Aktuálně

Průzkum Balíkobota

Česká pošta stále doručuje adresátům oznámení namísto balíků

Česká pošta stále doručuje adresátům oznámení namísto balíků

PRAHA (2. 12.) – Z výsledků studie služby Balíkorobot.cz ze skupiny srovnávače Srovnáme.cz vyplývá, že například Česká pošta nedoručí adresátům při prvním pokusu více než 25 procent zásilek, což je 23 krát více než například u společnosti PPL. Namísto doručení zásilky adresátovi je 29 procent balíků vyzvednuto na poště, aniž by o to adresáti předem stáli.

celý článek

CZ LOKO

České lokomotivy z CZ LOKO budou jezdit ve Finsku

České lokomotivy z CZ LOKO budou jezdit ve Finsku

ČESKÁ TŘEBOVÁ (2. 12.) – Tři české diesel-elektrické lokomotivy řady 774.7 vyrobené společností CZ LOKO budou příští rok jezdit po finských tratích v barvách soukromého dopravce Fennia Rail Oy. Smlouva o dodání prvních tří lokomotiv byla podepsána minulý týden.

Diskuse: 2 reakce

celý článek

Dopravní informace

Interaktivní banner šetří řidičům čas i peníze

Interaktivní banner šetří řidičům čas i peníze

PRAHA (2. 12.) – Ředitelství silnic a dálnic ČR nabízí na portálu Dopravniinfo.cz interaktivní banner, přes který si mohou řidiči naplánovat vlastní trasy po celé ČR. Program, který je ke stažení zdarma, dokáže vygenerovat trasu cesty se zahrnutím všech událostí, které mohou cestu k cílovému místu komplikovat. Banner si mohou na své stránky umístit provozovatelé restaurací, zimních sjezdovek, nebo třeba aquaparků.

celý článek

Škoda Vagonka

Do Litvy zamíří nové vlaky ze Škody Vagonka

Do Litvy zamíří nové vlaky ze Škody Vagonka

PLZEŇ (2.12.) – Škoda Vagonka uzavřela smlouvu s Litevskými drahami na dodávku moderních elektrických jednotek. Jedná se o tři třívozové dvoupodlažní elektrické soupravy. Hodnota kontraktu je zhruba 750 milionů korun. V Litvě už v současnosti jezdí deset těchto dvoupodlažních vlaků typu 575. „Počítáme s tím, že do Litvy dodáme všechny tři nové dvoupodlažní elektrické jednotky v průběhu 19 až 36 měsíců od podpisu smlouvy. Tímto kontraktem se nám podařilo navázat na naše starší dodávky a pokračuje tedy omlazování zdejšího vozového parku. Celkem jsme zde získali zakázky za zhruba tři miliardy korun,“ říká generální ředitel Škody Vagonka Jiří Urbanec.

celý článek

Problémy s mosty v Ostravě

ŘSD: Vjezd aut těžších než 3,6 tuny je pro most v Ostravě riziko

ŘSD: Vjezd aut těžších než 3,6 tuny je pro most v Ostravě riziko

PRAHA (30. 11.) – Bezpečně mohou po sjezdu z dálnice D1 (dříve D47) v Ostravě-Přívoze jezdit jen osobní auta a dodávky. Pokud by po něm jezdila vozidla těžší než 3,6 tuny, znamenalo by to výrazné riziko. Informoval o tom s odvoláním na výsledky matematických propočtů přípustného zatížení mostu mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl.

celý článek

Nové autobusy

Společnost Arriva Východní Čechy si pořídila tři moderní a ekologické autobusy

Společnost Arriva Východní Čechy si pořídila tři moderní a ekologické
autobusy

ČÁSLAV (30. 11.) – Společnost Arriva Východní Čechy zařadila do svého vozového parku nové tři částečně nízkopodlažní autobusy s motory splňujícími emisní normu EURO 6. Jedná se o dvě vozidla SOR CN 10,5 a jeden autobus IVECO CROSSWAY LE 12,2 m. v nových podnikových barvách dopravní společnosti Arriva.

celý článek

ŘSD

ŘSD letos opravilo nejvíc kilometrů dálnic

ŘSD letos opravilo nejvíc kilometrů dálnic

PRAHA (30. 11.) – Během letošního roku Ředitelství silnic a dálnic ČR opravilo téměř 90 kilometrů českých dálnic. Jedná se o nejvyšší číslo v historii českých dálničních rekonstrukcí, které překračuje vypočítané optimum celkově opravených kilometrů silnic během jednoho roku. Do oprav je započítávána i modernizace D1. Z celkových 1630 kilometrů dálnic je podle dopravních expertů ideální opravit každý rok zhruba pět procent, tedy asi 80 kilometrů.

celý článek

Průzkum GEFCO

GEFCO: České firmy utrácejí zbytečně mnoho za logistické služby

GEFCO: České firmy utrácejí zbytečně mnoho za logistické služby

PRAHA (26. 11.) – Průměrné výdaje na přepravu činí u společností působících na českém trhu 8,8 milionu korun ročně. Firmy s obratem od 100 do 200 milionů korun vydávají na logistiku v průměru 2,2 milionu korun, společnosti s vyšším obratem v průměru 31 milionů korun. Průměrně vydaly oslovené společnosti 1,5 procenta svého obratu na výdaje spojené se zajištěním logistiky a logistických služeb. Vyplývá to z průzkumu, který v těchto dnech realizovala společnost GEFCO.

Diskuse: 1 reakce

celý článek

Dostavba D11

Stát se dohodl na výměně posledního pozemku pro dostavbu D11

Stát se dohodl na výměně posledního pozemku pro dostavbu D11

PRAHA (26. 11.) – Farmářka Ludmila Havránková podepsala se Státním pozemkovým úřadem dohodu, která vede k výměně posledního pozemku potřebného pro dostavbu dálnice do Hradce Králové. Informovala o tom mluvčí pozemkového úřadu Monika Machtová. Spory mezi farmářkou a státem o výkup pozemků pro dálnici D11 tak po 20 letech končí. Uzavření dohody uvítali představitelé Hradce Králové a Královéhradec­kého kraje.

Diskuse: 1 reakce

celý článek

Jubilejní trolejbus

Brány plzeňské Škody opustilo již 14 tisíc trolejbusů

Brány plzeňské Škody opustilo již 14 tisíc trolejbusů

PLZEŇ (26. 11.) – Plzeňská Škodovka slavnostně představila čtrnácti tisící trolejbus, který vyrobila za celou dobu své historie. Škoda Electric je v současnosti největším evropským výrobcem těchto ekologických vozidel. Jubileum připadlo na trolejbus, který je součástí rekordního kontraktu na 125 vozidel do lotyšské Rigy.

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další
22. prosince 2014 8:00
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2014
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobilo Vergilio
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.