Aktuálně

​Výstavba dopravní infrastruktury pomocí PPP projektů může fungovat

13.10. – Ministerstvo dopravy hledá optimální variantu zajištění dostavby dálnice D4, spojující Prahu s jižními Čechami, i budování dalších kilometrů dálnic v ČR. Jednou z variant jsou PPP projekty. Zkušenosti ze Slovenska z projektování obchvatu Bratislavy touto formou jsou dle odborníků z přední architektonické, projekční a stavebně-poradenské kanceláře OBERMEYER HELIKA a. s. pozitivní.

 

​Vynucování mzdy řidičů kritizuje Sobotka i Evropská komise

13.10. – Vynucování minimální mzdy ve Francii a Německu vůči řidičům z jiných zemí je podle premiéra Bohuslava Sobotky diskriminační. Řidiče vytlačí ze zaměstnaneckého poměru, a omezí tak jejich práva, řekl během sjezdu dopravních odborů. Evropská komise je ve sporu na straně Česka, uvedla po jednání s eurokomisařkou Marianne Thyssenovou ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD).

​DHL Express otevřel dvě nové haly v logistickém centru v Lipsku Premium

​DHL Express otevřel dvě nové haly v logistickém centru v Lipsku

12.10. – Přepravní firma DHL Express ve východoněmeckém Lipsku otevřela dvě nové třídící haly za 230 milionů eur (6,2 miliardy korun). Díky nim logistický uzel na lipském letišti, který je největším takovým zařízením v Evropě, zvládne zpracovat až 150 tisíc zásilek za hodinu, což je o 50 procent více než před expanzí. Disponuje také zařízením na přepravu zvláště těžkých zásilek.

​Pracovní komise bude jednat o omezení kamionové dopravy

12.10. – Pražští radní schválili vytvoření pracovní skupiny, která se bude zabývat problémy tranzitní kamionové dopravy na území Prahy a Středočeského kraje. Skupina by měla být ustanovena do 15. října. Podle dohody obou krajů zřídí skupinu Praha a vyzve Středočechy ke spolupráci. Na společném jednání se oba kraje domluvily potom, co vláda vyřadila dostavbu Pražského okruhu mezi D1 a D11 ze svých priorit, a Praha proto oznámila, že zakáže od ledna 2017 vjezd kamionům na své území. To by Středočeskému kraji způsobilo značné problémy.

​Na D8 se objevily další problémy s nestabilním podložím, termín otevření je možná ohrožen

12.10. – Na rozestavěné dálnici D8 se objevily další problémy se stabilitou podloží. Konkrétně jde o úsek nedaleko Prackovic nad Labem, který sousedí s úsekem, na němž se už v minulosti sesul svah. Pokud budou problémy ohrožovat dopravu, bude posunut termín otevření dálnice. Původně byl stanoven na 17. prosince. Informoval o tom ministr dopravy Dan Ťok.

​MF: Pro prominutí daně lodníkům v Nizozemsku chybí argumenty Premium

​MF: Pro prominutí daně lodníkům v Nizozemsku chybí argumenty

12.10. – Pokud ministerstvo financí obdrží podnět, aby českým lodníkům pracujícím v Nizozemsku prominulo v souladu se zákonem dlužné tuzemské daně z příjmů, pečlivě ho posoudí. Možnost uplatnit tento nástroj je však velmi výjimečná a zatím pro ni chybí argumenty. Řekla to náměstkyně ministra financí Alena Schillerová po jednání sněmovního rozpočtového výboru, který se situací kolem placení daní lodníků zabýval.

​Raben Logistics Czech oslavil 85. výročí založení firmy. Hostům nalil čistého vína z vinice Grébovka a představil vizi do dalších let.

Raben Logistics Czech oslavil 29. září 85 let fungování rodinné logistické společnosti Raben Group v Evropě. Na devadesát hostů z řad klientů a partnerů české pobočky v neformální atmosféře strávilo večer v krásném prostředí vily Grébovka na pražských Vinohradech. Hostům nalil čistého vína z vinice Grébovka a představil vizi do dalších let.

​Přístav Rostock chce být pro české firmy branou do Baltu

10.10. – Přístav Rostock patří k nejdůležitějším a s objemem překládaného zboží i k největším přístavům na jihu Baltského moře. Velmi intenzivně se rozvíjí především trajektová doprava a překládka kontejnerů. Nabídka služeb tohoto přístavu a informace o jeho dalším rozvoji byly hlavním tématem setkání s českými partnery a zákazníky, které se uskutečnilo na půdě Česko-německé obchodní a průmyslové komory v Praze.

​Exportéři: Podmínky pro vývoz z České republiky jsou stále dobré

10.10. – Mírný pokles exportního sebevědomí, ale zároveň optimistická očekávání na další období. To jsou hlavní trendy, které odhalily letošní výsledky Exportního výzkumu DHL, jehož výsledky zveřejnili zástupci DHL Express minulý týden v pátek.

ÚOHS definitivně zrušil tendr na dopravu v Královéhradeckém kraji

10.10. – Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) definitivně zrušil původní šestimiliardový tendr Královéhradeckého kraje na zajištění autobusové dopravy pro léta 2017 až 2026. Podle úřadu byly některé podmínky tendru diskriminační a netransparentní. Rozhodnutí je pravomocné. Kraj mezitím zakázku zrušil a začal s dopravci podepisovat prozatímní smlouvy bez otevřené soutěže.


spinner