DN č. 7 - Mezinárodní kamionová doprava, Autobusová doprava, LUV, vychází 29.3., uzávěrka již 8.3.! 

Aktuálně

Prologis hlásí v ČR rekordní obsazenost Premium

Prologis hlásí v ČR rekordní obsazenost

16.2. – V loňském roce společnost Prologis v České republice pronajala 168 600 m2 prostor a na konci roku tak dosáhla rekordní obsazenosti 98,7 procenta. Prologis postavil budovy o rozloze 57 000 m2 a zahájil výstavbu tří budov o rozloze 66 500 m2. Na tiskové konferenci v Praze to ve středu oznámil ředitel Prologis pro pronájem a výstavbu v České republice a na Slovensku Martin Baláž.

Karlovarské letiště loni odbavilo více cestujících

16.2. – Letiště Karlovy Vary odbavilo v roce 2017 celkem 20 034 cestujících, jejichž cesta začínala či končila v Karlových Varech. Oproti roku 2016 je to nárůst o 3,9 procenta, informovala krajská mluvčí Jana Pavlíková. Počty odbavených pasažérů vzrostly poprvé od roku 2014, ovlivňoval je především úbytek cestujících z Ruska.

Česko chce vyjmout dopravu ze směrnice EU o vysílání pracovníků

16.2. – Česká republika chce do poloviny roku vyjmout dopravní služby z návrhu obecných pravidel směrnice EU o vysílání pracovníků. Dálková tranzitní doprava by neměla regulaci podléhat. Na včerejší tiskové konferenci to uvedl ministr dopravy Dan Ťok.

Firmě AŽD Praha předloni klesly zisk i tržby o necelou pětinu

15.2. – O 18,6 procenta na 643 milionů Kč klesl předloni meziročně čistý zisk firmě AŽD Praha. Tržby se jí snížily o 16,7 procenta na 9,96 miliardy Kč. Společnost to uvedla ve výroční zprávě ve Sbírce listin, výsledky vykazuje od října předešlého roku do konce září daného roku.

Plzeňský kraj vyhlásí veřejné soutěže na autobusy a vlaky

15.2. – Plzeňský kraj vyhlásí do poloviny roku soutěže na zajištění veřejné autobusové a železniční dopravy v regionu od konce roku 2019. Stanoví to předpisy EU. Smlouvy s novými dopravci budou desetileté, kontrakty se železničními operátory mohou být delší. Řekl to náměstek hejtmana Pavel Čížek.

Dan Ťok zvažuje zavedení zákazu předjíždění pro kamiony

14.2. – Ministr dopravy v demisi Dan Ťok zvažuje zavedení zákazu předjíždění pro kamiony na dálnicích. Zřejmě by ale nešlo o plošný zákaz, ale o omezení například v okolí uzavírek nebo tam, kde mají dálnice tři pruhy.

Debatu o systému měření emisí u aut výbor odročil na konec března

14.2. – Na konec března odročil dnes sněmovní hospodářský výbor další projednávání vládní novely, podle níž by mohly měřit množství vypouštěných výfukových zplodin u vozidel i nadále samostatné stanice měření emisí. Poslanci měli k předloze poměrně značné množství připomínek, které se týkaly hlavně jejích dalších částí. Zhruba do poloviny příštího měsíce budou moci k novele předkládat pozměňovací návrhy.

David Žežulka je novým obchodním a marketingovým ředitelem DPD

13.2. – Pozici marketingového a obchodního ředitele DPD CZ nově obsadil David Žezulka. Ve společnosti bude mít na starosti kromě řízení obchodního a marketingového oddělení také novou obchodní strategii firmy.

S povolením dostavby D4 počítá stát v druhé polovině roku 2019

13.2. – Projekt výstavby 32 km dálnice D4 z Prahy na Písek by mohl získat stavební povolení v druhé polovině příštího roku. Na podzim 2019 by měl také skončit výkup potřebných pozemků pro tento první projekt využívající pro stavbu dálnice soukromé financování (PPP). Včera to uvedli zástupci ministerstva dopravy.

RegioJet zavedl každodenní přímé spojení na letiště v Budapešti Premium

RegioJet zavedl každodenní přímé spojení na letiště v Budapešti

13.2. – Autobusy RegioJet nově spojují Prahu a Brno s budapešťským letištěm Ference Liszta. Spoj vyjíždí z Prahy každý večer v 23:00, z Brna v 1:30 hodin a na budapešťské letiště přijíždí ráno v 6:45, tedy ještě před odletem ranních a dopoledních letů. V opačném směru vyjíždí z budapešťského letiště dopoledne v 10:15 a do Brna má příjezd v 16.00 hodin a do Prahy pak v 18:30. Dnes to oznámil mluvčí RegioJet Aleš Ondrůj.

spinner