Mezinárodní dopravní fórum

Ministři dopravy 53 zemí budou jednat v Lipsku

Ministři dopravy 53 zemí budou jednat v Lipsku

Ministři dopravy z 53 zemí světa se na začátku května sejdou na summitu v Lipsku. Za hlavní téma setkání jeho pořadatel – Mezinárodní dopravní fórum ITF při Organizaci pro ekonomickou spolupráci a rozvoj OECD – letos zvolil „konektivitu“.

Ministři dopravy členských zemí ITF budou v Lipsku od 2. do 4. května o možnostech budování efektivního dopravního systému diskutovat s vrcholovými manažery dopravního sektoru, představiteli městských a regionálních správ a dopravními experty. Poprvé se rozhovorů o budoucnosti mobility jako plnoprávný člen organizace zúčastní i Čínská lidová republika.

„Je naprosto nezbytné dosáhnout ještě efektivnějšího propojení mezinárodních dopravních systémů,“ zdůraznil v březnu generální tajemník Mezinárodního dopravního fóra OECD Hans Michael Kloth. „To znamená najít taková řešení, která by využívala specifických předností jednotlivých druhů dopravy – od letadel a železnice přes automobily a veřejné dopravní prostředky až po jízdní kola a pěší provoz. Jedině tak dokážeme dovést mobilitu na nejvyšší možnou úroveň a současně lépe chránit životní prostředí,“ řekl dále.

Seminářů, workshopů a otevřených diskusních fór se v rámci lipského setkání zúčastní významní řečníci jako generální tajemník OECD Angel Gurría, místopředseda Evropské komise a evropský dopravní komisař Siim Kallas, generální tajemník Mezinárodní námořní organizace IMO Koji Sekimizu, předseda představenstva společností Ferrari a Nuovo Trasporto Viaggiatori Luca di Montezemolo nebo předseda představenstva Deutsche Bahn Rüdiger Grube. Zástupci médií budou moci exkluzivně navštívit moderní logistické centrum DHL na letišti Lipsko/Halle a také montážní závody BMW a Porsche v Lipsku. Ekologické zaměření akce by měla podtrhnout jízda na kole s lipským starostou Burkhardem Jungem.

n www.internationaltransport-forum.org/2012

spinner