Aktuálně

Pronájem dálničního odpočívadla

ŘSD hledá provozovatele dálničního odpočívadla v Křenovicích

ŘSD hledá provozovatele dálničního odpočívadla v Křenovicích

PRAHA (19.3.) – Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) plánuje pronajmout odpočívadlo na dálnici D1 v Křenovicích nedaleko Kroměříže. Zájemci o provoz odpočívek na obou stranách dálnice by měli nabídnout nájemné alespoň 900 tisíc korun ročně za každou. V tiskové zprávě to uvedlo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

celý článek

Jednání ministrů dopravy v Bruselu

Česko podporuje liberalizaci evropského železničního trhu

Česko podporuje liberalizaci evropského železničního trhu

BRUSEL (17.3.) – Česká republika podporuje liberalizaci železničního trhu EU. V Bruselu to oznámil ministr dopravy Dan Ťok. Spolu se svými kolegy z ostatních zemí osmadvacítky diskutoval o částech takzvaného čtvrtého železničního balíčku, tedy souboru návrhů Evropské komise majících napomoci liberalizaci vnitrostátní osobní železniční dopravy.

celý článek

Personální změny na MD

Řídicí výbor Českých drah povede Tomáš Čoček

Řídicí výbor Českých drah povede Tomáš Čoček

PRAHA (17.3.) – Předsedou řídicího výboru Českých drah se stal náměstek ministra dopravy Tomáš Čoček. Změny v řídicím výboru ČD a správní radě Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) schválila tento týden vláda. Čoček v řídicím výboru nahradil bývalého náměstka z ministerstva dopravy Karla Dobeše. Zároveň se stal členem správní rady SŽDC.

celý článek

Minimální mzda v Německu

Dan Ťok: Německý zákon o minimální mzdě je proti duchu společného trhu

Dan Ťok: Německý zákon o minimální mzdě je proti duchu
společného trhu

BRUSEL (17.3.) – Německý zákon o minimální mzdě, který komplikuje život dopravním firmám z ostatních zemí Evropské unie, neprospívá konkurenceschop­nosti evropské dopravy a jde proti duchu společného trhu. Na jednání ministrů dopravy v Bruselu to řekl český ministr Dan Ťok. Proti německému postupu se dnes ohradily také některé další země osmadvacítky.

celý článek

Praha hlavní nádraží

Grandi Stazioni žádá o prodloužení termínu na opravu Fantovy budovy

Grandi Stazioni žádá o prodloužení termínu na opravu Fantovy budovy

PRAHA (17.3.) – Italská společnost Grandi Stazioni žádá o prodloužení lhůty na opravu historické Fantovy budovy na pražském hlavním nádraží o dva roky. Podle smlouvy má být opravena do října 2016. Spolu s Českými drahami chce najít koncept pro využití budovy. Po setkání se šéfem Českých drah Pavlem Krtkem to řekl Michele Mario Elia, ředitel společnosti Ferrovie dello Stato Italiane Group, která je většinovým akcionářem Grandi Stazioni.

celý článek

Slovenské dálnice

Na Slovensku začala ražba tunelu na trase budoucí dálnice D3

Na Slovensku začala ražba tunelu na trase budoucí dálnice D3

ŽILINA (17.3.) – Slavnostním posvěcením a osazením sošky sv. Barbory odstartovala výstavba tunelu Považský Chlmec na stavbě dálnice D3 Žilina, Strážov – Žilina, Brodno. Úsek dálnice buduje sdružení firem EUROVIA SK (člen Skupiny EUROVIA CS), HOCHTIEF CZ a SMS. Objednatelem je Národná diaľničná spoločnosť.

celý článek

Železnice do Německa

Vysokorychlostní železnice do Drážďan má podporu i saské vlády

Vysokorychlostní železnice do Drážďan má podporu i saské vlády

PRAHA (17.3.) – Vysokorychlostní železniční spojení Prahy a Drážďan patřilo k hlavním tématům schůzky saského ministra hospodářství, práce a dopravy Martina Duliga s českým ministrem dopravy Danem Ťokem. Věnovali se tématu labské vodní cesty nebo chystanému zpoplatnění dálnic v Německu. Dulig dostal rovněž pozvánku na zprovoznění dálnice D8, které ministerstvo plánuje do konce příštího roku.

celý článek

Boskovická spojka

Železniční boskovická spojka by se mohla začít stavět v roce 2018

Železniční boskovická spojka by se mohla začít stavět v roce 2018

BOSKOVICE (17.3.) – Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dokončila studii proveditelnosti pro stavbu takzvané boskovické spojky, která umožní vedení přímých vlaků z Brna do Boskovic na Blanensku. Až se postaví, cestující nebudou muset přestupovat ve Skalici nad Svitavou a jízdní doba se u osobních vlaků zkrátí z 56 na 49 minut. „SŽDC předpokládá, že stavba by mohla začít již v roce 2018,“ řekl vedoucí projektu Jiří Michalica.

celý článek

Rekonstrukce nádraží

Ve druhé polovině roku se začne přestavovat litoměřické nádraží

Ve druhé polovině roku se začne přestavovat litoměřické nádraží

LITOMĚŘICE (17.3.) – Přestavba dopravního železničního uzlu v Litoměřicích začne v druhé polovině roku. Potvrdil to mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Marek Illiaš. Úpravy odhadem za 300 milionů korun se dotknou cestujících, neboť vlaky nebudou moci zajíždět na horní nádraží. Nahradí je autobusy.

celý článek

Výstavba dopravní infrastruktury

Ministerstvo dopravy uvažuje kvůli vyvlastňování o nutnosti změnit ústavu

Ministerstvo dopravy uvažuje kvůli vyvlastňování o nutnosti
změnit ústavu

PRAHA (17.3.) – Ministerstvo dopravy kvůli vyvlastňování a urychlení výkupu pozemků pod připravovanými dopravními stavbami zvažuje, že navrhne určité změny v ústavě. Úřad nyní zjišťuje, jakou by měl pro tyto návrhy podporu ve Sněmovně. Informoval o tom ministr dopravy Dan Ťok.

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další
Nepřehlédněte
26. března 2015 23:25
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2015
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobilo Vergilio
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.