DN č. 7 - Mezinárodní kamionová doprava, Autobusová doprava, LUV, vychází 29.3., uzávěrka již 8.3.! 

Aktuálně

DACHSER opět evropskou jedničkou ve sběrné službě Premium

DACHSER opět evropskou jedničkou ve sběrné službě

23.2. – V nejnovější studii „Top 100 v logistice v Evropě“ se mezinárodní logistický provider DACHSER umístil na první příčce v kategorii Evropská sběrná služba. V kategorii „Speciální přepravy“ (včetně potravinové logistiky) si společnost polepšila ze sedmého na čtvrté místo.

ČESMAD Bohemia: mzdové požadavky řidičů jsou v rukou zákazníků dopravců Premium

ČESMAD Bohemia: mzdové požadavky řidičů jsou v rukou zákazníků dopravců

23.2. – Vypadá to, že dohoda u německého soudu, podle níž Deutsche Post dorovnala českému řidiči mzdu na minimální německou úroveň, podnítila vlnu zájmu dalších řidičů. Včerejší jednání předsednictva Sdružení ČESMAD Bohemia jednoznačně konstatovalo, že příčinou této situace je naprostá neochota objednatelů přeprav akceptovat v cenách za dopravu navýšení platu řidičů na úroveň požadovanou v Německu. Místo toho nutí dopravce, aby podepisovali prohlášení, že německé mzdy vyplácejí, ačkoliv jim na to neplatí dostatečnou cenu za přepravu.

SŽDC se potřetí pokouší prodat železnici z Vidnavy do Velké Kraše

23.1. – Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) znovu nabídla k prodeji léta nevyužívanou regionální železniční trať z Velké Kraše do Vidnavy na Jesenicku. Stará železnice v pohraničí byla na prodej už dvakrát, avšak kupce se ani po snížení ceny nepodařilo najít. Zatímco loni na podzim byla nabídková cena 4,5 kilometru dlouhé železnice stanovena na 1,15 milionu Kč, nyní je dráha k mání za necelých 560 tisíc Kč.

Pardubice budou mít možná vlastní přístav, prý do pěti let

23.2. – Pardubice by do pěti let mohly mít vlastní přístav a u něj logistické centrum. Takzvaný dopravní uzel, který počítá i se silničními a železničními stavbami a leteckou dopravou, bude stát 3,5 miliardy Kč. Oznámil to ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje Miroslav Němec. Stavbu navrhují politici, kteří se postupně ve vedení samospráv střídají, už více než deset let.

Eurowag otevřel další z evropských čerpacích stanic

23.2. – Společnost Eurowag, která se zabývá platebními řešeními v oboru silniční dopravy, rozšířila síť svých čerpacích stanic podél hlavních evropských tahů. Nejnovějším přírůstkem je objekt v katastru obce Gorzyczki v polském Slezském vojvodství, která byla uvedena do provozu 2. února. Jde už o třináctou čerpací stanici této značky v Evropě, v České republice jich má Eurowag šest.

Liberec koupí autobusové nádraží, zaplatí za něj 20,5 milionu Kč

23.2. – Liberec odkoupí od soukromého vlastníka autobusové nádraží za 20,5 milionu Kč. Transakci včera schválilo zastupitelstvo. Ekonomický náměstek primátora Jan Korytář při jednání řekl, že nákup považuje za strategickou záležitost. V sousedství nádraží totiž plánuje město výstavbu nového autobusového terminálu s parkovacím domem za bezmála 200 milionů Kč.

V Praze jednají šéfové evropských železnic

22.2. – V Praze diskutují šéfové evropských železnic o vysokorychlos­tních tratích, konkurenci a bezpečnosti železniční dopravy. Uvedli to organizátoři akce pod názvem International Railway Summit na svých stránkách.

DPD: Češi loni nakupovali na e-shopech méně Premium

DPD: Češi loni nakupovali na e-shopech méně

21.2. – Podle nejnovějšího celoevropského průzkumu společnosti DPDgroup Češi nakupovali v roce 2017 na e-shopech méně, než v předešlém roce. Na celkovém trhu se podíl online obchodu zmenšil o 1,3 procentních bodů na 8,6 procenta. Evropský průměr meziročně klesl jen slabě o 0,2 procentních bodů na 11,3 procenta. Stejně jako v minulých letech tak Česko v online nakupování zůstává pod evropským průměrem a rozdíl se ještě zvětšil. Nejvíce u nás online nakupují mladí od 18 do 34 let (9,7 %) a oproti loňsku k tomu mnohem častěji používají mobilní telefon.

V případu sesuvu půdy na D8 chce soud zadat revizní posudek

21.2. – Ve sporu mezi státem a firmou Kámen Zbraslav kvůli sesuvu na dálnici D8 na Litoměřicku chce soudkyně zadat zpracování revizního znaleckého posudku. Má určit, jestli je viníkem sesuvu z roku 2013 kamenolom, stavba dálnice, nebo je příčina jiná. Stát v žalobě viní právě kamenolom, požaduje po něm přes miliardu korun. Jednání včera odročil Obvodní soud pro Prahu 5 na neurčito.

Středočeský kraj získá 200 milionů Kč na přípravu dopravních staveb

20.2. – Středočeský kraj letos získá téměř 200 milionů Kč ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) na přípravu šesti dopravních staveb. Tři z nich v budoucnu uleví přetížené silnici I/3 z Prahy na jih Čech. Peníze jsou určeny na zajištění investorské přípravy stavebních akcí, uvedla Helena Frintová z krajského úřadu.

spinner