Aktuálně

Truck Show Lužnice 2015

Kamiony v Lužnici již tento víkend

Kamiony v Lužnici již tento víkend

LUŽNICE (19.6.) – Tuto sobotu, 20. června, se v jihočeské Lužnici uskuteční již osmnáctý ročník setkání řidičů, dopravců a obdivovatelů kamionů Truck Show Lužnice. Setkání začne dopoledne již tradičně spanilou jízdou po Třeboňsku a po ní bude odstartována řada soutěží. Program budou moderovat Michal Suchánek a Richard Genzer a během dne a večera vystoupí Bloom, Děda Mládek Illegal Band, Turbo Revival, Travesti show Kočky a DJ Coco Jambo. Vstupné zůstává stejné jako v předchozích letech, tedy pro dospělé 200 Kč, pro mladé od 15 do 18 let 100 Kč a pro děti do 15 je vstup zdarma.

celý článek

Převod nádraží

Evropská komise souhlasí s převodem nádraží na stát

Evropská komise souhlasí s převodem nádraží na stát

PRAHA (14.6.) – Ministerstvo dopravy obdrželo souhlasné stanovisko Evropské komise (EK) s úplatným převodem nádražních budov a souvisejícího majetku z Českých drah na stát, s nimž bude hospodařit Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). Převod majetku podle zvolených principů nepředstavuje podle EK nedovolenou veřejnou podporu. Pro ministerstvo dopravy jde o klíčové vyjádření, které dává zelenou této finanční transakci.

celý článek

Czech Raildays 2015

Železniční svět míří do Ostravy

Železniční svět míří do Ostravy

OSTRAVA (14.6.) – Mezinárodní veletrh drážní techniky Czech Raildays 2015 se od 16. do 18. června uskuteční v Ostravě. Jediná akce svého druhu v České republice, která se letos koná pošestnácté, představí novinky ze světa železniční i městské kolejové dopravy. Informoval o tom manažer veletrhu Stanislav Zapletal.

celý článek

Vývoj ceny nafty

DKV:Cena nafty bude v létě stagnovat či mírně růst

DKV:Cena nafty bude v létě stagnovat či mírně růst

PRAHA (14.6.) – Cena motorové na nafty u tuzemských čerpacích stanic bude v letních měsících stagnovat nebo jen mírně vzroste na úroveň 32,50 Kč až 33,50 Kč za litr. Loni to bylo v průměru 36,40 Kč. Odhaduje to společnost DKV Euro Service, která poskytuje služby silničním dopravcům. V uplynulém týdnu byla průměrná cena nafty 32,36 Kč za litr.

celý článek

Dostavba D8

Premiér Sobotka: Dálnice D8 bude dokončena včas

Premiér Sobotka: Dálnice D8 bude dokončena včas

LITOCHOVICE (14.6.) – Dálnice D8 přes České středohoří by měla být dokončena v termínu, tedy do konce roku 2016. Řekl to předseda vlády Bohuslav Sobotka po návštěvě místa, kde se na rozestavěnou dálnici na Litoměřicku před dvěma lety sesunul svah. Dokončení dálnice, kterou stát staví už víc než dvacet let, je podle premiéra prioritou vlády, na zprovoznění klíčové komunikace čeká i sousední Sasko.

celý článek

Vysokorychlostní dráha do Německa

Příprava vysokorychlostní dráhy do Německa bude trvat ještě deset let

Příprava vysokorychlostní dráhy do Německa bude trvat ještě deset let

BAD SCHANDAU (14.6.) – Příprava projektu vysokorychlostní železnice, která spojí Prahu, Drážďany a Berlín, zabere ještě minimálně deset let. Po jednání s českým premiérem Bohuslavem Sobotkou a sasko-anhaltským ministerským předsedou Reinerem Haselhoffem během plavby po Labi to řekl saský premiér Stanislaw Tillich. Podle Sobotky oba šéfové vlád východoněmeckých zemí slíbili podpořit prosazení tohoto projektu do dopravního plánu německé vlády. To je klíčové, aby nákladný záměr mohl čerpat peníze z evropských fondů.

celý článek

ČD Cargo

Odbory: ČD Cargo chce propustit 560 zaměstnanců

Odbory: ČD Cargo chce propustit 560 zaměstnanců

PRAHA (14.6.) – Železniční nákladní dopravce ČD Cargo údajně připravuje snížení počtu zaměstnanců o 560 lidí ze stávajících 7300. Při svém vzniku v roce 2007 přitom měla státní akciová společnost 12 500 pracovníků. Uvedla to odborová organizace Federace strojvůdců ČR v otevřeném dopise ministru dopravy Danu Ťokovi. Podle vedení ČD Cargo o propouštění dosud nebylo rozhodnuto.

celý článek

Setkání ministrů dopravy

Jez v Děčíně může dostat povolení až v roce 2019

Jez v Děčíně může dostat povolení až v roce 2019

DRÁŽĎANY (14.6.) – Chystaný plavební stupeň u Děčína, který má pomoci zajistit celoroční splavnost Labe v České republice, může dostat stavební povolení nejdříve v roce 2019. Po jednání se saským protějškem Martinem Duligem v Drážďanech to uvedl český ministr dopravy Dan Ťok. Právě splavnost Labe byla jedním z hlavních témat návštěvy Ťoka a premiéra Bohuslava Sobotky v německé spolkové zemi Sasko, která sousedí s Českem.

celý článek

PKP Cargo

PKP Cargo chce s pomocí AWT expandovat na jih Evropy

PKP Cargo chce s pomocí AWT expandovat na jih Evropy

PRAHA (10.6.) – Polská skupina PKP Cargo chce prostřednictvím nedávno získané české firmy AWT expandovat na jih Evropy. Hodlá nákladní železniční dopravou propojit přístavy na Baltu, v Severním moři a na Jadranu. Z terminálu AWT v Ostravě – Paskově vytvoří svou mezinárodní logistickou základnu. Na tiskové konferenci to řekl předseda představenstva PKP CargoAdam Purwin.

celý článek

Železniční přejezdy

Kampaň ILCAD apeluje na dodržování pravidel na železničních přejezdech

Kampaň ILCAD apeluje na dodržování pravidel na železničních přejezdech

PRAHA (10.6.) – Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) se i letos připojila k celosvětové kampani ILCAD – Mezinárodnímu dni bezpečnosti na železničních přejezdech. Letošní ročník byl věnován střetu osobního vlaku s nákladním vozidlem a následné záchraně zraněných.

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další
30. června 2015 5:28
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2015
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobilo Vergilio
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.