​Air France zkouší IATA Travel Pass na letech z New Yorku a Barcelony

​Air France zkouší IATA Travel Pass na letech z New Yorku a Barcelony

24.6. - Společnost Air France 17. června zahájila zkušební provoz IATA Travel Pass na letech z New Yorku (JFK) a Barcelony (BCN) do Paříže (Charles de Gaulle). Testováním projektu se letecká společnost snaží nabídnout svým cestujícím usnadnit cestování a zefektivnit kontrolu výsledků testu na onemocnění COVID-19. IATA Travel Pass by měl také přinést větší rychlost a efektivitu kontrol prováděných na letišti.

Aplikace IATA Travel Pass, která je k dispozici pro chytré telefony, umožňuje cestujícím: zkontrolovat aktuální požadavky pro vstup do země, do které se chystají; zjistit aktuální informace týkající se testu na onemocnění COVID-19, a to i pro neočkované cestující; nechat si zaslat výsledky testů na onemocnění COVID-19 provedených v partnerských laboratořích přímo do aplikace; bezpečně uložit tyto dokumenty do aplikace, aby mohli leteckým společnostem a úřadům prokázat, že splňují příslušné vstupní požadavky, aniž by museli sdělovat další informace

o svém zdravotním stavu.

Současná zkušební verze je pro zákazníky bezplatná a je nabízena na dobrovolné bázi. Mohou ji využít zákazníci, kteří cestují na letech provozovaných společností Air France s destinací Paříž z letiště New York JFK do 8. července a z letiště Barcelona BCN do 30. června 2021.

IATA Travel Pass splňuje nejpřísnější požadavky na ochranu osobních údajů. Všechny zdravotní údaje uživatele zůstávají v aplikaci. V žádném okamžiku nejsou přenášeny ani centrálně ukládány, což uživateli zajišťuje naprostou kontrolu nad všemi jeho osobními údaji. Zkušební verze představuje další krok k tomu, aby cestování bylo opět jednoduché a spolehlivé, a zdůrazňuje závazek společnosti Air France zkoumat nejlepší dostupné možnosti, jak svým zákazníkům zajistit nejvyšší úroveň zdraví a bezpečnosti. Toto úsilí bylo oceněno zejména čtyřmi hvězdičkami v hodnocení bezpečnosti leteckých společností Skytrax Covid-19 a nedávno diamantovým oceněním v hodnocení zdravotní bezpečnosti APEX powered by SimpliFlying.

Cestující, kteří cestují na Korsiku a do francouzských zámořských oblastí při odletu z letiště Paříž-Orly, mohou již nyní předložit doklad o očkování a výsledky testu COVID-19 pomocí státem podporované aplikace TousAntiCovid, která bude kompatibilní s evropským zeleným pasem, jenž vstoupí v platnost 1. července 2021.

(lan)

Foto: IATA

spinner