Aktuálně

Rekonstrukce nádraží

Ve druhé polovině roku se začne přestavovat litoměřické nádraží

Ve druhé polovině roku se začne přestavovat litoměřické nádraží

LITOMĚŘICE (17.3.) – Přestavba dopravního železničního uzlu v Litoměřicích začne v druhé polovině roku. Potvrdil to mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Marek Illiaš. Úpravy odhadem za 300 milionů korun se dotknou cestujících, neboť vlaky nebudou moci zajíždět na horní nádraží. Nahradí je autobusy.

celý článek

Výstavba dopravní infrastruktury

Ministerstvo dopravy uvažuje kvůli vyvlastňování o nutnosti změnit ústavu

Ministerstvo dopravy uvažuje kvůli vyvlastňování o nutnosti
změnit ústavu

PRAHA (17.3.) – Ministerstvo dopravy kvůli vyvlastňování a urychlení výkupu pozemků pod připravovanými dopravními stavbami zvažuje, že navrhne určité změny v ústavě. Úřad nyní zjišťuje, jakou by měl pro tyto návrhy podporu ve Sněmovně. Informoval o tom ministr dopravy Dan Ťok.

celý článek

Výstavba silnic

MD chce příští rok začít stavět přes 240 kilometrů sil­nic

MD chce příští rok začít stavět přes 240 kilometrů sil­nic

PRAHA (15.3.) – Příští rok chce ministerstvo dopravy začít stavět více než 240 kilometrů nových silnic. Urychlit přípravu staveb chce úřad ještě před platností připravovaného stavebního zákona tím, že úředníci budou pracovat na jednotlivých částech povolovacího řízení paralelně. Na Fóru českého stavebnictví to řekl ministr dopravy Dan Ťok.

celý článek

STUDENT AGENCY

Společnost STUDENT AGENCY loni vytvořila 480 nových pracovních míst

Společnost STUDENT AGENCY loni vytvořila 480 nových pracovních míst

BRNO (15.3.) – Na přibližně 2300 vzrostl v roce 2014 počet zaměstnanců největší česko-slovenské dopravní skupiny STUDENT AGENCY. Její jednotlivé divize a společnosti, kam mimo jiné patří flotila žlutých autobusů, vlakové společnosti RegioJet v ČR a SR nebo největší prodejce letenek, vytvořily v roce 2014 přibližně 480 nových pracovních míst. Téměř 40 procent z nich obsadili mladí lidé – absolventi nebo dokonce ještě studenti. Řada nových pracovních míst vznikla v regionech, které mají výrazný problém s uplatněním mladých lidí a nezaměstnaností obecně.

celý článek

Rizika v dodavatelském řetězci

DHL uvádí na trh vylepšený nástroj pro řízení rizik

DHL uvádí na trh vylepšený nástroj pro řízení rizik

PRAHA (15.3.) – DHL, přední světová logistická společnost, rozšířila funkčnost nástroje pro řízení rizik Resilience360, jenž byl jako první řešení svého druhu uveden na trh před rokem. Resilience360 je platformou pro řízení rizik v celém dodavatelském řetězci, jež upozorňuje zákazníky na globální incidenty a předchází narušování obchodních procesů, případně minimalizuje důsledky nepříznivých událostí.

celý článek

Povinné ručení

Pojišťovny loni na povinném ručení vybraly více peněz, přesto prý musely zdražovat

Pojišťovny loni na povinném ručení vybraly více peněz, přesto prý
musely zdražovat

PRAHA (15.3.) – Podle prvních odhadů vybraly pojišťovny loni na povinném ručení více než v roce 2013. Důvodem je zvýšení počtu pojištěných vozidel a též mírný růst cen povinného ručení. Nárůst vybraného pojistného ale nepokrývá náklady pojišťoven. Podle České kanceláře pojistitelů (ČKP) se tak zřejmě potvrdí původní predikce, že trh povinného ručení loni skončil ve ztrátě 12 procent. Legislativní změny podle některých odborníků navíc v budoucnu zřejmě povedou k dalšímu zdražení služeb.

celý článek

Workshop

Bezpečnost práce při opravách silnic se zvýší

Bezpečnost práce při opravách silnic se zvýší

PRAHA (14.3.) – Zvýšit povědomí o problematice týkající se bezpečnosti na stavbách za provozu, zahájení systematického řešení této problematiky a možnosti i úskalí práce v noci byly hlavními tématy workshopu na téma „Bezpečnost na silničních stavbách za provozu“. Akci organizovalo Sdružení pro výstavbu silnic Praha ve spolupráci s ministerstvem dopravy a Fakultou stavební ČVUT. Záštitu nad akcí převzali ministr dopravy Dan Ťok a děkanka Fakulty stavební ČVUT Alena Kohoutková.

celý článek

Nová letecká společnost v Praze

Letecký dopravce AirBerlin začne létat do Prahy

Letecký dopravce AirBerlin začne létat do Prahy

PRAHA (14.3.) – Německý letecký dopravce AirBerlin rozšíří od 13. dubna 2015 svoji síť destinací o Prahu. Mezi Letištěm Václava Havla Praha a berlínským letištěm Tegel bude aerolinka provozovat dvacet spojů týdně. Ve všední dny bude mezi oběma městy létat s frekvencí třikrát denně, o víkendu bude zajišťovat pět spojů. Cestujícím z Prahy přinese nová linka nejen komfortní spojení s Berlínem, ale i možnost využít navazujících letů v rámci sítě 150 destinací, do kterých AirBerlin létá.

celý článek

Spolupráce se školami

CZ LOKO rozšiřuje stipendijní program i na střední školy

CZ LOKO rozšiřuje stipendijní program i na střední školy

ČESKÁ TŘEBOVÁ (14.3.) – Už nejen studenti vysokých, ale nově také žáci středních škol, se mohou zapojit do stipendijního programu akciové společností CZ LOKO. Přední středoevropský výrobce dieselelektrických lokomotiv tak chce podpořit talentované učně a studenty a do budoucna si zajistit nové, kvalitní zaměstnance se středoškolským vzděláním.

celý článek

Nový showroom Renault Trucks

Renault Trucks otevřel v Lyonu svůj nový showroom

Renault Trucks otevřel v Lyonu svůj nový showroom

LYON (14.3.) – Renault Trucks Square je název nového showroomu Renault Trucks, který otevřel své brány 2. března. Tento prostor o rozloze 1200 metrů čtverečních je připraven pro vystavení desítky vozidel a samozřejmě pro přijetí zákazníků, novinářů a dalších významných hostů během jejich návštěv Lyonu, kolébky značky Renault Trucks.

celý článek

Předchozí | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | Další
25. dubna 2015 3:48
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2015
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobilo Vergilio
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.