Aktuálně

​TATRA TRUCKS dodala nová vozidla pro údržbu komunikací s nástavbami Schmidt

8.11. – Společnost Údržba a správa komunikací (USK) se sídlem v Mladé Boleslavi převzala minulý týden první dvě univerzální vozidla TATRA PHOENIX Euro 6 pro údržbu komunikací s nástavbou Stratos III od výrobce Schmidt.

​České dráhy zdraží od nového řádu jízdenky o dvě procenta Premium

​České dráhy zdraží od nového řádu jízdenky o dvě procenta

8.11. – České dráhy zdraží od nového jízdního řádu jízdenky v průměru o dvě procenta. U cest do 70 kilometrů se cena jízdenek zvýší o jednu až dvě koruny, důvodem je očekávaný růst inflace. V tiskové zprávě o tom informoval dopravce. Zlevní naopak skupinové jízdné pro šest a více cestujících.

​Kurýři PPL v prosinci rozvezou více než 200 tisíc zásilek denně

8.11. – Předvánoční období je každoročně u kurýrních služeb tím nejhektičtějším. PPL odhaduje, že mezi 1. a 20. prosincem rozvezou kurýři průměrně 200 až 210 tisíc balíků denně. Vzhledem k obecnému trendu nákupu dárků na poslední chvíli a očekávaným komplikacím v dopravě, PPL svým zákazníkům doporučuje, aby si balíky objednávali s termínem předání k přepravě nejpozději do čtvrtka 21. prosince tak, aby zůstala vysoká pravděpodobnost doručení před Štědrým dnem.

​V Říčanech a okolí začne v pondělí platit zákaz tranzitu kamionů Premium

​V Říčanech a okolí začne v pondělí platit zákaz tranzitu kamionů

8.11. – V Říčanech u Prahy a okolí začne v pondělí platit zákaz tranzitu kamionů. Řidiči, kteří nemají v místě nakládku nebo vykládku, nebudou smět oblastí projíždět a hrozí jim pokuta. Zákaz se týká například i silnice druhé třídy číslo 101, která slouží jako přivaděč k dálnici D1 z Říčan a okolí. Uvedla to mluvčí říčanské radnice Kateřina Lauerová.

Aktuality ze světa 33/2017 Premium

Aktuality ze světa 33/2017

7.11. – LETECKÁ DOPRAVA – Rusko má dobré letecké karty ve sporu s Nizozemskem. Sotva velmi krátce v úřadě se musí nová nizozemská ministryně infrastruktury Cora van Nieuwenhuizenová vydat na kluzký diplomatický parket. Rusko totiž hrozí tím, že uzavře svůj letový prostor pro nizozemské aerolinie, když ruská letecká společnost Air Bridge Cargo (ABC) nezíská požadovaná časová okna (slots) na amsterodamském letišti Chiphol.

​Letošní ročník veletrhu autobusů CZECHBUS na Výstavišti určitě bude

7.11. – Určitě úsilí o senzaci, možná zvědavost anebo také škodolibost – to i jiné věci mohou stát za „zaručenými“ informacemi, že prý letošní CZECHBUS nebude. Přes nepřízeň osudu či spíše počasí je nutno konstatovat: 7. ročník veletrhu autobusů, hromadné dopravy, garážové a servisní techniky CZECHBUS se uskuteční v původním termínu, tedy od úterý 21. do čtvrtka 23. 11. 2017.

​Zveřejněno 20. vydání Vzorových předpisů OSN

7.11. – Na domovské stránce Evropské hospodářské komise OSN (UNECE) bylo zveřejněno 20. revidované vydání vzorových předpisů OSN, tzv. „Orange Book“ (v angličtině, francouzštině a španělštině). Tato doporučení představují základ pro ADR / RID / ADN 2019, jakož i pro předpis IMDG-Code , Amendment 39–18 pro námořní dopravu.

​Správci dálnic a železnic budou sdílet datové sítě

7.11. – Správci silnic a železnic budou do budoucna sdílet kapacity pro přenos elektronických dat. Sdílení přenosových soustav obou státních organizací má za cíl oběma ušetřit peníze, které by si vyžádalo vybudování vlastních komunikačních kapacit. Memorandum o sdílení přenosových sítí podepsali generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Jan Kroupa a jeho protějšek Pavel Surý ze Správy železniční dopravní cesty.


​Toughpady Panasonic pomáhají doručovat zásilky

6.11. – Nizozemská PostNL nově používá při doručování zásilek handheldová zařízení Panasonic. Největší společnost na doručování zásilek v Beneluxu nedávno podepsala smlouvu s Panasonic Computer Product Solutions na dodávku téměř pěti tisíc odolných handheldových zařízení Panasonic Toughpad FZ-N1. PostNL díky využití handheldových zařízení plánuje, že bude moci zákazníkům nabídnout lepší a rozsáhlejší sledování dodávek v reálném čase, a to od třídicích center až po adresu dodání.

​GEFCO a Dacia rozšířili spolupráci na další regiony

6.11. – GEFCO Rumunsko a producent automobilů Dacia rozšířily svou spolupráci na další trhy. Minulý týden to oznámili zástupci GEFCO Česká republika.

spinner