Silniční doprava

​Drahá paliva nutí podnikatele zefektivnit provoz firemních vozidel

28.6. – Na firmy mají nepříznivý dopad prudce neúměrně rostoucí náklady. Podle odborníků se tak výrazně zvyšuje zájem o monitoring firemních vozidel, a to i v případě konzervativních podnikatelů, kteří ještě nedávno sofistikovanější správu flotily odmítali. Úspor lze dosáhnout v administrativě i přímo na spotřebě paliva. Umožňuje to automatický import transakčních dat tankovacích karet do monitoringu vozidla, ale i správný jízdní styl řidiče, kdy se klade důraz na plynulost jízdy či předvídavost.

​ACEA: Evropští výrobci podporují přijetí nařízení AFIR

Evropská asociace výrobců automobilů (ACEA) vítá, že členské státy EU začátkem června přijaly stanovisko k nařízení o infrastruktuře pro alternativní paliva (AFIR). „Rychlý náběh infrastruktury pro dobíjení a tankování je pro dekarbonizaci silniční dopravy nezbytný,“ prohlásil Eric‑Mark Huitema, generální ředitel ACEA. „Potřebujeme rychlé přijetí tohoto důležitého nařízení, abychom vyslali trhům správný signál,“ dodal.

​Návěs Kögel Lightplus přináší větší užitnou hodnotu

Osvědčené přípojné vozidlo Kögel Lightplus přináší mnohem více výhod než jediné plus vyjádřené v názvu. Dopravce přesvědčí zvláště maximálním užitečným zatížením s hmotnostně optimalizovaným rámem i nástavbou.

​Značka FUSO slaví letos již 90 let na trhu

Asijská dceřiná společnost Daimler Truck Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation (MFTBC) slaví 90. výročí značky FUSO. Původ ikonického názvu FUSO sahá až do května 1932, kdy první autobus Mitsubishi, „sdílený vůz typu B46“ vyrobený v loděnici Kobe bývalé společnosti Mitsubishi Shipbuilding, nesl značku FUSO. Tento název navrhl jeden z inženýrů loděnice.

​Ing. Michal Žižák: Schmitz Cargobull stále dokáže uspokojovat poptávku českých klientů

Přestože automobilový průmysl má potíže, aby dodal zákazníkům dostatečný počet nových vozidel, společnost EWT, která na českém trhu zastupuje německého výrobce přípojných vozidel Schmitz Cargobull, dodala jen za prvních pět měsíců dopravcům v Česku 490 návěsů. Uvedl to jednatel společnosti EWT Ing. Michal Žižák.

​IRU: Systém obchodování s emisními povolenkami se vrací na začátek

Mezinárodní unie silniční dopravy (IRU) uvítala hlasování Evropského parlamentu, který minulý týden odmítl rozšíření systému obchodování s emisemi (ETS II) na silniční dopravu.

Test modelu Peugeot e-Traveller – 2. díl

Řešení pro zelenou logistiku: Peugeot e-Traveller

27.6. – V minulém vydání dlouhodobého testu Peugeotu e-Traveller (1. díl) jsme slíbili, že se podíváme na schopnosti elektrického vozidla dobíjet akumulátory. Pojďme na to. Akumulátory e-Travelleru s kapacitou 75 kWh nemá téměř smysl dobíjet z klasické domácí zásuvky 230 V/16 A. Ledaže byste přijeli s téměř prázdnou baterkou v pátek večer a chtěli s plnou vyjet až v neděli ráno. Tento výsledek dávají i jednoduché počty, takže jsme se od začátku testu soustředili na rychlodobíjení.

​ŘSD plánuje zahájit stavbu severovýchodního obchvatu Pardubic nejpozději v září

27.6. – Stavba severovýchodního obchvatu Pardubic by mohla začít nejpozději letos v září. Dvě nabídky s nejnižší cenou budou vyloučeny, nejnižší cenovou nabídku 1,446 miliardy korun bez DPH tak podalo sdružení firem Hochtief CZ, Doprastav a Silnice Čáslav. Na twitteru to včera uvedl generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Radek Mátl.

​SČS: Hodnotit emise z dopravy podle emisí z výfuku je pokrytecké

27.6. – Dne 28.června se v Lucemburku sejde Rada Evropské unie pro životní prostředí. Jedním z projednávaných témat je i direktiva o emisích C02 z osobních a lehkých užitkových vozidel. K problematice, jíž se bude nadcházejí jednání zabývat, se vyjádřil Ivan Indráček, předseda představenstva SČS – Unie nezávislých petrolejářů.

​ŘSD zahájí u Nové Vsi opravu mostu přes D8

26.6. – V úterý 28. června zahájí ŘSD opravu mostu ev. č. 16–011, který u obce Nová Ves převádí silnici I/16 přes dálnici D8. Most z roku 1996, který doposud neprošel žádnou významnou rekonstrukcí, opraví společnost Poor, s. r. o., za 27,74 milonu Kč bez DPH. Uvedl to Martin Buček z týmu komunikace ŘSD.

spinner