Aktuálně

Zpoplatnění silnic v Německu

Německo chce zpoplatnit od roku 2016 všechny silnice

Německo chce zpoplatnit od roku 2016 všechny silnice

BERLÍN (8.7.) – Zahraniční řidiči osobních aut by měli od roku 2016 platit za využívání všech německých silnic. Roční známka by měla stát průměrně 88 eur (kolem 2400 korun), konkrétní cena se bude lišit podle stáří vozu a objemu motoru. Na tiskové konferenci v Berlíně to řekl ministr dopravy Alexander Dobrindt, podle kterého přinese zpoplatnění silnic německému rozpočtu 2,5 miliardy eur (68,5 miliardy korun) za čtyřleté volební období. Poplatky by se citelně dotkly i řidičů z Česka – Německo a ČR mají vzájemně nejdelší, asi 800kilometrovou hranici.

Diskuse: 1 reakce

celý článek

Tunel Blanka

Tunel Blanka se otevře pravděpodobně až na jaře příštího roku

Tunel Blanka se otevře pravděpodobně až na jaře příštího roku

PRAHA (8.7.) – Tunel Blanka se Praze nepodaří otevřít před komunálními volbami. Vyplývá to z vyjádření primátorova náměstka Jiřího Nouzy, podle něhož se tunel neotevře o prvním říjnovém víkendu, jak se předpokládalo. Dodavatel technologické části tunelu, firma ČKD Praha DIZ, při kontrolním dnu na stavbě uvedl, že práce dokáže dokončit až v dubnu 2015. Praha ale podle Nouzy bude usilovat o zkrácení odkladu.

celý článek

Oprava dálnice D1 u Prahy

Mění se systém jízdních pruhů na pražském Barrandovském mostě

Mění se systém jízdních pruhů na pražském Barrandovském mostě

PRAHA (7.7.) – Praha upravila řazení aut v jízdních pruzích a fungování semaforů v takzvané myší díře za Barrandovským mostem. Důvodem je oprava D1 u Prahy, která začne v úterý. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) po Praze chce, aby kamiony z Jižní spojky na Pražský okruh nejezdily po ulici 5. května a D1, ale úsek objely a na okruh najely ze Strakonické. Informoval o tom náměstek primátora Jiří Nouza (TOP 09). D1 má být opravována do konce října.

Diskuse: 1 reakce

celý článek

Nový jízdní řád 2014/2015

ČD chystají railjety do Grazu, přímé denní spojení s Varšavou a další pendolino do Chebu

ČD chystají railjety do Grazu, přímé denní spojení s Varšavou a další
pendolino do Chebu

PRAHA (6.7.) – Příprava jízdního řádu Českých drah na rok 2015, který začne platit 14. prosince letošního roku, je v plném proudu. V současné době jsou k dispozici první návrhy, ke kterým se mohou v některých regionech vyjadřovat občané a obce. Přestože připravené návrhy jízdních řádů mohou doznat ještě značné změny, mimo jiné i z důvodu reálných finančních možností jednotlivých objednatelů, a definitivní podobu bude mít nový Jízdní řád 2015 až na začátku září, lze již nyní představit některé plánované změny v dálkové, především pak v mezinárodní dálkové dopravě.

celý článek

Obnova trati

Mezi Dolní Poustevnou a Sebnitzem se po desetiletích opět rozjely vlaky

Mezi Dolní Poustevnou a Sebnitzem se po desetiletích opět rozjely vlaky

DOLNÍ POUSTEVNA/SEBNITZ (6.7.) – V německém městě Sebnitz se tento týden uskutečnilo slavnostní zahájení provozu na přeshraniční trati do Dolní Poustevny. Znovu se se vrátila pravidelná osobní vlaková doprava. Otevření železničního přechodu umožní zavést novou linku U28, která spojí Děčín, Dolní Žleb, Bad Schandau, Sebnitz, Dolní Poustevnu, Mikulášovice a Rumburk.

