Aktuálně

Designovaný komisař pro dopravu EU

Slovenský kandidát na eurokomisaře Maroš Šefcovič europoslancep­řesvědčil

Slovenský kandidát na eurokomisaře Maroš Šefcovič
europoslancep­řesvědčil

BRUSEL/PRAHA (10.10.) – Nový slovenský europoslanec Maroš Šefcovič, kterého navrhl budoucí předseda Evropské komise J.C. Juncker za komisaře pro dopravu, zvládl předepsané slyšení v Evropském parlamentu podle ohlasů nad očekávání úspěšně. Při svém slyšení designovaný eurokomisař jasně uvedl, že stejně jako jeho předchůdce, dosud úřadující Siim Kallas nebude tolerovat žádné silniční poplatky, jež budou v rozporu s evropským právem.

celý článek

Dopravní stavby

Vláda schválila plán dopravních staveb za 233 miliard Kč

Vláda schválila plán dopravních staveb za 233 miliard Kč

PRAHA (10.10.) – Vláda premiéra Bohuslava Sobotky tento týden podpořila plán ministerstva dopravy na zahájení dopravních staveb v hodnotě zhruba 233 miliard korun do roku 2016. Mezi 200 stavbami jsou podle dokumentu stavby jihočeských úseků dálnice D3, rychlostní silnice R35 u Opatovic nad Labem, nový úsek dálnice D1 v úseku Přerov – Lipník a dálnice D11 mezi Hradcem Králové a Smiřicemi.

celý článek

Novinky v nabídce British Airways

British Airways nabídnou v zimě čtyři páry letů z Prahy do Londýna

British Airways nabídnou v zimě čtyři páry letů z Prahy do Londýna

PRAHA (9.10.) – Nový zimní letový řád se čtyřmi denními linkami z Prahy, přímý let z Londýna do Kuala Lumpur nebo největší dopravní letadlo Airbus A380 na lince do San Francisca. To jsou novinky, které mohou využít také Češi na palubách letadel British Airways v rámci nadcházejícího letového řádu.

celý článek

Monitoring dopravy

Znečištění na Spořilově bude monitorovat nový systém

Znečištění na Spořilově bude monitorovat nový systém

PRAHA (9.10.) – Od druhé poloviny října se na sloupy veřejného osvětlení na pražském Spořilově rozmístí speciální systém, který bude monitorovat dopady dopravy na životní prostředí. Nová technologie spočívá v senzorické síti, která umožňuje sledování území a měření v reálném čase. Díky tomu by měly být okamžitě k dispozici aktuální informace o stavu škodlivých emisí z dopravy a dalších zdrojů znečištění včetně jejich lokalizace. „Systém by zde měl zůstat až do konce příštího roku,“ informovala jednatelka agentury Conforg Anna Kotěšovcová.

Diskuse: 1 reakce

celý článek

Nový elektrobus

Arriva si pořídila elektrobus pro provoz v Jeseníkách

Arriva si pořídila elektrobus pro provoz v Jeseníkách

OSTRAVA (9.10.) – Společnost ARRIVA MORAVA zahájila provoz elektrobusu, který bude pravidelně obsluhovat kyvadlovou linku z Karlovy Studánky přes Hvězdu až na Ovčárnu a zpět. Elektrobus SOR EBN 10,5 v novém barevném provedení společnosti Arriva (modro-zelená barva v kombinaci s krémovou barvou) bude v provozu celoročně. Základní dobíjení vozidla bude probíhat po ukončení denního turnusu na provozovně v Bruntále. Pro mezidobíjení bude zřízena malá elektrodobíjecí stanice na Hvězdě.

celý článek

Goodyear

Na trh přichází nová pneumatika Goodyear UltraGrip 9

Na trh přichází nová pneumatika Goodyear UltraGrip 9

PRAHA (9.10.) – Společnost Goodyear koncem září oznámila, že uvádí na trh devátou generaci zimních pneumatik ze své řady UltraGrip. Nová pneumatika je dostupná od zimní sezony 2014. UltraGrip 9 je k dostání ve 33 rozměrech od 14 do 16 palců a je určena pro malá až střední vozidla. Pneumatika nahrazuje úspěšný model UltraGrip 8, který byl v posledních třech letech osazen na více než sedm miliónů vozů.

celý článek

Modernizace plavidel

V rámci 5. kola výzvy pro modernizaci plavidel je k dispozici 30 milionů korun

V rámci 5. kola výzvy pro modernizaci plavidel je k dispozici
30 milionů korun

PRAHA (7.10.) – Odbor plavby Ministerstva dopravy vyhlásil ve spolupráci s odborem fondů EU dne 15. září 2014 tak zvané 5. kolo výzvy pro předkládání projektů v rámci modernizace plavidel. Stalo se tak na základě programové dokumentace Modernizace plavidel vnitrozemské vodní nákladní dopravy, ev. č. 127 550 (dále jen modernizace plavidel) a do 31. října 2014 mohou provozovatelé a vlastníci vnitrozemských nákladních plavidel evidovaných v Plavebním rejstříku České republiky (bez ohledu na státní příslušnost vlastníka/pro­vozovatele) předkládat Ministerstvu dopravy projektové žádosti.

celý článek

Kontrola dálničních přivaděčů v Ostravě

Antonín Prachař: Stav mostů v Ostravě-Přívoze je žalostný

Antonín Prachař: Stav mostů v Ostravě-Přívoze je žalostný

OSTRAVA (7.10.) – Ministr dopravy Antonín Prachař se v pondělí 6. října na místě seznámil se stavem mostních přivaděčů v Ostravě-Přívoze. Inspekce potvrdila, že přijaté rozhodnutí o omezení provozu bylo jednoznačně správné a vážné stavební vady je nutné odstranit. Ministr dopravy očekává, že společnost Eurovia, která je zhotovitelem stavby, bude technický stav těchto mostních přivaděčů řešit se vší odpovědností a v co nejkratším čase.

Diskuse: 1 reakce

celý článek

ŘSD

Ministr dopravy stále hledá řádného šéfa ŘSD

Ministr dopravy stále hledá řádného šéfa ŘSD

PRAHA (7. 10.) – Situace ve vedení Ředitelství silnic a dálnic, které vede pověřená ředitelka, je dočasná, není ideální a je potřeba ji v co nejbližší době změnit. Potvrdil to ministr dopravy Antonín Prachař. Termín, kdy by ŘSD mohl nový generální ředitel převzít, nicméně neuvedl. Na ředitelství silnic se od začátku letošního roku vystřídali čtyři šéfové.

celý článek

Elektronické mýto

Projektový manažer k mýtu prý bude známý za týden

Projektový manažer k mýtu prý bude známý za týden

PRAHA (7. 10.) – Výsledek tendru na projektového manažera, který státu pomůže s výběrem poskytovatele elektronického kamionového mýtného, bude známý během příštího týdne. Samotná soutěž na nového poskytovatele elektronického mýtného poté, co skončí smlouva se společností Kapsch, se tak dá ještě stihnout. Informoval o tom ministr dopravy Antonín Prachař.

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další
26. října 2014 5:19
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2014
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobil Tajfun Digital
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.