Aktuálně

Minimální mzda v Německu

Dan Ťok: Německý zákon o minimální mzdě je proti duchu společného trhu

Dan Ťok: Německý zákon o minimální mzdě je proti duchu
společného trhu

BRUSEL (17.3.) – Německý zákon o minimální mzdě, který komplikuje život dopravním firmám z ostatních zemí Evropské unie, neprospívá konkurenceschop­nosti evropské dopravy a jde proti duchu společného trhu. Na jednání ministrů dopravy v Bruselu to řekl český ministr Dan Ťok. Proti německému postupu se dnes ohradily také některé další země osmadvacítky.

celý článek

Praha hlavní nádraží

Grandi Stazioni žádá o prodloužení termínu na opravu Fantovy budovy

Grandi Stazioni žádá o prodloužení termínu na opravu Fantovy budovy

PRAHA (17.3.) – Italská společnost Grandi Stazioni žádá o prodloužení lhůty na opravu historické Fantovy budovy na pražském hlavním nádraží o dva roky. Podle smlouvy má být opravena do října 2016. Spolu s Českými drahami chce najít koncept pro využití budovy. Po setkání se šéfem Českých drah Pavlem Krtkem to řekl Michele Mario Elia, ředitel společnosti Ferrovie dello Stato Italiane Group, která je většinovým akcionářem Grandi Stazioni.

celý článek

Slovenské dálnice

Na Slovensku začala ražba tunelu na trase budoucí dálnice D3

Na Slovensku začala ražba tunelu na trase budoucí dálnice D3

ŽILINA (17.3.) – Slavnostním posvěcením a osazením sošky sv. Barbory odstartovala výstavba tunelu Považský Chlmec na stavbě dálnice D3 Žilina, Strážov – Žilina, Brodno. Úsek dálnice buduje sdružení firem EUROVIA SK (člen Skupiny EUROVIA CS), HOCHTIEF CZ a SMS. Objednatelem je Národná diaľničná spoločnosť.

celý článek

Železnice do Německa

Vysokorychlostní železnice do Drážďan má podporu i saské vlády

Vysokorychlostní železnice do Drážďan má podporu i saské vlády

PRAHA (17.3.) – Vysokorychlostní železniční spojení Prahy a Drážďan patřilo k hlavním tématům schůzky saského ministra hospodářství, práce a dopravy Martina Duliga s českým ministrem dopravy Danem Ťokem. Věnovali se tématu labské vodní cesty nebo chystanému zpoplatnění dálnic v Německu. Dulig dostal rovněž pozvánku na zprovoznění dálnice D8, které ministerstvo plánuje do konce příštího roku.

celý článek

Boskovická spojka

Železniční boskovická spojka by se mohla začít stavět v roce 2018

Železniční boskovická spojka by se mohla začít stavět v roce 2018

BOSKOVICE (17.3.) – Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dokončila studii proveditelnosti pro stavbu takzvané boskovické spojky, která umožní vedení přímých vlaků z Brna do Boskovic na Blanensku. Až se postaví, cestující nebudou muset přestupovat ve Skalici nad Svitavou a jízdní doba se u osobních vlaků zkrátí z 56 na 49 minut. „SŽDC předpokládá, že stavba by mohla začít již v roce 2018,“ řekl vedoucí projektu Jiří Michalica.

celý článek

Rekonstrukce nádraží

Ve druhé polovině roku se začne přestavovat litoměřické nádraží

Ve druhé polovině roku se začne přestavovat litoměřické nádraží

LITOMĚŘICE (17.3.) – Přestavba dopravního železničního uzlu v Litoměřicích začne v druhé polovině roku. Potvrdil to mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Marek Illiaš. Úpravy odhadem za 300 milionů korun se dotknou cestujících, neboť vlaky nebudou moci zajíždět na horní nádraží. Nahradí je autobusy.

celý článek

Výstavba dopravní infrastruktury

Ministerstvo dopravy uvažuje kvůli vyvlastňování o nutnosti změnit ústavu

Ministerstvo dopravy uvažuje kvůli vyvlastňování o nutnosti
změnit ústavu

PRAHA (17.3.) – Ministerstvo dopravy kvůli vyvlastňování a urychlení výkupu pozemků pod připravovanými dopravními stavbami zvažuje, že navrhne určité změny v ústavě. Úřad nyní zjišťuje, jakou by měl pro tyto návrhy podporu ve Sněmovně. Informoval o tom ministr dopravy Dan Ťok.

celý článek

Výstavba silnic

MD chce příští rok začít stavět přes 240 kilometrů sil­nic

MD chce příští rok začít stavět přes 240 kilometrů sil­nic

PRAHA (15.3.) – Příští rok chce ministerstvo dopravy začít stavět více než 240 kilometrů nových silnic. Urychlit přípravu staveb chce úřad ještě před platností připravovaného stavebního zákona tím, že úředníci budou pracovat na jednotlivých částech povolovacího řízení paralelně. Na Fóru českého stavebnictví to řekl ministr dopravy Dan Ťok.

celý článek

STUDENT AGENCY

Společnost STUDENT AGENCY loni vytvořila 480 nových pracovních míst

Společnost STUDENT AGENCY loni vytvořila 480 nových pracovních míst

BRNO (15.3.) – Na přibližně 2300 vzrostl v roce 2014 počet zaměstnanců největší česko-slovenské dopravní skupiny STUDENT AGENCY. Její jednotlivé divize a společnosti, kam mimo jiné patří flotila žlutých autobusů, vlakové společnosti RegioJet v ČR a SR nebo největší prodejce letenek, vytvořily v roce 2014 přibližně 480 nových pracovních míst. Téměř 40 procent z nich obsadili mladí lidé – absolventi nebo dokonce ještě studenti. Řada nových pracovních míst vznikla v regionech, které mají výrazný problém s uplatněním mladých lidí a nezaměstnaností obecně.

celý článek

Rizika v dodavatelském řetězci

DHL uvádí na trh vylepšený nástroj pro řízení rizik

DHL uvádí na trh vylepšený nástroj pro řízení rizik

PRAHA (15.3.) – DHL, přední světová logistická společnost, rozšířila funkčnost nástroje pro řízení rizik Resilience360, jenž byl jako první řešení svého druhu uveden na trh před rokem. Resilience360 je platformou pro řízení rizik v celém dodavatelském řetězci, jež upozorňuje zákazníky na globální incidenty a předchází narušování obchodních procesů, případně minimalizuje důsledky nepříznivých událostí.

celý článek

Předchozí | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | Další
24. května 2015 4:46
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2015
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobilo Vergilio
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.