celý článek

Platby v dopravě

Bankovní platební karta může plně nahradit jízdenku

Bankovní platební karta může plně nahradit jízdenku

PRAHA (6.7.) – Papírové jízdenky nebo čipové karty typu Opencard mohou být výhodně nahrazeny bezkontaktními platebními kartami. Vyplývá to ze studie Pracovní skupiny pro použití bankovních bezkontaktních karet ve veřejné dopravě. Vzhledem k trendům ve společnosti se bezkontaktní bankovní karty mohou stát odpovědí na požadavky moderních přepravních systémů velkých měst a regionů. Studie hodnotí jak domácí, tak zahraniční způsoby plateb jízdného ve veřejné dopravě.

celý článek

Oprava dálnice u Prahy

ŘSD začne opravovat začátek dálnice D1 od Chodova do Průhonic

ŘSD začne opravovat začátek dálnice D1 od Chodova do Průhonic

PRAHA (4.7.) – Ředitelství silnic a dálnic ČR zahájí v úterý 8. července velkou opravu dálnice D1 na vjezdu do Prahy. Oprava bude probíhat od km 9,4 do km 1,275 mezi Průhonicemi a Chodovem. V každém směru budou zachovány dva jízdní pruhy. První část opravy by měla trvat do konce října 2014. Náklady na opravu vyjdou na 258,3 miliónu korun. Na tomto úseku bude také položen moderní tichý asfalt.

celý článek

Rekonstrukce trati v Praze

Oprava trati z hlavního nádraží na Smíchov začne nejpozději v roce 2023

Oprava trati z hlavního nádraží na Smíchov začne nejpozději
v roce 2023

PRAHA (4.7.) – Důležitá železniční trať mezi pražským hlavním nádražím a Smíchovem by se mohla dočkat přestavby. Správa železniční a dopravní cesty (SŽDC) zadala studii proveditelnosti, která určí nejlepší řešení. Konečnou variantu následně vybere ministerstvo dopravy. Oprava by měla začít nejpozději do roku 2023 a náklady jsou předběžně odhadovány na tři až pět miliard korun. Informoval o tom mluvčí SŽDC Jakub Ptačinský.

celý článek

Žaloba na ČD

RegioJet se připojí k žalobě Leo Expressu na náhradu škody po ČD

RegioJet se připojí k žalobě Leo Expressu na náhradu škody po ČD

PRAHA (4.7.) – RegioJet se k žalobě na náhradu škody po Českých drahách připojí v srpnu. Nyní dokončuje posudky, které k žalobě připojí. Informoval o tom majitel firmy Radim Jančura. Ve středu státního dopravce o náhradu škody zažaloval druhý ze soukromníků na trase Praha – Ostrava, společnost Leo Express (LE). Dráhy po nástupu konkurence na trať výrazně snížily ceny, čímž dorovnaly ceny konkurence. Nové ceny jízdenek ČD jsou ale podle konkurenčních dopravců pod skutečnými náklady.

Diskuse: 1 reakce

celý článek

Tendry na železnici

Na dvou rychlíkových tratích budou nadále provozovat vlaky ČD

Na dvou rychlíkových tratích budou nadále provozovat vlaky ČD

PRAHA (4.7.) – České dráhy získají právo provozovat tratě mezi Libercem a Pardubicemi a mezi Plzní a Mostem na další rok. Podaly lepší nabídku než konkurenční Arriva. Informoval o tom mluvčí ministerstva dopravy Martin Novák. Arriva chtěla státní dráhy o téměř jistý kontrakt připravit a provozovat na obou trasách vozidla Siemens Desiro, půjčené od Deutsche Bahn. Arriva nyní zvažuje, zdali a jakým způsobem by mohla rozhodnutí ministerstva rozporovat.

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další
24. července 2014 12:40
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2014
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobil Tajfun Digital
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.