DN č. 19 - IAA Hannover 2018, Automobilová technika, InnoTrans Berlín, vychází 13.9., uzávěrka již 23.8.! 

Aktuálně

Poradenská společnost Aon se stala členem České logistické asociace Premium

Poradenská společnost Aon se stala členem České logistické asociace

14.8. – Globální poradenská společnost Aon rozšířila členskou základnu České logistické asociace a připojila se tak k necelé šedesátce certifikovaných českých organizací působících v oblasti logistiky. Díky spolupráci ČLA s Evropskou certifikační radou pro logistiku je členský certifikát, který Aon obdržel, dokladem o kvalitě poskytovaných služeb a dodržování předepsaných standardů na evropské úrovni.

Karlovarský kraj získá od města pozemky pro rozšíření letiště

14.8. – Karlovarský kraj se dohodnul s městem Karlovy Vary na směně pozemků, které potřebuje pro rozšíření Letiště Karlovy Vary. Výsledky několikaletého jednání by měli potvrdit ještě zastupitelé kraje i města, řekl náměstek hejtmanky Martin Hurajčík. Kraj za pozemky doplatí asi 470 tisíc Kč.

České dráhy vypsaly soutěž na 120 nových vlaků pro regionální linky Premium

České dráhy vypsaly soutěž na 120 nových vlaků pro regionální linky

14.8. – České dráhy vyhlásily soutěže na dodávku až 60 moderních elektrických jednotek s kapacitou až 240 míst a stejný počet motorových jednotek s kapacitou až 120 míst. Rámcové smlouvy uzavřené s vítězi umožní národnímu dopravci pružně reagovat na objednávku krajů při zajištění dopravní obslužnosti v regionech a co nejdříve po uzavření kontraktů na dopravní služby nasadit nová komfortní vozidla do provozu.

Bouře na severu Německa ochromila vlakovou i leteckou dopravu, ohrožená je i námořní doprava

10.8. – Sever Německa zasáhly v noci ze čtvrtka na pátek bouřky, které způsobily vážné problémy v dopravě a vyžádaly si několik zraněných. Příchod bouřek a mohutných lijáků se očekává také ve Skandinávii; některé trajektové spoje mezi Norskem a Dánskem byly zrušeny a majitelé člunů byli varováni, aby nevyplouvali na moře.

Francouzský venkov objíždí gastronomický autobus

10.8. – Na první pohled vypadá jako velký zelený autobus ztracený v polích s výhledem na vyhaslé sopky v Auvergne. Při pohledu zblízka je však patrné, že se jedná o pojízdnou restauraci, francouzský unikát. Projíždí tímto málo obydleným regionem, aby se přiblížila zákazníkům. Autobus s názvem Le Bus 26 každý měsíc zastavuje na náměstí některé obce, na nádvoří starého zámku nebo uprostřed přírody v centrální Francii.

​​Vedra a kamiony ničí starší krajské asfaltové silnice

10.8. – Na starších krajských silnicích kvůli tropickým teplotám na řadě míst měkne asfalt, na němž se pak vlivem kamionové dopravy vyjíždějí koleje. Problémy jsou také s pronikáním pojiva pod vozovkou na povrch. Vyplývá to z informací zástupců krajů. Díky pokročilejším technologiím při opravách silnic však problémů proti minulosti ubývá.

Letecká osobní přeprava v pololetí stoupla o sedm procent

10.8. – Globální letecká osobní přeprava v prvním pololetí vzrostla o sedm procent. Oznámilo to Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu (IATA). V samotném červnu tempo růstu zrychlilo na téměř osm procent z květnových šesti procent.

Dopravní konsorcium IAMSA modernizuje svou flotilu s autobusy MAN

10.8. – Skupina IAMSA, multimodální dopravní konsorcium se sídlem v Mexiku, objednala 610 podvozků od společnosti MAN Truck & Bus Mexiko s cílem poskytnout cestujícím maximální komfort a bezpečnost.

​GEFCO otvírá první sklad vozů v Praze–Hostivaři Premium

​GEFCO otvírá první sklad vozů v Praze–Hostivaři

10.8. – Společnost GEFCO otvírá novou pobočku v Praze-Hostivaři. Na prostoru o rozloze 3 ha nabídne parkovací plochu pro 1500 nových vozidel, u nichž během doby skladovaní zajistí také kompletní přípravu i individuální postprodukční úpravy. Koncept skladových prostor blíže klientům zajistí větší flexibilitu a zkrácení doby dodání vozů zákazníkům.

Autolékárničky už nebude třeba pravidelně měnit, zjednoduší se i povinná výbava

10.8. – Se zmenšením obsahu povinné výbavy vozidel počítá od října návrh změn vyhlášky ministerstva dopravy. Nově by už v automobilech nemusely být náhradní žárovky nebo pojistky. V lékárničkách pro poskytnutí první pomoci by nutně nemusely být také nůžky, plastová rouška, trojcípý šátek nebo náplasti s polštářkem. Nebude také vyžadována výměna lékárničky po expiraci jednotlivých komponent. Změny vyhlášky ještě projedná Legislativní rada vlády.

spinner