DN č. 22 - Kurýrní, expresní a balíkové služby, Logistika pro e-commerce, LUV, Manažerské vozy - vychází 26. 10., uzávěrka již 5. 10. !!! 

Aktuálně

​GEFCO v Česku a na Slovensku má společné vedení

12.9. - Společnost GEFCO v České republice a na Slovensku nově řídí Aleksander Raczynski, který poslední čtyři roky vedl pobočku v České republice. Nově vzniklý geografický region má více než 1200 zaměstnanců a díky dynamice hospodářského růstu patří do TOP 3 v rámci celé skupiny GEFCO.

​Stavba další části dálnice D7 by mohla začít příští rok Premium

​Stavba další části dálnice D7 by mohla začít příští rok

12.9. – Do konce příštího roku by mohla začít stavba dalšího úseku dálnice D7 v Ústeckém kraji. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) počítá s rozšířením obchvatu Panenského Týnce na Lounsku na čtyři pruhy, řekl Petr Vacek z úseku výstavby chomutovské pobočky ŘSD. Kompletně má být dálnice dokončena v roce 2023.

​Do integrované dopravy se v Libereckém kraji zapojí i rychlíky Premium

​Do integrované dopravy se v Libereckém kraji zapojí i rychlíky

12.9. – V rámci systému integrované regionální dopravy IDOL bude v Libereckém kraji možné od října cestovat i rychlíky Českých drah. Je to největší a nejvýznamnější rozšíření systému od jeho zavedení v polovině roku 2009.

​Holding Šmídl kupuje NIKA Logistics

7.9. – Český logistický holding Šmídl se v září rozrůstá o dopravní firmu NIKA Logistics. Šmídl zakoupil sto procent jejích akcií od průmyslového holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG). Prodej zahrnuje veškerý hmotný majetek společnosti i obchodní závazky. Šmídl chce NIKA Logistics dále rozvíjet a rozšiřovat. Cena kontraktu je neveřejná.

​Aktuality ze světa 25/2017 Premium

​Aktuality ze světa 25/2017

7.9. – LETECKÁ DOPRAVA – Lucemburská nákladní letecká společnost Cargolux rozšiřuje počet svých existujících afrických destinací o Douala (Kamerun) a Lubumbashi (Demokratická Republika Kongo, DR Kongo). Lety na Lubumbashi startují 15. září 2017, na Douala 3. října 2017. 

​Studie rozhodne o trase nového železničního spojen í Prahy a Liberce

7.9. – Rychlejší železniční spojení do Prahy, nebo modernizaci železničních stanic v Malé Skále, Hrádku nad Nisou, Chrastavě, Turnově a Semilech, sliboval v Liberci ministr dopravy Dan Ťok. Zatímco ale nádraží by se oprav měla dočkat už v příštích čtyřech letech, zrychlení spojení do Prahy bude záležitostí na mnohem delší dobu. Teprve v polovině příštího roku má být hotova studie, kudy trať vést. V minulosti jich už ale byla zpracována více než desítka.

​Opravy dálnice D1 jsou zatím levnější, než stát předpokládal Premium

​Opravy dálnice D1 jsou zatím levnější, než stát předpokládal

7.9. – Práce na rekonstrukci dálnice D1 mezi Prahou a Brnem jsou zhruba v polovině. Dokončených je sedm úseků, které stát vyšly na čtyři miliardy korun, dalších šest úseků za necelých pět miliard Kč je v současnosti nadále rozestavěných. Celkem se má na D1 opravit 21 úseků, zbylých osm úseků se však bude opravovat až v letech 2018 až 2020, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic, které je investorem stavby.

Dalších 19 kilometrů dálnic vedoucích poblíž měst bude od příštího roku bez poplatku

7.9. – Od 1. ledna 2018 vyjme ministerstvo dopravy ze zpoplatnění dalších pět úseků dálnic, které tvoří obchvaty měst nebo přes které vedou silnice prvních tříd. Jedná se například o dálnice kolem Olomouce, Otrokovic, Pohořelic nebo Sokolova. Ministerstvo dopravy tak navazuje na své rozhodnutí z minulých let, kdy ze zpoplatnění vyjmulo 145 kilometrů dálnic, které vedly nedaleko měst.

AVIA představila nový vůz i prostory, v nichž brzy zahájí výrobu

7.9. – Tradiční česká značka AVIA vstupuje znovu na trh. Již na podzim tohoto roku opět zahájí výrobu oblíbených lehkých nákladních vozidel s logem albatrosa v novém provozu v Přelouči. Dnes se na nové adrese automobilky uskutečnilo slavnostní odhalení vozů AVIA a otevření výrobního areálu. Představení nového vozu AVIA řady D emisní třídy Euro 6 s obchodním názvem INITIA se kromě managementu holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) zúčastnila řada vzácných hostů.

Alza, DB Schenker, MD logistika a další inovátoři na fóru LOG-IN 2017

7. 9. – Nadcházející fórum LOG-IN se uskuteční ve středu 18. října 2017 opět v reprezentativních prostorách kongresového centra České národní banky v Praze. Akci obohatí řada špičkových odborníků i firem, kteří se podělí o své kompetence, jak efektivně a inovativně může logistika fungovat.

spinner