25.9. – Do rozvoje vodní dopravy v Česku by se do roku 2023 mělo investovat zhruba 14 miliard korun. Předpokládá to koncepce vodní dopravy, kterou vzala na vědomí vláda. Materiál předložený ministerstvem dopravy předpokládá prodloužení vltavské a labské vodní cesty na 338 kilometrů. Velké nákladní lodě by tak mohly proplouvat Prahou až do přístavu v Radotíně, na Labi by pak končily v Pardubicích.
Vnitrozemská plavba
18.9. - LETECKÁ DOPRAVA – Ve sporu kolem zakázaných dohovorů o cenách se Německá dráha dohodla se společnostmi Singapore Airlines a Qantas o náhradě škod. Tímto získal koncern dosud celkem více než 100 milionů USD na náhradách škod od různých členů tak zvaného kartelu leteckého zboží.
13.9. – Nedostatek pracovníků a kapacit při odbavování říčních lodí a zejména nárůst objemu přepravy stály za komplikacemi při zajišťování spojení přístavu s vnitrozemím říční dopravou. Vnitrozemská vodní doprava jako trvale udržitelný druh dopravy má pro přístav Antverpy zásadní význam při zajišťování spojení s vnitrozemím, proto udělala antverpská přístavní správa maximum pro odstranění problémů.
1.9. – SILNIČNÍ DOPRAVA – Konkrétní pohled na stav vývoje svého elektro-trucku poskytl výrobce nákladních aut MAN odborným novinářům. Došlo k tomu na testovací trase mnichovské výrobny. Testovala se souprava, kterou tvořil tahač TGS s návěsem pro suchý substrát a nákladní vůz na bázi TGM se shrnovacími stěnami.
28.8. – Vnitrozemská vodní doprava je konkurenceschopná, protože může nabídnout výhodný poměr cena/výkon. K tomuto závěru dospěli účastníci panelové diskuse věnované možnostem dopravního spojení regionu Braunschweig se světovými trhy přes přístav Hamburk. Akce, kterou uspořádala společnost Hafen Hamburg Marketing (HHM) 10. srpna, ukázala především značný rozvojový potenciál vnitrozemské vodní dopravy i možnosti spolupráce s největším přístavním a logistickým podnikem v Hamburku, firmou HHLA (Hamburger Hafen und Logistik AG), a také závodem automobilky Volkswagen v Braunschweigu.
7.8. – SPEDICE – Německá spedice Roos Spedition z Durmersheimu u Karlsruhe má nové majitele. K 1. červenci převzali stejným dílem podnik Rupert Trawöger, majitel rakouské Trawor Gruppe a Jürgen Lugstein. Od té doby také oba fungují jako ředitelé.
27.7. – Přeprava nákladu po vodě je nejekologičtější a pro řadu firem také nejvhodnější způsob přepravy, přesto ji nemůžou plnohodnotně využívat. Důvodem je, že vláda dosud nerozhodla o Koncepci vodní dopravy ČR. Marně na ni čekají i podnikatelé ve vodní dopravě a provozovatelé infrastruktury vodní dopravy. Hospodářská komora proto dopisem požádala předsedu vlády Bohuslava Sobotku, aby Koncepce byla projednána a schválena ještě současnou vládou.
20.7. - Ministr dopravy Dan Ťok za přítomnosti ředitele Lubomíra Fojtů z Ředitelství vodních cest ČR slavnostně otevřel modernizované přístaviště lodí na levém břehu Vltavy u nábřeží Edvarda Beneše v Praze. Půl kilometru dlouhé molo má moderní design a umožňuje bezpečný nástup a výstup cestujících i do největších hotelových lodí.
17.7. - LETECKÁ DOPRAVA – Koncentrace leteckých lobby v Bruselu pokračuje. Kvůli tomu skončil nedávno svou činnost Svaz evropských leteckých společností AEA. Jedno z nejstarších zájmových zastoupení při EU se podřídilo nově založené organizaci Evropské aerolinky ( Airlines for Europe – A4E). Zatímco zástupci AEA před časem ještě tvrdili, že jejich lobby „bude několik dalších let existovat“, nyní vedoucí představitelé vydali sdělení „AEA na rozloučenou“ o rozpuštění svazu
V Evropské unii skončilo s koncem pololetí předsednictví Malty a zanechalo užitečnou upomínku: ministři dopravy členských zemí přijali nedávno v jejím hlavním městě tzv. Vallettskou deklaraci o námořní dopravě. Ta s ohledem na námořní strategii EU identifikuje největší výzvy a cíle příštího desetiletí. Patří mezi ně konkurenceschopnost a ekologická udržitelnost evropské námořní plavby.