Aktuálně

Nová vozidla ČD

ČD koupily 14 moderních elektrických jednotek pro vnitrostátní rychlíky

ČD koupily 14 moderních elektrických jednotek pro vnitrostátní rychlíky

PRAHA (6.8.) – České dráhy a Škoda Vagonka uzavřely kontrakt na dodávku 14 jednotek z osvědčené rodiny RegioPanter v úpravě pro dálkovou dopravu. Jednotky budou vyrobeny v letech 2015 a 2016 a budou nasazeny na vnitrostátní rychlíky. O přesném nasazení na konkrétní linky se rozhodne v průběhu roku 2015 po dohodě s objednatelem dálkové dopravy MD ČR. Pořízení nových elektrických jednotek souvisí s přípravou na otevírání trhu dálkové osobní železniční dopravy a s postupným rušením starších rychlíkových vozů z bývalé NDR. Hodnota kontraktu je 2,6 miliardy korun.

celý článek

ČD Cargo

ČD Cargo sešrotuje nepotřebné lokomotivy a vozy svými silami

ČD Cargo sešrotuje nepotřebné lokomotivy a vozy svými silami

PRAHA (6.8.) – Největší železniční nákladní dopravce v České republice, společnost ČD Cargo, zahajuje likvidaci svých nepotřebných a dlouhodobě nepojízdných železničních vozidel. Celý proces likvidace zahrnuje přibližně čtyři tisíce nákladních vozů a sto lokomotiv. Likvidace bude probíhat v průběhu následujících tří let. Většina nákladních vozů bude demontována interně v rámci Skupiny ČD. Externí partneři budou využiti pouze minimálně, a to pro demontáž nepojízdných nákladních vozů přímo v lokalitách jejich výskytu. Tito partneři vzejdou z hospodářských soutěží dodavatelů.

Diskuse: 2 reakce

celý článek

Zahájení stavby na I/11

Za účasti ministra dopravy začala na Třinecku stavba dalšího úseku silnice I/11

Za účasti ministra dopravy začala na Třinecku stavba dalšího úseku
silnice I/11

TŘINECKO (6.8.) – Ministr dopravy Antonín Prachař se v úterý 5. srpna osobně zúčastnil slavnostního zahájení stavby silnice I/11 v úsecích Nebory-Oldřichovice a Oldřichovice-Bystřice na Třinecku. Po dokončení budou stavby součástí propojení České a Slovenské republiky a významně zlepší dopravní obslužnost celého kraje. Silnice I/11 patří mezi nejzatíženější úseky silniční sítě na území Moravskoslezského kraje. Je jedinou komunikací, po které lze obsloužit Třinecké železárny a její význam je znásoben také díky automobilce Hyundai Motors Company v lokalitě Nošovice a požadavkem na kapacitní propojení s automobilkou KIA Motors na Slovensku.

celý článek

Nové služby ČSA

ČSA rozšiřují služby nejen o možnost výběru sedadla

ČSA rozšiřují služby nejen o možnost výběru sedadla

PRAHA (6.8.) – Nové doplňkové služby, například přednostní výběr a rezervace oblíbeného sedadla, upgrade menu v cestovní třídě Economy či vstup do salonků na Letišti Václava Havla v Praze, uvádějí v těchto dnech do provozu České aerolinie (ČSA). Řada dalších stávajících služeb, jako jsou přeprava nadlimitních zavazadel, přeprava zvířat nebo nedoprovázené dítě, prošly mnohými inovacemi, včetně sjednocení cen.

celý článek

Ministerstvo dopravy

Ministerstvo dopravy hledá nového správce fondů EU

Ministerstvo dopravy hledá nového správce fondů EU

PRAHA (4.8.) – Ministerstvo dopravy hledá nového správce evropských fondů. Vzniknout by měl post vrchního ředitele, který by měl pod sebou odbor spravující fondy EU a odbor strategického plánování. Informoval o tom mluvčí ministerstva Martin Novák. Na post ministerstvo vypíše výběrové řízení. Výběrové řízení vypsalo i na post ředitele jednoho z uvedených odborů – odboru fondu EU. Jmenování současného šéfa odboru Marka Pastuchy obsahuje totiž formální chybu a je nutné celý výběr ředitele zopakovat.

