Aktuálně

Prologis zahájil výstavbu nového parku Prologis Park Prague D1 Ostředek

19.10. – Společnost Prologis, globální lídr v oblasti logistických nemovitostí, vztyčila první pilíře nového parku Prologis Park Prague D1 Ostředek. Ve strategicky situované lokalitě s třicetiminutovým dojezdem do Prahy se budou nacházet dohromady tři budovy. První z nich, distribuční centrum s celkovou plochou 8 800 metrů čtverečních, je aktuálně ve výstavbě a 4 123 metrů čtverečních logistických prostor si v ní již předpronajímá společnost Zeppelin CZ, dealer stavebních, zemědělských a těžebních strojů značky Caterpillar. Pozemky pro budovy 2 a 3 s plánovanými plochami 21 000, respektive 13 000 metrů čtverečních jsou připraveny pro okamžité zahájení výstavby.

SPČR: Vláda musí řešit dodavatelskou krizi v průmyslu i rychlý růst cen energií

18.10. – Svaz průmyslu a dopravy ČR v pondělí 15. října na mimořádné tripartitě představil návrh, jak by vláda mohla pomoci firmám postiženým pocovidovou dodavatelskou krizí opětovným spuštěním programu Antivirus B. Vyzval rovněž vládu, aby připravila opatření, která sníží firmám rychle rostoucí náklady na energii.

LeasePlan: Na západě se již elektromobily ve srovnání s konvenčními auty vyplatí

18.10. – V západoevropských zemích už vychází provoz elektromobilu stejně nebo dokonce levněji než provoz konvenčního auta, v České republice je prozatím situace odlišná. Vyplývá to z aktuálního vydání průzkumu Car Cost Index, který pravidelně zveřejňuje leasingová společnost LeasePlan. Podle studie jsou dnes kompaktní a středně velká elektrická vozidla plně nákladově konkurenceschopná s benzinovými a naftovými vozy ve většině evropských zemí. V několika málo státech, kde elektromobily ještě nejsou cenově konkurenceschopné, se rozdíl v nákladech výrazně zmenšil.

Eurowag má od Ness Czech nové platební řešení pro transportní firmy

18.10. – Řešení PriceTag pro individuální naceňování pohonných hmot, které využívají čerpací stanice pro dopravce a logistické firmy v Evropě a Asii, vyvinul pro Eurowag systémový integrátor Ness Czech. Systém v reálném čase procesuje miliardy cen v různých měnách a umožňuje pružně zavádět nové služby a obchodní modely. Třicítka expertů Ness prací na projektu PriceTag strávila 17 měsíců.

Německý BAG zjistil řadu nedostatků při kontrolách kabotáže a odpočinku řidičů

18.10. – Spolkový úřad pro nákladní dopravu (BAG) provedl v září řadu kontrol. Například 13. září 2021 uskutečnil na 26 kontrolních stanovištích celostátní cílenou kontrolu pravidelného týdenního odpočinku a dodržování kabotážních předpisů. Kontroly se zúčastnilo 104 kontrolních pracovníků silniční a mýtné služby a technických odborníků pro provádění technických kontrol na silnicích. Kontroly pobočky v Mohuči byly prováděny za účasti zásahových jednotek policie, dopravního ředitelství v Darmstadtu.

Nové nízkopodlažní trolejbusy míří z Plzně do Rumunska

18.10. – Nové trolejbusy pro město Târgu Jiu míří v těchto týdnech z plzeňské skupiny Škoda Transportation do jejich nového působiště v Rumunsku. Škodovka pro flotilu celkem 11 nových plně nízkopodlažních vozů dodává kompletní elektrovýzbroj, zajišťuje finální montáž trolejbusů a jejich testování v Plzni. První plně klimatizovaný trolejbus pro rumunské Târgu Jiu plzeňská firma expedovala již v září.

108 Agency získala již potřetí v řadě ocenění HOF Awards 2021

18.10. – Realitně-poradenská společnost 108 Agency získala třetí rok po sobě vítězství v kategorii Best Industrial/Wa­rehouse Real Estate Agency v regionech CEE (Central and Eastern Europe) a SEE (South-East Europe) udílené na prestižních HOF Awards 2021. Šestý ročník slavnostního udílení cen HOF Awards 2021 se uskutečnil v Prague Marriott Hotel jako součást konference CEDEM. Na základě vítězství v soutěži CIJ Awards 2020 v několika kategoriích se 108 AGENCY probojovala do finále a získala prvenství v kategorii Best Industrial/Wa­rehouse Real Estate Agency již třetí rok v řadě.

Bývalý testovací pilot Boeingu byl v kauze strojů 737 MAX obžalován z podvodu

17.10. – Bývalý testovací pilot americké společnosti Boeing byl obžalován z podvodu v souvislosti s kauzou letadel 737 MAX. Podle prokuratury oklamal Federální úřad pro letectví (FAA), když mu zprostředkoval nepřesné a neúplné informace o systému stabilizace letu MCAS, informovala agentura AP. Vadné fungování tohoto systému podle úřadů vedlo k tomu, že dva stroje 737 MAX v letech 2018 a 2019 havarovaly. Nehody si vyžádaly 346 obětí.

V moskevském metru lze platit za jízdu obličejem

17.10. – Moskevské metro ve svých více než 240 stanicích spustilo systém placení jízdného pomocí technologie rozpoznávání obličeje. Podle místních úřadů je moskevské metro první na světě, které takový systém má.

Výstavba dálnice D35 z Hořic do Sadové získala stavební povolení

17.10. – Ministerstvo dopravy vydalo stavební povolení na výstavbu úseku dálnice D35 mezi Hořicemi na Jičínsku a Sadovou na Královéhradecku. Na 10,4 kilometru dlouhou stavbu se vykupují pozemky, zbývá jich získat asi deset procent. Zpracovává se také zadávací dokumentace, uvedl na twitteru generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Radek Mátl.

spinner