Silniční doprava

​Scania napomáhá udržitelné dopravě v Monaku

11.3. – Monako je mimo jiné známé svým přístavem plným luxusních jachet nebo Velkou cenou Formule 1, která v tomto knížectví využívá úzké a klikaté silnice. Ale i na nich dokáže obratně manévrovat Scania P 410 a navíc přispět k udržitelnému provozu.

Majetkový úřad zruší aukci pozemků důležitých pro velký okruh v Brně

8.3. – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zruší aukci pozemků v Židenicích, která se měla konat ve čtvrtek. Řekla to mluvčí úřadu Michaela Tesařová. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) pozemky v budoucnu může potřebovat pro stavbu velkého městského okruhu v Brně a chtělo, aby byla aukce zrušena a pozemky zůstaly ve vlastnictví státu.

​ČESMAD Bohemia: Německo svými kontrolami přetěžuje síť testovacích míst v ČR

5.3. – Spolková republika Německo ve středu prodloužila kontroly pendlerů a řidičů kamionů o další dva týdny do 17. března. Všichni řidiči, kteří byli během posledních 10 dnů v zemi s mutací viru (Česká republika, Slovensko, Tyrolsko a další), se při nich musí při vjezdu do Německa prokázat negativním testem na koronavirus ne starším než 48 hodin, který provedlo schválené zdravotnické zařízení. Mimo to musí mít pro každý vstup registraci. Upozornil na to mluvčí Sdružení ČESMAD Bohemia Martin Felix.

​Platnost řidičských průkazů a technických prohlídek je prodloužena

5.3. – Propadnuté řidičské nebo profesní průkazy či technické prohlídky vozidel se prodlužují o 10 měsíců. Prodloužení se týká dokladů propadlých v období od 1. září 2020 do 30. června 2021. Platnost českých průkazů, technických prohlídek či licencí je prodloužena o 10 měsíců v celé Evropské unii ode dne jejich původní platnosti. Prodloužení platnosti dokladů je dalším krokem ke snížení mobility občanů v rámci protiepidemických opatření proti Covidu 19. Lidé mohou evropské nařízení využívat od 6. března 2021.

​VCHD Cargo schváleným dopravcem leteckých zásilek

4.3. – Česká přepravní společnost VCHD Cargo se stala schváleným dopravcem v segmentu leteckých zásilek. Pro svoje zákazníky se statutem schváleného agenta přepravuje zásilky v bezpečném režimu nejen na česká, ale i další evropská letiště. V souvislosti s touto novou službou v oblasti pozemních přeprav vyškolila 30 zaměstnanců.

​Celníci při kontrolní akci na dálnicích odhalili 871 porušení

4.3. – Celníci minulý týden při kontrolní akci zaměřené na to, zda mají řidiči zaplacenou elektronickou dálniční známku, odhalili porušení pravidel u 871 řidičů. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí generálního ředitelství cel Ivana Kurková. Na místě podle ní uložili celníci pokuty za více než milion korun, dva případy předali do správního řízení. Kontrolní akce ve spolupráci s policií se uskutečnila minulý týden, skončila v pátek.

​ICOM transport spotřebuje měsíčně 25 tisíc respirátorů

4.3. – Na konci února vláda zpřísnila opatření na ochranu dýchacích cest. Povinnost totiž už nemají jen řidiči veřejné dopravy, ale také řidiči kamionů, kteří přijdou do kontaktu se zákazníkem, obsluhy čerpacích stanic, zaměstnanci pokladen a informačních kanceláří na autobusových nádražích, pracovníci servisu Mercedes-Benz. Koncern ICOM transport tak za měsíc spotřebuje 25 tisíc respirátorů, což ho vyjde odhadem na 200 tisíc Kč.

​Test Škoda Superb iV Laurin & Klement – nenápadný půvab manažerského luxusu

Škoda Superb iV je prvním plug‑in hybridem společnosti Škoda Auto. K tradičním vlastnostem Superbu přidává moderní pohonné ústrojí, které potěší ekology i znalce. Redakce Dopravních novin měla na přelomu roku příležitost vyzkoušet si auto v té nejluxusnější výbavě Laurin & Klement.

​Ing. Michal Žižák (EWT): Jsem velice hrdý, že Schmitz Cargobull je opět jedničkou na českém trhu

Přípojná vozidla německého výrobce Schmitz Cargobull dlouhodobě vévodí ve svém segmentu evropskému i českému trhu. O aktuální nabídce, novinkách i o silniční nákladní dopravě obecně jsme hovořili s Ing. Michalem Žižákem, jednatelem společnosti EWT, která je výhradním prodejcem této techniky v České republice, na Slovensku a v Polsku.

​Silniční doprava potřebuje v současné době od státu podporu a součinnost

Zástupci Sdružení ČESMAD Bohemia jednali na konci ledna s ministrem dopravy Karlem Havlíčkem a jeho kolegy o tom, co v současnosti ze strany státu potřebuje silniční doprava, aby byla schopná plnit i nadále své funkce. První oblast, kde je pomoc státu žádoucí, je autobusová doprava. Dále je to pak problematika ochrany klimatu v dopravě, modernizace a digitalizace oboru a příprava nové legislativy. A v neposlední řadě je zde i možnost získat finanční prostředky v souvislosti s novými pravidly po brexitu.

spinner