Aktuálně

Letecké spojení ČR a Číny

Ministr dopravy jednal s čínským protějškem o leteckém spojení ČR a Číny

Ministr dopravy jednal s čínským protějškem o leteckém spojení ČR
a Číny

PRAHA (27.8.) – Ministr dopravy Antonín Prachař a jeho čínský protějšek Jang Čchuan-tchang jednali v Praze o přímém leteckém spojení ČR a Číny a dalších krocích k posílení spolupráce obou zemí v dopravě. Prachař svého čínského kolegu informoval o tom, že byl vytvořen právní rámec pro zavedení přímé letecké linky mezi ČR a Čínou. Oba ministři mají zájem na tom, aby se podařilo nalézt leteckou společnost, která bude linku dlouhodobě provozovat. ČR v této souvislosti připravuje pobídky pro provozovatele dálkové linky mezi Čínou a Prahou.

celý článek

Nové zastávky na síti SŽDC

SŽDC otevírá šest nových zastávek v okolí Prahy, výstavba dalších se připravuje

SŽDC otevírá šest nových zastávek v okolí Prahy, výstavba dalších se
připravuje

PRAHA (27.8.) – V pátek 29. srpna začnou zastavovat vlaky na nové vlakové zastávce Praha-Podbaba, kde vznikne dlouho očekávaný přestupní terminál z vlaku na tramvaje a autobusy. Den před tím přestane cestujícím sloužit původní nádraží v Bubenči. Od 1. září pak začnou zastavovat vlaky i na pěti nových vlakových zastávkách v oblasti Rudné a Hostivice (Rudná zastávka, Chýně, Jinočany, Hostivice-Sadová a Hostivice-U hřbitova) a v souvislosti s tím se zcela změní jízdní řády na tratích Praha – Rudná u Prahy – Beroun a Praha-Smíchov Na Knížecí – Hostivice – Rudná. SŽDC a Středočeský kraj tu společně investovali desítky milionů korun.

celý článek

Logistické nemovitosti

Společnost P3 koupila pozemky a nemovitosti pro další investice

Společnost P3 koupila pozemky a nemovitosti pro další investice

PRAHA (27.8.) – Společnost PointPark Properties (P3), vlastník, developer a správce evropských průmyslových nemovitostí, uzavřela dohodu o koupi logistických nemovitostí a přilehlých pozemků určených k další výstavbě v České republice o celkové výměře 627 tisíc metrů čtverečních od dvou fondů spravovaných společnostmi Tristan Capital Partners a VGP za 523 milionů eur.

celý článek

Povinné ručení 2014

Pojišťovny zdražily povinné ručení průměrně o deset procent

Pojišťovny zdražily povinné ručení průměrně o deset procent

PRAHA (27.8.) – Tuzemské pojišťovny zdražily povinné ručení v letošním roce v průměru o více než deset procent. Důvodem byla vyšší plnění v souvislosti s novým občanským zákoníkem a povinné poplatky hasičům. Dopady legislativy nyní pojišťovny vyhodnocují a nevylučují další zdražení pojistek v letošním i příštím roce. Vyplývá to z ankety mezi největšími pojišťovnami.

celý článek

Labská plavba

Nedostatek vody v Labi komplikuje život nejen rejdařům

Nedostatek vody v Labi komplikuje život nejen rejdařům

ÚSTÍ NAD LABEM (27.8.) – Hladina Labe je letos hluboko pod dlouhodobým průměrem. Nedostatek vody způsobuje problémy hlavně provozovatelům nákladní dopravy, jejichž lodě buď stojí, nebo plují nevytížené. Například v současné době se hladina Labe v Ústí nad Labem pohybuje těsně nad hranicí 150 centimetrů, průměrná výška hladiny v srpnu přitom je 205 centimetrů.

celý článek

Bezpečnost letecké dopravy

ICAO má plán na varování před riziky v oblastech konfliktů

ICAO má plán na varování před riziky v oblastech konfliktů

MONTREAL (27.8.) – Mezinárodní organizace pro civilní letectví (ICAO) spustí dva pilotní programy zaměřené na zvýšení bezpečnosti při letech civilních letadel nad konfliktními oblastmi. Programy mají pomoci leteckým společnostem a státům lépe sdílet informace o rizicích v konfliktních zónách. Organizace, která je mezivládní odbornou organizací OSN, přichází s novými plány téměř šest týdnů po tragické havárii malajsijského letadla nad Ukrajinou.

celý článek

Dálniční spojení s Rakouskem

Dálnice spojí Českou republiku a Rakousko do roku 2021

Dálnice spojí Českou republiku a Rakousko do roku 2021

PRAHA (27.8.) – Spojení tuzemské dálnice D3 a rakouské S10 bude dokončeno do roku 2021. Po setkání s ministrem dopravy Antonínem Prachařem to řekl hornorakouský hejtman Josef Pühringer. Kromě chybějícího dálničního spojení oba politici probírali aktuální harmonogram modernizace koridorové trati vedoucí do Českých Budějovic a dále do Rakouska.

celý článek

Železnice na jihu Čech

Prioritou železniční dopravy na jihu je koridor do Prahy

Prioritou železniční dopravy na jihu je koridor do Prahy

ČESKÉ BUDĚJOVICE (27.8.) – Co nejrychlejší dokončení tranzitního koridoru mezi Českými Budějovicemi a Prahou by mělo být prioritou v projektech železniční infrastruktury v jižních Čechách. Shodli se na tom minulý týden zástupci kraje a Správy železniční a dopravní cesty (SŽDC) při podpisu memoranda o spolupráci. Dvoukolejový koridor by pak měl co nejdříve vzniknout také mezi Českými Budějovicemi a přechodem s Rakouskem.

celý článek

Dopravní infrastruktura

Na listopad se chystá další ročník konference „Bezpečná dopravní infrastruktura 2014“

Na listopad se chystá další ročník konference „Bezpečná dopravní
infrastruktura 2014“

PRAHA (27.8.) – Ve dnech 11. až 12. 11. 2014 proběhne v prostorách Kongresového sálu Masarykovy koleje v Dejvicích již 9. ročník mezinárodní konference „Bezpečná dopravní infrastruktura“, který se koná pod záštitou řady významných politických i profesních osobností, např. náměstka primátora HMP, ředitele Zdravotnické záchranné služby HMP, ředitele služby dopravní policie a dalších, a profesních organizací jako Česká silniční společnost.

celý článek

Elektronické mýto

MD chce pořídit další zařízení odhalující neplatiče mýta

MD chce pořídit další zařízení odhalující neplatiče mýta

PRAHA (26.8.) – Ministerstvo dopravy plánuje uzavřít smlouvu se společností Kapsch na provoz tří nových mobilních zařízení odhalujících neplatiče elektronického mýtného za 14,5 milionu korun bez DPH. S podrobnostmi návrhu na poskytnutí služby do konce roku 2016 seznámí vládu na středečním zasedání ministr dopravy Antonín Prachař. Za uvedenou dobu dokáže systém podle úřadu odhalit mýtné nedoplatky za 150 milionů korun. V současnosti je v ČR v provozu celkem 21 přenosných mobilních zařízení.

celý článek

Předchozí | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | Další
22. října 2014 11:34
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2014
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobil Tajfun Digital
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.