Aktuálně

​Španělská společnost Azkar rebranduje na DACHSER

23.5. – Mezinárodní logistický provider DACHSER integroval svoji španělskou dceřinou společnost Azkar Group do své evropské sítě pozemních přeprav před čtyřmi roky. Nyní se národní organizace na Pyrenejském poloostrově přejmenují na DACHSER Spain a DACHSER Portugal.

​DB Schenker otevřel v Grazu nejmodernější terminál na jih od Alp

23.5. – Logistická společnost DB Schenker otevřela v Rakousku nové logistické centrum poblíž Grazu (Štýrský Hradec). Investice za 25 milionů euro zdvojnásobí jeho skladovou plochu ve Štýrsku a vytvoří až 250 nových pracovních míst. První zásilky přivezly kamiony do nového terminálu ve městě Graz-Wundschuh již po necelém roce od poklepání na základní kámen.

​Speciální systém pomůže optimalizovat spotřebu energie

23.5. – Společnost CTP si dlouhodobě klade za cíl udržitelný a šetrný přístup k životnímu prostředí. Vedle využívání LED osvětlení firma nedávno zavedla v CTParku Hranice speciální inteligentní systém měření. Systém automaticky sbírá údaje o spotřebě ze všech nastavených měřidel v krátkých intervalech a následně vyhodnocuje naměřené hodnoty a porovnává je vůči standardní spotřebě. Data jsou následně importována do interního softwaru CTP, kde s nimi mohou jednotliví nájemci dále pracovat. Řešení šetří životní prostředí, čas i finanční prostředky.

​Stavba městského okruhu od tunelu Blanka do Štěrbohol začne v 2023 Premium

​Stavba městského okruhu od tunelu Blanka do Štěrbohol začne v 2023

22.5. – Výstavba pokračování městského okruhu z Pelc-Tyrolky do Štěrbohol má začít v roce 2023. Pražský magistrátní odbor městského investora (OSI) již podepsal smlouvu s administrátory soutěží, v nichž bude město hledat projektanty. Cena dokončení 10,25 kilometrů dlouhé části okruhu má být 40 miliard Kč. Řekli to primátorka Adriana Krnáčová a její náměstek Petr Dolínek.

​Vláda schválila plán výstavby vysokorychlostních tratí v ČR

22.5. – Vláda premiéra Bohuslava Sobotky schválila koncepci výstavby vysokorychlostní železnice v České republice obsažené v dokumentu Program rozvoje Rychlých železničních spojení v ČR. Materiál stanoví další postup při přípravě jednotlivých ramen vysokorychlostních tratí, odhaduje jejich finanční náklady a popisuje efekty plynoucí z různých řešení vysokorychlostní železnice.

​Veletrh transport logistic 2017 ovládla digitalizace

Tématem číslo jedna letošního ročníku veletrhu dopravy a logistiky transport logistic 2017, který se konal od 9. do 12. května v Mnichově, byla digitální revoluce. Rozsáhle diskutovány byly také otázky týkající se nárůstu národních tendencí k protekcionismu. Největší odborná akce svého druhu se těšila rekordní účasti.

​Ing. Tomáš Formánek (Logio) pro DN: „Snažíme se neustále inspirovat firmy kolem nás“

Pro jednoho z největších výrobců aut v Německu česká poradenská společnost specializovaná na poradenství v supply chain managementu a logistice navrhla nový vícepatrový sklad ve východní Asii. Pro velkou firmu z oblasti retailu zase nedávno úspěšně dokončila pilotní projekt optimalizace kompletního promočního prodeje včetně struktury letáku. To jsou jen dvě z celé řady řešení, jež společnost Logio v poslední době realizovala. Do budoucna firma podle jejího generálního ředitele Ing. Tomáše Formánka hodlá pokračovat v tvorbě řešení pro řízení celého dodavatelského řetězce od finálních zákazníků až po prvotní dodavatele surovin. „To je náš cíl. Protože jedině tehdy dojde ke skutečné optimalizaci a firmy se přestanou rozhodovat na základě lokálních podmínek,“ říká v rozhovoru pro Dopravní noviny.

​Klienti si advokáty najímají až ve chvíli, kdy spor vznikne. A to už je často pozdě

V dopravě a logistice je v současné době kladen velký důraz na rychlost dodávek. Smluvní dokumentace a další potřebná administrativa se řeší často na poslední chvíli. Ale právě dostatek relevantních informací, důsledné vyjednávání o smlouvě a řádná úprava smluvní dokumentace jsou často rozhodující.

​Ťok: Doprava vyčerpá všechny peníze z programů EU

21.5. – Ministerstvo dopravy vyčerpá všechny peníze z aktuálního programu pro rozvoj dopravní infrastruktury. Resort poslal k proplacení z Operačního programu doprava (OPD II.) 9,7 miliardy korun, 19,3 miliardy přitom už z národních peněz vyplatil stát stavebním firmám za uskutečněné projekty. Oznámil to ministr dopravy Dan Ťok.

​Nová plavební komora v Hněvkovicích umožní lodím cestu do Prahy

21.5. – Menší lodě mohou doplout z Českých Budějovic až do Prahy a dál do Evropy. Umožní jim to otevření nové plavební komory na Hněvkovickém jezu. Je to poslední zdymadlo na vltavské vodní cestě z Českých Budějovic do Prahy.

spinner