Aktuálně

Dostavba D11

Dálnice D11 se snad začne stavět během pár týdnů

Dálnice D11 se snad začne stavět během pár týdnů

PRAHA (11.7.) – Chybějící úsek D11 do Hradce Králové se může začít stavět během pár týdnů. Po setkání s premiérem Bohuslavem Sobotkou to řekl ministr dopravy Antonín Prachař. Zrychlit přípravu má přenechání archeologického výzkumu zhotoviteli – společnosti Eurovia. O dodatku ke smlouvě už podle Prachaře jedná Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Pokud nebude muset úřad na průzkum vypisovat nové řízení, ušetří tím čtyři měsíce času.

celý článek

Operační program Doprava 2

Vláda schválila návrh na rozdělení dotací z EU na dopravu

Vláda schválila návrh na rozdělení dotací z EU na dopravu

PRAHA (10.7.) – Vláda schválila návrh na čerpání evropských dotací na podporu výstavby dopravní infrastruktury. Celkem v rámci Operačního programu Doprava 2 na roky 2014 až 2020 plánuje resort rozdělit 4,696 miliardy eur (téměř 129 miliard korun). Proti původnímu návrhu vláda o téměř osm procentních bodů navýšila dotaci na železnici na úkor silniční infrastruktury. Na železnici po změně připadne 52,16 procenta celkové dotace. Informoval o tom mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold.

celý článek

Nízkoemisní zóny

Praha chce zavést nízkoemisní zónu, další města se asi připojí

Praha chce zavést nízkoemisní zónu, další města se asi připojí

PRAHA (10.7.) – Praha plánuje ve spolupráci s ministerstvem životního prostředí zavést první nízkoemisní zónu v České republice. Jde o oblast, do které nebudou moci vjíždět auta způsobující větší znečištění. Dohodu o společném postupu podepsali náměstek ministra životního prostředí Jan Kříž s náměstkem pražského primátora Jiřím Nouzou.

celý článek

GEFCO/FORD

GEFCO získalo významnou zakázku pro automobilku FORD

GEFCO získalo významnou zakázku pro automobilku FORD

PRAHA (10.7.) – Společnost GEFCO zvítězila v tendru na přepravu vozů značky FORD v České republice. Zakázka, jejíž hodnota dosahuje výše 1,1 milionu eur ročně (přes 30 milionů korun), představuje import vozů této značky do České republiky z továren v Evropě či v Turecku a následné skladování. Ročně projde bránami GEFCO až 11 800 vozů této značky. „Těší nás, že si FORD vybral i naši pobočku jako svého poskytovatele logistických služeb. České GEFCO se tak řadí k dalším pobočkám ve světě, které s tímto automobilovým gigantem spolupracují,“ říká Aleksander Raczynski, generální ředitel GEFCO Česká republika.

celý článek

DB Schenker

DB Schenker přepravil výrobní linku z ČR do Španělska

DB Schenker přepravil výrobní linku z ČR do Španělska

PRAHA (10.7.) – Společnost DB Schenker nedávno realizovala pro jednoho z předních výrobců v oblasti automotive unikátní transport části výrobní linky z České republiky až do Španělska. Náklad v podobě dvou více než 110 tunových hydraulických lisů bylo potřeba přepravit silniční přepravou po trase dlouhé zhruba 2200 kilometrů. Vedle šesti standardních kamionů si speciální náklad vyžádal použití devíti speciálních tahačů, pro které bylo nutné vystavit povolení pro nadrozměrný a těžký náklad.

celý článek

Certifikace TAPA

DHL Express ČR získala certifikaci TAPA na dvou třídících terminálech

DHL Express ČR získala certifikaci TAPA na dvou třídících terminálech

PRAHA (9.7.) – Novým úspěchem v oblasti bezpečnosti dopravy se může chlubit společnost DHL Express Česká republika, přední světový poskytovatel logistických služeb, která získala koncem června 2014 certifikaci organizace TAPA FSR kategorie A pro své terminály v Praze a Ostravě.

celý článek

Zpoplatnění silnic v Německu

Německo chce zpoplatnit od roku 2016 všechny silnice

Německo chce zpoplatnit od roku 2016 všechny silnice

BERLÍN (8.7.) – Zahraniční řidiči osobních aut by měli od roku 2016 platit za využívání všech německých silnic. Roční známka by měla stát průměrně 88 eur (kolem 2400 korun), konkrétní cena se bude lišit podle stáří vozu a objemu motoru. Na tiskové konferenci v Berlíně to řekl ministr dopravy Alexander Dobrindt, podle kterého přinese zpoplatnění silnic německému rozpočtu 2,5 miliardy eur (68,5 miliardy korun) za čtyřleté volební období. Poplatky by se citelně dotkly i řidičů z Česka – Německo a ČR mají vzájemně nejdelší, asi 800kilometrovou hranici.

Diskuse: 1 reakce

celý článek

Tunel Blanka

Tunel Blanka se otevře pravděpodobně až na jaře příštího roku

Tunel Blanka se otevře pravděpodobně až na jaře příštího roku

PRAHA (8.7.) – Tunel Blanka se Praze nepodaří otevřít před komunálními volbami. Vyplývá to z vyjádření primátorova náměstka Jiřího Nouzy, podle něhož se tunel neotevře o prvním říjnovém víkendu, jak se předpokládalo. Dodavatel technologické části tunelu, firma ČKD Praha DIZ, při kontrolním dnu na stavbě uvedl, že práce dokáže dokončit až v dubnu 2015. Praha ale podle Nouzy bude usilovat o zkrácení odkladu.

celý článek

Oprava dálnice D1 u Prahy

Mění se systém jízdních pruhů na pražském Barrandovském mostě

Mění se systém jízdních pruhů na pražském Barrandovském mostě

PRAHA (7.7.) – Praha upravila řazení aut v jízdních pruzích a fungování semaforů v takzvané myší díře za Barrandovským mostem. Důvodem je oprava D1 u Prahy, která začne v úterý. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) po Praze chce, aby kamiony z Jižní spojky na Pražský okruh nejezdily po ulici 5. května a D1, ale úsek objely a na okruh najely ze Strakonické. Informoval o tom náměstek primátora Jiří Nouza (TOP 09). D1 má být opravována do konce října.

Diskuse: 1 reakce

celý článek

Nový jízdní řád 2014/2015

ČD chystají railjety do Grazu, přímé denní spojení s Varšavou a další pendolino do Chebu

ČD chystají railjety do Grazu, přímé denní spojení s Varšavou a další
pendolino do Chebu

PRAHA (6.7.) – Příprava jízdního řádu Českých drah na rok 2015, který začne platit 14. prosince letošního roku, je v plném proudu. V současné době jsou k dispozici první návrhy, ke kterým se mohou v některých regionech vyjadřovat občané a obce. Přestože připravené návrhy jízdních řádů mohou doznat ještě značné změny, mimo jiné i z důvodu reálných finančních možností jednotlivých objednatelů, a definitivní podobu bude mít nový Jízdní řád 2015 až na začátku září, lze již nyní představit některé plánované změny v dálkové, především pak v mezinárodní dálkové dopravě.

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další
29. července 2014 18:46
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2014
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobil Tajfun Digital
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.