Aktuálně

​Ostrava má moderní myčku pro nákladní a autobusovou dopravu

30.10. – Dopravci poskytující osobní autobusovou dopravu nebo nákladní kamionovou dopravu mají v Ostravě konečně k dispozici moderní mycí centrum pro svá vozidla. Ve středu 25. října zahájila v areálu ČSAD Ostrava provoz nová mycí linka, kterou provozuje společnost Nikey.

​DB Schenker propojil 38 evropských zemí a zkrátil dobu dodání

30.10. – Plynulé propojení 430 poboček ve 38 evropských zemích a kratší dodací lhůty. To je výsledek rozšíření evropské sítě kamionové přepravy DB Schenker. Svým zákazníkům tak firma nabízí ještě rychlejší přepravu zboží a tím i lepší možnosti rozvoje jejich obchodní činnosti.

​Unipetrol převzal první lokomotivu Siemens Vectron

30.10. – Společnost Unipetrol Doprava převzala svou první modulární vícesystémovou lokomotivu Siemens Vectron MS. Nákup celkem tří elektrických lokomotiv od firmy Siemens je součástí postupné obnovy vozového parku tohoto dopravce. Další dva Vectrony Unipetrol přebere na jaře příštího roku.

​ČD-Informační systémy koupila za stovky milionů firmu Chaps Premium

​ČD-Informační systémy koupila za stovky milionů firmu Chaps

27.10. – Dceřiná společnost Českých drah ČD-Informační systémy (ČDIS) koupila stoprocentní podíl ve firmě Chaps, která Českým drahám dodává prodejní systémy. V tiskové zprávě to oznámily České dráhy. Nejznámější aktivitou společnosti Chaps je dodávání dat do vyhledávače spojení Idos.cz.

​Některé pojišťovny začínají testovat styl jízdy řidičů Premium

​Některé pojišťovny začínají testovat styl jízdy řidičů

27.10. – Některé pojišťovny začínají nabízet řidičům mobilní aplikace, které sledují jejich styl jízdy, což se může projevit v ceně povinného ručení. Jiné pojišťovny o podobných službách neuvažují, protože klienti se podle nich jakéhokoliv sledování obávají. Vyplývá to z ankety mezi pojišťovnami, které povinné ručení poskytují.

​Na chytré technologie v dopravě půjde příští rok 2,6 miliardy Kč Premium

​Na chytré technologie v dopravě půjde příští rok 2,6 miliardy Kč

27.10. – Množství peněz určených na vznik chytrých dopravních technologií na českých silnicích a železniční síti příští rok výrazně vzroste. Zatímco letos stát plánuje za technologie připravující nástup samořiditelných aut utratit 1,4 miliardy korun, příští rok počítá schválený rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) s 2,6 miliardy korun. Informoval o tom ředitel fondu dopravy Zbyněk Hořelica. Nejvýznamnějším počinem, který bude financovaný z těchto peněz, je projekt C-Roads vytvářející moderní dálnici komunikující s projíždějícími vozidly.

​Na Slovensku jde polovina výnosů z mýtného na správu systému Premium

​Na Slovensku jde polovina výnosů z mýtného na správu systému

26.10. – Výběr mýtného na Slovensku za používání dálnic, rychlostních silnic a zpoplatněných úseků silnic první třídy autobusy a nákladními vozy roste, náklady státu na mýtný systém dosahují zhruba polovinu z výnosů mýtného. Vyplývá to z údajů státního správce dálnic NDS a provozovatele mýtného systému, společnosti SkyToll.

​Řešení pro nový technický pasport železniční infrastruktury dodá ČD – Telematika

26.10. – Správa dopravní železniční cesty (SŽDC) bude mít nový technický pasport infrastruktury (TPI) jehož součástí je i pasport železničního svršku. Výběrové řízení na zakázku „Realizace řešení Technického pasportu infrastruktury včetně zpracování Pasportu železničního svršku“ vyhrála společnost ČD – Telematika.

Počet plnicích stanic na CNG atakuje hranici 200

26.10. – V posledních měsících je patrné, že benzín i nafta pomalu zdražují. To nahrává většímu využití alternativního stlačeného zemního plynu (CNG). Zatímco na konci minulého roku jezdilo v ČR okolo 15 500 CNG vozidel, nyní je to již 18 900 a úměrně tomu roste i spotřeba CNG. Plnicí stanice přibývají neuvěřitelným tempem a aktuálně jich je v provozu již přes 160. Podle odborníků dosáhne jejich počet za pár měsíců dokonce 200. Firmy a podnikatelé navíc budou moci nově využít slevu 2 Kč/kg CNG.

​Valeo rozšiřuje v České republice své pražské vývojové centrum

25.10. – Společnost Valeo zrychluje růst v České republice a investuje 125 milionů korun do rozšíření svého výzkumného a vývojového centra. Vývojový tým společnosti Valeo se rozroste o dalších 250 odborníků pracujících na nejmodernějších bezpečnostních a asistenčních systémech pro autonomní auta. Předpoklad dokončení stavby rozšířeného centra je březen 2018.

spinner