Silniční doprava

Renault Trucks nabídne od roku 2023 elektrická vozidla v každém segmentu

27.3. - Renault Trucks pokračuje v investicích do elektromobility. Od roku 2023 bude značka nabízet v distribučním, stavebním a dálkovém segmentu plně elektrická vozidla. Renault Trucks zřídil novou organizace zaměřenou na elektromobilitu, která má za cíl podporovat tento vývoj a nabízet na trhu kompletní a konkurenceschopnou řadu vozidel. Francouzský výrobce tak potvrzuje svůj závazek dopravy bez fosilních paliv.

Zima byla pro silničáře náročnější, vzrostla údržba i opravy

26.3. - Letošní zimní sezona byla na českých dálnicích a silnicích oproti loňsku náročnější. Náklady na zajištění sjízdnosti dálnic vzrostly na 128 milionů korun, což je o 40 procent více než předchozí zimu. Ještě výrazněji stouply náklady na nutné opravy výtluků po zimě, které stály rekordních téměř 628 milionů korun. Informovalo o tom dnes Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Mgr. Zdeněk Petzl, LL.M. (AutoSAP): Bez dobíjecí infrastruktury v Evropě se rozvoj elektromobility neobejde

Automobilový průmysl se v současnosti potýká nejen s dopady pandemie, ale musí také reagovat na stále se zpřísňující emisní limity, pod jejichž tlakem jsou výrobci nuceni zaměřovat se více na alternativní pohony a elektromobilitu. O těchto tématech i o dalších perspektivách českého automobilového průmyslu jsme hovořili s výkonným ředitelem Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP) Mgr. Zdeňkem Petzlem, LL.M.

Skupina MOL získala čerpací stanice Lukoil na Slovensku a restaurace Marché v Maďarsku

25.3. - Skupina MOL oznámila akvizici 100 % společnosti Normbenz Slovakia od Normeston Group Cyprus Limited (prodej podílu), která zahrnuje 16 čerpacích stanic na Slovensku provozovaných pod značkou Lukoil. Získá je společnost Slovnaft. Skupina MOL také uzavřela smlouvu se společností Marché International o koupi společnosti, která provozuje v Maďarsku 9 restaurací pod značkou Marché.

Právě vychází v DN

Ing. Josef Mařík: Vývoj elektrických vozidel u nás běží naplno, vstupujeme do nové éry dopravy

30.3. – Společnost Mercedes-Benz Trucks Česká republika obhájila loni již podevatenácté prvenství na českém trhu. O tom, jaký by mohl být vývoj v letošním roce, ale i buducnosti alternativních pohonů a elektromobility v segmentu těžkých nákladních vozidel, jsme hovořili s Ing. Josefem Maříkem, ředitelem společnosti Mercedes-Benz Česká republika.

Renault Trucks si v roce 2020 udržel svou pozici

25.3. - V roce 2020 zasaženém pandemií bylo prioritou značky Renault Trucks zachovat aktivity svých zákazníků. Více než devadesát procent prodejních a servisních míst Renault Trucks tak zůstalo pro zákazníky a jejich vozidla během pandemie v provozu. V této komplikované době si Renault Trucks i přes pokles objemu udržel svůj podíl na trhu s celkovým počtem 41 117 fakturovaných vozidel. Pozitivní fakt představoval pro Renault Trucks dvanáctiprocentní nárůst objednávek v porovnání s předchozím rokem.

Jihočeský kraj dá dopravcům 100 milionů jako náhradu za pandemii

24.3. - Jihočeský kraj zaplatí dopravcům 100 milionů Kč jako náhradu za loňské ztráty spjaté s koronavirem. Většina peněz půjde firmám provozujícím autobusy. Kvůli dopadům covidu-19 zároveň kraj od 13. června omezí železniční dopravu, jde o více než 60 vlaků, kraj tak ušetří 16,5 milionu Kč. Vyplývá to z rozhodnutí krajských zastupitelů. Informace včera potvrdili Hana Brožková z kanceláře hejtmana a Martin Stach ze společnosti Jikord, která je jihočeský koordinátor dopravy.

Dostavba D3 u Tábora musí počkat, soud vydal předběžné opatření

23.3. - Majitelé pozemků motocentra u rozestavěné dálnice D3 u Tábora podali žalobu se žádostí o odkladný účinek proti rozhodnutí krajského úřadu o tom, že stát může vyvlastnit zmíněné pozemky. Krajský soud v Českých Budějovicích vydal usnesení, v němž vydal odkladný účinek. ČTK to dnes řekl Pavel Bratránek, který motocentrum provozuje. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) počká na správní lhůtu 60 dní, potom je připravené pokračovat v přípravách.

Provoz na D48 u Bělotína zkomplikuje oprava levého jízdního pásu

23.3. - Provoz na dálnici D48 u Bělotína na Přerovsku zhruba na dva měsíce zkomplikuje oprava povrchu vozovky levého jízdního pásu. Zahájena bude ve čtvrtek a spolu s předchozí opravou pravého pásu přijde na bezmála 170 milionů korun. ČTK to řekl Miroslav Mazal z olomouckého pracoviště Ředitelství silnic a dálnic.

Rada pro BESIP podpořila změnu bodového systému

23.3. - Rada vlády pro bezpečnost silničního provozu (BESIP) podpořila úpravu bodového systému a zpřísnění sankcí za nejzávažnější přestupky na silnicích obsažené ve vládní novele zákona o silničním provozu. Rada podpořila také novelu zákona o Policii a Celní správě, která má policii umožnit zadržet tabulku registrační značky vozidla v případě, že by řidič měl neuhrazenou pokutu a odmítl dluh zaplatit.

spinner