Silniční doprava

Odpočívka Studený jako vzor pro další realizace

28.7. - Donedávna ještě nevýznamná a drobná odpočívka, nyní vzor pro budoucí realizace. Řeč je o odpočívce Studený na 70,1 km dálnice D1 ve směru na Brno, která prochází výraznou rekonstrukcí. Brzy tak řidiči osobních, ale i nákladních automobilů budou moci zastavit na moderně vybaveném místě a oddechnout si od řízení.

Celníci na jihu Moravy vybrali na pokutách za dálniční známky více než loni

27.7. - Celníci v Jihomoravském kraji vybrali za první pololetí na pokutách za dálniční známky a za mýto meziročně více peněz. Jen u dálničních známek letos uložili pokuty celkem za 685 000 korun, loni za stejné období to bylo 371 850 korun. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí jihomoravských celníků Lada Temňáková.

D11 je po bourání mostu zcela průjezdná, ráno otevřen i úsek na Hradec Králové

27.7. - Dálnice D11 je po uzavření kvůli bourání mostu na okraji Prahy opět zcela průjezdná, dnes ráno kolem 05:30 silničáři otevřeli i úsek ve směru na Hradec Králové. Vyplývá to z informací Národního dopravního informačního centra. Směr do Prahy byl zprovozněn v pondělí vpodvečer. Uzavírka v pražských Horních Počernicích začala v sobotu v 17:00 a měla skončit původně v neděli v 9:00, práce zkomplikovalo ale velké množství výztuže nezanesené v dokumentaci. Ministerstvo dopravy chce najít a potrestat viníka, který stojí za velkým zdržením.

Ministerstvo dopravy: Chceme prošetření velkého zdržení při bourání mostu na D11, musí padnout finanční sankce

27.7. - V neděli 25. července v 9.00 ráno před dopravními špičkami měla skončit úplná uzavírka hradecké dálnice D11 kvůli bourání mostu, které si objednala Technická správa komunikací Hlavního města Prahy (TSK). Uzavírka doposud neskončila, nyní nemá platné povolení, provoz nebyl během pondělí 26. července plně obnoven a trosky mostu nejsou odklizeny. V rámci svých zákonných možností dává Ministerstvo dopravy podnět k zahájení řízení o finančním potrestání viníka pokračující nedovolené uzavírky.

Dálnice D11 u Prahy zůstává zavřená, ministerstvo hledá viníka zdržení

26.7. - Dálnici D11, která je kvůli demolici mostu uzavřená na okraji Prahy od sobotního odpoledne, se dnes nepodařilo zprovoznit před ranní dopravní špičkou. Silničáři v noci nestihli odklidit vybouraný materiál. ČTK to řekla Barbora Lišková, mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Praha, která most bourá. Mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl poté odpoledne oznámil, že směr na Prahu bude otevřen asi kolem 18:00 a směr na Hradec Králové dokonce až v úterý ráno. Dálnice přitom měla být v provozu již v neděli v 09:00. Ministerstvo dopravy chce najít a potrestat viníka, který stojí za velkým zdržením. Uzavření dnes komplikuje dopravu na východě Prahy.

Rekonstrukce D35 u Lipníka zná nejnižší cenovou nabídku

26.7. - Ve veřejné zakázce na rekonstrukci D35 u Lipníka nad Bečvou, jejímž zadavatelem je Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD), podal Metrostav Infrastructure nabídku s nejnižší cenou. Vyplývá to z dokumentu, který byl zveřejněn na specializovaném webu, kde Metrostav Infrastructure (MI) identifikoval svoji nabídku pod pořadovým číslem 5.

Sedm z deseti dobíjecích stanic se nachází ve třech zemích EU, Česko jich má jen půl procenta

25.7. - Sedm z deseti dobíjecích stanic v EU je rozmístěno pouze ve třech státech – v Nizozemsku, Francii a Německu, jež přitom pokrývají méně než čtvrtinu území sedmadvacítky. Vyplývá to z interaktivní mapy Evropské asociace výrobců automobilů (ACEA). Nabíječky v ČR tvoří jen 0,5 % z jejich celkového počtu v EU a Česku tak patří místo v polovině žebříčku. Nejhorší je situace na Kypru, Maltě a v Litvě. Vyššímu budování infrastruktury nepřispívá nízký zájem českých firem o elektromobily, podle průzkumu Arval Mobility Observatory je v Česku využívají firmy zhruba třikrát méně, než je průměr zemí EU.

BusLine podepsal desetiletou zakázku na dopravu v Pardubickém kraji

23.7. - Společnost BL14 ze skupiny BusLine je jedním z vítězů desetileté zakázky na dopravní obslužnost v Pardubickém kraji. Příslušné smlouvy s vedením Pardubického kraje podepsal jednatel společnosti a zároveň vlastník celé skupiny BusLine Jakub Vyskočil. BL 14 bude jezdit ve čtyřech oblastech kraje.

ŘSD naplánovalo ve středních Čechách na červenec opravy 40 km silnic

23.7. - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) naplánovalo na červenec ve středních Čechách opravy 40 kilometrů silnic a dalších dopravních staveb, jako jsou mosty, propustky i tunely. Pracuje se například na dálnici D4 u Kytína, na D8 u Prahy, I/38 u Kosmonos na Mladoboleslavsku či na I/9 u Želíz na Mělnicku. Naopak tento týden skončily práce na I/4 u Milína na Příbramsku a na I/38 u Pňova na Kolínsku. V kraji ŘSD dokončilo nebo aktuálně pokračují opravy v hodnotě téměř dvou miliard korun bez DPH mimo náklady na opravu D1, uvedl dnes v tiskové zprávě Martin Buček z týmu komunikace ŘSD.

Nový velký sedan DS 9 byl uveden na český trh

23.7. – Elegantní a technologiemi nabitý DS 9 je ztělesněním vynikající francouzské kvality značky DS na rychle se měnícím automobilovém trhu. Již od počátku je vybaven plug-in hybridním pohonem E-Tense a díky schopnosti jízdy s nulovými emisemi CO2 bude splňovat budoucí globální i místní emisní předpisy. DS 9 byl uveden na český trh 22. července a jeho cena začíná na 1 325 000 Kč za verzi Performance Line s motorem PureTech 225 EAT8. Cena vrcholné plug in hybridní verze E-TENSE ve výbavě Rivoli s pohonem 4×4 a výkonem 360 koní je 1 875 000 Kč. Všechny modely DS jsou v ČR prodávány s luxusní servisní péčí Free Drive na 5 let zdarma. Ta zahrnuje nejen pětiletou tovární záruku, ale i všechny předepsané pravidelné servisní prohlídky a také výměnu případných opotřebených dílů.

spinner