Expresní služby

DHL Supply Chain a Locus Robotics rozšiřují partnerství a nasazují do provozů v USA další roboty

9.4. – Společnost DHL Supply Chain, lídr v oblasti smluvní logistiky působící v rámci skupiny Deutsche Post DHL, a společnost Locus Robotics, lídr na trhu s autonomními mobilními roboty (AMR) pro distribuční sklady, oznámily rozšíření partnerství, které zahrnuje 10 nových implementací řešení AMR od společnosti Locus v roce 2020 v Severní Americe. Nasazení robotů LocusBot od společnosti Locus Robotics je v plánu i v České republice.

​Doprava v České republice se kvůli koronaviru mění, ruší se spoje, firmy jsou v potížích

31.3. – Šíření koronaviru a s ním spojená vládní opatření dostala tuzemskou dopravu do situace, jakou v novodobé historii nepamatuje. Stovky spojů byly kvůli nízkému zájmu zrušeny, snižuje se automobilový provoz a kamionoví dopravci mají potíže kvůli výraznému úbytku zakázek. Řada dopravních firem tak počítá podle analytiků se stamilionovými škodami, některé zřejmě zbankrotují. Situace se podle nich bude po krizi v některých odvětvích zlepšovat jen pozvolna a budou nutné i zásahy státu.

​UPS a Wingcopter spolupracují na vývoji nové generace dronů pro doručování zásilek

31.3. – Dceřiná společnost UPS pro dodávky pomocí dronů, UPS Flight Forward, oznámila, že bude spolupracovat s německým výrobcem dronů Wingcopter na vývoji další generace dronů pro doručování balíků pro různé účely ve Spojených státech a na mezinárodní úrovni.

UPS testuje autonomní elektrická vozidla Gaussin pro přepravu návěsů

UPS testuje autonomní elektrická vozidla Gaussin pro přepravu návěsů Premium

13.3. - Společnost UPS oznámila, že začala testovat možnosti využití a odolnost autonomních elektrických vozidel Gaussin pro přepravu návěsů a kontejnerů v prostorách londýnského hubu UPS vybaveného vyspělými technologiemi.

​UPS využívá drony pro přepravu zdravotnických vzorků

​UPS využívá drony pro přepravu zdravotnických vzorků Premium

26.2. – Společnost UPS (NYSE: UPS) oznámila rozšíření programu přepravy pomocí dronů své dceřiné společnosti UPS Flight Forward na zdravotní systém Kalifornské univerzity v San Diegu. UPS Flight Forward ve spolupráci se společností Matternet zahajují program přepravy zdravotnických zásilek pomocí dronů mezi zdravotnickými zařízeními a laboratořemi tento měsíc.

Německý ministr dopravy chce testovat rozvoz balíčků metrem

18.2 – Provoz v ulicích německých městech je stále silnější a hustší a podle ministra dopravy Andrease Scheuera za to může i rostoucí poptávka po rozvozu zboží z internetových obchodů. Pomoci by podle něj mohlo, kdyby se zásilky začaly rozvážet přes noc metrem. Svůj nápad by Andreas Scheuer rád co nejdříve otestoval.

UPS v České republice rozšířila portfolio přepravních služeb

UPS v České republice rozšířila portfolio přepravních služeb Premium

6.2. - Společnost UPS oznámila rozšíření vnitrostátních přepravních služeb v České republice. České firmy mohou nyní využívat službu UPS Standard, která je nákladově nejefektivnější pozemní službou firmy.Současně došlo ke zlepšení času doručení u vnitrostátních služeb pro expresní přepravu. Služba UPS Express Saver u více než 17 000 poštovních směrovacích čísel garantuje doručení do 14 hodin.

Logistický startup DoDo poprvé v černých číslech

Logistický startup DoDo poprvé v černých číslech Premium

4.2. - Logistický startup DoDo, spadající do portfolia investiční skupiny V-Sharp Michala Menšíka, pokračuje ve strmém růstu. S tržbami ve výši 250 milionů Kč, které oproti loňsku vyrostly o 300 %, se poprvé od svého vzniku dostal do pozitivní ekonomické bilance. Rok 2020 vnímá DoDo jako zlomový především z hlediska technologických inovací či spolupráce s obchodními partnery a firma během něj chce pokračovat ve stabilním a řízeném růstu.

DPD testuje novou elektrickou dodávku Renault

DPD testuje novou elektrickou dodávku Renault Premium

3.2. - Společnost DPD, přední přepravce v České republice i v Evropě, pracuje na rozšíření flotily plug-in dodávek. Momentálně testuje novou elektrickou dodávku Renault Kangoo Z.E. a v blízké době ověří schopnosti také většího modelu Master Z.E. stejné značky i v náročnějším provozu. Zařazení ekologických modelů je součástí dlouhodobé strategie DPDgroup – DrivingChange s cílem výrazně omezit uhlíkovou stopu a zbývající emise COplně kompenzovat.

UPS investovala do výrobce elektrododávek Arrival

UPS investovala do výrobce elektrododávek Arrival Premium

31.1. - Přepravní a zasilatelská společnost UPS oznámila, že její dceřinná investiční firma UPS Ventures ve středu získala menšinový podíl v britském startupu Arrival, který vyrábí druhou generaci elektrických užitkových vozidel.

spinner