​Silničáři Pardubického kraje plánují zimní údržbu za epidemie

​Silničáři Pardubického kraje plánují zimní údržbu za epidemie

29.10. - Silničáři v Pardubickém kraji se připravují na zimní údržbu během epidemie koronaviru. Aby eliminovali možnost nákazy a její šíření mezi zaměstnanci, rozdělili je do menších pracovních čet. Na pracoviště přicházejí tak, aby minimalizovali vzájemné osobní kontakty.

"Samozřejmostí je už z první vlny od jarních měsíců zvýšená dezinfekce společných prostor, vozidel i vlastní hygiena rukou," uvedl provozní náměstek Správy a údržby silnic Pardubického kraje Marian Cvrkal. Všechna cestmistrovství jsou také vybavena například výkonnými generátory ozónu pro pravidelnou dezinfekci uzavřených prostorů i vozidel. Silničáři si tak chtějí udržet dostatek řidičů pro zimní údržbu.

Z celkových 3138 kilometrů silnic druhé a třetí třídy se v zimě starají o 3005 kilometrů. Nově budou udržovat také 17 kilometrů silnice z Rybitví přes Lázně Bohdaneč a Chýšť na hranice kraje, bývalou státní komunikaci kraj získal od státu a chce na ní omezit kamionovou dopravu.

Rozpočet na zimní údržbu letos dosahuje asi 110 milionů Kč. Silničáři budou mít k dispozici dva nové nakladače, traktor se sněhovou radlicí a pět nákladních vozidel se sypacími nástavbami a sněhovými radlicemi. Kromě toho získali i Tatru, kterou sestavili z dílů dodaných automobilkou studenti Střední školy automobilní Ústí nad Orlicí jako součást své odborné praxe.

Státní silnice v Pardubickém kraji již několik let v zimě udržují soukromé firmy. Pardubicko a Chrudimsko má na starosti společnost Eurovia, Svitavsko a Orlickoústecko firma Sovis.

(čtk)

Foto: SÚSPK

spinner