Fórum Eastlog nabídlo i letos bohatý program logistických témat

EASTLOG 2007

Praha hostila ve dnech 18. až 20. dubna jubilejní, desátý ročník mezinárodního fóra logistiky a dopravy Eastlog. Pro setkání logistických vybral

pořadatel – společnost Atoz Event – kongresové prostory TOP Hotelu Praha.

Program fóra navázal na již tradiční strukturu konferencí a workshopů, které i letos doplnila výstava logistických firem a neformální společenské setkání účastníků na logistickém Business Mixeru. Mezi novinky programu patřily například Logistics HR Forum zaměřené na problematiku lidských zdrojů v logistice či Den Rakouska společnosti Gefco.

Dvoudenní konference a workshopy se formou případových studií a panelových diskusí věnovaly řadě aktuálních logistických témat. Program zahájil náměstek ministra dopravy Petr Šlegr s příspěvkem Dopravní politika ČR. V následující panelové diskusi na téma Dopady zavedení mýtného na logistiku a dopravu zazněly hlasy ze strany zástupců dopravních a logistických firem, státních úřadů, společnosti Kapsch a podnikatelských sva­zů.

Během prvního konferenčního dne se představila řada významných mluvčích – například Petr Kunc z Nestlé Česko, Egil Moller Nielsen z LEGO Company či Ferdinand Hlobil z Cushman & Wakefield. Hovořili o měření výkonů poskytovatelů logistických služeb, automatizaci kontroly nákladů na logistiku či právní problematice v logistice. Druhý konferenční den se uskutečnily čtyři prakticky zaměřené workshopy: nová IT řešení, spolupráce v dopravě, optimalizace logistických nákladů a logistika v průmyslu.

Rozšířený doprovodný program

Součástí programu Eastlog byla specializovaná výstava, na níž se představilo padesát logistických společností. Novinkou letošního ročníku byl rozšířený doprovodný program výstavy volně přístupný všem návštěvníkům: série odborných seminářů vystavujících firem Logistics Providers Forum, obchodně-zábavní program společnosti Gefco s názvem Den Rakouska zaměřený na česko-rakouskou spolupráci, seminář společnosti CCV na téma řízených skladů a Trh pracovních příležitostí, kde se návštěvníci z řad studentů i logistických odborníků mohli seznámit s aktuálními pracovními nabídkami i možnostmi vzdělávání v logistice.

Třetí den fóra Eastlog strávili účastníci na návštěvě několika logistických center. Společnost Atoz Event pro ně připravila tři varianty prohlídek – distribuční centrum TESCO v Postřižíně a logistické centrum VF Czech Services ve Zdibech, centrální sklad dm – drogerie markt a logistický areál Jipocar Transport & Logistic v Jihlavě či logistická centra Maersk Logistics / FOXCONN v Pardubicích.

Logistický Business Mixer a HR Forum

Odborný program doplnilo večerní společenské setkání logistických odborníků Logistický Business Mixer. Obchodně-zábavní program her a soutěží, rautové občerstvení, živá hudba, degustace výborných vín a tombola vytvořily neformální atmosféru večera, který byl příležitostí pro navazování obchodních kontaktů.

Logistics HR Forum bylo nejúspěšnější novinkou desátého ročníku fóra Eastlog. Jeho program organizátoři ze společnosti Atoz Event rozdělili do tří částí: dopoledne proběhl seminář pro studenty vybraných VŠ s logistickým či dopravním zaměřením, který studentům přinesl praktické informace, jak budovat kariéru v logistice a na co se soustředit již při studiu. Druhá dopolední část otevřela diskusní fórum pro personalisty a logistické manažery. Účastníci získali informace o postavení HR útvaru v logistických společnostech, o vývoji řízení lidských zdrojů s možnostmi a nástroji moderního HR, o validační studii dispečerů a o praktických příkladech HR projektů realizovaných ve společnostech působících v oblasti logistiky.

Trh pracovních příležitostíV odpoledních hodinách prvního dne fóra se otevřel Trh pracovních příležitostí, který umožnil zástupcům zúčastněných společností navázat kontakty s potenciálními zaměstnanci z řad studentů a absolventů středních i vysokých škol, kteří pro obor logistiky představují zajímavou cílovou skupinu. Na Trhu pracovních příležitostí se představilo osmnáct předních společností, které působí v logistice, a na 200 návštěvníků z řad studentů a logistických odborníků.

„Pro oblast personalistiky v logistice je velkým přínosem, že se Logistics HR Forum uskutečnilo, navíc jako součást fóra Eastlog. Bezprostřední ohlasy na všechny části programu jsou od většiny účastníků velmi pozitivní. Důležitým sdělením jsou pro mě požadavky většiny těch, kteří se celého Logistics HR Fora zúčastnili, po opakování akcí zaměřených na HR oblast i na spolupráci se školami s výukou logistiky a spedice,“ uvedla Jarmila Valešková, ředitelka a jednatelka společnosti HR logistic support, která byla partnerem akce.

(pat)

www.eastlog.cz

spinner