Aktuálně

Ministerstvo dopravy

Ministerstvo dopravy hledá nového správce fondů EU

Ministerstvo dopravy hledá nového správce fondů EU

PRAHA (4.8.) – Ministerstvo dopravy hledá nového správce evropských fondů. Vzniknout by měl post vrchního ředitele, který by měl pod sebou odbor spravující fondy EU a odbor strategického plánování. Informoval o tom mluvčí ministerstva Martin Novák. Na post ministerstvo vypíše výběrové řízení. Výběrové řízení vypsalo i na post ředitele jednoho z uvedených odborů – odboru fondu EU. Jmenování současného šéfa odboru Marka Pastuchy obsahuje totiž formální chybu a je nutné celý výběr ředitele zopakovat.

celý článek

Modernizace autobusů

Arriva kupuje nové autobusy pro středočeské linky

Arriva kupuje nové autobusy pro středočeské linky

PRAHA (4.8.) – Společnost Arriva Východní Čechy zahájila další část projektu modernizace vozového parku pro Středočeský kraj, během které koupí tři částečně nízkopodlažních autobusů s využitím finančních prostředků poskytnutých z Regionálního operačního programu Střední Čechy. Výše poskytnuté dotace bude 4,797 milionu korun. Firma plánuje nákup dvou autobusů v kategorii 10 až 11 metrů a jednoho vozidla v kategorii do 12,2 metru. Všechny nově pořízené autobusy budou již s motory splňujícími nejpřísnější emisní normu EURO 6.

celý článek

Liberalizace železniční dopravy

MD: Otevírání železničního trhu prý přinese cestujícím pohodlnější vlaky

MD: Otevírání železničního trhu prý přinese cestujícím
pohodlnější vlaky

PRAHA (3.8.) – Otevírání trhu dálkové železniční dopravy cestujícím postupně přinese pohodlnější vlaky. Platit to má alespoň na šestici tratí, které plánuje ministerstvo dopravy do roku 2020 nabídnout do veřejných soutěží. Základním požadavkem pro budoucího dopravce mají být klimatizované vlaky, které budou alespoň částečně bezbariérové. Vyplývá to z návrhu ministerstva dopravy, který úřad poslal k meziresortnímu připomínkování.

celý článek

Vadné úseky dálnic

Na dvou ostravských mostech bude zřejmě nutné snížit rychlost

Na dvou ostravských mostech bude zřejmě nutné snížit rychlost

PRAHA (3.8.) – Na dvou mostech na dálnici D47 bude muset být zřejmě omezená rychlost. Mosty sloužící jako nájezdy z ostravské Slovenské ulice na dálnici mají problémy s ložisky a s posunem přechodu mezi vozovkou a mostní konstrukcí. Na setkání s novináři to řekl ministr dopravy Antonín Prachař.

celý článek

Omezení provozu na D1

Oprava dálnice D1 omezí provoz mezi Brnem a Vyškovem

Oprava dálnice D1 omezí provoz mezi Brnem a Vyškovem

PRAHA/BRNO (3.8.) – Ředitelství silnic a dálnic ČR začne v neděli 3. srpna 2014 s další opravou dálnice D1. Navazuje se tak na opravy z minulých let s cílem postupně opravit celý úsek dálnice D1 mezi Brnem a Vyškovem. Tentokrát se jedná o rekonstrukci cementobetonové vozovky v km 229,5 – 226,15 směr Brno. Nutná oprava poškozeného povrchu bude probíhat ve třech etapách a na řidiče bude klást nemalé nároky, zejména co se týká kázně a dodržování předpisů při průjezdu omezením.

celý článek

ŘSD

Nová komunikace zrychlí spojení Šumperka a Olomouce

Nová komunikace zrychlí spojení Šumperka a Olomouce

PRAHA (3.8.) – Ředitelství silnic a dálnic ČR uvedlo do provozu další stavbu – nový úsek silnice I/44, konkrétně obchvat obcí Zvole a Vlachov. Slavnostní zahájení provozu proběhlo ve čtvrtek 31. července 2014 přesně ve 12.00 hodin. Nová přeložka silnice I /44 a souvisejících komunikací sníží negativní účinky z dopravy podél stávající silnice, sníží se hluková zátěž, emise a také dopravní zátěž. Oddělením pěší, cyklistické a pomalé dopravy dojde ke zvýšení bezpečnosti dopravy.

celý článek

Nový sklad BILLA

BILLA má v Modleticích u Prahy nový sklad čerstvých potravin

BILLA má v Modleticích u Prahy nový sklad čerstvých potravin

PRAHA (3.8.) – Společnost BILLA Česká republika otevřela v Modleticích u Prahy nový centrální sklad čerstvých potravin. Moderní a ekologicky šetrné logistické centrum o rozloze 15 500 metrů čtverečních bude sloužit pro potraviny, které potřebují nízké a kontrolované teploty skladování. Odtud bude všech 207 prodejen BILLA zaváženo masem, uzeninami, mléčnými výrobky, ovocem, zeleninou a lahůdkami. Celková výše investice přesáhla 499 milionů korun, nový sklad nabídne celkem 160 pracovních míst pro obyvatele regionu.

celý článek

Modernizace D1

Na části dálnice D1 se začne jezdit po opraveném úseku

Na části dálnice D1 se začne jezdit po opraveném úseku

PRAHA (3.8.) – V rámci modernizace dálnice D1 se bude na úseku 09 – EXIT 66 Loket – EXIT 75 Hořice příští týden převádět doprava na zmodernizovaný úsek dálnice. Převádění provozu z levé poloviny dálnice na pravou bude naplno probíhat postupně za provozu v termínu od 3. 8. od 12.00 hodin do 8. 8. do 12.00 hodin Převádění dopravy bude probíhat stejným způsobem jako na úseku Šternov – Psáře. V místě uzavírek je nejvyšší dovolená rychlost snížena na 80 km/h.

celý článek

Siemens

Železniční uzel Olomouc zabezpečí jeden z nemodernějších systémů na světě

Železniční uzel Olomouc zabezpečí jeden z nemodernějších systémů
na světě

PRAHA (3.8.) – Síť distribučních trafostanic pro napájení drážních netrakčních zařízení v železničním uzlu Olomouc bude vybavena nejnovější řadou ochran a terminálů Siemens Siprotec 5. Jedná se o první rozsáhlé nasazení této nejmodernější řady ochran v České republice, které je dodáváno včetně engineeringu, výpočtu nastavení ochran a jejich koncepce. Celkově bude instalováno sedm rozvoden 22 kV a šest rozvoden 6 kV.

celý článek

Nové autobusy

Na Pardubicku jezdí nové autobusy dopravce Arriva

Na Pardubicku jezdí nové autobusy dopravce Arriva

PARDUBICE (3.8.) – Společnost Arriva Východní Čechy slavnostně převzala první část dodávky nových autobusů, které budou jezdit převážně na meziměstských linkách na Pardubicku a Chrudimsku. První vozidla už jsou nasazena do provozu, zbytek z celkové dodávky 15 autobusů převezme dopravce během podzimu. Představení a předání vozidel proběhlo v Libchavách za účasti zástupců dopravní společnosti Arriva, výrobce autobusů SOR Libchavy a zástupců Pardubického kraje.

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další
29. srpna 2014 22:05
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2014
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobil Tajfun Digital
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.