Aktuálně

NKÚ

Kontrola NKÚ: ŘSD zadávalo zakázky bez otevřené soutěže

Kontrola NKÚ: ŘSD zadávalo zakázky bez otevřené soutěže

PRAHA (10. 6.) – Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zadávalo zakázky bez otevřené soutěže, dělilo tendry na menší a diskriminovalo uchazeče. Vyplývá to z výsledků kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu, který se zaměřil na prověrku stovky tendrů z let 2010 až 2013 za 4,5 miliardy korun, U 30 soutěži za více než miliardu korun byl podle kontrolorů porušen zákon o veřejných zakázkách.

celý článek

Rekonstrukce D1

Oprava dálnice D1 u Velké Bíteše nabírá značné zpoždění

Oprava dálnice D1 u Velké Bíteše nabírá značné zpoždění

JIHLAVA (10.6.) – Zpožděná rekonstrukce dálnice D1 mezi Lhotkou a Velkou Bíteší na Vysočině zřejmě neskončí dříve než v polovině příštího roku. Po neohlášené kontrole stavby to řekl generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Kubiš. Na zbývajících třech modernizovaných úsecích D1, na nichž dělníci také pracují od loňska, šéf ŘSD neshledal závažná pochybení ani zdržení. Na nich by práce měly být dokončeny v letošním roce.

celý článek

ŘLP

Audit exministra Žáka žádná zásadní pochybení na ŘLP neodhalil

Audit exministra Žáka žádná zásadní pochybení na ŘLP neodhalil

PRAHA (9.6.) – Audit exministra dopravy Zdeňka Žáka neodhalil závažná pochybení ve státním podniku Řízení letového provozu (ŘLP). Mezi body, které dispečerům ministerská kontrola vytýkala, jsou například špatné vyúčtování služebních cest či nepořízení fotografické dokumentace z plesu, jehož byl ŘLP generálním partnerem. Informoval o tom mluvčí ministerstva dopravy Martin Novák.

celý článek

Nové dálnice

Stát by během tří let mohl postavit 60 kilometrů dálnic

Stát by během tří let mohl postavit 60 kilometrů dálnic

PRAHA (9.6.) – V příštích třech letech by stát mohl postavit zhruba 60 kilometrů dálnic v hodnotě 8,9 miliardy korun. Jde o připravené úseky, na které již bylo vydané stavební povolení. V pořadu TV Prima PARTIE to uvedl ministr dopravy Antonín Prachař (ANO). Aktuální délka dálnic a rychlostních silnic v ČR je 1 242 kilometrů. Ministerstvo chce dobudovat nedostavěné úseky a napojit českou síť dálnic a rychlostních silnic na tranzitní evropské koridory. „Pokud proběhnou standardní výběrová řízení, tak můžeme začít. Stavby máme pokryté i finančně," uvedl ministr.

celý článek

Registrační značky

Monopol na výrobu registračních značek může skončit ještě letos

Monopol na výrobu registračních značek může skončit ještě letos

PRAHA (8.6.) – Dvacetiletý monopol brněnské firmy Hicon na výrobu registračních značek vozidel by mohl do konce letošního roku skončit. Od prosince by značky podle optimistického scénáře mohl do konce roku 2015 vyrábět vítěz výběrového řízení, které ministerstvo dopravy vypíše do třiceti dnů po uveřejnění předběžných informací. „Vítěz nového tendru má vykrýt čas do vzniku nového systému, kdy si výrobce značek budou vybírat majitelé vozidla, nikoliv úřad,“ řekl mluvčí ministerstva Martin Novák.

Diskuse: 1 reakce

celý článek

Přeprava uhlí v kontejnerech

Plzeňská teplárna testuje jako první dopravu uhlí v kontejnerech

Plzeňská teplárna testuje jako první dopravu uhlí v kontejnerech

PLZEŇ (8.6.) – Plzeňská teplárenská testuje jako první výrobce tepla v ČR dopravu uhlí po železnici speciálními rakouskými kontejnery. Uspoří náklady na dopravu a může je využít i pro jiné druhy paliv. Informoval o tom vedoucí logistiky paliv Otakar Hamták. „Klasicky sem jezdí souprava 27 klasických vozů Falls neboli Wap, která doveze 1400 tun uhlí. Na nových vagonech o délce 13,5 metru vozíme vždy po dvou kontejnerech, do nichž se vejde víc uhlí. Na 28 vozech přivezeme 1600 tun," uvedl.

celý článek

Karty v dopravě

MasterCard: Dopravní karta by se mohla sloučit s platební

MasterCard: Dopravní karta by se mohla sloučit s platební

PRAHA (8.6.) – Na konferenci časopisu Smart Cities, která proběhla ve dnech 3. a 4. června v Brně, představila společnost MasterCard svoji vizi, jak mohla fungovat tzv. „chytrá města“, kde jsou propojeny datové systémy umožňující více účelné využití bezkontaktní bankovní karty. Ta by mohla v budoucnu fungovat nejen jako platební karta, ale také jako dopravní karta, vstupenka na sportovní i kulturní akce a zároveň identifikátor účastníků akcí. Na aktuální téma dopravy se letos zaměřil i projekt MasterCard česká centra rozvoje.

celý článek

Prodej vagónů ZSSK Cargo

ZSSK Cargo prodává vagóny pro snížení dluhu

ZSSK Cargo prodává vagóny pro snížení dluhu

BRATISLAVA (8.6.) – Slovenský nákladní železniční přepravce ZSSK Cargo se vzdá kontroly nad svými vagony výměnou za hotovost, kterou použije na snížení svého vysokého zadlužení. Kontrolní podíl v dceřiné společnosti státního carga, která bude nákladní vagony spravovat, získá švýcarská firma AAE Ahaus – Alstätter Eisenbahn Cargo (AAE). Oznámil to slovenský ministr dopravy Ján Počiatek. Hodnota transakce přesáhne 220 milionů eur (šest miliard Kč).

celý článek

Nová destinace Travel Service

Travel Service začne létat z Ostravy do Dubaje

Travel Service začne létat z Ostravy do Dubaje

PRAHA (8.6.) – Tuzemský soukromý dopravce Travel Service dostal od ministerstva dopravy povolení na desetileté provozování pravidelného leteckého spojení mezi Ostravou a Dubají ve Spojených arabských emirátech. Začít létat chce z letiště v Mošnově od letošního října. Potvrdila to mluvčí Travel Service Vladimíra Dufková.

celý článek

Spor o railjety

Soud: České dráhy chybovaly v původním záměru na nákup souprav railjet

Soud: České dráhy chybovaly v původním záměru na nákup souprav railjet

BRNO (3.6.) – České dráhy (ČD) zřejmě chybovaly, když chtěly pořídit 16 vlakových souprav railjet od Siemensu bez výběrového řízení. Případem se bude znovu zabývat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který původně v postup drah žádné chyby nenašel. Případ mu vrátil Nejvyšší správní soud (NSS). V rozsudku uvedl, že ČD neprokázaly splnění základní podmínky pro postup bez otevřeného tendru, kterou je cenová výhodnost nabídky. Vyplývá to z tiskové zprávy, kterou zveřejnil soud.

celý článek

Předchozí | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | Další
23. srpna 2014 19:19
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2014
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobil Tajfun Digital
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.