Aktuálně

​Letiště Praha reprezentuje ČR v soutěži European Business Awards

3.2. – Společnost Letiště Praha, a. s., provozovatel Letiště Václava Havla Praha, byla vyhlášena vítězem národního kola prestižní soutěže European Business Awards za oblast Customer Focus. Nyní se svým prezentačním videem reprezentuje Českou republiku v dalším kole soutěže o ceněný status Ruban d’Honneur v kategorii Costumer Focus. Zároveň na webových stránkách soutěže probíhá v této chvíli veřejné hlasování, ve kterém Letiště Praha soutěží o titul Národní vítěz veřejnosti za Českou republiku.

​DACHSER přepravil speciální lokomotivu z Pekingu až do Velimi

3.2. – Mezinárodní poskytovatel logistických služeb DACHSER realizoval přepravu lokomotivy z čínského Pekingu do středočeské Velimi. Speciální kolejové vozidlo o váze 61 tun určené pro údržbu trolejí urazilo z Číny po moři, řece a souši více než 25 700 kilometrů. Pro realizaci této nestandardní zásilky bylo zapotřebí mimo jiné speciální manipulační techniky a know-how divize DACHSER Air & Sea Logistics.

​Maersk Line se stal partnerem protikorupčního programu Premium

​Maersk Line se stal partnerem protikorupčního programu

Nové partnerství s Maersk Line, které poskytlo finanční podporu a záštitu, umožnilo otevření protikorupčních kurzů jako povinné součásti výuky všech studujících. Projekt byl připravován velmi dlouho, první studenti se do kurzů mohou podle právní expertky Maersk Line Kristin Berglundové zapisovat ve druhé polovině roku 2016. „Maersk Line má mnoholeté zkušenosti v boji s korupcí. Partnerství s WMU umožní sdílení našich poznatků a pomůže vybudovat společnou platformu pro spolupráci veřejného a soukromého sektoru při odstraňování korupce,“ dodala Kristin Berglundová.

​Češi nakupují on-line stále častěji, za posledních pět let narostly pravidelné nákupy o polovinu

2.2. – Češi rádi nakupují na internetu. Tento fakt je v roce 2016 již neoddiskutovatelný. Jaký ale je typický český e-zákazník? Jak se postupem času mění a jak vidí sám sebe? A o čem to vypovídá z pohledu e-shopů? Na tyto otázky hledala odpovědi Asociace pro elektronickou komerci (APEK) ve svém pravidelném výzkumu.

​O provoz mýta v Česku má zájem i maďarský výběrčí Toll Services Premium

​O provoz mýta v Česku má zájem i maďarský výběrčí Toll Services

2.2. – O provoz mýtného systému v Česku projevila zájem další společnost. Jde o satelitního výběrčího mýta z Maďarska, společnost National Toll Payment Services PLC. Ministerstvu dopravy nabídla, že bude v tuzemsku mýto spravovat od 1. ledna 2017, kdy končí dosavadní smlouva se společností Kapsch. Úřadu sdělila, že proti dnešním zhruba dvěma miliardám korun za roční provoz mýtných bran dokáže cenu snížit zhruba na polovinu.

Z Prahy se bude řídit provoz na prvních tratích Premium

Z Prahy se bude řídit provoz na prvních tratích

2.2. – Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) zahájila první únorový den provoz tzv. cvičného sálu v nedávno dostavěné budově Centrálního dispečerského pracoviště (CDP) v Praze na Balabence. Jde o jeden z dalších kroků k zahájení dálkového řízení železničního provozu na prvních tratích v Čechách. Výstavba nového pracoviště řízení provozu byla v areálu na Balabence zahájena v dubnu 2014. Dokončení projektu s celkovými náklady 365 milionů Kč je naplánováno na duben letošního roku.


​Rejdařům se vzdaluje šance na vyplacení náhrad za povodně Premium

​Rejdařům se vzdaluje šance na vyplacení náhrad za povodně

2.2. – Provozovatelům tuzemských přístavů a nákladních lodí se dále vzdaluje šance dostat náhrady způsobené povodněmi v roce 2013. Ministerstvo dopravy nemá zhruba 70 milionů korun na vyplacení dotací, které rejdařům vloni slíbil ministr dopravy Dan Ťok. Peníze odmítlo uvolnit ministerstvo financí s odůvodněním, že na odškodnění je již pozdě vzhledem k časovému odstupu od povodní.

​Boeing 737 MAX úspěšně absolvoval svůj první testovací let Premium

​Boeing 737 MAX úspěšně absolvoval svůj první testovací let

2.2. – Letoun Boeing 737 MAX úspěšně absolvoval svůj první testovací let, který trval zhruba tři hodiny. Model 737 MAX je odpovědí americké společnosti Boeing na palivově úsporný letoun A320neo, jehož výrobcem je evropský rival Airbus. Testovací let je dalším krokem k plánovanému zahájení dodávek letadel 737 MAX zákazníkům v roce 2017. Nový stroj je již čtvrtou verzí původního modelu 737, který uskutečnil první let v roce 1967.

​Nejfrekventovanějším letištěm na světě je Dubaj Premium

​Nejfrekventovanějším letištěm na světě je Dubaj

2.2. – Počet cestujících odbavených na mezinárodním letišti v Dubaji loni stoupl o více než desetinu na 78 milionů ze 70,5 milionu v předchozím roce. Z hlediska počtu pasažérů tak letiště zůstalo nejfrekventovanější na světě. Uvedl to jeho provozovatel. Z letiště se v loňském roce díky expanzi místních aerolinek Emirates a flydubai začalo létat do 12 nových destinací. Provoz na dubajském letišti loni navíc zahájily letecké společnosti Air Canada, Eurowings a China Southern.

Díky nové aplikaci M2C je správa budov a majetku jednodušší

2.2. – Při správě objektů dochází k různým typům událostí. M2C přišla jako jedna z prvních společností poskytující integrovaný facility management s bezpečnostní mobilní aplikací M2C SUPPORT pro své klienty, která je ideální nejen pro provozovatele logistických a průmyslových skladů, ale i pro správu administrativních budov a obchodních center. Účelem mobilní aplikace je individuální podpůrný a zároveň kontrolní systém při komunikaci běžných i kritických situací na objektech dle preference jejich důležitosti.

spinner