Silniční doprava

Za elektronické dálniční známky motoristé zatím utratili 4 miliardy Kč

7.7. - Za elektronické dálniční známky motoristé v Česku zatím utratili přibližně čtyři miliardy korun. Pořídili za ně víc než 3,5 milionu kuponů. Řidiči známky nejčastěji nakupují v e-shopu, zájem mají hlavně o roční kupony. ČTK o tom dnes informoval provozovatel systému, společnost Cendis. Elektronické viněty platí od začátku letošního roku, nahradily staré papírové kupony. Těch řidiči za celý loňský rok nakoupili za 4,8 miliardy korun.

Studie společnosti Getberg: Praha je na 137. místě v žebříčku nejzacpanějších měst

7.7. - Příměstské vlaky a dobrá dopravní infrastruktura s propojením na městskou hromadnou dopravu, jsou základem moderního města. Praha, která se dopravními problémy ve špičkách potýká, jako každé jiné velkoměsto, je na tom však ve srovnání dobře. Dle údajů TomTom je Praha na 137. místě v žebříčku nejzacpanějších měst. To jednoznačně ukazuje, že fungující příměstská doprava umí dopravním špičkám metropole ulehčit. Přitom více než 30 % ekonomicky aktivních lidí pracujících v Praze do hlavního města dojíždí.

Metrostav Infrastucture vyměnila starou nosnou konstrukci mostu na Černém Mostě

7.7. - Společnost Metrostav Infrastucture během svátků dokončila výměnu staré nosné konstrukce mostu v pražské ulici Za Černým mostem za novou. Výměna, která začala v pátek večer, je součástí celkové rekonstrukce mostu přes železniční trať.

Autonomní autobus Yutong Xiaoyu 2.0 získal Red Dot Award

6.7. - Autonomní autobus Xiaoyu 2.0 navržený společností Yutong získal 21. června ocenění Red Dot Award 2021. Společnost Yutong se stala prvním výrobcem autonomních autobusů na světě, která získala ocenění za průmyslový design světové úrovně, a také jedinou značkou autobusů v Číně, která získala ocenění Red Dot Award. Ocenění je perfektním důkazem, že schopnosti společnosti Yutong v oblasti průmyslového designu a řešení autonomního řízení byly uznány v celosvětovém měřítku.

Dálniční poplatky zdražily v Rakousku a Maďarsku, jinde zůstaly

6.7. - Řidiči si při cestách na dovolenou autem do zahraničí letos v některých okolních zemích mírně připlatí za průjezd dálnicemi, ve většině zemí ovšem zůstaly ceny poplatků stejné jako v předchozím roce. Ceny lehce stouply například v Rakousku nebo Maďarsku. V Chorvatsku pak motoristé platí mýtné, které v létě tradičně zdražuje. Vyplývá to z informací ÚAMK.

Nový paket Caddy PanAmericana

5.7. - Síť silnic „PanAmericana“, která spojuje Aljašku s Ohňovou zemí, vyvolává ve světoběžnících i všech, kdo se jimi chtějí stát, sny o automobilových výpravách a touhu po svobodě. Ideálním vozem pro takovou jízdu je nový Caddy s paketem PanAmericana, který lze již objednávat i na českém trhu. Volkswagen Užitkové vozy mu dal do vínku řadu pozoruhodných vnějších designových prvků. Mezi nejnápadnější patří lemy podběhů kol a kryty bočních prahů v offroadovém stylu a černé dodatečné lišty na dveřích městské dodávky i rodinného MPV.

Scania v listopadu představí modernizovaná nákladní vozidla

5.7. - Aby Scania poskytla svým zákazníkům lepší podklady pro rozhodování, oznámila, že v listopadu 2021 představí výrazně aktualizovanou řadu nákladních vozidel s motory Euro 6. „Vzhledem k situaci s rekordní poptávkou, nedostatkem polovodičů a blížícímu se představení nové produktové řady jsme se rozhodli vyložit karty na stůl,“ uvedl Alexander Vlaskamp, výkonný viceprezident a vedoucí prodeje a marketingu společnosti Scania.

Iveco Czech Republic opět mezi nejlepšími firmami v autoprůmyslu

4.7. - Společnost Iveco Czech Republic potvrdila pozici mezi dlouhodobě nejúspěšnějšími firmami v českém autoprůmyslu. Za rok 2020 obhájila prestižní ocenění Podnik roku v kategorii nad 250 zaměstnanců, který tradičně uděluje Sdružení automobilové průmyslu. Do 23. ročníku této soutěže se zapojilo 81 firem. V kategorii nad 250 zaměstnanců to bylo 53 subjektů, v kategorii menších firem 28 společností. Firmy byly posuzovány na základě ekonomických výsledků dosažených v loňském roce. Hodnocení bylo postaveno na klíčových kritériích jako jsou hospodářský výsledek před zdaněním, přidaná hodnota na pracovníka nebo tržby v přepočtu na zaměstnance.

Libor Myška ve vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland

3.7. - Po pěti úspěšných letech odchází Frank Jürgens z vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland. Jeho nástupcem se stane Libor Myška, který do ŠKODA AUTO Deutschland přichází z centrály společnosti ŠKODA AUTO v České republice, kde dosud vedl oddělení Řízení prodeje. ŠKODA AUTO Deutschland se řadí mezi největší importérské organizace automobilky ŠKODA, do její sítě patří 1300 autorizovaných prodejních a servisních míst po celé spolkové republice. ŠKODA je zde již 11 let v řadě nejprodávanější dováženou automobilovou značkou a v současnosti jí na největším trhu v Evropské unii patří již 5. příčka.

Akcie čínské alternativní taxislužby Didi v USA debutovaly silným růstem

1.7. - Akcie čínské alternativní taxislužby Didi Global debutovaly ve středu na burze v New Yorku silným růstem, v jednu chvíli přidávaly více než 28 procent. Den ale zakončily vyšší o jedno procento, což i tak dává firmě ocenění zhruba 68,4 miliardy USD (1,5 bilionu Kč). Primární veřejná nabídka (IPO) akcií Didi je největším prodejem akcií čínské firmy na burze v USA od roku 2014.

spinner