Expresní služby

UPS v České republice rozšířila portfolio přepravních služeb

UPS v České republice rozšířila portfolio přepravních služeb Premium

6.2. - Společnost UPS oznámila rozšíření vnitrostátních přepravních služeb v České republice. České firmy mohou nyní využívat službu UPS Standard, která je nákladově nejefektivnější pozemní službou firmy.Současně došlo ke zlepšení času doručení u vnitrostátních služeb pro expresní přepravu. Služba UPS Express Saver u více než 17 000 poštovních směrovacích čísel garantuje doručení do 14 hodin.

Logistický startup DoDo poprvé v černých číslech

Logistický startup DoDo poprvé v černých číslech Premium

4.2. - Logistický startup DoDo, spadající do portfolia investiční skupiny V-Sharp Michala Menšíka, pokračuje ve strmém růstu. S tržbami ve výši 250 milionů Kč, které oproti loňsku vyrostly o 300 %, se poprvé od svého vzniku dostal do pozitivní ekonomické bilance. Rok 2020 vnímá DoDo jako zlomový především z hlediska technologických inovací či spolupráce s obchodními partnery a firma během něj chce pokračovat ve stabilním a řízeném růstu.

DPD testuje novou elektrickou dodávku Renault

DPD testuje novou elektrickou dodávku Renault Premium

3.2. - Společnost DPD, přední přepravce v České republice i v Evropě, pracuje na rozšíření flotily plug-in dodávek. Momentálně testuje novou elektrickou dodávku Renault Kangoo Z.E. a v blízké době ověří schopnosti také většího modelu Master Z.E. stejné značky i v náročnějším provozu. Zařazení ekologických modelů je součástí dlouhodobé strategie DPDgroup – DrivingChange s cílem výrazně omezit uhlíkovou stopu a zbývající emise COplně kompenzovat.

UPS investovala do výrobce elektrododávek Arrival

UPS investovala do výrobce elektrododávek Arrival Premium

31.1. - Přepravní a zasilatelská společnost UPS oznámila, že její dceřinná investiční firma UPS Ventures ve středu získala menšinový podíl v britském startupu Arrival, který vyrábí druhou generaci elektrických užitkových vozidel.

Liftago má za sebou úspěšný rok s obratem 400 milionů Kč

Liftago má za sebou úspěšný rok s obratem 400 milionů Kč Premium

29.1. – České Liftago, které se z taxi platformy vyvinulo v platformu pro sdílenou logistiku v oblasti přepravy lidí i zboží, v roce 2019 uskutečnilo o 40 % více jízd než v předchozím roce. Do databáze společnosti se během minulého roku registrovalo přes 200 tisíc nových zákazníků a obrat dosáhl částky 400 milionů Kč.

Společnost DPD koupila balíkové divize Geis v Česku a na Slovensku

Společnost DPD koupila balíkové divize Geis v Česku a na Slovensku Premium

16.1. – Balíkové společnosti Geis Parcel v Česku a na Slovensku převzala od 14. ledna 2020 společnost DPD, člen skupiny DPDgroup. Firmy se na transakci dohodly začátkem listopadu uplynulého roku a akvizice již schválily antimonopolní úřady. Tímto DPD skokově posiluje své tržní postavení.

​GLS doručovala před Vánocemi včas, sezona pokračuje i v lednu

​GLS doručovala před Vánocemi včas, sezona pokračuje i v lednu Premium

15.1. – Přepravní společnost GLS před Vánocemi doručovala plynule všechny balíky. Do Štědrého dne se kurýrům podařilo rozvést nejen balíky podané do doporučeného data, tedy úterý 17. prosince, ale i ty, které GLS do přepravy přebírala těsně před Vánocemi. GLS během předvánočního období zaznamenala meziročně o 20 % větší objem zásilek. Stejně jako loni, i letos GLS přebírala do přepravy balíky, které nemohla doručit konkurence. Vánocemi však práce kurýrů nekončí. Od začátku nového roku je stále počet balíků vyšší o třináct procentních bodů oproti běžnému provozu.

Počet objednávek služby Dáme jídlo se na Štědrý den zdvojnásobil

Počet objednávek služby Dáme jídlo se na Štědrý den zdvojnásobil Premium

27.12. – Zájem o rozvoz jídla na Štědrý den strmě roste. Služba Dáme jídlo zaznamenala 24. prosince meziročně téměř dvojnásobný počet objednávek. Zájem o dovoz jídla na Štědrý den se zvyšuje stále rychleji, reagují na něj i restaurace.

​Objem zakázek DoDo před Vánocemi meziročně vzrostl o 240 procent

​Objem zakázek DoDo před Vánocemi meziročně vzrostl o 240 procent Premium

23.12. – Letošní období Vánoc bez jakýchkoliv pochyb znamená špičku pro českou e-commerce, a s tím spojené logistické služby. Na základě situace u společnosti DoDo, kde objem zakázek meziročně stoupl o rekordních 240 %, to uvedl její CEO Michal Menšík. Tento vzestup je podle něj zapříčiněn nejen růstem celého e-commerce trhu, ale také růstem na úkor tradičních, neagilních přepravců.

Aktuality ze světa 48/2019

Aktuality ze světa 48/2019 Premium

29.11. – NÁMOŘNÍ DOPRAVA - Terminál Skandinavienkai v Lübecku – Travemünde bude od ledna 2020 centrem automobilního překladu. Lübecká přístavní správa (LHG) si zajistila významný objem zásilek s rejdařstvím Finnlines. V příštích třech letech bude LHG na Skandinavienkai ročně překládat cca 60 000 dalších hotových automobilů. Vozidla jsou určena pro ruský trh. 

spinner