DN č. 20 - MSV Brno 2016, Logistika, Celní služby, Lehká užitková vozidla 

Aktuálně

​Ministerstvo dopravy dostane pět miliard navíc na výstavbu nových kilometrů dálnic

19.8. – Rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury bude posílen o celkem pět miliard korun určených na výstavbu dálnic v příštím roce. Dohodl se na tom ministr dopravy Dan Ťok s ministrem financí Andrejem Babišem. Díky tomu bude možné příští rok zahájit více než desítku dálničních staveb a další projekty na silnici a železnici.

​Počet veřejných čerpacích stanic v ČR roste zejména díky plnicím stanicím CNG a LPG

19.8. – Česká republika je z hlediska hustoty sítě čerpacích stanic na špičce Evropy. Aktuální statistiky Ministerstva průmyslu a obchodu sice ukazují, že celkový počet čerpacích stanic poklesl, ovšem veřejně dostupné stanice stále přibývají již osmým rokem v řadě. Je to dáno zejména zvyšujícím se počtem plnicích stanic LPG a CNG.

​Ústecký kraj vyzve vládu k zařazení D7 u Loun mezi priority Premium

​Ústecký kraj vyzve vládu k zařazení D7 u Loun mezi priority

19.8. – Ústecký kraj vyzve vládu k zařazení dostavby dálnice D7 (dříve R7) u Loun mezi prioritní stavby ČR. Nedokončená trasa se na seznam nedostala, a bude tak potřebovat novou studii vlivu na životní prostředí, což její dokončení oddálí. Kraj také požaduje zvýšení kapacity komunikace, která propojuje celé severozápadní Čechy. Po jednání rady to řekl hejtman Oldřich Bubeníček.

​Děčínská firma Bohemia Cargo letos hlásí nárůst hrubého zisku

19.8. – První polovina letošního roku byla pro zasílatelskou společnost Bohemia Cargo úspěšná. Tržby i počet přepravených zásilek vzrostly, oproti stejnému období loňského roku se hrubý zisk zvýšil o sedm procent. Děčínská společnost vykázala od ledna do června obrat 385 milionů korun a zrealizovala přepravu 31 872 zásilek.

​RegioJet loni hospodařil se ziskem téměř 41 milionů korun

19.8. – Se ziskem 40,9 milionů Kč před zdaněním zakončil své hospodaření v roce 2015 RegioJet, soukromý vlakový dopravce a člen skupiny STUDENT AGENCY podnikatele Radima Jančury. Vyplývá to z konečných auditovaných hospodářských výsledků za rok 2015.

​DB Schenker na podzim spustí vlastní online systém řízení přeprav

15.8. – Rozvoj digitálních inovací, které umožní rychlejší a efektivnější přesun zboží a napomohou dále optimalizovat služby pro zákazníky a partnery. To je cílem exkluzivního pětiletého partnerství DB Schenker s americkou společností uShip, která provozuje online burzu nákladních přeprav. Partnerství se týká pouze evropského trhu a startuje silničními přepravami.

​Hupac úspěšně roste a nabízí více spojů Premium

​Hupac úspěšně roste a nabízí více spojů

15.8. – Švýcarský operátor kombinované dopravy Hupac v prvním pololetí 2016 zvýšil objem přepravy o 12,3 procenta ve srovnání s prvními šesti měsíci loňského roku. „Naše rozvojová strategie je ukazuje jako úspěšná. Pomáhá nám nízká cena pohonných hmot pro motorová vozidla a také oslabování kurzu eura,” řekl generální ředitel Hupacu Bernhard Kunz.

​Leteckou dopravu podle odborníků zřejmě čekají další výpadky Premium

​Leteckou dopravu podle odborníků zřejmě čekají další výpadky

15.8. – Leteckou dopravu pravděpodobně čekají další výpadky podobné potížím amerických aerolinek Delta Air Lines z tohoto týdne. Velcí letečtí přepravci totiž dostatečně neinvestují do modernizace rezervačních systémů, které jsou založené na technologiích pocházejících z 60. let minulého století.

​ČD do modernizace vozidel investovaly přes 31 miliard korun Premium

​ČD do modernizace vozidel investovaly přes 31 miliard korun

15.8. – České dráhy v posledních šesti letech investovaly do modernizace vozidel přes 31 miliardy korun. Třetina vozů je v současnosti vybavená klimatizací, zhruba polovina vlaků má nový systém uzavřených WC. Celkem státem vlastněný dopravce provozuje přes dva tisíce lokomotiv, elektrických a dieselových jednotek a zhruba 2130 osobních vagonů. Řekl to mlluvčí společnosti Petr Šťáhlavský.

​V České Třebové bude další logistické centrum

15.8. – V České Třebové bude další logistické centrum na ploše 4000 metrů čtverečních. Firma CFS Česká Třebová se zabývá přepravou zboží z námořních kontejnerů nejen po Evropě. Informoval o tom starosta Jaroslav Zedník. Kontejnerové překladiště ve městě od roku 2013 provozuje firma Metrans.

spinner