Aktuálně

Platební karty

Platit kartou v MHD se dá v dalších městech

Platit kartou v MHD se dá v dalších městech

PRAHA (22.1.) – Po loňském úspěšném komerčním uvedení placení MHD se bezkontaktní placení v dopravě dále rozšiřuje. V Brně jsou v těchto dnech instalovány bezkontaktní platební automaty na lince na letiště, v Liberci se přidají další tramvajové vozy. Opravdová revoluce se chystá v Plzni, kde bude bankovní karta sloužit jako jízdenka či kupón již letos.

celý článek

Nová služba DHL

DHL překonává hustý provoz v Londýně pomocí helikoptéry

DHL překonává hustý provoz v Londýně pomocí helikoptéry

LONDÝN (22.1.) – Společnost DHL Express, přední světový dodavatel mezinárodních expresních přepravních služeb, spustil první londýnskou pravidelnou přepravní službu pomocí helikoptéry. Nová letecká přeprava helikoptérou společnosti DHL dokáže překonat dopravní zácpy, a výrazně tak zlepší spojení především mezi klíčovými finančními centry v USA a Spojeném Království.

celý článek

Německo

Část německé vládní koalice chce změnit zákon o minimální mzdě

Část německé vládní koalice chce změnit zákon o minimální mzdě

BERLÍN (22.1.) – Konzervativní unie CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové chce změnit zákon o minimální mzdě, který v Německu platí teprve od začátku letošního roku. Strana tvrdí, že zákon způsobuje nadměrnou byrokratickou zátěž především malým firmám. Kritizují jej ale i čeští a polští dopravci, kteří si stěžují, že podle jeho ustanovení musejí řidičům za dobu jízdy na německém území vyplácet německou minimální mzdu 8,50 € (235 Kč) za hodinu.

celý článek

Elektronické mýto

Na mýtném se letos podle odhadu vybere 9,5 miliardy korun

Na mýtném se letos podle odhadu vybere 9,5 miliardy korun

PRAHA (22.1.) – Na elektronickém mýtném by se v letošním roce mohlo od kamionů a autobusů vybrat 9,5 miliardy korun. Na setkání s novináři to řekl ředitel mýtného úseku Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Václav Nestrašil. Za meziročním nárůstem je zvýšení mýtných tarifů i zvyšování intenzity dopravy patrné z prvního letošního měsíce.

celý článek

Ministerstvo dopravy

Náměstek Dobeš padl kvůli problémům s registrem vozidel

Náměstek Dobeš padl kvůli problémům s registrem vozidel

PRAHA (22.1.) – Ministr dopravy Dan Ťok odvolal z funkce náměstka Karla Dobeše. Řízením sekce dopravních agend, letectví, kosmických aktivit, dopravní telematiky a informačních a komunikačních technologií dočasně pověřil prvního náměstka Milana Ferance.

celý článek

Letiště Václava Havla

Ruzyňské letiště bude sledovat obličeje cestujících

Ruzyňské letiště bude sledovat obličeje cestujících

PRAHA (20.1.) – Na pražském Letišti Václava Havla zřejmě začne fungovat moderní bezpečnostní systém včetně zařízení, které automaticky rozpozná obličeje cestujících. Návrh na pořízení nových bezpečnostních systémů schválila vláda. Na zvýšení bezpečnosti na letišti půjde podle ministra financí Andreje Babiše 187 milionů korun. Premiér Bohuslav Sobotka uvedl, že projekt by měl být na pražském letišti kompletně dokončen během roku 2016. Následně se podle premiéra projekt vyhodnotí a popřípadě se jeho zavedení doporučí i dalším mezinárodním letištím v krajích.

celý článek

Kontroly na D5

Placení mýtného na D5 se loni meziročně výrazně zlepšilo

Placení mýtného na D5 se loni meziročně výrazně zlepšilo

PLZEŇ (20.1.) – Výrazně méně případů neplacení elektronického mýtného registrovali loni celníci z Plzeňského kraje, kteří spravují po dálnici D1 druhý nejdelší úsek dálnice v Česku. Zatímco v roce 2013 řešili na 145 kilometrech dálnice D5 téměř 3600 případů, zejména u firemních nákladních vozidel, loni jich bylo o 1500 méně. Meziročně naopak vzrostl počet osobních vozů bez dálniční známky, což pokutuje kromě celníků také policie. Informovala o tom mluvčí Celního úřadu pro Plzeňský kraj Jitka Blahutová.

celý článek

Test ETC

Scania je vítězem dalšího nezávislého testu ETC

Scania je vítězem dalšího nezávislého testu ETC

PRAHA (20.1.) – European Truck Challenge (ETC), jinými slovy test těžkých nákladních vozidel od evropských výrobců, je jednou z nejprestižnějších a nejvlivnějších zkoušek organizovaných médii. Špičkové tahače od společností DAF, Iveco, MAN, Mercedes-Benz a Scania se letos seřadily na startu s naprosto shodnými návěsy. Když klání skončilo, společnost Scania byla opět označena za mistra spotřeby paliva – díky nejnižší spotřebě nafty a zároveň nejvyšší dosažené průměrné rychlosti.

celý článek

Test motorů

Motor Drive-E T5 společnosti Volvo Cars patří mezi deset nejlepších motorů roku 2015

Motor Drive-E T5 společnosti Volvo Cars patří mezi deset nejlepších motorů
roku 2015

SOUTHFIELD (20.1.) – Společnost Volvo Cars získala další ocenění za svou mimořádně zdařilou řadu motorů Drive-E. Cena, která byla vyhlášena při příležitosti WardsAuto Outlook Conference v Southfieldu ve státě Michigan, je dalším potvrzením úspěšnosti řady motorů Drive-E značky Volvo.

celý článek

VW Užitkové vozy

Užitkových vozů VW se loni celosvětově prodalo skoro 445 tisíc

Užitkových vozů VW se loni celosvětově prodalo skoro 445 tisíc

PRAHA (18.1.) – Značka Volkswagen Užitkové vozy předala v roce 2014 zákazníkům po celém světě 444 900 vozidel. To odpovídá meziročnímu zvýšení o dvě procenta. V roce 2013 si tato značka připsala na své konto 436 tisíc dodaných vozidel. Výrazně více užitkových vozů značky VW se loni prodalo zejména v západní Evropě. V ČR značka dosáhla nárůstu registrací o 12,3 procenta a potvrdila vedoucí pozici mezi importéry užitkových vozů.

celý článek

Předchozí | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | Další
2. března 2015 17:27
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2015
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobilo Vergilio
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.