Aktuálně

Ministerstvo dopravy

Ministr Prachař chce zlepšit dopravní spojení s Rakouskem

Ministr Prachař chce zlepšit dopravní spojení s Rakouskem

VÍDEŇ (9.4.) – Ministr dopravy Antonín Prachař jednal o dokončení kvalitního dopravního spojení s Rakouskem. Se svou rakouskou kolegyní Doris Buresovou se ve Vídni dohodl na přípravě mezistátních smluv týkajících se zlepšení silničního propojení obou zemí. „Dohodli jsme se na tom, že expertní týmy připraví mezivládní dohodu o místě propojení R3 a S10 a mezistátní smlouvu o výstavbě hraničních mostů na R52 a A5," řekl Prachař. „Kvalitní dopravní spojení Rakouska s Českou republikou by mělo být samozřejmostí a pomůže k napojení české infrastruktury na evropskou dálniční síť," upozornil.

celý článek

Kanál Dunaj-Odra-Labe

Experti a vědci brání vodní koridor Dunaj-Odra-Labe

Experti a vědci brání vodní koridor Dunaj-Odra-Labe

PRAHA (9.4.) – Skupina 41 vědců a expertů z oblasti dopravy, vodohospodářství, hydrometeorologie, geologie, energetiky, ekonomie, urbanismu a životního prostředí zabývajících se otázkami možného dokončení vodního koridoru Dunaj-Odra-Labe, mezi nimiž jsou rektoři, děkani, profesoři a další odborníci, reaguje na prohlášení poradního orgánu Akademie věd ČR – Komise pro životní prostředí, která tento projekt koncem února odsoudila jako „neekonomický, nesociální a neekologický“. Experti považují takové vyjádření poradního orgánu AV ČR za politováníhodné, které snižuje důvěryhodnost této instituce.

Diskuse: 1 reakce

celý článek

Nové autobusy Mercedes-Benz

Dopravce ČSAD Slaný investoval do ekologičtějších autobusů

Dopravce ČSAD Slaný investoval do ekologičtějších autobusů

PRAHA/SLANÝ (9.4.) – Společnost ČSAD Slaný a.s., člen skupiny ICOM transport, nakoupila v březnu 2014 s podporou ROP Střední Čechy 12 bezbariérových linkových autobusů MB Intouro splňujících emisní limity Euro 6. Kdo zná postoj vedení skupiny ICOM transport k ekologickým aspektům dopravy, není překvapen, že jako první v České republice investuje ve větším měřítku do technologie Euro 6 v linkových autobusech.

celý článek

Ekologická vozidla

Obnova vozového parku veřejné správy za ekologická vozidla vázne

Obnova vozového parku veřejné správy za ekologická vozidla vázne

PRAHA (9.4.) – Programu obnovy vozového parku veřejné správy za ekologická vozidla na roky 2009 až 2013 definoval povinnost orgánů veřejné správy mít podíl ekologických vozidel na celkově využívaném vozovém parku do konce roku 2013 ve výši nejméně 25 procent. Ačkoliv cílem programu bylo také to, aby státní správa šla příkladem všem občanům a společnostem a deklarovala tak zájem o zlepšování našeho životního prostředí, ani minimální závazek, který si sama uložila, za celých pět let nesplnila. Většina ministerstev si tato vozidla nepořídila.

celý článek

Lodní doprava v Praze

Nové zdymadlo u Dětského ostrova má být hotové do roku 2019

Nové zdymadlo u Dětského ostrova má být hotové do roku 2019

PRAHA (9.4.) – Nové zdymadlo u pražského Dětského ostrova, které má ulehčit přetížené smíchovské plavební komoře, bude rekreační plavidla a parníky s turisty odbavovat nejdříve v roce 2019. Informoval o tom Jan Bukovský, mluvčí Ředitelství vodních cest (ŘVC), které je investorem stavby za zhruba 650 milionů korun. Ředitelství v současnosti zpracovalo dokumentaci k posouzení dopadů vodního díla na životní prostředí. Pokud získá kladný posudek ministerstva životního prostředí, mohly by se stavební práce zahájit v roce 2017.

celý článek

Alternativní paliva

Spotřeba LPG v roce 2013 vzrostla o 12,5 procenta

Spotřeba LPG v roce 2013 vzrostla o 12,5 procenta

PRAHA (9.4.) – Spotřeba LPG (zkapalněného ropného plynu) v České republice loni vzrostla o 12,5 procenta na 234 tisíc tun. Vyplynulo to ze statistik za rok 2013, které zveřejnilo Ministerstvo průmyslu a obchodu. Odborníci růst připisují především sílícímu zájmu o LPG jako alternativního pohonu pro automobily.

celý článek

CZ LOKO

CZ LOKO prodalo na východ už 150 lokomotiv

CZ LOKO prodalo na východ už 150 lokomotiv

ČESKÁ TŘEBOVÁ (8.4.) – Jubilejní 150. paket lokomotiv odeslala akciová společnost CZ LOKO v samém závěru března svým zákazníkům z východoevropských zemí. Tato sada komponentů byla určena pro lokomotivu TEM TMH 057, kterou si objednal estonský nákladní železniční přepravce EVR Cargo. Ten je dceřinou firmou státní železniční společnosti Eesti Raudtee.

celý článek

DB Schenker

DB Schenker a Maxell Europe prodlužují logistickou spolupráci

DB Schenker a Maxell Europe prodlužují logistickou spolupráci

PRAHA (7.4.) – Společnost Maxell Europe pokračuje ve spolupráci s logistickou společností DB Schenker. Toto partnerství zahrnuje správu evropského distribučního centra v Nizozemí, zajištění východoevropských trhů prostřednictvím maďarského centrálního skladu a toky zboží mezi jednotlivými sklady.

celý článek

Fiat Group

Středoevropský Fiat má nového generálního ředitele

Středoevropský Fiat má nového generálního ředitele

PRAHA – Novým generálním ředitelem společnosti Fiat Group Automobiles Central and Eastern Europe Kft. byl jmenovaný pan Filiberto Barbero (51), který s okamžitou platností přebírá vedení maďarského, českého i slovenského trhu.

celý článek

Návštěva premiéra Sobotky na Zlínsku

Rozvoj průmyslové zóny v Holešově vyžaduje dostavbu R49

Rozvoj průmyslové zóny v Holešově vyžaduje dostavbu R49

HOLEŠOV (7.4.) – Výstavba rychlostní komunikace R49 je základním předpokladem pro rozvoj průmyslové zóny v Holešově na Kroměřížsku. V Holešově to řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), který je na návštěvě Zlínského kraje. Zóna měla být jedním z největších průmyslových parků v zemi, investovalo se do ní 1,7 miliardy korun, zatím v ní svůj závod postavila jediná firma. Základní infrastruktura zóny byla dokončena už v listopadu 2009.

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další
25. dubna 2014 3:53
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3.
tel. +420 222 723 881, fax +420 222 729 228
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2014
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobil Tajfun Digital
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.