Silniční doprava

​Scania na bioplyn je součástí recyklačního systému města Curych

2.3. – Curych je zelené město a jím zřizovaná organizace Grün Stadt Zürich se stará o 40 procent veškerých ploch ve městě. Celkem zaměstnává 550 lidí včetně učňů a zodpovídá za údržbu veškeré veřejné zeleně ve městě, ať to jsou stromy na ulicích i v parcích, městské lesy, sportoviště, dětská hřiště nebo hřbitovy. Při těchto každodenních činnostech vzniká obrovský objem organického odpadu, a proto Grün Stadt Zürich investoval do nákupu nákladního vozu Scania G 410.

Christian Levin jmenován novým generálním ředitelem společnosti Scania

28.2. – Představenstvo společnosti Scania jmenovalo Christiana Levina novým generálním ředitelem a prezidentem společnosti Scania, a to s platností od 1. května 2021.

Carharing v Brně s jistým parkovacím místem i vozem Tesla

28.2. – Parkování a nabíjení sdílených elektroaut v Brně bude pro uživatele carsharingu od 1. března jednodušší. Po zaškolení získají uživatelé družstva Autonapůl navíc možnost samoobslužně si půjčit Teslu Model S od firmy Share-Me. Výhodné nabíjení a volné parkovací místo u nabíjecí stanice pak nabídnou Teplárny Brno primárně pro další posilu flotily, novou Škodu CitigoE iV.

Skupina MOL se zaměří na udržitelné podnikání a uhlíkovou neutralitu

28.2. – Představenstvo přehodnotilo a schválilo aktualizaci dlouhodobé strategie „MOL Group 2030+“ – původně zveřejněné v říjnu 2016 – která je plně integrovaná do nové strategie udržitelnosti a doplněná o dlouhodobou vizi a ambice přesahující rámec roku 2030.

BC Logistics rozšiřuje síť autorizovaných servisů Ford Trucks

28.2. – Společnost BC Logistics, která patří k významným českým logistickým společnostem, se stala autorizovaným servisním partnerem pro nákladní vozidla Ford Trucks. V Otrokovicích tak vzniklo již 14. servisní místo v České republice.

Tatra Trucks byla v roce 2020 navzdory pandemii výrazně zisková

27.2. – Třetího nejlepšího výsledku pod současnými majiteli dosáhla v roce 2020 Tatra Trucks. Tradiční automobilka vykázala provozní zisk EBITDA ve výši 509 milionů korun při obratu více než pět a půl miliardy korun. Navzdory pandemii dosáhla Tatra Trucks nejlepšího hospodářského výsledku za poslední tři roky.

Značka Peugeot má od 25. února nové logo

27.2. – Dne 25. února 2021 odhalila značka Peugeot své nové logo: znak s impozantní lví hlavou. Od roku 1850 měl Peugeot postupně deset log, na nichž se vždy objevoval lev. Nyní vznikla ve studiu Peugeot Design Lab jedenáctá verze, která podle zástupců značky představuje výraznější styl, kvalitu a eleganci.

​Angela Merkelová podle Andreje Babiše slíbila, že testy pro řidiče kamionů nebudou

26.2. – Německá kancléřka Angela Merkelová podle premiéra Andreje Babiše na včerejším jednání lídrů EU přislíbila, že Německo už nebude požadovat od řidičů kamionů na hranicích testy na koronavirus. Datum podle něj nesdělila. Andrej Babiš to řekl po včerejším mimořádném jednání vlády. O příslibu Merkelové informovaly s odvoláním na diplomatický zdroj Hospodářské noviny.

​Kontroly na dálnicích tento týden odhalily 1200 aut bez známky

26.2. – Policisté a celníci tento týden při kontrolní akci na dálnicích zastavili zhruba 1200 motoristů, kteří neměli zaplacenou novou elektronickou dálniční známku. Policisté takových řidičů odhalili téměř 600 a podobný počet zaznamenali celníci. Řekl to Michal Hodboď z ředitelství služby dopravní policie.

​Odběrové týmy: Řidiči kamionů nejsou zdrojem nákazy na západě ČR

24.2. – Řidiči kamionů ze zahraničí, kterých denně projíždějí tisíce přes ČR do Německa, nejsou zatím zdrojem nákazy koronavirem v Plzeňském kraji. Včera to řekl Stanislav Částečka, koordinátor odběrových týmů Asociace samaritánů ČR, která už má deset dnů testovací stanoviště na největším hraničním přechodu Rozvadov. Reagoval tak na obavu starostů z příhraničního Tachovska, které je nyní nejpostiženějším okresem v zemi. Dvacet let tam není nemocnice, pacienti jsou tak převáženi jinam.

spinner