DN č. 13 - Silniční nákladní doprava, Autobusová doprava 

Aktuálně

​Ve VZÚ Plzeň testují americké dopravní systémy

17.5. – V nenápadném areálu uprostřed lesů v Plzni Bolevci testují specialisté ze společnosti VZÚ Plzeň podvozky kolejových vozidel z celého světa. Momentálně vyřizují objednávku ze San Franciska v hodnotě stovek tisíc dolarů. Zakázku pro systém veřejné dopravy v oblasti sanfranciského zálivu (Bay Area Rapid Transit) získala plzeňská firma díky úspěšné realizaci obdobných projektů pro další americká města, namátkou například Detroit či Dayton.

​Na trhu průmyslových nemovitostí v ČR roste trend spekulativní výstavby

17.5. – Zvýšená poptávka především ze sektoru e-commerce, retailu a ze strany výrobních společností stojí za klesající mírou neobsazenosti prostor na trhu průmyslových nemovitostí v České republice. Během prvního čtvrtletí letošního roku poklesl tento ukazatel na hladinu 4,79 procenta. V důsledku toho v České republice opět roste spekulativní výstavba a podílí se na celkové stavební aktivitě rekordními 43,9 procenta. Vyplývá to z údajů poradenské společnosti 108 AGENCY.

​První elektrifikovaná cesta je těsně před spuštěním

17.5. – Elektrifikovaná cesta pro těžká nákladní vozidla ve švédském vnitrozemí je téměř dokončena. První elektricky poháněné kamiony se v květnu začnou testovat na dva kilometry dlouhé dráze, která se nachází na běžné silnici u města Gävle. Projekt je první svého druhu na celém světě.

​Ministr Ťok zváží personální změny v orgánech Českých drah

17.5. – Ministr dopravy Dan Ťok zváží personální změny v orgánech Českých drah (ČD). Ministr to řekl v pořadu Partie na televizi Prima. Uvedl, že již měl s managementem vážnou debatu o spolupráci do budoucna. Ministr Ťok nemá České dráhy pod kontrolou, uvedl předseda klubu ODS Zbyněk Stanjura.

Motoristé měnit výstražné vesty v povinné výbavě nemusí

16.5. – Ministerstvo dopravy se důrazně ohrazuje proti informacím některých médií, podle nichž mají motoristé v souvislosti se změnou vyhlášky, kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích, měnit výstražné vesty v povinné výbavě vozidla. Z dané vyhlášky žádná taková povinnost nevyplývá.


​Cílem Pražské deklarace je snížit počet obětí dopravních nehod

16.5. – Ministři dopravy členských států Visegrádské čtyřky společně se zástupci Rakouska, Slovinska a Evropské komise jednali v Praze o bezpečnosti silničního provozu. Na společném setkání, které bylo vyvrcholením českého předsednictví V4 v oblasti dopravy, byla přijata Pražská deklarace, jejímž cílem je snížit počet obětí dopravních nehod na silnicích a spolupracovat při zajišťování bezpečnější mobility občanů.

​Nová návěsová pneumatika doplňuje řadu Conti Hybrid

16.5. – S návěsovou pneumatikou Conti Hybrid HT3 385/55 R 22.5 kompletuje Continental svou řadu pneumatik Conti Hybrid, která byla vyvinuta speciálně pro kombinované používání na regionálních silnicích a dálnicích.

​Renault Trucks vozí závodní monoposty Formule 1

16.5. – Renault Trucks více jak patnáct let podporuje aktivity značky Renault ve Formuli 1. V sezóně 2016 budou modely Renault Trucks T vybavené motory Euro 6 DTI 13 o výkonu 382 kW (520 k) a sadou Fuel Eco zajišťovat dopravu jejich závodních monopostů a dalšího vybavení mezi jednotlivým evropskými velkými cenami.

Probíhá šestiměsíční test flotily vozidel Fuso Canter E-Cell

16.5. – V dubnu byl v Německu zahájen první test flotily nákladních vozidel s nulovými emisemi, poháněných elektrickou energií z akumulátorů. Daimler Trucks spolupracuje na tomto projektu značky Fuso s městem Stuttgart a logistickou společností Hermes. Město Stuttgart bude 12 měsíců testovat čtyři šestitunová vozidla typu Fuso Canter E-Cell v náročném každodenním provozu. Dvě vozidla s nástavbou hydraulického sklápěče mají být provozována v oblasti výstavby silnic a krajinářství. Obě zbývající vozidla Canter E-Cell se skříňovou nástavbou jsou určena pro přepravu nábytku ve městě a rozvážku popelnic.

Osobností českého pojistného trhu je Jakub Hradec z ČKP

16.5. – V rámci 16. ročníku ankety Pojišťovna roku 2015 Prezídium Asociace českých pojišťovacích makléřů již tradičně udělilo čestný titul Osobnost pojistného trhu za vynikající a mimořádný přínos rozvoji českého pojišťovnictví. Do „síně slávy“ byl jmenován dlouholetý výkonný ředitel České kanceláře pojistitelů a jeden z nejvýznamnějších odborníků na pojištění vozidel JUDr. Ing. Jakub Hradec, který se v oblasti pojišťovnictví pohybuje již úctyhodných 35 let.

spinner