Aktuálně

Alternativní paliva

Počet CNG vozidel na českém trhu překročil hranici osmi tisíc

Počet CNG vozidel na českém trhu překročil hranici osmi tisíc

PRAHA (6.10.) – Podle statistik Českého plynárenského svazu (ČPS) už dosáhl počet CNG vozidel v České republice hranice osmi tisíc. Pro letošní rok to na konci 3. čtvrtletí znamená, že na českých silnicích jezdí 1 345 dalších CNG vozidel, celkem pak 8 055. To je asi 30 procentní meziroční nárůst oproti roku 2013, poslední meziroční nárůst CNG vozidel v ČR byl asi dva tisíce CNG vozidel. Z celkového počtu vozidel jezdí v ČR již nejméně 518 CNG autobusů ve více než 35 městech a 83 komunálních CNG vozidel.

celý článek

Fleet management

Raiffeisen – Leasing vstoupil na trh Full Service Leasingu

Raiffeisen – Leasing vstoupil na trh Full Service Leasingu

PRAHA (6.10.) – Společnost Raiffeisen – Leasing se chce stát významným hráčem na českém trhu fleet managementu se službami pro osobní a užitková vozidla do 3,5 tuny. Prvním klientem se stala společnost FS Codes, která začátkem září převzala sedm vozidel značky Škoda Octavia.

celý článek

Nové centrum v Číně

DB Schenker vystaví v Číně logistické centrum za více než 20 milionů eur

DB Schenker vystaví v Číně logistické centrum za více než
20 milionů eur

FRANKFURT/ŠEN-JANG/PRAHA (6.10.) – Společnost DB Schenker plánuje postavit v Číně nové logistické centrum zaměřené na automobilový průmysl. Ve spolupráci s čínským partnerem vytvořila společný podnik na logistické služby (joint venture) v Šen-jangu na severovýchodě Číny. Společnost chce do projektu investovat více než 20 milionů eur.

celý článek

ČD Cargo

ČD Cargo bude od ledna znovu vozit uhlí do Chvaletic

ČD Cargo bude od ledna znovu vozit uhlí do Chvaletic

PRAHA (6.10.) – Státní železniční dopravce ČD Cargo bude od ledna znovu vozit uhlí ze severočeských dolů do elektrárny Chvaletice. V soutěži o zakázku nabídlo ČD Cargo nejnižší cenu, konkrétně 93 korun za tunu uhlí. Informuje o tom Mladá fronta Dnes (MfD). Uhlí do Chvaletic od loňska vozí AWT Zdeňka Bakaly, za tunu uhlí si účtuje 160 korun.

Diskuse: 2 reakce

celý článek

ČD chtějí převodem majetku na SŽDC získat až sedm miliard Kč

ČD chtějí převodem majetku na SŽDC získat až sedm miliard Kč

PRAHA (6.10.) – Převod nemovitého majetku z Českých drah na Správu železniční dopravní cesty (SŽDC) by v první etapě mohl drahám vynést kolem pěti miliard Kč, celkem až sedm miliard Kč. V pořadu Otázky Václava Moravce to řekl generální ředitel Českých drah Daniel Kurucz. ČD podle něj veškeré záležitosti nutné k převodu připravily, takže podle Kurucze nyní nic nebrání tomu, aby materiál šel z ministerstva dopravy na jednání vlády. Část peněz by mohly ČD získat už letos, dodal.

celý článek

Pomoc vodní dopravě

Rejdaři se možná konečně dočkají pomoci státu za škody z povodně

Rejdaři se možná konečně dočkají pomoci státu za škody z povodně

PRAHA (2.10.) – Více než rok a čtvrt po loňských ničivých povodních, které rejdařům a provozovatelům přístavů způsobily škody ve výši přibližně 400 milionů korun, se postiženým firmám přiblížila státní pomoc. Ministerstvo dopravy chystá dotační program, který by jim mohl poskytnout pomoc ve výši až 250 milionů korun. Informovali o tom představitelé Sekce vodní dopravy Svazu dopravy ČR.

Diskuse: 1 reakce

celý článek

Modernizace železničních koridorů

S ročním zpožděním začíná stavba nejdelšího železničního tunelu v ČR

S ročním zpožděním začíná stavba nejdelšího železničního tunelu
v ČR

PLZEŇ (2.10.) – S přibližně ročním zpožděním hlavně kvůli archeologickému průzkumu začíná stavba nejdelšího železničního tunelu v zemi u Kyšic na Plzeňsku. Půjde o hlavní součást nové dvojkolejné tratě z Rokycan do Plzně, jejíž budování začalo loni v listopadu. Jeden z posledních úseků na III. železničním koridoru Praha – Plzeň – Cheb přijde na 3,9 miliardy korun, polovinu má stát tunel. Celá trať bude hotová do poloviny roku 2017.

celý článek

Spojení ČR a Německa

Sobotka: Vysokorychlostní trať do Dážďan patří k dopravním prioritám

Sobotka: Vysokorychlostní trať do Dážďan patří k dopravním prioritám

PRAHA (2.10.) – Vysokorychlostní spojení Prahy a Drážďan je jednou z dopravních priorit české vlády, protože by se jím Česká republika napojila na západoevropskou síť vysokorychlostních tratí. Trať na Drážďany také spojuje střední Evropu se severoněmeckými přístavy. Na české straně byla zatím zahájena projektová příprava úseku z Prahy do Lovosic.

celý článek

Parkování v Praze

Nová aplikace má pomoci s parkováním v Praze

Nová aplikace má pomoci s parkováním v Praze

PRAHA (2.10.) – Pražský magistrát se chystá v rámci rozšiřování parkovacích zón zavést internetovou aplikaci, která řidiče navede k nejbližším volným parkovacím místům. Na Žofínském fóru věnovaném právě problematice parkování v Praze to řekl náměstek primátora Jiří Nouza. Parkovací zóny by se od nového roku měly rozšířit o oblasti Prahy 4, 5, 6 nebo 8.

celý článek

Investice do dopravní infrastruktury

MD chce do roku 2016 zahájit dopravní stavby za 230 miliard korun

MD chce do roku 2016 zahájit dopravní stavby za 230 miliard korun

PRAHA (2.10.) – Více než dvě stovky dopravních staveb v hodnotě 230 miliard korun plánuje ministerstvo dopravy zahájit do konce roku 2016. Na dálnicích, rychlostních silnicích a silnicích 1. třídy se v tomto období předpokládá zahájení asi 80 staveb, které po svém dokončení rozšíří silniční síť o 400 km. Investice zajistí mimo jiné dobudování více než 260 kilometrů nových či modernizovaných komunikací tohoto typu. Informoval o tom mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold.

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další
21. října 2014 13:50
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2014
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobil Tajfun Digital
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.