Aktuálně

Nová linka ČSA

ČSA budou nově létat z Ostravy do německého Düsseldorfu

ČSA budou nově létat z Ostravy do německého Düsseldorfu

PRAHA (12.1.) – Provoz na lince mezi Ostravou a Düsseldorfem zahájí od letošního března České aerolinie. Spoje budou provozovány třikrát týdně letadly ATR 72 s krátkým mezipřistáním v Praze. Kromě nových spojů do Düsseldorfu otevřou ČSA na Letišti Leoše Janáčka Ostrava kancelář pro vystavování letenek a další služby. Od loňského ledna posílily ČSA letecké spojení mezi Ostravou a Prahou a díky novému letovému řádu více propojily Ostravu s dalšími linkami, které společnost a její partneři vypravují z Prahy.

celý článek

Zakázka AŽD Praha v Makedonii

AŽD Praha dodá do Makedonie zabezpečovací zařízení

AŽD Praha dodá do Makedonie zabezpečovací zařízení

PRAHA (11. 1.) – Česká společnost AŽD Praha podepsala smlouvu o dílo v hodnotě 3,1 milionů eur na dodávku a instalaci zabezpečovacího zařízení pro železniční koridor Kumanovo- Beljakovce, Makedonie. V tendru, vyhlášeném správcem infrastruktury železnic Makedonie v roce 2013, se česká společnost zařadila jako jeden ze zhotovitelů vedle německé společnosti H.F. Wiebe GmbH & Co KG, a italské společnosti MerMec S.pa.

celý článek

Výstavba dopravní infrastruktury v roce 2015

ŘSD chce letos začít stavět 124 kilometrů komunikací

ŘSD chce letos začít stavět 124 kilometrů komunikací

PRAHA (11. 1.) – Ředitelství silnic a dálnic je připraveno zahájit v roce 2015 celkem 31 nových staveb s celkovou délkou hlavní trasy 124 kilometrů. Dalších osm staveb (44 km) bude letos dokončeno. Pokud jde o dálnice a rychlostní silnice, plánuje ŘSD v roce 2015 zahájit celkem 12 staveb o celkové délce hlavní trasy 87 kilometrů. Skutečný rozsah zahájených staveb se může lišit v závislosti na tom, jak úspěšně se ŘSD podaří dokončit jednotlivá výběrová řízení pro výběr zhotovitele.

celý článek

Výstavba D11

Stavba D11 do Jaroměře by prý mohla začít příští rok

Stavba D11 do Jaroměře by prý mohla začít příští rok

HRADEC KRÁLOVÉ (11. 1.) – Stavba dálnice D11 z Hradce Králové v úsecích do Smiřic a dál do Jaroměře by podle hradeckého hejtmana Lubomíra France mohla začít v roce 2016. Potřebné pozemky by v optimistické variantě mohly být vykoupeny či vyvlastněny v polovině letošního roku. Vyvlastnění by se týkalo sedmi pozemků. Dálnice D11 zatím končí před Hradcem Králové, Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) od loňského léta buduje chybějící 2,5 kilometru dálnice do krajského města.

celý článek

CTP

CTP uvádí na trh tři nové obchodní parky

CTP uvádí na trh tři nové obchodní parky

PRAHA (8. 1.) – Do nového roku vstupuje společnost CTP se třemi novými obchodními parky v Česku (CTPark Kadaň a CTPark Odrava) a na Slovensku (CTPark Žilina). CTPark Kadaň je situován zhruba 30 minut jízdy od německých hranic a nedaleko tradičně průmyslového města Chomutov.

celý článek

Prodej nevyužívaných tratí

O pětici nevyužívaných tratí nikdo zájem neměl

O pětici nevyužívaných tratí nikdo zájem neměl

PRAHA (8. 1.) – O koupi některé z pětice nevyužívaných železničních tratí, které Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) nabídla k odprodeji, neprojevil zájem žádný zájemce. Vyplývá to z dopisu správy železnic, který firma zaslala ministerstvu dopravy. Důvodem jsou podle potenciálních zájemců ceny, za které SŽDC nepotřebné tratě nabízí. Například 22 kilometrů dlouhou trať z Kopidlna do Dolního Bousova správa prodávala za minimální cenu 98 milionů korun.

Diskuse: 1 reakce

celý článek

Prodej majetku SŽDC

Vláda schválila prodej majetku SŽDC za tři miliony korun

Vláda schválila prodej majetku SŽDC za tři miliony korun

PRAHA (8. 1.) – Vláda premiéra Bohuslava Sobotky rozhodla, že Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) může prodat šest nemovitostí v ceně téměř tří milionů korun. Informoval o tom tiskový odbor vlády. O možnost prodat nepoužívané drážní domky a pozemky v okolí železničních tratí žádá správa železnic kabinet pravidelně.

celý článek

ŘVC ČR

Jez v Děčíně čekají problémy kvůli rozšiřování chráněného území

Jez v Děčíně čekají problémy kvůli rozšiřování
chráněného území

PRAHA (8. 1.) – Příprava stavby děčínského jezu se může opět zkomplikovat. Dlouhodobý projekt ohrožuje snaha ministerstva životního prostředí prosadit rozšíření evropsky významné přírodní lokality Labské údolí na řece Labi k Litoměřicím. Kvůli přísnějším podmínkám v chystané zóně by mohlo ministerstvo opět vrátit k přepracování dokumentaci dopadu stavby na životní prostředí (EIA), kterou chce Ředitelství vodních cest (ŘVC) předložit letos na jaře. Informoval o tom mluvčí ŘVC Jan Bukovský.

celý článek

České dráhy

Šéf ČD Pavel Krtek bude brát 320 tisíc korun měsíčně

Šéf ČD Pavel Krtek bude brát 320 tisíc korun měsíčně

PRAHA (8. 1.) – Předseda představenstva Českých drah Pavel Krtek bude brát měsíčně 320 tisíc korun bez odměn. Podle mluvčího ČD o tom rozhodla dozorčí rada tohoto státního dopravce. Ve srovnání se svým předchůdcem Danielem Kuruczem tak bude jeho základní hrubá mzda přibližně o 50 tisíc korun nižší. Kromě toho bude mít předseda představenstva Krtek spolu s ostatními členy představenstva státního dopravce možnost získat odměny ve výši 60 procent pevné složky, pokud se mu podaří dostát stanovených ekonomických cílů.

celý článek

Elektronické mýto

Na mýtném se loni vybralo rekordních 8,7 miliardy korun

Na mýtném se loni vybralo rekordních 8,7 miliardy korun

PRAHA (8. 1.) – Systém na placení silničního mýta přinesl v roce 2014 do státní pokladny celkem přes 8,7 miliardy korun, což je o zhruba 200 milionů korun více než v roce 2013. Do této částky jsou započítány i poplatky, které dopravci zaplatili na kontaktních a distribučních místech a na portálu pro doplácení incidentů. Rok 2015 přinese do systému některé dílčí změny, které například zvýhodní provozovatele nízkoemisních vozidel.

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další
28. ledna 2015 21:09
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2015
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobilo Vergilio
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.