DN č. 7 - Mezinárodní kamionová doprava, Autobusová doprava, LUV, vychází 29.3., uzávěrka již 8.3.! 

Aktuálně

Icom transport loni zvýšil obrat o 11 % na 3,9 miliardy Kč

8.2. – Koncern Icom transport vloni zvýšil svůj obrat o 11,4 procenta na 3,9 miliardy Kč. Uskupení, které patří mezi významné tuzemské dopravce, vykázalo za minulý rok konsolidovaný zisk před zdaněním 142 milionů Kč, řekl Jan Varhaník z vedení společnosti. Do uskupení patří devět firem zaměřených na autobusovou i nákladní dopravu a další služby.

Sněmovna může začít jednat o urychlení výstavby komunikací

8.2. – Urychlení výstavby dopravní infrastruktury projedná Sněmovna s podporou vlády. Návrh zákona, pod který se podepsali zástupci všech stran zastoupených v dolní parlamentní komoře, včera schválil kabinet. Zákon je jednou z priorit menšinové vlády hnutí ANO, jeho návrh vznikl podle ministra dopravy Dana Ťoka jako poslanecká iniciativa, aby měl širokou podporu. Po jeho schválení by se stavby mohly urychlit až o třetinu, míní ministr.

Aktuality ze světa 6/2018 Premium

Aktuality ze světa 6/2018

8.2. – LETECKÁ DOPRAVA - Cargojet létá s nákladem z Kanady do Kolína nad Rýnem. Kanadská nákladní letecká společnost Cargojet zavedla od 1. února nové spojení mezi domácím letištěm Toronto-Hamilton a letištěm Köln/Bonn v Německu. Dvakrát v týdnu bude na trase létat Boeing 767-Frachter, který dokáže přepravit kolem 60 tun nákladu. Cargojet tak vytváří náhradu za své zastavené lety pro Air Canada do Frankfurtu loni na podzim. Z Toronta-Hamiltonu nabízí Cargojet návazné lety do Jižní Ameriky.

V Plzni vyrazil do provozu nový trolejbus Premium

V Plzni vyrazil do provozu nový trolejbus

7.2. – Společnost Škoda Electric vyvinula a vyrobila nový trolejbus Škoda 35 Tr. Jedná se o 18 metrové kloubové moderní vozidlo, které vyrazilo do zkušebního provozu v Plzni. Nový trolejbus vznikl na základě spolupráce s výrobcem karosérie firmou Iveco.

Dubaj loni zůstala nejvytíženějším světovým letištěm

7.2. – Mezinárodní letiště v Dubaji si v loňském roce udrželo titul nejvytíženějšího letiště pro mezinárodní leteckou přepravu na světě. Počet cestujících stoupl o 5,5 procenta na 88,2 milionu. V letošním roce letiště čeká další růst počtu cestujících na 90,3 milionu, uvedl generální ředitel letiště Paul Griffiths.

DHL Supply Chain získala ocenění Top Employer v pěti zemích Premium

DHL Supply Chain získala ocenění Top Employer v pěti zemích

7.2. – Společnost DHL Supply Chain obdržela jako první ve svém odvětví certifikaci Top Employer (Nejlepší zaměstnavatel) v pěti zemích současně. Ocenění získala v Číně, Brazílii, Velké Británii, USA a Španělsku. Uvedené trhy dohromady představují 54 procent všech zaměstnanců na plný úvazek této divize.

PORR postaví v Polsku obchvat města Nowe Miasto Lubawskie

7.2. – Ještě letos by měly začít práce na stavbě obchvatu města Nowe Miasto Lubawskie ve Varmijsko-mazurském vojvodství. Smlouvu minulý týden podepsali představitelé Generálního ředitelství silnic a dálnic (GDDKiA) a společnosti PORR.

Zákaz přepravy nekompatibilního paliva získal podporu Premium

Zákaz přepravy nekompatibilního paliva získal podporu

6.2. – Přední ekologické organizace a zástupci globální námořní přepravy se vyslovili pro zavedení plošného zákazu přepravy lodního paliva, které nebude vyhovovat zpřísněným emisním normám (podíl max. 0,5 procenta SO2 – oxidu siřičitého – v palivu), jež vstoupí v platnost v roce 2020. 

Ryanair propojí Prahu s Ammánem Premium

Ryanair propojí Prahu s Ammánem

6.2. – Vedení nízkonákladové letecké společnosti Ryanair oznámili, že od konce října spustí novou pravidelnou linku mezi Prahou a Ammánem, hlavním městem Jordánska. Dopravce bude z Letiště Václava Havla Praha létat Boeingem 737 dvakrát týdně.

ČD Cargo přepravilo karoserie pro Škodovku Premium

ČD Cargo přepravilo karoserie pro Škodovku

6.2. – Odjezdem vlaku z Nymburka do Děčína a dále do Osnabrücku zahájila na konci ledna společnost ČD Cargo další etapu spolupráce s největší českou automobilkou ŠKODA AUTO.

spinner