Aktuálně

​Studie na rekonstrukci železničního uzlu v Brně bude až na podzim Premium

​Studie na rekonstrukci železničního uzlu v Brně bude až na podzim

4.5. – Dokončení studie proveditelnosti, která posuzuje výhody a nevýhody variant přestavby brněnského železničního uzlu, bude dokončená až v průběhu podzimu. Termín se stále oddaluje, naposledy se hovořilo o konci května. Důvodem je požadavek Výboru Studie proveditelnosti, který chce zpracovat jízdní řády navazujících autobusových spojů ve vybraných železničních uzlech, vypočítat časové úspory či prodlevy a ekonomicky je zhodnotit.

​DB Schenker zapojil do doručování hraček roboty

4.5. – Dnes objednáte, nejpozději zítra doručíme. Roboti a automatizované balení zásadně mění způsob, kterým DB Schenker organizuje online objednávky pro největší skandinávský e-shop s hračkami a dětským oblečením Lekmer.com. Celkem 65 robotů systému CarryPick dokáže za den zpracovat až 40 tisíc objednávek. Ušetří navíc až 20 procent místa a zvýší produktivitu personálu o 60 procent.

​Zabezpečení nákladu pomohou zajistit vymezovací pytle

4.5. – Mezinárodní poskytovatel logistických služeb DACHSER přináší do logistiky již více než 85 let nové nápady a často tak určuje trendy v celém oboru. Jednou z inovativních praktických pomůcek jsou také vymezovací pytle s recyklovanou náplní používané při nakládce. Každý rok se v evropské síti DACHSER této pomůcky pro zabezpečení nákladu využije více než 40 tisíc kusů. Toto řešení je součástí systému efektivní a bezpečné konsolidace zásilek v síti sběrné služby DACHSER a je plně v souladu s principy udržitelného rozvoje společnosti.

​Piloti L410 trénují na novém simulátoru v Praze

4.5. – Už měsíc mohou piloti legendárního L410 absolvovat výcvik na zcela novém a unikátním simulátoru, který společnost Czech Aviation Training Centre (CATC) zprovoznila ve svém sídle na pražské Ruzyni. Dceřiná společnost státního podniku Řízení letového provozu pořízením simulátoru reagovala na rostoucí poptávku ze strany provozovatelů letounů L410 i samotného výrobce, kterým je společnost Aircraft Industries.

​DKV umožňuje nově platby mýta v Chorvatsku

4.5. – DKV Euro Service nabízí od dubna jako první zahraniční poskytovatel tankovacích a servisních karet možnost následné úhrady mýtných poplatků za využívání chorvatských dálnic provozovaných společnostmi Hrvatske autoceste d.o.o. (HAC) a Autocesta Rijeka-Zagreb d.d. (ARZ) pro vozidla nad 3,5 tuny.

​Poptávka po letecké nákladní přepravě roste nejvíce od října 2010 Premium

​Poptávka po letecké nákladní přepravě roste nejvíce od října 2010

4.5. – Celosvětová poptávka po nákladní letecké přepravě se v březnu díky rozvoji světového obchodu meziročně zvýšila o 14 procent, což je nejvyšší nárůst od října 2010. Uvedlo to Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu (IATA).

Celková plocha průmyslových prostor v ČR se blíží hranici 6,5 milionu metrů čtverečních

1.5. – Celková plocha průmyslových prostor v ČR se rychle blíží hranici 6,5 milionu metrů čtverečníchCelková plocha moderních průmyslových prostor určených k pronájmu v České republice vzrostla v prvním čtvrtletí roku 2017 na 6,47 milionů metrů čtverečních. V prvním čtvrtletí v roku 2017 bylo dokončeno zhruba 161 200 metrů čtverečních nových prostor. Vyplývá to z konečných údajů o trhu se skladovými a výrobními nemovitostmi v ČR v prvním čtvrtletí letošního roku, které zveřejnilo sdružení Industrial Research Forum.

Valná hromada SSL ČR zhodnotila činnost svazu za uplynulý rok

1.5. – Pražský hotel Alwin hostil minulý týden valnou hromadu Svazu spedice a logistiky ČR, které se zúčastnilo na 40 zástupců řádných a přidružených členů svazu. Předseda SSL Ing. Martin Drábek ve svém vystoupení zhodnotil činnost svazu v uplynulých dvanácti měsících. Přinášíme nejdůležitější informace, které v jeho projevu zazněly.

DHL tradičně zajistí přepravu filmů na festival v Karlových Varech

1.5. – Společnost DHL Express je již sedmnáctým rokem partnerem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, který se v lázeňském městě uskuteční již po dvaapadesáté. Jeden z nejstarších filmových festivalů, jehož první ročník se konal již v roce 1946, se v letošním roce uskuteční ve dnech od 30. června do 8. července.

​Společnost DACHSER získala většinový podíl ve svém irském partnerovi Johnston Logistics

28.4. – Mezinárodní logistický provider DACHSER se stal majoritním akcionářem svého partnera v Irsku společnosti Johnston Logistics Ltd. To umožňuje společnosti DACHSER rozšířit a posílit svou logistickou síť v severozápadní Evropě.

spinner