DN č. 22 - Kurýrní, expresní a balíkové služby, Logistika pro e-commerce, LUV, Manažerské vozy - vychází 26. 10., uzávěrka již 5. 10. !!! 

Aktuálně

​Praha výhledově zahájí stavbu 30 tramvajových tratí

6.9. – Praha výhledově zahájí stavbu téměř tří desítek tramvajových tratí. Vyplývá to z dokumentu, který vypracoval pražský dopravní podnik a který schválili radní. Plán počítá s tím, že tři trati mají být vybudovány do pěti let a stavba 16 dalších má začít do roku 2030. S dalšími 11 úseky se počítá v dlouhodobém výhledu. Vedení magistrátu zároveň pověřilo Institut plánování a rozvoje (IPR) vypracováním navazujícího materiálu.

​Skupina Škoda Transportation dodá do Finska nové vagóny za skoro 1,4 miliardy korun

4.9. – Dceřiná firma společnosti Škoda Transportation, finský Transtech, dodá celkem dvacet nových moderních vozidel do Finska. Finské státní dráhy zúčinily na základě kontraktu z roku 2015 opci na dvacet dvoupodlažních osobních vozů. Hodnota kontraktu je téměř 1,4 miliardy korun.

​Sektor potravinářské logistiky děsí dopady brexitu Premium

​Sektor potravinářské logistiky děsí dopady brexitu

4.9. – Téměř polovina (47 procent) firem, které působí ve Velké Británii v oblasti zásobování trhu potravinami (jídlem a nápoji), má vážné obavy z dopadu brexitu na zaměstnanost. Více než třetina (36 procent) oslovených podniků očekává, že po odchodu Velké Británie z EU ztratí možnost zaměstnávat pracovníky ze zemí Evropské unie. 


​DHL Supply Chain zavádí do logistiky chytré brýle

4.9. – Společnost DHL Supply Chain úspěšně dokončila globální pilotní projekty pro využití rozšířené reality a zavádí řešení Vision Picking do dalších svých skladů na celém světě jako nový standard ve vychystávání zboží. Zaměstnanci DHL nosí chytré brýle, které postupně promítají pracovní instrukce a pokyny do zorného pole uživatele, například kde se nalézá hledaná položka a na jaké místo na vozíku ji má umístit. Tím odpadá potřeba písemných návodů.

​Další úpravy českolipského železničního uzlu zvýšily rychlost vlaků Premium

​Další úpravy českolipského železničního uzlu zvýšily rychlost vlaků

4.9. – Nově postavené nádraží v České Lípě slouží veřejnosti a některé vlaky mohou jezdit rychleji. Umožnila to aktivace nového zabezpečovacího zařízení v železničním uzlu, díky kterému mohou vlaky v okolí stanice a směrem na Lovosice a Liberec jezdit až 120 kilometrů za hodinu. Výstavba nové odbavovací haly a modernizace nádraží, zabezpečení a tratí stály bezmála miliardu korun.

​ČD Cargo chystá další masivní investice do svého vozového parku

1.9. – Společnost ČD Cargo realizovala za první pololetí roku 2017 zisk před zdaněním podle mezinárodních účetních standardů (IFRS) ve výši 496 milionů korun. Do konsolidovaného výsledku skupiny ČD pak segment nákladní dopravy přispěla čistým ziskem po zdanění ve výši 384 milionů korun. Za první pololetí letošního roku přepravila skupina ČD Cargo 32,2 milionu tun zboží.

Aktuality ze světa 24/2017 Premium

Aktuality ze světa 24/2017

1.9. – SILNIČNÍ DOPRAVA – Konkrétní pohled na stav vývoje svého elektro-trucku poskytl výrobce nákladních aut MAN odborným novinářům. Došlo k tomu na testovací trase mnichovské výrobny. Testovala se souprava, kterou tvořil tahač TGS s návěsem pro suchý substrát a nákladní vůz na bázi TGM se shrnovacími stěnami.

Stát hledá zájemce o železnici Jemnice - Moravské Budějovice Premium

Stát hledá zájemce o železnici Jemnice - Moravské Budějovice

1.9. – Stát nabízí na prodej skoro 21 kilometrů dlouhou železniční trať mezi Moravskými Budějovicemi a Jemnicí na Třebíčsku. Chce ze ni nejméně 94,68 milionu korun. Nabídky bude státní Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) přijímat do 29. září. Jemnická radnice ani spolek, který s podporou obcí udržuje osobní dopravu na trati, nyní o koupi neuvažují.


​Celá Prackovická estakáda na dálnici D8 se otevře řidičům do konce září

1.9. – Dálnice D8 by měla být po 20. září zprovozněna ve všech čtyřech pruzích na Prackovické estakádě. Po jednání Rady geotechnického monitoringu to řekli ministr dopravy Dan Ťok a generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Jan Kroupa. Mostní estakáda bude i nadále monitorována a od jarní sezóny příštího roku ji čekají další úpravy.

​Vysokorychlostní železnice z Prahy do Brna je pro Zelené prioritou

29.8. – Budoucnost dopravy je podle Zelených v železnici. Ta má největší potenciál k výraznému zlepšení kvality a rychlosti. Stát by měl také reagovat na prudce rostoucí poptávku po osobní železniční dopravě. Ta například jen na trase mezi Prahou a Jihomoravským krajem zaznamenala mezi lety 2010 a 2016 nárůst o 272 procent. Celostátně v tomto období vzrostl počet cestujících na železnici téměř o 109 procent, jen za loňský rok jelo vlakem 179 milionů lidí.

spinner