Aktuálně

​MD poskytne na podporu alternativních paliv 130 milionů korun

13.11. – Do roku 2021 budou mít řidiči v Česku k dispozici dalších 125 rychlodobí­jecích stanic pro elektromobily. Jejich vybudování podpoří ministerstvo dopravy z evropských prostředků. Z Operačního programu Doprava na ně může putovat až 130 milionů korun v rámci podpory infrastruktury pro alternativní paliva.

​Při přepravě svítidel jsou rozhodující včasné a přesné informace

13.11. – Společnost cargo-partner již více než tři roky poskytuje pro maďarského výrobce a prodejce svítidel Rábalux přepravu jeho výrobků z Číny do Maďarska. Tato efektivní spolupráce je založena na spolehlivých informacích a přesné koordinaci dodávek.

​Balíček mobility je podle IRU nedodělkem Premium

​Balíček mobility je podle IRU nedodělkem

13.11. – Mezinárodní unie silniční dopravy IRU uvítala vydání druhé vlny návrhů tzv. „Balíčku mobility“, které zveřejnila Evropská komise. Zástupci silniční dopravy oceňují, že návrhy označují autobusovou dopravu za ekologický a efektivní druh dopravy. Přesto má chystaný nový koncept evropské mobility stále viditelné slabiny, na něž poukazuje nový poziční dokument IRU.

​RegioJet otevře na pražském hlavním nádraží již třetí prodejní místo

13.11. – O více než 40 procent vzroste oproti současnosti počet dálkových spojů, které bude RegioJet vypravovat od nového jízdního řádu. Ten vstoupí v platnost v neděli 10. prosince. Vlaky RegioJet zamíří nově z Prahy do Vídně, Opavy a dalších míst v České republice a na Slovensku – na devět spojů v každém směru vzroste počet vlaků RegioJet mezi Prahou a Brnem.

​LOG-IN 2017 nabitý logistickými inovacemi přinesl rekordní zájem účastníků

13.11. – Celodenní program tvořený pěti atraktivními případovými studiemi, pěti inspirativními inovacemi a dvěma panelovými diskusemi na vysoce aktuální témata hýbajícími světem logistiky. To vše přinesl 14. ročník fóra LOG-IN, který se konal v reprezentativních prostorách Kongresového centra ČNB v Praze. Prestižní akce se ve středu 18. října 2017 zúčastnilo více než 220 odborníků a manažerů z řad poskytovatelů i uživatelů logistických služeb.

​Nejkrásnějším nádražím jsou severočeské Doksy

13.11. – Nejkrásnějším českým nádražím se v letošním roce staly Doksy v Libereckém kraji. Pro nádraží známé především takzvanou Hraběcí čekárnou s vymalovanými obrazy Máchova jezera a zámku v Doksech, ležící na trati mezi Bakovem nad Jizerou a Českou Lípou, hlasovalo 1602 lidí. Na druhém místě se umístily Třebívlice s 1429 hlasy. Na vyhlášení výsledků to oznámili pořadatelé ankety z Asociace Entente Florale CZ.

​Mall Group představil jedno z nejmodernějších logistických center v Evropě

13.11. – Společnost Mall.cz představila v Jirnech u Prahy logistické centrum, které patří mezi nejmodernější v Evropě. Disponuje plochou 50 tisíc metrů čtverečních, je škálovatelné na odbavení 150 tisíc kusů zboží denně a využívá nejmodernější technologie, které umožňují plynulé a rychlé odbavení zásilek.

​V Jenči byly dokončeny tři nové haly společnosti Gebrüder Weiss

13.11. – Společnost Gebrüder Weiss rozšířila své sídlo v Jenči u Prahy. Tři nové skladovací haly s celkovou plochou devět tisíc metrů čtverečních byly v říjnu úspěšně dokončeny a v nových prostorách jsou již uskladněné zásilky. Logistická společnost tím zdvojnásobila své kapacity překládky a logistiky v tomto sídle celkem na téměř 18 tisíc metrů čtverečních. Investice se vyšplhaly na pět milionů €.

​České dráhy vyhlásí soutěže na nové vlaky za 20 miliard korun Premium

​České dráhy vyhlásí soutěže na nové vlaky za 20 miliard korun

8.11. – České dráhy do konce roku vyhlásí soutěže na nové vlaky za dvacet miliard korun. Jedním z důvodů je snaha uspět v boji s konkurencí po částečném otevření železničního trhu v roce 2019. V tiskové zprávě to oznámil dopravce.

​Odborná konference Linde MH nastínil vývoj ekonomiky i budoucnost robotických vozíků

8.11. – Česká pobočka společnosti Linde Material Handling (Linde MH), světového výrobce manipulační techniky a poskytovatele logistických řešení, uspořádala na konci října pro svoje obchodní partnery zákaznickou konferenci. V prostorách zámku Štiřín se sešly osobnosti z důležitých oborů, například ekonomie, bezpečnostních technologií počítačových sítí, personalistiky, interní logistiky či sportu, aby promluvily o zajímavých tématech. Vystoupili takoví řečníci, jako Miroslav Singer, Václav Jirovský či Martin Doktor.

spinner