Aktuálně

Práva cestujících v železniční dopravě

Tři soudní judikáty jsou příkladem pro podobné případy

Tři soudní judikáty jsou příkladem pro podobné případy

PRAHA (8.9.) – Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1371/2007 o právech a povinnostech cestujících v železniční přepravě (dále jen nařízení 1371/2007) sice pochází už z roku 2007, rozsudky, které by však řešily problémy související s výkladem tohoto dokumentu, však nejsou příliš frekventované, jako například v osobní letecké dopravě. Soudní dvůr EU (SD EU), který je povolán k závaznému výkladu právních aktů EU, zatím vydal dosud tři rozsudky, které se tohoto nařízení týkají – dva přímo a jeden nepřímo.

Celý text vyjde v DN 37/2014, které budou čtenářům k dispozici od čtvrtka 11. září.

celý článek

Elektronické mýtné

Komise pro výběr poradce se sejde tento týden

Komise pro výběr poradce se sejde tento týden

PRAHA (8.9.) – Tento týden se sejde komise pro hodnocení nabídek v zadávacím řízení na projektového manažera soutěže na dodavatele Systému elektronického mýta po roce 2016 a zahájí hodnocení předložených nabídek. Minulý týden to oznámil tiskový mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold. Komisi, v níž jsou především zástupci resortu a akademické obce, ustavil ministr dopravy Antonín Prachař ve čtvrtek 28. srpna, bezprostředně poté, co ministerstvo vypořádalo námitky uchazečů soutěže k zadávací dokumentaci.

Další informace si přečtete v DN 37/2014, které vycházejí ve čtvrtek 11. září a v aktuálním zpravodajství Dopravních novin na webu www.dnoviny.cz.

celý článek

Nové linky do Itálie

DACHSER provozuje dvě nová přímá spojení do Itálie

DACHSER provozuje dvě nová přímá spojení do Itálie

PRAHA (5.9.) – Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic zavedl nové přímé denní linky sběrné služby do dvou nejdůležitějších průmyslových center v severní Itálii – do Verony a Milána. Nová spojení reagují na zvyšující se exportní a importní aktivity spojené s jižní Evropou. „Nové přímé spojení do Itálie nyní kombinuje dvě destinace a v našem doručovacím režimu targospeed jsme tak schopni zajistit doručení zásilek do celé severní a střední Itálie do 48 hodin,“ říká Ing. Jan Polter, obchodní a marketingový ředitel DACHSER Czech Republic.

celý článek

Stanice na CNG v ČR

Počet plnicích stanic na CNG velmi rychle narůstá

Počet plnicích stanic na CNG velmi rychle narůstá

PRAHA (5.9.) – Počet plnicích CNG stanic na území České republiky v poslední době velmi rychle narůstá. V minulých letech docházelo k nárůstu nových plnicích stanic CNG v řádu jednotek, nyní se staví po desítkách. Stanice CNG nyní vznikají už i na běžných čerpacích stanicích – pouze přidáním stojanu na CNG – a proto si toho nemusí každý všimnout. Vyplývá to z údajů Českého plynárenského průmyslu.

celý článek

Provoz rychlíků mezi Plzní a Mostem

Arriva nabídla nižší cenu za provoz trati z Plzně do Mostu

Arriva nabídla nižší cenu za provoz trati z Plzně do Mostu

PRAHA (5.9.) – Společnost Arriva nabídla za roční provoz rychlíkové trati z Plzně do Mostu o 3,4 milionu korun nižší cenu než České dráhy. Celkem dopravce požaduje za provoz od státu dotaci 37,3 milionu korun. V tiskové zprávě to uvedlo ministerstvo dopravy. Dá se proto předpokládat, že zakázku na provoz trati na příští rok získá.

celý článek

Dopravní infrastruktura

Stavbu silnic prý zdržuje nepřipravenost projektů

Stavbu silnic prý zdržuje nepřipravenost projektů

PRAHA (5.9.) – Na stavbu českých silnic a dálnic by měl být v příštích letech dostatek peněz, práce ale mohou váznout na tom, že nebudou hotové územní plány, projekty, stavební povolení nebo vykoupené pozemky. Například pro rychlostní silnici R35 v úseku Opatovice – Časy zatím majitelé neprodali téměř 1400 pozemků. Informoval o tom Ivan Pilný, předseda sněmovního hospodářského výboru.

Diskuse: 2 reakce

celý článek

Letecká doprava v ČR

Největší podíl na českém trhu má ČSA, druhé jsou SmartWings

Největší podíl na českém trhu má ČSA, druhé jsou SmartWings

BRNO (5.9.) – Nesilnějším hráčem na českém nebi je český národní dopravce, společnost ČSA, následují SmartWings, Lufthansa, Aeroflot, easyJet a Air France. Největší počet letů i destinací nabízí také ČSA. Vyplývá to z průzkumu letenkového serveru Aletenky.cz. V současné době působí na českém trhu téměř 50 leteckých společností, které nabízí pravidelné lety. Zhruba 65 procent odletů nabízí klasické společnosti, zbytek ovládají nízkonákladové aerolinie (včetně SmartWings).

celý článek

Hospodaření ČD Cargo

ČD Cargo v prvním pololetí potvrdilo pozitivní výsledky z loňského roku

ČD Cargo v prvním pololetí potvrdilo pozitivní výsledky
z loňského roku

PRAHA (3.9.) – Společnost ČD Cargo realizovala za první pololetí 2014 zisk před zdaněním podle mezinárodních účetních standardů (IFRS) ve výši 723 milionů korun a podle českých účetních pravidel (ČÚP) ve výši 545 milionů korun, což znamená meziročně lepší výsledek o více než 200 milionů korun. Za prvních šest měsíců letošního roku vykázal segment nákladní dopravy zisk po zohlednění odhadované výše daně 540 milionů korun (IFRS).

celý článek

PKP Cargo/AWT

PKP Cargo jedná o koupi českého železničního dopravce AWT

PKP Cargo jedná o koupi českého železničního dopravce AWT

VARŠAVA (3.9.) – Polský nákladní železniční přepravce PKP Cargo podepsal předběžnou dohodu o koupi soukromého provozovatele železniční nákladní přepravy Advanced World Transport (AWT), který působí i na českém trhu. Dohoda umožňuje PKP Cargo zahájit v AWT hloubkovou kontrolu, tzv. due dilligence, a dává jí exkluzivní právo na jednání o převzetí po dobu deset týdnů od zahájení due diligence, uvedla PKP Cargo.

celý článek

Dostavba D8

Termín dokončení D8 v roce 2016 je podle ústeckého hejtmana ohrožen

Termín dokončení D8 v roce 2016 je podle ústeckého hejtmana ohrožen

ÚSTÍ NAD LABEM (3.9.) – Termín dokončení dálnice D8 v roce 2016 je podle hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka (KSČM) ohrožen. Hejtman to řekl na schůzi krajských zastupitelů s tím, že ještě nedostal od ministerstva dopravy podklady k sesuvu na rozestavěném úseku v Českém středohoří. Ministerstvo dopravy požaduje vyhlášení stavu nebezpečí v lokalitě závalu.

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další
16. září 2014 9:23
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2014
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobil Tajfun Digital
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.