Aktuálně

Modernizace plavidel

V rámci 5. kola výzvy pro modernizaci plavidel je k dispozici 30 milionů korun

V rámci 5. kola výzvy pro modernizaci plavidel je k dispozici
30 milionů korun

PRAHA (7.10.) – Odbor plavby Ministerstva dopravy vyhlásil ve spolupráci s odborem fondů EU dne 15. září 2014 tak zvané 5. kolo výzvy pro předkládání projektů v rámci modernizace plavidel. Stalo se tak na základě programové dokumentace Modernizace plavidel vnitrozemské vodní nákladní dopravy, ev. č. 127 550 (dále jen modernizace plavidel) a do 31. října 2014 mohou provozovatelé a vlastníci vnitrozemských nákladních plavidel evidovaných v Plavebním rejstříku České republiky (bez ohledu na státní příslušnost vlastníka/pro­vozovatele) předkládat Ministerstvu dopravy projektové žádosti.

celý článek

Kontrola dálničních přivaděčů v Ostravě

Antonín Prachař: Stav mostů v Ostravě-Přívoze je žalostný

Antonín Prachař: Stav mostů v Ostravě-Přívoze je žalostný

OSTRAVA (7.10.) – Ministr dopravy Antonín Prachař se v pondělí 6. října na místě seznámil se stavem mostních přivaděčů v Ostravě-Přívoze. Inspekce potvrdila, že přijaté rozhodnutí o omezení provozu bylo jednoznačně správné a vážné stavební vady je nutné odstranit. Ministr dopravy očekává, že společnost Eurovia, která je zhotovitelem stavby, bude technický stav těchto mostních přivaděčů řešit se vší odpovědností a v co nejkratším čase.

Diskuse: 1 reakce

celý článek

ŘSD

Ministr dopravy stále hledá řádného šéfa ŘSD

Ministr dopravy stále hledá řádného šéfa ŘSD

PRAHA (7. 10.) – Situace ve vedení Ředitelství silnic a dálnic, které vede pověřená ředitelka, je dočasná, není ideální a je potřeba ji v co nejbližší době změnit. Potvrdil to ministr dopravy Antonín Prachař. Termín, kdy by ŘSD mohl nový generální ředitel převzít, nicméně neuvedl. Na ředitelství silnic se od začátku letošního roku vystřídali čtyři šéfové.

celý článek

Elektronické mýto

Projektový manažer k mýtu prý bude známý za týden

Projektový manažer k mýtu prý bude známý za týden

PRAHA (7. 10.) – Výsledek tendru na projektového manažera, který státu pomůže s výběrem poskytovatele elektronického kamionového mýtného, bude známý během příštího týdne. Samotná soutěž na nového poskytovatele elektronického mýtného poté, co skončí smlouva se společností Kapsch, se tak dá ještě stihnout. Informoval o tom ministr dopravy Antonín Prachař.

celý článek

Výstavba dopravní infrastruktury

Věcný záměr zákona o liniových stavbách zamířil do připomínkového ří­zení

Věcný záměr zákona o liniových stavbách zamířil do
připomínkového ří­zení

PRAHA (7.10.) – Ministr dopravy Antonín Prachař poslal do připomínkového řízení věcný záměr zákona o liniových stavbách. Tento zákon, jehož záměr je inspirován německou právní úpravou, by měl výrazně zkrátit dobu mezi plánem stavby a její realizací, která je dosud v ČR neúnosně dlouhá. Cílem návrhu je zefektivnit proces povolovacího řízení k liniovým dopravním stavbám, aniž by dotčené subjekty ztratily možnost se k nim vyjádřit a prosazovat své zájmy.

Diskuse: 1 reakce

celý článek

Přeprava zboží do Velké Británie

Trajektovou dopravu do Anglie komplikují problémy s běženci

Trajektovou dopravu do Anglie komplikují problémy s běženci

PRAHA (7.10.) – Zvyšující se počet kamionů na trase z kontinentu do Velké Británie potvrzuje hospodářské oživení, ale zároveň přináší rostoucí problémy s běženci. „Meziročně jsme na této trase u našich zákazníků zaznamenali téměř 20 procentní nárůst přejezdů,“ potvrzuje Aleš Průžek, vedoucí oddělení trajektů a nadrozměrných přeprav společnosti DKV Euro Service, předního poskytovatele služeb pro dopravce na evropském trhu. Stejnou situaci hlásí i přístav Dover, kde trajektová přeprava nákladních vozidel meziročně vzrostla o 9,6 procenta.

celý článek

Rusko

Společnost Monopoly ze St. Peterburgu si pořídí 700 nákladních vozidel DAF

Společnost Monopoly ze St. Peterburgu si pořídí 700 nákladních
vozidel DAF

HANNOVER (7.10.) – Jedna z největších ruských společností Monopoly, která se specializuje na dopravu chlazených ovocných produktů, rozšíří svůj vozový park o 700 nových vozidel DAF XF. Smlouvu o dodávce nových vozidel DAF podepsali na veletrhu IAA v Hannoveru ředitelé společnosti Monopoly Ilja Dmitrijev a Maxim Onyfrjenko, generální ředitel dealera společnosti DAF Terra Truck Marcel Verbeeten a Ron Bonsen, člen představenstva společnosti DAF zodpovědný za prodej a marketing.

celý článek

Firemní flotily

Synlab s vozy Octavie CNG zakládá novou flotilu ekologických vozů

Synlab s vozy Octavie CNG zakládá novou flotilu ekologických vozů

PRAHA (7.10.) – Společnost synlab czech s.r.o. převzala od společnosti Porsche Praha 25 vozů značky Škoda na ekologický CNG pohon. Naplňuje tak vlastní cíle, kterými se zavázala, že v nadcházejících měsících téměř plně přejde na vozy s pohonem šetrným k životnímu prostředí. Celkem 25 vozů Škoda Octavia CNG se stane základem nové flotily, sloužit budou především ke svozu odběrů a vzorků od lékařů a z odběrových místností do laboratoří.

celý článek

Rekonstrukce silnice

Ministr Antonín Prachař zahájil modernizaci jižní části silnice přes Červenohorské sedlo

Ministr Antonín Prachař zahájil modernizaci jižní části silnice přes
Červenohorské sedlo

ČERVENOHORSKÉ SEDLO (6.10.) – První etapu modernizace osmikilometrové jižní části silnice I/44 z Koutů nad Desnou na Červenohorské sedlo zahájil ministr dopravy Antonín Prachař. Stavaři navázali na stavbu dokončenou na severní straně Červenohorského sedla. Pokračovat v modernizaci této klíčové komunikace Jesenicka budou ve třech etapách až do listopadu 2016.

Diskuse: 1 reakce

celý článek

RegioJet

RegioJet představil nový vagón i plány expanze na Slovensko

RegioJet představil nový vagón i plány expanze na Slovensko

PRAHA (6.10.) – Společnost RegioJet, soukromý železniční dopravce, dnes oficiálně představila svůj zbrusu nový designový vagón RegioJet – ASTRA s typovým označením Bpmz 20–90. Tento vůz byl navržen ve spolupráci s interiérovým studiem Clagi-Coplass a architektem Patrikem Kotasem přímo na míru pro firmu RegioJet. Vůz RegioJet – ASTRA je první železniční vůz v Evropě, ve kterém jsou zabudované dotykové obrazovky s multimediálním systémem přímo v kožených sedačkách.

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další
23. října 2014 1:54
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2014
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobil Tajfun Digital
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.