​Společnosti Honeywell a Lockheed Martin podepsaly memorandum o porozumění

​Společnosti Honeywell a Lockheed Martin podepsaly memorandum o porozumění

5.6. – Společnost Honeywell, světový lídr v projektování, integraci a výrobě komerčních a vojenských leteckých technologií, a společnost Lockheed Martin, globální společnost působící v oblasti bezpečnosti a letectví, podepsaly memorandum o porozumění. Dohoda podepsaná na nedávno skončeném Mezinárodním veletrhu obranné a bezpečnostní techniky (IDET) v Brně nastiňuje spolupráci při identifikaci příležitostí k růstu v České republice, což pro Honeywell představuje důležitý milník expanze v platformě F-35 Lightning II.

Dohoda poskytuje společnosti Honeywell příležitost podílet se na rozvojových projektech v České republice s využitím špičkových výrobních technologií a růst tak v rámci země a regionu. Dohoda vymezuje záměr vykonávat pracovní činnosti v provozu Honeywell Aerospace v Olomouci a rozšiřovat tak pokrok v leteckých technologiích, poradenství malým a středním podnikům a spolupráci s místními univerzitami.

Záměrem je lokalizovat podporu, což zkrátí dobu obratu, sníží rezervu náhradních dílů, poskytne provozní flexibilitu a zvýší dostupnost letadel. Zároveň se tak České republice zajistí přístup k novým technologickým pracovním místům a lokálním investicím.

(lan)

Foto: Honeywell

spinner