DN č. 23 - Mezinárodní kamionová doprava, Autobusová doprava, Finanční služby, vychází 8.11., uzávěrka již 18.10.! 

Aktuálně

Kladenský dopravce vypsal tendr na nákup 25 autobusů na plyn

25.9. – Kladenský dopravce ČSAD MHD Kladno vypsal tendr na nákup 25 nových autobusů. Chystá se je pořídit příští rok. Jedná se o nízkoemisní vozy s pohonem na zemní plyn. Oznámil to ředitel společnosti Ludomír Landa. Hodnota tendru se pohybuje v desítkách milionů Kč.

Vláda ve Francii zvažuje, že zavede viněty pro zahraniční kamiony

25.9. – Francouzská vláda zvažuje, že již příští rok zavede dálniční známky pro kamiony. Podle ministra životního prostředí Françoise de Rugy se tato povinnost bude týkat především zahraničních nákladních aut, která mnohdy „Francií jen projíždějí“. Místní média ale píšou, že vinětu si na přední sklo budou muset patrně lepit i francouzské kamiony.

Pražský dopravní podnik má špičkově vybavený měřící vůz Premium

Pražský dopravní podnik má špičkově vybavený měřící vůz

25.9. – Dopravní podnik hlavního města Prahy získal špičkově vybavený měřící vůz pro kontrolu kolejí v pražském metru. Jedná se o vůz MV Plasser & Theurer typ EM 50, který po 15 letech provozu kompletně zmodernizovala společnost ČD – Telematika, když ho vybavila nejmodernějšími technologiemi pro měření geometrických parametrů koleje (GPK). Tento vůz, který představuje generační skok v možnostech měření geometrických parametrů koleje, převzali zástupci pražského dopravního podniku minulý týden, a to s měsíčním předstihem než měla být původně modernizace ukončena.

CEE Logistics letos pořídí 85 nových vozidel

25.9. – Celých 22 procent vozového parku, který v současnosti čítá přes 385 vozidel, hodlá ještě v letošním roce obnovit česká dopravní společnost CEE Logistics. Dohromady letos pořídí 85 nových vozidel, přičemž dvě třetiny nového vozového parku vedení firmy zajistilo pro konkrétní projekty klíčových zákazníků.

Jihomoravský kraj vybere autobusové dopravce za 794 milionů Kč

25.9. – Vedení Jihomoravského kraje chystá vypsání tendru na výběr autobusových dopravců za 794 milionů Kč. Hledat bude dopravce, kteří od června 2019 zajistí dopravu ve 13 podoblastech, uvedl v tiskové zprávě náměstek hejtmana Roman Hanák. Jedná se o podoblasti, v nichž dosavadní dopravci dali loni výpověď kvůli skokovému navýšení mezd řidičů podle nařízení vlády, které nebyl kraj schopný v plné míře kompenzovat. Vedení kraje včera schválilo podmínky tendru.

Deutsche Post DHL objednala dalších 28 tisíc vozíků Wanzl Premium

Deutsche Post DHL objednala dalších 28 tisíc vozíků Wanzl

24.9. – Intralogistický specialista Wanzl Logistics + Industry získal velký kontrakt od největšího německého poskytovatele logistických a poštovních služeb Deutsche Post DHL, kterému dodá dalších 28 tisíc vozíků na přepravu balíkových zásilek v distribučních centrech.

Výstavba Ejpovického tunelu finišuje, první vlak projede jižním tubusem už za dva měsíce Premium

Výstavba Ejpovického tunelu finišuje, první vlak projede jižním tubusem už za dva měsíce

24.9. – Výstavba dosud nejdelšího železničního tunelu v České republice spěje do závěrečné etapy. Už 15. listopadu projede první vlak jižním tubusem Ejpovického tunelu. Od 9. prosince, kdy začne platit nový jízdní řád, bude zahájen provoz všech vlaků oběma tubusy a cestující tak ocení nejzásadnější z přínosů stavby – zkrácení jízdní doby mezi Plzní a Prahou.

V Říčanech opět platí zákaz průjezdu kamionů

24.9. – V Říčanech u Prahy v sobotu začal opět platit zákaz průjezdu kamionů. Původní zákaz vyhlášený loni v listopadu krajský úřad zrušil. Město ale podstoupilo celý proces znovu a opatření obecné povahy nyní znovu nabylo účinnosti.

Ministerstvo dopravy uzavřelo desetiletý kontrakt na mýtné s konsorciem firem CzechToll a SkyToll

21.9. – Ministerstvo dopravy včera uzavřelo desetiletý kontrakt s konsorciem firem CzechToll a SkyToll na provozování mýtného systému na dálnicích a vybraných silnicích první třídy. Novinářům to oznámil ministr dopravy Dan Ťok, dohodu potvrdil i vítězný CzechToll. Stalo se tak krátce poté, co Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) včera zamítl stížnost neúspěšné firmy Kapsch Telematic Services proti tendru. Podle firma Kapsch, který v České republice provozuje dosavadní mýtný systém, jde o předem připravený scénář.

Aktuality ze světa 36/2018 Premium

Aktuality ze světa 36/2018

21.9. - ŽELEZNIČNÍ DOPRAVA – Ve Francii plánují stimuly pro přepravu zboží po železnici. Francouzská vláda v současnosti připravuje nový legislativní návrh pro reorganizaci opatření, týkajících se mobility v souvislosti s podporou efektivní a integrované městské logistiky. Podle francouzské ministryně dopravy Elisabeth Borneové drážní zboží slouží jako dobrý příklad dopravy zboží v Paříži, když se bere v úvahu finanční efektivnost a její omezený environmentální dopad. Uvedla, že efektivní plánování logistiky slouží jako zásadní přínosce pro národní hospodářství, vezeme-li se v úvahu, že představuje kolem 10 procent HDP. Dále pak e-commerce (rostoucí 15 procenty ročně) přináší pro logistický sektor nové výzvy, když je třeba se přizpůsobit organizačně chování zákazníků. Ministryně rovněž zdůraznila, že efektivní organizace železničního carga je významnou částí udržitelné logistiky. Proto podtrhla význam dosažení dělby práce a převodu ze silnice na železnici cestou cílených opatření státní podpory pro kombinovanou dopravu během příštích pěti let, a to v roční částce 27 milionů €. Dalších 10 milionů je naplánováno na opravu silnic, užívaných na poslední míli, zatímco 20 milionů € by mělo připadnout na opravu železniční infrastruktury u průmyslových podniků. Jak poslední opatření ke stimulaci užívání dráhy pro přepravu zboží oznámila Elisabeth Borneová revizi výše poplatků za použití sítě.

spinner