Stavbaři příští týden zahájí opravu druhé poloviny estakády v Prostějově

Stavbaři příští týden zahájí opravu druhé poloviny estakády v Prostějově

23.3. - Stavbaři v úterý zahájí opravu druhé poloviny dálniční estakády v Prostějově, a to ve směru na Vyškov. Kvůli rekonstrukci bude upraven provoz na této části dálnice D46, jejíž pravá polovina byla opravena loni. Pokračování rozsáhlé rekonstrukce estakády za zhruba 350 milionů korun je naplánováno do letošního podzimu. ČTK to sdělil Miroslav Mazal z olomouckého pracoviště ŘSD.

Druhá polovina opravy dálniční estakády v Prostějově zahrnuje sanaci spodní stavby, výměnu mostního svršku včetně ložisek a vybudování protihlukových stěn. "Během oprav bude veškerý provoz hlavní trasy veden sníženou rychlostí po volné části dálnice v obousměrném režimu pruhů jedna plus jedna," uvedl Mazal. Po dobu opravy estakády bude uzavřen sjezd exit 24 na Prostějov-centrum. "Za mimoúrovňové křížení je připravena obousměrná objízdná trasa," uvedl Miroslav Mazal.

Dálnice D46 podle Mazala patří mezi nejvytíženější dálniční trasy v Olomouckém kraji, denně po ní projede přes 40 000 automobilů. "Proto se budou všechny zúčastněné strany snažit o spolupráci na koordinovaném řízení dopravy. Za možné kolony se předem omlouváme, v rámci dostupných možností bude přistoupeno k urychlení prací bez dopadu na kvalitu," dodal Miroslav Mazal.

Provoz na dálniční estakádě v Prostějově komplikuje od loňského jara její postupná rekonstrukce, jejíž součástí je oprava vozovky, mostů i stavba nových odbočovacích pruhů, které zvýší bezpečnost provozu. Loni byla opravena část estakády ve směru na Olomouc.

(čtk)

Ilustrační foto: ŘSD

spinner