Silniční doprava

Silničáři včera zahájili opravu dálnice D2 u Břeclavi a dalších silnic I. tříd

7.4. – Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) včera zahájilo opravy vozovky dálnice D2 u Břeclavi. Dělníci pracují v úseku mezi kilometry 48,7 a 53,3 ve směru na Bratislavu. Provoz vede v protějším jízdním pásu ve směru na Brno, a to v režimu jeden pruh v každém směru. Hotovo má být 1. května, uvedla v tiskové zprávě mluvčí ŘSD Lucie Trubelíková.

IVECO dodává české společnosti Transbozen flotilu nákladních vozidel S-WAY

7.4. – Společnost IVECO dodala společnosti Transbozen, spol. s. r. o., 10 vozidel S-WAY Natural Power a dalších 10 bude dodáno do konce roku. Tato vozidla budou plněna převážně Bio LNG, což zajistí snížení emisí uhlíku na minimální úroveň tak, aby bylo dosaženo atraktivní kombinace mezi výkonem a udržitelností.

ŘSD začalo ve Velešíně opravovat I/3, tah na Rakousko

6.4. – Silničáři začali dnes opravovat hlavní tah na Rakousko, silnici I/3 ve Velešíně na Českokrumlovsku. Vznikne i nová křižovatka na severním okraji města. Řidiče čekají omezení, jež se dotknou hlavně kamionů, které budou muset až do poloviny června místo objíždět přes Český Krumlov. Řekli zástupci Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) a mluvčí českokrumlovské radnice Petra Nestávalová.

Silnice z Liberce na Ještěd bude od úterý kvůli rekonstrukci znovu zavřená

5.4. - Stavbaři v úterý znovu uzavřou silnici z Liberce na Ještěd. Motoristé se z Liberce dostanou jen k parkovišti u kabinové lanovky. Parkoviště na Výpřeži a vrchol Ještědu budou pro automobily i cyklisty přístupné jen z druhé strany Ještědského hřbetu od Proseče pod Ještědem nebo Křižan. Z Liberce se turisté dostanou na vrchol jen pěšky, ani lanovky kvůli koronavirovým opatřením nejezdí. Rekonstrukce za 84 milionů korun by měla skončit v červnu, řekl vedoucí odboru dopravy Libereckého kraje Jan Čáp.

Ve středu začne oprava dálnice D46 od Vranovic-Kelčic po hranice Olomouckého kraje

3.4. – Ve středu 7. dubna začne oprava dálnice D46 v úseku od Vranovic-Kelčic po hranice Olomouckého kraje. Rekonstrukce vozovky se uskuteční na trase kilometrů 9,2 až 16,7 vlevo a 12,3 až 16,7 vpravo, sdělil ČTK v tiskové zprávě Miroslav Mazal z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Opravy si vyžádají omezení provozu.

Na posledním novém mostě přes plavební kanál Vraňany-Hořín opět jezdí auta

2.4. - Ředitelství vodních cest minulý týden zprovoznilo nový silniční most, který umožňuje vozidlům bezpečně překonat plavební kanál Vraňany-Hořín a zpřístupňuje pravobřežní ostrov u obce Vrbno. Nový most nahradil původní jednopruhovou provizorní mostní konstrukci, která byla na konci své životnosti. Zvýšení podjezdné výšky na 7 metrů umožní snadné proplutí velkých osobních lodí i nákladních plavidel s nadměrným nákladem, které se na kanál kvůli nízkým mostům doposud nedostaly. Most vybudovalo Ředitelství vodních cest ČR v rámci projektu Zvyšování podjezdných výšek na Vltavské vodní cestě.

ŘSD obdrželo šest nabídek na stavbu D55 ze Starého Města do Moravského Písku

2.4. - Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) obdrželo šest nabídek na stavbu dálnice D55 ze Starého Města na Uherskohradišťsku do Moravského Písku na Hodonínsku. Nejvýhodnější nabídku za 1,951 miliardy korun podala společnost Skanska, jde zhruba o 75 procent předpokládané hodnoty. Na twitteru to uvedl generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Bonett je znovu největším prodejcem CNG v České republice a zažil další rekordní rok

1.4. - V roce 2020 společnost Bonett prodala téměř 16 milionu m3 stlačeného zemního plynu pro dopravu, čímž opět posunula své maximum. Svůj podíl na trhu zvýšila na 17,3 %. Vedle deseti nových stanic na CNG plánuje velké investice v řádu stovek milionů do LNG a biometanu.

Policie bude muset znovu řešit kauzu tendru na dálniční známky

1.4. - Policie se bude muset znovu zabývat kauzou tendru na elektronické dálniční známky, kvůli níž loni skončil ve funkci ministr dopravy Vladimír Kremlík. Včera to uvedla Česká televize, podle níž dozorující státní zástupce vrátil odložený případ kriminalistům k dalšímu prověřování. Trestní oznámení kvůli tendru podával premiér Andrej Babiš, který zakázku na známky za 401 milion korun označoval za předraženou.

Na Liberecku končí zimní uzavírky spojené s opravou křižovatky Rádelský mlýn

31.3. - Na krajských silnicích v Rádle a Hodkovicích nad Mohelkou na Liberecku končí dnes o půlnoci zimní uzavírky vyvolané rekonstrukcí křižovatky Rádelský mlýn na I/35 z Liberce na Prahu. Pro nákladní dopravu nad 3,5 tuny včetně dodávek ale zůstanou tyto komunikace dál uzavřené, řekl dnes vedoucí odboru dopravy Libereckého kraje Jan Čáp.

spinner