Aktuálně

Dostavba D8

Termín dokončení D8 v roce 2016 je podle ústeckého hejtmana ohrožen

Termín dokončení D8 v roce 2016 je podle ústeckého hejtmana ohrožen

ÚSTÍ NAD LABEM (3.9.) – Termín dokončení dálnice D8 v roce 2016 je podle hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka (KSČM) ohrožen. Hejtman to řekl na schůzi krajských zastupitelů s tím, že ještě nedostal od ministerstva dopravy podklady k sesuvu na rozestavěném úseku v Českém středohoří. Ministerstvo dopravy požaduje vyhlášení stavu nebezpečí v lokalitě závalu.

celý článek

ČD Cargo

ČD Cargo znovu získává ztracené přepravy

ČD Cargo znovu získává ztracené přepravy

PRAHA (3.9.) – Železniční dopravce ČD Cargo uspěl ve výběrovém řízení na zajištění přeprav automobilů Škoda z výrobního závodu v Mladé Boleslavi do Polska, konkrétně do distribučního centra ve městě Swarzędz nedaleko Poznaně. Je to úspěch o to větší, že tyto přepravy v předchozích 12 měsících realizoval dopravce AWT. O přepravy vyrobených automobilů v ucelených vlacích je mezi dopravci sváděn ostrý konkurenční boj. Vyhrávají v něm ti, kteří dokážou nabídnout kvalitní služby za odpovídající a konkurenceschopnou cenu. ČD Cargo k těmto dopravcům patří, což dokázalo i v tomto výběrovém řízení.

celý článek

Nová plnicí stanice CNG

Bonett otevřel v Hradci Králové již desátou vlastní CNG stanici

Bonett otevřel v Hradci Králové již desátou vlastní CNG stanici

HRADEC KRÁLOVÉ (3.9.) – Společnost Bonett Gas Investment a. s. otevřela v Hradci Králové novou veřejnou plnicí stanici CNG. Motoristé jí naleznou v metropoli Královéhradeckého kraje na adrese Stavební 1049, hned vedle regionálního depa České pošty. Nová výkonná stanice se samoobslužným provozem funguje nonstop, platbu je možné uskutečnit CNG kartou, platební kartou nebo v hotovosti v platebním terminálu.

celý článek

ŘSD

Mobilní výstražné prahy zvýší bezpečnost provozu a ochrání silničáře

Mobilní výstražné prahy zvýší bezpečnost provozu a ochrání
silničáře

PRAHA (30.8.) – Ředitelství silnic a dálnic zavádí do silničního provozu nový bezpečnostní prvek. Jsou jím výstražné pásy, které mohou být umístěny všude tam, kde dochází k omezením v dopravě. Při jejich přejetí je řidič vibracemi a zvukem upozorněn na blížící se překážku. Pásy, které jsou povinně používány například v Nizozemsku, by tak měly účinně odvrátit střet s překážkami na vozovce.

celý článek

Nové depo v Plzni

V Plzni zahájil provoz nejmodernější opravárenský areál v ČR

V Plzni zahájil provoz nejmodernější opravárenský areál v ČR

PLZEŇ (30.8.) – V plzeňském areálu společnosti Škoda Transportation byla s ročním předstihem zprovozněna nová technická základna Plzeňských městských dopravních podniků. Jedná se o jeden z největších projektů partnerství veřejného a soukromého sektoru (PPP projekt – Public Private Partnerships) v České republice. Nové depo bude v současné době sloužit 112 autobusům a 86 trolejbusům.

celý článek

Nové napojení na R6

V pondělí se otevře mimoúrovňová křižovatka u Hostivice

V pondělí se otevře mimoúrovňová křižovatka u Hostivice

PRAHA (30.8.) – Ředitelství silnic a dálnic zprovozní v pondělí 1. září 2014 v 10 hodin mimoúrovňovou křižovatku Hostivice. Ta řeší napojení města Hostivice na již dříve vybudovanou část rychlostní komunikace R6 a také odvedení automobilové dopravy z centra města.

celý článek

Letecké spojení ČR a Číny

Ministr dopravy jednal s čínským protějškem o leteckém spojení ČR a Číny

Ministr dopravy jednal s čínským protějškem o leteckém spojení ČR
a Číny

PRAHA (27.8.) – Ministr dopravy Antonín Prachař a jeho čínský protějšek Jang Čchuan-tchang jednali v Praze o přímém leteckém spojení ČR a Číny a dalších krocích k posílení spolupráce obou zemí v dopravě. Prachař svého čínského kolegu informoval o tom, že byl vytvořen právní rámec pro zavedení přímé letecké linky mezi ČR a Čínou. Oba ministři mají zájem na tom, aby se podařilo nalézt leteckou společnost, která bude linku dlouhodobě provozovat. ČR v této souvislosti připravuje pobídky pro provozovatele dálkové linky mezi Čínou a Prahou.

celý článek

Nové zastávky na síti SŽDC

SŽDC otevírá šest nových zastávek v okolí Prahy, výstavba dalších se připravuje

SŽDC otevírá šest nových zastávek v okolí Prahy, výstavba dalších se
připravuje

PRAHA (27.8.) – V pátek 29. srpna začnou zastavovat vlaky na nové vlakové zastávce Praha-Podbaba, kde vznikne dlouho očekávaný přestupní terminál z vlaku na tramvaje a autobusy. Den před tím přestane cestujícím sloužit původní nádraží v Bubenči. Od 1. září pak začnou zastavovat vlaky i na pěti nových vlakových zastávkách v oblasti Rudné a Hostivice (Rudná zastávka, Chýně, Jinočany, Hostivice-Sadová a Hostivice-U hřbitova) a v souvislosti s tím se zcela změní jízdní řády na tratích Praha – Rudná u Prahy – Beroun a Praha-Smíchov Na Knížecí – Hostivice – Rudná. SŽDC a Středočeský kraj tu společně investovali desítky milionů korun.

celý článek

Logistické nemovitosti

Společnost P3 koupila pozemky a nemovitosti pro další investice

Společnost P3 koupila pozemky a nemovitosti pro další investice

PRAHA (27.8.) – Společnost PointPark Properties (P3), vlastník, developer a správce evropských průmyslových nemovitostí, uzavřela dohodu o koupi logistických nemovitostí a přilehlých pozemků určených k další výstavbě v České republice o celkové výměře 627 tisíc metrů čtverečních od dvou fondů spravovaných společnostmi Tristan Capital Partners a VGP za 523 milionů eur.

celý článek

Povinné ručení 2014

Pojišťovny zdražily povinné ručení průměrně o deset procent

Pojišťovny zdražily povinné ručení průměrně o deset procent

PRAHA (27.8.) – Tuzemské pojišťovny zdražily povinné ručení v letošním roce v průměru o více než deset procent. Důvodem byla vyšší plnění v souvislosti s novým občanským zákoníkem a povinné poplatky hasičům. Dopady legislativy nyní pojišťovny vyhodnocují a nevylučují další zdražení pojistek v letošním i příštím roce. Vyplývá to z ankety mezi největšími pojišťovnami.

celý článek

Předchozí | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | Další
26. října 2014 6:55
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2014
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobil Tajfun Digital
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.