Aktuálně

Obnova trati

Mezi Dolní Poustevnou a Sebnitzem se po desetiletích opět rozjely vlaky

Mezi Dolní Poustevnou a Sebnitzem se po desetiletích opět rozjely vlaky

DOLNÍ POUSTEVNA/SEBNITZ (6.7.) – V německém městě Sebnitz se tento týden uskutečnilo slavnostní zahájení provozu na přeshraniční trati do Dolní Poustevny. Znovu se se vrátila pravidelná osobní vlaková doprava. Otevření železničního přechodu umožní zavést novou linku U28, která spojí Děčín, Dolní Žleb, Bad Schandau, Sebnitz, Dolní Poustevnu, Mikulášovice a Rumburk.

celý článek

Platby v dopravě

Bankovní platební karta může plně nahradit jízdenku

Bankovní platební karta může plně nahradit jízdenku

PRAHA (6.7.) – Papírové jízdenky nebo čipové karty typu Opencard mohou být výhodně nahrazeny bezkontaktními platebními kartami. Vyplývá to ze studie Pracovní skupiny pro použití bankovních bezkontaktních karet ve veřejné dopravě. Vzhledem k trendům ve společnosti se bezkontaktní bankovní karty mohou stát odpovědí na požadavky moderních přepravních systémů velkých měst a regionů. Studie hodnotí jak domácí, tak zahraniční způsoby plateb jízdného ve veřejné dopravě.

celý článek

Oprava dálnice u Prahy

ŘSD začne opravovat začátek dálnice D1 od Chodova do Průhonic

ŘSD začne opravovat začátek dálnice D1 od Chodova do Průhonic

PRAHA (4.7.) – Ředitelství silnic a dálnic ČR zahájí v úterý 8. července velkou opravu dálnice D1 na vjezdu do Prahy. Oprava bude probíhat od km 9,4 do km 1,275 mezi Průhonicemi a Chodovem. V každém směru budou zachovány dva jízdní pruhy. První část opravy by měla trvat do konce října 2014. Náklady na opravu vyjdou na 258,3 miliónu korun. Na tomto úseku bude také položen moderní tichý asfalt.

celý článek

Rekonstrukce trati v Praze

Oprava trati z hlavního nádraží na Smíchov začne nejpozději v roce 2023

Oprava trati z hlavního nádraží na Smíchov začne nejpozději
v roce 2023

PRAHA (4.7.) – Důležitá železniční trať mezi pražským hlavním nádražím a Smíchovem by se mohla dočkat přestavby. Správa železniční a dopravní cesty (SŽDC) zadala studii proveditelnosti, která určí nejlepší řešení. Konečnou variantu následně vybere ministerstvo dopravy. Oprava by měla začít nejpozději do roku 2023 a náklady jsou předběžně odhadovány na tři až pět miliard korun. Informoval o tom mluvčí SŽDC Jakub Ptačinský.

celý článek

Žaloba na ČD

RegioJet se připojí k žalobě Leo Expressu na náhradu škody po ČD

RegioJet se připojí k žalobě Leo Expressu na náhradu škody po ČD

PRAHA (4.7.) – RegioJet se k žalobě na náhradu škody po Českých drahách připojí v srpnu. Nyní dokončuje posudky, které k žalobě připojí. Informoval o tom majitel firmy Radim Jančura. Ve středu státního dopravce o náhradu škody zažaloval druhý ze soukromníků na trase Praha – Ostrava, společnost Leo Express (LE). Dráhy po nástupu konkurence na trať výrazně snížily ceny, čímž dorovnaly ceny konkurence. Nové ceny jízdenek ČD jsou ale podle konkurenčních dopravců pod skutečnými náklady.

Diskuse: 1 reakce

celý článek

Tendry na železnici

Na dvou rychlíkových tratích budou nadále provozovat vlaky ČD

Na dvou rychlíkových tratích budou nadále provozovat vlaky ČD

PRAHA (4.7.) – České dráhy získají právo provozovat tratě mezi Libercem a Pardubicemi a mezi Plzní a Mostem na další rok. Podaly lepší nabídku než konkurenční Arriva. Informoval o tom mluvčí ministerstva dopravy Martin Novák. Arriva chtěla státní dráhy o téměř jistý kontrakt připravit a provozovat na obou trasách vozidla Siemens Desiro, půjčené od Deutsche Bahn. Arriva nyní zvažuje, zdali a jakým způsobem by mohla rozhodnutí ministerstva rozporovat.

celý článek

Žaloba na ČD

LEO Express žaluje České dráhy za predátorské ceny na trase Praha – Ostrava

LEO Express žaluje České dráhy za predátorské ceny na trase Praha –
Ostrava

PRAHA (3.7.) – Společnost LEO Express podala k Městskému soudu v Praze žalobu na náhradu škody na České dráhy (ČD) kvůli zneužití dominantního postavení na trhu ve smyslu zákona o ochraně hospodářské soutěže. Protiprávního jednání se ČD dopouštějí na trase Praha – Ostrava pomocí uplatňování tzv. predátorských cen a jeho účelem je snaha vytlačit konkurenci z trhu.

celý článek

Registrace vozidel

MD chystá nový systém vydávání registračních značek

MD chystá nový systém vydávání registračních značek

PRAHA (3.7.) – Vláda schválila návrh ministerstva dopravy posunout účinnost vybraných ustanovení novely zákona o provozu vozidel na pozemních komunikacích o jeden rok. Ministerstvo dopravy připravuje nový model vydávání registračních značek vozidel, který by měl od roku 2016 umožnit lidem ponechat si značku při prodeji auta či změně bydliště. Zároveň s tím se otevře možnost vyrábět registrační značky více firmám, stát už nebude tuto zakázku přidělovat centrálně pouze jedné společnosti.

celý článek

Německo

Nedokončené berlínské letiště řeší problémy s kapacitou

Nedokončené berlínské letiště řeší problémy s kapacitou

BERLÍN (3.7.) – Kapacita rozestavěného berlínského Letiště Willyho Brandta zřejmě po dokončení nebude stačit dopravním požadavkům německé metropole. Na konci června to uvedl šéf rozestavěného letiště Hartmut Mehdorn. Pro Letiště Willyho Brandta to znamená další v řadě problémů – letiště mělo být už dva a půl roku v provozu a náklady na jeho stavbu výrazně překročily plánovaný rozpočet.

celý článek

Nová pobočka ČD

ČD otevřely prodejnu jízdenek na pražském ruzyňském letišti

ČD otevřely prodejnu jízdenek na pražském ruzyňském letišti

PRAHA (3.7.) – Z Paříže do Pardubic letadlem a vlakem s minimálním zdržením, to umožní nový projekt Českých drah a Pražské informační služby – Prague City Tourism (PIS – PCT) podpořený Letištěm Václava Havla a dalšími partnery. Cestující, kteří přiletí z celého světa na pražské Letiště Václava Havla, si nyní mohou hned v jeho prostorách zakoupit vnitrostátní vlakové jízdenky do všech stanic a zastávek Českých drah.

celý článek

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další
28. července 2014 6:11
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2014
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobil Tajfun Digital
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.