Silniční doprava

ŘSD získalo stavební povolení pro dostavbu 400 m úseku dálnice D3 u Tábora

20.5. - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) získalo stavební povolení na dostavbu pravého jízdního pruhu dálnice D3 u Tábora. Jde přibližně o 400 metrů dlouhý úsek obchvatu města, kde je kvůli právnímu sporu o pozemky už několik let provoz svedený jen do jednoho směru. Po nabytí právní moci stavebního povolení se může začít stavět, uvedl dnes na síti X ředitel ŘSD Radek Mátl. Předpokládaná délka prací je 40 dní, orientační náklady na stavbu jsou 14,5 milionu korun s DPH.

U dálnic a silnic je stále přes 3350 nelegálních billboardů

20.5. - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) stále eviduje u dálnic a silnic I. třídy zhruba 3350 nelegálních billboardů. Z blízkosti komunikací přitom měly zmizet už zhruba před sedmi lety, místo toho stále vznikají nové. V pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi to včera uvedl generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Nová aplikace informuje řidiče o moravskoslezských silničních stavbách

19.5. - Řidiči mohou v Moravskoslezském kraji využívat novou mapovou aplikaci, která je informuje o aktuálních silničních stavbách v regionu. Součástí mapy jsou rekonstrukce a stavby na krajských komunikacích, tedy na silnicích II. a III. třídy, řekla mluvčí kraje Nikola Birklenová.

Soud vyhověl Dětem Země, termín dokončení D49 Hulín-Fryšták je ohrožen

18.5. - Právní bitva o stavební povolení pro dálnici D49 v rozestavěném úseku Hulín-Fryšták ve Zlínském kraji bude pokračovat, letošní termín dokončení je tak ohrožen. Nejvyšší správní soud (NSS) na podnět spolku Děti Země zrušil rozsudek Městského soudu v Praze z roku 2022 a rozhodnutí ministra dopravy z roku 2021, kterým byla potvrzena právní moc stavebního povolení. Že je zprovoznění stavby v letošním roce ohrožené, uvedl na síti X generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Radek Mátl. Ministerstvo musí znovu vypořádat námitky Dětí Země, NSS upozornil na více pochybení.

Silničáři nedokončí opravu Barrandovského mostu v původním termínu

17.5. - Silničáři letos nestihnou dokončit opravu Barrandovského mostu v původně avizovaném termínu do konce letních prázdnin. Důvodem je horší kvalita původní betonové konstrukce na okraji mostu, jehož nosnost je menší, než stavbaři původně předpokládali. Takzvané konzoly na severním kraji mostu musí nyní dělníci vyztužit. Novinářům to včera řekli náměstek primátora Zdeněk Hřib, ředitel Technické správy komunikací (TSK) Filip Hájek a Lukáš Vráblík z Českého vysokého učení technického (ČVUT). Rozsah dopravních omezení, která na mostě nyní platí, se měnit nebudou.

Sazby za silniční nákladní dopravu v Evropě Q1 2024: Spotové i smluvní sazby klesají

16.5. - Index evropských sazeb silniční nákladní dopravy Upply x Ti x IRU pro Evropu ukazuje, že sazby za 1. čtvrtletí klesly jak na spotovém, tak na smluvním trhu. Index spotových sazeb meziročně klesl o 8,2 bodu. Mezitím se zpomalil pokles indexu smluvních sazeb, který se meziročně snížil o 1,0 bodu.

Značka FUSO koncernu Daimler Truck uvádí na trh nový Canter a eCanter

15.4. - Značka nákladních vozidel FUSO, která patří do koncernu Daimler Truck, oznamuje komplexní aktualizaci oblíbeného lehkého nákladního vozidla Canter. V novém Canteru (ve variantách celkové hmotnosti 6,0 t, 7,5 t a 8,55 t) jsou standardně k dispozici další a nové bezpečnostní a komfortní prvky. Navíc byl kompletně přepracován interiér. Plně elektrický sesterský model eCanter se také dočká různých aktualizací a bude dostupný v ještě více variantách, což dále rozšíří rozmanitost aplikací.

Sebastian Terhechte je novým vedoucím obchodu Cargobull Trailer Store

15.4. - Sebastian Terhechte byl jmenován novým vedoucím centrály Cargobull Trailer Store (CTS) v Altenberge. Dne 1. dubna 2024 převzal funkci „vedoucího oddělení ojetých přívěsů“ a nahradil tak Anselma Steinhause, který od roku 2010 řídil obchod s ojetými vozidly Schmitz Cargobull a zásadním způsobem jej formoval a reformoval. Od dubna letošního roku zastupuje Steinhaus zájmy skupiny mimo jiné ve společném podniku Fleetloop.

Další část obchvatu Jihlavy za 277 milionů korun dotuje stát kvůli Dukovanům

15.4. - Další část silničního obchvatu Jihlavy bude stát 277 milionů korun bez daně. Zakázku pro kraj zajistí konsorcium firem MI Roads a IMOS Brno. Na tuto stavbu a na obchvat města Brtnice dá kraji peníze Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI), protože jde o akce důležité pro stavbu nového jaderného zdroje Dukovan. Vyplývá to z věstníku veřejných zakázek a z informací, které po včerejším jednání krajské rady uvedla náměstkyně hejtmana Hana Hajnová.

Nákladní automobily Mercedes-Benz Unimog a elektrická nákladní vozidla na veletrhu IFAT 2024

14.5. - Od 13. do 17. května 2024 prezentuje Mercedes-Benz Trucks různé nákladní vozy pro komunální práce na IFATu, předním světovém veletrhu pro hospodaření s vodou, odpadními vodami, odpady a surovinami. Na stánku 451 v hale C6 tento výrobce představí nosič nářadí Unimog s novým operačním systémem UNI-TOUCH vedle dvou elektrických nákladních vozů na baterie: eActros 400 s hákovým nosičem Meiller, výbavou pro zimní údržbu a sněhový pluh od Bucher Municipal a eEconic pro komunální práce.

spinner