Expresní služby

Element Logic vybuduje v Mnichově automatizovaný sklad pro Rohlik Group

26.10. - Element Logic bude pro německou pobočku Rohlik Group Knuspr.de v Mnichově implementovat řešení automatizovaných skladů pomocí technologie AutoStore. Tento klíčový automatizační prvek pomůže společnosti Knuspr.de až trojnásobně zvýšit produktivitu vychystávání zboží a navýší kapacitu mnichovského skladu o více než 30 %. V první fázi bude do automatizace investováno přibližně 45 milionů EUR, tedy přibližně 1,1 miliardy korun, a v letech 2022–2025 bude do dalších fulfillment center investováno celkem až 400 milionů EUR. Jedná se o pokračování investičního trendu Rohlíku jako technologické společnosti s cílem stát se nejlepší a největší evropskou online službou pro rozvoz potravin.

DPD spouští podej zásilek přes stovky výdejních míst Pickup i samoobslužné boxy

25.10. – DPD, největší soukromý balíkový přepravce v České republice, nově umožňuje svým zákazníkům posílat balíčky z většiny svých výdejních míst Pickup a to včetně nových samoobslužných DPD boxů, které jsou v provozu 24 hodin denně. V případě vracení zboží do e-shopu je tak odeslání balíčku mnohem jednodušší a přizpůsobuje se časovým možnostem zákazníka. Poslání lze jednoduše objednat prostřednictvím služby „Z ruky do ruky“ a zaplatit kartou online.

PPL spouští do provozu samoobslužné výdejní i podací boxy

20.10. - Společnost PPL, přední balíkový přepravce na českém trhu, spouští do provozu své první samoobslužné výdejní a podací boxy – tzv. PPL Parcelboxy. Příjemci a zákazníci PPL si tak své zásilky mohou vyzvednout nebo poslat kdykoliv dle svých časových možností.

​Novým komerčním ředitelem DoDo se stal Peter Menky

16.10. – Logistický startup DoDo posiluje své obchodně-marketingové vedení. Na pozici Chief Commercial Officer nastupuje Peter Menky (35), který doposud zastával roli obchodního a marketingového ředitele pro střední a východní Evropu ve společnosti Panasonic. VDoDo se chce Menky zaměřit na další posílení pozice značky v regionu a nastavení obchodní a marketingové strategie, která podpoří současný rychlý růst a expanzi společnosti na nové zahraniční trhy.

Nové logistické centrum UPS u Prahy reaguje na sílící poptávku po e-commerce

5.10. – Otevřením nového logistického centra v Tuchoměřicích přepravní a zasilatelská společnost UPS reaguje na sílící poptávku po e-commerce u nás i v Evropě. Areál s provozní plochou 8500 m2 vytřídí až 5000 balíků za hodinu, tedy pětkrát více než byla kapacita původního centra UPS v Praze Ruzyni.

GLS představuje novou vizuální identitu své značky

5.10. – Poskytovatel balíkových přepravních služeb, společnost GLS, přichází s novou globální vizuální identitou své značky. Nově oživený vzhled staví na úspěchu GLS v prostředí rychle se měnícího balíkového trhu a podtrhuje ambice růstu. Posláním společnosti je osobní přístup k zákazníkovi a bezproblémový proces doručení balíku. Nová vizuální identita značky odráží závazek společnosti, a to neotřelým, dynamickým a digitálně vstřícným vzhledem.

Po vratných taškách přichází Rohlik.cz s další inovací, výrazně zrychluje svou službu

4.10. - Největší český online supermarket Rohlik.cz už 7 let mění způsob, jakým lidé v Česku nakupují. Na oslavu si pro své zákazníky připravil hned několik dárků. První z nich představil už předminulý týden – nákupy začal jako první český retailer vozit ve vratných taškách pro opakované použití. Ekologičtější variantu tašek už na Rohlíku využilo prvních 10 000 zákazníků. Od 1. října navíc společnost zkracuje v Praze a Brně dobu doručení na 90 minut a rozdá zákazníkům půl milionu korun. Nákupy tak Rohlík ve dvou největších českých městech nyní zaváží nejrychleji ze všech prodejců potravin na trhu.

Uber spustil své služby také v Plzni a Ostravě

3.10. - Společnost Uber spoustila 30. září své služby také v Plzni a Ostravě, kde si mohou uživatelé nově objednat svezení prostřednictvím služby UberX. Uber i zde opět spolupracuje pouze s profesionálními řidiči s licencí a služba tak plně odpovídá českým legislativním požadavkům.

Cito zajistí doručení spěšných zásilek adresátovi již v den odeslání

26.9. - Některé zásilky spěchají. Může to být třeba dodání nezbytného dílu pro zprovoznění porouchaného výrobního zařízení. Nebo doručení originálu dokumentu pro ověření u notáře. Či krátce před odletem doručení vystaveného víza, bez něhož by nebylo možné nutnou obchodní cestu podniknout. O to se postará společnost Cito Transport Technologies v Berlíně, kterou založila značka Volkswagen Užitkové vozy. „Postaráme se o cokoliv, co musí být u adresáta ještě téhož dne,“ představil generální ředitel Gregor Stock novou službu. „Naši zákazníci jednoduše zadají na portálu www.cito.ai velikost nákladu, adresy pro vyzvednutí zásilky a její doručení – a zbytek vyřídí naše služba.“ Dalším přínosem pro zákazníky je zobrazení ceny přepravy již při její objednávce včetně pravděpodobného času doručení. Během přepravy lze sledovat polohu vozidla a tuto informaci sdílet s příjemcem. Potvrzení o převzetí zásilky a jejím doručení je fotograficky zdokumentováno a doplněno digitálním podpisem, což platí i pro vystavenou fakturu.

Slavnostní předání eSprinterů do flotily PPL

24.9. - PPL se vydává do elektrizující a pozitivně nabité budoucnosti a pomáhá jí k tomu Mercedes-Benz. PPL právě převzalo od Mercedes-Benz první vozy eSprinter čistě na elektrický pohon. Jako jeden z nejsil­nějších hráčů na trhu voblasti balíkové přepravy má PPL velké plány v oblasti elektromobility. Slavnostního předání se tak zúčastnili zástupci PPL CEO Petr Horák, provozní ředitel David Voznička, partnerský dopravce PPL Martin Kulhánek a Batiste Pascalin, generální ředitel prodeje a marketingu Mercedes-Benz Vans Central Eastern Europe.

spinner