celý článek

Modernizace autobusů

Arriva kupuje nové autobusy pro středočeské linky

Arriva kupuje nové autobusy pro středočeské linky

PRAHA (4.8.) – Společnost Arriva Východní Čechy zahájila další část projektu modernizace vozového parku pro Středočeský kraj, během které koupí tři částečně nízkopodlažních autobusů s využitím finančních prostředků poskytnutých z Regionálního operačního programu Střední Čechy. Výše poskytnuté dotace bude 4,797 milionu korun. Firma plánuje nákup dvou autobusů v kategorii 10 až 11 metrů a jednoho vozidla v kategorii do 12,2 metru. Všechny nově pořízené autobusy budou již s motory splňujícími nejpřísnější emisní normu EURO 6.

celý článek

Liberalizace železniční dopravy

MD: Otevírání železničního trhu prý přinese cestujícím pohodlnější vlaky

MD: Otevírání železničního trhu prý přinese cestujícím
pohodlnější vlaky

PRAHA (3.8.) – Otevírání trhu dálkové železniční dopravy cestujícím postupně přinese pohodlnější vlaky. Platit to má alespoň na šestici tratí, které plánuje ministerstvo dopravy do roku 2020 nabídnout do veřejných soutěží. Základním požadavkem pro budoucího dopravce mají být klimatizované vlaky, které budou alespoň částečně bezbariérové. Vyplývá to z návrhu ministerstva dopravy, který úřad poslal k meziresortnímu připomínkování.

celý článek

Vadné úseky dálnic

Na dvou ostravských mostech bude zřejmě nutné snížit rychlost

Na dvou ostravských mostech bude zřejmě nutné snížit rychlost

PRAHA (3.8.) – Na dvou mostech na dálnici D47 bude muset být zřejmě omezená rychlost. Mosty sloužící jako nájezdy z ostravské Slovenské ulice na dálnici mají problémy s ložisky a s posunem přechodu mezi vozovkou a mostní konstrukcí. Na setkání s novináři to řekl ministr dopravy Antonín Prachař.

celý článek

Omezení provozu na D1

Oprava dálnice D1 omezí provoz mezi Brnem a Vyškovem

Oprava dálnice D1 omezí provoz mezi Brnem a Vyškovem

PRAHA/BRNO (3.8.) – Ředitelství silnic a dálnic ČR začne v neděli 3. srpna 2014 s další opravou dálnice D1. Navazuje se tak na opravy z minulých let s cílem postupně opravit celý úsek dálnice D1 mezi Brnem a Vyškovem. Tentokrát se jedná o rekonstrukci cementobetonové vozovky v km 229,5 – 226,15 směr Brno. Nutná oprava poškozeného povrchu bude probíhat ve třech etapách a na řidiče bude klást nemalé nároky, zejména co se týká kázně a dodržování předpisů při průjezdu omezením.

celý článek

ŘSD

Nová komunikace zrychlí spojení Šumperka a Olomouce

Nová komunikace zrychlí spojení Šumperka a Olomouce

PRAHA (3.8.) – Ředitelství silnic a dálnic ČR uvedlo do provozu další stavbu – nový úsek silnice I/44, konkrétně obchvat obcí Zvole a Vlachov. Slavnostní zahájení provozu proběhlo ve čtvrtek 31. července 2014 přesně ve 12.00 hodin. Nová přeložka silnice I /44 a souvisejících komunikací sníží negativní účinky z dopravy podél stávající silnice, sníží se hluková zátěž, emise a také dopravní zátěž. Oddělením pěší, cyklistické a pomalé dopravy dojde ke zvýšení bezpečnosti dopravy.

celý článek

Předchozí | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | Další
17. září 2014 23:34
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2014
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobil Tajfun Digital
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.