Infrastruktura

Celý obchvat Frýdku-Místku by se v omezeném provozu mohl otevřít ještě letos

7.5. - Po části obchvatu Frýdku-Místku by se mělo začít jezdit už v červnu. Celý obchvat chce Ředitelství silnic dálnic (ŘSD) i přes komplikace se stavebním povolením otevřít alespoň v omezeném provozu ještě do konce letošního roku. Novinářům to včera ve Frýdku-Místku řekli ministr dopravy Martin Kupka a generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

ŘSD staví v Plzni tunel pod modernizovanou železniční tratí na České Budějovice

5.5. - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) staví v Plzni-Božkově tunel pod modernizovanou železniční tratí ve směru na České Budějovice. Nejprve vybuduje takzvaný tunelový zárodek, který bude mít dva tubusy dlouhé asi 180 metrů a přijde zhruba na miliardu korun. Dosud se prostavěla polovina. Tunel dokončí mezi roky 2029 až 2032, kdy v místě povede nová silnice I/20, tedy východní okruh Plzně. ČTK to řekl ředitel plzeňského ŘSD Miroslav Blabol.

Začala rekonstrukce tramvajové trati z Liberce do Jablonce za 740 mil.Kč

3.5. - Rozebíráním starých kolejí začala rekonstrukce posledního, zhruba pět kilometrů dlouhého úseku tramvajové trati z Liberce do Jablonce nad Nisou. Na dotaz ČTK to řekla Martina Poršová, mluvčí Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce, který je investorem. Stavba, která včetně DPH přijde na 740 milionů korun, by měla být hotova příští rok v dubnu.

​Na dálnicích v ČR chybí 1500 míst pro kamiony, nejméně 900 jich má přibýt

2.5. – Na českých dálnicích chybí podle analýz 1500 odstavných míst pro nákladní auta, v posledních letech se jich daří každoročně vybudovat 100 až 200. V nejbližších letech by mělo přibýt minimálně 900 odstavných míst. V těchto dnech například stavbaři začali s rekonstrukcí odpočívky Střechov na dálnici D1 na Benešovsku. Díky změně parkovacího režimu se tam počet šikmých parkovacích ploch pro kamiony zvýší ze 42 na 98, řekl novinářům na místě stavby mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl.

​ŘSD otevřelo sjezd a nájezd u Písnice, uleví při uzavírce Barrandovského mostu

2.5. – Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) včera otevřelo sjezd a nájezd na Pražský okruh u Písnice. Uleví při uzavírce a omezeních na Barrandovském mostě, které začnou v polovině května, a také při nynější uzavírce Břežanského údolí. Novinářům to řekli mluvčí ŘSD Jan Rýdl a mluvčí krajské správy a údržby silnic Petra Kučerová.

​Při opravě Barrandovského mostu bude v Blance snižována rychlost

30.4. – Při opravě Barrandovského mostu bude v tunelu Blanka průběžně snižována nejvyšší povolená rychlost ze současných 70 na 50 kilometrů v hodině. Dopravní inženýři budou operativně regulovat rychlost také na dalších částech městského okruhu. Důvodem je zajistit plynulost dopravy. Řekl to náměstek ředitele Technické správy komunikací (TSK) Martin Pípa. Správa zároveň hledá ve výběrovém řízení dodavatele softwaru, který dokáže posoudit relevanci dopravních dat a pomůže řídit dopravu v křižovatkách nejen v okolí Blanky, ale i ve větší vzdálenosti.

​Stavbaři začnou opravovat odpočívku Střechov na dálnici D1 na Benešovsku

29.4. – Stavbaři začnou opravovat odpočívku Střechov na dálnici D1 na Benešovsku. Její kapacita se téměř zdvojnásobí, přibude zhruba 90 míst. Rekonstrukce a rozšíření vyjde na 128 milionů korun bez DPH. O víkendu jsou na odpočívce plánována dopravní opatření a od pondělí začnou dělníci frézovat vozovku. Řidiči musejí počítat s úplnou uzavírkou odpočívky i podjezdu pod dálnicí D1, který propojuje její levou a pravou stranu, informoval o tom Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

​Stavbu dálničního obchvatu Budějovic mohou ztížit chybějící materiály a růst cen

28.4. – Stavbu obchvatu Českých Budějovic, který bude součástí dálnice D3, mohou zkomplikovat chybějící stavební materiály a také jejich zdražování. Ministerstvo dopravy, Státní fond dopravní infrastruktury a Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) připravují metodiku, jak u rozestavěných silnic pracovat s vývojem cen. Konstrukce tunelu Pohůrka v úseku obchvatu Úsilné – Staré Hodějovice se bude pokládat v květnu nebo červnu.

​Obchvat jihočeského Lišova se začne stavět zřejmě ještě letos

28.4. – Obchvat Lišova na Českobudějovicku se začne stavět zřejmě ve třetím letošním čtvrtletí. Krajský úřad Jihočeského kraje vydal stavební povolení. Na twitteru o tom informoval generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Radek Mátl. Předpokládané náklady na obchvat budou 1,25 miliardy korun bez daně.

​Státní zástupce odsouhlasil odložení kauzy tendru na dálniční známky

27.4. – Policie postupovala správně a zákonně, když podruhé odložila kauzu tendru na elektronické dálniční známky. Uvedl to včera dozorující státní zástupce z Vrchního státního zastupitelství v Praze Marek Bodlák, který případ po prvním odložení vrátil policii k dalšímu prověřování. Současné rozhodnutí o nevyšetřování kauzy, kvůli níž skončil ve funkci ministr dopravy Vladimír Kremlík, je tak konečné.

spinner