Aktuálně

Tendr na mýto

Exministr dopravy Stanjura kritizuje otálení s tendrem na mýto

Exministr dopravy Stanjura kritizuje otálení s tendrem na mýto

PRAHA (19.6.) – Ministr dopravy Antonín Prachař podle jednoho ze svých předchůdců Zbyňka Stanjury otálí s přípravami mýtného tendru na provoz systému po skončení smlouvy s Kapschem. „Na místo příprav si chce ministr najmout za sto milionů korun konzultantskou firmu, která mu má poradit, jaký rozsah zpoplatnění zavést a jakou technologii použít,“ řekl na setkání s novináři.

celý článek

Placené parkování v Praze

V modrých zónách budou moci parkovat i mimopražští řidiči s chytrýmtelefonem

V modrých zónách budou moci parkovat i mimopražští řidiči
s chytrýmtelefonem

PRAHA (16.6.) – V modrých zónách, které jsou určeny pro parkování rezidentů s dlouhodobou parkovací kartou, budou moci v Praze zaparkovat i přespolní řidiči. Podmínkou bude platba parkovného přes chytrý mobil, parkování bude omezeno na dvě hodiny. Magistrát s tím počítá v rámci nového systému zón placeného stání. Informoval o tom náměstek primátora Jiří Nouza (TOP 09).

celý článek

Krajské dálniční známky

Vláda odmítla krajský návrh na levnější dálniční známky

Vláda odmítla krajský návrh na levnější dálniční známky

PRAHA (16.6.) – Vládě premiéra Bohuslava Sobotky se nelíbí návrh Karlovarského kraje na zavedení levnějších, krajských dálničních známek. Vyplývá to z výsledků jednání vlády zveřejněných na internetu. Krajské známky by umožnily jízdu po zpoplatněných úsecích dálnic a rychlostních silnic, ale jen v konkrétním kraji. Vládní stanovisko je však v tomto případě pouze doporučením, konečné slovo budou mít poslanci, případně senátoři.

celý článek

Letiště Vodochody

Letiště Vodochody přišlo o souhlas MŽP se svým rozšířením

Letiště Vodochody přišlo o souhlas MŽP se svým rozšířením

PRAHA (14.6.) – Ministerstvo životního prostředí (MŽP) zrušilo ekologický posudek k rozšíření letiště ve Vodochodech. Tento resort začal zhruba před měsícem prověřovat, zda dřívější souhlasné stanovisko s dopady vodochodského letiště na životní prostředí (EIA) netrpí závažnými právními vadami. Důvodem k tomu byly stížnosti starostů okolních obcí, kteří mu přinesli na 40 podnětů. Skupina Penta, která je investorem výstavby letiště, se proti rozhodnutí pravděpodobně odvolá.

celý článek

Zákon o drahách

Novela zákona o drahách prošla prvním sněmovním čtením

Novela zákona o drahách prošla prvním sněmovním čtením

PRAHA (14.6.) – Poslanecká sněmovna v prvním čtení podpořila vládní novelu zákona o drahách, která se týká rozhodování Drážního úřadu. Jeho rozhodnutí bude moci být přezkoumáno pouze soudem, zatímco dosud se přezkoumávalo odvoláním k vyšší instanci, tedy k ministerstvu dopravy. Vláda novelu předložila výlučně kvůli tomu, aby do zákona zavedla ustanovení evropské směrnice. Hospodářský výbor doporučil novelu schválit.

celý článek

Biopaliva

Země EU našly kompromis ohledně omezení tradičních biopaliv

Země EU našly kompromis ohledně omezení tradičních biopaliv

LUCEMBURK/BRUSEL (14.6.) – Členské země Evropské unie našly kompromis v otázce omezení výroby tradičních biopaliv. K roku 2020 se mají podílet nejvýše na sedmi procentech spotřeby v dopravě. Dohodli se na tom v Lucemburku ministři odpovědní za dopravu a energetické otázky. Podle evropských pravidel z roku 2008 má v roce 2020 z obnovi­telných zdrojů pocházet deset procent energie v dopravě, což mělo snižovat skleníkové plyny i závislost na dovozu ropy a plynu.

Diskuse: 1 reakce

celý článek

Letiště Praha

O titul Nejtišší dopravce se letos utká 10 leteckých společností

O titul Nejtišší dopravce se letos utká 10 leteckých společností

PRAHA (14.6.) – Již tradičně startuje v polovině června další ročník soutěže Nejtišší dopravce. Klání, které má motivovat letecké společnosti k používání moderních letadel a dodržování předpisů s důrazem na otázku hluku, je Letištěm Praha ve spolupráci s Městskou částí Praha 6 vyhlášeno již po osmé. Hodnotit se bude nejintenzivnější letecké období – od poloviny června do poloviny září.

celý článek

Systém eCall

MD chce zavést eCall dříve než v termínu prosazovaném EU

MD chce zavést eCall dříve než v termínu prosazovaném EU

PRAHA (13.6.) – Ministerstvo dopravy je pro dřívější zavedení nouzového systému pro automobily eCall, než je Evropskou unií schválený termín v říjnu 2017. Náměstek ministra dopravy Karel Dobeš to uvedl při veřejné ukázce záchranného systému před Kongresovým centrem v Praze. O dřívější spuštění usiluje také Hasičský záchranný sbor, který tísňové volání v Česku spravuje.

celý článek

Změna jízdního řádu

Od neděle se změní jízdní řády vlaků i na hlavní trati do Ostravy

Od neděle se změní jízdní řády vlaků i na hlavní trati do Ostravy

PRAHA (13.6.) – Od neděle 15. června se změní jízdní řády osobních vlaků. Podle Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) jde o zkvalitnění nabídky, kdy zejména přibudou nové spoje. Jízdní řád se změní především na páteřní trati z Prahy do Ostravy a na Slovensko, České dráhy pak chystají avizované nasazení rychlovlaků na trase do Rakouska. Ceny se s novým jízdním řádem měnit nebudou.

celý článek

Nový terminál DHL

Společnost DHL Express otevřela nový třídící terminál u dálnice D8

Společnost DHL Express otevřela nový třídící terminál u dálnice D8

PRAHA (13.6.) – Přední logistická společnost DHL Express slavnostně zahájila provoz v novém třídícím terminálu v blízkosti dálnice D8 v logistickém areálu Northpoint D8. Otevření tohoto moderního centra letecké expresní přepravy je reakcí na rostoucí objem přepravy zásilek pro oblast Prahy a Čech a přinese výrazné zlepšení servisu pro stávající i budoucí zákazníky DHL Express.

celý článek

Předchozí | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | Další
1. září 2014 9:28
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2014
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobil Tajfun Digital
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.