Aktuálně

Modernizace dálnice D1

Oprava prvních tří úseků dálnice D1 se blíží do poloviny

Oprava prvních tří úseků dálnice D1 se blíží do poloviny

PRAHA (25.7.) – První tři ze čtyř modernizovaných úseků dálnice D1 budou z poloviny opraveny na přelomu července a srpna. Provoz se tak v následujících třech týdnech bude postupně přesouvat na obnovený pás dálnice ve směru z Prahy do Brna a práce začnou v opačném pásu na Prahu. Informoval o tom generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Kubiš. Podle něj práce na třech úsecích mají zpoždění, za což stavařům hrozí sankce.

celý článek

Dostavba D8

MD: Pokud Ústecký kraj nevyhlásí stav nebezpečí na D8, sanace se výrazně protáhne

MD: Pokud Ústecký kraj nevyhlásí stav nebezpečí na D8, sanace se výrazně
protáhne

PRAHA (25.7.) – Ministerstvo dopravy požaduje vyhlášení stavu nebezpečí v lokalitě sesuvu svahu na rozestavěnou část dálnice D8. Bez tohoto opatření se s odklízecími pracemi letos nezačne a sanace závalu se o šest až deset měsíců zpozdí. Informoval o tom ministr dopravy Antonín Prachař. Opatření by podle jeho slov ministerstvu umožnilo zadat potřebné práce bez veřejného výběrového řízení. Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček (KSČM) se chce nejprve seznámit se závěry geologického průzkumu.

celý článek

Jízdní řád 2014/2015

MD chce rozšířit provoz rychlíků na čtyřech tratích

MD chce rozšířit provoz rychlíků na čtyřech tratích

PRAHA (25.7.) – Na tři železniční tratě se od nového grafikonu vrátí rychlíkové spoje, které se zrušily v předchozích letech. Konkrétně jde o moravské tratě Havlíčkův Brod – Brno, Otrokovice – Luhačovice a Olomouc – Šumperk. Rušený spoj Excelsior, který bude do prosince spojovat Prahu s Košicemi, nahradí nový vlak z Prahy do Starého Města u Uherského Hradiště. Oznámil to ministr dopravy Antonín Prachař.

celý článek

ŘSD

ŘSD začalo stavět dlouho očekávaný obchvat Velemyšlevsi

ŘSD začalo stavět dlouho očekávaný obchvat Velemyšlevsi

PRAHA (25.7.) – Ředitelství silnic a dálnic ČR zahájilo stavbu dlouho očekávaného obchvatu Velemyšlevsi. Ten bude mít délku 2,6 kilometru a přes půl kilometru dlouhý most překlene hluboké údolí řeky Chomutovky. V obou směrech obchvatu budou stoupací pruhy o délkách 380 a 630 metrů. Délka výstavby je plánována na 19 měsíců, předpokládané náklady jsou v maximální výši 558 milionů korun s DPH.

celý článek

Český aeroholding

Miroslava Dvořáka v čele Českého aeroholdingu nahradil Václav Řehoř

Miroslava Dvořáka v čele Českého aeroholdingu nahradil Václav Řehoř

PRAHA (25.7.) – Předseda představenstva Českého aeroholdingu (ČAH) Miroslav Dvořák rezignoval na své funkce v čele tohoto státního holdingu. Ve funkci předsedy představenstva ČAH ho nahradil Václav Řehoř, který byl od konce června místopředsedou představenstva. Odejít se rozhodl i i bývalý místopředseda a současný člen představenstva Petr Vlasák, který měl na starosti oblast financí, řízení lidských zdrojů a centrální nákup. Vlasák opustí i dozorčí radu Českých aerolinií, jejímž byl členem.

