Aktuálně

Výstavba dopravní infrastruktury

Věcný záměr zákona o liniových stavbách zamířil do připomínkového ří­zení

Věcný záměr zákona o liniových stavbách zamířil do
připomínkového ří­zení

PRAHA (7.10.) – Ministr dopravy Antonín Prachař poslal do připomínkového řízení věcný záměr zákona o liniových stavbách. Tento zákon, jehož záměr je inspirován německou právní úpravou, by měl výrazně zkrátit dobu mezi plánem stavby a její realizací, která je dosud v ČR neúnosně dlouhá. Cílem návrhu je zefektivnit proces povolovacího řízení k liniovým dopravním stavbám, aniž by dotčené subjekty ztratily možnost se k nim vyjádřit a prosazovat své zájmy.

Diskuse: 1 reakce

celý článek

Přeprava zboží do Velké Británie

Trajektovou dopravu do Anglie komplikují problémy s běženci

Trajektovou dopravu do Anglie komplikují problémy s běženci

PRAHA (7.10.) – Zvyšující se počet kamionů na trase z kontinentu do Velké Británie potvrzuje hospodářské oživení, ale zároveň přináší rostoucí problémy s běženci. „Meziročně jsme na této trase u našich zákazníků zaznamenali téměř 20 procentní nárůst přejezdů,“ potvrzuje Aleš Průžek, vedoucí oddělení trajektů a nadrozměrných přeprav společnosti DKV Euro Service, předního poskytovatele služeb pro dopravce na evropském trhu. Stejnou situaci hlásí i přístav Dover, kde trajektová přeprava nákladních vozidel meziročně vzrostla o 9,6 procenta.

celý článek

Rusko

Společnost Monopoly ze St. Peterburgu si pořídí 700 nákladních vozidel DAF

Společnost Monopoly ze St. Peterburgu si pořídí 700 nákladních
vozidel DAF

HANNOVER (7.10.) – Jedna z největších ruských společností Monopoly, která se specializuje na dopravu chlazených ovocných produktů, rozšíří svůj vozový park o 700 nových vozidel DAF XF. Smlouvu o dodávce nových vozidel DAF podepsali na veletrhu IAA v Hannoveru ředitelé společnosti Monopoly Ilja Dmitrijev a Maxim Onyfrjenko, generální ředitel dealera společnosti DAF Terra Truck Marcel Verbeeten a Ron Bonsen, člen představenstva společnosti DAF zodpovědný za prodej a marketing.

celý článek

Firemní flotily

Synlab s vozy Octavie CNG zakládá novou flotilu ekologických vozů

Synlab s vozy Octavie CNG zakládá novou flotilu ekologických vozů

PRAHA (7.10.) – Společnost synlab czech s.r.o. převzala od společnosti Porsche Praha 25 vozů značky Škoda na ekologický CNG pohon. Naplňuje tak vlastní cíle, kterými se zavázala, že v nadcházejících měsících téměř plně přejde na vozy s pohonem šetrným k životnímu prostředí. Celkem 25 vozů Škoda Octavia CNG se stane základem nové flotily, sloužit budou především ke svozu odběrů a vzorků od lékařů a z odběrových místností do laboratoří.

celý článek

Rekonstrukce silnice

Ministr Antonín Prachař zahájil modernizaci jižní části silnice přes Červenohorské sedlo

Ministr Antonín Prachař zahájil modernizaci jižní části silnice přes
Červenohorské sedlo

ČERVENOHORSKÉ SEDLO (6.10.) – První etapu modernizace osmikilometrové jižní části silnice I/44 z Koutů nad Desnou na Červenohorské sedlo zahájil ministr dopravy Antonín Prachař. Stavaři navázali na stavbu dokončenou na severní straně Červenohorského sedla. Pokračovat v modernizaci této klíčové komunikace Jesenicka budou ve třech etapách až do listopadu 2016.

Diskuse: 1 reakce

celý článek

RegioJet

RegioJet představil nový vagón i plány expanze na Slovensko

RegioJet představil nový vagón i plány expanze na Slovensko

PRAHA (6.10.) – Společnost RegioJet, soukromý železniční dopravce, dnes oficiálně představila svůj zbrusu nový designový vagón RegioJet – ASTRA s typovým označením Bpmz 20–90. Tento vůz byl navržen ve spolupráci s interiérovým studiem Clagi-Coplass a architektem Patrikem Kotasem přímo na míru pro firmu RegioJet. Vůz RegioJet – ASTRA je první železniční vůz v Evropě, ve kterém jsou zabudované dotykové obrazovky s multimediálním systémem přímo v kožených sedačkách.

celý článek

Alternativní paliva

Počet CNG vozidel na českém trhu překročil hranici osmi tisíc

Počet CNG vozidel na českém trhu překročil hranici osmi tisíc

PRAHA (6.10.) – Podle statistik Českého plynárenského svazu (ČPS) už dosáhl počet CNG vozidel v České republice hranice osmi tisíc. Pro letošní rok to na konci 3. čtvrtletí znamená, že na českých silnicích jezdí 1 345 dalších CNG vozidel, celkem pak 8 055. To je asi 30 procentní meziroční nárůst oproti roku 2013, poslední meziroční nárůst CNG vozidel v ČR byl asi dva tisíce CNG vozidel. Z celkového počtu vozidel jezdí v ČR již nejméně 518 CNG autobusů ve více než 35 městech a 83 komunálních CNG vozidel.

celý článek

Fleet management

Raiffeisen – Leasing vstoupil na trh Full Service Leasingu

Raiffeisen – Leasing vstoupil na trh Full Service Leasingu

PRAHA (6.10.) – Společnost Raiffeisen – Leasing se chce stát významným hráčem na českém trhu fleet managementu se službami pro osobní a užitková vozidla do 3,5 tuny. Prvním klientem se stala společnost FS Codes, která začátkem září převzala sedm vozidel značky Škoda Octavia.

celý článek

Nové centrum v Číně

DB Schenker vystaví v Číně logistické centrum za více než 20 milionů eur

DB Schenker vystaví v Číně logistické centrum za více než
20 milionů eur

FRANKFURT/ŠEN-JANG/PRAHA (6.10.) – Společnost DB Schenker plánuje postavit v Číně nové logistické centrum zaměřené na automobilový průmysl. Ve spolupráci s čínským partnerem vytvořila společný podnik na logistické služby (joint venture) v Šen-jangu na severovýchodě Číny. Společnost chce do projektu investovat více než 20 milionů eur.

celý článek

ČD Cargo

ČD Cargo bude od ledna znovu vozit uhlí do Chvaletic

ČD Cargo bude od ledna znovu vozit uhlí do Chvaletic

PRAHA (6.10.) – Státní železniční dopravce ČD Cargo bude od ledna znovu vozit uhlí ze severočeských dolů do elektrárny Chvaletice. V soutěži o zakázku nabídlo ČD Cargo nejnižší cenu, konkrétně 93 korun za tunu uhlí. Informuje o tom Mladá fronta Dnes (MfD). Uhlí do Chvaletic od loňska vozí AWT Zdeňka Bakaly, za tunu uhlí si účtuje 160 korun.

Diskuse: 2 reakce

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další
24. října 2014 19:59
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2014
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobil Tajfun Digital
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.