​FedEx spouští v Evropě pro malé podniky soutěž Small Business Grant

​FedEx spouští v Evropě pro malé podniky soutěž Small Business Grant

16.9. - Skupina FedEx, světový poskytovatel expresních služeb, vyhlásila soutěž o granty pro malé evropské podnikatele. Soutěž nabízí malým podnikatelům granty v celkové hodnotě přes 6,5 milionů Kč (250 000 eur), které jim pomohou růst a dosáhnout jejich dalších cílů a ambic. Poprvé bude soutěž probíhat jako jednotná celoevropská soutěž, otevřená malým podnikům se sídlem v 16 evropských zemí.

Do soutěže Small Business Grant se mohou zapojit podniky s 50 zaměstnanci nebo méně, a to z následujících zemí: Rakousko, Belgie, Česká republika, Dánsko, Francie, Německo, Řecko, Irsko, Izrael, Itálie, Lucembursko, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Španělsko a Spojené království.

Porota vybere 15 finalistů, kteří budou soutěžit o hlavní cenu v hodnotě 1 300 000 Kč nebo o jednu ze tří cen udělovaných porotci: Digital Excellence, Sustainability Champion a Innovation Mastermind (každá za 400 000 Kč). Kromě finalistů soutěžících o výše uvedené ceny se společnosti, které nepostoupí do finále, účastní veřejného hlasování a mohou ve své zemi vyhrát Ocenění ve veřejném hlasování. To určí dalších 15 vítězů, kteří získají každý 270 000 Kč.

„Vedení malého podniku je většinou hodně náročné, ale posledních 18 měsíců skutečně donutilo mnohé malé podniky přizpůsobit se, aby přežily.“ řekla Helena Jansson, porotkyně v soutěži Small Business Grant a SVP Finance International FedEx Express, a pokračovala: „Prostřednictvím grantů chceme malým podnikům pomoci dosáhnout jejich snů a napsat další kapitolu jejich příběhu“.

Pro účast v soutěži Small Business Grant není nutné být zákazníkem ani mít aktivní zásilkový účet u společnosti skupiny FedEx. Zájemci se do soutěže mohou hlásit od 15. září do 20. října 2021. Následně 17. listopadu 2021 bude vyhlášeno 15 finalistů a začne hlasování veřejnosti. Všichni vítězové budou známi 26. ledna 2022. Přihlásit se můžete na webu, kde také naleznete všechny podmínky soutěže.

Soutěž FedEx Small Business Grant byla poprvé založena v USA v roce 2012 a každoročně se šíří do dalších zemí po celém světě. V Evropě se soutěž objevila poprvé v roce 2016 ve třech zemích, přičemž do dalších pěti zemí se dostala do roku 2019. Nyní poprvé probíhá jako celoevropská soutěž pro 16 zemí. Chce tak poskytnout víc příležitostí malým společnostem, které v evropském regionu podnikají s vášní a s chutí inovovat.

(lan)

Foto: FedEx

spinner