DN č. 23 - Mezinárodní kamionová doprava, Autobusová doprava, Finanční služby, vychází 8.11., uzávěrka již 18.10.! 

Aktuálně

Jihomoravský kraj dá 20 milionů na podporu nových leteckých linek

21.9. – Jihomoravský kraj poskytne 20 milionů Kč Jihomoravské rozvojové společnosti na podporu nových leteckých linek z Brna. Včera to schválilo zastupitelstvo kraje. Stejnou částku dá na linky i město Brno. Peníze marketingově podpoří novou linku do Milána, která začne létat v říjnu. Mají ale pomoci i dalším linkám, které by mohly přibýt v letovém řádu od dubna. Novinářům to řekl hejtman Bohumil Šimek. Jihomoravskou rozvojovou společnost z poloviny vlastní kraj a z poloviny Brno.

Změna zákona zjednoduší přípravu silničních staveb, řekl šéf ŘSD

21.9. – Změna stavebního zákona, kterou připravuje ministerstvo pro místní rozvoj, zjednoduší přípravu silničních staveb. Novinářům to včera na dopravní konferenci v Luhačovicích na Zlínsku řekl generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) Jan Kroupa. Podle představ ministerstva by po změně zákona stačilo k zahájení stavby vyjádření jednoho úřadu a získání jednoho povolení.

GEFCO získalo certifikát GDP pro silniční přepravu farmaceutických výrobků Premium

GEFCO získalo certifikát GDP pro silniční přepravu farmaceutických výrobků

21.9. – Auditorská společnost Bureau Veritas udělila skupině GEFCO certifikát Good Distribution Practises (GDP). Auditor zanalyzoval systém řízení kvality napříč celým procesem silniční přepravy farmaceutických výrobků a produktů péče o zdraví společnosti GEFCO a její schopnost splnit požadavky v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Řecku, Rumunsku a také v ústředí skupiny GEFCO ve Francii. Osvědčení je platné po dobu tří let.

Nové vydání Vědeckotechnického sborníku ČD

20.9. – V polovině září vyšlo nové, v pořadí již 45. číslo Vědeckotechnického sborníku ČD, které si můžete přečíst v elektronické podobě. Aktuální sborník, který vychází dvakrát ročně a pravidelně v něm publikují vědci a odborníci nejen z řad zaměstnanců Českých drah, SŽDC, ale i vysokých škol, veřejných a soukromých výzkumných ústavů, tentokrát přináší celkem devět příspěvků.

UPS zavedla pozdější časy pro vyzvednutí zásilky po celé Evropě Premium

UPS zavedla pozdější časy pro vyzvednutí zásilky po celé Evropě

20.9. – Zákazníci UPS v celé Evropě mohou využít pozdější časy k vyzvednutí zásilky. Zákazníci s téměř 52 tisíci poštovními směrovacími čísly po celé Evropě budou moci profitovat ze skutečnosti, že jim UPS umožní vyzvednout zásilky až do 20:00 hodin večer.

Do Ostravy zamíří tramvaje ze Škody Transportation Premium

Do Ostravy zamíří tramvaje ze Škody Transportation

20.9. – Předseda představenstva a generální ředitel Škoda Transportation Petr Brzezina a generální ředitel a předseda představenstva Dopravního podniku Ostrava Daniel Morys včera na mezinárodním veletrhu Innotrans v Berlíně podepsali kontrakt  na dodávku až čtyřiceti nízkopodlažních velkokapacitních tramvají ForCity Smart. Do Ostravy tak zamíří flotila nejmodernějších škodováckých tramvají.

David Vais se stal vedoucím industriálního oddělení JLL

18.9. – Od včerejška zastává pozici vedoucího oddělení industriálních nemovitostí v české pobočce JLL David Vais. Do JLL přichází ze společnosti CTP Invest, kde působil přes čtyři roky na pozici Senior Business Development manažera pro Českou a Slovenskou republiku.

V Berlíně dnes začíná veletrh InnoTrans 2018

18.9. – Na berlínské výstaviště dnes a v následujících dnech zamíří odborná železniční veřejnost, aby se seznámila s nejnovějšími trendy a inovacemi v oblasti železniční dopravy a kolejové techniky. V Berlíně se bude prezentovat 3062 společností a institucí z dopravní oblasti z 61 zemí. To je podle organizátora, společnosti Messe Berlin, nový rekord v počtu vystavovatelů.

Vlaky z Karlovarských minerálních vod nahradily už 11 500 kamionů

17.9. – Vlaky vypravené po železniční vlečce ze stáčírny Karlovarských minerálních vod (KMV) v Kyselce na Karlovarsku nahradily za šest let už 11 500 kamionů. Dnes vyjel na 470 kilometrů dlouhou cestu na Moravu už 500. vlak. Výrobce minerálních vod díky obnově vlečky výrazně snížil dopravu po silnici, řekl novinářům mediální zástupce KMV Pavel Novák.

Létání mezi Českem a Čínou prudce roste, Praha chce další spojení

17.9. – Létání mezi Českem a Čínou prudce roste. Zatímco v roce 2015 cestovalo v obou směrech dohromady přes 12 tisíc pasažérů, loni už to bylo téměř 180 tisíc lidí. Uvedl to mluvčí letiště Praha Roman Pacvoň. Dosud má letiště přímé spojení do čtyř čínských měst, v budoucnu by mohl přibýt Hongkong. Prudký růst cestujících je způsoben především přílivem čínských turistů do Česka. Ostatní tuzemská letiště přímé spojení s Čínou nemají.

spinner