Aktuálně

Německo

Část německé vládní koalice chce změnit zákon o minimální mzdě

Část německé vládní koalice chce změnit zákon o minimální mzdě

BERLÍN (22.1.) – Konzervativní unie CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové chce změnit zákon o minimální mzdě, který v Německu platí teprve od začátku letošního roku. Strana tvrdí, že zákon způsobuje nadměrnou byrokratickou zátěž především malým firmám. Kritizují jej ale i čeští a polští dopravci, kteří si stěžují, že podle jeho ustanovení musejí řidičům za dobu jízdy na německém území vyplácet německou minimální mzdu 8,50 € (235 Kč) za hodinu.

celý článek

Elektronické mýto

Na mýtném se letos podle odhadu vybere 9,5 miliardy korun

Na mýtném se letos podle odhadu vybere 9,5 miliardy korun

PRAHA (22.1.) – Na elektronickém mýtném by se v letošním roce mohlo od kamionů a autobusů vybrat 9,5 miliardy korun. Na setkání s novináři to řekl ředitel mýtného úseku Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Václav Nestrašil. Za meziročním nárůstem je zvýšení mýtných tarifů i zvyšování intenzity dopravy patrné z prvního letošního měsíce.

celý článek

Ministerstvo dopravy

Náměstek Dobeš padl kvůli problémům s registrem vozidel

Náměstek Dobeš padl kvůli problémům s registrem vozidel

PRAHA (22.1.) – Ministr dopravy Dan Ťok odvolal z funkce náměstka Karla Dobeše. Řízením sekce dopravních agend, letectví, kosmických aktivit, dopravní telematiky a informačních a komunikačních technologií dočasně pověřil prvního náměstka Milana Ferance.

celý článek

Letiště Václava Havla

Ruzyňské letiště bude sledovat obličeje cestujících

Ruzyňské letiště bude sledovat obličeje cestujících

PRAHA (20.1.) – Na pražském Letišti Václava Havla zřejmě začne fungovat moderní bezpečnostní systém včetně zařízení, které automaticky rozpozná obličeje cestujících. Návrh na pořízení nových bezpečnostních systémů schválila vláda. Na zvýšení bezpečnosti na letišti půjde podle ministra financí Andreje Babiše 187 milionů korun. Premiér Bohuslav Sobotka uvedl, že projekt by měl být na pražském letišti kompletně dokončen během roku 2016. Následně se podle premiéra projekt vyhodnotí a popřípadě se jeho zavedení doporučí i dalším mezinárodním letištím v krajích.

celý článek

Kontroly na D5

Placení mýtného na D5 se loni meziročně výrazně zlepšilo

Placení mýtného na D5 se loni meziročně výrazně zlepšilo

PLZEŇ (20.1.) – Výrazně méně případů neplacení elektronického mýtného registrovali loni celníci z Plzeňského kraje, kteří spravují po dálnici D1 druhý nejdelší úsek dálnice v Česku. Zatímco v roce 2013 řešili na 145 kilometrech dálnice D5 téměř 3600 případů, zejména u firemních nákladních vozidel, loni jich bylo o 1500 méně. Meziročně naopak vzrostl počet osobních vozů bez dálniční známky, což pokutuje kromě celníků také policie. Informovala o tom mluvčí Celního úřadu pro Plzeňský kraj Jitka Blahutová.

celý článek

Test ETC

Scania je vítězem dalšího nezávislého testu ETC

Scania je vítězem dalšího nezávislého testu ETC

PRAHA (20.1.) – European Truck Challenge (ETC), jinými slovy test těžkých nákladních vozidel od evropských výrobců, je jednou z nejprestižnějších a nejvlivnějších zkoušek organizovaných médii. Špičkové tahače od společností DAF, Iveco, MAN, Mercedes-Benz a Scania se letos seřadily na startu s naprosto shodnými návěsy. Když klání skončilo, společnost Scania byla opět označena za mistra spotřeby paliva – díky nejnižší spotřebě nafty a zároveň nejvyšší dosažené průměrné rychlosti.

celý článek

Test motorů

Motor Drive-E T5 společnosti Volvo Cars patří mezi deset nejlepších motorů roku 2015

Motor Drive-E T5 společnosti Volvo Cars patří mezi deset nejlepších motorů
roku 2015

SOUTHFIELD (20.1.) – Společnost Volvo Cars získala další ocenění za svou mimořádně zdařilou řadu motorů Drive-E. Cena, která byla vyhlášena při příležitosti WardsAuto Outlook Conference v Southfieldu ve státě Michigan, je dalším potvrzením úspěšnosti řady motorů Drive-E značky Volvo.

celý článek

Dopravní infrastruktura

ŘSD chce letos začít stavět přes 100 kilometrů silnic

ŘSD chce letos začít stavět přes 100 kilometrů silnic

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) je připraveno zahájit v roce 2015 celkem 31 nových staveb s celkovou délkou nových komunikací 124 kilometrů. Dalších osm staveb (44 kilometrů komunikací) by mělo být letos dokončeno. Pokud jde o dálnice a rychlostní silnice, plánuje ŘSD v roce 2015 zahájit celkem 12 staveb o celkové délce 87 kilometrů. Vyplývá to alespoň z v lednu zveřejněných plánů.

Další podrobnosti získáte při listování nejnovějším číslem DN, které vychází ve čtvrtek 22. ledna.

celý článek

Ing. Lubomír Fojtů (ŘVC ČR)

„Zahájení výstavby jezů odkládají účelové připomínky“

„Zahájení výstavby jezů odkládají účelové připomínky“

V minulém roce se sice opět ve větší míře rozeběhly investice do vodních cest na území České republiky, cesta k realizaci dvou klíčových projektů nutných pro splavnění Labe až do Pardubic, konkrétně plavebních stupňů Děčín a Přelouč však bude ještě hodně dlouhá. Podle ředitele Ředitelství vodních cest ČR (ŘVC ČR) Lubomíra Fojtů se při přípravě obou projektů objevují stále nové připomínky, které mají charakter účelově bránit jejich realizaci. Aktuální je snaha zařadit obě lokality do seznamu chráněných území, což by přípravu obou projektů dále zkomplikovalo.

Celý rozhovor se ředitelem ŘVC ČR Lubomírem Fojtů si přečtete v DN 4/2015, které vyjdou ve čtvrtek 22. ledna.

celý článek

Přístav Hamburk

Největší kontejnerová loď připlula do Hamburku

Největší kontejnerová loď připlula do Hamburku

Poprvé v historii odbavil přístav Hamburk loď o objemu 19 100 TEU. Gigantické plavidlo CSCL Globe připlulo do přístavu minulý týden. Jedná se o v současnosti největší kontejnerovou loď nasazenou na pravidelné trase mezi Evropou a jihovýchodní Asií. Čína tak letos v Hamburku dále rozšiřuje svou pozici vedoucího obchodního partnera v přepravě kontejnerů. Za loňský rok by podle zatím předběžných odhadů přístavní správy mělo být v obchodu s Čínou dosaženou tří milionů TEU.

Celý článek vyjde v DN 4/2015, které budou čtenářům k dispozici od čtvrtka 22. ledna.

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další
2. února 2015 1:11
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2015
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobilo Vergilio
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.