Aktuálně

Aktuality ze světa 18/2017 Premium

Aktuality ze světa 18/2017

4.7. – LOGISTIKA – Francouzský logistický podnik Geodis chce po převzetí firmy Ozburn-Hessey Logistic v USA v listopadu 2015 získat další americké firmy. Důvodem je posílení pozice na tamním trhu. Zájem se týká oblasti smluvní logistiky a dopravního managementu. Geodis se chce dále rovněž rozvíjet v Německu a v Číně. V SRN je oblastí zájmu také smluvní logistika a spedice

​Začala modernizace rychlovlaků pendolino

4.7. – České dráhy a jejich dceřiná společnost DPOV v červnu zahájily projekt modernizace interiéru rychlovlaků pendolino. Během příštích měsíců projde všech sedm jednotek omlazovací kúrou. Kvůli modernizaci pendolin nahradí od příštího týdne dopravce dva páry spojů SC Pendolino expresy kvality InterCity. 

​Při koupi nového auta hraje stále hlavní roli jeho cena

4.7. – Koupě auta online, využívání carsharingu, financování operativním leasingem a stále víc technologií. To jsou u osobních aut podle českých řidičů a řidiček trendy budoucnosti. Při koupi auta Češi zvažují hlavně jeho cenu (66 %), zohledňují i provozní náklady (41 %), spolehlivost (32 %), značku (17 %) a výbavu (11 %). Ukázal to druhý ročník průzkumu poradenské společnosti EY. Do povědomí se dostávají i alternativní pohony, o elektromobilu by přemýšlelo až 67 procent řidičů a 37 procent si dokonce dokáže představit nákup samořídícího vozu.

​Linde MH představila moderní technologie zvyšující bezpečnost a efektivitu skladování Premium

​Linde MH představila moderní technologie zvyšující bezpečnost a efektivitu skladování

4.7. – Novinky a trendy v oblasti efektivního skladování a bezpečného provozu ve skladech představila koncem června v Brně a v Praze česká pobočka společnosti Linde Material Handling, Program letošního ročníku Dnů pro bezpečnost a efektivitu byl rozdělen do čtyř samostatných sekcí a nabídl 16 přednášek a prezentací včetně praktických ukázek naživo. Akce se podle organizátora, výrobce manipulační techniky a poskytovatele logistických řešení, zúčastnilo téměř 150 návštěvníků.

HK: Role vysokorychlostních tratí je pro českou ekonomiku naprosto klíčová Premium

HK: Role vysokorychlostních tratí je pro českou ekonomiku naprosto klíčová

4.7. – Zájem politiků o stavbu vysokorychlostních tratí musí vydržet i po volbách a měl by být jedním z hlavních úkolů příští vlády. Role vysokorychlostních tratí je pro budoucnost České republiky naprosto klíčová, řekl předseda dopravní sekce Hospodářské komory ČR Emanuel Šíp. Pokud Česko přípravu tratí pro rychlosti přes 300 kilometrů v hodině neurychlí, hrozí, že ji moderní železniční tratě budou objíždět, dodal.

​Měření rychlosti na dálnici D1 se zatím odkládá Premium

​Měření rychlosti na dálnici D1 se zatím odkládá

4.7. – Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) definitivně zrušil výběrové řízení na firmu, která měla Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dodat systém pro měření rychlosti na vybraných úsecích dálnic. ŘSD také nesmí podepsat smlouvu s vítězem tendru, vyplývá z webu ÚOHS rozhodnutí je pravomocné. ŘSD rozhodnutí úřadu respektuje a chystá se vyhlásit novou soutěž s upravenými podmínkami.

​CZ LOKO dodá SŽDC speciální vozidla údržby za půl miliardy

30.6. – Společnost CZ LOKO zvítězila v tendru Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) na dodávku 50 nových motorových univerzálních vozíků (MUV), dohromady za zhruba 500 milionů korun. První dodá už na podzim, další pak postupně během následujících dvou let.

​ŘSD zahájilo výstavbu dálnice D48 Rybí – Rychaltice na severu Moravy

30.6. – Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájilo ve čtvrtek 29. června za účasti generálního ředitele ŘSD Jana Kroupy výstavbu dálnice D48 Rybí – Rychaltice. Ta nahradí stávající silnici I/48, která je provozována jako směrově nedělený čtyřpruh s nevyhovujícím šířkovým uspořádáním. Ze silnice I. třídy se tak stane dálnice.

​ČD zatím letos hlásí výrazný nárůst počtu přepravených cestujících

30.6. – Dlouhodobý trend růstu zájmu o služby národního železničního dopravce přetrvává. České dráhy za prvních pět měsíců letošního roku přepravily 71,849 milionu cestujících, tedy o 1, 017 milionu cestujících více (+ 1,4 %), než za stejné období loňského roku. Stejně tak se zvyšoval i přepravní výkon, který dosáhl 3 025 milionů osobokilometrů, což je o skoro o 3,8 procenta více než loni za stejné období.

​Přehled o aktuální plošné ceně nafty má držitel tankovací karty nově v mobilní aplikaci

30.6. – Výběrem vhodného poskytovatele tankovacích karet může firma nejen ušetřit nemalou část nákladů, ale rovněž výrazně zefektivnit placení výdajů spojených s provozem firemních automobilů a zbavit se hromadění účtenek. Vedle tankování v režimu plošných cen s aktuální úsporou až 7 korun za litr lze s jednou kartou provádět bezhotovostní úhrady ve všech značkových sítích v ČR bez poplatků i platit mýto v zahraničí. Novinkou je online přehled cen pohonných hmot v telefonu či tabletu prostřednictvím mobilní aplikace, která nabízí rovněž upozornění ohledně bezpečnostních limitů tankovacích karet nebo odeslání účtenky firmě.

spinner