Aktuálně

Alternativní pohony

Společnost FM Logistic testuje využití vozíků s vodíkovými palivovými články

Společnost FM Logistic testuje využití vozíků s vodíkovými
palivovými články

NEUVILLE AUX BOIS (18.5.) – Flotila 10 strojů – retraků a ručně vedených nízkozdvižných vozíků – začala pracovat v březnu 2015 v Neuville Aux Bois, středisku francouzské společnosti FM Logistic. Realizace projektu je výsledkem partnerské spolupráce společností Air Liquide, Hypulsion, Toyota Material Handling, Crown, Diagma a FM Logistic. Pilotní projekt podporuje EU prostřednictvím organizace Union Fuel Cell And Hydrogen Joint Undertaking, která se zabývá podporou řešení využívajících vodíkové palivové články jako pohon v dopravě a přepravě s cílem snížit uhlíkovou stopu v ekonomice.

celý článek

Výstavba jezu v Děčíně

Na přelomu května a června se začne projednávat EIA na jez v Děčíně

Na přelomu května a června se začne projednávat EIA na jez v Děčíně

PRAHA (16.5.) – Posouzení dopadu výstavby děčínského jezu na životní prostředí (EIA) začne na přelomu května a června. Posuzování dokumentace, do kterého by ministerstvo životního prostředí (MŽP) chtělo zapojit zainteresované partnery z Německa, může trvat celý rok. Oznámil to ministr životního prostředí Richard Brabec.

celý článek

Uzavírky na českých silnicích

Léto přinese rekordní počet uzavírek, objíždět je nebude kudy

Léto přinese rekordní počet uzavírek, objíždět je nebude kudy

PRAHA (16.5.) – Česko o prázdninách čekají dosud největší uzavírky silnic, stát na jejich rekonstrukce krajům poslal 4,4 miliardy korun. Dalších 200 milionů korun získá Praha. Ministr dopravy Dan Ťok na setkání lídrů českého stavebnictví upozornil, že bude problém najít objízdné trasy. Přesný plán uzavírek ministerstvo zatím nemá k dispozici.

celý článek

Přetížené kamiony

Praha a další kraje chtějí samy pokutovat přetížené kamiony

Praha a další kraje chtějí samy pokutovat přetížené kamiony

PRAHA (16.5.) – V Praze jezdí zhruba tři kamiony ze sta, které jsou přetížené. Město je ale nemůže pokutovat, protože podle vyhlášky ministerstva dopravy nesmí zjišťovat jejich vlastníka. Náměstek primátorky zodpovědný za dopravu Petr Dolínek řekl, že Praha spolu s dalšími kraji jedná s ministerstvem o nápravě.

celý článek

P3 Park Plzeň

WHEELS Logistics je novým nájemcem P3 parku Plzeň

WHEELS Logistics je novým nájemcem P3 parku Plzeň

PRAHA (11.5.) – Společnost P3, vlastník, developer a správce evropských průmyslových nemovitostí, pronajala firmě WHEELS Logistics, s. r. o., téměř 8 800 metrů čtverečních skladových a kancelářských ploch ve svém průmyslovém parku P3 Plzeň. Společnost WHEELS Logistics tak využila možností expandujícího portfolia P3 Logistic Parks a ke stávajícím prostorám v polském parku P3 Poznaň přidala nové prostory v České republice. Realitním poradcem této transakce byla společnost Cushman & Wakefield.

celý článek

STILL

Nový elektrický vysokozdvižný vozík STILL má řešení pro jakýkoli požadavek

Nový elektrický vysokozdvižný vozík STILL má řešení pro jakýkoli
požadavek

HAMBURK (12.5.) – Společnost STILL zmodernizovala a rozšířila produktovou řadu ručně vedených i vysokozdvižných vozíků se sklopnou plošinou pro řidiče i bez ní. Mnohostranně využitelné a mimořádně robustní stroje EXV 14–20 a EXV-SF 14–20 se vyznačují mnoha vylepšeními, pokud jde o sílu, preciznost, ergonomii, kompaktnost, bezpečnost a odpovědnost za životní prostředí.

celý článek

Kanál DOL

Fico: Projekt kanálu Dunaj-Odra-Labe je důležitý a realizovatelný

Fico: Projekt kanálu Dunaj-Odra-Labe je důležitý a realizovatelný

VALTICE (12.5.) – Projekt kanálu Dunaj-Odra-Labe, který dlouhodobě prosazuje prezident Miloš Zeman, je podle slovenského premiéra Roberta Fica nejen důležitý, ale i realizovatelný. Byl by podle něj poměrně levnou a rychlou dopravní cestou. Řekl to po společném zasedání české a slovenské vlády. Studii proveditelnosti k projektu má připravit české ministerstvo dopravy.

celý článek

Raben Group

Soutěž Tanec s paletami hledá mistra ovládání vysokozdvižné­ho vozíku

Soutěž Tanec s paletami hledá mistra ovládání
vysokozdvižné­ho vozíku

PRAHA (12.5.) – Společnost Raben Group, která je předním poskytovatelem logistických služeb, uspořádala pro své zaměstnance první ročník soutěže řidičů vysokozdvižných vozíků. Soutěž s příznačným názvem ‘Tanec s paletami’ je organizována ve všech zemích, kde společnost působí. Závod byl zahájen v Polsku, pak následovala Ukrajina, Maďarsko a nedávno, 18. dubna 2015, proběhl i v České republice. Do prvního ročníku soutěže se zapojilo přes 100 řidičů vysokozdvižných vozíků z celkem 33 poboček firmy Raben Group.

celý článek

Operační program Doprava

ČR může získat z OPD 2 až 125 miliard korun

ČR může získat z OPD 2 až 125 miliard korun

BRUSEL/PRAHA (12.5.) – Evropská komise (EK) schválila Operační program Doprava pro období 2014 – 2020. České republice umožní čerpat z evropských fondů až 4,7 miliard eur (asi 125 miliard korun) na rozvoj silniční a železniční infrastruktury. Ministerstvo dopravy tímto krokem úspěšně završilo intenzivní vyjednávání s Evropskou komisí o podobě programu. Podařilo se ho prosadit prakticky v těch parametrech, které ministerstvo EK předložilo.

celý článek

Spojka D8 a R7

MD přislíbilo peníze na výstavbu spojky D8 a R7

MD přislíbilo peníze na výstavbu spojky D8 a R7

PRAHA (11.5.) – Ministerstvo dopravy přislíbilo Středočeskému kraji prostředky na vybudování silničního propojení teplické dálnice D8 a chomutovské rychlostní silnice R7. Pokud čtyřmiliardový projekt, který má částečně nahradit severní obchvat Prahy, posvětí vláda, kraj začne okamžitě s přípravnými pracemi. Novinářům to řekl hejtman Miloš Petera po jednání s ministrem dopravy Danem Ťokem.

celý článek

Předchozí | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | Další
27. srpna 2015 23:21
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2015
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobilo Vergilio
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.