​Aerolinky Delta ve čtvrtletí vykázaly ztrátu, čekají však návrat k zisku

​Aerolinky Delta ve čtvrtletí vykázaly ztrátu, čekají však návrat k zisku

17.4. - Americká letecká společnost Delta Air Lines v letošním prvním čtvrtletí prodělala 1,2 miliardy dolarů (26 miliard Kč). Předpověděla však, že se ještě letos vrátí k zisku, pokud bude pokračovat oživování letecké dopravy z útlumu, který způsobila pandemie nemoci covid-19.

"Rok po začátku pandemie se cestující začínají vracet k dřívějšímu životu," uvedl šéf podniku Ed Bastian. Upozornil, že prodej letenek byl v posledních dvou týdnech nejsilnější od začátku pandemie.

"Je zjevné, že v našem podnikání nastává obrat a že vstupujeme do fáze aktivního oživení," prohlásil Bastian. Toto živení by podle něj mohl ohrozit pouze opětovný vzestup počtu nových případů nákazy koronavirem.

Tržby společnosti Delta Air Lines se v prvním čtvrtletí meziročně propadly o 60 procent na 4,15 miliardy dolarů. Překonaly však očekávání analytiků, kteří je odhadovali na necelé čtyři miliardy dolarů.

Delta je prvním americkým leteckým přepravcem, který zveřejnil hospodářské výsledky za první čtvrtletí. Předpokládá se, že čtvrtletní ztráty vykážou také ostatní americké aerolinky, napsala agentura AP.

(čtk)

Foto: Delta Air Lines

spinner