Silniční doprava

Nové Polo GTI: Moderní sportovní vůz v jeho nejlepší podobě

1.7. - Volkswagen v dubnu představil novou evoluční verzi šesté generace modelu Polo. Nyní následuje její nejsportovnější verze: nové Polo GTI. Nositel legendární zkratky stojí na vrcholu segmentu modelu Polo díky svým mimořádným výkonům, technologii a sportovnosti. Výkonný motor TSI a sportovní podvozek, šitý na míru pro Polo GTI, proměňuje nejprodávanější kompaktní vůz na dynamický čtyřdveřový sportovní vůz, který jako první na přání umožňuje také částečně automatizovanou jízdu. Řada asistenčních systémů nejnovější generace zaručuje všem cestujícím ještě větší pohodlí a bezpečnost.

Vídeň rozšíří parkovací zóny na celé město

1.7. - Rakouské hlavní město zavede od 1. března 2022 placené parkovací zóny do všech městských částí. Magistrát také sjednotí pravidla pro krátkodobé parkování. Rezidenti budou měsíčně platit 10 EUR, peníze poputují na rozvoj MHD. Vídeň tím chce řešit přeplněná parkoviště i hustotu individuální automobilové dopravy.

DKV nabízí největší akceptační síť čerpacích stanic LNG v Evropě

30.6. - LNG patří na cestě k trvale udržitelnější mobilitě mezi nejdůležitější alternativy konvenčních paliv. Spedice a logistické společnosti mohou používáním LNG snížit emise CO2 až o 20 procent v porovnání s naftou. DKV, evropský poskytovatel služeb pro mobilitu, proto urychluje rozšiřování sítě pro zásobování LNG a nově zákazníkům nabízí přístup k více než 230 stanicím s LNG v devíti zemích. DKV tak zastřešuje největší síť čerpacích stanic LNG nezávislou na značce, která pokrývá více než 50 procent všech stanic LNG v Evropě. Seznam připojených zemí se aktuálně rozšířil o Rakousko, Švédsko a Finsko.

Volvo Trucks přiblížila technologii svých elektrických nákladních vozidel

29.6. – Společnost Volvo Trucks je se svými nedávno představenými vozidly Volvo FH, FM a FMX Electric plně připravena katalyzovat rychlý přechod k udržitelnější přepravě a zásadní rozmach elektrifikace těžké nákladní přepravy. Díky technologii založené na sdílených platformách jsou vhodné pro širokou škálu úkolů při přepravě, což umožňuje mnoha dopravním společnostem snadněji se vydat na vlastní elektrifikovanou cestu.

Škoda Auto modernizovala model KODIAQ

29.6. – Čtyři roky po uvedení na trh prochází SUV ŠkodaA KODIAQ rozsáhlou modernizací. Vůz přináší vylepšený, výraznější designový jazyk. Poprvé nabízí KODIAQ Matrix-LED přední světlomety a Top ergonomická přední sedadla s ventilací a masážní funkcí. Do široké nabídky úsporných motorů generace Evo patří také nový výkonnější motor TSI vrcholného sportovního modelu KODIAQ RS. Vůz, který může být na přání konfigurován jako sedmimístný, je dostupný ve výbavových stupních Ambition, Style a ve verzích L&K, SPORTLINE a RS.

Skupina C.S.CARGO hlásí za rok 2020 tržby v hodnotě 4,5 miliardy korun

29.6. – V roce 2020 utržila dopravní a logistická skupina C.S.CARGO celkově 4,5 miliardy korun. Provozní výsledek EBITDA činil 398 milionů korun. Zároveň se podařilo dodržet pravidelný objem investic, kdy do obnovy vozidel, logistiky a IT řešení investovala skupina celkem 133 milionů korun. Situaci na trhu, nepříznivě ovlivněnou vývojem pandemie covid-19, pomohlo vyvážit zvýšení profitability vlastního vozového parku, růst spedice v okolních zemích působení a rozšíření segmentu FMCG.

IRU představila jízdní řád dekarbonizace sektoru

Mezinárodní unie silniční dopravy IRU vydala dokument Green Compact pro společný globální postup pro dosažení uhlíkové neutrality v silniční dopravě do roku 2050.

ČESMAD Bohemia: Dopravci si podporu z fondu zaslouží

„Silniční doprava stojí při změnách, jaké přinesl brexit, vždy v první linii, v dobrém i ve zlém. Brexit se chystal velmi dlouho, přesto nebylo do poslední chvíle jasné, za jakých podmínek proběhne. Dopravci se snažili vstřebat maximum informací a zvládnout vyžadované postupy, zejména při odbavení zboží a průjezdu hraniční linie, ať už na trajektu nebo vlakem,“ upozornil na to generální tajemník Sdružení ČESMAD Bohemia Vojtěch Hromíř.

ČR může získat na brexit miliony eur

Brexit přinesl evropským firmám řadu komplikací, mimo jiné zvýšil i jejich administrativní náklady. Vedoucí představitelé EU se proto shodli na tom, že je třeba jim tyto náklady kompenzovat. Česká republika by v tuto chvíli z nového fondu mohla získat 50 milionů EUR. Uvedl to náměstek ministra dopravy Jan Sechter.

Inteligentní systémy varující auta před kolonami se v Brně osvědčily, chystá se ostrý provoz

Brno se prostřednictvím společnosti Brněnské komunikace zapojilo do českého pilotního projektu inteligentního evropského dopravního systému C Roads, jehož cílem je naučit komunikovat vozidla s okolím i mezi sebou navzájem. Inteligentní dopravní systémy (C ITS) v Brně odborníci testují převážně na velkém městském okruhu a radiálách, které město spojují s dálnicí D1. Osvědčily se, řekl Roman Nekula z Brněnských komunikací. Brno začátkem června také jako součást veletrhu Urbis Smart City Fair hostilo mezinárodní konferenci na toto téma.

spinner