Aktuálně

DKV

DKV nabízí možnost úhrady francouzského mýta i pro vozidla do 3,5 tuny

DKV nabízí možnost úhrady francouzského mýta i pro vozidla do 3,5 tuny

PRAHA (9.11.) – Společnosti DKV Euro Service, přední evropský poskytovatel služeb pro dopravce, umožňuje bezhotovostní úhradu francouzského mýta Liber-t pomocí karty DKV Card a palubní jednotky Liber-t Box. DKV tak rozšiřuje svoji nabídku úhrady mýta ve Francii kromě nákladních aut nad 3,5 tuny i na malá vozidla.

celý článek

Nové autobusy Arriva

Arriva představila tři nové autobusy

Arriva představila tři nové autobusy

BEROUN (5.11.) – Tři zbrusu nové autobusy vyjely ve středu 4. listopadu na pravidelné linky z Hořovic a Berouna do Prahy. Arriva je přivezla začátkem týdne od výrobce z Vysokého Mýta a ihned je nasadila do provozu. Cestující se s nimi potkají především na linkách Hořovice – Beroun – Praha a Králův Dvůr – Beroun – Praha. Nahradily starší Karosy z roku 2003.

celý článek

Nový vlak ČD

Nový dálkový vlak ČD InterPanter poprvé vyrazil do provozu

Nový dálkový vlak ČD InterPanter poprvé vyrazil do provozu

OLOMOUC (5.11.) – Nejnovější elektrická jednotka InterPanter ze Škody Vagonka slavnostně svezla první cestující na pravidelném spoji Olomouc – Břeclav – Brno. Jedná se o první ze čtrnácti nejmodernějších vlaků, které si v loňském roce objednaly České dráhy pro meziregionální a dálkovou dopravu. Všechny soupravy budou vyrobeny v letech 2015 a 2016 a budou postupně nasazeny na vnitrostátní rychlíkové linky.

celý článek

Elektronické mýtné

Tendr na nového výběrčího mýta prý bude připraven do konce roku

Tendr na nového výběrčího mýta prý bude připraven do konce roku

PRAHA (5.11.) – Do konce letošního roku bude připravena soutěž na výběr provozovatele stávajícího mýtného systému po roce 2016, kdy vyprší desetiletá smlouva s firmou Kapsch. Tendr by měl být připravený i v případě, že ÚOHS zruší přidělení zakázky na poradenství pro přípravu tendru firmě Deloitte. Potvrdil to ministr dopravy Dan Ťok.

celý článek

Spojení firem

Fúze společností HELICAR a ALL IN LOGIS skončila

Fúze společností HELICAR a ALL IN LOGIS skončila

PRAHA (5.11.) – K 1. listopadu skončil proces fúze společností HELICAR a.s. a ALL IN LOGIS s.r.o. Od tohoto data přestala společnost ALL IN LOGIS s.r.o. existovat jako samostatný právní subjekt a stala se samostatnou divizí společnosti HELICAR a.s.

celý článek

Rekonstrukce nádraží

Nové nádraží v České Lípě postaví společnost Skanska

Nové nádraží v České Lípě postaví společnost Skanska

PRAHA (5.11.) – Správa železniční dopravní cesty, státní organizace (SŽDC) a Skanska a. s. oficiálně uzavřely smlouvu na modernizaci železniční stanice Česká Lípa. Stavbu v hodnotě jedné miliardy korun (bez DPH) provede společnost Skanska během následujícího roku a půl. Investorem je Správa železniční dopravní cesty, finanční prostředky poskytne Státní fond dopravní infrastruktury a stavba je navržena ke spolufinancování Evropskou unií z Fondu soudržnosti v rámci Operačního programu Doprava.

celý článek

DACHSER

DACHSER posiluje přímá spojení s Beneluxem

DACHSER posiluje přímá spojení s Beneluxem

PRAHA (2.11.) – Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic spustil nové přímé linky sběrné služby do Nizozemí a Belgie. Čeští exportéři tak mohou využít i každodenního spojení do Zevenaaru na východě Nizozemí a do belgického města Willebroek nedaleko Antverp.

celý článek

AWT

AWT získala významné osvědčení, které zákazníkům zjednoduší přepravu zboží

AWT získala významné osvědčení, které zákazníkům zjednoduší
přepravu zboží

PRAHA (2.11.) – Mezinárodní dopravní společnost AWT získala od Generálního ředitelství cel a Světové celní organizace povolení zjednodušeného postupu v tranzitním režimu pro přepravu zboží po železnici. Toto povolení umožní AWT zjednodušit a zrychlit přepravu pro své zákazníky, účastnit se nových výběrových řízení, snížit náklady na celní odbavení a využít synergií s PKP CARGO na přepravách z Polska a Ruska směrem na jih.

celý článek

Prodej regionálních tratí

AŽD Praha pravděpodobně koupí dvě regionální tratě

AŽD Praha pravděpodobně koupí dvě regionální tratě

PRAHA (2.11.) – Tuzemský výrobce zabezpečovací techniky AŽD Praha má nakročeno ke koupi některé ze dvou nevyužívaných železničních tratí. Nabídku společnosti vybrala Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) jako nejvýhodnější v soutěžích na prodej tratí z Čížkovic do Obrnic u Mostu a z Dolního Bousova do Kopidlna. Potvrdil to mluvčí Správy železniční dopravní cesty Jakub Ptačinský. Nabídky musí ještě schválit správní rada státní organizace, ministerstvo dopravy a vláda.

celý článek

Letový provoz nad ČR

ŘLP hlásí nejlepší letní sezónu ve své historii

ŘLP hlásí nejlepší letní sezónu ve své historii

PRAHA (2.11.) – Řízení letového provozu ČR zaznamenalo během letošní letní sezóny ve vzdušném prostoru České republiky 390 942 pohybů letadel, což představuje nejvyšší provozní výkon v dosavadní historii podniku. Provoz byl tradičně nejsilnější v červenci, kdy oblastní středisko řízení letového provozu Praha poskytlo své služby 83 632 letům – v denním průměru tedy 2 697 letům. S ohledem na dosavadní trendy vývoje provozu lze předpokládat, že celkový počet pohybů v českém vzdušném prostoru dosáhne hranici 750 tisíc.

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další
30. listopadu 2015 1:47
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2015
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobilo Vergilio
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.