Aktuálně

Allegro ve 2. čtvrtletí výrazně rostlo, zvyšuje marže a snižuje zadlužení

29.9. - Společnost Allegro splnila ve druhém čtvrtletí téměř všechna očekávání a výrazně překročila cíle na úrovni EBITDA. Nejoblíbenější polská platforma pro online nakupování si stále vede dobře i přes náročné makroekonomické prostředí.

Platforma Connect společnosti DB Schenker umožňuje objednat přepravu do celého světa

29.9. - Společnost DB Schenker disponuje největší sítí sběrných linek v Evropě pro přepravy paletových zásilek. Aby všem zákazníkům usnadnila objednávání přeprav a poskytla rychlou informaci o jejích cenách, sjednocuje poptávku do univerzální platformy Connect. Tam si mohou na pár kliků objednat jak pozemní, tak námořní a letecké přepravy do celého světa. Nová platforma je otevřená i pro malé a střední firmy, které realizují přepravy nárazově.

Českým firmám vadí na elektromobilech ceny a špatná infrastruktura

29.9. - Elektromobilů přibývá jak v ostatních státech EU, tak i v Česku. Největší podíl na rozvoji elektromobility přitom mají stále firmy. Osobní automobily na elektrický pohon do svých flotil pořídila nebo chce pořídit v následujících třech letech čtvrtina společností, které se zúčastnily průzkumu Arval Mobility Observatory 2023. Konkrétně 14 % z nich už je používá teď. Váhajícím vadí především vysoké pořizovací ceny a podle nich nedostatečná infrastruktura.

Nejúspornějším nákladním automobilem je Scania Super

29.9. – Ve srovnávacím testu European Truck Challenge, který pořádá německý časopis Truck & Trailer Welt, zvítězila Scania Super s tahačem 420 R s pohonnou jednotkou Super. Cenu za nejúspornější nákladní automobil získala díky nižší průměrné spotřebě, a to o 4,9 % oproti konkurenci. Za vítězstvím stojí inovace v podobě aktualizovaného tempomatu s aktivní predikcí. Dopravci, kteří bojují se zvýšenými náklady na pohonné hmoty, se tak dočkají markantních úspor: se Scanií Super při ročním nájezdu 150 000 km ušetří zhruba 3000 EUR.

Prologis Europe představila platformu Essentials pro komplexní logistická řešení

29.9. - Evropská divize společnosti Prologis představila zcela novou platformu Essentials, která poskytuje škálovatelná a komplexní logistická řešení pro vyšší efektivitu v oblastech skladového provozu, energetiky a udržitelnosti, elektromobility a pracovní síly.

Slovenský úřad opět nařídil vyhodnotit nabídky v tendru na mýtný systém

29.9. - Správce slovenských dálnic NDS ani na třetí pokus nedokázal uzavřít soutěž na dodání nového mýtného systému, ve kterém dříve opakovaně označil za vítěze českou společnost CzechToll. Národní dálniční společnost (NDS) včera informovala, že úřad, který dohlíží na veřejné zakázky, nařídil opětovně vyhodnotit nabídky v soutěži.

Zvýšení produktivity na rampě

28.9. - Díky deseti technicky vylepšeným modelům paletových vozíků, zakladačů palet a dvojitých zakladačů mohou nyní zákazníci společnosti Linde Material Handling (MH) ještě více zvýšit produktivitu svých nakládacích a vykládacích procesů. U všech modelových variant je stojící plošina standardně oddělena od podvozku, aby byla obsluha chráněna před vibracemi a nárazy. Inovativní systém otočných koleček zajišťuje dodatečnou stabilitu při přepravě a manipulaci s nákladem. Vozíky nabízejí další výhody, jako je rychlost jízdy až 14 km/h, dále vyvinutý ergonomický posilovač řízení a inovativní bezpečnostní a energetická řešení, a znatelně tak přispívají ke zvýšení manipulačního výkonu.

Tatra Trucks dodá HZS ČR více než 200 automobilových stříkaček

28.9. - Na základě výsledků výběrových řízení Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR (GŘ HZS ČR) vyhlášených v dubnu a květnu tohoto roku v následujících letech vyrobí automobilka Tatra Trucks ve spolupráci s výrobci speciálních nástaveb THT Polička a KOBIT-THZ až 232 automobilových stříkaček. Rámcová dohoda předpokládá dodávky až 100 kusů vozidel CAS 20, 45 kusů CAS 30 a 87 kusů stříkaček CAS 30 pro velkoobjemové hašení včetně volitelného požárního příslušenství a komunikačních prostředků. Vozidla budou určena jak pro profesionální jednotky, tak pro jednotky dobrovolných hasičů.

Vláda schválila rozpočet SFDI na příští rok 150,1 miliardy korun

28.9. - Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) bude příští rok hospodařit s rozpočtem 150,1 miliardy korun, schválila včera vláda. Fond čtyřmi miliardami korun fond přispěje krajům na silnice druhých a třetích tříd, uvedl úřad vlády v tiskové zprávě. Letos pracuje SFDI s rozpočtem 150,9 miliardy korun.

Smartwings nebudou létat z Českých Budějovic

27.9. - Společnost Smartwings nebude příští rok létat z letiště v Českých Budějovicích, zájezdy z jihočeského letiště to však neohrozí. Partnerem letiště není dopravce, ale cestovní kancelář Čedok, která pokračuje v prodejích na příští sezonu. ČTK to dnes řekl hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba. Čedok má na většinu destinací z regionálních letišť na příští rok domluveného jiného dopravce, uvedla jeho mluvčí. Blízko dohodě s jinými dopravci jsou i cestovní kanceláře EximTours a Fischer.

spinner