Aktuálně

​Studie na modernizaci brněnského železničního uzlu bude v květnu Premium

​Studie na modernizaci brněnského železničního uzlu bude v květnu

7.3. – Studie proveditelnosti, která shrnuje klady a zápory modernizace brněnského železničního uzlu v centru pod Petrovem či v odsunuté poloze na místě nákladového Dolního nádraží, bude zpracovaná až na konci května. Poslední avizovaný termín se tak znovu posunul, tentokrát o dva měsíce.

​Soud EU vyhověl stížnosti UPS na zablokování převzetí rivala TNT Premium

​Soud EU vyhověl stížnosti UPS na zablokování převzetí rivala TNT

7.3. – Soud Evropské unie dal americké zasilatelské společnosti United Parcel Service (UPS) za pravdu v její stížnosti na rozhodnutí Evropské komise zablokovat UPS plán převzetí nizozemského konkurenta TNT. Největšímu světovému zasilateli balíků tak soud umožnil požadovat po komisi náhradu škody.

​Linde MH představila novou generaci paletových vozíků

7.3. – Společnost Linde Material Handling, přední evropský dodavatel manipulační techniky a skladových řešení, uvedla na trh nové nízkozdvižné paletové vozíky Linde T14 S, T20 S / SF a T25 S / SF s obsluhou na vozíku, s rozsahem nosnosti od 1,4 do 2,5 tuny. Nová generace paletových vozíků nabízí výrazně lepší komfort obsluhy, užší podvozek a celou řadu dalších funkcí, které zajistí vyšší výkon a nižší spotřebu energie.

​ComGate se stal členem evropské aliance Fulfillment for Europe

7.3. – Společnost ComGate, která se zaměřuje na služby outsourcingu obsluhy zákazníků, vstoupila do evropské aliance Fulfillment for Europe (F4E). Díky tomu mohou klienti ComGate snadno expandovat do dalších zemí s lokální logistickou podporou a místní obsluhou nakupujících. Zákazníci dalších členů aliance pak mohou stejným způsobem využívat služeb ComGate pro obsluhu kupujících v Česku, Slovensku a Maďarsku.

Liberecký kraj hledá nové autobusové dopravce, současní končí Premium

Liberecký kraj hledá nové autobusové dopravce, současní končí

6.3. – Liberecký kraj musí do konce května najít nové autobusové dopravce pro oblast Liberecka, Jablonecka a Semilska. Současní dopravci BusLine a ČSAD Liberec se rozhodli smlouvy ukončit, protože peníze, které od kraje dostali jako kompenzaci zvýšení mezd řidičů autobusů jim na celý rok nestačí. Kraj zahájí jednací řízení se všemi dopravci zapojenými v integrovaném systému dopravy v kraji (IDOL), aby dopravu od června zajistil. Informoval o tom náměstek hejtmana Marek Pieter.


​Soukromí dopravci kritizují nejnovější návrh na otevírání železničního trhu Premium

​Soukromí dopravci kritizují nejnovější návrh na otevírání železničního trhu

6.3. – Soukromí železniční dopravci kritizují poslední návrh ministerstva dopravy na další otevírání české železnice konkurenci Českých drah. Ten předpokládá posunutí termínu tendru na trasách do Liberce o dva roky a v seznamu soutěžených tras počítá s výměnou tras z Prahy do Ústí nad Labem a Chebu a z Prahy do Děčína za jiná elektrifikovaná spojení. Podle společností Arriva, Leo Express a RegioJet návrh úřadu prodlouží monopol Českých drah.

​ČD komunikátor usnadní komunikaci mezi jednotlivými složkami ČD

6.3. – České dráhy představily novou aplikaci pro rychlou výměnu informací mezi dispečinkem, vlakovým doprovodem a dalšími provozními pracovišti – ČD komunikátor. Systém zrychluje a usnadňuje vzájemnou komunikaci mezi jednotlivými složkami Českých drah při řešení různých komplikací a mimořádností.

​U Ejpovic je hotová již polovina druhého tubusu nejdelšího železničního tunelu v ČR Premium

​U Ejpovic je hotová již polovina druhého tubusu nejdelšího železničního tunelu v ČR

3.3. – Stavbaři už vyrazili 1,5 ze dvou tubusů nejdelšího železničního tunelu v ČR – v Ejpovicích u Plzně za dvě miliardy korun. Stroj vážící zhruba 1800 tun by měl dokončit druhou tunelovou rouru o délce 4150 metrů do konce roku. První vlak by mohl tunelem, který je projektován pro rychlost 200 kilometrů v hodině, projet o rok později. Informoval o tom vedoucí ražby Štefan Ivor z dodavatelské firmy Metrostav.

​Trendem v logistice budoucnosti jsou autonomní auta a automatizace

3.3. – Budoucností logistiky jsou autonomní vozidla, 3D tisk nebo automatizace práce v logistickém prostoru a vertikální logistické řešení. Vyplývá to ze studie poradenské společnosti CBRE. Ta se zabývá současnými inovacemi a nejmodernějšími technologiemi, které transformují činnost globálních dodavatelských řetězců a ovlivňují tak nejen logistické procesy, ale také trh s nemovitostmi v tomto odvětví.

​Ministr dopravy Dan Ťok připraví věcný návrh zákona o liniových stavbách Premium

​Ministr dopravy Dan Ťok připraví věcný návrh zákona o liniových stavbách

3.3. – Zrychlit výstavbu vysokorychlostních železničních tratí může podle ministra dopravy Dana Ťoka zjednodušení povolovacího řízení a změna kompetencí. Novinářům řekl, že se proto v polovině roku chystá představit věcný návrh zákona o liniových stavbách. Stejně jako změna kompetencí resortů, kterých nyní o stavbách rozhoduje sedm, ale návrh zákona zůstane až pro vládu, která vzejde z jednání po podzimních sněmovních volbách.

spinner