Silniční doprava

​Blíží se oprava a úplná uzavírka frekventovaného průtahu Hlučínem

28.6. – Přibližně za týden začíná oprava velice frekventované komunikace zásadního významu. Od příštího čtvrtka 4. července odstartuje zhruba tříměsíční rekonstrukce silnice I/56 přes Hlučín, kudy projíždí přes 13 tisíc aut všech kategorií denně. Uvedl to Miroslav Mazal ze Samostatné oddělení komunikace Ředitelství silnic a dálnic.

​Futtec expanduje a přichází se samostatnými mikrovlnnými pecemi pro celoroční opravy výtluků

28.6. – Česká společnost Futtec, která vyvinula patentovaný mikrovlnný systém pro celoroční, neinvazivní a trvanlivou opravu výtluků na asfaltových površích, za poslední rok posílila své postavení na tuzemském trhu. Dosáhla toho i díky úsilí svého vývojářského týmu, který neustále pracuje na inovacích konstrukčního řešení unikátních strojů: mezi jeho nejžhavější novinky patří již třetí, velmi výkonná generace „mikrovlnného cestáře“ série FT3 a samostatná strojní sestava s mikrovlnnou pecí FF-9, dosud využívanou jako součást zařízení FT3. Samostatné mikrovlnné pece, určené především pro potřeby měst a obcí, slouží k dočasné, rychlé, celoroční a ekonomicky výhodné opravě větších výtluků na silnicích II. a III. tříd teplou balenou směsí.

​V Plzni se uskutečnil 23. ročník konference Trends in Automotive Logistics

27.6. – Jak se dostat do rychlého pruhu digitalizační dálnice, udržet tempo s novými trendy v logistice a zároveň zachovat klidnou hlavu? Své recepty představili řečníci na 23. ročníku konference Trends in Automotive Logistics, kterou pořádala 18. června v Plzni společnost Aimtec ve spolupráci s DTIHK a IHK Regensburg. Na pódiu konference zaznělo zamyšlení nad digitální transformací dodavatelských řetězců, zkušenosti z průmyslové praxe a tipy na udržení digitálního well-beingu.

​Dohlížet na kamiony bude Inspekce silniční dopravy

Centrum služeb pro silniční dopravu se od 1. července 2025 změní na Inspekci silniční dopravy (INSID). Silniční inspekce bude kontrolovat například technickou způsobilost vozidel, povinné přestávky a odpočinky, provádět kontrolní vážení, zaměřovat se na podvody s tachografy a používání zařízení, která zabraňují přimíchávání AdBlue.

​Novým generálním ředitelem skupiny ORLEN Unipetrol je Mariusz Wnuk

26.8. – Novými členy představenstva ORLEN Unipetrol, a. s., se stali Mariusz Wnuk a Zbigniew Pawłucki. Mariusz Wnuk byl na včerejším zasedání představenstva zvolen předsedou představenstva a bude vykonávat funkci generálního ředitele skupiny ORLEN Unipetrol. Zbigniew Pawłucki byl zvolen místopředsedou představenstva skupiny ORLEN Unipetrol.

​DB Schenker spouští v rámci platformy Connect emisní kalkulačku

27.6. – Začátkem letošního roku vstoupila v platnost nová směrnice CSRD zavazující korporace k ESG reportingu. Velké společnosti tato povinnost čeká již příští rok a střední podniky v dohledu dvou let. Logistická společnost DB Schenker chce svým zákazníkům rozvahu nad ESG reportingem ulehčit, a proto do své platformy Connect zakomponovala emisní kalkulačku i report mapující uhlíkovou zátěž. Zákazníci si nyní mohou vypočítat kolik emisí přeprava jejich zboží vyprodukuje a dle výsledku vhodně zvolit logistické řešení.

​Goodyear otvírá čtvrtý ročník průzkumu udržitelnosti v oboru dopravy

25.6. – Cílem průzkumu Sustainable Reality Survey je odkrývat úroveň znalostí, pokrok a největší překážky při zavádění trvale udržitelných postupů do praxe evropských dopravců. Do ankety společnosti Goodyear se mohou dopravci zapojovat na odkazu www.sustainablerealitysurvey.eu/cs do 21. července 2024. Stejně jako v předchozích letech bude za každý vyplněný dotazník vysazen jeden strom.

Transport Show Brno: Na brněnské výstaviště se vrátily kamiony

Na brněnském výstavišti se před dvěma týdny sešli automobiloví dopravci a příznivci silniční dopravy na celodenní výstavě Transport Show Brno, kterou uspořádalo Sdružení ČESMAD Bohemia.

​Bonett vstupuje do obchodu s energiemi

24.6. – Skupina Bonett Group vstoupila do obchodu se zemním plynem a elektřinou. Dceřiná společnost Bonett Energie jako licencovaný obchodník s energiemi dodává v současnosti zemní plyn pro průmyslovou výrobu a výrobu tepla. Skupina po úspěchu na trhu alternativních pohonných hmot a dopravní infrastruktury tak vstupuje do dalšího segmentu. Vedle zemního plynu nabízí odběratelům také ekologickou verzi – obnovitelný biometan. Díky garancím původu tak pomáhá svým zákazníkům snižovat jejich emise pro průmyslovou výrobu a vytápění.

​Penny má u prodejen v Polné a Kostelci ultrarychlou dobíječku

24.6. – Obchodní řetězec PENNY pokračuje v budování infrastruktury, která umožňuje zákazníkům dobíjet elektromobily přímo na parkovištích u prodejen. Síť dobíjecích stanic se nejnověji rozšířila o parkoviště u Penny v Polné na Vysočině a v Kostelci nad Labem, kde byla v pilotním projektu instalována ultrarychlá technologie Shell Recharge. Díky strategickému partnerství, které uzavřely Penny a Billa se společností Shell, je tak PENNY prvním místem v Česku, kde je Shell Recharge přístupná mimo čerpací stanice této společnosti. V Polné či Kostelci lze elektromobil dobít z 0 na 80 % během třiceti minut.

spinner