Silniční doprava

Geis nabízí přímé spojení s Čínou po silnici

14.6. - Složitá doba si vyžaduje netradiční řešení. Před krátkou dobou se začalo zkoušet přímé spojení kamiony mezi Evropou a Čínou. V posledních měsících tato forma přepravy získává na významu. Ke spokojenosti zákazníka ji využila i společnost Geis.

Silničáři plánují nákup mobilního systému pro řízení provozu v uzavírkách

14.6. - Silničáři plánují využívat nový telematický mobilní systém, který by jim měl usnadňovat řízení dopravy v místech uzavírek a dopravních omezení. Jeho nákup by měl vyjít na 66,2 milionu korun, následný čtyřletý provoz na dalších 23 milionů korun. Vyplývá to z materiálu ministerstva dopravy, který dnes projedná vláda.

Světová premiéra Multivanu, Volkswagen Užitkové vozy ukázal automobilový životní styl budoucnosti

12.6. - Volkswagen Užitkové vozy představil ve světové premiéře zcela novou generaci modelu Multivan. MPV činí koncepčně obrovský skok vpřed a poprvé nabízí plug-in hybridní pohon. Výbava kromě toho zahrnuje nové evoluční stupně síťově propojených asistenčních, ovládacích, informačních a zábavních systémů. Multivan je díky novému konceptu interiéru ještě mnohostrannější. Evolučního vývoje se dočkal ikonický design. Šéfdesignér Albert Kirzinger k tomu řekl: „Nový Multivan má v sobě nezaměnitelné geny nejznámějšího MPV na světě.“

Zákaz řízení automobilů s emisní normou Euro 6 v evropských městech není uzavřené téma

12.6. - Diskuse o zákazech řízení automobilů a lehkých užitkových vozidel s emisní normou Euro 6 v evropských městech bude zřejmě pokračovat. Pozměňující nařízení Evropské komise (EK), které umožnilo vyšší hodnoty oxidů dusíku (NOX) při zkouškách výfukových plynů v reálném silničním provozu (Real Driving Emissions Tests – RDE) než v měřeních na zkušebních stanovištích, není zcela ukotveno. V prosinci Evropský soudní dvůr (ESD) prohlásil nařízení za částečně neplatné, protože EK nebyla oprávněna měnit mezní hodnoty bez souhlasu států EU a Evropského parlamentu. EK, Německo a Maďarsko se proti tomu odvolaly k ESD. Generální advokát ESD Michal Bobek však ve čtvrtek doporučil odvolání zamítnout.

Stavby nových dálnic se rozjely naplno, aktuálně se jich buduje najednou 151,5 km

11.6. - Aktuálně probíhající výstavba nových dálnic na zelené louce překročila 150 kilometrů. Je mezi nimi jihočeská D3, pokračování hradecké D11, alternativní spojení Čech a Moravy po dálnici D35 nebo právě zahájená dostavba písecké D4 formou PPP projektu. Letos bude do konce roku v provozu 46,5 kilometrů zbrusu nových dálnic.

​Přijíždí nová generace modelů DAF XF, XG a XG+

11.6. – Společnost DAF představila zcela novou řadou nákladních vozidel. Nové modely XF, XG a XG + nabízejí nejvyšší kvalitu, podle výrobce o 10 procent lepší účinnost paliva, celou řadu pasivních a aktivních bezpečnostních prvků a další úroveň luxusu v designu nákladních vozidel. Výroba nové generace DAF začne v říjnu.

Stavba D11 z Hradce Králové do Jaroměře jde podle plánu, otevře v prosinci

10.6. - Stavba dálnice D11 z Hradce Králové do Jaroměře postupuje podle plánu a motoristům by se měla otevřít letos v prosinci. Stavbaři na dálnici již začali pokládat živičné povrchy včetně takzvané vrchní obrusné vrstvy. ČTK to řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR Jan Studecký.

Vyroben milion vozů Citroën C3 třetí generace

10.6. – Třetí generace Citroënu C3 dosáhla jednoho milionu kusů vyrobených v závodě v Trnavě na Slovensku. Model C3, uvedený na trh v listopadu 2016, dodal značce nový impuls, protože nabízí novou stylovou identitu, jež se odráží v aktuálních modelech řady, a potvrzuje příslib komfortu, který je pro Citroën skutečně charakteristický. Nová osobitá nabídka zaznamenala velký úspěch – v roce 2020 se C3 zařadil mezi sedm nejprodávanějších vozů ve svém segmentu na evropském trhu. Na trzích ve Francii, Španělsku, Itálii, v Belgii, Portugalsku, Dánsku, na Slovensku a v Bulharsku patří dokonce mezi tři nejprodávanější modely ve svém segmentu.

F TRUCKS posiluje obchodní tým a rozšiřuje služby

9.6 - FORD TRUCKS patří mezi značky, kterým se dařilo na evropském trhu v posledních 12 měsících růst a upevňovat tržní podíl. V České republice můžeme mezi úspěchy řadit i posílení obchodního týmu a rozšíření služby o vlastní profesionální servis. 

Přemostění v Blansku zhotoví Metrostav, práce za 264 milionů začnou v srpnu

9.6. - Přemostění v Blansku zhotoví za více než 264 milionů korun společnost Metrostav DIZ. Po několika letech přípravy se podařilo vybrat zhotovitele. Akce je jednou z největších, kterou Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje realizuje. Práce by měly začít letos v srpnu, a to stavbou okružní křižovatky ve Svitavské ulici. V tiskové zprávě to uvedla Alena Knotková z krajského úřadu.

spinner