DN č. 6 - Finanční služby, Fleet management, Právní a poradenské služby, vychází 15.3., uzávěrka již 22.2.! 

Aktuálně

ČSA si asi od ukrajinského dopravce Windrose pronajmou Airbus A321

15.1. – České aerolinie pravděpodobně zařadí od konce března na celý letní letový řád do své flotily Airbus A321. Pronajmou si jej včetně pilotů od ukrajinské společnosti Windrose Aviatiation. Lety s daným typem letadla jsou už v letovém řádu.

Stadler má zaplatit pokutu 13 milionů za pozdní dodání vozů

12.1. – Výrobce železničních souprav Stadler musí Českým drahám zaplatit smluvní pokutu přes 13 milionů Kč plus úroky z prodlení za pozdní dodání motorových vozů na Vysočinu. Městský soud v Praze včera zamítl odvolání Stadleru a uložil mu, že má pokutu zaplatit. Informoval o tom mluvčí ČD Radek Joklík.

Pražské letiště bude mít novou řídící věž

12.1. – Osmdesát metrů vysoká má být nová řídící věž na Letišti Václava Havla v Praze. Bude tak o 30 metrů vyšší než současná věž, která bude sloužit jako záložní staviště. Stavba začne zhruba za dva roky, věž by měla fungovat za pět let. Včera o tom informovala Česká televize.

Poptávka po překladu v mělnickém přístavu roste Premium

Poptávka po překladu v mělnickém přístavu roste

12.1. – Firmy mají velký zájem o služby v mělnickém přístavu. Podle vedoucí přístavu Lucie Petržílkové je důvodem růst poptávky po službách v překladní logistice. Výrobní společnosti mají zvýšený zájem o překladní činnost těžkých investičních celků, technologických zařízení a strojírenských výrobků, které vyvážejí. Přístav Mělník umí jako jediný na území České republiky zajistit překladní služby statickým kolejovým jeřábem až do hmotnosti břemen 300 tun.

Emirates SkyCargo zakončila loňský rok s pozitivními výsledky Premium

Emirates SkyCargo zakončila loňský rok s pozitivními výsledky

12.1. – Největší světová nákladní letecká společnost, Emirates SkyCargo, zaznamenala v loňském roce růst. Na vysokém výkonu přepravy se projevil nejen nárůst celosvětové poptávky, ale také zavedení specializovaných leteckých přepravních řešení pro klienty z jednotlivých průmyslových odvětví, stejně jako pokračující investice do přepravní infrastruktury dopravce.

ČR čerpá peníze z EU na nové dálnice a rekonstrukce železnic včas

12.1. – Evropská komise proplatila České republice na nové dálnice, silnice a opravy na železnici celkem 150 miliard Kč z Operačního programu Doprava I. Tento program je tak kompletně uzavřen a resortu dopravy se podařilo ho úspěšně vyčerpat bez jakékoliv ztráty. Z navazujícího Operačního programu Doprava II putuje na stavby dalších 19 miliard Kč. Dnes to oznámilo ministerstvo dopravy. 

Aktuality ze světa 3/2018 Premium

Aktuality ze světa 3/2018

11.1. – NÁMOŘNÍ DOPRAVA – Šanghajský námořní přístav dosáhl nového rekordu ve zbožovém překladu. Přes mola největšího námořního přístavu světa se loni podle místního tisku překládalo více než 40 milionů TEU. Tím překonala Šanghaj svou dosud největší dosaženou hodnotu 37,1 milionu TEU za rok 2016 téměř o osm procent. Čtvrtletní výsledky čínského přístavu již dříve tento výsledek naznačovaly. Jen mezi lednem a listopadem se překládalo 36,8 milionů TEU – téměř tolik, jako za celý rok 2016. Pozitivní vývoj pak pokračoval až do konce roku 2017.

Východní trhy má v ČD Cargo nově na starosti Liliana Krutonog

11.1. – Na pozici General Manager East v ČD Cargo nastupuje Liliana Krutonog, která má bohaté zkušenosti v oblasti nákladní železniční dopravy. Do společnosti přichází z pozice v dceřiné firmě CD Cargo Poland (dříve Koleje Czeskie), kde se významným způsobem podílela na růstu firmy na východních trzích. Právě tomuto teritoriu se bude věnovat i v ČD Cargo.

Obchvat Lubence bude stavět sdružení firem Swietelsky - Strabag

10.1. – Ředitelství silnic a dálnic vybralo dodavatele stavby obchvatu Lubence. Bude jím sdružení firem Swietelsky – Strabag s nabídkovou cenou 1,027 miliardy Kč bez DPH. Nabídka sice nebyla nejnižší, ale levnější uchazeč byl v soutěži vyřazen, řekl ředitel karlovarské pobočky ŘSD Lukáš Hnízdil.

Nika Logistics má třetí sklad, po Vysokém Mýtě a Liberci i v Pardubicích

10.1. – Nika Logistics, dceřiná společnost holdingu Šmídl, se rozrůstá. Pronajala si nový sklad o ploše 11 444 m2 a dalších 288 m2 kancelářských ploch v Logistika parku Pardubice – Černá za Bory.

spinner