Aktuálně

Žaloba na ČD

LEO Express žaluje České dráhy za predátorské ceny na trase Praha – Ostrava

LEO Express žaluje České dráhy za predátorské ceny na trase Praha –
Ostrava

PRAHA (3.7.) – Společnost LEO Express podala k Městskému soudu v Praze žalobu na náhradu škody na České dráhy (ČD) kvůli zneužití dominantního postavení na trhu ve smyslu zákona o ochraně hospodářské soutěže. Protiprávního jednání se ČD dopouštějí na trase Praha – Ostrava pomocí uplatňování tzv. predátorských cen a jeho účelem je snaha vytlačit konkurenci z trhu.

celý článek

Registrace vozidel

MD chystá nový systém vydávání registračních značek

MD chystá nový systém vydávání registračních značek

PRAHA (3.7.) – Vláda schválila návrh ministerstva dopravy posunout účinnost vybraných ustanovení novely zákona o provozu vozidel na pozemních komunikacích o jeden rok. Ministerstvo dopravy připravuje nový model vydávání registračních značek vozidel, který by měl od roku 2016 umožnit lidem ponechat si značku při prodeji auta či změně bydliště. Zároveň s tím se otevře možnost vyrábět registrační značky více firmám, stát už nebude tuto zakázku přidělovat centrálně pouze jedné společnosti.

celý článek

Německo

Nedokončené berlínské letiště řeší problémy s kapacitou

Nedokončené berlínské letiště řeší problémy s kapacitou

BERLÍN (3.7.) – Kapacita rozestavěného berlínského Letiště Willyho Brandta zřejmě po dokončení nebude stačit dopravním požadavkům německé metropole. Na konci června to uvedl šéf rozestavěného letiště Hartmut Mehdorn. Pro Letiště Willyho Brandta to znamená další v řadě problémů – letiště mělo být už dva a půl roku v provozu a náklady na jeho stavbu výrazně překročily plánovaný rozpočet.

celý článek

Nová pobočka ČD

ČD otevřely prodejnu jízdenek na pražském ruzyňském letišti

ČD otevřely prodejnu jízdenek na pražském ruzyňském letišti

PRAHA (3.7.) – Z Paříže do Pardubic letadlem a vlakem s minimálním zdržením, to umožní nový projekt Českých drah a Pražské informační služby – Prague City Tourism (PIS – PCT) podpořený Letištěm Václava Havla a dalšími partnery. Cestující, kteří přiletí z celého světa na pražské Letiště Václava Havla, si nyní mohou hned v jeho prostorách zakoupit vnitrostátní vlakové jízdenky do všech stanic a zastávek Českých drah.

celý článek

Global Freight Forwarder of the Year

DB Schenker je nejlepším leteckým přepravcem

DB Schenker je nejlepším leteckým přepravcem

PRAHA/LONDÝN (3.7.) – Společnost DB Schenker byla oceněna jako nejlepší přepravce roku (Global Freight Forwarder of the Year). Tato cena se uděluje za vysokou kvalitu servisu a významné investice v leteckých přepravách. V rámci 31. ročníku soutěže hodnotili čtenáři magazínu Air Cargo News především profesionalitu a kvalitu veškerých služeb souvisejících s leteckou nákladní dopravou. DB Schenker toto ocenění získal již podruhé za sebou.

celý článek

Výstavba R35

Nový úsek silnice R35 zrychlí cestu z Liberce do německé Žitavy

Nový úsek silnice R35 zrychlí cestu z Liberce do německé Žitavy

BÍLÝ KOSTEL (2.7.) – Ředitelství silnic a dálnic ČR zprovoznilo další důležitou komunikaci. Jedná se o silnici I/35 z Bílého Kostela do Hrádku nad Nisou na Liberecku. Výstavba důležité spojnice k hranici s Polskem a Německem trvala přes pět let. Příčinou tak dlouhé výstavby byl zejména spor o pozemky. Slavnostní otevření proběhlo první červencový den za účasti zástupců z Ministerstva dopravy, Libereckého kraje, starostů okolních měst a obcí, zhotovitele a dalších hostů.

celý článek

Autobusy na CNG

První CNG autobusy za letošní dotace budou jezdit v Brně

První CNG autobusy za letošní dotace budou jezdit v Brně

PRAHA (2.7.) – Ministerstvo životního prostředí (MŽP) prostřednictvím Státního fondu životního prostředí (SFŽP) vypsalo letos v lednu dotaci na výměnu nejstarších a životní prostředí nejvíce znečišťujících autobusů městské hromadné dopravy za ekologické autobusy na stlačený zemní plyn (CNG). Nyní ministr životního prostředí Richard Brabec podepsal v rámci 57. výzvy Operačního programu Životní prostředí seznam schválených a zamítnutých žádostí. Díky této podpoře získá několik měst v ČR desítky CNG autobusů, například město Brno 12 nových autobusů na CNG již tento měsíc a dalších 88 autobusů na přelomu roku 2014 a 2015.

celý článek

Přeprava zboží z Číny do Evropy

UPS rozšiřuje portfolio expresní kombinované přepravy o nové spojení Čína – Evropa

UPS rozšiřuje portfolio expresní kombinované přepravy o nové spojení
Čína – Evropa

BRUSEL (2.7.) – Světový lídr v oblasti logistiky, společnost UPS zavedla mezi Evropou a Čínou novou železniční celokontejnerovou (Full Container Load/FLC) přepravu. Jde o nejnovější z řady rozšíření celosvětových služeb UPS navržené s cílem nabídnout zákazníkům více způsobů přepravy.

celý článek

Vozidla na CNG

Počet vozů na CNG vzrostl v první pololetí na 7 200

Počet vozů na CNG vzrostl v první pololetí na 7 200

PRAHA (30.6.) – Po českých silnicích již jezdí více než 7 200 vozidel poháněných stlačeným zemním plynem (CNG), což je v porovnání s koncem loňského roku nárůst o deset procent. Do konce letošního roku se jejich počet ještě zvýší a přesáhne 8 000. Na růstu se bude významně podílet nová Škoda Octavia G-Tec, které plánuje automobilka Škoda jen letos prodat až tisíc kusů.

celý článek

Platební karty v dopravě

MasterCard představuje nové možnosti řešení plateb ve veřejné dopravě

MasterCard představuje nové možnosti řešení plateb ve veřejné dopravě

PRAHA (30.6.) – Jaká je aktuální situace ve veřejné dopravě v České republice? Jakým způsobem je možné jí zefektivnit a zjednodušit s ohledem na zákazníky i dopravce? Jak využít světových trendů a zkušeností společnosti MasterCard ze zahraniční? Tyto otázky řeší 7. ročník projektu MasterCard česká centra rozvoje. Na vhodných řešeních pro veřejnou dopravu v České republice s MasterCard spolupracuje Středisko regionálních a správních věd Vysoké školy ekonomické v Praze.

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další
24. července 2014 21:18
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2014
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobil Tajfun Digital
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.