Aktuálně

Möbelix má nový sklad a výdejní místo v P3 Olomouc

27.11. – Rakouský prodejce nábytku Möbelix zřizuje nový sklad a výdejnu zboží v průmyslovém parku P3 v Olomouci. Nejde o první spolupráci s developerem P3, mateřská firma si již pronajímá sklad v P3 Bratislava a P3 Gottfrieding. Kapacita olomouckého parku je téměř vyčerpaná, kromě firmy Möbelix zde působí například společnosti Kaufland, Raben Logistic, Trost Auto Service Technik nebo výrobce plastových autodílů Erreka – Plast.

Hapag-Lloyd a Ocean Network Express posilují spolupráci Premium

Hapag-Lloyd a Ocean Network Express posilují spolupráci

27.11. – Rejdařství Hapag-Lloyd a Ocean Network Express (ONE) uzavřely bilaterální strategickou dohodu o spolupráci feederových sítí. Kooperace staví na silných stránkách obou partnerů, zákazníci se tak mohou těšit na špičkovou feederovou síť. Obě rejdařství budou sdílet volné přepravní kapacity feederových plavidel.

DB Schenker v USA testuje náborovou platformu NearMe Premium

DB Schenker v USA testuje náborovou platformu NearMe

27.11. – Jako první poskytovatel logistických služeb na světě testuje DB Schenker inovativní náborovou platformu NearMe. Online portál upozorňuje na nabídku flexibilních pracovních příležitostí. Přepravce si od doplňku k tradičním náborovým metodám slibuje hlavně zaplnění neobsazených pracovních míst.

Provoz vlaků na Švestkové dráze bude obnoven koncem příštího roku

27.11. – Pravidelný železniční provoz na Švestkové dráze bude obnoven v prosinci 2019. Rada Ústeckého kraje rozhodla o uzavření smlouvy o přepravě na lince U10 Litoměřice – Lovosice – Most se společností AŽD Praha. Novinářům to řekl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Slevy na jízdném v září vyšly státní pokladnu na 463 milionů Kč

27.11. – Slevy na jízdném studentů a důchodců za září vyšly státní pokladnu na 462,5 milionu Kč. Nejvíce na slevách vyfakturovaly České dráhy, a to více než 219 milionů Kč. V tiskové zprávě to oznámilo ministerstvo dopravy. Podle ministerstva by náklady na slevy měly stát celkem šest miliard Kč ročně. Podle dopravců se však dopady slev v září ještě neprojevily naplno, protože školní rok na univerzitách začal až v závěru měsíce.

Škoda Transportation otevřela své první zastoupení na Ukrajině

27.11. – Společnost Škoda Transportation minulý týden otevřela své první zastoupení na Ukrajině. Zabývat se bude projekty železniční a veřejné dopravy a lákat chce i ukrajinské dodavatele. Podle ukrajinských médií to oznámila tamní Národní investiční rada.

Stavba nové ranveje pražského letiště by měla začít za čtyři roky

23.11. – Stavba nové paralelní dráhy pražského letiště by měla začít v roce 2022 a trvat by měla zhruba čtyři roky. O termínech se však definitivně rozhodne až v příštím roce podle analýzy budoucího vývoje v letecké dopravě. Provozní kapacity letiště by se díky nové dráze měly zvýšit o tři až čtyři miliony cestujících na 21 milionů odbavených pasažérů za rok. Uvedl to mluvčí letiště Roman Pacvoň. Letiště zároveň uvítalo rozhodnutí soudu, který zamítl stížnosti kritiků výstavby. Její odhadovaná cena je devět miliard Kč.

Řetězec OBI se rozhodl pro vozy Opel Movano

23.11. – Řetězec hobby marketů OBI v ČR pořídil pro zákaznickou půjčovnu vozy Opel Movano. V první fázi odebere deset valníků s delším rozvorem L3. Podle mluvčího značky Martina Hejrala byly při výběru pro řetězec rozhodující nejen provozní parametry Opelu Movano, ale i cena a výše měsíční splátky, protože OBI vozidla pořizuje na operativní leasing.

Aktuality ze světa 45-46/2018 Premium

Aktuality ze světa 45-46/2018

23.11. – ŽELEZNIČNÍ DOPRAVA – Švédské Green Cargo je opět ve ztrátě. Rostoucí poruchy na infrastruktuře a nižší dopravní množství jsou hlavními důvody pro další slabé hospodářské výsledky švédského podniku železniční dopravy Green Cargo. Také ve třetím čtvrtletí letošního roku znamenal podnik nákladní dopravy operativní ztrátu ve výši 54 milionů SEK (5,1 milionu EUR). Ve srovnatelném období minulého roku bylo vykázáno plus 16 milionů SEK (1,5 milionu EUR). Čistý obrat poklesl o čtyři procenta na jednu miliardu SEK (96 milionů EUR). „Horké léto s častými požáry a vykolejeními vlaků náš podnik značně poškodily. Kromě toho se v tuto roční dobu méně dopravuje, což stahuje tržby směrem dolů,“ řekl dočasný generální ředitel Erik Johanson. Obchodní provoz dceřiného podniku v Norsku se po počátečních potížích stabilizoval. Green Cargo se chce dalšími opatřeními postarat o udržitelný vývoj hospodářských výsledků.

PR

Italsko-česká obchodní komora zve na veletrh TRANSPOTEC & LOGITEC

Italsko-česká obchodní komora zajišťuje účast české delegace na mezinárodním veletrhu TRANSPOTEC & LOGITEC, který se uskuteční ve dnech 21. až 24. února 2019 v italské Veroně.

TRANSPOTEC & LOGITEC je veletrh zaměřený na silniční dopravu a logistiku a inovační technologická ře­šení

spinner