Aktuálně

​Vendula Bláhová jmenována v JLL na pozici Head of Workplace Consultancy

11.10. – Mezinárodní realitně poradenská společnost JLL jmenovala Vendulu Bláhovou od října ředitelkou oddělení Workplace Consultancy. Od loňského května působila Vendula Bláhová v JLL na pozici Senior Workplace Consultant a nyní přebírá vedení celého týmu tří profesionálů pecializujících se na poradenství při tvorbě vhodného pracovního prostředí a fungování v něm.

​STILL porovnal pohony elektrických vozíků, nejlépe dopadla Li-Ion baterie

10.10. – Jak plnit úkoly s co nejmenší spotřebou cenných zdrojů a co nejlépe využít své finance? V dnešní době, a to nejen v odvětví intralogistiky, jsou pro téměř každého podnikatele nejdůležitější dva aspekty – úspora energie a rozumné využití kapitálu. Odborníci ze společnosti STILL mají jasno v tom, jak se v oblasti skladování přiblížit ideálu, a tedy fungovat efektivně. Aby pro podnikatele se skladovacími prostory zjistili, jak co nejvýhodněji využívat manipulační techniku, porovnali tři typy pohonu, které se v ní používají – olověné a lithiové (Li-Ion) baterie a vodíkové palivové články (fuell cell). Která možnost vyšla v testu jako nejlepší?

​DHL a PrestaShop uzavírají nové strategické partnerství

10.10. – Společnost Deutsche Post DHL Group oznámila uzavření strategického partnerství s firmou PrestaShop, rostoucím globálním hráčem v oblasti softwaru pro e-commerce a lídrem na evropských a latinskoamerických trzích. DHL hodlá jako globální partner pro realizaci zakázek rostoucích webových obchodů upevňovat svou přítomnost na světových trzích.

​Vysoké ceny industriálních nemovitostí nutí nájemce zvyšovat efektivitu provozu

10.10. – Aktuální situace na tuzemském industriálním trhu, během které prakticky docházejí volné kapacity skladů a ceny atakují historická maxima, nutí stále více firem k tomu, aby nejen zvyšovali svou efektivitu na metr čtvereční, ale zároveň se zaměřili na snížení provozních nákladů svých skladů. Pokud se tedy firemní nájemci již nenastěhovali do moderních skladů s nejnovějšími technologiemi, tak mají několik možností, jak svůj provoz zlevnit.

​První nový ekodukt na D1 už slouží svému účelu

9.10. – Po zprovoznění modernizované dálnice D1, která je na nejvýše položeném úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem průjezdná bez omezení už od července, začal svému účelu sloužit i první ze čtyř plánovaných ekoduktů. Nový, 88 metrů široký přechod pro zvěř na 95. kilometru otevřeli specialisté Skanska v těchto dnech, místo ale čeká ještě finální výsadba keřů a instalace fotopastí pro monitorování pohybu zvěře.

​Modernizovaný závod v Hannoveru spustil sériovou výrobu nového Volkswagenu Multivan

9.10. – Volkswagen Užitkové vozy spustil sériovou výrobu nového Multivanu včetně verze s plug-in hybridním pohonem. Nový Multivan nabízí kromě nového pohonu také vyšší úroveň komfortu i bezpečnosti a inovativní interiér. Zahájení výroby je milníkem v procesu transformace hlavního výrobního závodu značky Volkswagen Užitkové vozy. Jeho rekonstrukce dále pokračuje a závod se připravuje na zahájení výroby plně elektrického modelu ID. BUZZ v příštím roce.

​Aerolinky Air India převezme divize konglomerátu Tata Group za 2,4 miliardy USD

9.10. – Indické vlajkové aerolinky Air India převezme divize konglomerátu Tata Group. Hodnota transakce činí 2,4 miliardy dolarů (52,8 miliardy Kč). Informovala o tom včera indická vláda. Společnost Tata Sons převezme dvě miliardy dolarů z dluhu Air India a 400 milionů dolarů zaplatí indické vládě. Převzetí uzavírá roky snahy tuto prodělečnou leteckou společnost privatizovat.

​Pomalý rozvoj infrastruktury zpomaluje růst železnice

8.10. – Green Deal, Fit for 55, strategie mobility, programy financování, jako je fond EU pro obnovu RFF – v Evropském roce železnic je cesta alespoň politicky průchodná pro intenzivnější využívání železnice. Infrastruktura se však stává limitujícím faktorem, jak bylo ukázáno na společném železničním kongresu Spolkové asociace pro správu materiálů, nákupu a logistiky (BME) a Sdružení německých dopravních společností (VDV) 6. října v Essenu. Zástupci železnic se obávají nedokončené správy staveniště a pomalého rozšiřování sítí. Zdvojnásobení výkonu provozu do roku 2030 není vzhledem k časově náročnému plánování infrastruktury reálné.

​Vícero států EU kritizuje návrh obchodování s emisními povolenkami v dopravě

8.10. – Zda obchodování s emisemi pro silniční provoz a budovy bude v EU zavedeno, není v žádném případě samozřejmostí. Mnoho ministrů životního prostředí v EU odpovědných za toto téma je k návrhu Evropské komise kritických. Mnoho z nich se obává, že občané, zejména ti s nižšími příjmy a z ekonomicky slabších členských států, budou příliš zatěžováni růstem cen pohonných hmot. Strach z prudkého růstu cen energií byl zmíněn také v první diskusi o balíčku EU pro ochranu klimatu „Fit for 55“ v Radě ministrů životního prostředí. Obzvláště velký odpor je v Polsku a Maďarsku.

​Daily Access CNG: nové udržitelné řešení značky IVECO Bus8 pro městskou mobilitu

8.10. – Společnost IVECO Bus využila příležitosti národní konference o veřejné dopravě v Toulouse k představení nového přírůstku do své městské řady: modelu Daily Access CNG. Tento nový nízkopodlažní minibus, který je určen pro městské mise, je k dispozici hlavně ve verzi na zemní plyn a je kompatibilní s biometanem, aby uspokojil stále rostoucí potřeby provozovatelů veřejné dopravy v tomto odvětví a podpořil je v energetickém přechodu.

spinner