DN č. 13 - Silniční nákladní doprava, Autobusová doprava, vychází 21.6., uzávěrka již 31.5.! 

Aktuálně

Emirates SkyCargo má nové řešení pro rychlou přepravu letadlových dílů Premium

Emirates SkyCargo má nové řešení pro rychlou přepravu letadlových dílů

13.4. – Nákladní divize společnosti Emirates, Emirates SkyCargo, představila nové nákladní řešení pro rychlou přepravu letadlových dílů po celém světě. Nese název Emirates AOG. Je navrženo tak, aby reagovalo na potřeby leteckých společností, které chtějí odstavená letadla rychlým dodáním potřebných součástek opravit a dostat zpět do provozu. Hlavním cílem Emirates AOG je přeprava dílů nejrychlejším možným leteckým spojením, aniž by došlo k poškození kvality během manipulace se zásilkou.

Průzkum DPD: Evropané stále častěji nakupují na čínských e-shopech

13.4. – Podle nejnovějšího celoevropského průzkumu společnosti DPDgroup dávají Evropané při nakupování online stále častěji přednost čínským e-shopům před těmi evropskými nebo americkými. Češi nejsou výjimkou. Stejně jako ostatní evropské národy je k tomu vedou zejména lepší ceny. Na zahraničních e-shopech utrácejí nejčastěji mladí muži s vyššími příjmy.

Aktuality ze světa 15/2018 Premium

Aktuality ze světa 15/2018

13.4. – ŽELEZNIČNÍ DOPRAVA – Tříměsíční intervalové stávky francouzských železničářů. Od 3. dubna stávkují po tři měsíce až do 28. června, aby vyjádřili svůj protest proti plánované reformě francouzské dráhy SNCF. Pracovní boj je pojat tak, že po dvou dnech stávky následují tři dny pracovní. Tím chtějí odbory účinně narušovat drážní provoz, avšak současně chtějí držet v mezích hněv cestujících, jakož i své mzdové ztráty. V dotazovacích akcích 63 % Francouzů neprojevilo porozumění pro odpor proti reformě. Posledním popudem k tvrdým bojovým akcím byly závěry ministerské rady ze 14. března. Tím bylo zřejmé, že vláda chce prosadit drážní reformu v případě potřeby dekretem. Měl by jej projednávat parlament, kde se neočekává zásadní problém při schvalování, a to s ohledem na hlasovací většinu vládní koalice. Zásadní elementy drážní reformy má přinést návrh zákona včetně otevření francouzského drážního trhu konkurenci a k tomu změnu organizace, managementu a právní formy státní dráhy SNCF. Cílem má být, aby SNCF byla efektivnější a tím byla fit pro soutěž se soukromými konkurenčními podniky

Pardubické nádraží slaví 60 let, opravy se dočká asi za tři roky

13.4. – Opravy budovy vlakového nádraží v Pardubicích se uskuteční nejdřív za tři roky. Stavba je památkově chráněná, její opravy je nutné koordinovat s památkáři i majitelem autorských práv. Přípravy dokumentací jsou v začátcích. Uvedl to ředitel hradecké Správy osobních nádraží SŽDC Jaroslav Špína. Jedna z nejvýznamnějších poválečných funkcionalistických staveb slaví 1. května 60 let od svého otevření.

Zájem o koupi insolventních aerolinek Alitalia mají tři firmy

13.4. – Itálie obdržela tři vyjádření zájmu o koupi insolventních domácích aerolinek Alitalia. Oznámilo to italské ministerstvo průmyslu. Žádné bližší detaily o zájemcích neuvedlo, pouze dodalo, že jedna nabídka zahrnuje konkrétní postupy ohledně budoucnosti tras a zaměstnanců. Podle médií jsou mezi zájemci letecké společnosti easyJet, Lufthansa a Wizz Air.

České Budějovice nakoupí autobusy na zemní plyn, otevřely plnící stanici

13.4. – Plnicí stanici CNG pro novou flotilu autobusů včera zprovoznil Dopravní podnik města České Budějovice. Podnik kupuje 24 nových autobusů na stlačený zemní plyn za 172,7 milionu Kč, 85 procent ceny pokryla dotace EU. Stanici na CNG zaplatil městský dopravce ze svých zdrojů, stála 27 milionů. Oznámil to mluvčí dopravního podniku Viktor Lavička. MHD ve městě ročně přepraví 38,6 milionu cestujících.

Na silnicích v EU loni zemřelo přes 25 tisíc lidí

11.4. – Na silnicích v Evropské unii přišlo loni o život 25 300 lidí, dalších více než 135 tisíc osob bylo vážně zraněno. Vyplývá to ze statistiky, kterou včera zveřejnila Evropská komise. Pokračuje tak dlouhodobý trend snižování počtu úmrtí v důsledku dopravních nehod v EU – v roce 2016 jich bylo o 300 více a v roce 2010 dokonce o 6200 více než loni. Česko je sice nad evropským průměrem počtu mrtvých na počet obyvatel, ale zároveň zaznamenalo pokles počtu mrtvých v důsledku dopravních nehod oproti minulosti.

Novým provozovatelem mýtného systému má být konsorcium CzechToll a SkyToll

11.4. – V tendru na výběr a správu elektronického mýta na dálnicích a silnicích I. třídy od roku 2020 zvítězily firmy CzechToll a SkyToll s nabídkovou cenou 10,75 miliardy Kč. Rozhodlo o tom ministerstvo dopravy na základě doporučení komise, která hodnotila celkem čtyři nabídky. O vítězi dnes informoval ministr dopravy Dan Ťok. Nyní běží lhůta na podání námitek ostatních účastníků zadávacího řízení, rozhodovat o možnosti podepsat s vítězem smlouvu bude ještě také Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Na Slovensku jednají dopravní experti z celé Evropy Premium

Na Slovensku jednají dopravní experti z celé Evropy

10.4. – Na Slovensku včera a dnes jednají evropští dopravní experti v rámci fóra NETLIPSE. To sdružuje odborníky z ministerstev dopravy, dopravních agentur a univerzit ze zemí Evropské unie a slouží pro výměnu zkušenosti s přípravou a realizací velkých infrastrukturních projektů. Spoluorganizátorem prestižního evropského setkání je Ministerstvo dopravy a výstavby SR.

Účastníci mýtného tendru vyzývají ministerstvo k jednání

10.4. – Společnosti Kapsch a National Toll Payment Services, soutěžící v tendru na provozování mýtného systému, vyzvaly ministerstvo dopravy k dialogu ohledně podaných nabídek. Zástupci firmy Kapsch dodali, že jsou připraveni svou nabídku upravit tak, aby lépe vyhovovala požadavkům ministerstva a byla ekonomicky výhodnější. Ministerstvo odmítlo jakékoliv informace k tendru komentovat s tím, že výběrové řízení stále pokračuje.

spinner