Silniční doprava

​Škoda Auto zlepšuje ergonomii na pracovištích

20.6. – Škoda Auto zavedla ve spolupráci se sociálním partnerem Odbory KOVO na začátku roku 2021 projekt Řízených rotací, při němž se členové jednoho týmu pravidelně střídají na různých pracovních pozicích podle stanoveného režimu a jehož cílem je snižovat fyzickou zátěž na vytipovaných pracovištích. Prvních 500 pracovníků přímé výroby se také zúčastnilo fyzioterapeutických programů, které zahrnují individuální poradenství pro předcházení bolesti rukou či zad a uvolnění namáhaných částí těla. Automobilka rovněž dbá na zlepšování ergonomie u zaměstnanců v nepřímé oblasti.

​Olomoucká radnice koupí strážníkům ruční měřič rychlosti aut

19.6. – Olomoucká radnice koupí městské policii ruční měřič rychlosti, díky kterému strážníci budou moci v různých částech města monitorovat dodržování povolené rychlosti automobilů. Na překračování maximální rychlosti v některých částech města si často stěžují obyvatelé i zástupci místních komisí. Město za ruční radar zaplatí 380 000 korun. Uvedl to primátor Miroslav Žbánek.

​Litva za deset let snížila počet úmrtí na silnicích o 50 procent, Česko o 31 procent

18.6. – Litva se stala vítězem letošního ročníku Ceny Evropské rady pro bezpečnost v dopravě (ETSC), která se uděluje za výrazné zlepšení v oblasti bezpečnosti silničního provozu. Byla jedinou zemí Evropské unie, které se v posledním desetiletí povedlo snížit počet úmrtí na silnicích na polovinu. Z evropských zemí mimo EU si lépe vedlo pouze Norsko, kde došlo ke snížení o 52 procent.

​Společnost Mercedes-Benz Trucks ČR zahájila výstavbu nového centra na Moravě

17.6. – Velký Týnec na Olomoucku se včera stal svědkem slavnostního uložení základního kamene nového servisního a prodejního centra nákladních vozidel společnosti Mercedes-Benz Trucks Česká republika, která je akreditovaným dovozcem nákladních vozidel značek Mercedes-Benz a Fuso. Za developmentem celého projektu stojí společnost Linkcity, která zároveň zajišťuje výstavbu prostřednictvím své sesterské společnosti VCES.

​Test modelu Peugeot e-Traveller – 1. díl

Řešení pro zelenou logistiku: Peugeot e-Traveller

17.6. – Elektromobilitu malých dodávek lze šikovně kombinovat ve firmách i s osobním využitím. V dlouhodobém testu zkoumáme schopnosti Peugeotu e-Traveller. Představovat dodávku Peugeot Expert je odborné veřejnosti zbytečné, ale od něj odvozená ryze elektrická verze je již v podvědomí veřejnosti méně známá. Peugoet u středních dodávek s cca tunovou nosností odděluje názvy pro plechový furgon Expert a odvozenou osobní variantu Traveller. Na vyzkoušení jsme získali elektrické provedení pojmenované příznačně e-Traveller.

​Výroba vozidel v České republice v květnu meziročně vzrostla

17.6. – Květnová produkce osobních vozidel v Česku letos poprvé překonala měsíční objemy výroby loňského roku. Nárůst výroby o 12,8 procenta na 120 186 vozidel znamená přiblížení na předkrizové měsíční objemy výroby. Dochází tak ke zmírnění dosavadního meziročního poklesu celkové produkce vozidel na 14 procent. Za prvních pět měsíců bylo celkově vyrobeno 481 535 automobilů, z toho skoro 11 procent bylo s elektrickým pohonem.

Právě vychází v DN č. 12

​Silniční dopravci se sešli na slavnostním večeru na Hradčanech

16.6. – Po dvouleté přestávce zaviněné pandemií se opět sešli podnikatelé v silniční dopravě a jejich dodavatelé na Slavnostním večeru Sdružení ČESMAD Bohemia, který tradičně následuje po Shromáždění zástupců regionů. Tentokrát se konal v prostorách středověkého Martinického paláce na Hradčanském náměstí.

​Senát schválil povinné audity bezpečnosti silnic a dálnic

16.6. – Vlastníci vymezených silnic a dálnic asi budou muset každých pět let zajistit posouzení rizik dopravních nehod na jednotlivých úsecích. Novelu zákona, která jim tuto povinnost v návaznosti na předpisy EU uloží, včera schválil Senát. Úpravu zákona o pozemních komunikacích nyní dostane k podpisu prezident.

​ŘSD může začít vykupovat pozemky pro klíčovou část Pražského okruhu

16.6. – Pokračování Pražského okruhu mezi Běchovicemi a dálnicí D1 získalo pravomocné územní rozhodnutí. V celé 12,6 kilometru dlouhé trase budoucí dálnice může nyní Ředitelství silnic a dálnic začít vykupovat pozemky a chystat žádost o stavební povolení. Stavba by mohla začít v roce 2024.

​Kyberútok na sítě ŘSD by letos neměl ohrozit žádné silniční stavby v ČR

15.6. – Kybernetický útok na sítě Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) by letos neměl zastavit žádné silniční stavby. Řekl to mluvčí organizace Jan Rýdl. Podle něj fungují i kontroly zakázek a jejich platby. Naopak některé další, zejména interní systémy ŘSD, jsou i téměř měsíc po útoku nadále mimo provoz.

spinner