COVID-19

​Dopravce rychlovaků Eurostar se dohodl na refinancování úvěrů

19.4. – Dopravce Eurostar, který provozuje rychlovaky pod Lamanšským průlivem, se dohodl na refinancování části svých úvěrů. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na informace deníku The Telegraph. Již dříve zástupci dopravce řekli, že stav společnosti je kritický.

​Šéf aerolinek Wizzair už nespoléhá na letní oživení letecké dopravy

19.4. – Šéf maďarské nízkonákladové letecké společnosti Wizzair József Váradi už nespoléhá na to, že se letecká doprava v létě zotaví. Protipandemická opatření přetrvávají a očkování proti covidu-19 podle něj vázne. Uvedla to agentura Bloomberg. Nejasný výhled ohrožuje plánované zvýšení kapacity, upozornil mimo jiné József Váradi. Jeho pohled se liší od optimističtějších plánů konkurenčních leteckých společností easyJet a Ryanair.

Společnost ​Emirates zahájila zkušební provoz IATA Travel Pass

18.4. – Společnost Emirates ve čtvrtek odstartovala zkušební provoz cestovního pasu IATA (Mezinárodní asociace pro leteckou dopravu), mobilní aplikace, která má pasažérům usnadnit bezpečnou organizaci svých cest, a to v souladu se všemi vládními nařízeními souvisejícími s testováním na COVID-19 či vakcinací.

Zaslat.cz: Pandemie v balíkové dopravě přinesla rekordní počty zásilek

17.4. – Od začátku pandemie covid-19 uplynul jeden rok. Ten zásadně ovlivnil a změnil nejen spotřebitelské chování lidí. Výrazná změna je patrná také v balíkové dopravě. Podle společnosti Zaslat.cz narostl počet odeslaných zásilek 1,6krát a počet lidí, kteří začali zásilky nově posílat o 120 %. Zájem o balíkovou dopravu nejen vzrostl, ale změnil se také obsah a cíl zásilek.

​Aerolinky Delta ve čtvrtletí vykázaly ztrátu, čekají však návrat k zisku

17.4. – Americká letecká společnost Delta Air Lines v letošním prvním čtvrtletí prodělala 1,2 miliardy dolarů (26 miliard Kč). Předpověděla však, že se ještě letos vrátí k zisku, pokud bude pokračovat oživování letecké dopravy z útlumu, který způsobila pandemie nemoci covid-19.

Studie DHL: Pandemie přináší automobilovému průmyslu nové výzvy

16.4. – Společnost DHL Supply Chain, specialista na smluvní logistiku v rámci koncernu Deutsche Post DHL Group, zpracovala nejnovější poznatky renomovaných výzkumných institutů, které ukazují na významné změny trendů v automobilovém průmyslu. Podle nové zprávy s názvem „Automotive – A Shifting Landscape“ (Měnící se podmínky v automobilovém průmyslu) čelí tento sektor zásadním změnám, jež jsou důsledkem příchodu nových technologií, posunů v očekáváních zákazníků a stále silnějšího zaměření na ochranu životního prostředí, sociální aspekty a řádnou správu podniku.

​Smartwings nabídne vouchery za letenky ČSA vystavené na lety Smartwings

15.4. – Letecká společnost Smartwings nově nabídne klientům s původní letenkou ČSA vystavenou na let Smartwings, jejichž let byl v důsledku pandemie koronaviru zrušen, možnost získat voucher na budoucí lety provozované leteckou společností Smartwings. Klienti, kteří dosud nevyužili původní letenku ČSA na nový let, se mohou obrátit na Smartwings a požádat o vystavení voucheru ve stejné hodnotě, v jaké byla zakoupena původní letenka ČSA. Tento voucher lze použít k nákupu nové letenky na jakýkoli pravidelný let provozovaný leteckou společností Smartwings.

Ryanair prohrál u soudu Evropské unie další spor o státní pomoc aerolinkám

14.4. – Irské nízkonákladové aerolinky Ryanair prohrály u soudu Evropské unie další spor o státní pomoc poskytnutou za pandemie covidu-19 konkurenčním leteckým společnostem. Tentokrát šlo o pomoc, kterou vlády Švédska, Dánska a Finska poskytly švédské letecké společnosti SAS a finským aerolinkám Finnair. Státní podpora, která má pomoct firmám zasaženým pandemií, je podle Tribunálu Evropské unie v souladu s unijními pravidly a není diskriminační. Ryanair se hodlá odvolat k Soudnímu dvoru EU, proces by se tak mohl táhnout i roky.

​Raben Group: Loňský náročný rok předznamenal novou realitu logistiky

Rok 2020 vstoupí do historie jako mimořádně náročné období pro mnoho průmyslových odvětví. Skupina Raben Group uzavřela loňský rok, který byl ve znamení pandemie covidu-19, nárůstem tržeb, jež přesáhly 1,26 miliardy EUR. Nové investice, rozšíření nabízených služeb a řada ocenění jsou nejlepším důkazem toho, že skupina se s výzvami roku 2020 vypořádala nadmíru úspěšně.

​ IRU: Řidiči chyběli i při snížené poptávce

Pravidelný každoroční průzkum Mezinárodní unie silniční dopravy IRU ukázal, že v roce 2020 dopravcům stále chyběly tisíce profesionálních řidičů, ačkoli poptávka po přepravách klesla v důsledku celosvětové pandemie Covid‑19.

spinner