DN č. 22 - Kurýrní, expresní a balíkové služby, Logistika pro e-commerce, LUV, Manažerské vozy - vychází 26. 10., uzávěrka již 5. 10. !!! 

Aktuálně

​Stát podpoří třemi miliardami korun výstavbu infrastruktury do průmyslové zóny v Kvasinách Premium

​Stát podpoří třemi miliardami korun výstavbu infrastruktury do průmyslové zóny v Kvasinách

22.9. – Do staveb obchvatů, silnic a železnice na Rychnovsku půjde v letech 2018 až 2022 investice ve výši tří miliard korun. Investice je součástí státní podpory rozvoje veřejné infrastruktury v zóně Solnice – Kvasiny, kde má rostoucí závod automobilka Škoda Auto. O chystaných investicích na hejtmanství jednala dopravní komise pro rozšíření průmyslové zóny.

​UPS umožní obchodníkům větší kontrolu při vracení zboží

22.9. – Společnost UPS spustila online aplikaci UPS Returns® Manager, která umožní internetovým obchodům nastavit vracení zásilek zákazníky v souladu s jejich strategií. Firemní zákazníci UPS nyní mohou sami spravovat vracení zásilek bez potřeby integrace nových technologií do vlastních IT systémů. Uživatelé mohou vytisknout etikety pro vrácení zásilky jak ze stránek ups.com tracking (v internetové i mobilní verzi), tak z e-mailového upozornění.

​Lineas posílil síť GXN o Wels a Štýrský Hradec Premium

​Lineas posílil síť GXN o Wels a Štýrský Hradec

22.9. – Lineas, jeden z největších soukromých provozovatelů železniční nákladní dopravy, pokračuje v rozšiřování své sítě Green Xpress Network, která spojuje nejvýznamnější ekonomická centra v Evropě. Lineas zavádí nové přímé spolehlivé spoje s vysokou frekvencí. Kombinuje konvenční a intermodální přepravu a usiluje o přesun zakázek ze silnice na železnici. V polovině září podnik přidal do sítě důležitá rakouská střediska Wels a Graz (Štýrský Hradec).

​ÚOHS zrušil výsledek tendru na modernizaci železničního uzlu v Praze Premium

​ÚOHS zrušil výsledek tendru na modernizaci železničního uzlu v Praze

21.9. – Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil výsledek tendru na modernizaci železničního uzlu v Praze za 3,5 miliardy korun. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) porušila zákon o veřejných zakázkách, vyplývá z webu ÚOHS. Jeho rozhodnutí je pravomocné. Správa železnic s rozhodnutím nesouhlasí, nabídky ale znovu posoudit musí.

​DACHSER získal certifikaci AEO

21.9. – Společnost DACHSER Czech Republic získala certifikát AEO (Authorized Economic Operator) – Oprávněný hospodářský subjekt. Uděluje ho česká celní správa a jeho platnost je smluvně uznávaná v celé Evropské unii i třetích zemích. Toto mezinárodní osvědčení potvrzuje, že se jedná o solventní, spolehlivou společnost splňující náročná bezpečnostní kritéria, a umožňuje zjednodušení celních formalit a rychlejší celní řízení. DACHSER získal nejvyšší stupeň certifikace AEOF.

SŽDC opraví v Olomouckém kraji 50 nádražních budov

21.9. – Několik desítek milionů korun plánuje v příštích pěti letech investovat do revitalizace či opravy nádraží v Olomouckém kraji Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). Investice se budou týkat téměř padesátky nádraží, řekl při slavnostním otevření opravené výpravní budovy v železniční stanici Štěpánov na Olomoucku náměstek generálního ředitele SŽDC Tomáš Drmola.

​Rotterdam chce být „zelenějším“ přístavem

21.9. – Správa přístavu Rotterdam spustila novou kampaň: „Budujeme trvale udržitelný přístav“. „Trvale udržitelný rozvoj není jen o ekologii. Podílíme se na množství zajímavých iniciativ, které chceme představit,“ řekl předseda představenstva přístavní správy Allard Castelein. Cílem správy je zajistit, aby rotterdamský přístav i jeho okolí byly bezpečné, zdravé a atraktivní.

​Příprava prioritních staveb dálnic D6, D11, D35 nebo D48 pokračuje výběrem zhotovitelů

21.9. – Otevřením obálek s nabídkami začalo Ředitelství silnic a dálnic sérii výběrů stavebních firem, které postaví přes sto kilometrů nových dálnic. Nabídky na dostavbu 23 km dálnice D11 z Hradce Králové až na Jaroměř jsou v průměru o třetinu nižší než předpokládaná cena.

Nedostatek profesionálních řidičů ohrozí celou evropskou ekonomiku Premium

Nedostatek profesionálních řidičů ohrozí celou evropskou ekonomiku

21.9. – Stále větší nedostatek profesionálních řidičů nákladních vozů bude mít velmi nepříjemný dopad na celou evropskou ekonomiku. V současné době jen logistický sektor v Německu postrádá kolem 45 tisíc kvalifikovaných řidičů, přičemž nedostatek se dále rychle prohlubuje. Situace se komplikuje nejen v samotné silniční nákladní dopravě, ale dominový efekt zasahuje i celé zásobovací řetězce a mezinárodní výměnu zboží. Dopady pociťují také obchodníci a výrobci.

​Firmám chybí kvalifikovaná pracovní síla, je třeba změnit vzdělávací systém

21.9. – Největší brzdou české ekonomiky a konkurenceschop­nosti tuzemských firem je nedostatek kvalifikované pracovní síly a z dlouhodobého hlediska je nezbytné změnit systém vzdělávání. Shodli se na tom politici s odborníky na v pořadí již osmé předvolební diskuzi, tentokrát na téma pracovního trhu, pořádané Hospodářskou komorou ČR.

spinner