Aktuálně

Nová silnice na Zlínsku

ŘSD zprovoznilo úsek silnice I/35 u Lešné

ŘSD zprovoznilo úsek silnice I/35 u Lešné

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ (8.9.) – Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zprovoznilo jeden ze tří nových plánovaných úseků silnice I/35 u Valašského Meziříčí. Tento úsek je součástí projektu přeložky stávající silnice I/35 do nové trasy a zároveň připravovaného tahu rychlostní silnice R35 v úseku mezi rychlostní silnicí R48 (MÚK Palačov) a městem Valašské Meziříčí. Informoval o tom mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

celý článek

Řízení letového provozu ČR

Nový systém pro řízení letadel v ČR dodá francouzská firma Thales

Nový systém pro řízení letadel v ČR dodá francouzská firma Thales

PRAHA (8.9.) – Státní podnik Řízení letového provozu České republiky (ŘLP ČR) v souladu se zákonem o veřejných zakázkách č. 137/2006 Sb., vybral formou jednacího řízení s uveřejněním dodavatele nového hlavního systému pro řízení letového provozu (projekt NEOPTERYX). Na základě doporučení hodnotící komise generální ředitel ŘLP ČR Jan Klas rozhodl, že dodavatelem nového hlavního systému pro řízení letového provozu bude francouzská společnost THALES.

celý článek

Koaliční jednání o dopravě

Podle premiéra Sobotky je v resortu dopravy řada problémů

Podle premiéra Sobotky je v resortu dopravy řada problémů

PRAHA (8.9.) – V resortu dopravy je řada problémů, se kterými se bude muset ministr dopravy Antonín Prachař vypořádat. Po pátečním koaličním jednání to uvedl premiér Bohuslav Sobotka. O jeho možném odvolání se ale dnes nejednalo. Kabinet probíral problematiku sesuvu na D8, probíhající přípravu tendru na mýtné a ekonomickou stabilizaci Českých drah. Problematikou dálnice D1 se politici nezabývali.

celý článek

Elektronické mýtné

Komise pro výběr poradce se sejde tento týden

Komise pro výběr poradce se sejde tento týden

PRAHA (8.9.) – Tento týden se sejde komise pro hodnocení nabídek v zadávacím řízení na projektového manažera soutěže na dodavatele Systému elektronického mýta po roce 2016 a zahájí hodnocení předložených nabídek. Minulý týden to oznámil tiskový mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold. Komisi, v níž jsou především zástupci resortu a akademické obce, ustavil ministr dopravy Antonín Prachař ve čtvrtek 28. srpna, bezprostředně poté, co ministerstvo vypořádalo námitky uchazečů soutěže k zadávací dokumentaci.

Další informace si přečtete v DN 37/2014, které vycházejí ve čtvrtek 11. září a v aktuálním zpravodajství Dopravních novin na webu www.dnoviny.cz.

celý článek

Nové linky do Itálie

DACHSER provozuje dvě nová přímá spojení do Itálie

DACHSER provozuje dvě nová přímá spojení do Itálie

PRAHA (5.9.) – Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic zavedl nové přímé denní linky sběrné služby do dvou nejdůležitějších průmyslových center v severní Itálii – do Verony a Milána. Nová spojení reagují na zvyšující se exportní a importní aktivity spojené s jižní Evropou. „Nové přímé spojení do Itálie nyní kombinuje dvě destinace a v našem doručovacím režimu targospeed jsme tak schopni zajistit doručení zásilek do celé severní a střední Itálie do 48 hodin,“ říká Ing. Jan Polter, obchodní a marketingový ředitel DACHSER Czech Republic.

celý článek

Stanice na CNG v ČR

Počet plnicích stanic na CNG velmi rychle narůstá

Počet plnicích stanic na CNG velmi rychle narůstá

PRAHA (5.9.) – Počet plnicích CNG stanic na území České republiky v poslední době velmi rychle narůstá. V minulých letech docházelo k nárůstu nových plnicích stanic CNG v řádu jednotek, nyní se staví po desítkách. Stanice CNG nyní vznikají už i na běžných čerpacích stanicích – pouze přidáním stojanu na CNG – a proto si toho nemusí každý všimnout. Vyplývá to z údajů Českého plynárenského průmyslu.

celý článek

Provoz rychlíků mezi Plzní a Mostem

Arriva nabídla nižší cenu za provoz trati z Plzně do Mostu

Arriva nabídla nižší cenu za provoz trati z Plzně do Mostu

PRAHA (5.9.) – Společnost Arriva nabídla za roční provoz rychlíkové trati z Plzně do Mostu o 3,4 milionu korun nižší cenu než České dráhy. Celkem dopravce požaduje za provoz od státu dotaci 37,3 milionu korun. V tiskové zprávě to uvedlo ministerstvo dopravy. Dá se proto předpokládat, že zakázku na provoz trati na příští rok získá.

celý článek

Dopravní infrastruktura

Stavbu silnic prý zdržuje nepřipravenost projektů

Stavbu silnic prý zdržuje nepřipravenost projektů

PRAHA (5.9.) – Na stavbu českých silnic a dálnic by měl být v příštích letech dostatek peněz, práce ale mohou váznout na tom, že nebudou hotové územní plány, projekty, stavební povolení nebo vykoupené pozemky. Například pro rychlostní silnici R35 v úseku Opatovice – Časy zatím majitelé neprodali téměř 1400 pozemků. Informoval o tom Ivan Pilný, předseda sněmovního hospodářského výboru.

Diskuse: 2 reakce

celý článek

Letecká doprava v ČR

Největší podíl na českém trhu má ČSA, druhé jsou SmartWings

Největší podíl na českém trhu má ČSA, druhé jsou SmartWings

BRNO (5.9.) – Nesilnějším hráčem na českém nebi je český národní dopravce, společnost ČSA, následují SmartWings, Lufthansa, Aeroflot, easyJet a Air France. Největší počet letů i destinací nabízí také ČSA. Vyplývá to z průzkumu letenkového serveru Aletenky.cz. V současné době působí na českém trhu téměř 50 leteckých společností, které nabízí pravidelné lety. Zhruba 65 procent odletů nabízí klasické společnosti, zbytek ovládají nízkonákladové aerolinie (včetně SmartWings).

celý článek

Hospodaření ČD Cargo

ČD Cargo v prvním pololetí potvrdilo pozitivní výsledky z loňského roku

ČD Cargo v prvním pololetí potvrdilo pozitivní výsledky
z loňského roku

PRAHA (3.9.) – Společnost ČD Cargo realizovala za první pololetí 2014 zisk před zdaněním podle mezinárodních účetních standardů (IFRS) ve výši 723 milionů korun a podle českých účetních pravidel (ČÚP) ve výši 545 milionů korun, což znamená meziročně lepší výsledek o více než 200 milionů korun. Za prvních šest měsíců letošního roku vykázal segment nákladní dopravy zisk po zohlednění odhadované výše daně 540 milionů korun (IFRS).

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další
22. září 2014 18:13
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2014
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobil Tajfun Digital
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.