Aktuálně

EP Cargo/LokoTrain

Dopravce EP Cargo získal většinu v půjčovně lokomotiv LokoTrain

Dopravce EP Cargo získal většinu v půjčovně lokomotiv LokoTrain

PRAHA (1.8.) – Nákladní dopravce EP Cargo ze skupiny Energetický a průmyslový holding (EPH) získal většinový podíl ve společnosti LokoTrain, která je největší českou půjčovnou lokomotiv. Firma to uvedla na webu. EPH spoluvlastněný miliardářem Danielem Křetínským má zájem také o třetího největšího železničního nákladního dopravce v Česku, firmu Unipetrol Doprava.

celý článek

Nehoda ve Studénce

Poškozené Pendolino se možná vrátí do provozu

Poškozené Pendolino se možná vrátí do provozu

PRAHA (31.7.) – První vůz havarovaného vlaku Pendolino bude patrně nutné vyrobit znovu s výjimkou podvozku, který zřejmě není poškozený. Strojvedoucí brzděním před nehodou podle všeho zabránil větším škodám na zdraví cestujících i majetku při tragické nehodě u Studénky. Informoval o tom vrchní přednosta Depa kolejových vozidel Praha Miroslav Kupec.

celý článek

Nehody na přejezdu

Střet s vlakem je nejnebezpečnějším typem dopravní nehody

Střet s vlakem je nejnebezpečnějším typem dopravní nehody

PRAHA (30.7.) – Celkem 98 procent dopravních nehod v Evropské unii způsobených na železničních přejezdech jde na vrub účastníkům silničního provozu. Střet s vlakem je pro ně nejnebezpečnějším typem nehody, hrozí téměř dvacetinásobné riziko vzniku smrtelné dopravní nehody než u dopravních nehod obecně. Hlavními příčinami jsou především spěch a nepozornost.

celý článek

Přeprava zboží na míru

Sedm let stačilo spedičním společnostem ke konsolidaci trhu s nákladní dopravou

Sedm let stačilo spedičním společnostem ke konsolidaci trhu s nákladní
dopravou

PRAHA (30.7.) – Globální ekonomická krize v roce 2008 nastartovala významné změny na trhu s nákladní dopravou. Firmy začaly více přemýšlet o přepravě svého zboží. Hledaly nové alternativy, jak přepravovat levněji. Zintenzivnila se cenová válka a kurýrní společnosti musely jít s cenou dolů. Nedostatečné konkurenční prostředí dalo vyniknout spedičním společnostem zabývajícím se přepravou zboží na míru.

celý článek

Menlo Logistics

Společnost Menlo rozšiřuje své služby do východní Evropy

Společnost Menlo rozšiřuje své služby do východní Evropy

AMSTERDAM (30.7.) – Divize Freight Brokerage společnosti Menlo, která byla v Evropě založena v roce 2013, původně působila v evropském ústředí společnosti v Amsterdamu. V reakci na nárůst zákaznické poptávky společnost nedávno rozšířila své působení v oblasti zprostředkování přepravy a otevřela druhé středisko v Praze. V koordinaci se současnými operacemi řízenými v Amsterdamu rozšiřuje nové centrum logistické služby do České republiky, na Slovensko, do Polska, Maďarska, Rakouska, Rumunska a Ruské federace.

celý článek

AŽD Praha

AŽD Praha zabezpečí tureckou trať za 27 milionů eur

AŽD Praha zabezpečí tureckou trať za 27 milionů eur

PRAHA (30.7.) – Společnost AŽD Praha podepsala smlouvu na dodávku a instalaci zabezpečovacího zařízení pro 378 kilometrů dlouhou železniční trať Samsun – Kalin v Turecku v hodnotě více než 27 milionů eur. V tendru vyhlášeném Tureckými státními drahami (TCDD) zvítězilo konsorcium „CGA Joint Venture” vytvořené dvěma významnými tureckými stavebními firmami ÇELİKLER a GÜLERMAK společně s AŽD Praha.

celý článek

Prodej tratí

Na prodej je opět trojice nevyužívaných železnic

Na prodej je opět trojice nevyužívaných železnic

PRAHA (30.7.) – Trojice nevyužívaných tratí je opět na prodej. Koupit si je mohou i soukromé osoby, musí se ale zavázat, že na nich budou minimálně pět let provozovat vlaky. Nejlacinější je železniční spojení z Kopidlna do Dolního Bousova, které Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) nabízí k prodeji za téměř 1,4 milionu korun. Kromě ní nabízí správce kolejí k prodeji ještě tratě z Kralovic do Mladotic na Rakovnicku a spojení z Čížkovic do Obrnic u Mostu.

celý článek

Rozpočet SFDI

Na dopravní stavby by mohlo jít příští rok více peněz

Na dopravní stavby by mohlo jít příští rok více peněz

PRAHA (30.7.) – Ministr dopravy Dan Ťok vyjednal navýšení příspěvku do Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) na příští rok o šest miliard korun z požadovaných deseti miliard. Řekl to po jednání s ministrem financí Andrejem Babišem. Jednání mají pokračovat po 12. srpnu. Ministr dopravy byl v jednání o navýšení peněz pro svůj resort podle svých slov úspěšný „tak napůl". „Z našeho požadavku zhruba těch deseti miliard do SFDI jsme získali tři miliardy a možná příslib dalších tří, takže bychom dostali šest miliard, a to už tam ale nejsou prostředky pro kraje," řekl ministr.

celý článek

LeasePlan Mobility Monitor

Telematika v autech vede k vyšší bezpečnosti řidičů i úsporám

Telematika v autech vede k vyšší bezpečnosti řidičů i úsporám

PRAHA (30.7.) – Využití telematiky vede ke zvýšené bezpečnosti řidičů, menšímu počtu nehod, výraznému snížení spotřeby paliva a tedy i k poklesu emisí CO2. Vyplývá to z globálního průzkumu LeasePlan Mobility Monitor, který provedla nezávislá agentura TNS mezi 3377 řidiči ve 20 zemích po celém světě.

celý článek

GEFCO

GEFCO posiluje námořní přepravu s Čínou

GEFCO posiluje námořní přepravu s Čínou

PRAHA (30.7.) – V uplynulém roce zaznamenala společnost GEFCO zvýšený zájem o námořní přepravu zboží z Číny do České republiky. Objem přepraveného zboží stoupl o 40 procent, přičemž převahu měl import zboží do České republiky. Pozitivní trend ale zaznamenal také vývoz zboží do Číny. Kromě celokontejnerové přepravy zaznamenala společnost GEFCO zvýšený zájem také o individuální přepravu zboží prostřednictvím sběrné služby.

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další
29. srpna 2015 2:12
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2015
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobilo Vergilio
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.