Silniční doprava

​Společnost DKV Mobility snížila emise oxidu uhličitého o 50,4 procenta

13.6. – Společnost DKV Mobility zveřejnila svou Zprávu o trvalé udržitelnosti v roce 2023, která informuje o strategii společnosti DKV Mobility v oblasti ESG (ochrana životního prostředí, společenská odpovědnost a odpovědné řízení a správa podniku) a o jejích závazcích i dosaženém pokroku při realizaci cílů v oblasti ESG.

​Výměna protihlukové stěny na dálnici D5 u Drahelčic pokročila

13.6. – Výměna protihlukové stěny u Drahelčic na dálnici D5 v km 4 – 5 směr Plzeň pokročila. Práce, které v posledních dnech nabraly velkou intenzitu, i nadále ovlivňují provoz pouze částečně. Nová bariéra proti hluku je už z části na svém místě. V navazujících částech stavby jsou nadále osazovány podkladové panely a kovové profilové sloupky, do kterých jsou následně pomocí jeřábu osazovány jednotlivé segmenty protihlukové stěny. Tam kde je stěna už osazena započaly práce na chodníku k únikovým východům podél ní, ten je tvořen zámkovou dlažbou. Uvedl to Jiří Veselý ze Samostatného oddělení komunikace Středočeského kraje a Kraje Vysočina.

​Goodyear pomáhá s logistikou na Le Mans

12.6. – Letošní závodní sezóna bude pro společnost Goodyear nejnáročnější od jejího návratu na Le Mans v roce 2020. Goodyear bude totiž letos spolu s 16 vozy LMP2, které se zúčastňují závodů na celém světě, například v seriálech European Le Mans Series nebo Asian Le Mans Series, pneumatikami zásobovat i nabité startovní pole 23 vozů kategorie LMGT3, jež které na okruh vyjedou vůbec poprvé.

​DAF slaví 75 let nákladních vozidel z Eindhovenu

11.6. – Společnost DAF Trucks letos slaví 75 let výroby nákladních vozidel. Je to významný milník v řadě úspěchů, které jsou poháněny inovacemi, převratnými technologiemi a chytrým designem. Stejná konstrukce tvoří základ pro nejnovější generaci vozidel DAF, která, stejně jako její předchůdci stanovila nový standard v oblasti efektivity, bezpečnosti a pohodlí řidiče.

​Společnost Continental získala schválení pro pneumatiky pro dumpery Caterpillar

10.6. – Společnost Continental oznámila nejnovější schválení první výbavy pro terénní (OTR) pneumatiky RDT-Master. Tato pneumatika je schválena pro použití na terénních demprech značky Caterpillar po celém světě a tímto je zařazena do ceníků. Díky tomu si mohou zákazníci specifikovat modely terénních pevných dumperů na pneumatikách Continental RDT-Master.

​Kvados Group získává cenu Pozoruhodný produkt roku 2024 za myFABER 4D Shuttle

10.6. – Společnost Kvados Group oznámila, že její inovační produkt myFABER 4D Shuttle byl oceněn cenou Pozoruhodný produkt roku 2024. Ocenění myFABER 4D Shuttle je podle společnosti důkazem jejího neustálého úsilí o zlepšování a optimalizaci intralogistických procesů.


​Scania Super vítězí v soutěži Green Truck 2024

10.6. – Ke srovnávacímu testu Green Truck jsou každoročně zváni všichni výrobci nákladních vozidel v Evropě. Soutěž pořádají dva německé odborné časopisy s cílem vybrat nákladní vůz poskytující největší efektivitu v rámci dálkové přepravy. Až na drobný výpadek v roce 2023, kdy Scania skončila druhá, zvítězil výrobce ze Södertälje v sedmi z posledních osmi testů a získal titul „Green Truck“. Scania vyhrála celkem devět ze čtrnácti testů, které proběhly od začátku soutěže v roce 2011, což je úctyhodný výkon.

​Budimex se odvolá k ÚOHS proti vyřazení z tendru na stavbu D11 Trutnov-hranice

7.6. – Polská stavební společnost Budimex podá odvolání k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) proti vyřazení z tendru na stavbu úseku D11 z Trutnova na státní hranici s Polskem. Včera o tom informovala mluvčí Budimexu Diana Zyglewská. Z tendru Budimex vyloučilo Ředitelství silnic a dálnic.

​Automobilka Tatra Trucks představila novou generaci modelové řady Phoenix

7.6. – Ve středu 5. června v podvečer nejstarší česká automobilka odhalila v rámci slavnostního aktu nejnovější generaci modelové řady Tatra Phoenix. Stalo se tak za účasti řady významných hostů, zástupců automobilky i jejích akcionářů a médií. Řada Tatra Phoenix patří k pilířům výrobního portfolia automobilky a je určena především pro civilní trh, uplatňuje se ale také u záchranářů a hasičů či v obranných složkách. Sériová výroba začne letos v létě, první kusy nových vozidel se tak k zákazníkům dostanou na podzim tohoto roku.

​ČESMAD BOHEMIA vrací silniční dopravu na brněnské výstaviště

6.6. – Na brněnském výstavišti se 13. června sejdou automobiloví dopravci a příznivci silniční dopravy na celodenní výstavě TRANSPORT SHOW BRNO, kterou pořádá největší tuzemské sdružení dopravců ČESMAD BOHEMIA. V pavilónu F bude více než 50 výrobců motorových vozidel, přípojné techniky, autobusů a poskytovatelů služeb pro nákladní i autobusovou dopravu představovat své produkty. Výstava je příležitostí se setkat s kolegy z oboru a také získat řadu důležitých informací.

spinner