Aktuálně

Balení zásilek

Firmy prý neumí balit své zásilky a v případě jejich poškození přicházejí o pojistné plnění

Firmy prý neumí balit své zásilky a v případě jejich poškození
přicházejí o pojistné plnění

PRAHA (28.8.) – Objem přepravovaných zásilek každým rokem roste. Avšak firmy, které je posílají, se stále nenaučily správně je zabalit. Přitom stačí dodržet několik hlavních zásad a zásilku lze připravit tak, aby adresátovi dorazila v pořádku. Vše lze zvládnout v pěti krocích. Z interního průzkumu společnosti Smartex vyplývá, že 84 procent firem se domnívá, že umí správně připravit balík k odeslání. Dle skutečného zkoumání odevzdaných zásilek se tak však děje pouze u 34 procent z nich.

celý článek

Anketa

Povinné ručení letos a v příštím roce bude zdražovat

Povinné ručení letos a v příštím roce bude zdražovat

PRAHA (28.8.) – Povinné ručení bude letos a v příštím roce dál zdražovat. Důvodem jsou vyšší náklady pojišťoven na škody na zdraví v důsledku změn v občanském zákoníku. Vyplývá to z ankety mezi pojišťovnami. Loni pojistky zdražily o zhruba desetinu. „Předpokládáme mírný, avšak trvalý růst ceny v letošním roce i v letech následujících," řekl mluvčí ČSOB Pojišťovny Petr Milata. Navzdory mírnému loňskému růstu zůstává podle něj průměrná výše pojistného hluboko pod úrovni vyspělých zemí, zatímco objem vyplácených náhrad se začíná těmto zemím blížit.

celý článek

Čerpací stanice v ČR

V ČR je čerpací stanice na zhruba každém osmém kilometru silnice

V ČR je čerpací stanice na zhruba každém osmém kilometru silnice

PRAHA (27.8.) – Česká republika je rájem čerpacích stanic. Podle aktuální evidence, kterou vede ministerstvo průmyslu a obchodu, bylo ke konci června v zemi celkem 7 045 stanic, z toho 2 597 neveřejných, které prakticky nikdo nekontroluje. „Zohledníme-li počet vozidel v ČR a srovnáme-li situaci u nás s průměry v ostatních státech EU, pak se dá říci, že by v ČR na obsluhu motoristů stačilo necelých tři tisíce čerpacích stanic,“ komentuje situaci Damir Duraković z nákupní aliance Axigon sdružující 10 tisíc členů, kteří měsíčně například natankují přes 400 tisíc litrů pohonných hmot.

celý článek

Elektronické mýtné

Koalice se shodla na mýtném tendru, brány budou ještě až pět let

Koalice se shodla na mýtném tendru, brány budou ještě až pět let

PRAHA (18.8.) – Koalice se shodla na postupu přípravy vypsání soutěže na provozovatele mýta. Posílí pravomoci řídícího výboru a bude hledat mýtného manažera, který jí pomůže připravit podklady pro vypsání tendru. Informoval o tom ministr dopravy Dan Ťok. Podle Jana Kasala zbývá dořešit poslední zásadní bod, kterým je dálka přechodného období, během něhož se bude mýtné vybírat nadále prostřednictvím mýtných bran. Ministerstvo dopravy trvá na pěti letech, koaliční partneři požadují tři roky.

celý článek

Fond dopravy

Rozpočet fondu dopravy na příští rok se navýší o dvě miliardy korun

Rozpočet fondu dopravy na příští rok se navýší o dvě miliardy korun

PRAHA (16.8.) – Ministr dopravy Dan Ťok na schůzce s ministrem financí Andrejem Babišem vyjednal navýšení rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) o další 2,1 miliardy korun. Požadoval tři miliardy. Kraje nedostanou příští rok na silnice druhé a třetí třídy z rozpočtu ani korunu. Ťok to po jednání řekl novinářům. Premiér Bohuslav Sobotka sdělil, že chce v koalici ještě o penězích na krajské silnice jednat. Už v květnu řekl, že by je kraje měly od státu dostávat.

celý článek

Nový jízdní řád 2015/2016

České dráhy v příštím roce posílí některé dálkové spoje

České dráhy v příštím roce posílí některé dálkové spoje

PRAHA (16.8.) – České dráhy chtějí v příštím roce posílit dálkovou dopravu do Polska a mezi Prahou a Opavou. Hodinový nebo dvouhodinový interval mezi spoji na většině tratí jinak zůstane zachován. V regionální dopravě by mělo přibýt spojů pražských příměstských linek. Vyplývá to z návrhu jízdního řádu na rok 2016, který poskytl mluvčí drah Petr Šťáhlavský. Zároveň však upozornil, že návrh je pouze pracovním materiálem, který se bude do zářijové uzávěrky ještě měnit. Dálkové spoje posílí také soukromý RegioJet.

celý článek

Registr vozidel

Ministerstvo dopravy nemůže vybrat vítěze na registr vozidel

Ministerstvo dopravy nemůže vybrat vítěze na registr vozidel

BRNO/PRAHA (16.8.) – Ministerstvo dopravy nemůže uzavřít smlouvu s vítězem tendru na nového provozovatele registru vozidel. Brání mu v tom předběžné opatření, které vydal Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Ministerstvo se chce odvolat. Uvedlo to v tiskové zprávě. Podle předsedy ÚOHS Petra Rafaje ÚOHS vydáním předběžného opatření zareagoval na vývoj zadávacího řízení.

celý článek

Oprava haly

Oprava haly pražského nádraží se o desítky milionů korun prodraží

Oprava haly pražského nádraží se o desítky milionů korun prodraží

PRAHA (16.8.) – Konstrukce haly pražského nádraží, kterou od začátku letošního roku opravuje společnost Metrostav, je v mnohem horším stavu, než se čekalo. Zrezlé jsou například nosné ocelové sloupy nebo dva z oblouků držících klenbu nad nástupišti. Potvrdil to mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Jakub Ptačinský.

celý článek

Elektronické mýtné

Ministerstvo dopravy vypíše opět tendr na mýtného manažera

Ministerstvo dopravy vypíše opět tendr na mýtného manažera

PRAHA (16.8.) – Ministerstvo dopravy opět vypíše výběrové řízení na mýtného manažera. Původní soutěž na poradce, který má úředníkům pomoci vybrat nového provozovatele mýta, zrušil na konci minulého roku ministr Dan Ťok. Novou soutěž plánuje resort vyhlásit ještě do konce měsíce, kdy vydá předběžné informace k soutěži. Informoval o tom Jakub Kopřiva, náměstek ministra dopravy, který má problematiku mýta na starosti.

celý článek

DB Schenker

Generálním ředitelem DB Schenker se stal Jochen Thewes

Generálním ředitelem DB Schenker se stal Jochen Thewes

PRAHA (16.8.) – Novým předsedou představenstva akciové společnosti Schenker AG bude Jochen Thewes. Zkušeného manažera s více než dvacetiletou mezinárodní kariérou v oblasti logistiky jmenovala dozorčí rada společnosti. Jochen Thewes, který do funkce nastoupí 1. září 2015, vystřídá v čele DB Schenker dosavadního generálního ředitele Karla-Friedricha Rausche.

celý článek

Předchozí | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | Další
27. listopadu 2015 1:56
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2015
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobilo Vergilio
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.