DN č. 7 - Mezinárodní kamionová doprava, Autobusová doprava, LUV, vychází 29.3., uzávěrka již 8.3.! 

Aktuálně

Eurostar spojí Londýn s Amsterdamem za tři hodiny a 41 minut

12.2. – Z Londýna do Amsterdamu se bude možné dostat rychlovlakem Eurostar za tři hodiny a 41 minut. Spojení pod kanálem La Manche začne fungovat od 4. dubna, zpočátku ale pouze ve směru z Británie, uvedl zpravodajský server BBC.

Aktuality ze světa 7/2018 Premium

Aktuality ze světa 7/2018

12.2. – NÁMOŘNÍ DOPRAVA – Managementy tří největších námořních přístavů Francie – Le Havre, Dunquerque a Marseille – jsou s loňským rokem spokojeny. „Haropa“, svazek přístavů Le Havre, Rouen a Paříž, zaznamenal růst o 6 procent při dosaženém překladu 92,2 milionu tun. Dunquerque se dostal po deseti letech přes hranici 50 milionů tun a Marseille při překladu 80,6 milionu tun zůstal jen 0,4 % za loňským výsledkem a dosáhl této stability. V Marseille se snížila množství tekutých hromadných substrátů všeobecně o pět procent a import ropy o 14 procent. Pozitivní vývoj se týkal všech oblastí kromě suchého hromadného zboží. Objem přepraveného tekutého zboží vzrostl o 5 % na 49,7 milionu tun, protože řada rafinerií zakončila své rekonstrukce a obnovený provoz se odrazil ve zvýšení importu ropy o 18 % na 28 milionů tun. Loňský rok byl mimořádným i pro kontejnery a dopravu Ro-Ro. Překládaly se tři miliony TEU, tedy o 14 % více než v roce předchozím. V rámci toho se zvýšil překlad kontejnerů z velkých plavidel z Dálného východu o 39 %.

ČD letos chtějí stavět opravárenskou halu v Brně za 250 milionů

9.2. – České dráhy chtějí letos začít se stavbou nové opravárenské haly v Brně-Maloměřicích, která má výrazně usnadnit manipulaci s dlouhými jednotkami RegioPanter a InterPanter. Na jižní Moravě začaly jezdit teprve v roce 2014. Současné zázemí se před více než 50 lety budovalo pro opravy lokomotiv a pro jednotky je délka opravárenských hal nedostatečná, řekla mluvčí Českých drah Monika Bezuchová. Cena za novou halu má být čtvrt miliardy, uchazeči o zakázku mohou podat nabídku do konce února.

Innogy vybuduje síť nabíjecích stanic pro DHL

9.2. – Německá energetická skupina Innogy dodá zásilkové firmě DHL ze skupiny Deutsche Post síť nabíjecích stanic pro její specializované dodávkové elektromobily StreetScooter. Innogy bude stanice instalovat v deseti evropských zemích, včetně Německa, uvedl ředitel maloobchodní sekce Innogy Martin Herrmann.

Liberecký kraj usiluje o rychlé železniční spojení na Prahu

9.2. – Liberecký kraj usiluje o rychlé železniční spojení z Liberce do Prahy. Přímé rychlíky ministerstvo dopravy už léta neobjednává. Liberecký kraj chce mít přímé vlakové spojení do hlavního města stejně jako ostatní kraje, v jízdním řádu dokonce našel prostor pro dva takové spoje. O jejich zajištění s ministerstvem už více než rok vyjednává. Zatím neúspěšně, řekl novinářům náměstek hejtmana Marek Pieter.

Svazy a odbory nadále kritizují rozšíření mýtného o 900 km silnic

9.2. – Svaz průmyslu a dopravy, Hospodářská komora, Asociace krajů i odbory dále kritizují plánované rozšíření mýtného o <st1 style=„background-color: initial; font-style: inherit; font-variant-ligatures: inherit; font-variant-caps: inherit; font-weight: inherit;“>900 kilometrů silnic po roce 2019. Podle Dana Ťoka je nerealistická představa, že by mohl dané zpoplatnění vyjmout bez zrušení tendru.</st1>

Pražské letiště je ve své kategorii pátým nejrychleji rostoucím letištěm v Evropě

9.2. – Letiště Václava Havla Praha se v roce 2017 umístilo na pátém místě mezi nejrychleji rostoucími letišti v Evropě v kategorii 10 až 25 milionů odbavených cestujících. Vyplývá to z nejnovějších dat Mezinárodního sdružení letišť Airports Council International (A­CI).

cargo-partner má nové webové stránky Premium

cargo-partner má nové webové stránky

8.2. – Poskytovatel mezinárodní informační logistiky cargo-partner znovu uvedl do provozu své webové stránky a opatřil je novým vzhledem. Důraz je kladen na orientaci zákazníků, jednoduché procházení a intuitivní uživatelské rozhraní. Nové webové stránky obsahují interaktivní mapu světa a portál pracovních nabídek a jsou optimalizovány pro PC, notebooky, tablety a chytré telefony.

Loni opět rostl zájem o tankování za plošné ceny Premium

Loni opět rostl zájem o tankování za plošné ceny

8.2. – Koncept plošných cen pohonných hmot původně určený jen velkým podnikům a dopravcům se díky nákupní alianci Axigon stal před třemi lety dostupný i malým a středním firmám nebo živnostníkům. Od té doby zájem o využití jednotné ceny za pohonné hmoty v rámci dané sítě čerpacích stanic neustále roste. V loňském roce tak přibyla českým firmám možnost tankovat za plošnou cenu i na Slovensku. Letošní novinkou je rozšíření konceptu plošných cen i na čerpané AdBlue.

IATA: Růst nákladů na infrastrukturu ohrožuje budoucnost aerolinek

8.2. – Rostoucí náklady na letištní infrastrukturu ohrožují ziskovost a růst leteckého průmyslu, uvedl šéf Mezinárodního sdružení pro leteckou dopravu (IATA) Alexandre de Juniac a zdůraznil, že krize hrozí vypuknout kdekoli na světě.

spinner