Infrastruktura

​V Mohelnici proběhne reklamační oprava sjezdů a nájezdů

29.5. – Po pravidelné kontrole stavu komunikace a následné dohodě se zhotovitelem proběhne reklamační oprava sjezdů a nájezdů v Mohelnici. Uvedl to Miroslav Mazal ze Samostatného oddělení komunikace Ředitelství silnic a dálnic.

​Dálniční obchvat Českých Budějovic včetně tunelu bude zprovozněn v prosinci

29.5. – Tunel Pohůrka u Českých Budějovic stejně jako 28,5 kilometru dálnice D3 silničáři zprovozní ve druhé polovině prosince letošního roku. Řidiči tak budou jezdit po nových částech dálnice od Tábora až po Kaplici na Českokrumlovsku. V tunelu Pohůrka by měla být maximální povolená rychlost 100 km/h. Stavba nebude kompletně hotová, bude se ještě dodělávat, řekl včera novinářům mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

​Mezi Ředitelstvím silnic a dálnic a Státním pozemkovým úřadem dochází k převodu pozemků pro stavbu dálnice D35

28.5. – Ředitelství silnic a dálnic a Státní pozemkový úřad spolupracují během výstavby tuzemské dopravní infrastruktury. Obě státní instituce protínají pracovní působení během přípravy staveb při majetkoprávním vypořádání a následně se vzájemná jednání obnovují po dokončení stavebních projektů za účelem provedení komplexních pozemkových úprav. Uvedl to Miroslav Mazal ze Samostatného oddělení komunikace Ředitelství silnic a dálnic.

​Na hlavní trati z Hradce Králové na Prahu bude od 1. června deset dní výluka

28.5. – Na hlavní železniční trati z Hradce Králové na Prahu, mezi hradeckým hlavním nádražím a Velkým Osekem, nepojedou od 1. června deset dní vlaky. Nahradí je autobusy. Informovali o tom zástupci Českých drah. Důvodem výluky budou rozsáhlé opravy včetně výměny výhybek. Náhradní autobusová doprava bude zajištěna podle platného pravidelného jízdního řádu.

Výsev divokých luk podél dálnice D4 Via Salis je v plném proudu

27.5. – Příchod teplejšího počasí od počátku května umožnil naplno rozjet výsev divokých luk podél nově budované dálnice D4 Via Salis. Projekt osetí ploch kolem dálnice přirozenou směsí místních bylin a rostlin odstar­tovali již časně zjara jihočeští skauti, kteří si semena pro sadbu vlastnoručně nasbírali na okolních loukách. Na jejich první louku u Milína navazuje výsev na svazích podél celé trasy 48 kilometrů.

Provoz na dálnici D46 ovlivní velkoplošné opravy nerovností

27.5. - Dálnice D46 mezi Prostějovem a Olomoucí patří k nejvytíženějším úsekům pozemních komunikací v O­lomouckém kraji. Frekventovanou dopravu s provozem více než 40 000 aut denně ovlivnění velkoplošné opravy nerovností, které budou brzy minulostí. Ředitelství silnic a dálnic prosí řidiče o trpělivost, zúžení a snížení rychlosti potrvá do začátku června v pěti termínech.

Na prohlídku stavby v Brně na Žabovřeské zamířily stovky lidí

26.5. - Na den otevřených dveří stavby brněnského velkého městského okruhu Žabovřeská včera dopoledne zamířily stovky lidí, kteří se chtěli podívat, jak stavbaři pokročili a co vše už je hotové. Stavbu si prohlédli i politici. Premiér Petr Fiala uvedl, že jde o úzké hrdlo brněnské dopravy a že se těší, až bude stavba dokončena.

Další trať na Ostravsku čeká modernizace

25.5. - Správa železnic vybrala společnost SUDOP BRNO jako projektanta optimalizace a elektrizace úseku mezi Ostravou-Kunčicemi a Frýdkem-Místkem. Jeho předložená nabídka byla ve výši 237 683 000 korun. Samotná realizace stavby bude znamenat další významný krok k posílení železniční infrastruktury v Moravskoslezském kraji.

Začal archeologický průzkum na pokračování Pražského okruhu

25.5. - Na chybějící úsek Pražského okruhu D1 – Běchovice zamířily bagry. ŘSD ČR v koordinaci se zhotovitelem zemních prací, společností Okrouhlický s.r.o., a experty z Archeologického ústavu AV ČR, Praha, zahájilo zemní práce pro záchranný archeologický výzkum.

EU potřebuje více bezpečných parkovišť

Zaměstnavatelé, odbory a provozovatelé parkovišť naléhavě žádají Evropskou komisi, aby v příštích třech letech zachovala cílený přístup k certifikaci, modernizaci, výstavbě a financování bezpečných a zabezpečených parkovišť pro nákladní vozidla v EU.

spinner