Aktuálně

​UPS vylepšuje technologii sledování přepravovaného nákladu

7.4. – UPS oznámila vylepšení řešení Flex™ Global View, nástroje pro řízení a sledování přepravovaného nákladu u letecké, námořní a pozemní přepravy nabízející také přehled o skladové evidenci, nákupních objednávkách a příslušných celních záznamech. UPS bude zavádět tuto vylepšenou technologii Flex™ Global View v průběhu letošního roku.

​ŘSD dál pracuje na stabilizaci D8 u Prackovic, piloty jsou hotové Premium

​ŘSD dál pracuje na stabilizaci D8 u Prackovic, piloty jsou hotové

7.4. – Stavaři dál pracují na stabilizaci posledního úseku dálnice D8 přes České středohoří. Hotových je už 120 pilotů, které mají odstranit potíže s nestabilitou estakády u Prackovic. Potvrdil to mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl. U Prackovic je provoz od prosincového otevření dálnice sveden do jednoho pruhu.

​Stávka řidičů zasáhla hlavně jih Moravy a Olomoucký kraj, padnou pokuty Premium

​Stávka řidičů zasáhla hlavně jih Moravy a Olomoucký kraj, padnou pokuty

7.4. – Vyhlášená celostátní stávka řidičů linkových autobusů výrazněji zasáhla jen Jihomoravský a Olomoucký kraj, částečně Pardubický a okrajově Zlínský. V Libereckém kraji se připojili řidiči městské hromadné dopravy v České Lípě. Dopravní odbory hodnotí průběh stávky pozitivně, na jihu Moravy by se podle nich mohl protest zopakovat. Olomoucký kraj bude po dopravci Arriva Morava, jehož řidiči stávkovali, požadovat třímilionovou pokutu.

​SNCF nabídne digitální kontejnerové vlaky

7.4. – SNCF Logistics zavádí novou generaci „digitálních“ nákladních vlaků, které budou poskytovat údaje o přepravě a doručení kontejnerů. Systém se opírá o partnerství s firmou TRAXƎNS, vývojářem a dodavatelem „propojených“ kontejnerů. Vlaky s digitální sledovací technologií budou nasazeny od druhého pololetí letošního roku.

​Ministři dopravy jednali na Maltě o zvýšení bezpečnosti na silnicích

7.4. – Evropa musí snižovat oběti dopravních nehod společně, je to sdílená odpovědnost všech. Na začátku mezinárodní konference v maltské Vallettě to řekla eurokomisařka pro dopravu Violeta Bulc. O dosažení historického minima v počtu usmrcených lidí v Česku v roce 2016 mluvil ve svém projevu ministr dopravy Dan Ťok.

​Lodníci ve vnitrozemské plavbě budou mít praděpodobně častější odpočinek Premium

​Lodníci ve vnitrozemské plavbě budou mít praděpodobně častější odpočinek

7.4. – Členové lodních posádek ve vnitrozemské plavbě se možná dočkají častějšího odpočinku. Počítá s tím novela zákona o vnitrozemské plavbě, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna a která zavádí do zákona pravidla evropské směrnice. Ministerstvo dopravy odhaduje, že se změna zákona dotkne řádově stovek lodníků. Ministr dopravy Dan Ťok poslancům řekl, že za klíčové považuje rychlé projednání novely, protože lhůta pro převzetí příslušné evropské směrnice již uplynula.

Valettská deklarace podpořila evropskou námořní dopravu

3.4. – Evropští ministři dopravy schválili koncem března deklaraci o námořní dopravě, která stanovuje priority evropské politiky pro námořní dopravu, zejména pokud jde o konkurences­chopnost, digitální agendu a snižování emisí CO2. Tzv. Valettská deklarace byla schválena v závěru dvoudenní ministerské konference pořádané maltským předsednictvím EU.

​E-shop Spokojený pes spustil vlastní dopravu

3.4. – Internetový obchod Spokojený pes zavedl pro své zákazníky vlastní rozvážkovou službu nazvanou Rychlý pes. Obrandovaná auta jezdí po Praze ve dvou časových oknech. Objednané zboží skladem je zákazníkům doručováno v ten samý den. Objednávky lze hradit platební kartou přímo u řidiče. Investice do rozjetí projektu dosáhla milionu Kč.

​Rizikem pro český automobilový průmysl je nedostatek zaměstnanců

3.4. – Automobilovému průmyslu se u nás v posledních letech nebývale daří, rostou objemy výroby, nové modely jsou úspěšné, auta vyráběná v České republice jsou vnímána jako kvalitní. Automobilky se ale v současné době potýkají s nedostatkem lidí, a to nejen těch kvalifikovaných. Musejí zvládnout nástup tzv. čtvrté průmyslové revoluce, pocítí i uvolnění umělého oslabování koruny. Jaké jsou tedy výhledy do budoucna?

​DHL a Gatwick otevřely nový závod na zpracování odpadu

3.4. – Letiště Gatwick a DHL Supply Chain oficiálně otevřely nový závod na zpracování odpadu. Gatwick je tak prvním letištěm na světě, které ve svém areálu přeměňuje na energii odpady, jako jsou zbytky jídel a obaly.

spinner