Aktuálně

Splavnění Vltavy

Splavnění Vltavy z Orlíka do Českých Budějovic se pomalu blíží

Splavnění Vltavy z Orlíka do Českých Budějovic se pomalu blíží

HNĚVKOVICE (20.4.) – Minulý týden začala stavba poslední chybějící plavební komory na jihočeské Vltavě ve Hněvkovicích u Týna nad Vltavou. Práce běží tak, aby v září 2016 byla nová plavební komora hotova a propojila se Orlická přehradní nádrž s Českými Budějovicemi. Zároveň byla přestřižena páska na již v předstihu dokončené plavební komoře na přehradě Hněvkovice.

celý článek

Představenstvo ČLFA

Jiřina Tapšíková zůstává v čele obměněného představenstva ČLFA

Jiřina Tapšíková zůstává v čele obměněného představenstva ČLFA

PRAHA (20.4.) – Předsedkyní představenstva České leasingové a finanční asociace (ČLFA) byla na další dva roky opětovně zvolena Jiřina Tapšíková. Ve funkci ji potvrdilo představenstvo asociace na svém dubnovém zasedání, na němž se poprvé sešlo v novém složení, o kterém rozhodla předcházející členská schůze ČLFA.

celý článek

Akční plán rozvoje ITS

Vláda chce investovat miliardy do rozvoje ITS

Vláda chce investovat miliardy do rozvoje ITS

PRAHA (20.4.) – Vláda premiéra Bohuslava Sobotky schválila Akční plán rozvoje inteligentních dopravních systémů (ITS) do roku 2020, který předložil ministr dopravy Dan Ťok. Tyto systémy umožňují sledovat technický stav dopravní cesty, předcházet vážným dopravním nehodám a mohou pomoci odhalovat také závažnou trestnou činnost v dopravě. Ve spojení s družicovými systémy mohou předvídat vlivy povětrnostní situace, sesuvy i poklesy půdy a sledovat také záplavy nebo povodně. Inteligentní dopravní systémy tak mají klíčový význam pro zlepšování bezpečnosti dopravy.

celý článek

PPP projekty

Ještě letos by mohla začít příprava prvního PPP projektu na R4

Ještě letos by mohla začít příprava prvního PPP projektu na R4

PRAHA (19.4.) – Ministr dopravy Dan Ťok na mezinárodní konferenci na téma PPP v dopravní výstavbě představil plány ministerstva dopravy v této oblasti i pilotní PPP projekty výstavby úseků rychlostních silnic R4 a R7. Na úsek R4 mezi Příbramí a Pískem již MD vypsalo veřejnou zakázku na studii proveditelnosti, která porovná variantu financování formou PPP a tradiční model financování. Ministerstvo od PPP očekává zejména zrychlení výstavby dopravní infrastruktury a vyšší kvalitu provedených prací.

celý článek

Kanál DOL

Ministerstvo dopravy chce vypsat studii proveditelnosti na stavbu kanálu Dunaj-Odra-Labe

Ministerstvo dopravy chce vypsat studii proveditelnosti na stavbu kanálu
Dunaj-Odra-Labe

PRAHA (19.4.) – Ministerstvo dopravy oživuje plány na lodní propojení Dunaje, Odry a Labe, jehož velkým zastáncem je prezident Miloš Zeman. Úřad se chystá vypsat výběrové řízení na studii proveditelnosti takzvaného koridoru D.O.L. za 25 milionů korun. Vyplývá to z oznámení zveřejněného ve Věstníku veřejných zakázek.

celý článek

Elektronické mýto

Vláda už má harmonogram na výběr nového provozovatele mýtného systému

Vláda už má harmonogram na výběr nového provozovatele mýtného systému

PRAHA (19.5.) – Vláda schválila harmonogram přípravy soutěže na nového poskytovatele mýtného systému. Ministerstvo dopravy tak může začít připravovat technologicky neutrální výběrové řízení, jehož základní parametry má předložit do 31. července. Po jednání vlády to řekl její předseda Bohuslav Sobotka. Stávající smlouva se společností Kapsch vyprší koncem příštího roku, nový provozovatel by měl mýtný systém spravovat dalších deset let.

celý článek

Rychlodráha do Kladna

Nová studie pro modernizaci železnice do Kladna bude asi v červnu

Nová studie pro modernizaci železnice do Kladna bude asi v červnu

KLADNO (19.4.) – Pravděpodobně v červnu letošního roku bude hotová aktualizovaná studie pro modernizaci železnice mezi Kladnem a Prahou. Je označována jako rychlodráha a bude mít odbočku na letiště. Studie obsahuje deset posuzovaných variant trati, které by měly být ekonomicky výhodné. Komise ministerstva dopravy poté rozhodne o variantě, kterou by měla Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) připravovat a realizovat. Informoval o tom Marek Illiaš z tiskového oddělení SŽDC.

celý článek

ÚOHS

Ve sporu o jízdné mezi Prahou a Ostravou se čeká na znalecký posudek

Ve sporu o jízdné mezi Prahou a Ostravou se čeká na znalecký posudek

BRNO (19.4.) – Správní řízení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) s Českými drahami (ČD) pro podezření ze zneužití dominance na trati Praha – Ostrava má posunout dál znalecký posudek. Informoval o tom předseda ÚOHS Petr Rafaj. Antimonopolní úřad vede správní řízení se státním železničním dopravcem více než tři roky. Na nastavení jízdného Českých drah si stěžovaly konkurenční firmy RegioJet i Leo Express.

celý článek

AWT

Skupina AWT získala další certifikát na přepravu zemědělských a potravinářských výrobků

Skupina AWT získala další certifikát na přepravu zemědělských a
potravinářských výrobků

PRAHA (13.4.) – Společnost AWT Rail HU Zrt., která je členem skupiny AWT, získala jako první železniční dopravce v Maďarsku certifikát GMP+ FSA B4 na bezpečnou přepravu zemědělských a potravinářských výrobků. Od roku 2014 vlastní tento certifikát i společnost Advanced World Transport a.s., která certifikát obdržela jako první železniční nákladní dopravce v České republice.

celý článek

DHL

DHL spustila ostrý provoz automaticky řízených vozíků

DHL spustila ostrý provoz automaticky řízených vozíků

PRAHA (13.4.) – Přední světová logistická společnost DHL Supply Chain spustila po úspěšném ukončení testovací fáze do ostrého provozu automaticky řízené vozíky. Vychystávací technologie byla zároveň úspěšně integrována se strategickým systémem řízení skladu DHL.

celý článek

Předchozí | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | Další
1. července 2015 6:48
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2015
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobilo Vergilio
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.