Aktuálně

Factoring

Autodopravce ohrožuje dlouhá doba splatnosti faktur

Autodopravce ohrožuje dlouhá doba splatnosti faktur

PRAHA (13.5.) – Nesplácení faktur, respektive inkaso dlouhou dobu po době splatnosti, devastuje provozuschopnost a potenciál růstu řady menších českých dopravců a speditérů. Nedostatek provozního kapitálu může pro některé z nich znamenat zcela zbytečný bankrot. Zejména pro menší dopravce je určeno outsourcingové řešení provozního financování, nebo-li factoring.

Diskuse: 1 reakce

celý článek

České dráhy

Zájem cestujících o služby ČD mírně roste

Zájem cestujících o služby ČD mírně roste

PRAHA (13.5.) – České dráhy přepravily za první tři měsíce letošního roku celkem 41,4 milionu cestujících, tedy meziročně o 1,4 procenta více. Čtvrtletní růst je tak podstatně vyšší, než meziroční nárůst počtu přepravených osob v loňském roce, který činil 0,3 procenta. Podle drah mohly být čtvrtletní výsledky ovlivněny počasím, vyšším počtem pracovních dní či modernizací vlaků.

Diskuse: 1 reakce

celý článek

Elektronické mýto

V dubnu se na mýtném vybralo meziročně opět o něco více

V dubnu se na mýtném vybralo meziročně opět o něco více

PRAHA (13.5.) – Mýtné za měsíc duben vygenerovalo opět vyšší částku, než za stejný měsíc v roce 2013. „Každý měsíc se nám registruje až pět tisíc nových nákladních vozidel, ke konci dubna jich máme aktivních v mýtném systému přes 699 tisíc. V dubnu jsme vybrali 734 milionů korun, což je meziročně o dvě procenta více,“ říká Jan Kubiš, generální ředitel ŘSD – provozovatele mýtného systému.

celý článek

easyJet

Společnost easyJet poprvé v historii přepravila za rok 12 milionů business cestujících

Společnost easyJet poprvé v historii přepravila za rok 12 milionů business
cestujících

PRAHA (13.5.) – Největší zahraniční dopravce na pražském letišti Václava Havla, společnost easyJetza dvanáct měsíců (ke konci března 2014) přepravil 12 milionů business cestujících – to je poprvé, co se aerolince podařilo dosáhnout tohoto milníku. Přibližně každý pátý z 62 milionů cestujících easyJet letí se společností za byznysem.

celý článek

DKV Euro Service

DKV: V Německu tankujte vždy ve dne, je to levnější

DKV: V Německu tankujte vždy ve dne, je to levnější

PRAHA (13.5.) – V současné době je v sousedním Německu palivo nejdražší v noci a časných ranních hodinách. Vyplývá to ze zjištění Úřadu pro transparentnost trhu, který spadá pod Spolkový kartelový úřad. Kromě času se cena nafty mění i v závislosti na zvolené síti čerpacích stanic, dnu v týdnu, regionu a skutečnosti, zda řidič tankuje na dálnici, nebo mimo ni. Rozdíly v cenách za litr se mohou vyšplhat až k pěti korunám. Pro mezinárodní dopravní společnosti, které využívají Německo jako tranzitní zemi, představuje tato nákladová položka zdroj velké nejistoty.

celý článek

Novela zákona o drahách

Rozhodnutí Drážního úřadu bude moci zřejmě zvrátit pouze soud

Rozhodnutí Drážního úřadu bude moci zřejmě zvrátit pouze soud

PRAHA (12.5.) – Rozhodnutí Drážního úřadu coby regulačního subjektu zřejmě bude moci být přezkoumáno pouze soudem, zatímco dosud se přezkoumávalo odvoláním k vyšší instanci, tedy k ministerstvu dopravy. Změnu v rámci novely zákona o drahách schválila vláda. Vyplývá to z informací na internetových stránkách kabinetu. Norma je výlučně zaměřena na zavedení evropských směrnic.

celý článek

Tendry na údržbu silnic

Ministerstvo dopravy hledá firmy na údržbu silnic I. třídy

Ministerstvo dopravy hledá firmy na údržbu silnic I. třídy

PRAHA (12.5.) – Ministerstvo dopravy vypíše zakázky na zimní údržbu silnic prvních tříd v celkem 21 oblastech v Libereckém, Středočeském, Královéhradeckém, Zlínském kraji a na Vysočině za 1,3 miliardy korun. Parametry tendrů na čtyřletou údržbu a běžné opravy ve vymezených úsecích silnic dnes schválila vláda. Informoval o tom mluvčí ministerstva Tomáš Neřold.

celý článek

České dráhy

Railjet ČD poprvé vyjel s cestujícími z Prahy do Břeclavi

Railjet ČD poprvé vyjel s cestujícími z Prahy do Břeclavi

PRAHA (6.5.) – První souprava rychlovlaku Railjet dnes vyjela ve zkušebním provozu s cestujícími z Prahy do Břeclavi. V následujících dnech bude jezdit mezi Prahou a Brnem. Od prosince se trasa těchto vlaků prodlouží do Vídně a Štýrského Hradece. Spoje budou jezdit každé dvě hodiny a jízdní doba mezi českou a Rakouskou metropolí se zkrátí o půl hodiny. Na slavnostním představení nového vlaku to řekl generální ředitel Českých drah Daniel Kurucz.

celý článek

Modernizace D1

Silničáři dohánějí skluz na všech opravovaných úsecích D1

Silničáři dohánějí skluz na všech opravovaných úsecích D1

PRAHA (6.5.) – Silničáři rok po zahájení oprav dálnice D1 dohání zpoždění na všech čtyřech rozestavěných úsecích. Největší zpoždění je na úseku mezi Lhotkou a Velkou Bíteší, kde dělníci stále pracují ve středním dělícím pásu, zatímco na ostatních třech úsecích se pracuje na výměně vozovky ve směru na Brno. Informoval o tom mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Studecký. Polovina dálnice přitom podle původního rozvrhu měla být hotová už do konce loňského roku.

celý článek

Přesun nádraží v Brně

Nové brněnské nádraží by se mohlo začít stavět v roce 2019

Nové brněnské nádraží by se mohlo začít stavět v roce 2019

BRNO (6.5.) – Pro stavbu nového brněnského vlakového nádraží v poloze u řeky zhruba v místě nákladového Dolního nádraží jsou podle náměstka primátora Roberta Kotziana (ODS) klíčové dvě podmínky. Danou variantu musí podpořit stát, což očekává, a zadruhé musí město ustát soudní spory. Teprve po splnění druhé podmínky podle něj může město získat územní rozhodnutí. „Bude-li město úspěšné, mohlo by se v roce 2019 začít stavět,“ řekl Kotzian na tiskové konferenci.

celý článek

Předchozí | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | Další
24. července 2014 23:38
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2014
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobil Tajfun Digital
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.