Silniční doprava

ŘSD začíná opravovat poškozenou gabionovou zeď u prodloužené Rudné v Ostravě

12.7. - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dnes začíná opravovat poškozenou gabionovou zeď podél silnice I/11, prodloužené Rudné ulice v Ostravě. Řidiči musí na jedné z nejfrekvento­vanějších silnic v krajském městě počítat s omezením dopravy. Oprava potrvá asi čtvrt roku. ČTK to dnes sdělil mluvčí ŘSD Miroslav Mazal.

V příštím roce se v Česku otevře 25,5 kilometrů nových dálnic

10.7. - V příštím roce by se mělo otevřít 25,5 kilometru nových úseků dálnic. Stát má v plánu otevřít úseky na dálnicích D35, D48 a D56. Proti letošku tempo zprovoznění nových úseků zpomalí, a to zhruba o 21 kilometrů. V současnosti je v Česku rozestavěno celkem 151,5 kilometru nových dálnic. Řekl to mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka. Rychlostí výstavby podle expertů Česko v porovnání s okolními státy zaostává.

Oprava silnice I/38 mezi Debří a Kosmonosy bude stát 33,8 milionu

9.7. - Chystaná oprava silnice první třídy číslo 38 mezi Debří, která je částí Mladé Boleslavi, a Kosmonosy bude stát 33,8 milionu korun. Do výběrového řízení se přihlásilo šest firem. Úsek silnice by měl být uveden do provozu do tří měsíců od zahájení, celková stavba potrvá zhruba pět měsíců, nebude ale již vyžadovat omezení. Projekt původně počítal s náklady přes 55,5 milionu, informoval dnes ČTK v tiskové zprávě Martin Buček z týmu komunikace Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Pracovat se začne v pondělí.

Na dálnici D8 před Prahou začíná oprava, potrvá čtyři měsíce

9.7. - Na dálnici D8 před Prahou začíná rekonstrukce. Jde o letošní největší opravu dálnice nejen ve Středočeském kraji. Nejpozději do sobotního rána dokončí silničáři stavbu dopravního omezení, pracovat se zde začne v pondělí. ČTK o tom informoval v tiskové zprávě Martin Buček z týmu komunikace Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Rekonstrukce má podle něj trvat čtyři měsíce.

Nezapomeňte si na prázdniny přibalit dálniční známku

9.7. - Vzhledem ke klouzavé platnosti elektronických dálničních známek odkládala řada motoristů jejich nákup až na letní prázdniny. Před cestou na dovolenou by na ně tedy neměli zapomenout. Pokuta za jízdu bez ní se na místě může vyšplhat na 5 000 Kč a ve správním řízení až na 20 tisíc korun.

Kopřivnická Tatra Trucks se vrací na Slovensko

9.7. - Tradiční česká automobilka Tatra Trucks spojená s holdingem Czechoslovak Group (CSG) se vrací na Slovensko. Druhý historicky nejstarší výrobce nákladních vozů na světě s bohatou historii zřizuje svou dceřinou společnost Tatra Defence Slovakia v Trenčíne, v pronajatých prostorách patřících Ministerstvu obrany Slovenské republiky. Tam bude vyrábět podvozky, kabiny a některé typy nástaveb na vozidla značky Tatra.

Univerzita Pardubice používá pro modelování dopravy AIMSUN NEXT od Yunexu

8.7. - Společnost YUNEX, dceřiná společnost Siemens Mobility, v rámci veřejné soutěže dodala Fakultě elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice softwarový nástroj Aimsun Next. Prostřednictvím tohoto nástroje budou zástupci z Fakulty elektrotechniky a informatiky realizovat projekty v oblasti řízení dopravy na zvolené dopravní infrastruktuře, modelovat dopravní systémy s uplatněním mikroskopické simulace disponující pokročilou funkcionalitou pro vývoj vlastních algoritmů a aplikací z této oblasti.

ČSAD BUS Uherské Hradiště loni hospodařil se ztrátou 10,3 milionu korun

8.7. - Autobusový dopravce ČSAD BUS Uherské Hradiště, který mimo pravidelné linkové dopravy v části Zlínského kraje zajišťuje i městskou hromadnou dopravu (MHD) v Uherském Hradišti a Kunovicích, loni hospodařil se ztrátou 10,3 milionu korun. Předloni vykázal zisk přes 12 milionů korun. Výnosy společnosti z autobusové dopravy meziročně klesly zhruba o 11,3 milionu korun na necelých 221 milionů korun. Vyplývá to z výroční zprávy zveřejněné na webových stránkách podniku.

Model CUPRA Leon získal 5 hvězdiček Euro NCAP

8.7. - CUPRA Leon potvrzuje zaměření značky na výrobu vozidel, která nejenže mají sportovní výkony ve své DNA, ale současně také patří mezi nejbezpečnější automobily na trhu. Vysokovýkonný kompaktní vůz Leon je nejnovějším modelem značky CUPRA, který obdržel pětihvězdičkové hodnocení ve zpřísněných testech bezpečnosti Euro NCAP.

Kvůli opravám silnice I/57 ve Valašském Meziříčí bude omezen provoz

7.7. - Opravy silnice I/57 ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku omezí příští týden provoz na hlavním tahu městem. ČTK to dnes sdělil mluvčí valašskomeziříčské radnice Jakub Mikuš. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) plánuje vysprávky na silnici 15. až 17. července.

spinner