Silniční doprava

Eurowag se poprvé zúčastní světového veletrhu transport logistic v Mnichově

Společnost Eurowag, přední poskytovatel integrovaných řešení v oblasti silniční dopravy v Evropě, se poprvé zúčastní světového veletrhu zaměřeného na logistiku, mobilitu, IT a management dodavatelského řetězce. Akce s názvem transport logistic se koná v Mnichově od 9. do 12. května.

Co přinesl duben v dopravě a logistice

Rakousko zřejmě mění kombinaci barev na státní vlajce. Místo tradiční červenou-bílo-červené bude nově jediným symbolem federace barva zelená, pouze každá spolková země si vybere svůj odstín. Zcela vpředu je již Tyrolsko, které se v zájmu ochrany životního prostředí rozhodlo silně omezit tranzitní dopravu přes jeden z nejvýznamnějších alpských průsmyků – Brenner, a činí tak opravdu s nebývalou razancí již třetí rok.

Vydání DN č. 10

Výběr článků z DN č. 10 přineseme 1. června.

(red)

V případu veřejných zakázek ŘSD je obviněno 21 lidí a 11 firem, 7 lidí zadrženo

17.5. - V případu veřejných zakázek Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) bylo obviněno 21 lidí a 11 firem, sedm lidí policie zadržela. V tiskové zprávě to uvedl žalobce Vrchního státního zastupitelství v Praze Tomáš Minx. Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) zasahovali v centrále ŘSD na pražském Kačerově a na dalších místech v Česku v úterý. Podle Minxe jsou obvinění podezřelí ze zjednání výhody při zadávání veřejných zakázek a pletich při zadávání zakázek. Ministr dopravy Martin Kupka v úterý uvedl, že se zásah netýká aktuální činnosti ŘSD, ani nikoho ze současného vrcholového managementu.

Uzavřená burza nabízí velké možnosti a TIMOCOM ví, jak na to

Pokud zákazník není nakloněn umístění svých nákladů na veřejných burzách, bývá dobrým řešením privátní skupina obchodních partnerů. Takováto uzavřená burza nákladů a volných vozů není přínosem pouze v oblasti smluvních přeprav, ale také v celé řadě dalších oblastí.

​Vychází v DN č. 10

Vojtěch Hromíř (ČESMAD Bohemia): Zvýšení spotřební daně z nafty opět sníží konkurenceschopnost českých dopravců

18.5. „Ukončení nižší sazby ze spotřební daně z nafty o půl roku dříve, než stanoví zákon, opět sníží konkurenceschopnost českých dopravců.“ V rozhovoru pro Dopravní noviny to řekl generální tajemník Sdružení ČESMAD Bohemia Vojtěch Hromíř s tím, že tento krok přichází v době, kdy se dopravci potýkají s výrazným poklesem poptávky po dopravních službách.

Eurowag Pay vyřeší zvýšení efektivity dopravních společností

16.5. - Eurowag, přední evropský poskytovatel integrovaných řešení pro silniční dopravu, pokračuje v posilování a rozšiřování sítě Eurowag Pay, svého mobilního platebního řešení, které umožňuje zákazníkům platit za pohonné hmoty pomocí aplikace. Toto inovativní řešení umožňuje dopravcům a řidičům lepší a bezpečnější kontrolu nad prováděnými platbami, a také zvyšuje rychlost a bezpečnost transakce.

Vychází v DN č. 10

​MAN Truck Champion 2023: Pochlub se svým kamionem!

25.5. – Společnost MAN Truck & Bus spustila národní kolo soutěže o nejhezčí kamion značky MAN. Tři nejlepší se mohou těšit na hodnotné ceny a také na postup do celoevropského finále, kde se utkají o titul nejkrásnějšího evropského tahače MAN 2023.

Dálnice D4 Via Salis je po dvou letech prací téměř z poloviny hotova

16.5. - Stavba dálnice D4 Via Salis, která je prvním českým PPP projektem v oblasti infrastruktury, je dva roky od zahájení prací hotova téměř z poloviny. Celý letošní rok pak bude uzavírat na metě zhruba 79 procent.

Bavorská edice - Nová speciální řada tahačů MAN TGX

15.5. - Na jaře letošního roku byla nabídka těžkých nákladních vozidel řady TGX doplněna o exkluzivní bavorskou edici. Pro český trh bude k dispozici 30kusová série těchto luxusních tahačů.

spinner