​Majitel British Airways má kvůli koronaviru vysokou ztrátu

​Majitel British Airways má kvůli koronaviru vysokou ztrátu

22.10. - Společnost International Airlines Group (IAG), která vlastní největší britské aerolinky British Airways a další letecké firmy, ve třetím čtvrtletí podle předběžných výsledků vykázala kvůli dopadům koronaviru provozní ztrátu 1,3 miliardy EUR (35,5 miliardy Kč). O rok dříve ještě hospodařila se ziskem, který činil 1,4 miliardy EUR.

Čtvrtletní ztráta byla vyšší, než očekávali analytici, kteří ji odhadovali na 920 milionů EUR. Celkové tržby se propadly o 83 procent na 1,2 miliardy EUR (32,7 miliardy Kč) ze 7,3 miliardy EUR před rokem. Podrobnější výsledky IAG představí 30. října.

Restriktivní opatření související s šířením koronaviru mají nadále negativní dopad na poptávku po letecké přepravě a nutí firmu k dalšímu omezování letů ve zbytku roku.

Společnost rovněž uvedla, že ve čtvrtém čtvrtletí nebude kapacita jejích letů činit více než 30 procent úrovně ze stejného období loňského roku. V předchozí prognóze přitom počítala se 40 procenty. Firma ale upozornila, že má i nadále dostatek hotovosti, mimo jiné i díky nedávnému zvýšení kapitálu.

(čtk)

Foto: British Airways

spinner