Aktuálně

​ČAP: Povinné ručení průměrně zlevnilo o 0,6 procenta na 2764 Kč Premium

​ČAP: Povinné ručení průměrně zlevnilo o 0,6 procenta na 2764 Kč

12.10. – Průměrná cena celého povinného ručení se letos meziročně snížila o 0,6 procenta na 2764 Kč. Přes očekávané tříprocentní navýšení počtu pojištěných vozidel se růst předepsaného pojistného zpomalil na 2,4 procenta. Na tiskové konferenci to řekl hlavní analytik České asociace pojišťoven Petr Jedlička.

​Dopravce BusLine se rozdělil na devět firem a vytvořil holding Premium

​Dopravce BusLine se rozdělil na devět firem a vytvořil holding

12.10. – Semilská dopravní společnost BusLine se od 1. října rozdělila na devět společností a vytvořila holding. Nové firmy byly rozděleny podle regionů, kde dopravce zajišťuje autobusové linky, a také podle služeb, které firmy zajišťují. Pro cestující se nic nemění, vše zůstává pod značkou společnosti BusLine, která je součástí holdingu, a na niž jsou lidé zvyklí.

​Dálnice D3 je na jihu Čech delší o dalších 5,1 kilometru

12.10. – Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) otevřelo nový úsek dálnice D3 Veselí nad Lužnicí – Bošilec dlouhý 5,1 kilometru. Práce, které začaly v květnu 2015, stály 634,7 milionu Kč. Stavba navazuje na dokončený úsek dálnice mezi Táborem a Veselím nad Lužnicí. Do konce roku se bude po tomto úseku jezdit bez dálniční známky, úsek bude bez poplatku.

​MD: Zaměstnavatelé ze starých členských zemí EU neplní povinnosti nové legislativy

10.10. – Ministerstvo dopravy ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí iniciovalo mimořádnou preventivní akci zaměřenou na kontrolu vysílání pracovníků v silniční dopravě. Akce proběhla na konci září na hraničních přechodech Rozvadov a Hatě. Cílem bylo informovat zahraniční zaměstnavatele provozující mezinárodní nákladní dopravu o nové povinnosti vyplývající ze zákona o zaměstnanosti. Z kontrol vyplynulo, že zaměstnavatelé z takzvaných starých členských států EU povinnosti nové legislativy plní hůře, než dopravci z nových členských zemí.

​Trh s industriálními nemovitostmi v ČR vzrostl za pět let o 66 procent

10.10. – Trh s průmyslovými a logistickými nemovitostmi prošel za posledních pět let kompletní proměnou. Celkový objem logistických a skladových prostor se v tomto období zvýšil o 66 procent, a to v důsledku silného růstu e-commerce a maloobchodu. Vyplývá to z průzkumu Barometr, který zveřejnila společnost Colliers International na začátku října.

​Generální ředitel Českých drah získal prestižní ocenění za správu a řízení firmy

10.10 – Hlavní cena v anketě Best Board Member 2016 byla udělena předsedu představenstva a generálnímu řediteli Českých drah Pavlu Krtkovi na akci pořádané Czech Institute of Directors (Institut členů správních orgánů), který ji vyhlašuje od roku 2012 společně s oceněním Best Board.

Společným cílem průmyslníků by mělo být dostat ČR mezi dvacet nejlepších ekonomik světa

10.10. – „Česká republika se nachází podle Světového ekonomického fóra na 31. místě konkurenceschop­nosti ze 137 sledovaných zemí. Chci, aby se Česká republika zařadila do TOP 20. Za posledních pět let jsme zlepšili naši pozici v celkovém makroekonomickém prostředí a rozvoji finančního trhu. Stále ale zaostáváme v kvalitě institucí, ve které jsou před námi země jako například Bhútán nebo Uruguay,“ řekl na Sněmu Svazu průmyslu a dopravy jeho prezident Jaroslav Hanák.

​Aktuality ze světa 29/2017 Premium

​Aktuality ze světa 29/2017

9.10. – NÁMOŘNÍ DOPRAVA – Řecký přístav Pireus je na dobré cestě k tomu, aby se stal středomořským námořním hubem. Zaznělo to na nedávné konferenci „Belt and Road Forum for International Cooperation“, která proběhla v Pekingu. Společnost Cosco Shipping, která bude přístav provozovat minimálně do roku 2052, buduje Pireus jako strategickou křižovatku své námořní Hedvabné cesty.

​Modernizace plzeňského nádraží umožní rychlejší průjezd vlaků Premium

​Modernizace plzeňského nádraží umožní rychlejší průjezd vlaků

9.10. – V Plzni skončila modernizace východní části hlavního nádraží, konkrétně kolejového rozvětvení na Prahu, která umožní až čtyřikrát rychlejší průjezd vlaků. Kompletní přestavba kolejí a nástupišť přišla včetně přípravy, projektů a výkupů pozemků na 2,56 miliardy korun, samotná stavba stála 1,9 miliardy. EU dala 1,4 miliardy Kč.

​Společnost cargo-partner nabízí přímé železniční spojení Prahy a čínského města I-wu

9.10. – Mezinárodní poskytovatel logistických služeb, společnost cargo-partner rozšířila portfolio svých služeb v oblasti železniční dopravy o nové přímé spojení mezi čínským I-wu a Prahou. Oproti námořnímu servisu lze dopravou po železnici zkrátit přepravní čas na polovinu. První vlak do Prahy vyjel z čínského města I-wu 9. září 2017.

spinner