Aktuálně

Aktuality ze světa 4/2017 Premium

Aktuality ze světa 4/2017

7.2. - NÁMOŘNÍ DOPRAVA – Organizace Světové fórum odesilatelů GSF silně zpochybňuje ve své aktuální zprávě nastolený kurs liniových rejdařství k nasazování mega-lodí, koncentracím a intenzivnímu vytváření aliancí za účelem návratu k ziskovosti. Odesílatelská organizace například požaduje, aby orgány na ochranu hospodářské soutěže vytvářené aliance předem přísněji ověřovaly.

​Sasko chce, aby železnice do Prahy byla pro Německo prioritní Premium

​Sasko chce, aby železnice do Prahy byla pro Německo prioritní

7. 2. – Sasko usiluje o to, aby stavba vysokorychlostní železnice mezi Prahou a Drážďany získala v německém plánování dopravní infrastruktury vysokou prioritu. V Praze to po jednání s českým premiérem Bohuslavem Sobotkou řekl předseda saské zemské vlády Stanislaw Tillich. Sobotka předpokládá, že by stavba na českém území mohla začít kolem roku 2035. Podle obou premiérů je projekt přínosný pro celou střední Evropu, nejen pro Česko a Sasko.

ČR by chtěla překážky pro dopravce probrat na vrcholné úrovni EU Premium

ČR by chtěla překážky pro dopravce probrat na vrcholné úrovni EU

7.2. – Česká republika by chtěla za měsíc na nejbližším summitu EU připomenout, že některé státy bloku překážkami komplikují práci autodopravcům z jiných zemí. Po jednání ministrů odpovědných za unijní problematiku v Bruselu to řekl český státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza.


Rakouská pošta spustí v dubnu tržiště Shöpping.at Premium

Rakouská pošta spustí v dubnu tržiště Shöpping.at

6.2. – Rakouská pošta Österreichische Post (ÖP) koncem ledna oznámila, že letos v dubnu spustí online platformu Shöpping.at, přes kterou bude prodávat své zboží více než 65 maloobchodních firem. Systém tak bude místní konkurencí pro globální giganty jako je Amazon, eBay či Zalando.

​VidaXL připravuje obří distribuční centrum

6.2. – Internetový obchod VidaXL otevře na konci letošního roku největší distribuční centrum v Nizozemsku. Areál bude mít rozlohu 100 tisíc metrů čtverečních. Centrum ve Venlo na jihu země zvládne odbavit 60 tisíc objednávek denně.

Labská vodní cesta ESK hlásí nárůst počtu přepravených kontejnerů

6.2. – V roce 2016 znovu stoupl celkový počet kontejnerů přepravených po německé vnitrozemské vodní cestě ESK (Elbe-Seitenkanal). V úseku mezi lodním zdvihadlem Lüneburg v Scharnebecku a propustí Uelzen na říčních lodích proplulo celkem 112 tisíc standardních kontejnerů, o 12 procent více než v předchozím roce. Vysoký nárůst zaznamenaly přepravy kontejnerů z a do Hamburku.

Premiér chce pracovní skupinu k přípravě rychlostní železnice Premium

Premiér chce pracovní skupinu k přípravě rychlostní železnice

6.2. – Předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD) chce vytvořit pracovní skupinu k přípravě vysokorychlostní železnice. Měly by v ní už nyní spolupracovat resorty dopravy, místního rozvoje a životního prostředí, i když jsou první projekty vysokorychlostních tratí teprve ve fázi studií. Sobotka to řekl po jednání s ředitelem Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Pavlem Surým. Kromě vysokorychlostní tratě s ředitelem správy železnic premiér probíral využití zanedbaných nádraží nebo trať na pražské letiště.


​DB Schenker přiváží do Bedřichova jubilejní ročník Jizerské 50

6.2. – Ve dnech 17. až 19. února přivítá Bedřichov největší závod v běžeckém lyžování v České republice, již padesátou Jizerskou 50. Kvalitně fungující zázemí pro 7 500 závodníků z 30 zemí pomáhá vytvořit logistický partner DB Schenker, který do areálu přiveze 30 tun materiálu. Díky svým zkušenostem se tato firma stává rovněž logistickým partnerem celého seriálu SkiTour.

Developer P3 ohlásil úspěšný rok, ve výstavbě bude pokračovat i letos

6.2. – Celkem 269 tisíc metrů čtverečních pronajal v loňském roce developer P3 v České republice. Vedle toho postavil sedm nových budov, jejichž celková plocha dosahuje 120 tisíc metrů čtverečních a obsazenost stoupla 96,82 procenta, To je ve zkratce a v základních číslech rok 2016 pro společnost P3 v České republice. S výsledky seznámili zástupci firmy novináře minulý týden v Praze na tiskové konferenci.

​Přeshraniční internetový prodej je jednou z nejrychleji rostoucích příležitostí pro maloobchod

2.2. - Skutečným fenoménem obchodování ve 21. století se může stát přeshraniční online obchodování. Vyplývá to ze studie společnosti DHL Express, který se zaměřil příležitosti výrazného růstu pro maloobchodníky a výrobce s online nabídkou mezinárodních produktů. Studie se nazývá „Spice Trade“ 21. století: Průvodce přeshraničním internetovým prodejem.

spinner