DN č. 13 - Silniční nákladní doprava, Autobusová doprava, vychází 21.6., uzávěrka již 31.5.! 

Aktuálně

Plzeň získá nové kloubové trolejbusy ze Škody Electric Premium

Plzeň získá nové kloubové trolejbusy ze Škody Electric

20.3. – Škoda Electric získala rámcový kontrakt pro plzeňský dopravní podnik na dodávku až sedmnácti nových velkokapacitních trolejbusů. Prvních sedm kloubových nízkopodlažních vozidel za více než 110 milionů Kč, která pojmou přes sto pasažérů, firma dodá na přelomu letošního a příštího roku.

Odvod ze zisku ŘLP státu letos stoupne na 138 milionů

20.3. – Stát by měl letos získat ze zisku leteckých dispečerů téměř 138 milionů Kč, tedy o dvě pětiny víc než loni. Celkem sto milionů bude příjmem rozpočtu ministerstva dopravy a 38 milionů bude využitých na výcvik řídicích letového provozu armády. Vyplývá to z návrhu ministerstva dopravy na zítřejší jednání vlády, která musí převod schválit.

Zaměstnancům Škody Vagonky vzrostou mzdy o osm procent

20.3. – Zaměstnancům ostravské společnosti Škoda Vagonka ze skupiny Škoda Transportation vzrostou v letošním roce mzdy o osm procent. Novou kolektivní smlouvu, která platí od 1. března a je uzavřena na dva roky, podepsali zástupci vedení firmy a odborů. Oznámil to mluvčí firmy Michal Tobrman. Průměrná hrubá mzda ve firmě s 500 zaměstnanci činila v loňském roce 27 256 Kč, v celém Moravskoslezském kraji to bylo 26 735 Kč.

​Rekonstrukce D1 se protáhne, potrvá do roku 2021 ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​

19.3. – Práce na rekonstrukci dálnice D1 mezi Prahou a Brnem se protáhnou do roku 2021. „My už víme, díky těm zdržením při soutěžích, že rok 2020 nestihneme,“ řekl v pátek novinářům ministr dopravy Dan Ťok. Uvedl, že zahájení jednotlivých staveb se zpožďuje o půl roku až o rok kvůli tomu, že vydávání stavebních povolení napadají Děti Země. V součtu by obnova D1 měla stát zhruba 19 miliard Kč.

Emirates SkyCargo získala certifikaci Cargo iQ

19.3. – Emirates SkyCargo, nákladní divize letecké společnosti Emirates, získala na World Cargo Symposium v texaském Dallasu svou první certifikaci od sdružení Cargo iQ, do něhož vstoupila v roce 2016. Certifikace oceňuje dubajské řídicí středisko nákladních operací.

Na opravy nádražních budov půjde letos více než miliarda Kč

16.3. – S postupem projektových prací a objemem vyčleněných finančních prostředků aktualizovala Správa železniční dopravní cesty střednědobý plán oprav nádražních budov, který poprvé představila loni v srpnu. Na opravy a zahájené rekonstrukce nádražních budov bylo dosud vynaloženo přes 800 milionů Kč, v letošním roce firma počítá s investicemi přesahujícími miliardu Kč.

Zisk Lufthansy se loni zvýšil o třetinu, je potřetí rekordní

16.3. – Čistý zisk německé letecké společnosti Lufthansa se loni zvýšil o třetinu na 2,37 miliardy € (60 miliard Kč). Již třetím rokem byl rekordní. Firmě vzrostly o 12,4 procenta na 35,58 miliardy € i tržby, také díky převzetí letky zkrachovalých aerolinek Air Berlin. Pro letošek společnost podle svého včerejšího sdělení odhaduje mírně nižší zisk, protože kvůli nedostatku pilotů a strojů není schopna dostatečně zareagovat na růst poptávky.

Podpisu smlouvy na výstavbu části čtvrtého železničního koridoru už nic nebrání

15.3. – Čtvrtý železniční koridor v úseku Sudoměřice – Votice postaví společnost OHL ŽS. Správě železniční dopravní cesty teď už nic nebrání, aby s vítězem čtyřmiliardové zakázky podepsala smlouvu. Společnost Strabag, která tendr napadla, svůj návrh na zkoumání případu stáhla. Potvrdil to mluvčí úřadu Martin Švanda.

Volvo vítá povinnost deklarovat hodnotu spotřeby paliva a emisí CO2

15.3. – Od 1. ledna 2019 při prodeji nových těžkých nákladních vozidel vyráběných v zemích EU vznikne povinnost uvádět hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2. Účelem nového opatření je usnadnit zájemcům o nákladní vozidla výběr hospodárných modelů s nižšími dopady na životní prostředí a přispět tak ke snižování emisí z nákladní dopravy. Společnost Volvo Trucks vnímá nové požadavky jako vítaný doplněk k nástrojům, které se v tomto odvětví aktuálně používají.

Debatu o novele ke zrychlení dopravních staveb výbor přerušil

15.3. – Sněmovní hospodářský výbor přerušil projednávání poslanecké novely, která má zrychlit přípravu dopravních staveb. Ze včerejší debaty vyplynulo, že by se k předloze mohla sejít řada pozměňovacích návrhů. Mluvilo se o zrychlení výstavby energetických a komunikačních sítí i o seznamu silnic a železnic, kterých se má novela týkat. Někteří poslanci varovali před tím, že rozšiřování předlohy povede k tomu, že nakonec nebude schválena.

spinner