Aktuálně

Nový centrální sklad ZKL

Koncern ZKL slavnostně zahájil provoz nového centrálního skladu v Brně

Koncern ZKL slavnostně zahájil provoz nového centrálního skladu v Brně

BRNO (17.5.) – V termínu 15. až 16. května 2014 se v areálu strojírenského koncernu ZKL v Brně uskutečnila konference distributorů. Při této příležitosti došlo ke slavnostnímu otevření a přestřižení pásky nového centrálního skladu hotových produktů. Tato investice v hodnotě 90 milionů korun společnosti přinese nejen celkové zlepšení úrovně skladovací kapacity, ale měla by se pozitivně projevit i na zvýšení kvality servisních služeb a v neposlední řadě bude znamenat i nemalou úsporu nákladů v segmentu logistiky a dopravy.

celý článek

Nové trolejbusy pro Bratislavu

Škoda Electric dodá do Bratislavy dalších 40 trolejbusů

Škoda Electric dodá do Bratislavy dalších 40 trolejbusů

PLZEŇ (17.5.) – Do slovenské metropole Bratislavy zamíří dalších 40 trolejbusů ze Škody Electric za více než půl miliardy korun s využitím prostředků Evropské unie z Operačního programu Doprava. Nová zakázka navazuje na loňský kontrakt na dodávku 80 vozidel. Celkem tak flotila nových škodováckých trolejbusů pro Bratislavu bude čítat 120 vozů za 1,6 miliardy korun, čímž dojde ke kompletní obnově vozového parku.

celý článek

ILA Berlin Air Show 2014

Airbus ukáže na berlínské Air Show nové letadlo A350 XWB

Airbus ukáže na berlínské Air Show nové letadlo A350 XWB

TOULOUSE (17.5.) – Airbus bude na letošní ILA Berlin Air Show demonstrovat vedoucí postavení své komplexní produktové řady se zvláštním zaměřením na velmi efektivní a populární řadu širokotrupých letounů. Vrcholem úvodního dne bude vůbec první předvedení zkušebního letounu A350 XWB (MSN 4) na německém veletrhu.

celý článek

Konference o vysokorychlostní železnici

Koalice a opozice se shoduje na potřebě postavit vysokorychlos­tní tratě

Koalice a opozice se shoduje na potřebě postavit vysokorychlos­tní tratě

PRAHA (15.5.) – Na mezinárodní konferenci Vysokorychlostní železnice 2014 konané pod záštitou Hospodářského výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR zástupci různých evropských zemí prezentovali své zkušenosti s provozem a výstavbou vysokorychlostní tratí. Čeští odborníci představili zákonodárcům a dalším zástupcům veřejné správy důležitost vysokorychlostních tratí (VRT) pro dopravní systém České republiky. Na konferenci byla jasně vyjádřena shoda mezi zástupci koalice i opozice, že vysokorychlostní železnice je strategickým cílem České republiky.

Diskuse: 1 reakce

celý článek

Ministerstvo dopravy

Antonín Prachař za prvních 100 dnů ve funkci přispěl ke stabilizaci resortu

Antonín Prachař za prvních 100 dnů ve funkci přispěl ke stabilizaci
resortu

PRAHA (15.5.) – Aktivní příprava napojení českých silnic na transevropskou dopravní síť, novela zákona, která odblokuje výkupy pozemků, zažehnání kolapsu dopravně-správních agend, příprava zákona o liniových stavbách a stabilizace Ředitelství silnic a dálnic – takové jsou výsledky působení ministra dopravy Antonína Prachaře po prvních 100 dnech ve funkci. Vláda schválila na návrh ministra stavební zakázky za více než 60 miliard korun. Díky osobní iniciativě ministra Prachaře byl také zahájen dlouho odkládaný průzkum sesuvu na dálnici D8 a podařilo se narovnat spor s firmou Kapsch, což státu ušetřilo zhruba 100 milionů korun.

celý článek

Catering ČSA

České aerolinie představily novou podobu cateringu

České aerolinie představily novou podobu cateringu

PRAHA (15.5.) – Komplexní gastronomickou proměnu palubního občerstvení přichystaly pro své klienty České aerolinie. Novou koncepci dostalo menu v cestovní třídě Business, jehož podobu na klíč pro České aerolinie vymysleli a sestavili šéfkuchaři pražských restaurací a cateringu skupiny Zátiší Group. Již od 1. června 2014 si cestující směřující například do Soulu budou moci pochutnat na takových specialitách jako je dýňová polévka či perlička se smetanovou hříbkovou omáčkou a gnocchi apod. Novou tvář dostalo také občerstvení servírované v cestovní třídě Economy.

celý článek

Factoring

Autodopravce ohrožuje dlouhá doba splatnosti faktur

Autodopravce ohrožuje dlouhá doba splatnosti faktur

PRAHA (13.5.) – Nesplácení faktur, respektive inkaso dlouhou dobu po době splatnosti, devastuje provozuschopnost a potenciál růstu řady menších českých dopravců a speditérů. Nedostatek provozního kapitálu může pro některé z nich znamenat zcela zbytečný bankrot. Zejména pro menší dopravce je určeno outsourcingové řešení provozního financování, nebo-li factoring.

Diskuse: 1 reakce

celý článek

České dráhy

Zájem cestujících o služby ČD mírně roste

Zájem cestujících o služby ČD mírně roste

PRAHA (13.5.) – České dráhy přepravily za první tři měsíce letošního roku celkem 41,4 milionu cestujících, tedy meziročně o 1,4 procenta více. Čtvrtletní růst je tak podstatně vyšší, než meziroční nárůst počtu přepravených osob v loňském roce, který činil 0,3 procenta. Podle drah mohly být čtvrtletní výsledky ovlivněny počasím, vyšším počtem pracovních dní či modernizací vlaků.

Diskuse: 1 reakce

celý článek

Elektronické mýto

V dubnu se na mýtném vybralo meziročně opět o něco více

V dubnu se na mýtném vybralo meziročně opět o něco více

PRAHA (13.5.) – Mýtné za měsíc duben vygenerovalo opět vyšší částku, než za stejný měsíc v roce 2013. „Každý měsíc se nám registruje až pět tisíc nových nákladních vozidel, ke konci dubna jich máme aktivních v mýtném systému přes 699 tisíc. V dubnu jsme vybrali 734 milionů korun, což je meziročně o dvě procenta více,“ říká Jan Kubiš, generální ředitel ŘSD – provozovatele mýtného systému.

celý článek

easyJet

Společnost easyJet poprvé v historii přepravila za rok 12 milionů business cestujících

Společnost easyJet poprvé v historii přepravila za rok 12 milionů business
cestujících

PRAHA (13.5.) – Největší zahraniční dopravce na pražském letišti Václava Havla, společnost easyJetza dvanáct měsíců (ke konci března 2014) přepravil 12 milionů business cestujících – to je poprvé, co se aerolince podařilo dosáhnout tohoto milníku. Přibližně každý pátý z 62 milionů cestujících easyJet letí se společností za byznysem.

celý článek

Předchozí | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | Další
29. července 2014 0:30
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2014
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobil Tajfun Digital
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.