celý článek

Mýtné v Lotyšsku

Lotyšsko zavedlo mýtné pro nákladní auta, uhradit ho lze kartou DKV

Lotyšsko zavedlo mýtné pro nákladní auta, uhradit ho lze kartou DKV

PRAHA (25.7.) – Lotyšsko zavedlo od 1. července 2014 mýtné pro nákladní vozidla na své rozsáhlé dálniční síti o délce 3 500 kilometrů. Tuzemští i zahraniční majitelé nákladních aut musí hradit mýtné zakoupením dálniční známky. Výše poplatku je závislá na stanoveném období a na celkové hmotnosti. První skupina zahrnuje nákladní vozidla s celkovou hmotností od 3,5 do 12 tun, do druhé skupiny spadají nákladní vozidla s nejvyšší přípustnou celkovou hmotností nad 12 tun, u kterých je výše poplatku navíc určena i podle počtu náprav a emisní třídy. Mýtné lze uhradit kartou DKV u 59 čerpacích stanic Statoil.

celý článek

Náhrada za zpoždění vlaku

Dráhy nebudou muset platit za delší zpoždění vlaku

Dráhy nebudou muset platit za delší zpoždění vlaku

PRAHA (25.7.) – Železniční dopravci zřejmě dalších pět let nebudou muset vyplácet náhrady při zpoždění vlaku delším než hodinu. Senát totiž schválil prodloužení výjimky z evropského nařízení až do roku 2019 v rámci novely o drahách, kterou nyní dostane k podpisu prezident. Výjimka z unijního nařízení měla skončit letos v prosinci. Podle senátora ČSSD Karla Korytáře může být prodloužena jen jednou a nově skončí 3. prosince 2019. Prodloužení výjimky je dáno tím, že dopravci nemají šanci ovlivnit vznik zpoždění zejména kvůli stavební činnosti na tuzemských tratích. Dopravce také nemá zatížit dalšími náklady.

celý článek

Dostavba dálnice D1

ŘSD hledá dodavatele stavby dálnice D1 mezi Přerovem a Lipníkem

ŘSD hledá dodavatele stavby dálnice D1 mezi Přerovem a Lipníkem

PRAHA (23.7.) – Ředitelství silnic a dálnic ČR vypsalo veřejnou zakázku na stavbu nového čtrnáctikilome­trového úseku dálnice D1 Přerov – Lipník nad Bečvou. Předpokládaná hodnota zakázky je zhruba pět miliard korun. Realizací stavby dojde ke zlepšení plynulosti a bezpečnosti dopravy v daném regionu, snížení nehodovosti, zlepšení vlivu na životní prostředí a snížení hlukové a emisní zátěže v obytné zástavbě.

celý článek

Nová destinace ČSA

České aerolinie začnou od září létat do Göteborgu

České aerolinie začnou od září létat do Göteborgu

PRAHA (23.7.) – Od poloviny letošního září zahájí České aerolinie pravidelný provoz na lince do Göteborgu, druhého největšího města ve Švédsku. Nové spoje budou navazovat na lety mezi Prahou a Hamburkem. Na lince budou ČSA provozovat šestkrát týdně letouny ATR 72. Díky zavedení nových spojů do Göteborgu navzájem propojí České aerolinie metropoli jižního Švédska s Hamburkem i Prahou podle vzoru pravidelné linky Praha – Bratislava – Košice.

celý článek

Dálnice D11

Po osmi letech začala dostavba dálnice D11

Po osmi letech začala dostavba dálnice D11

HRADEC KRÁLOVÉ (23.7.) – Ředitelství silnic a dálnic ČR zahájilo po osmi letech dostavbu posledního úseku dálnice D11 před Hradcem Králové. Práce začaly na časově nejnáročnějších částech stavby, tedy na mostech a křižovatkách. Předpokládané zahájení provozu by mělo proběhnout v srpnu 2017. Při jednáních se zhotovitelem se podařilo dojednat úsporu 18 procent oproti původní smlouvě, konečná cena stavby je 1,1 miliardy korun.

celý článek

Předchozí | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | Další
1. října 2014 12:10
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2014
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobil Tajfun Digital
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.