Aktuálně

​Značka Kofola využívá palety společnosti CHEP

1.2. – Výrobce oblíbených nápojů Kofola začal k distribuci svých limonád využívat místo svých vlastních palet služby společnosti CHEP v oblasti paletového poolingu. Jedná se totiž o efektivnější řešení, které snižuje riziko poškození palet či samotných výrobků na minimum.

​Společnost C.S.CARGO investovala loni téměř 200 milionů Kč do obnovy vozového parku

1.2. – Společnost C.S.CARGO nakoupila v roce 2016 kamiony za 196 milionů korun. Dopravce investoval do 63 tahačů značek Mercedes-Benz, Volvo, Scania či DAF spolu s 80 přípojnými vozidly. C.S.CARGO tak navázalo na každoroční obnovu vozového parku.

​Ministerstvo dopravy znovu hledá šéfa drážního regulátora

30.1. – Ministerstvo dopravy znovu vypsalo výběrové řízení na obsazení pozice předsedy Úřadu pro přístup k dopravní infrastruktuře. Soutěž proběhne v krátkém časovém úseku, aby mohla vláda co nejdříve rozhodnout o jmenování předsedy nového úřadu.

​Stavba tří úseků dálnice D6 by mohla začít letos na podzim Premium

​Stavba tří úseků dálnice D6 by mohla začít letos na podzim

30.1. – Tři připravované úseky dálnice D6 do Karlových Varů by se mohly začít stavět na podzim letošního roku. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dokončuje výkupy pozemků i přípravu stavebního povolení, řekl ředitel karlovarské pobočky ŘSD Lukáš Hnízdil. Minulý týden získaly obchvaty Lubence, Řevničova a stavba úseku Nové Strašecí – Řevničov potřebné závazné stanovisko k vlivům na životní prostředí od ministerstva životního prostředí.

​České dráhy loni přepravily téměř 171,5 milionu cestujících

30.1. – České dráhy loni přepravily 171,491 milionu cestujících, o 1,775 milionu více než v předchozím roce. Znovu se tak potvrdil pozitivní trend, který národní dopravce zaznamenal již v roce 2010. Od té doby stoupl celkový roční počet zákazníků z původních 163 na loňských 171,5 milionu. Průběžně roste také přepravní výkon, loni meziročně o 210 milionů osobokilometrů (oskm) na celkových 7,380 miliardy os­km.

​SŽDC za 6,8 miliardy Kč zmodernizuje trať z Ostravy do Ostravice Premium

​SŽDC za 6,8 miliardy Kč zmodernizuje trať z Ostravy do Ostravice

30.1. – Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) připravuje modernizaci trati z Ostravy-Kunčic přes Frýdlant nad Ostravicí do Ostravice na Frýdecko-Místecku za 6,8 miliardy korun. Modernizovat se správa železnice chystá rovněž úsek Studénka – Štramberk na Novojičínsku za 2,4 miliardy. SŽDC tratě elektrifikuje, vybaví je nejmodernějším zabezpečovacím zařízením a v některých úsecích zvýší počet kolejí. Stavět se začne asi po roce 2020, sdělila mluvčí SŽDC Kateřina Šubová.

​DHL bude testovat přepravy vakcín v Keni

30.1. – Distribuční řetězce pro dodávky vakcín hrají čím dál důležitější roli. S rozšiřováním programu imunizace o nové život zachraňující vakcíny a ve snaze pomoci většímu počtu lidí, kteří se často nacházejí v těžko dosažitelných oblastech, se čím dál tím častěji ukazuje, jak omezující je zastaralá distribuční síť v afrických zemích. Proto logistická společnost DHL a organizace Gavi, zabývající se distribucí vakcín, uzavřely globální partnerství, aby tak napomohly zlepšení dodávek vakcín do zemí, které společnost Gavi podporuje.

​Novým státním tajemníkem Ministerstva dopravy je Martin Vavřina

30.1. – Novým státním tajemníkem ministerstva dopravy se stane Martin Vavřina. Vláda o tom rozhodla na základě výběrového řízení a předloženého návrhu ministra dopravy. Funkční období nového státního tajemníka je pětileté, na služební místo bude jmenován k 1. únoru letošního roku.

​IRF: V ČR je už přes 6,2 milionu metrů čtverečních průmyslových prostor

30.1. – Celková plocha moderních průmyslových prostor určených k pronájmu v České republice vzrostla ve čtvrtém čtvrtletí roku 2016 na 6,26 milionů metrů čtverečních. V posledním čtvrtletí v roce 2016 bylo dokončeno zhruba 180 tisíc metrů čtverečních nových prostor. Vyplývá to z údajů sdružení Industrial Research Forum za rok 2016.

​NKÚ: Modernizaci D1 protáhly a prodražily chyby při přípravě oprav Premium

​NKÚ: Modernizaci D1 protáhly a prodražily chyby při přípravě oprav

30.1. – Modernizaci dálnice D1 protáhly a prodražily nedostatky při přípravě oprav. Vyplývá to z výsledků prověrky Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ), jejíž výsledky poskytla mluvčí úřadu Olga Málková. Státní Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ale podle svého mluvčího Jana Rýdla postupovalo včasně a správně. Opravy dohromady zhruba 161 kilometrů D1 začaly v roce 2013 a původně měly skončit příští rok, nyní se počítá s rokem 2020. D1 je nejstarší a nejvytíženější dálnicí v Česku.

spinner