DN č. 18 - Spedice, Logistika, Logistická centra a průmyslové nemovitosti 

Aktuálně

P3 slavnostně předala první budovu v parku P3 Prague D11 společnosti Exiteria

10.6. – Společnost P3 slavnostně předala společnosti Exiteria a.s. novou budovu v parku P3 Prague D11. Tato hala o rozloze 21 047 metrů čtverečních je vůbec první, která v tomto parku vyrostla a společnost Exiteria zde bude využívat prostory o rozloze 10 787 metrů čtverečních pro své nové distribuční centrum. Druhá polovina haly o velikosti více než 10 tisíc metrů čtverečních je dále nabízena trhu, aktuálně již probíhají jednání s několika potenciálními klienty.


Na letišti v Ostravě začal provoz nové řídící věže

10.6. – Slavnostní inaugurací zahájil státní podnik Řízení letového provozu České republiky provoz nového provozního střediska a letištní řídící věže (TWR Ostrava). ŘLP ČR, s.p. tímto projektem završil svůj program obnovy regionálních letišť s ohledem na fakt, že nové provozní střediska a řídící věže byly v minulých 15 letech vybudovány a úspěšně uvedeny do provozu na letištích v Brně a Karlových Varech.


​Leo Express koupil přepravní společnost TigerExpress Premium

​Leo Express koupil přepravní společnost TigerExpress

10.6. – Tuzemský dopravce Leo Express koupil dopravní společnost TigerExpress zaměřenou na autobusovou a minibusovou přepravu. Společnost patřící podnikateli Leoši Novotnému tím rozšířila síť o šest nových linek do polské Vratislavy, Krakova a Katovic a rovněž do Vídně a Košic. Informoval o tom ředitel firmy Peter Köhler.

U Plzně byl proražen první tubus nejdelšího železničního tunelu v ČR

8.6. – Prorážkou do portálu těsně před plzeňskou čtvrtí Doubravka skončila ražba více než čtyřkilometrové jižní trouby tunelu Ejpovice. Po téměř rok a půl trvající práci pod zemí se tunelovací stroj Viktorie podíval alespoň částečně na denní světlo. Slavnostní akce se zúčastnili představitelé SŽDC, SFDI, zhotovitelů – společností Metrostav a Subterra i další účastníci výstavby a hosté. 

​Německé ministerstvo dopravy podpoří nasazení autonomních vozů Premium

​Německé ministerstvo dopravy podpoří nasazení autonomních vozů

8.6. – Ještě v letošním roce chce německý spolkový ministr dopravy Alexander Dobrindt umožnit testování digitálních technologií ve městech. Výrobci automobilů, výzkumné instituce a firmy zaměřené na vývoj a dodávku digitálních technologií dostanou podle prezentovaného strategického dokumentu příležitost získávat komplexní údaje v městském provozu – jde například o automatizovanou komunikaci mezi systémy ve vozidlech, chodci a jezdci na kolech.

​SEGRO Logistic park je podle názoru klientů nejlepším parkem v ČR

8.6. – SEGRO Logistics Park Prague byl zvolen nejlepším parkem roku 2016 v České republice. Titul Best Logistics Park 2016 je udělován tou nejobjektivnější porotou – samotnými klienty, bezprostředními uživateli skladových prostor.

Ministr Ťok předal eurokomisařce Bulc nesouhlas 11 států EU s ochranářskými opatřeními

8.6. – Ministr dopravy Dan Ťok na zasedání Rady EU v Lucemburku předal eurokomisařce pro dopravu Violetě Bulc společný dopis jedenácti států, jehož obsahem je nesouhlas se zaváděním ochranářských opatření především Francie a Německa, která mají negativní dopad na dopravce a mohou narušit fungování jednotného evropského trhu v dopravě. „Zaváděním ochranářských opatření v podobě minimálních mezd a dalších administrativních opatření ve Francii a Německu jsme spolu s dalšími evropskými státy velmi znepokojeni. Pravidla v silniční dopravě potřebujeme regulovat jednotně na evropské úrovni a ne vrážet mezi státy klín v podobě ochranářských opatření,“ uvedl ministr Ťok.

P3 v reakci na silnou poptávku po skladových prostorách rozšíří park P3 Prague D11

8.6. – Společnost P3 koupila dalších 75 tisíc metrů čtverečních pozemku v parku P3 Prague D11 východně u Prahy. Zde vyrůstá průmyslový park, jehož první budova pro společnost Exiteria bude předána na začátku června. P3 oznámenou expanzí navýšila v tomto parku možnost výstavby na míru (BTS) o dalších 35 tisíc metrů čtverečních na celkových 155 tisíc metrů čtverečních.

​Cílem deklarace je zvýšit konkurenceschopnost železnice

8.6. – Generální ředitelé evropských železnic a společností spravujících železniční infrastrukturu podepsali ve švýcarském Luganu deklaraci o vzájemné spolupráci v oblasti rozvoje vlakové dopravy. Společným cílem je zvýšení konkurenceschop­nosti vůči jiným druhům dopravy. Železnice by měla být nejen páteřní součástí pro plánování budoucího dopravního systému v Evropě, ale také jeho koordinátorem.

​NKÚ: Ministerstvu dopravy chybí strategie pro informační systémy Premium

​NKÚ: Ministerstvu dopravy chybí strategie pro informační systémy

7.6. – Ministerstvo dopravy (MD) nemá pro tvorbu svých informačních systémů dlouhodobou strategii a jeho koncepce je zpracovaná jen formálně. Proto podle Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) vznikají průtahy při vzniku nových systémů. Kontrola odhalila také podezření na porušení rozpočtové kázně za více než 425 milionů korun a zakázky zadané bez soutěže. Ministerstvo dopravy v některých bodech s kritikou NKÚ souhlasí. Smlouvy resort zdědil po předchozím vedení, situaci už napravuje.

spinner