Aktuálně

​Soud otevřel cestu k rozšíření letiště ve Vodochodech Premium

​Soud otevřel cestu k rozšíření letiště ve Vodochodech

9.3. – Nejvyšší správní soud zamítl kasační stížnost ministerstva životního prostředí proti rozsudku, který umožňuje rozšíření Letiště Vodochody. Přípravy na jeho rozšíření tak pokračují. Uvedl to mluvčí investiční skupiny Penta, která je investorem projektu, Ivo Mravinac. Mluvčí ministerstva Petra Roubíčková sdělila, že úřad ještě rozsudek neobdržel, nechtěla proto verdikt komentovat.

​MD: Mýtné by mělo v budoucnu zohledňovat i hluk a emise Premium

​MD: Mýtné by mělo v budoucnu zohledňovat i hluk a emise

9.3. – Ministerstvo dopravy chce od roku 2020 nebo nejpozději od roku 2021 zahrnout do mýtného také poplatky za hluk a emise. Poslancům z kontrolního výboru to řekl náměstek ministra dopravy Jakub Kopřiva, když je přišel informovat o přípravě výběru nového dodavatele mýtného systému. V zadávací dokumentaci na nový mýtný systém už by podle něj měl být požadavek na to, aby to tento nový systém dokázal.

​Liberalizací železnice se bude ještě zabývat koaliční rada Premium

​Liberalizací železnice se bude ještě zabývat koaliční rada

9.3. – Vláda premiéra Bohuslava Sobotky tento týden stáhla z jednání bod týkající se otevírání železničního trhu konkurenci Českých drah. Materiálem ministerstva dopravy by se před dalším zařazením na program jednání kabinetu měla zabývat koaliční rada. Informoval o tom ministr dopravy Dan Ťok. Kdy má materiál šanci na opětovné zařazení na jednání kabinetu není zatím jasné.

​Průzkum HK: Podnikatele trápí časté změny zákonů i vysoké odvody za zaměstnance

9.3. – Časté změny zákonů, nařízení a vyhlášek, vysoké pojistné odvody na sociální zabezpečení a zdravotní pojištění, četnost různých podání finančnímu nebo celnímu úřadu či zdlouhavé čekání na různá rozhodnutí státních orgánů či soudů. To vše označují podnikatelé za největší překážky jejich podnikání. Vyplývá to z nejnovějšího šetření mezi podnikateli, které provedla Hospodářská komora mezi více než 800 firmami a živnostníky v ČR.

​FM Logistic posiluje svoji konkurenceschopnost novým certifikátem

9.3. – Společnost FM Logistic posiluje svoji konkurenceschopnost jako partner velkých obchodních řetězců a výrobců zboží. Prošla náročným auditem a získala certifikát IFS Logistics, který jí udělila Bureau Veritas, významná certifikační autorita v Česku.

​Za účasti ministra dopravy začala výstavba obchvatu Strakonic

9.3. – Ministr dopravy Dan Ťok se zúčastnil slavnostního zahájení obchvatu Strakonic. Stavbu se podařilo zahájit pouhé dva roky od nastartování nového stavebního řízení. Obchvat zlepší zejména průjezd tranzitní dopravy ve směru od Prahy a Písku na Klatovy a Horažďovice.

​DHL Express začíná doručovat zásilky do vlastních úložných boxů

9.3. – Společnost DHL Express zavádí nový způsob, jak si klienti mohou vyzvednout své příchozí expresní zásilky. Nově mají možnost přesměrovat doručení své zásilky do speciálního úložného boxu DHL Locker. V rámci pilotního projektu je DHL Locker umístěn v Atriu Flora na pražských Vinohradech, po dvou měsících zkušebního provozu rozhodne DHL Express o rozšíření tohoto nového způsobu doručování expresních zásilek i do dalších lokalit.

​Letošní modernizace dalších úseků D1 se postupně rozjíždí

7.3. – Stavební firmy se už naplno pustily do prací, které mají za cíl postavit postupně novou dálnici za plného provozu, která bude bezpečnější a nahradí stávající vozovku, ta je totiž už více než deset let za svou životností. „Nejvíc se už rozeběhly práce na úseku mezi Velkou Bíteší a Devíti křiži, kde je ukázkově provoz sveden do celkem čtyř pruhů, po dvou v každém směru. Stavaři postupně rozebírají starou silnici a chystají se pokládat novou. Tento úsek modernizace s číslem 22 doděláme do července, kdy se řidiči už projedou po 5,5 kilometrů dlouhé nové dálnici," říká ministr dopravy Dan Ťok.

Aktuality ze světa 6/2017 Premium

Aktuality ze světa 6/2017

7.3. - LOGISTIKA – Společnost Dachser Food Logistics rozšiřuje svou nabídku služeb: do budoucna podnik o nedělích nejen doručuje, ale také v tento den v týdnu na přání zajišťuje odvoz od zákazníků. Dodání pak následuje následující pondělí v Německu, Rakousku, Polsku, Lucembursku, Nizozemsku, Dánsku jakož i regionálně v Belgii, Itálii, Česku a Švýcarsku.

Praha má vypracovány dvě varianty zákazu vjezdu kamionů Premium

Praha má vypracovány dvě varianty zákazu vjezdu kamionů

7.3. – Praha si nechala vypracovat dvě varianty zákazu vjezdu kamionů. První počítá se zákazem sjezdu vozů nad 12 metrů do centra z Pražského okruhu s výjimkou městského okruhu mezi D1 a D11. Druhá pak zakazuje sjezd i v této části. Oznámil to náměstek primátorky Petr Dolínek. Zákaz vjezdu v minulosti kritizoval Středočeský kraj i některé obce, kritická je také sdružení dopravců ČESMAD.


spinner