Infrastruktura

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

11.4. - Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh. Začátkem roku spustil provoz dvou CNG plniček, a to v Bratislavě a Prešově. Společnost do budoucna plánuje další expanzi.

Historická budova v rychlíkové stanici Čáslav získá do roka moderní prostory

11.4. - Více než 150 let starou nádražní budovu ve středočeské Čáslavi čeká celková rekonstrukce. Správa železnic vybrala zhotovitele prací, kterým se stala společnost STRABAG Rail. Ta podala nejnižší nabídku ve výši 39 974 721 korun. Historický objekt s typickými prvky drážní architektury získá moderní odbavovací prostory, do kterých se přesunou také veřejné toalety. Cestující ocení bezbariérový přístup i cykloboxy a krytá stání pro kola. Práce potrvají do jara příštího roku.

Na Švestkové dráze se testuje online přenos obrazu z přejezdů

Společnost AŽD, výrobce moderních zabezpečovacích technologií pro železnici, rychle zareagovala na množící se tragické případy mimořádných událostí na železničních přejezdech, kdy mezi závorami uváznou silniční vozidla. Aktuálně na své Švestkové dráze (Čížkovice – Obrnice) testuje online přenos obrazu z problematických přejezdů strojvedoucímu na přibližujícící se hnací železniční vozidlo.)

Eurowag otevřel u Jihlavy svou první čerpací stanici na HVO100 v Česku

Eurowag, přední poskytovatel integrovaných řešení v oblasti silniční dopravy v Evropě, otevřel novou samoobslužnou čerpací stanici nabízející HVO100 u Jihlavy. HVO se vyrábí čistě z obnovitelných zdrojů, dokáže snížit emise CO2 až o 90 procent a lze jej bez nutnosti jakýchkoliv zásahů tankovat do většiny vozidel s dieselovými motory, a to beze změny ve spotřebě.

Dálnici v Brandýse překlene nový obloukový železniční most

10.4. - Přemostění dálnice D10 na trati z Čelákovic do Neratovic změní svou podobu. Správa železnic vybrala jako zhotovitele prací společnost Eurovia CZ, která podala nejvýhodnější nabídku ve výši 154 333 103 korun. Stavba začne už za několik měsíců, její hlavní náplní bude náhrada stávajícího železobetonového mostu novou obloukovou ocelovou konstrukcí. Ta umožní výhledové rozšíření dálnice na tři pruhy v každém směru. Hotovo bude v příštím roce.

​Stát vybral na dálničních známkách za první čtvrtletí na 2,78 miliardy korun

10.4. – Stát za letošní první čtvrtletí vybral na dálničních známkách 2,78 miliardy korun, což bylo meziročně téměř o 15 procent více. Počet prodaných známek stoupl o 14 procent na 2,28 milionu kusů. Informoval o tom státní podnik Cendis, který systém elektronických známek spravuje. Cena roční známky se od března zvýšila z 1500 na 2300 korun, desetidenní a měsíční známky naopak zlevnily.

ŘSD zahájilo stavbu úseku D35 Džbánov - Litomyšl

9.4. - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájilo v pondělí 8. dubna stavbu 7,6 kilometru dlouhého úseku dálnice D35 Džbánov – Litomyšl. Práce za 3,42 miliardy Kč bez DPH potrvají necelé tři roky. Jde o součást budoucí dálnice D35 mezi mimoúrovňovou křižovatkou (MÚK) Sedlice a MÚK Mohelnice. Po dokončení by se měla dálnice D35 spolu s dálnicí D11 stát alternativní trasou k přetížené dálnici D1.

Památkově chráněnou budovu v Jaroměři obsadí stavbaři

8.4. - Správa železnic vybrala zhotovitele rekonstrukce historické nádražní budovy v Jaroměři. Stala se jím společnost Chládek a Tintěra, Pardubice, která podala nejvýhodnější nabídku ve výši 143 896 530 korun. Stavba zahrnuje obnovu fasády a střechy budovy, současně dojde k úpravám vnitřních dispozic. Práce začnou ještě letos na jaře, potrvají celkem 18 měsíců.

Rokycany otevřou po roce v obou směrech Jiráskovu ulici, hlavní tepnu centra

8.4. - Rokycany a krajská správa silnic otevřou v pátek oba směry opravené Jiráskovy ulice. Oprava nejfrekventovanější ulice ve městě ve směru z Plzně na Prahu přišla bez DPH zhruba na 100 milionů Kč. Důvodem rekonstrukce silnice II. třídy, která prochází centrem města, byl nevyhovující stav vozovky, chodníků i sítí, řekla mluvčí města Adriana Jarošová.

On-line debata k přípravě železniční trati z Prahy-Ruzyně na letiště

8.4. - Správa železnic ve spolupráci se společností AFRY připravila speciální on-line chat na kanálu YouTube. Bude se konat ve středu 10. dubna od 17:30 a tématem bude příprava novostavby železniční trati z pražské Ruzyně na Letiště Václava Havla Praha.

spinner