Silniční doprava

Pardubický kraj chce letos zahájit výstavbu několika přivaděčů na dálnici D35

23.4. - Pardubický kraj by chtěl letos zahájit výstavbu několika přivaděčů k budoucí dálnici D35. Její první úsek Opatovice – Časy má být hotový v prosinci, druhý úsek Časy – Ostrov příští rok v srpnu. Je zřejmé, že některé potřebné přivaděče včas postavené nebudou, mimo jiné i kvůli vleklým sporům s majiteli pozemků.

Praha dostane ze SFDI 387,15 milionu Kč na opravy silnic

23.4. - Praha letos dostane ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) 387,15 milionu korun, což je zhruba o 20 milionů více než v loňském roce. Smlouvu se státním fondem dnes schválili zastupitelé. Peníze jsou určené na rozvoj a opravy komunikací. Částka ze SFDI pro Prahu až do loňska klesala.

ČD - Telematika zajistí software pro řídící systém bratislavského tunelu Sitina

22.4. - ČD – Telematika spolu se svým partnerem ve sdružení, společností Tritium Systems, zajistí kompletní softwarovou výměnu centrálního řídicího systému včetně nadstavbové vizualizace v klíčovém městském dálničního tunelu na Slovensku, který je nedílnou součástí bratislavské dopravní tepny na příjezdu od Brna.

Uplynulá zima stála středočeské silničáře 420 mil. Kč, byla jedna z nejdražších

22.4. - Uplynulá zimní sezona vyšla středočeské silničáře na 420 milionů korun, šlo o jednu z nejdražších od roku 2000. Cestáři při údržbě silnic najeli téměř 860 000 kilometrů a spotřebovali 38 000 tun chemického a 26 000 tun inertního posypu. Informovala o tom mluvčí krajských silničářů Petra Kučerová.

IVECO BUS získal ocenění International Busplaner Sustainability Award 2021

21.4. – Modely autobusů Crossway a Crossway Low Entry Natural Power značky IVECO získaly 9. dubna v kategorii autobusů na zemní plyn ocenění udělované časopisem Busplaner - International Sustainability Award 2021.

Vývoj výroby automobilů v Česku v prvním čtvrtletí vyvolává mírný optimismus

20.4. – Přesně jeden rok od vypuknutí pandemie koronaviru se český automobilový průmysl začíná dostávat opět do kondice, a to navzdory nejisté poptávce na hlavních exportních trzích i kritickému nedostatku čipů a dalších materiálů. V prvním čtvrtletí tohoto roku bylo vyrobeno 333 520 motorových vozidel, tedy o 2,7 % více než ve stejném období loňského roku. Samotná březnová výroba osobních vozidel se pak blíží výkonnosti předkrizových let.

Bohdan Wojnar skončil v čele Sdružení automobilového průmyslu

19.4. – Bohdan Wojnar, dosavadní prezident Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP), ukončil s účinností k 15. 4. 2021 na vlastní žádost činnost v čele sdružení. Vedením AutoSAPu byli až do volby nového prezidenta pověřeni viceprezidenti Miroslav Dvořáka a Robert Kiml.

Středočeský a Jihočeský kraj chtějí uspíšit dostavbu dálnice D3

19.4. – Středočeský a Jihočeský kraj chtějí uspíšit dostavbu chybějícího středočeského úseku dálnice D3 z Prahy na jih Čech. Plánují svolat jednání s ministrem dopravy Karlem Havlíčkem a generálním ředitelem Ředitelství silnic a dálnic Radkem Mátlem, následovat by mělo i jednání se všemi dotčenými středočeskými obcemi. Na briefingu na konci D3 poblíž Lažan na Benešovsku to uvedli jihočeský hejtman Martin Kuba a náměstek středočeské hejtmanky pro silniční infrastrukturu Martin Kupka.

​Multivan – od užitkového vozu k univerzálnímu vozidlu

17.4. – Multivan se stal díky své unikátní DNA jedním z nejúspěšnějších a nejznámějších MPV všech dob. Všestranným automobilem pro rodinu, podnikání, sport, dovolenou i dobrodružné výpravy. Dosavadní čtyři generace Multivanu vycházely z modelu Transporter – T3, T4, T5 a T6. V roce 2019 navíc následovala modernizace aktuální generace: Multivan 6.1.

​Řidiči zatím za nové dálniční známky utratili více než tři miliardy korun

16.4. – Motoristé v Česku zatím utratili za nové elektronické dálniční známky více než tři miliardy korun. Nakoupili za ně 2,3 milionu dálničních kuponů, většinu z nich přes internet. Na twitteru to včera uvedl ministr dopravy Karel Havlíček. Elektronické viněty platí od začátku letošního roku, nahradily staré papírové kupony. Těch řidiči za celý loňský rok nakoupili za celkem 4,8 miliardy korun.

spinner