Aktuálně

Oprava nádraží

SŽDC chce opravit 200 největších nádraží za 8,2 miliardy korun

SŽDC chce opravit 200 největších nádraží za 8,2 miliardy korun

PRAHA (6.4.) – Dvě stovky největších nádraží v zemi by se měly dočkat rekonstrukce. Opravy nádražních budov by podle Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) vyšly zhruba na 8,2 miliardy korun. Informoval o tom náměstek správy železnic Tomáš Drmola. Podle něj by tato nádraží měla do tří let vypadat jako nádražní budovy v zemích západní Evropy. Podmínkou je dokončení převodu těchto nemovitostí z majetku Českých drah, s čímž jsou dlouhodobé problémy.

celý článek

Modernizace železnice do Německa

Česko a Bavorsko podpoří výstavbu kvalitnějšího železničního spojení do Mnichova

Česko a Bavorsko podpoří výstavbu kvalitnějšího železničního spojení
do Mnichova

PRAHA (2.4.) – O výstavbě kvalitnějšího železničního spojení z Prahy do Mnichova na společné schůzce jednali ministr dopravy Dan Ťok a bavorský ministr vnitra, výstavby a dopravy Joachim Herrmann. Přípravu tohoto projektu podpořila bavorská vláda částkou 6 milionů eur. Kolem roku 2025 by vlaky mezi oběma zeměmi mohly konkurovat silniční dopravě.

celý článek

Dálkové řízení provozu

Železniční koridor mezi Brnem a Břeclaví opustili výpravčí

Železniční koridor mezi Brnem a Břeclaví opustili výpravčí

BRNO (2.4.) – Na železničním koridoru mezi Brnem, Břeclaví a Lanžhotem od konce března neslouží ve stanicích výpravčí. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) postupně přepnula jednotlivé stanice tak, aby je bylo možné řídit z centrálního dispečerského stanoviště v Přerově. Potvrdila to náměstkyně brněnského ředitele pro provoz Kateřina Onderková. O práci tak ve stanicích přišlo 20 výpravčích.

celý článek

Slevy na mýtném

Dopravci dostanou na slevách na mýtném přes 140 milionů korun

Dopravci dostanou na slevách na mýtném přes 140 milionů korun

PRAHA (2.4.) – Na množstevních slevách na mýtném stát kamionovým dopravcům vyplatí zhruba 140 milionů korun. Jde o odhad stanovený na základě žádostí dopravců. Informoval o tom vedoucí úseku provozovatele mýtného systému na Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Václav Nestrašil. Podobnou sumu, 146 milionů korun, stát dopravcům vyplatil i za rok 2013.

celý článek

Bonett

Bonett se chce stát už letos největším prodejcem CNG

Bonett se chce stát už letos největším prodejcem CNG

PRAHA (2.4.) – Společnost Bonett Gas Investment aktuálně provozuje největší síť CNG stanic v České republice. V roce 2014 ji meziročně vzrostl prodej CNG o 100 procent a překonal hranici 5 milionů metrů krychlových. Podíl Bonettu na trhu v prodeji CNG v ČR v roce 2014 byl téměř stejný, jako podíl jedničky na trhu, společnosti RWE Energo, také 17 procent. V roce 2015 Bonett plánuje otevřít dalších 15 CNG stanic, má ambice nejméně dvojnásobně zvýšit svůj prodej CNG na více než 10 milionů metrů krychlových a být v ČR letos jeho největším prodejcem.

celý článek

DACHSER

DACHSER zrychluje přepravu zásilek z Číny do Evropy

DACHSER zrychluje přepravu zásilek z Číny do Evropy

PRAHA (2.4.) – Mezinárodní logistický provider DACHSER využívá železniční spojení mezi Asií a Evropou. Kontejnery urazí vzdálenost 11 tisíc kilometrů mezi Evropou a Asii už za 14 dní. Jedná se o výbornou alternativu k rychlé, ale nákladné letecké přepravě a ekonomické, ale pomalé námořní cestě. České firmy tak mohou profitovat z výrazně rychlejší, ale přitom stále cenově výhodné přepravy.

celý článek

DKV Euro Service

DKV karty přijímá nejvíc čerpacích stanic v Evropě

DKV karty přijímá nejvíc čerpacích stanic v Evropě

PRAHA (2.4.) – Počet čerpacích stanic, které po celé Evropě akceptují kartu DKV, překročil 40 tisíc, což představuje nárůst o 12 procent za posledních pět let. Jedná se o vůbec nejširší akceptační síť čerpacích stanic v Evropě. „Optimalizace hustoty a rozložení sítě čerpacích stanic akceptujících karty DKV, čítající dnes již celkem 40 300 tankovacích míst, je jednou z klíčových aktivit společnosti,“ říká Ondřej Pavlík, výkonný ředitel české a slovenské pobočky DKV Euro Service.

celý článek

Oprava Vlárské trati

SŽDC letos opraví 24 kilometrů Vlárské trati za 858 milionů korun

SŽDC letos opraví 24 kilometrů Vlárské trati za 858 milionů korun

BRNO (30.3.) – Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) bude od začátku srpna do konce listopadu opravovat 24 kilometrů dlouhý úsek mezi Nesovicemi a Blažovicemi na dvojkolejné Vlárské trati z Brna do Uherského Hradiště. Vypsala soutěž za 858 milionů korun, díky nimž kompletně opraví železniční spodek i svršek a zvýší traťovou rychlost z 80 na 100 kilometrů v hodině.

celý článek

Dopravní stavby

ČR prý může přijít o 40 miliard korun na dopravu kvůli novele EIA

ČR prý může přijít o 40 miliard korun na dopravu kvůli novele EIA

PRAHA (30.3.) – České republice hrozí, že přijde až o 40 miliard korun z prostředků EU, pokud se nepodaří znovu schválit dopravní projekty podle novely zákona o posuzování vlivu na životní prostředí (EIA), která bude účinná od 1. dubna. Na Žofínském fóru to uvedl ministr dopravy Dan Ťok.

celý článek

Přeshraniční spolupráce

Země V4 a Rakousko chtějí zlepšit dopravní spojení

Země V4 a Rakousko chtějí zlepšit dopravní spojení

BRATISLAVA/ŽILINA (26.3.) – Země visegrádské čtyřky (V4) a Rakousko plánují zlepšit vzájemná dopravní propojení. Na jednání na Slovensku se na tom shodli ministři dopravy nebo jejich náměstkové ze Slovenska, Česka, Maďarska, Polska a Rakouska.

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další
28. dubna 2015 16:23
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2015
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobilo Vergilio
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.