Aktuálně

Nové spojení do Asie

DB Schenker spouští nové železniční spojení z Hamburku do čínského Zhengzou

DB Schenker spouští nové železniční spojení z Hamburku do čínského
Zhengzou

FRANKFURT NAD MOHANEM/HAMBUR­K/PRAHA (29.9.) – Logistická společnost DB Schenker vypravila na začátku září první nákladní vlak z Hamburku do Zhengzou v provincii Henan. Tato událost navazuje na provozování železničního spojení v opačném směru, které je v provozu od srpna 2013. Pravidelná železniční linka, která je v průměru o 20 dní rychlejší než námořní doprava, bude nyní sloužit více zákazníkům.

celý článek

Modernizace autobusů

Arriva Morava představila nové autobusy v nových firemních barvách

Arriva Morava představila nové autobusy v nových firemních barvách

OSTRAVA (29.9.) – Společnost Arriva Morava (dříve Veolia Transport Morava) si v rámci obnovy vozového parku letos pořídila 26 nových autobusů, do konce roku plánuje nákup dalších 20 vozidel. Jedná se o vozidla značky SOR a Iveco. Sedm autobusů (typu SOR CN 12) bylo pořízeno s finanční podporou z programu ROP Střední Morava, všechna ostatní vozidla si pořizuje dopravce jako vlastní investici. Do modernizace vozového parku investuje letos téměř 200 milionů korun.

celý článek

Investice C.S. Cargo

C.S.CARGO investovalo 300 milionů korun do obnovy vozového parku

C.S.CARGO investovalo 300 milionů korun do obnovy vozového parku

PRAHA (25.9.) – Největší český dopravce C.S.CARGO a.s. v rámci pravidelné obnovy vozového parku převezme během letošního podzimu celkem 100 vozidel od značek Volvo, Mercedes Benz a Scania. Jedná se o největší nákup nákladních vozidel svého druhu na českém trhu v letošním roce.

celý článek

Sdružení evropských železnic

Daniel Kurucz se stal členem vedení nejdůležitější evropské železniční organizace

Daniel Kurucz se stal členem vedení nejdůležitější evropské
železniční organizace

PRAHA (25.9.) – Předseda představenstva a generální ředitel Českých drah Daniel Kurucz se stal členem vedení nejvlivnější evropské železniční organizace – Společenství evropských železnic (CER). Do vrcholného orgánu CER – Management Committee – zvolilo Kurucze jednomyslně Valné shromáždění této organice. Stalo se tak na návrh nejsilnějších evropských železnic a jejich představitelů – šéfa německých železnic DB Rüdigera Grubeho a ředitele rakouských drah ÖBB Christiana Kerna, který je zároveň prezidentem CER.

celý článek

Labská vodní cesta

Začala modernizace dvou zdymadel na Labi

Začala modernizace dvou zdymadel na Labi

BRANDÝS NAD LABEM (25.9.) – Tento týden oficiálně začaly stavební práce na náročné modernizaci plavebních komor Brandýs nad Labem a Velký Osek. Jedná se o poslední plavební komory na splavném Labi, které po více než 60 letech provozu neprošly komplexní rekonstrukcí a ohrožují tak bezpečný provoz. Poprvé je zde v tak velkém rozsahu použita speciální technologie řezání stěn diamantovým lanem a tryskové injektáže pískového podloží. Investorem stavby je Ředitelství vodních cest.

celý článek

Silniční okruh kolem Prahy

Chybějící okruh zřejmě nahradí provizorní silniční spojka

Chybějící okruh zřejmě nahradí provizorní silniční spojka

PRAHA (25.9.) – Středočeský kraj se připojil k záměru ministerstva dopravy na vybudování silničního propojení teplické dálnice D8 a chomutovské rychlostní silnice R7. Nová silnice první třídy vedoucí z Tuchoměřic do Úžic u Kralup nad Vltavou má dočasně nahradit chybějící severozápadní část městského okruhu. Po podepsání memoranda to řekl hejtman Středočeského kraje Miloš Petera.

celý článek

Modernizace D1

ŘSD vypíše soutěže na modernizaci dalších pěti úseků dálnice D1

ŘSD vypíše soutěže na modernizaci dalších pěti úseků dálnice D1

PRAHA (25.9.) – Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) chystá opravu dalších částí dálnice D1. Napřesrok chce vypsat tendry na pět úseků. Na úseku mezi Psáři a Souticemi ve Středočeském kraji už dostalo stavební povolení. Kromě něj chystá do pololetí 2015 vypsat soutěž na opravu úseku mezi Velkou Bíteší a Devíti Kříži. Řekl to mluvčí ŘSD Jan Studecký.

celý článek

Propouštění v ČSA

ČSA chtějí propustit třetinu zaměstnanců, odbory chystají stávkovou pohotovost

ČSA chtějí propustit třetinu zaměstnanců, odbory chystají stávkovou
pohotovost

PRAHA (25.9.) – České aerolinie (ČSA) oznámily že chtějí propustit více než 70 pilotů a 200 stevardů, celkem zhruba třetinu svých zaměstnanců. Potvrdil to šéf Českého sdružení dopravních pilotů ČSA (CZAPLA) Stanislav Fiala. Mluvčí ČSA Daniel Šabík dodal, že firma se snaží ve spolupráci s partnery z aliance SkyTeam zprostředkovat pro některé profese novou práci.

celý článek

Silniční spojení Brna a Vídně

Prachař: Spojení Brna a Vídně se bude připravovat jako rychlostní

Prachař: Spojení Brna a Vídně se bude připravovat jako rychlostní

PRAHA (25.9.) – Silniční spojení Brna a Vídně bude podle ministra dopravy Antonína Prachaře nadále připravované jako rychlostní silnice. Podmínkou výstavby čtyřproudé komunikace je, aby na ni v Rakousku navazoval stejný typ komunikace, což zatím sousední země nechystá. Přípravu komplikuje i to, že byly zrušeny zásady územního rozvoje Jihomoravského kraje. Podle ministra se proto zatím bude stavět jen dvouproudý obchvat Mikulova.

celý článek

Liberalizace železniční dopravy

RegioJet zatím nebude provozovat dotované rychlíky na Slovensku

RegioJet zatím nebude provozovat dotované rychlíky na Slovensku

BRATISLAVA (25.9.) – Soukromý železniční dopravce RegioJet zatím nepřevezme dotovanou rychlíkovou dopravu mezi Bratislavou a Košicemi, kterou na této nejvytíženější slovenské trati nyní zajišťuje státní dopravce ZSSK Slovensko. Slovenské ministerstvo dopravy informovalo, že po případném uvolnění dalších vlakových linek pro soukromé dopravce uskuteční výběrové řízení. Majitel českého dopravce Radim Jančura nicméně potvrdil, že RegioJet hodlá v příštím roce zahájit rychlíkovou dopravu mezi Bratislavou a Košicemi i bez státních dotací a že příslušnou nabídku předloží slovenskému ministerstvu dopravy.

celý článek

Předchozí | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | Další
21. listopadu 2014 21:08
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2014
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobilo Vergilio
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.