Aktuálně

Raben Group

Soutěž Tanec s paletami hledá mistra ovládání vysokozdvižné­ho vozíku

Soutěž Tanec s paletami hledá mistra ovládání
vysokozdvižné­ho vozíku

PRAHA (12.5.) – Společnost Raben Group, která je předním poskytovatelem logistických služeb, uspořádala pro své zaměstnance první ročník soutěže řidičů vysokozdvižných vozíků. Soutěž s příznačným názvem ‘Tanec s paletami’ je organizována ve všech zemích, kde společnost působí. Závod byl zahájen v Polsku, pak následovala Ukrajina, Maďarsko a nedávno, 18. dubna 2015, proběhl i v České republice. Do prvního ročníku soutěže se zapojilo přes 100 řidičů vysokozdvižných vozíků z celkem 33 poboček firmy Raben Group.

celý článek

Operační program Doprava

ČR může získat z OPD 2 až 125 miliard korun

ČR může získat z OPD 2 až 125 miliard korun

BRUSEL/PRAHA (12.5.) – Evropská komise (EK) schválila Operační program Doprava pro období 2014 – 2020. České republice umožní čerpat z evropských fondů až 4,7 miliard eur (asi 125 miliard korun) na rozvoj silniční a železniční infrastruktury. Ministerstvo dopravy tímto krokem úspěšně završilo intenzivní vyjednávání s Evropskou komisí o podobě programu. Podařilo se ho prosadit prakticky v těch parametrech, které ministerstvo EK předložilo.

celý článek

Spojka D8 a R7

MD přislíbilo peníze na výstavbu spojky D8 a R7

MD přislíbilo peníze na výstavbu spojky D8 a R7

PRAHA (11.5.) – Ministerstvo dopravy přislíbilo Středočeskému kraji prostředky na vybudování silničního propojení teplické dálnice D8 a chomutovské rychlostní silnice R7. Pokud čtyřmiliardový projekt, který má částečně nahradit severní obchvat Prahy, posvětí vláda, kraj začne okamžitě s přípravnými pracemi. Novinářům to řekl hejtman Miloš Petera po jednání s ministrem dopravy Danem Ťokem.

celý článek

Všejanská spojka

MD uvažuje o výstavbě rychlejšího železničního spojení do Mladé Boleslavi

MD uvažuje o výstavbě rychlejšího železničního spojení do Mladé
Boleslavi

PRAHA (11.5.) – Ministerstvo dopravy prověří možnost výstavby takzvané Všejanské spojky, která by zlepšila železniční spojení mezi Prahou a Mladou Boleslaví a výrazně pomohla například i lidem v Milovicích na Nymbursku. Po jednání s ministrem dopravy Danem Ťokem to řekl hejtman Miloš Petera.

celý článek

Labská vodní cesta

Labskou vodní cestou z Chvaletic proplul obří tanker

Labskou vodní cestou z Chvaletic proplul obří tanker

PRAHA (11.5.) – V minulých dnech využila labskou plavební cestu z Chvaletic směrem k česko-německé hranici u Děčína jedna z největších říčních lodí, která kdy u nás byla postavena. Jednalo se o říční tanker, jehož střední část byla spuštěna na vodu v loděnici Lhotka u Lovosic, odkud ji tlačný remorkér dopravil do Chvaletické loděnice k dokončení. Odtud osmdesát metrů dlouhý tanker zamířil do Magdeburku, aby plavbou po německých kanálech ulehčil německé silniční dopravě.

celý článek

Mýtné na dálnicích

Ministr dopravy chce zrušit placení mýtného na pěti úsecích dálnic

Ministr dopravy chce zrušit placení mýtného na pěti úsecích dálnic

PRAHA (11.5.) – Ministr dopravy Dan Ťok navrhuje, že by motoristé na pěti úsecích dálnic a rychlostních komunikací nemuseli platit za jejich použití. Šlo by asi o 30 kilometrů dálnic a rychlostních komunikací. Ťok to řekl v Partii v TV Prima. Vládě chce tento návrh předložit v nejbližších týdnech.

celý článek

Výběrové řízení

MD hledá zpracovatele dat z oblasti dopravy

MD hledá zpracovatele dat z oblasti dopravy

PRAHA (11.5.) – Ministerstvo dopravy vypsalo veřejnou soutěž na zpracovávání dopravních statistik. Hodnotu zakázky úřad odhadl na osm milionů Kč bez DPH. Vítěz bude informace ze železniční, autobusové, vodní a letecké dopravy pro ministerstvo sbírat a vyhodnocovat od letošního 4. čtvrtletí do konce roku 2017. Informoval o tom mluvčí úřadu Zdeněk Neusar.

celý článek

Rating ČD

ČD obhájily rating v investičním pásmu na stupni Baa3

ČD obhájily rating v investičním pásmu na stupni Baa3

PRAHA (11.5.) – České dráhy obhájily u agentury Moody's investiční rating na stupni Baa3, a zůstaly tak nadále v investičním pásmu. Výhled ratingu je stabilní, což znamená, že Moody's v dohledné době nepočítá se změnou hodnocení. Vyplývá to z informací ratingové agentury. Stupeň Baa3 drží železniční dopravce od loňského května a představuje poslední stupeň nad spekulativním pásmem.

celý článek

Mýtné v Německu

Spolková rada dala zpoplatnění německých dálnic od roku 2016 zelenou

Spolková rada dala zpoplatnění německých dálnic od roku 2016 zelenou

BERLÍN (11.5.) – Německo od příštího roku zavede mýtné na dálnicích pro osobní auta z Německa i ze zahraničí. Příslušný zákon, kterému už dříve dal zelenou Spolkový sněm, schválila i Spolková rada. Horní komora, která zastupuje německé spolkové země, nemohla zavedení mýtného vetovat, mohla ale docílit odložení jeho platnosti.

celý článek

Silniční váhy

Ve Velkém Meziříčí odhalí přetížené kamiony nové silniční váhy

Ve Velkém Meziříčí odhalí přetížené kamiony nové silniční váhy

JIHLAVA (7.5.) – Na silničním průtahu Velkým Meziříčím začíná kraj vážit přetížené kamiony. Dynamické váhy, které dokážou auta zvážit za jízdy, jsou napevno zabudované do silnice II/602. Řidiči kamionů ji prý také zneužívají pro objíždění mýtných bran na sousední dálnici D1. Za automatické váhy kraj zaplatil čtyři miliony korun. Na Vysočině to je pilotní projekt, řekl hejtmanův náměstek Libor Joukl.

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další
29. května 2015 19:58
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2015
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobilo Vergilio
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.