COVID-19

Britské aerolinky žádají pozastavení daně z leteckých pasažérů

21.7. – Skupina zastupující britské aerolinky včetně firem British AirwayseasyJet vyzvala britskou vládu k dočasnému zrušení daně na osobní leteckou přepravu, které by podpořilo poptávku a pomohlo tomuto odvětví překonat dopady koronavirové krize. Informovala o tom agentura Reuters

​Společnost JLL navrhuje řešení pro snížení rizik v případě další krize

20.7. – Realitní poradenská společnost JLL upozornila na hrozby v oblasti globálních dodavatelských vztahů a navrhla systémová řešení, která snižují rizika pro případ další krize nebo ohrožení možnosti výroby a distribuce zboží.

​Společnost GEFCO přepravila 50 milionů ochranných masek z Číny do Austrálie

16.7. – Globální poskytovatel logistiky, společnost GEFCO, přepravila 50 milionů ochranných masek z Číny do Austrálie pro předního dodavatele ochranných pomůcek pro zdravotnická zařízení v první linii.GEFCO zajistilo v době od 1. dubna 2020 leteckou přepravu celkem 1600 m3 zdravotnických potřeb prostřednictvím komerčních i charterových letů. Zásilky byly konsolidovány od několika dodavatelů z různých míst v Číně, včetně Shenzhenu, Guangzhou, Xiamen a Hongkongu, následně letecky dopravovány na letiště v Melbourne a Sydney, odkud putovaly do příslušných zdravotnických zařízení. 

IATA: Ekologické zotavení po pandemii se musí týkat i udržitelných leteckých paliv

14.7. – Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu (IATA) zdůraznilo závazek leteckého odvětí při plnění cílů v oblasti snižování emisí a vyzvalo Mezinárodní agenturu pro energii (IEA), aby upřednostňovala investice do udržitelného leteckého paliva (SAF), aby pomohla letectví přispět k zotavení po pandemii koronaviru.

Brusel schválil státní pomoc pro nizozemské aerolinky KLM

13.7. – Evropská komise schválila státní pomoc v objemu 3,4 miliardy EUR (zhruba 91 miliard Kč) pro nizozemskou leteckou společnost KLM. Ta je součástí francouzsko-nizozemské letecké skupiny Air France-KLM, která se stejně jako další letečtí přepravci potýká s negativními dopady koronavirové krize.

​Během pandemie došlo na silnicích v EU k poklesu úmrtí o 36 procent

12.7. – Podle nové zprávy Evropské rady pro bezpečnost dopravy (ETSC) ukazují předběžné údaje z 25 členských států EU, že v dubnu 2020 došlo v průměru k 36% poklesu počtu úmrtí na silnicích ve srovnání s průměrem za stejný měsíc v předchozích třech letech.

​Emirates obnoví lety z Prahy do Dubaje, je to třetí dálková linka

12.7. – Do Prahy se vrátí další dálková letecká linka. Do Dubaje bude od 2. srpna z pražského letiště létat společnost Emirates. Linka bude doplňovat lety aerolinek flydubai, které jsou dceřinou společností Emirates. Další už fungující dálkovou linkou obnovenou v Praze jsou lety Qatar Airways do Dauhá.

​České dráhy obnovují provoz vlaků do Budapešti a Mnichova

12.7. – České dráhy v těchto dnech znovu spouští své přímé spoje do Mnichova a Budapešti. Obnovení těchto linek po koronavirové krizi zdržely opravy tratí, ostatní spoje do zahraničí státní dopravce obnovil už dříve. Linky do ciziny v minulých týdnech obnovili i ostatní dopravci.

Airbus dál čelí protestům, francouzská vláda podpořila odbory

10.7. – Zaměstnanci evropského výrobce letadel Airbus včera opět protestovali proti plánovanému rušení pracovních míst. Francouzská vláda se připojila k požadavku odborů, aby se společnost Airbus vyhnula nucenému propouštění, informovala agentura Reuters.

Zaměstnanci Airbusu protestovali proti rušení pracovních míst

9.7. – Zaměstnanci evropského výrobce letadel Airbus ve středu ve Francii a v Německu protestovali proti plánovanému snižování počtu pracovních míst. Firma minulý týden oznámila, že v důsledku koronavirové krize zruší zhruba 15 000 pracovních míst. To odpovídá více než deseti procentům její celkové pracovní síly. Snižování počtu pracovníků se má týkat právě především Francie a Německa.

spinner