Aktuálně

Siemens

Železniční uzel Olomouc zabezpečí jeden z nemodernějších systémů na světě

Železniční uzel Olomouc zabezpečí jeden z nemodernějších systémů
na světě

PRAHA (3.8.) – Síť distribučních trafostanic pro napájení drážních netrakčních zařízení v železničním uzlu Olomouc bude vybavena nejnovější řadou ochran a terminálů Siemens Siprotec 5. Jedná se o první rozsáhlé nasazení této nejmodernější řady ochran v České republice, které je dodáváno včetně engineeringu, výpočtu nastavení ochran a jejich koncepce. Celkově bude instalováno sedm rozvoden 22 kV a šest rozvoden 6 kV.

celý článek

Nové autobusy

Na Pardubicku jezdí nové autobusy dopravce Arriva

Na Pardubicku jezdí nové autobusy dopravce Arriva

PARDUBICE (3.8.) – Společnost Arriva Východní Čechy slavnostně převzala první část dodávky nových autobusů, které budou jezdit převážně na meziměstských linkách na Pardubicku a Chrudimsku. První vozidla už jsou nasazena do provozu, zbytek z celkové dodávky 15 autobusů převezme dopravce během podzimu. Představení a předání vozidel proběhlo v Libchavách za účasti zástupců dopravní společnosti Arriva, výrobce autobusů SOR Libchavy a zástupců Pardubického kraje.

celý článek

Pojistný trh v ČR

Mírné oživení pojistného trhu pokračuje

Mírné oživení pojistného trhu pokračuje

PRAHA (31.7.) – Pojistný trh pozvolna narůstá, ukázaly to statistické výsledky členů České asociace pojišťoven (ČAP) za druhé čtvrtletí letošního roku. Předepsané pojistné se meziročně zvýšilo o 715 milionu korun, což odpovídá 1,2 procentnímu navýšení. Zásluhu na kladném výsledku má stejně jako v předchozím čtvrtletí zejména neživotní pojištění, které posílilo o 1,5 procentního bodu. Růst se projevil i v oblasti životního pojištění, ale jen o pouhých 0,8 procentní­ho bodu.

celý článek

Liberalizace železnice

Materiál k otevírání trhu na železnici půjde do konce srpna na jednání vlády

Materiál k otevírání trhu na železnici půjde do konce srpna na
jednání vlády

PRAHA (31.7.) – Ministerstvo dopravy rozeslalo ve středu 30. července do meziresortního připomínkového řízení materiál k časovému plánu otevírání železničního trhu. Ministr dopravy Antonín Prachař splní svůj závazek a po vypořádání připomínek předloží aktualizovaný plán liberalizace veřejných služeb na železnici vládě ke schválení do konce srpna tohoto roku.

celý článek

Povodně 2013

Obce dostanou přes 300 milionů korun na obnovu vodu poničených komunikací

Obce dostanou přes 300 milionů korun na obnovu vodu poničených komunikací

PRAHA (31.7.) – Ministerstvo dopravy dokončilo hodnocení žádostí obcí o poskytnutí dotace na obnovu místních komunikací zasažených povodněmi v roce 2013. Hodnotící komise doporučila ke schválení ty žádosti, které splnily veškeré podmínky tohoto dotačního programu. K poskytnutí dotace bylo nakonec vedením ministerstva schváleno celkem 93 žádostí v celkové výši 304,7 milionu ko­run.

celý článek

DB Schenker

DB Schenker posiluje svou pozici v Africe

DB Schenker posiluje svou pozici v Africe

PRAHA (31.7.) – Logistický operátor DB Schenker posiluje svou pozici na africkém kontinentu. Po devíti letech spolupráce se společnost Bochimar, Lda stala součástí sítě DB Schenker. DB Schenker dále otevřel novou pobočku v mosambickém Maputu. „Rozvoj DB Schenker v Africe patří mezi důležité body naší růstové strategie,” vysvětluje Dr. Thomas Lieb, předseda představenstva DB Schenker. Podle jeho slov vývoj světové ekonomiky bude podstatně ovlivněn právě africkým kontinentem.

celý článek

Výtluky na silnicích

Letošní nejhorší díra roku je na komunikaci v Praze 10

Letošní nejhorší díra roku je na komunikaci v Praze 10

PRAHA (31.7.) – Nejhorší silniční díra republiky je podle ankety mezi řidiči v pražské ulici U Seřadiště, která bývala dříve nejrychlejší spojkou Michle a Vršovic. Nejhorší výtluky na vozovce volí motoristé na portálu Výmoly.cz. Druhá nejhorší díra je v Brně na ulici Dunajevského, následují Bořkovská ulice v Semilech v Libereckém kraji a výtluky v pražských ulicích U Krbu a Bečovská.

celý článek

Drážní úřad

Novým šéfem Drážního úřadu se stal Jiří Kolář

Novým šéfem Drážního úřadu se stal Jiří Kolář

PRAHA (31.7.) – Drážní úřad povede od srpna bývalý generální ředitel Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Jiří Kolář. Potvrdil to ministr dopravy Antonín Prachař. Na postu šéfa úřadu, který v Česku mimo jiné schvaluje provoz vlaků, vystřídá Jiřího Hanuše, kterého ministr odvolal minulý týden. Do 31. srpna má nový šéf předložit novou koncepci a rozpočet Drážního úřadu.

celý článek

Další změna v ŘSD

Kubiš po čtvrt roce rezignoval na post ředitele ŘSD

Kubiš po čtvrt roce rezignoval na post ředitele ŘSD

PRAHA (31.7.) – Generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Kubiš po čtyřech měsících ve funkci končí. ŘSD dočasně povede šéfka správního úseku a bývalá ředitelka strategie a komunikace Agrofertu Soňa Křítková, dokud se ve výběrovém řízení nepodaří najít nového generálního ředitele. Informoval o tom ministr dopravy Antonín Prachař. Podle jeho slov Kubiš odstoupil poté, co zvážil požadavky, které na něj do budoucna ministerstvo dopravy vzneslo.

celý článek

Tendry ŘSD v roce 2015

ŘSD chce příští rok tendrovat stavby za 38 miliard korun

ŘSD chce příští rok tendrovat stavby za 38 miliard korun

PRAHA (31.7.) – Příští rok pošle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) do veřejných soutěží zakázky za 37,8 miliardy korun. Největší z nich bude pokračování dálnice D11 z Hradce králové do Smiřic, které vyjde na téměř devět miliard korun. Dále pak dva úseky silnice R35 mezi Opatovicemi nad Labem a Časy za 6,5 miliardy a úsek Časy – Ostrov za pět miliard korun. Informoval o tom dnes již bývalý generální ředitel ŘSD Jan Kubiš.

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další
Nepřehlédněte
20. srpna 2014 22:25
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2014
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobil Tajfun Digital
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.