DN č. 17 - Mezinárodní kamionová doprava, Autobusy, Veřejná doprava 

Aktuálně

​Přístavní balíček se dočkal rámcové shody klíčových institucí Premium

​Přístavní balíček se dočkal rámcové shody klíčových institucí

18.7. - Na třetí pokus se to podařilo: vyjednavači evropských institucí se konečně rámcově shodli na hlavních tezích reformy přístavního balíčku. Jednání mezi Evropskou komisí, Evropským parlamentem a ministry dopravy členských zemí EU vyústila ve formální dohodu, nicméně konečný souhlas ze strany EP závisí na stanovisku „antimonopolního” Generálního ředitelství EK, které nedávno předložilo návrh regulace finanční pomoci pro námořní přístavy.

​Řecké železnice získá italská státní železniční společnost FS Premium

​Řecké železnice získá italská státní železniční společnost FS

15.7. – Novým majitelem řecké železniční společnosti TRAINOSE se stane italská státní železnice Ferrovie dello Stato (FS), která za ní zaplatí 45 milionů € (1,2 miliardy Kč). Italský přepravce byl jediným uchazečem, který předložil závaznou nabídku. Prodej železnice je součástí privatizačního programu, který je jednou z klíčových podmínek záchranného programu pro silně zadlužené Řecko.

​Drážní úřad letos schválil celkem pět nových typů drážních vozidel

15.7. – Během prvního pololetí tohoto roku schválil Drážní úřad pět nových typů drážních vozidel. Ve všech případech došlo po posouzení k jejich schválení a vozový park na dráhách je tak opět o něco bohatší. Úřad se také zabýval žádostmi o schválení modernizací drážních vozidel, ty posuzoval celkem ve 42 případech.

​DKV slaví čtvrt století v České a Slovenské republice

15.7. – Společnost DKV EURO SERVICE na českém a slovenském trhu úspěšně působí již 25 let. „Ze skromných začátků, kdy jsme obsluhovali řádově desítky zákazníků, jsme vyrostli na univerzální servisní firmu pro dopravce, pokrývající kompletní spektrum činností od financování nákupu pohonných hmot přes veškeré služby spojené s registrací a úhradou mýta až po vývoj a nabídku online nástrojů pro správu vozových parků,“ uvádí Ondřej Pavlík, výkonný ředitel české a slovenské pobočky DKV.

Přidružení Gruzie k EU oživí tamní logistiku i dopravní sektor Premium

Přidružení Gruzie k EU oživí tamní logistiku i dopravní sektor

15.7. – I přes Brexit se zdá, že Evropská unie svou zajímavost neztrácí. Gruzie je od 1. července jejím přidruženým členem a především mladá generace má velká očekávání. Tamní experti doufají v narůstající hrubý domácí produkt (HDP), zvýšení výměny zboží s členskými státy Unie a přiblížení evropským standardům.

​Dálnice D1 mezi Prahou a Mirošovicemi oslavila 45. výročí

15.7. – V úterý 12. července uplynulo přesně 45 let od zprovoznění našeho prvního dálničního úseku Praha – Mirošovice. Dnes má česká dálniční síť rozsah přes 2000 kilometrů a další dálnice se stavějí nebo se jejich výstavba připravuje.

​Geis otevřel novou pobočku na Slovensku

15.7. – Hlavním důvodem k rozšíření slovenské přepravní sítě skupiny Geis o novou pobočku, která byla otevřena 1. července letošního roku v Košicích, bylo další zefektivnění přepravních služeb v souvislosti s nárůstem objemů zásilek a zvýšením obchodních aktivit skupiny na východním Slovensku.

DB Schenker otevírá nová logistická centra v Turecku

14.7. – Ve městě Bursa vzdáleném 70 kilometrů od turecké metropole Istanbul byl uveden do provozu nový logistický terminál s plochou devět tisíc metrů čtverečních. Největší turecké město Istanbul s 15 miliony obyvatel totiž představuje velmi důležitou obchodní křižovatku a nejvýznamnější dopravní uzel v Turecku.


​DACHSER investuje miliony eur do skladových kapacit v Evropě

14.7. – Vybudováním nových prostor v Rakousku, Francii a Německu posiluje mezinárodní logistický provider DACHSER svoji kontraktní logistiku po celé Evropě. Integrované logistické služby včetně přepravy, skladování a služeb s přidanou hodnotou tak budou nyní k dispozici ve více lokalitách.

​AWT připravuje další kurz pro strojvedoucí, účastníci ho budou mít zdarma

14.7. – Mezinárodní dopravní společnost AWT otevře na podzim tohoto roku další kurz pro strojvedoucí. Bude ho opět organizovat na vlastní náklady, pro účastníky tedy zdarma. Kurz navazuje na letošní úspěšně ukončené školení nových strojvedoucích, které AWT poprvé pořádala vlastními silami. Zároveň skupina AWT nabízí desítky volných míst na další pozice v celé České republice.

spinner