Aktuálně

Rozšíření letiště ve Vodochodech

Letiště Vodochody se brání proti verdiktu MŽP

Letiště Vodochody se brání proti verdiktu MŽP

VODOCHODY (6.11.) – Letiště Vodochody do dvou měsíců podá správní žalobu vůči usnesení ministerstva životního prostředí (MŽP), které potvrdilo zrušení ekologického posudku k rozšíření letiště. Znamená to pozastavení výstavby až na několik let a podle představitelů letiště škodu minimálně desítky milionů korun, což se týká pouze nákladů na vyhotovení neuznaného posudku. „Ztráty způsobené zpožděním stavby jsou těžko vyčíslitelné,“ řekl ředitel letiště Martin Kačur.

celý článek

Nová spojení na železnici

Nový jízdní řád: Pendolino zamíří do Košic, Railjet do Grazu

Nový jízdní řád: Pendolino zamíří do Košic, Railjet do Grazu

PRAHA (6.11.) – Nový jízdní řád železniční dopravy, který začne platit v polovině prosince, přinese zajíždění pendolina ČD až do Košic, prodloužení jednoho ze svých spojů z Bohumína až do východoslovenské metropole připravuje i LEO Express. Nové soupravy Railjet budou zajíždět z Prahy až do Grazu. Naopak se cestující nedočkají náhrady za zrušený noční vlak Excelsior, kterou ještě v létě prosazoval ministr dopravy Antonín Prachař.

Diskuse: 1 reakce

celý článek

STUDENT AGENCY

Společnost STUDENT AGENCY rozšiřuje provoz linky do Vídně

Společnost STUDENT AGENCY rozšiřuje provoz linky do Vídně

BRNO (6.11.) – Největší provozovatel dálkových a vnitrostátních autobusových linek, společnost STUDENT AGENCY, rozšiřuje počet spojů mezi Prahou a Vídní z původních osmi na jedenáct denně. Prostřednictvím nové trasy přes Znojmo dojde k zrychlení spojů na lince Praha – Vídeň či zpět o půl hodiny, bude to jedno z nejrychlejších a nejpohodlnějších spojení na této trase.

celý článek

Kontrola NKÚ

Modernizace vodních cest se podle NKÚ prodražuje

Modernizace vodních cest se podle NKÚ prodražuje

PRAHA (3.11.) – Modernizace vodních cest se podle zjištění Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) prodražuje, ale podíl vodní dopravy na nákladní přepravě zůstává zanedbatelný. V posledních pěti letech činil 0,43 procenta. Počet překladišť napojených na vodní cesty se navíc nezměnil. Úřad to zjistil při kontrole tří finančně nejvýznamnějších projektů na labské a vltavské vodní cestě.

celý článek

Modernizace železničních koridorů

Nové nádraží v Ústí nad Orlicí se otevře v polovině listopadu

Nové nádraží v Ústí nad Orlicí se otevře v polovině listopadu

ÚSTÍ NAD ORLICÍ (3.11.) – Nové železniční nádraží v Ústí nad Orlicí se otevře pro cestující v neděli 16. listopadu. Objekt vybudovala Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) jako součást projektu modernizace železničního uzlu Ústí nad Orlicí. Informoval o tom mluvčí SŽDC Marek Illiaš. Původní nádražní budova uprostřed kolejiště zatím nemá jasné využití.

celý článek

ČD-Telematika

Už více než 1360 železničních vozidel disponuje radiostanicemi GSM-R

Už více než 1360 železničních vozidel disponuje radiostanicemi GSM-R

PRAHA (3.11.) – Společnost ČD – Telematika úspěšně dokončila projekt Vybavení železničních kolejových vozidel ČD, a.s., a ČD Cargo, a.s., vozidlovými radiostanicemi GSM-R. Ty slouží pro komunikaci strojvedoucího s výpravčím, dispečerem, jiným hnacím vozidlem, případně k další služební komunikaci do jakékoliv jiné telefonní či mobilní sítě a výrazně zvyšují bezpečnost v železniční dopravě.

celý článek

Ilegální imigrace do Velké Británie

V Calais bývá v kamionech odhaleno denně i sto běženců

V Calais bývá v kamionech odhaleno denně i sto běženců

Až 257 běženců odhalených v kamionech během jediného dne. Takový je smutný rekord francouzských kontrolních orgánů v přístavu v Calais, kde se situace s ilegálními imigranty v posledních týdnech vyhrocuje. Českým dopravcům to na konci října v rámci zahraničního pracovního semináře Sdružení ČESMAD Bohemia sdělili pracovníci společnosti P&O.

Celý text bude otištěn v DN 45/2014, které vyjdou ve čtvrtek 6. listopadu.

celý článek

Ing. Karel Vodička (SDTNN) pro DN:

„Chceme změnu legislativy, neříkáme si okamžité o peníze“

„Chceme změnu legislativy, neříkáme si okamžité o peníze“

K hlavním cílům Sdružení dopravců těžkých a nadměrných nákladů (SDTNN) patří iniciovat vznik systému silničních páteřových tras pro těžké a nadměrné přepravy (viz DN11/14 a DN 22/14). Letos v květnu sdružení předložilo odboru pozemních komunikací ministerstva dopravy analýzu, která zavedení těchto tras zdůvodňuje. Ještě ani na konci října však k ní z rezortu dopravy neobdrželo vyjádření. Čeho se analýza konkrétně týká, to nám přiblížil Ing. Karel Vodička ze SDTNN.

Celý rozhovor bude publikován v DN 45/2014, které vyjdou ve čtvrtek 6. listopadu.

celý článek

Skytoll

Satelitní technologie je rychlým a všestranným řešením

Satelitní technologie je rychlým a všestranným řešením

Společnost SkyToll byla založena v listopadu roku 2008, v lednu, v lednu roku 2009 podepsala smlouvu o komplexní službě elektronického výběru mýtného na Slovensku a v lednu roku 2010 jej spustila. A již v prosinci téhož roku realizovala i pilotní projekt satelitního zpoplatnění silnic v České republice. V říjnu při návštěvě českých novinářů v sídle Skytoll v Bratislavě při představení společnosti to uvedli její zástupci.

Další informace se dočtete v DN 45/2014, které vycházejí ve čtvrtek 6. listopadu.

celý článek

Legislativa

Návrh novely zákona o drahách zamířil do meziresortního připomínkového ří­zení

Návrh novely zákona o drahách zamířil do meziresortního
připomínkového ří­zení

PRAHA (1.11.) – Ministerstvo dopravy předložilo do meziresortního připomínkového řízení návrh novely zákona o dráhách. Jde o významnou novelu, která primárně implementuje evropskou směrnici zabývající se jednotným evropským železničním prostorem. Nejvýraznější změnou, která přispěje k lepšímu fungování železničního trhu, je zřízení nezávislého regulačního orgánu.

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další
22. listopadu 2014 22:00
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2014
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobilo Vergilio
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.