Aktuálně

Právě vychází v DN 23

​DHL chce ukazovat nový směr v ekologické nákladní dopravě

18.11. – Globální logistická společnost DHL si stanovila velmi ambiciózní plán nazvaný Go Green, v němž se zavázala, že bude do roku 2050 CO2  neu­trální. Postupně proto zavádí do provozu různá ekologická řešení, a to především v dopravě. Epicentrem těchto pilotních projektů se stala česká pobočka DHL Supply Chain, která mimo jiné začala před nedávnem využívat první elektricky poháněné nákladní vozidlo v Česku. Na podrobnosti jsme se zeptali Petera Badáně, ředitele transportu DHL Supply Chain v České a Slovenské republice.

Právě vychází v DN 23

​GEFCO: Moveecar startuje éru e-commerce v českém automotive

18.11. – Společnost GEFCO představila své kompletní služby fygitální platformy Moveecar pro trh v České republice. Před dvěma lety tato nadnárodní logistická společnost s dlouholetým know-how v oblasti dopravy nových aut oznamovala vstup na trh ojetých vozů. A nyní přichází s doslova revolučním nástrojem kombinujícím on-line nákup vozidla se širokou škálou fyzických služeb. Cílí nejen na klienty v oblasti B2B, ale i v B2B2C a B2C. V plánu je i vstup do C2C segmentu.

Právě vychází v DN 23

​Josef Melzer (ČESMAD Bohemia): Za poslední roky jsme dosáhli výrazných úspěchů a obstáli v mezinárodní konkurenci

18.11. - Sdružení ČESMAD Bohemia nedávno oznámilo, že dopravci budou muset zvýšit ceny za dopravu. Co je k tomu vedlo, ale také co očekávají od nové vlády a jak vidí budoucnost kamionové dopravy v kontextu Green Dealu, o tom jsme hovořili s Josefem Melzerem, prezidentem sdružení a jednatelem společnosti M+L Logistik.

Boeing v Dubaji získal zakázku na 72 letounů 737 MAX, nové zakázky má i Airbus

17.11. - Americký Boeing získal na veletrhu v Dubaji zakázku na 72 letounů 737 MAX od indických nízkonákladových aerolinek Akasa Air. Hodnota kontraktu podle katalogových cen činí téměř devět miliard USD (zhruba 200 miliard Kč). Další zakázky dnes v Dubaji obdržel také evropský konkurent Airbus. Kuvajtská nízkonákladová letecká společnost Jazeera Airways si u něj například objednala 28 letadel v katalogové hodnotě 3,4 miliardy USD (zhruba 75 miliard Kč). Informovala o tom agentura Reuters.

GEFCO vypravilo první uhlíkově neutrální ucelený vlak po Hedvábné stezce

17.11. - Logistická společnost GEFCO vypravila 15. listopadu 2021 z Dunajské Stredy první, 41-vagonový, uhlíkově neutrální ucelený vlak. Vydal se na třítýdenní cestu po nové Hedvábné stezce, cílovou destinací je čínský Si-an. Jde o první klimaticky neutrální železniční tok, který Skupina GEFCO zajistila pro klienta poptávajícího nízkouhlíkové ekologické řešení přepravy spotřebního zboží. GEFCO vykompenzuje 250 tun oxidu uhličitého ge­nerovaného železniční dopravou v režimu door-to-door investicí do projektů certifikovaných podle Gold Standards. Vypravený vlak je vybaven prvky IoT (Internet of Things), které umožňují monitoring po celou dobu přepravy, kontrolu teploty v průběhu transportu a zajišťují stabilitu podmínek pro zboží během přepravy.

Nové muzeum náklaďáků je o historických vozech i moderních technologiích

17.11. - V Kopřivnici se dnes veřejnosti otevírá nové Muzeum nákladních automobilů. Návštěvníci zde uvidí osm desítek užitkových vozidel, technické skvosty a zajímavosti lidé poznají také prostřednictvím rozšířené reality. Muzeum postavil Moravskoslezský kraj s významným přispěním EU, většinu exponátů dodala společnost TATRA TRUCKS, která muzeu poskytla i pozemek a budovu bývalé slévárny, v níž muzeum sídlí.

Společnost AŽD získala další významnou zakázku v Bulharsku

16.11. - Společnost AŽD uzavřela smlouvu s řeckou stavební společností TERNA SA na dodávku zabezpečovacího zařízení pro projekt „Modernizace železniční tratě Sofie – Dragoman – srbská hranice, úsek Volujak – Dragoman“ vyhlášený na základě veřejné soutěže státní společností „Национална компания Железопътна инфраструктура“ (Národní železniční infrastruktura) v Bulharsku. Hodnota kontraktu činí 31,7 mil. BGN (cca 415 mil. Kč).

Dvacet pět let modelové řady Mercedes-Benz Actros

16.11. - Hospodárný provoz, dostupnost vozidel, komfort a bezpečnost pro řidiče i všechny ostatní účastníky silničního provozu jsou pro dopravce naprosto zásadními faktory při rozhodování o pořízení optimálního vozidla do vozového parku. Mercedes-Benz uvedl před 25 lety na trh modelovou řadu Actros, vyvinutou speciálně pro dálkovou a těžkou rozvážkovou dopravu.

Stát získá větší přehled o práci strojvedoucích, zákon podepsal prezident

16.11. - Stát získá přehled o dodržování pracovní doby a doby odpočinku strojvedoucích na dráze. Mělo by to přispět k větší bezpečnosti na dráze. Umožní mu to novela drážního zákona, kterou podepsal prezident Miloš Zeman. Informoval o tom Hrad. Jde o jeden z posledních zákonů, který schválila Sněmovna těsně před volbami. Dopravci na celostátních i místních dráhách budou mít povinnost oznamovat provozovateli dráhy údaje o tom, že strojvedoucí zahájil jízdu, i to, že ji ukončil. Budou muset oznámit mimo jiné číslo licence strojvůdce i evropské číslo drážního vozidla.

PPL je připravena na rekordní sezonu

16.11. - Společnost PPL, přední balíkový přepravce na českém trhu, očekává letos v počtu doručených i zpracovaných zásilek rekordní sezonu a hlásí na ni dobrou připravenost. Čerstvě také obhájila titul Nejdůvěryhodnější značka roku v kategorii Balíkové služby, a to již popáté.

spinner