtvrtá přímá linka z ČR do Číny

12.4. – Mezi Českou republikou a Čínou by měla být v brzké době zprovozněna další, již čtvrtá přímá letecká linka. Spojí Prahu s městem Kchun-ming a fungovat by mohla začít v první polovině příštího roku. Uvedla to ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová, která o novém spoji mezi oběma zeměmi nyní jedná v Kchun-mingu.

​Tripartita: Liberalizace železničního trhu nemá diskriminovat ČD Premium

​Tripartita: Liberalizace železničního trhu nemá diskriminovat ČD

11.4. – Pokud se v ČR bude otevírat trh železniční dopravy, neměl by být diskriminován národní dopravce, tedy České dráhy. Podle premiéra Bohuslava Sobotky se na tom shodli zástupci tripartity, tedy vlády, zaměstnavatelů a odborů.

spinner