Aktuálně

Nová linka easyJet

Společnost easyJet létá nově z Prahy do Říma

Společnost easyJet létá nově z Prahy do Říma

PRAHA (1.4.) – Od 28. března nabízí společnost easyJet, největší zahraniční dopravce na letišti Václava Havla, novou leteckou linku z Prahy do Říma. Cestující mohou přistávat na římském letišti Fiumicino sedm dní v týdnu a italská metropole se tak stala již jedenáctou evropskou destinací, kam easyJet z Prahy létá.

celý článek

Nový elektrobus z Plzně

Elektrobus Škoda Perun prošel zkušebním provozem v Brně

Elektrobus Škoda Perun prošel zkušebním provozem v Brně

PLZEŇ (29.3.) – Nový elektrobus Perun vyvinutý a vyrobený společností Škoda Electric se představil ve dnech od 18. do 21. března na mezinárodním veletrhu Amper v Brně. Poté vyrazil do zkušebního provozu s cestujícími na běžných linkách MHD v moravské metropoli.

celý článek

Mobily na palubě letadel

ČSA nově povolí zapnuté mobily na palubách svých letadel

ČSA nově povolí zapnuté mobily na palubách svých letadel

PRAHA (29.3.) – Od přelomu března a dubna budou cestující moci nechat zapnuté mobilní telefony v režimu letadlo na palubách letadel Českých aerolinií nebo KLM i během startu a přistání. Omezení zakazující používání drobné osobní elektroniky v bezpečném režimu letadlo už dříve zrušila řada velkých zahraničních dopravců, jako jsou Air France, British Airways nebo nízkonákladový Wizz Air. Zákazníci dalšího tuzemského dopravce společnosti Travel Service si budou muset ještě počkat.

celý článek

Nové autobusy

Firma BOSÁK BUS má nové autobusy spolufinancované EU

Firma BOSÁK BUS má nové autobusy spolufinancované EU

DOBŘÍŠ (27.3.) – Společnost BOSÁK BUS, spol. s r.o. realizuje projekt modernizace vozového parku „Moderní autobusy společnosti BOSÁK BUS“ s využitím finančních prostředků poskytnutých z Regionálního operačního programu NUTS II Střední Čechy (ROP SČ). Výše poskytnuté dotace ve výši 40 procent činí 5,4 milionu Kč.

celý článek

TÜV NORD

Stav českých autobazarů je ještě horší, než to vypadalo loni

Stav českých autobazarů je ještě horší, než to vypadalo loni

PRAHA (27.3.) – Společnost TÜV NORD Czech začala před více než rokem realizovat ambiciózní projekt certifikace kvality služeb autobazarů. Certifikace, která vycházela z mezinárodních standardů a know-how skupiny TÜV NORD GROUP, měla být jedním z hlavních vodítek pro zákazníky, kde lze bez obav nakoupit ojetý automobil. Ačkoliv firma předpokládala, že přibližně 70 procent českých autobazarů certifikací neprojde, výsledek byl ještě mnohem horší.

celý článek

Image Ranking 2014

DACHSER získal tři ocenění Image Awards

DACHSER získal tři ocenění Image Awards

PRAHA (27.3.) – Mezinárodní logistický provider DACHSER dosáhl v rámci studie německého časopisu Verkehrsrundschau Image Ranking 2014 nejvyššího ocenění za známost a reputaci značky hned ve třech kategoriích: Poskytovatelé nákladních přeprav a sběrné služby, Logistika potravin a spotřebního zboží a Letecká a námořní přeprava.

celý článek

Statistika MD

Cestující stále častěji vyhledávají dopravu vlakem

Cestující stále častěji vyhledávají dopravu vlakem

PRAHA (27.3.) – Železniční doprava loni v počtu přepravených pasažérů dotahovala náskok autobusů. Zatímco počet cestujících v linkových autobusech meziročně klesl o 2,4 procenta na 308 milionů, pasažérů v železniční dopravě o procento přibylo na 174,5 milionu osob. Vyplývá to z předběžných údajů zveřejněných ministerstvem dopravy. Vedle většího počtu cestujících ve vlacích rostla i vzdálenost, kterou cestující po železnici ujedou. Ukazatel počtu cestujících a ujeté vzdálenosti stoupl téměř o pět procent.

celý článek

Letiště Václava Havla Praha

Letní letový řád nabídne spojení z Prahy do 15 nových destinací

Letní letový řád nabídne spojení z Prahy do 15 nových destinací

PRAHA – V neděli 30. března vstoupí na Letišti Václava Havla Praha v platnost nový letní letový řád. V nadcházející sezóně, která potrvá do 25. října, své služby v rámci pravidelné přepravy nabídne cestujícím 57 dopravců, jejichž letadla budou směřovat do 119 míst po celém světě. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku přibude osm nových dopravců a budou otevřeny linky do 15 nových destinací.

celý článek

UPS

UPS otevřela rozšířený letecký hub v Kolíně nad Rýnem

UPS otevřela rozšířený letecký hub v Kolíně nad Rýnem

KOLÍN NAD RÝNEM/BONN – Společnost UPS (NYSE: UPS) oficiálně otevřela rozšířený evropský letecký hub na letišti v Kolíně nad Rýnem/Bonnu v Německu. Investice do rozšíření kolínského hubu ve výši 200 milionů USD představuje jednu z nejrozsáhlejších investic této firmy. Zařízení bude i nadále sloužit jako významná logistická křižovatka Evropy pro svět mezinárodního obchodu a exportu. Expanze, která trvala dva roky, již vytvořila dalších 200 pracovních míst. S více než 2500 zaměstnanci UPS zároveň upevňuje svoji pozici největšího zaměstnavatele na kolínském letišti.

celý článek

Investice do dopravní infrastruktury

Resort dopravy chystá investice ve výši 54 miliard Kč zejména do železnice

Resort dopravy chystá investice ve výši 54 miliard Kč zejména do
železnice

PRAHA (25.3.) – Resort dopravy se letos chystá vypsat velké stavební zakázky za 54 miliard Kč. Větší část z toho, 38 miliard Kč, by měla připadnout na železniční stavby. Na Žofínském fóru to řekl ministr dopravy Antonín Prachař (ANO). Ještě během roku by se tak mohla začít soutěžit rekonstrukce zastřešení pražského hlavního nádraží, dále obnova trati mezi Smíchovem a Berounem přes Rudnou u Prahy, průjezd Brnem z Židenic do Maloměřic nebo rekonstrukce pražského Negrelliho viaduktu.

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další
16. dubna 2014 20:56
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3.
tel. +420 222 723 881, fax +420 222 729 228
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2014
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobil Tajfun Digital
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.