Aktuálně

​Maersk chce nabízet komplexní služby i na pevnině Premium

​Maersk chce nabízet komplexní služby i na pevnině

30.12. – A. P. Møller – Maersk, největší kontejnerové rejdařství na světě, plánuje další růst. Koncern se chce zaměřit na poptávku po komplexních end-to-end službách a připravuje rozšíření pozemních služeb. Záměry prezentoval předseda představenstva Søren Skou na prosincovém setkání s investory, analytiky a bankéři.

​Samskip a Rail Cargo Group spouštějí nové spojení Skandinávie a Balkánu Premium

​Samskip a Rail Cargo Group spouštějí nové spojení Skandinávie a Balkánu

30.12. – Poskytovatel globálních logistických služeb Samskip a nákladní složka rakouských spolkový drah ÖBB Rail Cargo Austria nabídnou od ledna 2017 multimodální spojení mezi rumunským terminálem Curtici a největšími logistickými centry ve Švédsku. Služba kombinuje dvě stávající trasy a představuje první přímé spojení mezi Skandinávií a východní Evropou. Systém využívá moderní překladový uzel, který Samskip provozuje v německém Duisburgu.

​MOSS logistics otevírá v Hranicích čtvrtou pobočku

30.12. – Dopravně-logistická společnost MOSS logistics z jihomoravských Hustopečí v lednu otevírá novou pobočku v Hranicích na Přerovsku. Specializovat se bude na přepravy do západní Evropy a zpět. Po zahájení provozu bude z Hranic pravidelně vyjíždět deset kamionů.

​V České republice je už 140 plnicích CNG stanic

30.12. – V lednu 2014 bylo v ČR celkem 50 veřejných CNG stanic, dnes jich je již 140 a další se chystají zahájit provoz už v lednu příštího roku. Za poslední tři roky tedy v ČR přibylo 100 plnicích CNG stanic. V průměru je dnes v každém kraji kolem 10 ti stanic, nejvíce, celkem 22, jich má kraj Středočeský. Otevírají se na čerpacích stanicích Benzina, MOL, OMV, Shell, Texaco, Total, EuroOil, D oil, Caroil, KaprOil, Marho, Kontakt, Q100 aj.

​Nejvýznamnější událostí na železnici byl letos prodej nádraží

29.12. – Nejvýznamnějšími událostmi letošního roku na české železnici byly podle odborníků dokončení dlouhodobě odkládaného prodeje pozemků u pražského Masarykova nádraží společnosti Penta a převod 1500 nádražních budov z Českých drah na státní Správu železniční dopravní cesty (SŽDC). Kromě dokončení obou prodejů patří mezi významné události přidělení první rychlíkové linky soukromému dopravci, společnosti GW Train Regio.

​DB Schenker zásobuje obchody v centru Göteborgu pěšky

27.12. – Společnost DB Schenker doručuje zboží v rámci city logistiky do obchodů, restaurací a kaváren v centru švédského Göteborgu prostřednictvím pěších messengerů. Chce tak nastavit trend, který povede k redukci počtu aut, zplodin CO2 i hluku uvnitř historických center měst.

​Na trh přichází Renault Trucks D Wide CNG s horizontálním výfukem

27.12. – Renault Trucks dodal koncem loňského roku v předpremiéře společnosti STAF zabývající se přepravou potravin a chlazeného zbož, model D Wide CNG Euro 6 s horizontálním výfukem. Toto vozidlo určené pro distribuční obory využívá k pohonu zemní plyn nebo bioplyn a je uváděno do prodeje až nyní.

​Soupravy od čínského CRRC převezme Leo Express v roce 2018 Premium

​Soupravy od čínského CRRC převezme Leo Express v roce 2018

27.12. – Tři elektrické soupravy vlaků od čínského výrobce CRRC převezme tuzemský dopravce Leo Express v roce 2018. Nějaký čas ale bude trvat homologace vozidel pro provoz v Česku a okolních státech. Řekl to výkonný ředitel společnosti Peter Köhler. Společnost nicméně popřela, že by kupní cena trojice vlaků činila 540 milionů korun.

​Odbory se s vedením dohodly na mzdách v ČD Cargo i SŽDC Premium

​Odbory se s vedením dohodly na mzdách v ČD Cargo i SŽDC

27.12. – Odbory se dohodly s vedením nákladního dopravce ČD Cargo i státní Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) na růstu mezd v příštím roce. Ty by měly v roce 2017 v SŽDC stoupnout o 3,4 procenta. Ve firmě ČD Cargo dostanou méně placení zaměstnanci přidáno 3,4 procenta, zaměstnanci ve vyšších tarifních třídách dostanou 2,9 procenta. Uvedli to mluvčí obou společností Petr Šťáhlavský a Marek Illiaš.

PF 2017

Redakce Dopravních novin přeje všem svým čtenářům, spolupracovníkům a příznivcům krásné a pohodové Vánoce, do nového roku se šťastnou sedmičkou na konci pak hodně zdraví, štěstí, pohody a nejen pracovních úspěchů.

spinner