DN č. 22 - Kurýrní, expresní a balíkové služby, Logistika pro e-commerce, LUV, Manažerské vozy 

Aktuálně

​Praha chystá výběr projektanta pro pokračování tunelu Blanka Premium

​Praha chystá výběr projektanta pro pokračování tunelu Blanka

16.9. – Praha do konce roku nebo na začátku roku 2017 vypíše výběrové řízení na projektanta, který připraví pokračování tunelu Blanka, takzvanou severovýchodní část městského okruhu. Půjde o investici v řádu desítek miliard korun. Řekl to náměstek primátorky Petr Dolínek. Kdy by se mohlo začít stavět, podle něj bude jasné až ve chvíli, kdy bude projekt hotový.

​MMR má na modernizaci dopravy připraveno 1,6 miliardy korun Premium

​MMR má na modernizaci dopravy připraveno 1,6 miliardy korun

13.9. – Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) má na modernizaci dopravy připraveno 1,6 miliardy korun z evropských fondů. Podpora se týká například výstavby a modernizace přestupních terminálů nebo pořízení nízkoemisních vozidel pro veřejnou dopravu. O podporu lze žádat od 29. září letošního roku do 31. října 2022. Maximální výše podpory na jeden projekt je 99 milionů korun, minimální výše není stanovena.

Tunel Blanka je v provozu rok, chybí návazné stavby a opatření Premium

Tunel Blanka je v provozu rok, chybí návazné stavby a opatření

13.9. – Tunelový komplex Blanka se blíží k prvnímu roku svého provozu. Denně jeho nejvytíženější částí projede až 85 tisíc aut, některým částem města Blanka v dopravě ulevila, jinde se dopravní situace zhoršila. Tunel tak má své zastánce i řadu kritiků, ti poukazují hlavně na to, že měla být spuštěna další dopravní opatření, která by pomohla oblastem, kde auta z Blanky vyjíždějí.

​Praha a Středočeský kraj budou v oblasti dopravy spolupracovat Premium

​Praha a Středočeský kraj budou v oblasti dopravy spolupracovat

13.9. – Problém kamionové dopravy, parkování a dostavby Pražského okruhu mezi D1 a D11 bude Praha řešit společně se Středočeským krajem. Řekl to náměstek pražské primátorky Petr Dolínek. Kraj po dohodě získá zástupce v pracovní skupině zabývající se dostavbou okruhu, kterou zřizuje stát. Zároveň Praha zřídí pracovní skupinu řešící kamionovou dopravu.

​ČLFA slaví 25 let působení na českém trhu

13. 9. – Česká leasingová a finanční asociace (ČLFA), která sdružuje největší poskytovatele leasingu, účelových úvěrů a factoringu, slaví 25. výročí založení. První členská schůze jedné z našich nejstarších finančních oborových institucí proběhla 17. září 1991. Tehdy zastřešovala leasingové firmy z celého Československa a nesla název Asociace leasingových společností ČSFR.

​V Chebu se staví druhá největší logistická hala v ČR pro společnost Tchibo

13.9. – Společnost Tchibo Praha představila v Panattoni Parku Cheb hrubou stavbu první části distribučního centra pro svůj e-shop. Pronajímatelná plocha dosahuje zatím 39 tisíc metrů čtverečních, po dokončení druhé části se však rozšíří na 73 tisíc metrů čtverečních, a budova se tak stane po Amazonu v Dobrovízi druhou největší logistickou halou v České republice.

​Vláda přerušila jednání o rozšíření sítě zpoplatněných silnic Premium

​Vláda přerušila jednání o rozšíření sítě zpoplatněných silnic

13.9. – Vláda přerušila jednání o rozšíření zpoplatněných silnic pro kamiony a autobusy po roce 2019. Informoval o tom tiskový odbor vlády. Plán ministerstva dopravy počítá s rozšířením placených úseků o zhruba tisíc kilometrů silnic první třídy. Má jít o úseky se silnějším kamionovým provozem, na kterých se zavedení výběru ekonomicky vyplatí. Kraje nicméně požadují zavedení mýta i na vybraných částech silnic druhé třídy, které těžká nákladní vozidla využívají k objíždění placených úseků.

​ÚOHS zahájil správní řízení s ministerstvem dopravy kvůli mýtu Premium

​ÚOHS zahájil správní řízení s ministerstvem dopravy kvůli mýtu

13.9. – Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zahájil správní řízení s ministerstvem dopravy kvůli prodloužení smlouvy se společností Kapsch na provoz mýtného systému bez soutěže. Posoudí, zda byl postup resortu v souladu se zákonem. Potvrdil to předseda úřadu Petr Rafaj. 

​Přeprava laboratorních vzorků vyžaduje specifická řešení logistiky Premium

​Přeprava laboratorních vzorků vyžaduje specifická řešení logistiky

13.9. – Bezpečná a spolehlivá přeprava je u zdravotnických laboratorních vzorků jedním z nejdůležitějších parametrů. Proto se vedení předního irského poskytovatele zdravotnických laboratorních služeb, společnosti Biomnis, rozhodlo využít řešení ZetesChronos Proof of Delivery.

​Nadbytek kapacit provází mírný růst cen přeprav

12.9. – Ceny silničních přeprav v Evropě ve druhém čtvrtletí 2016 opět stouply. O 5,3 procenta překonaly průměrnou hodnotu z prvního pololetí. Ve srovnání s druhým čtvrtletím předchozího roku se však propadly o 8,1 procenta. Vyplývá to z aktuální zprávy Transport Market Monitor, kterou připravila poradenská společnost Capgemini Consulting a dodavatel logistického softwaru Transporeon.

spinner