Aktuálně

cargo-partner rozšířil služby přímé konsolidované přepravy LCL mezi Asií a Evropou Premium

cargo-partner rozšířil služby přímé konsolidované přepravy LCL mezi Asií a Evropou

20.11. – S 89 odjezdy týdně v rámci přímé konsolidační služby LCL – z toho 5 po Transsibiřské magistrále – je společnost cargo-partner jedním z předních poskytovatelů konsolidované přepravy v námořní i železniční dopravě. V poslední době rozšířil tento poskytovatel informačních logistických služeb nabídku služeb v obou druzích dopravy.

Czech Airlines Technics provádí údržbu letadel v novém hangáru Premium

Czech Airlines Technics provádí údržbu letadel v novém hangáru

19.11. – Czech Airlines Technics (CSAT), dceřiná společnost Letiště Praha, zahájila další sezonu údržby a oprav letadel. V areálu pražského letiště má k dispozici nový hangár pro traťovou údržbu. Vybudováním prostor naproti stávajícímu hangáru F se zvýšila kapacita také pro těžkou údržbu letadel. Za loňský rok provedli pracovníci přes 120 těchto revizí pro celou řadu leteckých společností. Do budoucna plánuje firma další investice do nových prostor, nákupu podvozkových sad nebo do certifikací na další typy letadel.

Obchod skupiny C.S.Cargo vede Michal Vecsey Premium

Obchod skupiny C.S.Cargo vede Michal Vecsey

19.11. – Michal Vecsey se stal novým obchodním ředitelem skupiny C.S.CARGO. Na nově vytvořené pozici má na starosti nastavení obchodní strategie a rozvoj příležitostí s globálními zákazníky, které skupina C.S.CARGO obsluhuje ve více zemích. Michal Vecsey přichází z Nizozemí, kde na stejné pozici působil ve společnosti British American Tobacco, uvedla firma v dnešní tiskové zprávě.

Balikobot.cz: počet balíků se před Vánocemi více než zdvojnásobí Premium

Balikobot.cz: počet balíků se před Vánocemi více než zdvojnásobí

19.11. – Až dvojnásobný nárůst počtu balíků a nejvyšší objem zásilek mezi 10. a 17. prosincem očekává služba Balikobot.cz, která pomáhá internetovým obchodům agregovat přepravní služby a zefektivnit systém expedice a sledování zásilek.

ČR a Polsko stojí o rychlé dálniční propojení přes Hradec Králové

16.11. – Česko a Polsko mají zájem o co nejrychlejší vybudování dálniční spojnice obou zemí přes Hradec Králové. Zlepšení dopravního spojení by posílilo vzájemný obchod, shodli se včera po společném jednání obou vlád premiéři Andrej Babiš a Mateusz Morawiecki. Andrej Babiš očekává, že by se poslední úseky dálnice D11 k hranicím mohly začít stavět v roce 2021.

China Southern opustí leteckou alianci SkyTeam

16.11. – Největší čínská letecká společnost China Southern Airlines se rozhodla opustit leteckou alianci SkyTeam, do které patří rovněž České aerolinie. Včera to oznámilo vedení firmy. Dodalo, že dopravce hodlá posílit partnerství s americkou leteckou společností American Airlines, která je součástí konkurenční aliance oneworld. Zatím není jasné, zda China Southern Airlines hodlá do aliance oneworld vstoupit.

COSCO převzalo novou obří kontejnerovou loď NEBULA Premium

COSCO převzalo novou obří kontejnerovou loď NEBULA

15.11. – Rejdařství COSCO Shipping rozšířilo svou flotilu o další obří kontejnerovou loď COSCO SHIPPING NEBULA. Slavnostní křest plavidla s přepravní kapacitou 21 tisíc TEU proběhl v terminálu loděnice Jiangnan za účasti prezidenta COSCO Shipping Xu Lironga, výkonného viceprezidenta a finančního ředitele COSCO Shipping Sun Yunfeie, výkonného ředitele COSCO Shipping Wang Yuhanga, prezidenta státní čínské loděnice CSSC Yang Jinchenga a viceprezidenta CSSC Nan Daqinga, prezidenta Qingdao Port Group Zheng Minghuie a dalších vrcholných manažerů včetně zástupců Lloydova lodního registru LR a čínské klasifikační společnosti CCS.

DB Schenker a Einride představily T-pod v ostrém provozu Premium

DB Schenker a Einride představily T-pod v ostrém provozu

15.11. – DB Schenker spolu se společností Einride poprvé uvedla do komerčního provozu plně elektrický autonomní nákladní vůz T-pod. Stalo se tak na terminálu DB Schenker ve švédském Jönköpingu, kde bude T-pod nepřetržitě jezdit mezi sklady, čímž se technologie připraví na postupný přechod do silničního provozu.

Aktuality ze světa 44/2018 Premium

Aktuality ze světa 44/2018

15.11. – SILNIČNÍ DOPRAVA – V německém svazu silniční dopravy BGL platí nové stanovy. Členové Spolkového svazu silniční nákladní dopravy a logistiky (BGL) schválili v minulých dnech jednomyslně nové stanovy a s nimi novou svazovou strukturu. Svaz bude do budoucna řídit dvoučlenné představenstvo: Dirk Engelhardta Adolf Zobel. Kontrolní funkci nebude mít presidium, ale dozorčí rada, složená se zástupců pěti zemských svazů. Současně řešil BGL generační výměnu. V Berlíně se rozloučil s dosavadním prezidentem A. Wandtem a čtyřmi viceprezidenty. S novou svazovou strukturou má být BGL ještě pružnější než dosud při stále rostoucích požadavcích. Zatímco například dosud se prezidium scházelo jednou měsíčně, nyní se bude dozorčí rada setkávat v závislosti na tématech. Dále chce svaz přinášet větší výsledky na politické úrovni, aby byl pro členy ještě zajímavější. Nové stanovy jsou jen prvním krokem. Dalším úkolem má být vytvoření aliance západoevropských svazů silniční nákladní dopravy v domě silniční dopravy v Bruselu. Rovněž se má zlepšit spolupráce se zemskými svazy a družstvy silniční dopravy.

V Praze zasedal Evropský výbor pro tvorbu standardů ve vnitrozemské plavbě Premium

V Praze zasedal Evropský výbor pro tvorbu standardů ve vnitrozemské plavbě

15.11. – Pro své poslední zasedání si minulý týden vybrali zástupci Evropského výboru pro tvorbu standardů ve vnitrozemské plavbě (CESNI) Prahu. Bylo to zároveň první zasedání, které se konalo mimo sídlo Centrální komise pro plavbu na Rýně ve Štrasburku. Na pražském zasedání výbor schválil novou verzi standardu týkajícího se technických požadavků na plavidla vnitrozemské plavby. Současně přijal první celoevropské jednotné standardy definující profesní a zdravotní požadavky na členy posádek v oboru vnitrozemské plavby.

spinner