DN č. 22 - Kurýrní, expresní a balíkové služby, Logistika pro e-commerce, LUV, Manažerské vozy 

Aktuálně

​Rozšíření kamionového mýta se zřejmě vyhne silnicím třetích tříd Premium

​Rozšíření kamionového mýta se zřejmě vyhne silnicím třetích tříd

8.9. – Případné rozšíření kamionového mýta se zřejmě vyhne silnicím třetí třídy. Přeje si to ministerstvo dopravy i dřívější zastánci návrhu ze sociální demokracie. Ti v minulosti rozšíření prosazovali spolu s kraji, které si od něj slibovaly přísun peněz do vlastních rozpočtů. Nyní se jedná o možném rozšíření mýta pouze na část vybraných úseků silnic druhé třídy. Po prvním kole jednání koaličních dopravních expertů to řekl odborník ČSSD na dopravu Jan Birke.

​Zbývající část Pražského okruhu se má začít stavět do konce 2019 Premium

​Zbývající část Pražského okruhu se má začít stavět do konce 2019

8.9. – Připravovaná část Pražského okruhu mezi brněnskou dálnicí D1 a královéhradeckou D11 by se měla začít stavět do konce roku 2019. Plnění harmonogramu stavby, kterou nedávno ministerstvo dopravy vyřadilo z prioritních projektů, pro které nebude nutné opakovat proces EIA, pohlídá nově založená pracovní skupina. Měli by ji tvořit zástupci dotčených ministerstev a hlavního města. Řekl to premiér Bohuslav Sobotka.

Sněmovna na návrh Senátu upravila přístup dopravců na vlečky Premium

Sněmovna na návrh Senátu upravila přístup dopravců na vlečky

8.9. – Poslanecká sněmovna opakovaně schválila novelu drážního zákona, která kromě jiného upravuje kategorie drah. Poslancům ji vrátil Senát s pozměňovacím návrhem, který především upravuje přístup dopravců na vlečky. Sněmovna na tento pozměňovací návrh přistoupila. Předlohu nyní dostane k podpisu prezident.

​PPL se už nyní připravuje na hektické období Vánoc

8.9. – PPL letos očekává rekordní sezónu, co se týče počtu doručovaných zásilek. Na náročné období vánočních svátků se tak připravuje již teď. Vzhledem k nejširšímu portfoliu alternativního doručení zásilek v České republice bude schopna úspěšně uspokojit potřeby všech zákazníků i o Vánocích. U PPL mají totiž zákazníci na vybranou a mohou si, kromě standardního denního doručení, nechat zásilky dovézt večer, o víkendu, do depa, nebo do ParcelShopu.

​Životnost pneumatik se neřídí jejich datem výroby, ale správným skladováním a údržbou

8.9. – Někteří řidiči odmítají kupovat jiné než letošní pneumatiky, protože jsou přesvědčeni, že ty, které byly vyrobeny loni nebo předloni, už nejsou použitelné. „To je zcela extrémní, ničím nepodložený názor. Ve skutečnosti neexistují žádné vědecké nebo technické důkazy, které by takové tvrzení jakkoli podporovaly. Proto ani žádné relevantní normy nestanovují výslovné maximální stáří nových, nepoužitých pneumatik pro osobní a lehká užitková vozidla,“ říká manažer marketingu společnosti Goodyear Dunlop pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko Boris Tománek.

Aktuality ze světa 22 Premium

Aktuality ze světa 22

8.9. – Rakousko chce řešit důsledky hluku plynoucí ze silniční dopravy úpravou sazeb mýtného. Tamní spolkové ministerstvo dopravy předložilo návrh nového výnosu o tarifu mýtného na rok 2017. Zásadním obsahem tohoto nařízení o tarifu mýtného je dodatečné zohlednění externích nákladů na znečistění vzduchu a zatížení hlukem při stanovení tarifu mýtného, odvislého od výkonu. Dále opatření uvádí pro nákladní vozidla nad 3,5 tuny celkové povolené hmotnosti pro časové období čtyř let diferenciaci tarifu mýtného pouze na dvě tarifní skupiny namísto dosavadních čtyř. Opatření začne platit od 1. ledna 2017.


UPS - globální logistický hráč hledá strategické obchodní partnery

United Parcel Service Czech Republic poptává obchodní partnery.

​Klíčovým dopravním stavbám provozovaným bez kolaudace hrozí uzavření

6.9. – Nejvyšší správní soud rozhodl, že u silnic bez kolaudace je zkušební provoz delší než tři roky neúměrně dlouhý. Jeho květnový verdikt o žalobě obcí proti jihozápadní části Pražského okruhu, po kterém auta jezdí ve zkušebním provozu od září 2010, může mít vliv i na další silniční a železniční stavby. Uvedl to Český rozhlas Radiožurnál (ČRo), podle kterého správcům silnic a železnic hrozí, že budou muset některé klíčové komunikace dočasně uzavřít.

​Škoda Transportation dodá do Turecka moderní bateriové tramvaje

6.9. – Škoda Transportation dodá unikátní bateriové tramvaje pro turecké město Eskişehir. Navazuje tím na předchozí dodávky 72 vozidel do tureckého města Konya. Plzeňská společnost pro dopravní podnik v Eskişehiru vyrobí celkem čtrnáct plně nízkopodlažních moderních vozidel ForCity Classic. Hodnota zakázky je více než 26 milionů €. „Nové, vysoce komfortní tramvaje dodáme tureckému zákazníkovi do devatenácti měsíců od podpisu smlouvy. Zakázka pro Eskişehir je dalším významným exportním úspěchem Škody v poslední době a potvrzuje vysokou kvalitu našich vozidel,“ uvedl Tomáš Ignačák, předseda představenstva Škoda Transportation.

​C. H. Robinson posiluje pozice ve střední Evropě

6.9. – Americký logistický koncern C. H. Robinson otevřel nové zastoupení v Bratislavě. Nové zastoupení posiluje přítomnost podniku v Evropě a rozšiřuje síť poboček v regionu. Ředitelem byl jmenován Michal Sojka, který dříve pracoval v Blaguss Slovakia a rovněž zastával řadu manažerských funkcí v DHL Slovakia.

spinner