Aktuálně

Modernizace D1

ŘSD otevírá před zimou modernizované úseky dálnice D1

ŘSD otevírá před zimou modernizované úseky dálnice D1

PRAHA (13.10.) – Vzhledem k blížící se zimní technologické přestávce začne z modernizovaných úseků dálnice D1 postupně mizet dopravní omezení. V úterý 14. října se řidičům zpřístupní vozovka v úseku Větrný Jeníkov – Jihlava ve směru na Brno, v pondělí 20. října budou omezení odstraněna i ve směru na Prahu.

celý článek

ČESMAD Bohemia

Nová kampaň má pomoci s náborem nových řidičů

Nová kampaň má pomoci s náborem nových řidičů

PRAHA (13.10.) – Nedostatek řidičů se v současné době projevuje natolik, že některé dopravní firmy by rády přikoupily nová vozidla, ale protože je nemá kdo řídit, vozidla nekoupí a nabídky přeprav odřeknou. Tento stav pak ve svém důsledku poškozuje celou ekonomiku.

celý článek

Oprava silnic

Na opravy silnic nižších tříd půjdou příští rok až tři miliardy korun

Na opravy silnic nižších tříd půjdou příští rok až tři
miliardy korun

PRAHA (13.10.) – Ministrem dopravy Antonínem Prachařem připravovaná pomoc krajům na opravy silnic druhé a třetí třídy ve formě finanční podpory ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) získává konkrétní obrysy. Metodický pokyn, který bude hotov v průběhu listopadu, jasně stanoví, jak budou finanční prostředky v nové stavební sezóně čerpány. Práce na schválených projektech se budou moci rozjet od března 2015. Ministerstvo dopravy předpokládá podobnou podporu v oblasti financování oprav silnic nižších tříd i v dalších letech.

celý článek

Nový kontrakt pro DHL

DHL získala v ČR kontrakt na logistické služby pro Iceland Foods

DHL získala v ČR kontrakt na logistické služby pro Iceland Foods

PRAHA (13.10. ) – Přední světová logistická společnost DHL Supply Chain získala kontrakt na logistické služby pro britský řetězec s mraženými potravinami Iceland. DHL převzala zodpovědnost za přepravu zboží od dodavatelů převážně z Velké Británie, skladovací služby a distribuci po České republice.

celý článek

Wifi na nádražích ČD

Na vybraných nádražích bude zkušebně k dispozici Wifi Free

Na vybraných nádražích bude zkušebně k dispozici Wifi Free

PRAHA (13.10.) – Společnost ČD – Telematika spustila na hlavním vlakovém nádraží v Praze a na vlakovém nádraží v Pardubicích pilotní provoz WiFi Free. Bezplatný přístup k internetu všem návštěvníkům nádraží byl zahájen právě v pondělí 13. října. Na pražském hlavním nádraží je služba dostupná v prostorách ČD Centra. V Pardubicích je bezplatnou WiFi Free pokryta odbavovací hala i všechna nástupiště. Na Masarykově nádraží v Praze bude bezplatný přístup k internetu spuštěn v průběhu října 2014.

celý článek

Modernizace železničních koridorů

Železniční koridor z Prahy do Berouna by mohl být hotový do roku 2025

Železniční koridor z Prahy do Berouna by mohl být hotový do roku 2025

PRAHA (13.10.) – Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) intenzivně připravuje stavbu posledních tří úseků koridoru Praha – Cheb, a to mezi Prahou-Smíchovem a Berounem. S jeho krajními částmi, tedy ze Smíchova do Radotína a z Králova Dvora do Berouna by se mohlo brzy začít. Nejsložitější je prostřední stavba, zejména úsek mezi Černošicemi a Řevnicemi a průjezd chráněnou krajinnou oblastí, kde se zpracovává vliv stavby na životní prostředí (EIA).

celý článek

Designovaný komisař pro dopravu EU

Slovenský kandidát na eurokomisaře Maroš Šefcovič europoslancep­řesvědčil

Slovenský kandidát na eurokomisaře Maroš Šefcovič
europoslancep­řesvědčil

BRUSEL/PRAHA (10.10.) – Nový slovenský europoslanec Maroš Šefcovič, kterého navrhl budoucí předseda Evropské komise J.C. Juncker za komisaře pro dopravu, zvládl předepsané slyšení v Evropském parlamentu podle ohlasů nad očekávání úspěšně. Při svém slyšení designovaný eurokomisař jasně uvedl, že stejně jako jeho předchůdce, dosud úřadující Siim Kallas nebude tolerovat žádné silniční poplatky, jež budou v rozporu s evropským právem.

celý článek

Dopravní stavby

Vláda schválila plán dopravních staveb za 233 miliard Kč

Vláda schválila plán dopravních staveb za 233 miliard Kč

PRAHA (10.10.) – Vláda premiéra Bohuslava Sobotky tento týden podpořila plán ministerstva dopravy na zahájení dopravních staveb v hodnotě zhruba 233 miliard korun do roku 2016. Mezi 200 stavbami jsou podle dokumentu stavby jihočeských úseků dálnice D3, rychlostní silnice R35 u Opatovic nad Labem, nový úsek dálnice D1 v úseku Přerov – Lipník a dálnice D11 mezi Hradcem Králové a Smiřicemi.

celý článek

Novinky v nabídce British Airways

British Airways nabídnou v zimě čtyři páry letů z Prahy do Londýna

British Airways nabídnou v zimě čtyři páry letů z Prahy do Londýna

PRAHA (9.10.) – Nový zimní letový řád se čtyřmi denními linkami z Prahy, přímý let z Londýna do Kuala Lumpur nebo největší dopravní letadlo Airbus A380 na lince do San Francisca. To jsou novinky, které mohou využít také Češi na palubách letadel British Airways v rámci nadcházejícího letového řádu.

celý článek

Monitoring dopravy

Znečištění na Spořilově bude monitorovat nový systém

Znečištění na Spořilově bude monitorovat nový systém

PRAHA (9.10.) – Od druhé poloviny října se na sloupy veřejného osvětlení na pražském Spořilově rozmístí speciální systém, který bude monitorovat dopady dopravy na životní prostředí. Nová technologie spočívá v senzorické síti, která umožňuje sledování území a měření v reálném čase. Díky tomu by měly být okamžitě k dispozici aktuální informace o stavu škodlivých emisí z dopravy a dalších zdrojů znečištění včetně jejich lokalizace. „Systém by zde měl zůstat až do konce příštího roku,“ informovala jednatelka agentury Conforg Anna Kotěšovcová.

Diskuse: 1 reakce

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další
1. listopadu 2014 11:03
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2014
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobilo Vergilio
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.