​Rusko obnoví lety do Česka a Francie

​Rusko obnoví lety do Česka a Francie

15.7. - Rusko od 24. července obnoví pravidelné letecké spojení s Českem a Francií, oznámila to ruská agentura TASS s odvoláním na vládní operativní štáb pro boj s pandemií covidu-19. Lety mezi Moskvou a Prahou se mají uskutečňovat čtyřikrát do týdne.

"Od 24. července se obnoví pravidelné letecké spojení s Francií na linkách Moskva-Paříž a Moskva-Nice s frekvencí čtyři lety týdně na každé lince, na linkách Petrohrad-Paříž a Petrohrad-Nice s frekvencí dva lety týdně na každé lince, jakož i s Českem na lince Moskva-Praha s frekvencí čtyři lety za týden," uvedl štáb v oznámení.

Rusko v současnosti obnovilo letecké spojení se 48 státy, poznamenal TASS. Dodal, že vicepremiérka Taťjana Golikovová dříve upozornila, že cesty do zahraničí se uskutečňují na osobní odpovědnost každého člověka a zahraniční státy nemají přímou povinnost poskytnout zdravotní péči Rusům, kteří onemocní na jejich území. Nicméně i tak některé státy podle vyjádření místopředsedkyně ruské vlády vyjádřily ochotu přijímat Rusy očkované proti covidu-19 ruskými vakcínami.

(čtk)

Foto: Aeroflot

spinner