DN č. 23 - Mezinárodní kamionová doprava, Autobusová doprava, Finanční služby, vychází 8.11., uzávěrka již 18.10.! 

Aktuálně

GLS zprovoznil dvě nová balíková depa

5.9. – Balíkový přepravce GLS na konci srpna otevřel nová depa ve středočeském Novém Strašecí a v Boršicích nedaleko Uherského Hradiště. Do těchto regionů, kde kvalitní pokrytí balíkovými službami doposud chybělo, přichází GLS jako první. Celkem GLS v Česku provozuje 22 dep a letos chce navýšit kapacitu sítě o 30 procent.

Novým místopředsedou představenstva Czech Airlines Technics jmenován Igor Zahradníček Premium

Novým místopředsedou představenstva Czech Airlines Technics jmenován Igor Zahradníček

4.9. – Dceřiná společnost Českého Aeroholdingu Czech Airlines Technics (CSAT), která poskytuje služby v oblasti údržby a oprav letadel, má od včerejška nového místopředsedu představenstva. Stal se jím Igor Zahradníček (51), který bude ve vedení firmy zodpovídat za oblast financí, rozvoje, nákupu a logistiky.

Praha chce v budoucnu víc železničních zastávek i tratí

4.9. – Na území Prahy vzniknou nové železniční zastávky, rozšířeny budou některé tratě, zlepší se vybavení zastávek a intervaly příměstských vlaků budou deset až 15 minut. Vzniknou také vysokorychlostní spojení pro dálkovou dopravu. Vyplývá to ze Strategie rozvoje metropolitní železnice, kterou vypracoval Institut plánování a rozvoje (IPR) a organizace Ropid, která organizuje pražskou integrovanou dopravu (PID). Materiál dnes projednají pražští radní. Termíny změn nebo jejich cena v materiálu nejsou uvedeny.

EK pozastavila řízení s Německem k pravidlům pro řidiče kamionů

4.9. – Evropská komise pozastavila řízení, která už několik let vede s Francií a Německem kvůli tomu, jak obě země uplatňují svá pravidla o minimální mzdě v mezinárodní automobilové dopravě. Vyplývá to z dopisu, kterým skupině europoslanců na konci srpna na jejich dotazy odpověděla komisařka pro dopravu Violeta Bulcová.

Trh poroste, lidské zdroje nahradí automaty Premium

Trh poroste, lidské zdroje nahradí automaty

3.9. – Trh vybavení pro intralogistiku by mohl do roku 2024 dosáhnout hodnoty 190 miliard USD. Uvádí to nejnovější výzkumná zpráva společnosti Global Market Insights.

Hamburk upevňuje postavení vedoucího železničního přístavu v Evropě Premium

Hamburk upevňuje postavení vedoucího železničního přístavu v Evropě

3.9. – Výrazný nárůst v přepravě kontejnerů po železnici, více konvenčního kusového zboží, méně hromadného zboží a mírný pokles v překladu kontejnerů. To jsou čtyři hlavní rysy letošního prvního pololetí v německém přístavu Hamburk. Výsledky zveřejnila přístavní správa.

Transparentnost trhu s nemovitostmi: ČR patří do první pětadvacítky Premium

Transparentnost trhu s nemovitostmi: ČR patří do první pětadvacítky

3.9. – Míra transparentnosti na trhu s nemovitostmi se celosvětově pomalu, ale stabilně zlepšuje. Důvodem je stále větší podíl nových technologií a také zpřísňování nových reforem a předpisů. Vyplývá to z aktuálního žebříčku Global Real Estate Transparency (GRETI) společností JLL a LaSalle Investment Management, který pokrývá sto trhů komerčních nemovitostí a na základě 186 faktorů sleduje jejich transparentnost.

Ministr nařídil mimořádné kontroly mostů, stržen bude Doubský most

31.8. – Silniční a železniční mosty v Česku, které byly postaveny v 60. až 80. letech, budou zkontrolovány Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD) a Správou železniční dopravní cesty (SŽDC). Prověřovat se bude zhruba tisícovka mostů. Po jednání se šéfy obou organizací to včera řekl ministr dopravy Dan Ťok. Ke kontrolám vyzval i kraje. Doubský most v Karlových Varech bude místo oprav stržen a nahrazen novým. Most postavený v 60. letech je v horším stavu, než se čekalo, uvedl ministr.

United Airlines začnou příští rok létat z Prahy do New Jersey

31.8. – Americký dopravce United Airlines bude od 7. června 2019 denně létat mezi Prahou a letištěm Newark ve státě New Jersey. Letiště leží v bezprostřední blízkosti největšího amerického města New York. V tiskové zprávě to včera oznámilo Letiště Praha. Podle jeho odhadu by novou linku mohlo využít v obou směrech 43 tisíc cestujících za rok.

Praha souhlasila s posunutím železniční trati na Veleslavíně

31.8. – Pražští radní souhlasili v rámci aktualizace zásad územního rozvoje s posunem železniční tratě mezi Dejvicemi a Veleslavínem. Novinářům to řekla náměstkyně primátorky Petra Kolínská. Nový koridor bude jižně od současné trasy. O změnu požádala Prahu Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). Trať má v budoucnu spojovat Prahu s Kladnem a Letištěm Václava Havla.

spinner