Aktuálně

​Z Prahy do Číny bude létat další přímá linka

15.5. – Praha se postupně stává leteckým uzlem pro spojení mezi Čínou a střední a východní Evropou. Potvrdilo to i jednání mezi ministrem dopravy Danem Ťokem s předsedou čínského úřadu civilního letectví Feng Čeng-linem. Schůzky se zúčastnil i český prezident Miloš Zeman, který je na návštěvě Číny.

UPS zavádí v Evropě novou expresní službu UPS Express Critical

10.5. – Na počátku května byla v Evropě zavedena expresní služba UPS Express Critical® zaměřená na přepravu zásilek s kritickým časem dodání, vyžadující zvláštní zacházení, jako například náhradní díly nezbytné pro let letadla či chirurgické nástroje potřebné pro operační sál. Tým UPS prostřednictvím nepřetržitého kontaktního centra (24/7) vyhodnotí požadavky na přepravu, určí možné alternativy a realizuje přepravní řešení zohledňující nároky na čas i náklady.

​Na dokončení nové nádražní budovy v Karlových Varech naváže modernizace kolejiště

10.5. – Správa železniční dopravní cesty slavnostně zahájila druhou část modernizace stanice Karlovy Vary. Projekt zahrnuje v současné době dokončenou první etapu – demolici a výstavbu výpravní budovy – a právě zahajovanou rekonstrukci kolejiště. Jejím cílem je zlepšit technický stav nástupišť a přístřešků a zajistit zvýšení bezpečnosti a komfortu přepravy cestujících.

​Česká republika bude od září připravena na jednotné evropské mýto Premium

​Česká republika bude od září připravena na jednotné evropské mýto

10.5. – Česká republika bude od letošního září připravená na zavedení jednotného elektronického mýta. Takzvané EETS úspěšně otestovalo Ředitelství silnic a dálnic spolu s provozovatelem tuzemského mýtného systému, společností Kapsch. Zavedení Jednotného evropského mýta po ČR požaduje Evropská unie. Systém má umožnit kamionům projíždět celou Evropskou s jedinou mýtnou palubní jednotkou.

​Slovensko narychlo mění zákon, chce urychlit výstavbu dálnic Premium

​Slovensko narychlo mění zákon, chce urychlit výstavbu dálnic

10.5. – Slovensko po problémech s výkupem pozemků pro budování silnic u Bratislavy v rámci projektu veřejně-soukromého partnerství (PPP) narychlo mění zákon, aby uspíšilo výstavbu dálnic a rychlostních silnic. Vláda premiéra Roberta Fica schválila novelu příslušného zákona, která kromě jiného umožní státu získat stavební povolení na vybrané úseky silnic a také zahájit některé stavební práce ještě předtím, než pozemky vyvlastní.

Snižování hluku zůstává velkým úkolem železnice

9.5. – Společenství evropských železnic a provozovatelů infrastruktury CER/SEŽ uspořádalo počátkem května konferenci, jejímž hlavním cílem bylo prozkoumat možnosti dalšího snižování hluku na nákladní železnici. Význam akce zvýraznila evropská dopravní komisařka Violeta Bulcová jako jedna z hlavních přednášejících.

​Antverpy jmenovaly další zástupce pro důležité trhy

9.5. – Vedení belgického přístavu Antverpy jmenovalo zástupce pro Indii (Malini Dutt), Čínu (Robert Feng) a střední/východní Evropu (Martin Hubeňák). Celkový počet zástupců přístavu se tak rozrostl na dvanáct. Cílem je dále posílit pozici přístavu v evropském vnitrozemí a na důležitých zahraničních trzích s velkým rozvojovým potenciálem. Úkolem zástupců je udržovat kontakt s místními podniky, přístavy, terminály, obchodními komorami a dalšími klíčovými obchodními partnery.

​Bonbony Skittles „dozrávají“ ve speciálním skladu Raben Logistics

9.5. – Než se ovocné bonbóny Skittles dostanou ke spotřebitelům jak v Čechách, tak v mnoha dalších evropských i mimoevropských zemích, užívají si vlastní ""saunu". Žvýkací bonbony, které vyrábí společnost Wrigley Confections ČR, skutečně dozrávají ve speciálním zařízení, které v Česku postavila a provozuje společnost Raben Logistics Czech.

​Hafen Hamburk Marketing získal prestižní cenu

9.5. – Přístav Hamburk získal na akci „Supply Chain Day“ pořádané německým spolkovým svazem logistiky BVL a redakcí odborného magazínu Logistik Heute prestižní ocenění pro nejlepší logistickou značku v kategorii námořních přístavů. Za společnost Hafen Hamburg Marketing (HHM) cenu převzali společní předsedové představenstva Axel Mattern a Ingo Egloff. „Z ocenění máme obrovskou radost. Je to uznání vynikajících výkonů hamburského přístavu. Současně odráží úspěšnou pozici přístavu Hamburk jako značky na trhu,“ řekl Mattern.

Aktuality ze světa 12/2017 Premium

Aktuality ze světa 12/2017

7.5. – KOMBINOVANÁ DOPRAVA – Švýcarské spolkové dráhy (SBB) a Svaz silniční nákladní dopravy (ASTAG) chtějí silnici a koleje účinněji propojit a posílit „kombinovanou mobilitu“. Cílem je zvýšit přednost švýcarského hospodářství se silným oborem nákladní dopravy a nalézat nové možnosti nasazení pro logistiku zítřka.

spinner