Silniční doprava

Tatra Trucks představí na veletrhu Agritechnica speciální tahač Tatra Phoenix pro zemědělství

6.11. - Ve dnech 12. až 18. listopadu se bude v německém Hannoveru konat tradiční veletrh Agritechnica. Jde o jednu z největších výstavních událostí v oblasti zemědělských technologií a strojů na světě. Už poněkolikáté se veletrhu zúčastní i nejstarší a největší český výrobce nákladních vozidel, společnost Tatra Trucks, která představí novinku v podobě speciálního tahače řady Tatra Phoenix.

Česko má přes 4 300 veřejných dobíjecích bodů

6.11. - V České republice bylo na 2 313 stanicích evidováno 4 313 veřejných dobíjecích bodů, vyplývá z aktualizovaných informací webu Čistá doprava, která vycházejí ze zdrojových dat Ministerstva průmyslu a obchodu k 30. září 2023. V počtu veřejných dobíjecích bodů patří Česká republika na 13. místo mezi zeměmi Evropské unie, kdy 63 % dobíjecích bodů je evidováno pouze ve 3 zemích: v Nizozemsku (24 %), Německu (21 %) a ve Francii (18 %), v těchto zemích je zároveň registrováno 66 % osobních elektrických vozidel s externím dobíjením.

Ministr Kupka chce vytvořit silniční inspekci pro lepší kontrolu kamionů

6.11. - Ministr dopravy Martin Kupka chce přeměnit Centrum služeb pro silniční dopravu v silniční inspekci po vzoru Polska a dalších států. Inspekce by měla mít silnější pravomoci při kontrole nákladních vozidel, zejména kontrole přetížení a dodržování pravidelných přestávek. Zákon chce Kupka předložit příští rok na jaře, účinný by měl být od roku 2025, řekl včera v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Ministr zdůraznil, že přeměna centra na inspekci nepřinese státu nové náklady, protože nebude znamenat nabírání nových státních zaměstnanců.

Pět nákladních vozů Mercedes-Benz Actros pro stavebniny PRO-DOMA

5.11. – Společnost PRO-DOMA sází na ověřenou kvalitu, kterou reprezentují nákladní vozy Mercedes-Benz od importéra Daimler Truck ČR. Jasně červené nákladní vozy Mercedes-Benz Actros 2648 L 6×2 s valníkovou nástavbou od EverLiftu a jeřábem Fassi budou v rámci jednotlivých regionů České republiky přepravovat stavební materiál.

ČESMAD Bohemia: Ne každý chápe, jak nám Německo zavařilo

4.11. - Možná se zdá titulek nadsazený, ale z pravidelného šetření Sdružení ČESMAD Bohemia mezi silničními dopravci, které proběhlo v tomto týdnu, takový závěr vyplývá jednoznačně. Barometr nákladní dopravy tentokrát přinesl dvě negativní zprávy.

Jubilejní stá Scania pro společnost VCHD Cargo

3.11. - Již sedm let trvá spolupráce mezi společnostmi Scania Czech Republic a VCHD Cargo. Přepravní společnost se sídlem na Kladně nyní převzala jubilejní sté vozidlo Scania, tahač 460 R s úsporným pohonným ústrojím Super.

D52 by mohla Novomlýnské nádrže překlenout 2,5 km dlouhým mostem

2.11. - Plánovaná dálnice D52 do Rakouska by mohla překlenout Novomlýnské nádrže 2,5 kilometrů dlouhým mostem o 49 polích, který by byl čtyři až sedm metrů nad hladinou. Vyplývá to z dokumentace pro posuzování vlivů na životní prostředí, kterou včera Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) předalo ministerstvu životního prostředí a kterou má ČTK od ŘSD k dispozici. Je to jedna z variant stavby a jde o zásadní novinku proti předchozím plánům na stavbu D52.

Novým ředitelem brandýského Continental Automotive je Matthieu Turlure

1.11. - Vedení brandýského závodu Continental Automotive Czech Republic se nově ujímá Matthieu Turlure. Manažer původem z Francie s více než pětadvacetiletou zkušeností v odvětví automobilového průmyslu do funkce generálního ředitele nastupuje letos 1. listopadu. Jeho předchozím působištěm byl závod Continentalu v rumunské Timisoaře zaměřený na výrobu pneumatik pro osobní dopravu. V Brandýse Turlure plánuje především pokračovat v dynamickém a inovativním rozvoji závodu a úspěšné výrobě kokpitových technologií pro zajímavé finální dodavatele automobilového průmyslu.

Řidičům se otevřela přeložka silnice I/36 Časy – Holice

1.11. - Ředitelství silnic a dálnic včera zprovoznilo přeložku silnice I/36 Časy – Holice. Nová komunikace bude plnit nejen funkci silnice I. třídy, ale také dálničního přivaděče z dálnice D35 ve směru na Holice.

Řidiči nemají kde odstavit kamiony na povinnou pauzu, riskují pokutu

31.10. - Řidiči nákladních aut v Česku každodenně zápolí s hledáním parkovacích míst na hlavních tazích. Podle odhadů chybí kolem českých dálnic až dva tisíce míst, kde mohou strávit povinnou přestávku. Výstavba nových parkovišť přitom postupuje pomalu. Česko však není jediné, jejich nedostatek trápí celou Evropu.

spinner