Emirates SkyCargo pokořila další milník v přepravě vakcín proti onemocnění COVID-19

Emirates SkyCargo pokořila další milník v přepravě vakcín proti onemocnění COVID-19

11.7. - Nákladní divize Emirates SkyCargo pokořila další milník a přepravila již 150 milionů dávek vakcíny proti onemocnění COVID-19. Letecká společnost Emirates tak hraje klíčovou roli v distribuci vakcín, zajišťuje jejich přepravu z místa produkce do dalších destinací po celém světě, zejména pak do rozvojových zemí.

Klíčové momenty Emirates SkyCargo v přepravě vakcín proti onemocnení COVID-19:

- společnost přepravila více než 600 tun vakcín, což odpovídá 150 milionům dávek,

- vakcíny byly přepraveny do více než 80 destinací napříč šesti kontinenty,

- celkově bylo přepraveno více než 3 500 balíků vakcín.

Emirates SkyCargo patří mezi přední letecké přepravce léčiv citlivě reagujících na teplotní změny, včetně vakcín proti onemocnění COVID-19. Nákladní dopravce zřídil v Dubaji letecký uzel s certifikací GDP (osvědčení distribučních postupů) pro manipulaci s farmaceutiky. Již během vrcholu celé pandemie dopravce přepravoval na svých letech téměř 200 tun léčiv každý den.

V lednu 2021 se nákladní dopravce spojil s předními dubajskými subjekty, včetně DP World, International Humanitarian City a Dubai Airports a společně vytvořili logistickou alianci pro distribuci vakcín proti onemocnění COVID-19 do rozvojových zemí. V únoru tohoto roku Emirates SkyCargo podepsala memorandum s UNIFEC o upřednostnění přepravy vakcín proti COVID-19 na podporu programu COVAX, který usiluje o spravedlivý globální přístup k vakcínám.

(pav)

Foto: Emirates

spinner