Aktuálně

RŽD Logistics a ČD Cargo podepsaly dohodu o projektech mezinárodního tranzitu

19.4. – Největší operátor multimodální logistiky ve Společenství nezávislých států a Pobaltí RŽD Logistics uzavřel s ČD Cargo dohodu o dlouhodobé spolupráci v železniční přepravě v Eurasii a přípravě společných logistických projektů v mezinárodním tranzitu. Memorandum podepsali předseda představenstva ŘZD Logistics Vjačeslav Valentik a člen představenstva ČD Cargo Bohumil Rampula na odborném veletrhu TransRussia 2019, který se konal tento týden v Moskvě.

​V čele ČD-Informační systémy je nově Miroslav Řezníček

18.4. – Novým předsedou představenstva společnosti ČD-Informační systémy, dceřiné firmy Českých drah, se včera stal Miroslav Řezníček. Ve funkci nahradil Miloslava Kopeckého, kterého v úterý odvolala valná hromada společnosti.

​Na fóru ČR-Vietnam byla uzavřena memoranda, ve hře je přímý spoj

17.4. – Na dnešním česko-vietnamském podnikatelském a investičním fóru v Praze bylo uzavřeno několik dohod mezi firmami z obou zemí. Mezi nejzajímavější patří memorandum o porozumění na spolupráci při přípravě přímého letu mezi hlavními městy Prahou a Hanojí, kterou podepsali zástupci Letiště Praha a Bamboo Airways. Premiér Andrej Babiš uvedl, že by byl velice rád, kdyby se přímé spojení spustilo do Vánoc. Akce se zúčastnilo přes 100 českých a přes 60 vietnamských firem.

​Náměstkyně Dana Ťoka odchází z ministerstva do ČD

17.4. – Lenka Voplatková, náměstkyně končícího ministra dopravy Dana Ťoka, odchází z ministerstva do Českých drah (ČD). Od 23. dubna povede odbor vnějších vztahů a komunikace. ČD odbor vytvořily na konci března, na post nevypsaly žádné otevřené výběrové řízení.

​EUROWAG A Sygic spojují síly a usilují o vytváření mobilních služeb budoucnosti

17.4. Společnost Eurowag, která je nejrychleji rostoucím evropským poskytovatelem řešení v oblasti mobility, společně se společností SYGIC, což je jeden z globálních lídrů v oblasti mobilní navigace a lokalizačních služeb, oznámily, že spojí své síly za účelem poskytování špičkových produktů a služeb.

​Kühne + Nagel ČR skončil v soutěži Impuls Logistika na bedně

16.4. – Ředitel Kühne + Nagel pro Českou republiku Miroslav Pudil převzal významné ocenění za druhé místo v celostátní logistické soutěži Impuls Logistika za samoobslužný zákaznický portál myKN pro on-line správu nákladních přeprav, a to v kategorii Top logistický produkt – software. Výsledky byly vyhlášeny na konferenci Zóna Logistika v dubnu v Praze. 

​Vladimír Kremlík: Prezident mě jmenuje ministrem dopravy k 30. dubnu

16.4. – Prezident Miloš Zeman jmenuje Vladimíra Kremlíka ministrem dopravy k 30. dubnu. Kandidát na ministra dopravy Vladimír Kremlík to řekl novinářům po včerejší schůzce s prezidentem v Lánech. Vladimír Kremlík ve funkci vystřídá nejdéle sloužícího ministra dopravy Dana Ťoka, který minulý týden oznámil, že se rozhodl ve vládě skončit.

​Letiště Praha jedná o přímé lince do americké Atlanty

16.4. – Pražské letiště bude spolupracovat s letištěm v Atlantě, které ročně odbavuje nejvíce cestujících na světě. Součástí partnerství je jednání obou letišť s dopravci o zavedení přímého spojení mezi oběma městy. Včera o tom informovalo Letiště Praha. V současnosti má Praha tři přímé linky do USA.

Vláda schválila materiál k přípravě 145 dopravních staveb

16.4. – Stát plánuje nejpozději do roku 2020 zahájit nebo dokončit 145 velkých dopravních staveb za téměř 233 miliard Kč. Téměř dvě třetiny investic mají jít na silnice a dálnice, další část na železnice a malý díl i na vodní cesty. Na svém jednání to včera schválila vláda, vyplývá z informací na vládních internetových stránkách. Letos by mělo být zprovozněno 23,5 kilometru nových dálnic.

​EU zvažuje cla na zboží z USA za 20 miliard EUR

15.4. – Evropská komise (EK) v transatlantickém sporu o subvence pro výrobce letadel Airbus a Boeing vypracovala seznam produktů dovážených ze Spojených států v hodnotě 20 miliard EUR (přes 512 miliard Kč), na které by mohla uvalit cla. S odvoláním na diplomatické zdroje to v pátek uvedla agentura Reuters.

spinner