Aktuálně

Dopravní systém viaRodos

Všem řidičům slouží nový přehled kolon a zpoždění na hlavních tazích

Všem řidičům slouží nový přehled kolon a zpoždění na
hlavních tazích

PRAHA (5.2.) – Dopravní informační systém viaRodos ukončil testování a je připraven pro použití všemi řidiči v České republice. ViaRodos vyvinula v rámci svého superpočítačového centra IT4Innovations Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava. Systém využívá hlavně anonymní zdrojová data 130 tisíc vozidel osazených sledovacím systémem GPS z mýtných bran, které zpracovává nejvýkonnější počítač ve střední Evropě.

celý článek

Modernizace železničních koridorů

Viktorie se u Kyšic poprvé zakousla do země

Viktorie se u Kyšic poprvé zakousla do země

KYŠICE (5.2.) – První metry z více než čtyřkilometrového tunelu Ejpovice vyrazil tým Štefana Ivora z Metrostavu. Největší razicí štít TBM v ČR jménem Viktorie o průměru hlavy téměř 10 metrů se poblíž Kyšic zakousl do břidlic vrchu Homolka, aby se za přibližně 10 měsíců objevil před Potoční ulicí v Plzni – Doubravce. Poté se vrátí na místo startu a zahájí výstavbu druhé (severní) tunelové trouby tohoto podzemního díla, které by mělo být celé dokončeno v roce 2017.

celý článek

Ledová kalamita

Ledovka vyšla České dráhy na 18 milionů korun

Ledovka vyšla České dráhy na 18 milionů korun

PRAHA (5.2.) – Celkový účet za ledovkovou kalamitu na začátku loňského prosince vyčíslily České dráhy na zhruba 18 milionů korun. Z toho jen 15 milionů představovaly ušlé tržby a kompenzace cestujícím. Ledovka zastavila na tratích na 120 vlaků, ve kterých uvízlo zhruba 20 tisíc cestujících.

Diskuse: 1 reakce

celý článek

Výhledy v oblasti nákladní automobilové dopravy

DKV očekává rostoucí výkony dopravců a růst ekonomiky

DKV očekává rostoucí výkony dopravců a růst ekonomiky

PRAHA (5.2.) – DKV Euro Service, přední evropský poskytovatel služeb pro dopravce, očekává letos v ČR v oblasti nákladní automobilové dopravy pozitivní vývoj. Zvyšovat by se u českých dopravců měly jak dopravní výkony, tak i míra ziskovosti. Zobecněno na celou českou ekonomiku, jejímž je doprava spolehlivým indikátorem, by nás měl čekat dobrý rok.

celý článek

Jízda autem v zimě

Průzkum ŠkoFIN: Pětina českých řidičů omezuje v zimě jízdu autem

Průzkum ŠkoFIN: Pětina českých řidičů omezuje v zimě jízdu autem

PRAHA (5.2.) – Podle průzkumu finanční společnosti ŠkoFIN nejsou pro polovinu českých řidičů zimní období a s ním související ztížené povětrnostní podmínky limitující překážkou při řízení jejich vozu. Ostatní přiznávají, že zimní počasí jejich řidičské návyky ovlivňuje – 22 procent řidičů jezdí vozem v zimě méně často či téměř vůbec. Výrazně opatrnější jsou přitom v tomto období ženy, z nichž řízení během zimních měsíců omezuje více než čtvrtina (28,4 %) oproti 16,3 procenta mužů. Schopnost auta spolehlivě a bezpečně jezdit i v nepříznivém zimním počasí je důležitým parametrem při výběru nového vozu pro 42 procent Čechů.

celý článek

ŘLP

Vzdušný prostor ČR zaznamenal loni rekordní počet pohybů letadel

Vzdušný prostor ČR zaznamenal loni rekordní počet pohybů letadel

PRAHA (2.2.) – Celkový počet pohybů ve vzdušném prostoru České republiky za rok 2014 činí 725 843, což představuje ve srovnání s rokem 2013 meziroční nárůst o 3,7 procenta (700 260). Dosavadní nejsilnější objem letového provozu byl zaznamenán v roce 2011 (714 279 pohybů). Vyplývá to z údajů Ředitelství leteckého provozu ČR (ŘLP ČR).

celý článek

Škoda Vagonka

Novým šéfem ostravské Vagonky se stal Martin Kurtinec

Novým šéfem ostravské Vagonky se stal Martin Kurtinec

PLZEŇ (2.2.) – Ostravskou společnost Škoda Vagonka ze skupiny Škoda Transportation nově povede Ing. Michal Kurtinec, Ph.D. Ten už dva roky úspěšně řídí další společnost skupiny, šumperskou Pars nova. Ve skupině působí na různých pozicích od roku 2006.

celý článek

Výstavba dálnice D3

Z Tábora do Českých Budějovic by se mělo dojet po dálnici v roce 2017

Z Tábora do Českých Budějovic by se mělo dojet po dálnici v roce 2017

ČESKÉ BUDĚJOVICE (2.2.) – Dálnice D3 z Českých Budějovic do Mezna na Benešovsku by mohla být hotova v roce 2017. Poslední úsek mezi Bošilcem a Borkem na Českobudějovicku se patrně začne stavět v příštím roce. Případné zdržení však mohou způsobit odvolávací řízení neúspěšných uchazečů v soutěžích na výstavbu úseků. Novinářům to řekli zástupci samosprávy Jihočeského kraje a Českých Budějovic, ministerstva dopravy a Sdružení pro dostavbu dálnice D3.

celý článek

Ministerstvo dopravy

Novým náměstkem ministra dopravy se stal Tomáš Čoček

Novým náměstkem ministra dopravy se stal Tomáš Čoček

PRAHA (2.2.) – Novým náměstkem ministra dopravy Dana Ťoka se stal Tomáš Čoček, dosavadní ředitel Státního fondu dopravní infrastruktury. Od pondělí 2. února vede sekci ekonomiky a fondů EU. V této funkci nahradí Milana Ferance, který nově jako náměstek povede sekci dopravních agend, letectví, kosmických aktivit, dopravní telematiky a informačních a komunikačních technologií. Dalšími náměstky jsou Ladislav Němec a Kamil Rudolecký.

celý článek

OLTIS Group/UNIFE

OLTIS Group má zastoupení v Prezidentském výboru UNIFE

OLTIS Group má zastoupení v Prezidentském výboru UNIFE

BRUSEL/PRAHA (2.2.) – Na zasedání Prezidentského výboru Unie evropského železničního průmyslu (UNIFE), které se konalo 21. ledna v Bruselu, se výkonný ředitel společnosti OLTIS Group Miroslav Fukan stal oficiálně jeho členem. Po dobu následujících tří let tak bude usedat u jednacího stolu společně s prezidentem Bombardier Transportation Lutzem Bertlingem, který je zároveň předsedou výboru, prezidentem Alstom Transport Henrim Poupart-Lafargem, CEO Siemens Rail Systems Jochenem Eickholtem a dalšími pěti členů výboru.

celý článek

Předchozí | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | Další
18. dubna 2015 17:06
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2015
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobilo Vergilio
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.