Expresní služby

Liftago má za sebou úspěšný rok s obratem 400 milionů Kč

Liftago má za sebou úspěšný rok s obratem 400 milionů Kč Premium

29.1. – České Liftago, které se z taxi platformy vyvinulo v platformu pro sdílenou logistiku v oblasti přepravy lidí i zboží, v roce 2019 uskutečnilo o 40 % více jízd než v předchozím roce. Do databáze společnosti se během minulého roku registrovalo přes 200 tisíc nových zákazníků a obrat dosáhl částky 400 milionů Kč.

Společnost DPD koupila balíkové divize Geis v Česku a na Slovensku

Společnost DPD koupila balíkové divize Geis v Česku a na Slovensku Premium

16.1. – Balíkové společnosti Geis Parcel v Česku a na Slovensku převzala od 14. ledna 2020 společnost DPD, člen skupiny DPDgroup. Firmy se na transakci dohodly začátkem listopadu uplynulého roku a akvizice již schválily antimonopolní úřady. Tímto DPD skokově posiluje své tržní postavení.

​GLS doručovala před Vánocemi včas, sezona pokračuje i v lednu

​GLS doručovala před Vánocemi včas, sezona pokračuje i v lednu Premium

15.1. – Přepravní společnost GLS před Vánocemi doručovala plynule všechny balíky. Do Štědrého dne se kurýrům podařilo rozvést nejen balíky podané do doporučeného data, tedy úterý 17. prosince, ale i ty, které GLS do přepravy přebírala těsně před Vánocemi. GLS během předvánočního období zaznamenala meziročně o 20 % větší objem zásilek. Stejně jako loni, i letos GLS přebírala do přepravy balíky, které nemohla doručit konkurence. Vánocemi však práce kurýrů nekončí. Od začátku nového roku je stále počet balíků vyšší o třináct procentních bodů oproti běžnému provozu.

Počet objednávek služby Dáme jídlo se na Štědrý den zdvojnásobil

Počet objednávek služby Dáme jídlo se na Štědrý den zdvojnásobil Premium

27.12. – Zájem o rozvoz jídla na Štědrý den strmě roste. Služba Dáme jídlo zaznamenala 24. prosince meziročně téměř dvojnásobný počet objednávek. Zájem o dovoz jídla na Štědrý den se zvyšuje stále rychleji, reagují na něj i restaurace.

​Objem zakázek DoDo před Vánocemi meziročně vzrostl o 240 procent

​Objem zakázek DoDo před Vánocemi meziročně vzrostl o 240 procent Premium

23.12. – Letošní období Vánoc bez jakýchkoliv pochyb znamená špičku pro českou e-commerce, a s tím spojené logistické služby. Na základě situace u společnosti DoDo, kde objem zakázek meziročně stoupl o rekordních 240 %, to uvedl její CEO Michal Menšík. Tento vzestup je podle něj zapříčiněn nejen růstem celého e-commerce trhu, ale také růstem na úkor tradičních, neagilních přepravců.

Aktuality ze světa 48/2019

Aktuality ze světa 48/2019 Premium

29.11. – NÁMOŘNÍ DOPRAVA - Terminál Skandinavienkai v Lübecku – Travemünde bude od ledna 2020 centrem automobilního překladu. Lübecká přístavní správa (LHG) si zajistila významný objem zásilek s rejdařstvím Finnlines. V příštích třech letech bude LHG na Skandinavienkai ročně překládat cca 60 000 dalších hotových automobilů. Vozidla jsou určena pro ruský trh. 

Počet balíků před Vánocemi se více než zdvojnásobí

Počet balíků před Vánocemi se více než zdvojnásobí Premium

28.11. – Nezávislá služba Balikobot.cz, která pomáhá firmám agregovat přepravní služby a zefektivnit systém expedice a sledování zásilek, připravila stručnou analýzu očekávaného nárůstu počtu přepravovaných zásilek před letošními Vánocemi, ze které vyplývá, že největší objem zásilek bude odeslán v týdnu od 9. do 15. prosince. 

Společnost DHL Express si pronajala modernizované prostory u brněnského letiště

Společnost DHL Express si pronajala modernizované prostory u brněnského letiště Premium

27.11. – Po investicích do bezpečnosti a vylepšení infrastruktury letištního provozu přichází skupina Accolade, majitel Letiště Brno, a. s., s další klíčovou investicí do modernizace letištního přepravního komplexu. Do Brna přichází společnost DHL Express, která si pronajala halu o velikosti 3700 m2 pro svoji leteckou přepravní zónu. Výstavbu, která by měla být dokončena v prvním čtvrtletí 2020, provede Panattoni.

Vánoční sezóna pro PPL začíná, čeká se nárůst počtu balíků o deset procent

Vánoční sezóna pro PPL začíná, čeká se nárůst počtu balíků o deset procent Premium

26.11. – I v letošním roce PPL předpokládá nárůst počtu balíků oproti loňské sezóně, a to o 10 %. V tomto období se zvyšují denní objemy zásilek až o 50 % oproti průměru ve zbytku roku. Vánoční dárky by zákazníci měli podle záspců společnosti objednat nejpozději 16. prosince. Jako ideální způsob pro zrychlení dopravy společnost doporučuje doručení do výdejních míst – PPL Parcelshopů. 

V plánu je restrukturalizace, pobočky se rušit nebudou

Současná témata balíkového trhu i finanční situace České pošty a její strategie. O tom všem se na začátku října diskutovalo na České poště. Generální ředitel České pošty Roman Knap s ministrem vnitra Janem Hamáčkem předložili premiéru Andreji Babišovi schválený restrukturalizační plán státního podniku na léta 2019 až 2022.

spinner