​Pražskou integrovanou dopravu zatím zásadní změny nečekají

​Pražskou integrovanou dopravu zatím zásadní změny nečekají

1.3. - V pražské integrované dopravě (PID) se od 1. března zatím neočekávají žádné zásadní změny. Jezdit přestanou školní autobusy. Uvedl to náměstek primátora Adam Scheinherr. Omezený bude provoz některých příměstských vlaků. Cestující musí mít v MHD i na zastávkách zakryté dýchací cesty a prodloužené již byly intervaly. V rámci PID již dnes fungují linky v hlavním městě a Středočeském kraji. Provoz PID vyjde ročně okolo 20 miliard Kč.

"Veškerá opatření koordinujeme podle doporučení hygienické stanice. Nic zásadního se od zítra (pondělí 1. března) nechystá. Uvidíme, jak se bude vyvíjet poptávka cestujících," uvedl Adam Scheinherr.

Od pondělí budou zrušeny školní spoje na území hlavního města. Ve Středočeském kraji mají přestat jezdit od 7. března. Od pondělí pak bude ve špičkách prodloužený interval na příměstské vlakové lince S49, a to ze současných 30 na 60 minut.

Veřejná doprava v hlavním městě nyní jezdí podle omezených jízdních řádů a v souvislosti s vládním zákazem vycházení po 21:00 postupně končí denní provoz již po 22:00. Cestující musí mít v MHD i na zastávkách zakrytý nos a ústa, zrušené je nastupování prvními dveřmi a zrušený byl prodej jízdenek u řidiče.

PID sdružuje pražskou městskou dopravu i příměstské autobusové a vlakové linky. Hlavní město letos vydá na fungování PID proti loňsku o miliardu korun více, celkem 17,6 miliardy Kč. Nejvíc peněz dostane na kompenzacích dopravní podnik (DPP), a to přes 15 miliard Kč.

(čtk)

Foto: LAN

spinner